10 jaar aan open teen geleden, Kloosterbalsem. de Beer A. THOLENS, de Heer A. THOLENS, INGEZONDEN STUKKEN. Burgerlijken Stand. Nederlandsch Tooneel van Gent. Groote Schouwburg ts Gent. Nieuwe Cirk van Gent. Hoogwatergetij te Ter keuzen. Advertentiën. Uw dw. S. DAGEN. Voorna. Nam. Zaterdag 5 October 8.10 9.5 Zondag 6 9.57 10.44 Maandag 7 11.20 11.50 Dinsdag 8 12.16 Woensdag 9 0.39 1.1 Donderdag 10 1.21 1.40 Vrijdag 11 1.58 2.16 doch werd door de eigenaresse mej. S. en eenige andere vrouwen aan de telephonische te hulp geroepen politie overgeleverd. Spoedig was nu ook Toeren overmeesterd en naar het bureau aan de Warmoesstraat gebracht. Van Hoof wist nog ondersteund door eenige kennissen naar het Gasthuis te loopen. Na verbondeö te zijn, wilde bij daar echter niet blijven en keerde per rijtuig naar de »Queen of Engeland* terug. Daar aangekomen viel hij echter, uitgeput door pijn en bloedverlies, bewusteloos voor den grond. Andermaal werd bij nu naar het Gasthuis vervoerd en ter ver pleging opgenomen. Ook Toeren, de dader, werd per brancard onder politie-geleide naar het gasthuis ge bracht om daar zijn hoofd'te laten verbinden. Nadat dit geschied was, is hij naar het bureau Warmoesstraat terug vervoerd en daar in ver zekerde bewaring gehouden. Streken van een outoerekenbaren. Bij de firma L., vischhandelaars te Amsterdam werden in de laatste dagen meermalen van Rotterdam uit telefonische bestellingen van visch gedaan, naar men opgaf voor de firma H. aldaar. De bestelde visch werd dan uit Amsterdam verzonden en men boorde er verder niets meer van. Maar bij onderzoek bleek, dat de firma H. van niets wist. Toen nu Woensdag de firma L. weer per telefoon een dergelijke bestelling kreeg, nam zjj de politie in den arm. In overleg met deze werd uit Amsterdam per boot een ledige kist verzonden. Toen de boot Donderdag ochtend aan de Maaskade te Rotterdam aankwam, begaf zich een man aan boord, die deze kist opeischte uit naam van de firma H. Hij werd aangehouden door de rechercheurs, die zich reeds voor de aankomst van de boot aan de Maaskade op hun post bevonden. Het bleek te zijn J. van S., die acht dagen geleden uit het krankzinnigengesticht te Medemblik is ontvlucht. Een paar jaar geledeD heeft hij zich te Rotterdam aan dezelfde praktijken schuldig gemaakt. Toen had bij een manie om kippen en worsten te bestellen. Verduistering van schilderijen. Dinsdag is te Amsterdam een persoon aan gehouden, die eenigeu tijd geleden bij twee antiquair te Amsterdam een stuk beett ver kocht. Beide schilderijen waren verduisterd t9D nadeele van deu kunsthandel van den heer Ten Kate, te 's-Gravenhage. Het eerste stelt een Bjjbelscb tafereel voor; na er f 40 voor gevraagd te hebben, maakte de man er f 20 voor. Als werkelijke waarde van het stuk wordt opgegeven f 1500. De antiquair weigert het af te staan. Het tweede stuk, een op hout geschilderde vrouwenkop, werd »ontdokt* en opgekocht voor f 35 bij een antiquair in de Kerkstraat door een kunstschilder. Deze gaf het voor denzellden prijs aan den recht hebbende terug. Inbraken. Ten huize van deD beer H. B., in de Avenue Concordia te Rotterdam, is ingebroken, ver moedelijk met behulp van een valschen sleutel en op een oogenblik, dat er niemand thui9 was. Alle kasten in het huis zijn doorzocht en de schrijfbureaus van den heer en mevr. B. opengebroken. Er is een bedrag van f 350 gestolen, waarvan mevr. B. ruim f 320 onder bare berusting had. Dit geld behoort aan de Vereeniging van Wijkverpleging en de Ver- eeniging Ziekenzorg, van welke vereenigingen mevrouw penoingmefesteres is. Verschillende voorwerpen van waarde heoben de inbrekers onaangeroerd gelaten. Blijkbaar was het hun alleen om haar geld te doen. f 16.000 verduisterd. De procuratiehouder van der H van het te Amsterdam gevestigde bijkantoor der cargadoors firma C. en Zoon alhier, heeft vermoedelijk de wijk naar Amerika genomen. Het bedrag van f 16.000 is in den loop van den laatsten tjjd verduisterd, waarbij vermoedelijk van valsch- heid in geschrifte is gebruik gemaakt. Misdaad in een auto. Zaterdagnacht werd te Londen een drama afgespeeld. Een dame en een heer huurden op straat in Holborn een taxi (auto) en ver zochten den chauffeur hen naar Fenchurchstreet- station te rijden, blijkbaar om den laatsten van daar vertrekkenden trein te halen. Doch even voor de aankomst aldaar hoorde de chauffeur in den wagen drie schoten. Fluks hield hij stil, opende de deur van het rijtuig en de dame strompelde er uit, gillende »Ik ben geschoten*. Hevig bloedend zakte zij op het troittoir ineen, bewusteloos. De heer zat kalm in het rijtuig, met een revolver dreigend opgeheven. De op het alarm toegeschoten politiemannen probeerden hem te bewegen het rijtuig te verlaten. Hij weigerde, zeide geen woord, hield het wapen voor vuren gereed. Een geroepen brancardwagen nam de dame daarin op, en onderwijl poogden politie mannen de aandacht van den heer af te leiden, teneinde hem onverhoeds te ontwapenen. Hij loste een schot, dat niemand raakte. Daarop richtte hij den loop vaD het wapen naar zijn hoofd, vuurde en zakte ineeu op zijn zetel. Bloed stroomde uit een wond onder zijn linker oog. Snel werd hij ontwapend, uit het rijtuig getild, in den brancardwagen geplaatst en met de dame naar een hospitaal vervoerd. Zij overleed kort daarna. Hij kwam den volgenden morgen weer bij en men hoopt hem in het leven te behouden, om wegens moord en poging tot zelfmoord te worden vervolgd. Het motief der misdaad is nog oübekend, doch men vermoedt met een tragedie van liefde te doen te hebben. Dp dame was omstreeks 35 jaar en beet hier en daar in Engeland als zangeres te zijn opgetreden, Frances Dudley geheeten. De dader, ongeveer 5 jaar ouder, heet vrij bemiddeld te zijn, zaken in Londen te hebben gedaan en Edward Hopwood te heeten. Ia zjjn bezit werd een testament ge vonden, dat een som van f 60.000 aan zeker kind vermaakte. En onder de papieren, in haar bezit gevonden, waren enkele telegrammen, die gewaagden van een huwelijks-voorslag. De Nederlandsche Barones. Omtrent de ontsnapping van de jeugdige barones van Coehoorn uit het krankzinnigen gesticht Fort Jaco te Ukkel lezen we, hoe de directeur van meening is, dat leden van het dienstpersoneel haar bij die dagen tevoren in orde gemaakte vlucht moeten hebben ge holpen. Hij onderstelt, dat ze een looper bij zich had, om de talrijke deuren te openen, waardoor men den tuin kan bereiken. VulgeDS een andere lezing zou men de barones een stel mannekleeren verschaft hebbeu, waardoor ze in staal was ongehinderd de inrichting te verlaten en zelfs eenige leden van het personeel voorbij te gaan. Bovendien stond het tuinhek open, dat anders altijd ge sloten is. Men vermoedt, dat de barones in Parijs is. In ieder geval beeft ze het Belgisch grondge bied verlaten. Ook wordt gemeld, dat haar advocaat Dejardin, die te Oostende woont, sedert Zondagavoud te Brussel verblijft. Hij zou op de hoogte zijn van haar tegenwoordig verblijf en zelfs na de ontsnapping met zijn cliënte gesproken hebben. Nader lezen we, dat de barones verklaard heelt, met haar familie te breken, omdat die zich den laatsten tijd niets aan haar gelegen heelt laten liggen en dat ze ook afziet van den chauffeur, met wien ze naar Ostende was gevlucht. De advocaat verklaart openlijk haar bij de ontsnapping te hebben bijgestaan, verontwaar digd over de behandeling, die men de barones heelt doen ondergaan. Inderdaad is zij per automobiel, door Dejardin en diens vrouw vergezeld, naar de ouders van deze laatste gereden vanwaar ze den trein naar Parijs heeft genomen. Een dubbele moord. Te Brages, nabij Brussel, zijn de baanwachter Severs en zijn dochter vermoord. De man was 64 jaar oud, zijn dochter 26 en zij voorzagen tezamen in den spoordieust op den overweg tusschen Brages eD Bellingen. Binnenkort zou Severs gepensionneerd worden en dan met zijn dochter stil gaan leven van zijn pensioen en de rente van een bedrag van 12.000 franc9, dat hij had overgespaard. Do moordenaars moeten geweten hebben dat Severs geld bad. Zijn zoon, die hem Zondagmorgen wilde bezoeken, vond de huisdeur dicht en op zjjn klopnen kreeg hij geen antwoord. Het venster stond open en toen de jonge Seveis met behulp van een ladder naar binnen klom, vond hij alles overhoop gebaald en zijn vader en zuster met ingeslagen schedel. Het meisje leefde nog en zeide dat zij de moordenaars niet kende. Eenige gouden sieraden van het meisje waren gestolen, maar het geld, dat in den vloer geborgen was, hebben de moordenaars niet gevonden. Toen de justitie ter plaatse kwam, waren beide slachtoffers dood. Van de daders is nog geen spoor gevonden. Prov. Iwot op Hansweert. Het doof mij aan Uw geëerd blad onder bovenstaanden titel ingezonden stukje werd ook aangeboden aan de redactie van Luctor et Emergode redactie nam het, als te laat ingekomen, niet op, doch vond er aanleiding in om in het volgend nummer er iets over te schrijvende conclusie was, geen boot op Hansweert maar op Ellewoutsdijk, dat ver diende de voorkeur. Vergun mij, Mijnheer de Redacteur, nog eens van Uwe gastvrijheid gebruik te maken, aangezien ijt het niet eens ben met die opinie, zou ik gaarne het volgende onder de aandacht van Uwe lezers brengen. Toen men indertijd besloot te Borssele een steiger te bouwen, heeft men ook overwogen of Ellewoutsdijk geen voorkeur verdiende technische bezwaren, die nog bestaan, (het verloopen van het vaarwater voornamelijk) deden echter spoedig van dat plan afzien. Hoedekenskerke en Hansweert liggen beiden aan het groot vaarwater en kunnen dus ook bij avond aangedaan worden, dit zou met Ellewoutsdijk niet het geval zijn. Hoedekenskerke heeft een haven en is reeds in het bezit van een steiger voor aanleg der provinciale booten, het ligt voor de hand, dat hiermede bij de tramplannen rekening zal gorden gehouden. De afstand Ter NeuzenHoedekenskerke is Hechts weinig grooter dan die van Ter Neuzen o'p Ellewoutsdijk. Wellicht zullen wij mettertijd om Zierikzee te bereiken naar Hoedekenskerke varen en per tram via Goes naar Catsveer rijden om aaar de boot naar Zierikzee te nemen, j Z.-Beveland zal dan op drie punten een verbinding krijgen met Z. Vlaanderen, uit éen oogpunt van algemeen belang niet te ónderschatten. Waf betreft de kosten, die zullen betrek kelijk gering zijn, immers te Ter Neuzen en te Hansweert is reeds een ponton met de noodige bediening, Hoedekenskerke heeft zooals gezegd een steiger en het noodige personeel, de dienst zal vermoedelijk met één boot- onderhouden kunnen worden, evenals tusschen Walsoorden en Hansweert, er is m. i. meer kans dat de lijn rentegevend zal zijn dan een schadepost te vormen voor de provincie. Ellejvoutsdijk aandoen met de tegenwoordige booten, zou den dienst op Vlissingen en Breskens bederven, dus men zou toch ook hier een speciale boot in de vaart moeten brengen en een steiger bouwen. Hoe ik de zaak ook beoordeel, de voordeelen van een verbinding met Hoedekenskerke en Hansweert zijn zoo groot dat het wenschelijk is zoo spoedig mogelijk den strijd daarvoor aan te binden. Met dank voor de plaatsing, AXEL, Huwelijks-voltrekkingen. 19 Sept. Jo hannes van Cadsand, oud 20 j., jm. en Neeltje jülisabeth de Koeijer, oud 18 j., jd. Geboorten. 21 Sept. Cornelia, d. van Pieter Witte en Catharina Pieternella van der Peijl. 23 Sept. Dina Maria, d. van Cornelis Anfhonie Faas en Maria Verschelliqg. 29 Sept Adriaan, z. van Andries van Dixhoorn en Janneke Koster. Overlijden. 30 Sept. Anthony van Dixhoorn, oud 75 j wed. van Adriana Mertens. Maria de Koeijer, oud 56 j., echtg. van Jacobus de Feijter. HOEK. Huwelijks voltrekkingen. 26 Sept. Jaco bus Tholens, oud 28 j., jm. en Aagje Rinkhoud, iQud 25 j., jd. Geboorten. 17 Sept Jacobus, z. van Marinus Dieleman en Maatje Verhelst. 22 Sept Andries, z. van Adriaan Dieleman en Janneke Adriana Dieleman. 24 Sept. Willem, z. van Johannes 'Buijze en Cornelia Adriana Bedet. 26 Sept. Willem Pieter, z. van Marinus de Feijter en Pieternella Sol. i. Overlijden. 27 Sept. Willem Pieter de Feijter, oud 1 dz. van Marinus en Pieternella Sol. 29 Sept. Tanneke Pladdet, oud 82 j., wed. van A-lbregtvan 'Koelen. ZAAMSLAO. Huwelijks-aangiften. 11 Sept. 'Jan Meeusen (van Ter Neuzen), oud 26 j., jm. en Cornelia van Fraafjenhove, oud 22 j., jd. 12 Sept. lAdriaan Michiel de Feijter, oud 22 j., jm. en Klara den Doelder, oud 21 jjd. 19 Sept. Willem de Feijter, oud 24 j., jm. en Klara Elizabeth de Kraker, 'oud 23 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 12 Sept. Karei Ver straten (van Axel), oud 22 jjm. en Janna Maria 'Me Ruijter, oud 23 j., jd. Jan van Es, oud 20 j., jm. en Adriana Scheele, oud 22 j., jd 26 Sept. ;Jan Meeusen (van Ter Neuzen), oud 26 j., jm. en Cornelia van Fraaijenhove, oud 22 j., jd. Adriaan Michiel de Feijter, eud 22 j., jm. en Klara den Doelder, oud 22 j., jd. i,. Geboorten. 5 Sept. Leuntje. d. van Simon den Deurwaarder en Magdalena Hamelink. 8 Sept. "*Arie, z. van Jan de Koeijer en Jozina Hamelink. 13 Sept. Elizabeth, d. van Jacobus Hofman en Janna de Koeijer. 27 Sept. Jacobus, z. van Marinus de Ruijter en Ebrina Maas. 30 Sept. Jacobus Willem, z. van Abraham van der Hage en Leuntje 'Martha van Es. Overlijden. 5 Sept. Suzanna Dieleman. oud ,71 j., echtg. van Cornelis Hamelink: 18 Sept. Abraham de Jonge, oud 84 j., echtg. van Maria Scheele. 20 Sept. Hendrik Goossen, oud 3 m., z. van Cornelis en Berbera de Pooter. 22 Sept. Reinier Stouthamer, oud 66 j., weduwn. van 'Tanneke van Hermon. Bestuur: ARTHUR HENDRIKX. i Zoüdag 6 October 1912, te 21/i ure, dag- vertooning aan verminderde prijzen. 3de opvoe ring van het overgroot succes »DE LOTELING* van Hendrik Conscience. Voor het tooneel, tot 3 bedrijven met een voorspel, bewerkt door Aug. Monet. Tooneelschikkiug van Arie van jden Heuvel. Zondag 6 October a. s., te 2J/4 ure dag- voorstelling opvoering van »Aïrfa«, opera in 4 bedrjjven en 7 tafereelen. Muziek van j G. Verdi. Zondag 6 October om 3 ure, groote dag- 1 vertooning aan verminderde prijzen nieuwe optredingde grootste aantrekkelijkheid van ons tjjdstip, de beroemde een beenigen Cotnway en LelandMile Paulom, zangeresMax Charbert, de koning der diabolo De levende beeldbouwwerken en bas-reliefs Henrietta ds SerrisCotnmunager Colonna, excentrieke danseresLes Eyton Boys, manipulateurs Darias, transformist-nabootser Williani Milli, oefening aan de ringen. ff ff ff •f ff Tot onze diepe dfoefheid overleed heden onze geliefde Echtgenoot en Vader, in leven aannemer, na een langdurig lijden, in den ouderdom van ruim 56 jaar. Uit aller naam, Wed. A. THOLENS-Paape. Ter Neuzen, 2 Oct. 1912. Tot onze innige droefheid over leed heden onze geliefde Zoon, Broeder, Zwager en Oom, in den leeftijd van ruim 56 jaar. Wed. D. SCHEELE-Rooxus. M. L. v. VESSEM. E. v. VESSEMTholens. A. VISSER. N. VISSERTholens en Familie. C. B. v. d. BEEK Wed. Schiphokst en Familie. Ter Neuzen, 2 Oct. 1912. genezen door den Dat het gevaarlijk is brandwonden te ver- waarloozen, blijkt uit het volgende Mejuffrouw G. J. van Wijk Harteman te Ingen (Geld.), oud 70 jaar, verklaarde ons, dat zij voor rqim 10 jaar een pot met kokend water over haar rechterbeen had gekregen, zoodat haar halve been en voet verbrand was, waardoor zij sinds dien tijd aan open been leed. »Ik stond ondragelijke pijn uit eu niettegenstaande ik verschillende geneesmid delen gebruikte, genazen de wonden niet. Ik dacht mijn geheele leven verder mijn wonden te moeten houden, totdat ik door een vriend opmerkzaam werd gemaakt op den KLOOSTER BALSEM. Ik kocht een potje bij Gebrs. R. A. P. Gaasbeek alhier, en toen ik den Kloosterbalsem op mijn been deed, verminderde de pijn veel. Ik ging door met den KLOOSTER BALSEM te gebruiken, en na 12 potjes waren miju wonden totaal genezen. Tbans kan ik weer loopen als voor 10 jaar, hetgeen ge durende dien tijd zeer moeilijk ging*. Bij brandwonden gebruike men zoo spoedig mogelijk den KLOOSTERBALSEM. Men smeert den balsem op de wond, ot anders op een stuk linnen. Door de wond zoo spoedig mogelijk na het ongeval met KLOOSTER BALSEM te smeeren belet men dat er lucht bij komt en er wordt ernstiger ziekte voor komen. De KLOOSTERBALSEM stilt de pijn en belet ontsteking en zweren. Prijs per pot van 20 gram 35 ct., van 50 gram 75 ct., van 100 gram f 1,20 en van 250 gram f 2,50. p4- f ^en r00(*8n band om den I—Al Pot m0t ^e -handteekening Alle andere is namaak. Centraal-Depót L. I. Akker, Rotterdam. Verkrijgbaar bij alle Drogisten en de meeste Apothekers, en te Tei Neuzen bij A. VAN OVERBEEKE-Leunis; Axel, J. H. VAN DIXHOORN en L. B. A. ROLFF Lz.Hulst, F. L. VERWILGHEN -v. d. Hooft; Zaam- slag, D. RIEMENS—Jansen.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1912 | | pagina 3