E E MI („Hotel Centraal"), A. J. v. d. Sloot, Ter Neuzen. Klijberg's Stoomsclioenfabriek. Groote veertiendaagsche Najaarsopruiming solied SCHOENWERK. z z c Zeldzame gelegenheid om voor weinig geld solied Schoenwerk te koopen. Zie vooral opx»uimings-étalag< Opruimingsartikelen worden niet op zicht gezonden. c/> üi O B m IVIIJêyE fVIACHihlALE REPARATIE-lfMRICHTIhaG VOLDOET IEDER. INGEZONDEN STUKKEN. Burgerlijken Stand. Hoogwatergetij te Ter feeuzan. Donderdagavond cinema van 8-io uur, den Heer P. LEENHOUTS van Vlissingen. Nieuw programma voor Woensdag en Donderdag: Zaterdag 21 Sept. DANSMUZIEK. ui O CL EENHEIDSPRIJS 4 GULDEN. Noordstraat Buitengewone koopjes in alle afdeelingen. Gevecht bij eeu voetbalwedstrijd. Vliegmachine verbrand. Russische maniereu. DAGEN. MARKT 6. Woensdag 18 Sept. MATINEE van 81/,—5 uur, na afloop DANSMUZIEK. Donderdag 19 Sept. matinee van 21/, 5 uur. afgewisseld met 't optreden van Hollands beroemden Karakterkomiek Na afloop DANSMUZIEK. Stipt begin op aangegeven uren. 4 8 DE ZANGERES. Drama. DE FOUT VAN BÉBÉ. Klucht. INDIAANSCHE LIEFDE. Drama. DE MISSLAG VAN T0UT0LINI. Klucht. DUBBELE VERGISSING OF WIE BEDRIEGT MEN. DE TREURIGE RONDE. Drama. DE TWEE TORENS. Drama. (Historisch.) EEN ECHTE GRAP. Vrijdag 20 Sept. CINEMA van 8IO uur, met nieuw programma van de Cinema en nieuw programma van den karakterkomiek den heer LEENHOUTS. JVa afloop DANSMUZIEK. Entr>éeIe Rang 50 ct., 2e Rang 30 ct., 3e Rang 20 ct. <0 O UJ UJ UJ Filiaal VAN van alle soouten Omstreeks 1 uur vervoegden zich twee mannen bij den boekhouder der firma, die hem zeiden, dat zij in de Looierstraat een man hadden ontmoet met een fiets van de firma Geys bij zich, welke hun door dezen te koop werd aangeboden voor 15. Zij hadden bet geld er voor niet bij zich, waarop de man hun zeide, dat hij de fiets zoolang zou brengen in de smederij van de firma Haccou en Stork aan de Looiersgracht. Zij vroegen den boek houder nu hun nog even een fiets mee te geven, opdat zij den man, die aan genoemd magazijn zou wachten, konden aanhouden en de firma Geys haar ontvreemde fiets terug konden bezorgen. De boekhouder kreeg echter argwaan en gat voor alle zekerheid een anderen knecht zijner firma last een der beide mannen te ver gezellen, de ander bleef zoolang bij den boek houder. Intusschen werd ook de politie gewaarschuwd en toen men bij de firma Haccou en Stork aankwam, waren daar tevens eenige rechercheurs aanwezig. De man, die zooals de beide anderen hadden beweerd, hun de fiets te koop had geboden, stond nog op zijn post en werd on middellijk gearresteerd. Voor alle zekerheid werd echter de ander eveneens uitgenoodigd de rechercheurs naar het politiebureau Pietershal te vergezellen, omdat men meende, dat men hier te doen had met een truc om de firma Geys nog meerdere fietsen afhandig te maken. Ten slotte werd van uit bet kantoor der firma Geys de politie Warmoesstraat opgebeld, waarop een rechercheur verscheen, die ook den derden verzocht hem naar het politiebureau te vergezellen. Een flinke straf. Te Gennep en omstreken wordt elk najaar erg geklaagd over de diefstallen van kool, aar dappelen en andere veldvruchten. Ook thans weder wordt alom gestolen en niet elke dief is zoo vriendelijk zijn visitekaartje achter te laten. Dit nu deed dezer dagen in die streek een jeugdig arbeider, die een goed loon ver diende, en zeker niet noodig had te stelen. Toen een boer 's morgens op zijn land kwam, ontdekte hij, dat de beste zijner witte kooien verdwenen waren, doch vond tot zijn verrassing ter plaatse een looncouvert met den naam van den eigenaar, en een flink bedrag inhoudende. Al spoedig meldde boefje's moeder zich aan om de ontvreemde kool te betalen en het ver loren geld terug te verzoeken. De boer was evenwel niet erg over het geval gesticht en en liet voor zjjn eigendom zooveel betalen, dat er van het veertiendaagsche loon niet veel over bleef, zoodat het jongemensch de lust tot stelen wel zal zijn vergaan. Vernuftig. Een aardig staaltje van detective-vernuft vernam dezer dagen de schrijver der „Brieven uit de Residentie" in het »N. v. d. D.« In den stormnacht hadden een of waar- scbjjolijk twee inbrekers een tijdelijk onbe woonde villa aan den Scheveningschen weg leeggeplunderd een 40 kilo lood van het dak en zoowat heel de garderobe van mynheer uit de kasten, met eenige kostbaarheden van mevrouw, die, ietwat onbezorgd, in een linnen kast waren achtergelaten. Toen de recherche met de honden kwam, lieten dezen hun meesters in den steekde stortregens en de storm hadden de »lucht« van de inbrekers weggevaagd. Maar nu kwam het menschelrjk vernuft aan de beurt. Het bekende »visitekaartje«, dat heeren dieven plegen achter te laten, wees aan dat een der gezochten bad gemiddagmaald in de Toevlucht van het Leger des Heiis. Op dat spoor ver dacht een der rechercheurs een persoon en toen hij nu den volgenden dag dat heer zag loopen op een paar bottines van fijne qualiteit, was dit schoeisel, dat iuderdaad bleek uit de villa gestolen te ziju, een afdoend middel om den dief tot bekentenis te brengen. Er zijn Zaterdagnamiddag te Belfast ernsti ge ongeregeldheden voorgevallen bij eeu voet balwedstrijd, In de rust ontplooide de voor standers van het eene elftal een groene vlag, die zij onder de toeschouwers ronddroegen. De voorstanders van het andere elftal ontplooi den de Union Jack. Onmiddellijk ontstond er nu een vechtpartij. Er werd met steenen ge gooid. Spoedig was een menigte van duizenden menschen slaags in een hevig gevecht op het veld; de toeschouwers sloegen het van de tribune gade. Menschen vielen bloedend in alle richtingen neer. De politie was machteloos. Gedurende het gevecht zijn drie revolverschoten gelost. Nadat de politie versterkt was, scheidde zij de menigte. Ambulancewagens vervoerden de gewonden, tezamen 35, naar het hospitaal. Twee menschen kregen schotworden. Een brutale diefstal. Een niet alledaagsche inbraak gebeurde in het midden van Parjjs. Een pelzenhandelaar stelde Vrijdagmorgen vast, dat al zjjn koopwaren ter waarde van 300.000 frank 's nachts waren gestolen. Uit het onderzoek blijkt, dat de inbrekers het ge- stolene 's morgens om 5 uur door middel van twee groote wagens wegvoerden. Verscheiden personen, waaronder staatvegers, personeel van den gasdienst en groenten ver- koopers, komende van de Hallen, zagen het vervoer, maar dachten dat het een verhuizing was. De vlieger Moizo. De gevangenneming van den kapitein-aviateur Moizo door de Turken wordt in de geheele Italiaansche pers met groote deelneming be sproken. Moizo gold voor een der beste en meest onverschrokken vliegers van het leger; meer dan tachtig maal steeg hij reeds in Lybië op voor het maken van verkennings tochten. Zooals Reuter seinde, werd hij door een defect aan zijn motor gedwongeo bij Zanzour te landen, waarop Turken en Arabieren toe snelden om hem aan te vallen. Moizi echter zag in, dat alle tegenstand nutteloos was en gaf zijn revolver het eenige wapen, dat hij bjj zich droeg over. Daarop werd hij met zijn vliegtuig naar het Turksche hoofdkwartier te Azizia gebracht. Hij schjjnt goed behandeld te worden, althans zijn zuster ontviog een telegram van hem, meldeude dat hij het goed maakte en dat zij zich niet ongerust behoefde te maken. In de loods aan den Bergweg te Rotterdam waarin de vliegmachine van den heer J. van Bussel staat, wilde diens monteur, de heer G. Bosman, een losgeraakten draad soldeeren, waarvoor een benzinelamp werd gebruikt. Door onbekende oorzaak vloog daarbij de Bleriot in brand, terwijl de vlammen zich ook aan de loods mededeelden. Voor de brandweer was weinig te redden en alles brandde tot den grond af. Lr is ook een in aanbouw zjjnde machine, waarin zich echter nog geen motor bevond, mee verbrand. Een en ander was voor f 10.000 verzekerd. De heer Van Bussel zelf bevond zich voor een vlieg demonstratie te Zwolle. De Russische minister van oorlog heeft, bij dagorder het volgende bekend gemaakt Toen de Tsaar dezer dagen over het Cho- dynkaveld reed, deed zich het ongehoorde ge val voor, Jat een soldaat uit het gelid trad om den Tsaar een verzoekschrift te over handigen. Ten einde herhalingen te voor komen, heeft de Tsaar bevolen, dat de com mandant van het militaire district Moskou en de commandant van het 13e legercorps over deze zaak onderhouden zullen worden, dat de commandant van het regiment, waartoe de soldaat behoort, streng berispt zal worden, dat de commandant van het eerste bataljon van zijn commando zal worden ontheven en dat de commandanten van de compagnie en van het peloton, waarbij de soldaat ingedeeld was, ontslagen zullen worden. Welke straf den soldaat opgelegd zal worden, wordt niet gemeld. Ilaudel in blanke slavinnen. De chef van den veiligheiddienst te Lyon heeft het bestaan in die 6tad ontdekt van een goed georganiseerde bende, welke zich bezig houdt met den handel in blanke slavinnen op Ziiid-Amerika. Bij een ingesteld onderzoek bleek, dan van Januari tot Maart elf jonge- meisjes naar Zuid-Amerikaansche steden zijn gezonden. Einde Augustus werd te Lyon een zekere Gabriel Robert, 30 jaar oud, gearresteerd onder beschuldiging verschillende reizen naar Buenos- Ayres te hebben gemaakt, om daar meisjes te plaatsen. Korten tijd geleden werd Jean Lemoin on der een dergelijke aanklacht gevangen genomen. Zaterdag arresteerde de politie een jongmenscb, Louis Vernet, in het kantoor van een stoom bootmaatschappij, waar bjj plaatsen nam voor Montevideo voor hem en een 15-jarig meisje, een modiste zonder werk, met wie hjj op straat had kennis gemaakt en die hij onder valsche voorspiegelingen had overgehaald, hem over de oceaan te volgen. De rechter van instructie heeft rogatoire commissies ingesteld om onder zoek te doen in verschillende steden in Fraukrjjk en Zuid-Amerika, waar men vermoedt, dat de bende haar vertakkingen heeft. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. M. d. R. Aan gindsche zjjde van den Braakman wordt wederom eene tentoonstelling van Ooft- en Tuinbouw gehouden. Men hield dit jaar andermaal eene tentoon stelling van 1 loralia. Wie die tentoonstellingen wel eens bezocht heeft, zal zonder twjjfel het goede er van hebben leerea kennen. Wie helpt mede tot het oprichten eener dergeljjke vereeniging alhier. X. Ter Neuzen, 16 Sept. 1912. TER NEUZEN. Huweljjks-aangiften. 12 Sept. Jacobus Willemsen, oud 22 j., jm. en Cornelia Helena Meijer, oud 29 j., jd. 13 Sept. Jozias de Jonge, oud 21 j., jm. en Magdalena Keukelaar, oud 21 j., jd. Cornelia Booij, oud 32 j., jm. en Sara Deea, oud 27 j., jd. Ebe Hopma, oud 26 j.,jm. en Cornelia Jacomin* Wolfert, oud 23 j., jd. Geboorten. 9 Sept. Reinier, z. van Johannes Fran- ciscus Meijer en Elisabeth Stouthamer. 10 Sept. Maria d. van Jan de Fouw en Pieternella Wilhelmina de Mul. Amelia Elisabeth, d. van Cornelia Josephus van Dinteren en Marie Stephanie Geers. 12 Sept. Jan Gerrit, z. van CorneliB van der Have en Jacomina Verschelling. 14 Sept. Aaltje Francina en Jeanne Wilhelmina, d. van Jan Marinus van Kerkvoort en Frederika Cornelia Aberdina Drabbe. Woensdag 18 Donderdag 19 Vrjjdag 20 Zaterdag 21 Zondag 22 Maandag 23 Dinsdag 24 Voorm. 12.32 1.7 --1 ;fs 1 't^G °J|k08t V°°r (^aDsmaz^e'£ staat onder leiding van den heer GOUDSTIKKER O -

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1912 | | pagina 3