MH'IWI-RIÏIIIII DAMES- en KINDERWINTERHOEDEN, J.F. DE COOKEMEIM.-ttWStl Heropend Modemagazijn Dames- en Kindenhoeden, RÏÏHR-KACHELKOLEN. Mr. P. Dieleman. LOOPJONGEN Muziek-Instrumenten ONTVANGENEen prachtvolle colieclie gegarneerde en ongegarneerde en verdere ÏTouveauté's voor liet a.s. Seizoen. Rechtszaken. Gemengde Berichten. Hoopwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. Burgerlijken Stand. ANTOINE MES, MIDDELBURG. Aanbevelend, Ter Neuzen, Vlooswijkstraat 7. D. GXJEGIUIERRE. het schip „DOMMEL" met een lading grove Tevens ook verkrijgbaar geklopte COKES, BELGISCHE ANTHRACIET, ENGELSCHE SCHEP- en STUKKOLEN, en Duitsche Smeèkolen. Ter Neuzen, 25 Sept. 1912. J. VAN ROMPTJ. Het echtpaar Roerdinkholder. Voorm. Nam. 4.53 5.14 5.38 6.6 6 37 7.19 8.10 9.5 9.57 10.44 11.20 11.50 12.16 gevraagd door apotheker KLAASSENf JSoordstraat 54. en alle soorten Heeft de een het geachte publiek te berichten dat in zijn voor het a.s. Seizoen in voorraad zijn een belangrijke sorteering elegante Veeren, Linten Garnituren enz. Heerendassen, Hoeden en Petten Elegante modellen. Rijke keuze. J. F. DE COOKER-HEIJENS. kerkgebouw, haar worsteling voor haar bestaan uit het grijze verleden.' Aan het einde van zijn herdenkingsrede bedankte hij allen voor hunne belangstelling op dezen dag. In het bijzonder de geefsters en gevers voor hunne bijdragen voor het restaureeren van het schier onbekende oude gebrandschilderde kerkraam, een geschenk der stad IJzendijke van 1658, dat uitmuntend is uitgevoerd bij de firma Nicolas en Zonen te Roermond. Onder de tonen van het Oude Wilhelmus verlieten de bezoekers het kerkgebouw, dat daarna door velen werd bezichtigd. Zitting van 1 October 1912. C. v. D., 17 jaren, arbeider te St. Jansteen, is wegens diefstal veroord. tot 1 week gevang. A. A. v. O., 27 jaren, arbeider, en E. S. H., 25 jaren, grondwerker, beiden te St. Jan steen, zijn wegens vernieling ieder veroord. tot 10 of 10 dagen hecht. A. F. d. M., 24 jaren, dienstknecht te Axel, C. d. M., 20 jaren, veldarbeider te Wachtebeke, en P. J. d. M., 18 jaren, dienstknecht te Zuid- dorpe, zijn wegens wederspannigheid ieder veroord. tot 14 dagen gevang. P. F. v. d. W., 45 j., landbouwer te Hoofd plaat, is wegens mishandeling veroord. tot 8 of 3 dagen hecht. M. R., 30 j., huisvrouw van W. H. te Sluis, beklaagd van eenvoudige beleediging is vrijge sproken. »De Avp.« deelt mede, dat het echtpaar Roerdinkholder Den Haag heeft «erlaten. Donderdagochtend vertrok de familie naar Dordrecht, om vervolgens, naar men zegt, koers te zetten naar Antwerpen. Vooiaf had juffrouw R. bij dezen eu genen in de buurt waar zij woonde, afscheid genomen en daarna vertrok men per lijn 12 naar het station Holl. Spoor, ook nu begeleid door een drietal re chercheurs, die zich in den laatsten tijd voort durend in de nabijheid harer woning, omtrek Hobbemaplein, ophielden om, wanneer juffr. R. haar woning verliet, b. v. om boodschappen te doen, haar te vergezellen, met het oog op eventueele »standjes.« Bij het afscheidnemen deelde juffr. R. aan kennissen mede, dat zij een groot bedrag aan geld had ontvangen om naar Antwerpen te kunDen gaanden raam van de(n) gever(s) mocht zij niet noemen. Welingelichteu* wisten te vertellen, dat het »wel duizend gulden* was. Vermoedelijk is het echtpaar de grond in Den Haag ook wel wat warm onder de voeten geworden, meent De Avp.« Volgens de sHaagsche Ct.* moet de reden van zijn vertrek hierin gezocht worden, dat Roerdinkholder op zekeren dag by een van zyn kennissen zijn nood kwam klagen, dat hij geen raad meer wist hoe aan eten voor zich en de zijnen te komen. Enkele medelijdende viienden namen daarop een paar zijner kinderen in huis en beloofden hem, pogingen in het werk te stellen om zyn vertrek naar het buitenland mogelijk te maken, op voorwaarde dat hij zijn straat-demonstraties zou nalaten. Zulks is geschied, men heeft daarop bijna 700 gulden bijeen weten te krijgen, welk bedrag hem is ter hand gesteld, om vooreerst in zyn levensonderhoud te kunnen voorzien. Bootwerkerslooneii te Rotterdam. Als resultaat van gepleegd overleg tusschen de Scheepvaart-Vereeniging en de betrokken organisaties in het havenbedrijf zijn de uur- loonen van de bootwerkers van 1 October a. s. af vastgesteld op 27*/s cent overdag en 40 cent 's nachts; van 1 Januari 1914 af 30 cent overdag eD 45 cent 's nachts. Voor buiten boordwerkers in gezaagd bout is het uurloon van 1 Januari 1913 af definitief vastgesteld op 32 cent overdag en 48 cent 's nachts. Een voorloopige tot ultimo 1813 geldige overeenkomst, waarin hit bovenstaande, be nevens de regeling van nog enkele punten, wordt opgenomen, zal binnenkort door partyen geteekeud worden. Naar men verneemt, zullen de Holland Amerika-lyn en de Rotterdamsche Lloyd de loonen van bun arbeiders op bovengenoemde data een overeenkomstige verhooging doen ondergaan. Nachtelijke rooftochten. In den laatsten tijd hadden er in den om trek van Lsiden herhaaldelijk diefstallen plaats, nu en dan met braak. Dit spoorde de recherche aan tot waakzaamheid en nu zagen een tweetal rechercheurs twee mannen, den schoenmaker Rietmeijer en den stadswerkman Dirkzwager, met een schuitje uitgaan. Ze volgden de mannen tot in den Boscbhuispolder onder Zoeterwoude, waar ze door wijde polderslooten werden gekeerd. Toen gingen ze terug en stelden zich verdekt op bij de woning van een fier mannen aan het water gelegen. Tegen middernacht kwamen ze terug en zouden een geworgde geit naar binnen zeulen, toen ze door de politiemannen aangehouden werden. Ze deden het voorkomen het dier dood te hebben gevonden. De landbouwer, aan wien de geit toebehoorde, had haar echter des avonds nog in de wei zien grazen. Men hoopt biermede ook de daders der vroegere diefstallen iü handen te hebben. C.ratie verleend. Destijds werd er melding van gemaakt, dat bij vonnis van het kantongerecht te Medem- blik vau 25 September 1911 de veehouder C. Ursem vaQ Hoogwoud werd veroordeeld tot een geldboete van 25, wegens het verkoopen van aan mond- en klauwzeer lijdend vee. Bovendien werden de daarbij betrokken runderen, ter waarde van f 3014,verbeurd verklaard, ten behoeve van 's Rijks kas. De Koningin heeft thans aan den veehouder gratie verleend, zoodat de verbeuid verklaarde som aan hem zal worden terugbetaald. De slaapziekten in Afrika. Volgens mededeelingen van prof. Steudel, die in opdracht van de regeering een studie reis beeft gedaan in het gebied van Duitsch Oost-Afrika dat door de slaapziekte geteisterd was, heeft de bestrijding van die ziekte zoo uitstekende uitkomsten gehad, dat in het Duitsche gebied om het Victoria-meer be smetting naaweljjks meer mogelijk is. In de streken waar nog lijders aan slaapziekte zijn, is de vlieg, die de smetstof overbrengt, de glossina palpalis, namelijk volkomen uitgeroeid. In de streken, waar die vlieg nog voorkomt, kan zij daarentegen geen besmetting meer verspreiden, omdat er geen lijders aan slaap ziekte zijn, bij wie zij de smetstof kan op nemen. De gunstige uitkomsten zijn vooral verkregen door het weghakken van alle struik gewas, waar de steekvlieg huisde, in alle be smette en bedreigde streken. Aan het Tanganjika-meer heeft men met ongunstiger omstandigheden te kampen. Het gezond maken van het dicht bevolkte Roesisi- dal, waar de slaapziekte ten deele endemisch is, stuit op bijzondere moeilijkheden. De rivier, die de grens tusschen Duitsch en Belgisch gebied vormt, is daar zoo smal, dat de vlieg er gemakkelijk overheen kan vliegen. Daarom zijn het Belgische en het Duitsche bestuur nu overeengekomen, om aan weerskanten vau de rivier een strook van 80 M. breed open te kappen. Hoewel de bestrijding van de ziekte aan het Tanganjika-meer niet zoo ver gevorderd is als aan het Victoria-meer, krijgt men den indruk, dat men het moeielijkste gedeelte van het werk ook daar achter den rug heeft. Revolverschoten te Londen. Zaterdagmorgen schoot een bezoeker van de buffetkamer van het Hoise Shoe Hotel in Totteuham Court Road plotseling zijn revolver af. Do man doodde de directrice van het hotel en wondde de buffetjuffrouw. Daarna rende hij de straat op, steeds zijD revolver afvurende. Drie menschen op straat werden door de schoten getroffen, van wie er een, een courantenjongen, reeds is overleden. Eindelijk kon de man worden gegrepen en aan de politie overgeleverd. Het is een Armeniër of Amerikaan een zekere Stephen Titus. Eerst heette hij een Duitscher voor vele Eugelschen is een vreemdeling, die zij niet bij een andere nationa liteit kunnen onderbrengen, dadelijk een Duitscher. De man is tusschen de 40 en 50 jaar oud en wordt beschreven als hebbende een knap uiterlijk en een Herculesgestalte. Hij logeerde sedert eeu paar maanden in het hotel. Vermoedelijk is jaloezie de oorzaak van zyn daad. Hy zag in de koffiekamer twee mannen in gesprek met de onderdirectrice en een buffetjuffrouw. Hij ging er op af, een twist volgde, waarop hij een revolver trok en de twee vrouwen neerschoot. De onder directrice is spoedig gestorven. Daarna schoot hij een man, die juist het koffiehuis binnen trad, in het gezicht. Op straat trof hij nog een krautenverkooper in de -buik en een man in den mond. In het geheel loste hij een twaalf schoten. Eerst na een hevige worsteling werd men den woestaard meester. Spoorwegstaking in Spanje. In verband met de spoorwegstaking in Spanje wordt uit Perpigisan aan de Temps bericht de trein die Donderdagavond om zeven uur in Portbou aangekomen is, bestuurd door ingenieurs en door een infanterie-oflficier, had groote moeilijkheden te overwinnen gehad, daar de stakers alle seinen langs den spoorweg onklaar gemaakt hadden. Op verschillende stations werd de trein met een regen van steenen ontvangen, vooral in Lafiguerr. Troe pen en gendarmen moesten ten slotte optreden. Op den terugweg van het internationale station Cerbère naar Portbou is de trein midden in den internationalen tunnel blijven staan. De locomotief was onderweg onbruikbaar gemaakt, doordat men een buis voor stoomdruk had laten springen. Een uit Portbou te hulp gekomen locomotief bracht den trein in het station, onder bescherming van carabinieri en leden der burgerwacht. In de diepte verzonken. De menschen, die Zaterdagochtend over de Piazza Capuana en de via San Giovanni Carbonaro te Napels gingen, waren daar plotseling getuige van een zeer opwindend sphouwspel. Voor hunne oogen zonk nl. een met hout beladen wagen met de beide muil dieren en de twee voerlieden plotseling in de diepte, een dichtbij staande paal van da electrische geleiding viel over de opening heen en op hetzelfde oogenblik sprong een djkke waterstraal omhoog, die den geheelen oflitrek onder water zette. Het scheen, dat de schrik alle aanwezigen plotseling om het hart was geslagen, want niemand stak een hand ter redding uit. Na eenige oogenblikken ver steen echter toevallig een beambte van de waterleiding op het tooneel van 't ongeval, hij snelde naar de dichtstbygelegen schachtopening van de kanalisatie, lichtte de dekplaat omhoog, daalde in den put af en overtuigde zich, dat de menschen «n dieren, die in de diepte waren gevallen, zoo goed als geen letsel hadden gekregen en hielp de voerlieden weder naar boven. Daarna daagde ook van de andere zijde hulp op en de wagen èo de muildieren weiden weder op den beganen grond gebracht. De straat was ingezakt over een lengte van 20 M. en een breedte van 10, doordat de gemetselde overwelving van het kanaal, die op zich zelf al niet zeer stevig was, door de regens der laatste dagen had geleden door de zwaarte van de neervallende blokken was de buis van de waterleiding stukgeslagen, zoodat het water met kracht omhoog was gespoten. Het ongeval wordt toegeschreven aan de groote slordigheid bij het stedelijk bouwwezen te Napels en aan het volslagen gemis aan toezicht op dezen tak van dienst. oud 21 j.. jm. en Magdalena Keukelaar, oud 21 j jd. Cornelia Booij, oud 32 j., jm. en Sara Dees, oud 27 j., jd. Geboorten. 22 Sept. Jan Jacob, z. van Mattheus Smallegang en Pieternella Janneke 't Gilde. 24 Sept. Pieternella Anthonia, d. van Johannes Cornelis Dooms en Leijntje Janneke Harte. 25 Sept. Catharina, d. van Jacobus Andries Meertens en Catelijntje van Es. 27 Sept. Hendrik, z. van Johannes Wagenaar en Adriana Janna Kempe. 28 Sept. Pieter Jacobus, z. van Pieter Marinus de Ruijter en Dina Stoffels. DAGEN. Woensdag Donderdag Vrjjdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag October TER NEUZEN. Huwelijks aangiften. 27 Sept. Willem Johannes Jansen, oud 24 j., jm. en Pieter nella Adriana van Tatenhove, oud22j.,jd. Jacobus Cornelis Sol, oud 21 j., jm. en Janna Maria Frederiksen, oud 19 j., jd Huwelijks-voltrekkingen. 25 Sept. Jacobus Willemsen, oud 22 j., jm. en Cornelia Helena Meijer, oud 29 j., jd. 26 Sept. Jozias de Jonge, Advocaat en Procureur te Middelburg is eiken ZATERDAG te AXEL te spreken, by J. v. d. BON, vroeger L'EcluseMahtj. TOffigr- Men vrage Geïllustreerde Prijscouranten Minzaam aanbevelend., TVieuwstraat 3», Ter Neuzen.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1912 | | pagina 3