Ernest Hamerlinck, Van Borssum Waalkes, De ABDIJSIROOP geeft haar een nieuwe borst. m s tëm. M ABDIJSIROOP, Merlandsch Tooneel van Gent. Groote Schouwburg te Gent. Nieuwe Cirk van Gent. Hoogwatergetïj te Ter Neuzen. Advertentiën, ej. E. van Midden, Bloemstraat I623, Amsterdam, schrijft„Gedurende jaren had ik het op de jorst, terwijl het hoesten, dat ik deed, mij bijna deed stikken. Niets hielp mij, totdat ik de Abdij siroop aanwendde. Twee flessehen daarvan hebben mij volkomen genezen." DAGEN. Voorm. Nam, Zaterdag 16 Nov. 6.13 6.46 Zondag 17 7.23 8.3 Maandag 18 8.46 9.25 Dinsdag 19 10.2 10.34 Woensdag 20 10.59 11.22 Donderdag 21 11.43 Vrjjdag 22 0.2 12.21 :a KLOOSTER SANCTA PAULO verscheidene gevallen met doodelijken afloop voorkomen, heeft het gemeentebestuur hier toe aangespoord door den gemeente-arts en den inspecteur van den geneeskundigen dienst, besloten de openbare en Katholieke school voor den tijd van veertien dagen te doen sluiteD. Uitslaande, brand. Men meldt ons uit Amsterdam Dinsdagavond werd omstreeks 10 uur de brandweer gealarmeerd voor een kleinen uit- slaanden brand uitgebroken op de derde ver dieping van perceel Amstelstraat 49, bewoond door den heer Abr. Coini. De brand die ont stond in een kamertje dat als kantoor dienst doet, liet zich een oogenblik dreigend aan zien. Toen de brandweer verscheen sloegen de vlammen met vrij groote hevigheid uit. Met twee slangen op de vechtleiding was men het vuur spoedig meester. De kamer brandde echter geheel uit. De schade wordt door ver zekering gedekt. Zooals gewoonlijk werd het blusschingswerk door een groot aantal nieuws gierigen gade geslagen, die door politie op een eerbiedigen afstand werden gehouden. Bij het terugkeeren der brandweer naar de kazerne werd op de Blauwbrug een voorbij ganger door de auto van den brandweer aan gereden. Daar de man vermoedelijk een beenbreuk had bekomen, werd hij naar een der ziekenhuizen vervoerd. Een noonlottig ongeval. Een negenjarig jongetje, hetgeen Woensdag avond in de Clerqstraat te Amsterdam bij de Agatha Dekenstraat de rails van de electrische tram naar Haarlem wilde oversteken werd door een motorwagen gegrepen waardoor het onge- Inkkige knaapje, hetgeen nog wilde uitwijken, doch uitgleed op slag gedood werd. Het knaapje is het zoontje van het echtpaar H. waarvan men zich licht de droefheid kan voorstellen. Hij wilde den oorlog zien. Eenige dagen geleden verdween een zeventien jarige bediende met medeneming van 2000 fres. ten nadeele van zijn patroon. Den volgenden morgen ontvingen zijn ouders een brief, waarin bij berichtte, dat hij als secretaris van een vreemden geneesheer naar den Balkan zou ver trekken. Reeds wanhoopte men eraan, den voortvluchtige in handen te krijgen, toen hij bij toeval door een paar aienten en burgers gearresteerd werd. Twee dagen lang had hij zonder een cent op zak rond gezworven. Het verhaal, dat bij op 't politiebureau deed, was inderdaad treurig en tevens komisch. In een restaurant had hij een vreemdeling ontmoet, die zich voordeed als een Duitsche arts, belast met de organisatie van de ombulance in Turkije. Hij werd door dezen overgehaald zich het geld, dat hjj voor z; patroon had opgehaald, toe te eigenen, waarop zij samen naar het oorlogs terrein zouden vertrekken. Natuurlijk verdween de »geneesheer« nog dienzelfden avond met medeneming van de 2000 fres. en met achter lating van den bedrogen jongeling. Zelfmoord. Men spreekt vaak van vriendentrouw, maar zelden van vriedinnentrouw, alsof deze niet bestaat. Dat ook de vrouwen voor elkander zeer warme vriendschap kunnen voelen bleek dezer dagen te Brussel, waar een 33-jarige juffrouw zich in een hotel aan de Avenue Louise door sublimaat van het leven beroofde, omdat een harer intiemste vriendinnen met haar gebroken had. Gevecht tusschen verscheurende dieren. In den dierentuin te Neurenberg heeft zich een zeldzaam drama afgespeeld. Twee aan grenzende kooieo, gescheiden door een ijzeren hek, waarvan de tralies ver van elkaar geplaats zijn, bevatten de schoonste verscheureude dieren, nl. Bengaalsche koningstijgers en Afrikaansche leeuwen. Toen enkele dagen geleden de leeuw Othello een drinkbak ontwaarde in het hok der tijgers, stak hij den kop tusschen de barren. Een der tijgers stortte zich op hem, en een geweldige worsteling ontstond, waarin de tijger weldra de overwinning behaalde, daar Othello zich nietnit de tralies kon bevrijden. Zijn tegen stander duwde zijn kop zoolang onder water, tot het prachtige beest, dat een waarde van 3000 gulden vertegenwoordigde, gestikt was. In zijn wocffe gestikt. Een schokkend drama speelde zich een dezer dagen in een Parijsch café af. Een kopersmid speelde kaart met twee ander6 mannen. Men wondt zich sterk op, naarmate hgt eene partijtje op het andere volgde. Op zeker oogenblik meende de kopersmid op te merken, dat zijn medespelers onderling knoeiden woedend maakte hij hun hiervan verwijten vervolgens stond hij op, om een hunner naar de keel te vliegen, doch eensklaps werd zijn gezicht vuur rood hij zwaaide wanhopig met zijn armen, schuim bedekte zijn lippen, en stuiptrekkend viel hij door een doodelijke beroerte getroffen, op den grond. Ook een „veld van eer". Zeker, wij bewonderen de krijgslieden, die met heilige geestdrift bezield, hun leven ten offer brengen aan de glorie van het vaderland. Maar dieper treft ons de heldenmoed van den man, die in koelen bloedp, in het volle bewust zijn van het zekere gevaar, den dood tegemoet gaat in dienst van hen, die lij den en weenen. Noch het ontembaar enthousiasme van opgewon den strijdgenooten, noch de toejuichingen en vurige bewondering der vreugde-dronken massa doen zijn heldenmoed ontvlammen alleen en ongezien, geleid door naastenliefde, schrijdt hij voort op den eenzamen weg, die de drang van het geweten hem voorschrijft. Zulk een held is de russische arts Deminskij. Toen hij besloot de pestlijders in het gouvernement Astrakan te verplegen, teekende hij vrijwillig en bewust zijn eigen doodvonnis. Niets hield hem af van zijn plicht. Hij zelf ontdekte het eerstesijmptoom van de afschuwelijke ziekte, die hem aangreep en tot aan zijn dood toe bestudeerde hij op zijn eigen lichaam de ontzettende verschijnselen. Hij gaf zijne collega's die zich bij hem bevonden, alle aanwijzingen, die betrekking hadden op den loop zijner ziekte. Hij vermaakte zijn lichaam aan de medische faculteit, opdat deze de uit werking der kwaal grondig zou kunnen bestn- dee»en, en in zijn stervensuur troostte hij zijn vrienden met de opmerking, dat de ontleding van zijn lijk de wetenschap in staat, zou stellen om mft meer succes te worstelen tegen de verschrikkelijkste van alle menschelijke kwalen. Er in laten loopen. Dat de Bulgaren de Turken er in hebben laten loopen, zal niemand ontkennen toch vinden de overwinnaars het noodig om de groote teleurstellingen van hun vijanden met eenige kleinigheden te vermeerderen. De Turnsche regeering bad eenige vliegmachines uit Frankrijk laten komen en dezen werden voor alle zekerheid onder een valsche douane verklaring met eenige oude meubelen ver zonden. Maar de Bulgaarsche douaniers rocken lont; de auroplans werden als oorlogs contrabande geconfisceerd en door oude meubelen vervangen, die als vertegenwoordigers van de vliegmachines naar Turkije werden gezonden. Een manke stoel in ruil voor een vliegmachine! Wat zal Turkije bij het vredes verdrag in ruil krijgen voor zijn Europeesch grondgebied Een mantel van f 80.000. De zaak-Becker is niet de gebeurtenis die onder de New-Yorkers de meeste sensatie ver wekt. Zij behoort als weer tot het verleden en een grootscher evenement neemt de hoofden der upper ten in beslag. De weduwe van Kapitein Dronillard heeft een wereldschokkend wonder verricht zij kocht een mantel van f 80.000. Een record dus. Zooals de zaak Becker een record was, en zooals de conven tie te Chicago in haar soort een record was. En niets streelt zoozeer de nationale ijdelheid der Yankees als het behalen van »record« en zoo hun cordialiteit wel eens aan reebt- matigen twijfel is, hun recordialiteit staat buiten verdenking. Een geheimzinnige verdwijning. Eenige dagen geleden was Mevr. de wed. van H. wonende te Evere (België) spoorloos verdwenen. Gisteren vernam de familie dat men aan het hek van een onbewoond kasteel te Hoboken bij Antwerpen een vrouw op leeftijd opgehangen had gevonden. De kinderen der weduwe begaven zich onmiddellijk der waarts en herkenden direct de kleeren hunner moeder (het lijk was reeds gekist). De on gelukkige was aan het hek vastgebonden ge vonden met twee ineengeknoopte zakdoeken. Het vrij aanzienlijke bedrag aan geld dat mevr. v. H. bij zich droeg, toen zij Epene verliet, werd niet teruggevonden. Men weet niet of men aan misdaad of aan zelfmoord moet denken. Een auto-lijkkoets. Bruiloften per auto komen in de groote steden van België en Frankrijk dagelijks voor, maar de Antwerpenaars stonden de vorige week toch verbaasd te kijken, toen zij een logge, zware auto-lijkwagen door de straten hunner stad zagen trekken. Het is een over kapte automobiel, gevolgd door een groote zwarte rijtuigbak die door middel van twee toeslaande deuren aan den bovenkant wordt geopend. Het geheel is weinig in overeen stemming met de wijding, die uit moet gaan van alles, wat, op den dood betrekking beeft. De wereld overbluffen. De Amerikanen zijn er van overtuigd, dat zij er toe voor beschikt zjjo om de wereld te overbluffen. Het valt niet te ontkennen, dat zij dien rol meesterlijk spelen en tot in de kleinste finesses met pijnlijke nauwkeurigheid afwerken. Niet alteen in het groote, maar ook in het kleine, niet alleen in het ontzag wekkende, maar ook in het belachelijke willen zij de leiding hebben. De z. g. verkiezingsweddenschappen leggen hiervan op glansrijke wijze getuigenis at en de absurditeiten, ditmaal bedreven, staken alles wat Amerika op dit gebied presteerde, waardig naar de kroon. Eenige treffende staaltjes Een onderwijzer in Connecticut zal tot het bittere einde dezes jaars met een gummi-band om den hals moeten loopen. Een zwaarlijvig ingezetene van Washington heeft de straten zijner woonplaats doorkruist op een kinderfietsje, dat blijkbaar voor deze gelegenheid bijzonder versterkt was, terwijl hij döor een scheepsroeper bulderde: Wat ben ik blij met de overwinning van Wilson dat komt door Tatt Een welbekend bankier heeft zich laten arresteeren op de trappen van bet. Kapitool, waar hij gemoedelijk een eitje kookte, krachtens de bepalingen eener weddenschap. En een vurig bewonderaar van Roosevelt bracht den dag door met het voortrollen van een rauwe erwt langs Penna Avenue door middel van een hefboom. Wij beginnen nu te begrijpen, waarom de Amerikanen zich zoo opwonden over de presi dentsverkiezing Ouder de oogen der moeder verpletterd. Op een boerderij in het dorpje Niadenpleis (Pruisen a/d Rijn) speelde een 8-jarig meisje inet een bal, die wegrollende, op den langs de boerderij gelegen spoorlijn terecht kwam. Door een haagopening gekropen, wilde bet kind den bal oprapen, toen plotseling de trein van Bonn voorbijsnelde en het kind alle wagens over het lichaam kreeg. De moeder, die nog ter hulp wilde snellen vond het verpletterde lijkje van haar kind op de rails liggen. BestuurARTHUR HENDRIKX. Zondag 17 November a.s., te 2'/4 urp, dag voorstelling aan verminderde prijzen, opvoering van: »HET VRIENDINNETJE®, nieuw zangspel in drie bedrijven van Léo Stein en Dr. A. M. Willner. Vertaling van Arie van den Heuvel. Muziek van Oscar Strauss. Zondag 10 November a.s., om 274 imr, dag- voorstelliDg opvoering van »HÉRODIADE«, opera in 4 bedrijven en 7 tafereelen, van P. Millief, H. Gremont en A. Zanardini. Muziek van J. Massenet. Zondag 17 November, om 2.30 uur, dag- vertooning, opvoering van »'N VIEZE KER- WEIE* lustig Gentsch spel in 4 bedrijven, door Van Daele en Van Seymortier. In het tweede bedrijf groote electrische verlichting. Daarna optreden van Tzigane orkestde Balansers Mej. Alberta, komieke zangeres Natal trio, met de man-aap in zijne indruk wekkende oefeningen. Het bestuur verzekerd dat het stuk door familiën mag gezien worden. Wie met ons van vreemdsoortige coalitie's genoeg heeft in Ter Neuzen, stemt met ons op Vrijdag 22 Now. voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken de heeren die wij met warmte aanbevelen, omdat zij geene bijzondere oogmerken hebben, maar zullen trachten het algemeen belang te behar tigen. VELE KIEZERS. N. B. De stembus is open van 111 uur. f'-7 'V £*sjs/j. Mej. E. van Midden, (volgens portret). De Abdijsiroop geneest onvoorwaardelijk Asthma, Kinkhoest, Bronchitis, Influenza, Pleuris, Borst-, Keel- en Longaandoeningen. Voorkomt de Tering. Prijs per flacon 1.— 2.— f 3.50. Eischt rooden band met handteekening L. L Akker, Rotterdam. Verkrijgbaar bij alle Drogisten en de meeste Apothekers, en te Ter Neuzen bij A. VAN OVERBEEKE Leunis Axel, J. H. VAN D1XHOORN en L. B. A. ROLFF Lz.Hulst, F. L. VERWILGHEN v. d. Hooft; Zaamslag, D. RIEMENS Jansen.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1912 | | pagina 3