Rechtszaken. Laatste Berichten. Gemengde Berichten. UIT 0N2E OMGEVING. De gemeentebegrooting voor 1913 werd vastgesteld op een eindcijfer van f 17.717.84, met een sluitpost van f 117.30. Bij de besprekingen werd het salaris van den ge meente-ontvanger f 50 liooger uitgetrokken. Aan het beheer der Domeinen zal worden gevraagd het plaatsen van een heining op een gevaarlijk punt van den nieuwen weg en aan het bestuur van den Lovenpolder zal d&t worden gevraagd voor een gedeelte van dén weg nabij het Boerengat. Men meldt uit IJzendijke dat de voor dracht voor hoofd der school in den Oranje polder bestaat uit de heeren Th. A. Overt- veldt te Arnemuiden, P. de Caluwé te Sas van Gent en C. Brussée te Westkapelle. Maandag werd te Stoppeldijk de nieuwe o.l. school in de wijk Pauluspolder feestelijk geopend. De kinderen hielden een optocht en werden gul onthaald verscheidene eere- bogen waren opgericht. De fanfare »St. Cecilia« luisterde het feest op. In den Belgischen Moniteur wor^t medegedeeld, dat het grenskantoor Stroobrugge (Maldegem) iederen Dinsdag (in plaats van 's Maandags) 's namiddags van 23 uur is opengesteld voor den invoer van eenhoevige dieren, kippen en slachtvleesch. Bovendien mag geslacht vleesch langs genoemd kantoor worden ingevoerd op alle werkdagen, mits daarvan 24 uren van te voren wordt kennis gegeven. De afwatering van Vlaanderen. De Internationale Commissie voor herziening van het verdrag van 1843 met België be treffende de afwatering van Vlaanderen ver gaderde te Sluis onder voorzitterschap van den oud-inspecteur-generaal van den rijks waterstaat den heer Bekaar. De commissje behandelde de beginselen welke aan een nieuw verdrag ten grondslag zullen worden gelegd. Na afloop boden Nederlandsche leden aan de Belgische ambtgenooten een noenmaal aan in het hotel »De korenbeurs«. Bij Kon. Besl. is herbenoemd tot burgemeester der gemeente Biervliet de heer P. W. Maarleveld, secretaris dier gemeente. Maandag 30 September a. s. bezoekt de Commissaris der Koningin de gemeente Breskens. Aan de beambten der gelikwideerdje IJzendijksche stoomtramwegmaatschappij wor den uit de likwidatie toelagen uitgekeerd, varieerende van f50 tot f250 naar gelang diensttijd en rang. Met den naderenden winter voor de deur zeker een aardig buitenkansje. Maandag herdacht de heer Th. Vor- sterman van Oyen te Aardenburg den dag, waarop hij vóór 25 jaar toetrad als werkend lid der Rederijkerskamer Burgemeester ReepJ- maker« onder de zinspreuk »ln Minnen Groe nen*. De werkende leden meenden dien dag niet onopgemerkt te mogen laten voorbijgaan. Zij kwamen den jubilaris aan huis complimen teeren en boden hem een fraai bloemstuk aan. Maandag is de stoomtramlijn Oostburg ZuidzandeCadzand geopend, en dat dezé plechtigheid met feestelijkheden gepaard ging, ligt voor de hand. Men schrijft daarover uit Cadzand het volgende Het versierde stoompaard is gearriveerd. Cadzand is in vlaggentooi. In den voormiddag werd de plaats door vroolijke Zuidzandenaren druk bezocht. Na den middag werd een be zoek aan Zuidzande gebracht. 't Bestuur der tram werd door den gemeente raad om 6 uur ontvangen op het gemeentehuis. Des avonds werd muziek gemaakt op het tramterrein en Bengaalsch vuur afgestoken. Aangesteld als Rijksambtenaren bij de belasting tegen 27 September a.s. de commiezen Izc. Dierx en A. Maat, beiden wonende te Zuidzande, tijdelijke standplaats te Bergen-op- Zoocu. Maandagmorgen half elf werd door den laatsten wagen der electrische tram tusschen Middelburg en Vlissingen een kar met hit van de wed. Boucherie aangereden. De inhoud der kar (graan) lag op de treden van den wagen en over den weg verspreid kar en paard kwamen in de sloot terecht de vrouw die er zich met een kindje op be vond kwam er heelhuids af, doch haar kleeren waren erg gehavend. De aanrijding vond plaats doordat de vrouw niet meer weg kon met haar kar. Zij zat tusschen de aankomende tram van Vlissingen en een in volle vaart van Middelburg komende auto. Volgens verklaring van den bestuurder der tram heeft deze geremd zoodra hij de wan hopige positie zag waarin de vrouw kwam door de aankomende auto. De reizigers waren allen ten zeerste ver blijd de vrouw die erg verschrokken was er zoo bijzonder met haar kind is afgekomen. De rijksvéldwacht, juist ter plaatse aan wezig, stelt een onderzoek in naar de schuld. Arrondlssements-Rechtbank te Middelburg P. B. G., 35 j., landbouwer te Sas van Gent, is wegens het niet voldoen aan het bevel van een ambtenaar, veroord. tot f 10 boete of 10 dagen hechtenis. M. S. M., 72 j., wed. C. Ie N., zonder beroep te Oostburg, beklaagd van het doen leggen van een dam in een voor afwatering bestemde sloot, is, met vernietiging van het vonnis van den kantonrechter te Oostburg, vrijgesproken. Aanhouding. Maandag is in Den Haag aangehouden, op aanwijzing van een Duitschen kastelein, de 43-jarige kantoorlooper van een bank in Dus- seldorf, nl. Heinrich G die in Mei j.l. ten nadeele dier bank met 200000 mark verdween, later in Constantinopel werd aangehouden, naar Duitschland werd uitgeleverd en in bewaring gesteld in de gevangenis te Dusseldorf. Daar uit wist hij te ontsnappen. Een verklaring. Het geheimzinnige waas, dat over het tragisch einde van den museum-assistent ar. Erich Blume lag is door de bekentenis der vrouw, De Raad va'n Justitie te Semarang be ëindigde de zaak tegen Sons en Wolf, reizigers en juweliers, beschuldigd van verkoop van valsche smaragdsteenen. De Officier van Justitie eischte schuldigverklaring van Sons aan oplichting en van Wolf aan medeplichtig heid en eischte tegen beiden .respectievelijk gevangenisstraffen van 1 jaar en zes maanden en van 1 jaar. In de op a.s. Donderdag, des voor middags te 10 ure te houden openbare ver gadering van den gemeenteraad alhier, komen de volgende punten in behandeling Notulen. Voorstel tot afwijzende beschikking op eene reclame van dhr. J. F. Koevoets, omtrent de vastgestelde lijst van kiezers van de Kamer van Koophandel en Fabrieken. Voorstel tot niet vervuiling van de betrek king van onderwijzer met verplichte akte Fransch aan school B. Benoeming van een onderwijzer bij het her- halings-onderwijs dat gegeven wordt aan school A. Sollicitanten zijn de heeren F. van den BroekeG. Goossen C. F. Kohier en P. M. D. van der Peijl. Voorstel tot wijziging van artikel 4 van de aan de Industriëele Maatschappij verleende concessie. Voorstel tot aankoop van zand en boomen. Voorstel tot uitzetting van kasgelden. Ontheffingen van schoolgelden en andere plaatselijke belastingen. Het volgend jaar zal het Interparlemen tair Congres ter gelegenheid van de opening van het Vrederpaleis in Den Haag samenkomen, maar als pleister op de wonde voor de stad Gent, waar dan naar men weet de wereldten toonstelling geopend is en die ook gevraagd had het congres daar te doen houden, werd besloten dat de leden van uit Den Haag een bezoek aan de hoofdstad van Oost-Vlaanderen zullen brengen. Ze zullen, aldus lezen we in de »Gazette van Gentc, die stad langs het dan voltooide zeekanaal van Ter Neuzen naar Gent bereiken in welk geval dus ook onze provincie wordt doorreisd. tr In de Vrijdag te Hoek gehouden raads zitting werd eervol ontslag verleend aan de wed. Blok als beambte bij de straatverlichting en met ingang van 1 Oct. a.s. in haar plaats benoemd tot lantaarnopsteker Abr. Meertens. Aan het adres van den Alg. Ned. Wiel- rijdersbond, gericht tot den Minister van Financiën tot bet verkrijgen van een wieler- pad langs den weg aan den nieuwen dijk in het Axelsche Gat, zal adhaesie worden betuigd. Na breedvoerige bespreking verklaarde de Raad zich thans bereid het onderhoud van den geheelen Binnendijk voor haar rekening te nemen en het nog onverharde in orde te brengen, indien de polders Oud- en Nieuw Westenrijk jaarlijks f 200 in de onderhouds kosten bijdragen. De Raad was niet genegen ook 2 in den dijk liggende oprillen in onder houd te nemen en betreurde dat de Oud Westenrijkpolder niet tot een grootere bijdrage bereid is. Men ging tot het nemen van dit Desluit over om een eind te maken aan een sinds lang hangende kwestie, daar deze weg een verkorte verkeersweg naar het dorp vormt. „Maar z(j zullen het niet weten," zeide Monrevel. Martbe deed alsof zij dit niet gehoord bad. Maar haar gelaat klaarde op, en hare stem klonk vaster „Er is niets niets liefelijker dan ver giftenis. Er is niets, dat ons nader brengt tot God." In z(jne weeke stemming, en ziende hoe afgemat zij was, drong Jacques haar tot zitten. „Je kunt zóó niet naar huis gaan, Martbe. Rust eerst wat uit. Kom wat tot kalmte." Hij ging voort haar te behandelen met die neerbuigende goedigheid, die de beleefdheid der minachting is. Zoo als terloops deelde hij haar mee, dat hij in den loop van den morgen de kleine Juliette verwachtte. „Wist je dat niet?" liet hij er op volgen. „Ik heb haar laten halen. Ik dacht dat je de boodschap gekregen had." „Wat riep Marthe verbaasd „Juliette Ga je die nu van mjj weghalen Je hadt baar toch nog eenigen tjjd bij mij moeten laten blijven. Zij is nog zoo klein. En ik zou mijn best hebben gedaan om Mathilde te vervangen, zoo goed als mjj mogelijk was." Hij deed verlegen. Begreep zij 't dan niet? „Ik ik zou haar liever b(j m(j hebben," stotterde hij. Nu begreep Marthe en eensklaps trilde zij van schaamte. Vertrouwt men zijn kind toe, om het groot te brengen aan eene schuldige vrouw, aan eene echtbreekster „Je bent wel hard voor mij," prevelde zij. Dit gevolg van haren stap had zij niet voorzien, en juist deze onverdiende straf trof: haar in het hart. Zij weende nietmaar de blos op hare wangen, de blik harer reine oogen, geheel hare houding van waardigheid en zielenadel protesteerden voor haar. Dezen opstand van haar innerlijke wezen kon zij niet beteugelen, en zij was zich ook niet bewust er van. Haar zwager echter, die, aan den anderen kant van den haard gezetenj haar strak aankeek, sprong eensklaps op. Eene vreeselijke gedachte was hem door bet brein geschoten. Heftig vatte h(j de beide handen der ongelukkige, trok haar van den' stoel en, met zijne oogen in de hare, die- haar verrieden ondanks haar zelf, schreeuwde hjj baar toe „Marthe, je hebt mij bedrogen Niet jij was 't maar zij Zjj stiet een kreunen uit, en beeschkwam 't uit haren mond „'t Is niet waar 't Is niet waar 1 Ik zweer je dat 't niet waar is O, mijn God! mijn God!" Maar onverbiddelijk herhaalde hij, zonder haar los te laten „Zjj is het geweest niet waar Beken 't maar „Neen, neen, neenJe beleedigt hare nagedachtenis. Zij Is onschuldig. Ik zweer 't je! Heb je dan mijne brieven niet gezien Zij rukte zich los nit zijnen greep, keek naar den haard en wierp zich op het laatste brokje papier, dat de vlam had gespaard. Het toeval, dat haar even zoo goed had kunnen dwarsboomen, begunstigde hare op welling. Triomfantelijk hield zjj het half verteerde fragment hem vóór. „Ziedaar Ziedaar Lees Dat is mjjn schrift." Hjj herkende inderdaad haar schriften hjj las, enkele woorden radende „Ik weet niet door welke fataliteit ik ontvankelijk bon geworden voor eene tweede genegenheid. Ver geefs zoek ik in mijzelf de oorzaak daarvan". Aldus verontschuldigde Mademoisselle de Le- spianasse de wedergeboorte eener liefde in haarzelf. Maar toch bleef hij zwijgen. Ach Je ziet 'triep Marthe heftig, met hare van den schrik rauw en schor geworden stem. „Je twijfelt niet meer. Je kunt niet meer twijfelen! Ik ben de schuldige ik ik ik En toch ben ik gelukkig er door geweest! Weet men waarom men bemint Het is een noodlot het staat geschreven Ach, wij vrouwen zijn zoo zwak, zoo gevoelig voor vleierij, voor mooie woorden, die ons streelen. Eu jullie mannen - juliie ziet nietsGeheel verdiept ben je die hem gedood heeft, nog niet geheel opge helderd. Heeft men hier te doen met een moord uit vooi bedachten rade, of heeft mevr. Blume haar revolver tegen haar man afge vuurd in een aanval van plotselinge en zinne- looze opwinding? Voor den moord en het daarmede gepaard gaande overleg spreekt het feit, dat mevrouw Blume de revolver kort te voren had gekocht en dat zij na de daad met betrekkelijke koelbloedigheid de lezing van het «ongeval* gaf. Tegen den moord spreekt het ontbreken van een eigenlijk motief, althans van een «verstandig* doel, dat met de uit den W6g ruiming van den echtgenoot moest worden bereikt. Ongetwijfeld is Eva Blume een vrouw van buitengewoon erotischen aanleg. Reeds op school kwam dat duidelijk aan het licht en toen zij vau school af was, had zij tal van minnaars. Aan dr. Blume moeten deze dingen niet onbekend geweest zijn. Hij werd daarvoor gewaarschuwd, besloot echter toch met het jonge schoone meisje dat een machtigen invloed op hem had, in het huwelijk te treden. Dat mevr. Blume haar echtgeuoot al spoedig ontrouw werd, is bekend. Ook wist dr. Blume van zijn dienstmeisje, dat zijn vrouw vaak rendez vous had met den jongen geneesheer dr. R., van wien wij in een vorig bericht reeds spraken. Dr. Blume verraste hen eens op intiem tête-a-!ête, het kwam toen tot een heftige scène, in den loop warrvan mevr. Bl urne en haar minnaar den bedrogen echt genoot de schriftelijke bekentenis van hun misdrijf moesten afgeven. Het dienstmeisje werd ontslagen en haar geheimhouding met geld gekocht. Mevr. Blume gaf aan verschillende personen als reden van het plotseling ontslag van het dienstmeisje op, dat dit met haar op een te vertrouwelijken voet stond. Dr. Blume heeft een poos lang rond- geloopeu met de gedachte zich van zijn ge malin te laten scheiden. Hij was van plan bij zijn overplaatsing Daar Hannover zijn vrouw te Posen achter te laten en van Hannover uit het echtscheidingsproces te voeren. Op den dag, dat hij aan den kogel van zijn vrouw ten offer viel, wilde hij te Unterberg zonder zijne echtgenoote een alscheids-visite breDgen aan een hoog provinciaal ambtenaar. Zg smeekte hem haar mede te nemen om ten minste bij de buitenwereld geen argwaan te wekken. Na bet bezoek schijnt mevr. Blume in het Unterberger woud getracht te hebben haar man over te,, halen van zijn echtscheidingsplannen af te zien. Toen hij aan haar bede geen gehoor gaf, heeft zij naar haar revolver gegrepen. Misschien is zij oorspronkelijk voornemens geweest, indien zij haar man niet mocht kunnen overreden, zelfmoord te plegen, en heeft zjj eerst later, in toorn over het schipbreuk lijden vau haar pogingen het wapen tegen haar man gericht. Diefstal van f 3200. In een café en logement aan de Prins Hendrikkade te Rotterdam, hebben Vrijdag avond om 11 uur twee rechercheurs een 17 jarigen kantoorbediende aangehouden, die er Woensdag met f 3200, toebehoorende aan de firma S. G. Kaufman, in huiden, aaD den Ruigeplaatweg aldaar, bij wie hij in betrekking was, van door gegaan. De jongen bad dat geld aan een bankinstelling daar ter stede ontvangen en het niet afgedragen. Denzelfden dag had hij zich naar Antwerpen begeven, maar was Donderdagavond teruggekeerd en zijn intrek genomen in het logement, waar hg in je belangen, in je eerznebtjes, iü ne ijdel- heidjes. W(j vrouwen, w(j hebben behoefte aan je kracht, en ook een beetje aau je teedertieid. Maar wat maal je daar om Ja hebt voor zulke dingen geen tijd. En boe meer ons hart gegriefd en vereenzaamd is, des te gemakkelijker bezwijkt het. Het zijn niet enkel de slechten onder ons, versta je, die bezwijken. Maar de verblinding van jullie maDnen is schuld. Je weet niet wat liefhebben is. Je weet ons wel te veroveren, maar niet te bewaren. Zwaar reken je ons onze fouten tce, waarvan je zélf de oorzaak zjjt.Ja, ik ben schuldig! Maar véél ver ontschuldigt mg -- en ik zal mjjn misstap goedmake, voor zoover bet in mijn vermogen staat, dat zweer ik jeO, Jacques, jij die mijne fout nu kent, vergeef ze mij Zeg mij dat je ze mij vergeeft!"... Zg had in dit pleidooi, dat het zwijgen van Jacques Monrevel nog verlengde, al datgene ingelascht, wat zjj zich nog herinner ie van Pierre Emaquy's verdediging zijner beminde, en ook alles wat, volgens hare eigene over tuiging, de fout van Mathilde vergoelijken kon. Zóó smeekte zij den man van hare zuster, en toen zii zelfs nog zijne vergiffenis inriep, wierp zij zich voor hem op de knieën. Nog altgd zweeg hijmaar zijn gelaat verried den strijd, die er in hem woedde. In de woeling zjjner gedachten verdiept, zag 'f ':9

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1912 | | pagina 2