Mr. P. Dieleman. SÏIHMIWll-FlIIIIIHk. Muziek-Instrumenten Burgerlijken Stand. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. ANTOINE MES, MIDDELBURG. df storm juist uit den tegenovergestelden hoek. Met even veel gemak als de storm eerst den boom had neergeworpen, richtte deze hem nu weer op en thans staat de woudreus weer recht, alsof hij zijn hoofd nog nimmer voor zijn sterken vijand gebogen had. Ruwheid. Te Bussum is op Koninginnedag de feest vreugde des avonds bij een dansparty in de Harmonie aan de Brinklaan verstoord geworden door ruzie, welke op een vechtpartij, waarbij van het mes werd gebruik gemaakt, is uitge- loopen. Verschillende personen moeten hieraan hebben deelgenomen. Een zekere O., een openbare betrekking bekleedende te Hilversum, werd op verscheidene plaatsen aan handen en hoofd met het mes getroffen en danig toege takeld. Op het politiebureau werd het eerste verband gelegd; daarna verleende dr. De Jong zijn assistentie. Na verhoor kon de gewonde per trein naar zijne woonplaats vertrekken. Ook een soldaat der vesting-artillerie te Naarden, zoon van R. uit Bussum, liep een verwonding met het mes aan den arm op. Tot half twee 's nachts heeft de inspecteur van politie verhoor afgenomen, doch de dader is nog niet bekend. Dronken boeren van elders, die den over weg bij het blokhuis in de zanderij der H. IJ. S. zjjn gepasseerd, hebben de bij den slag boom bevestigden signaal-lantaarn verwijderd. Een onverzichtige daad, welke nadeelige ge volgen had kunnen hebben. Ernstig ongeluk. Aan den S oterstraatweg te Amsterdam heeft Zaterdag in een fabriek een ernstig ongeluk plaats gevonden. De eigenaar der fabriek werd door een drjjfriem gegrepen, waardoor zijn linkerarm gedeeltelyk werd afgeknald, terwijl beenen, gelaat en rug werden verwond. In bedenkelijken toestand werd hij per auto ziekenwagen naar het Wilhelminagasthuis vervoerd en aldaar opgenomen. Echtelijke twist. Een echtpaar uit de Anjelierstraat te Amster dam, dat Maandagnacht omstreeks één uur thuis kwam en onder den invloed van sterken drank verkeerde, kreeg hoogloopende ruzie. De twist werd zoo ernstig, dat de man een mes greep en daarmede zijn vrouw zeer ernstige verwondingen toebracht. De buren kwamen toesnellen op het halpgeschrei der gewonde en vonden haar badende in haar bloed. Per autoziekenwagen werd de vrouw naar het Wilhelmina-gasthuis vervoerd. Haar toestand is van ernstigen aard, zoodat zij nog niet verhoord kon worden. De man meldde zich zeiven aan op het politiebureau aan de Werter- straat, waar hij thans in verzekerde bewaring zit. Daders ontdekt. Eenigen tjjd geleden werd op het schiet- terrein Ockenburg te Loosduinen ingebroken en werd daar een aantal vuurwapens gestolen, in verband waarmede een geldelijke belooning werd uitgeloofd voor de aanhouding der daders en het terugkrijgen van de gestolen revolvers en geweren. De Haagsche recherche heeft dezer dagen een drietal jeugdige Hagenaars gearresteerd, in wier woning, gedeeltelijk onder den vloer geborgen, al het gestolene werd gevonden. De wapens werden in beslag ge nomen en de verdachten, na gehoord te zijn, weder op vrije voeten gesteld. Doodslag. Zaterdagavond heeft zekere Courtens te Maastricht, bijgenaamd »de Duivel», zekeren Haek, betonwerker, na een woordenwisseling eenige slagen toegebracht. Haek viel op de straatsteenen en bekwam een schedelbreuk en is overleden. De dader is aangehouden en heeft bekend. Haek heeft een talrijk gezin. De dader heeft voor 13 jaar ook zekere Yan E. op de Boschstraat doodgeslagen met een scherp voorwerp. Hy' werd toen niet toereken baar verklaard Dit is reeds een tweede mis handeling met doodeljjken afloop binnen een week te Maastricht. Diefstal van wapens. Een groote diefstal van wapenen, die blijk baar het werk van een bende is, wekt te Parys weer eens onaangename gevoelens. Men was in de zomervacantie juist eenigszins tot rust gekomen na de zenuwschokkende gebeurtenissen, welke samengingen met de autodiefstallen en vraagt zich af of er dan nog altijd auto apachen zijn, die opnieuw de wegen zullen onveilig maken. Men herinnert zich, dat de autodieven voordat zij zich op dezen tak van bandietisme toelegden ook veelvuldig wapenen hadden gestolon. De nieuwe diefstal sehjjnt zeer belangrijk. De dieven slopen waarschijnlijk reeds by dag in den kelder van een wapen handel aan den Boulevard te Straszbourg binnen en voerden hun diefstaf in den nacht uit. In den kelder verdreven zjj zich den tyd met drinken. Zy ledigden de flesschen, die zy vonden. Des nachts braken zij daarop in den wapenhandel en konden zonder gestoord te worden den diefstal plegen. Eerst vroeg in den morgen werd deze ODtdekt. De politie die zeer groote beteekenis hecht aan de zaak heeft onmiddellijk een aanzienlijk aantal ge heime politieagenten uitgezonden. Van de flesschen in den kelder heeft men vingeraf drukken kunnen fotografeeren. Daardoor hoopt men spoedig op het juiste spoor te zijn. Het is wel eigenaardig, dat de diefstal juist aan het einde der maand is geschied, wanneer de kassiersbedienden hooge bedragen hebben op te balen. Een moeilijke reis gehad. Even nadat de orient-express het ooster station te Parijs binnengestoven was, zag men een onder stof en roet bedolven man van onder een der wagons uit kruipen. De man trachtte zich uit de voeten te maken, maar hy werd door stations-personeel tegengehouden. Het bleek een jongen van twintig jaartezjjn, die de reis van Boekarest naar Parys, d. w. z. 36 uren sporens, gedaan had, hangende over en vastgeklemd aan een stang onder den slaapwagen van den trein. Zes-en-dertig uur lang had de jongen niets gegeten of gedronken. De jongen gaf op op weg naar een oom te zijn in Engeland, maar geld om op de gewone wjjze per spoor te reizen had hij niet. Zoo kwam hij tot de ongewone. Nadat de onder nemende jonkman met groote moeite in het station zoo goed mogelyk gereinigd was, is hij in hechtenis genomen. Een opzienbarende gevangeneming. William Wood, directeur van de American Woolen Cy. te Boston, is in hechtenis geno men op de aanklacht, betrokken te zjjn geweest bij een complot ter uitdeeling van dynamiet in verband met de staking der wevers in Law rence, ia den afgeloopen winter. Men herin nert zich, dat ten tijde van deze staking enkele dynamiet-ontplofSngen plaats vonden en deze waren toen op rekening gesteld van de stakers. Onmiddellijk volgde een krachtig ingrijpen van de overheid en werden militairen naar Lawrence gezonden, enz. Thans sehjjnt te zyn aan het licht gekomen, dat niet de werknemers, maar de werkgevers de eigenlijke dynamietards zyn zyn geweest. Wy schrijven »schijnt«, want vooralsnog is er niets bewezeo. Eu de berichten te dezer zake in de buitenlandsche bladen zyn tamelijk vaag. De inhechtenisneming van Wood heeft buiten* gewone sensatie verwekt. Wood, die een der eerste industrieelen des lands is en een jaar- tractement van 250,000 galden trekt, ontkent ten stelligste. Naar het heet is de inbeschul digingstelling van nog twee aanzienlyke per sonen te wachten. Slachtoffer van de cinema. Vrijdag werd te Issy-les-Moulineax een komisch tafereel gespeeld voor eeu cinemato grafische opname. Een der acteurs, de negentienjarige Leclinche, moest daarbij staande op een ladder een lantaarn poetsen en dan in de Seine vallen. Hij stortte ook naar beneden, zyn val werd opgenomen op de film, maar de ongelukkige preudo-lantaarnopsteker, die een oogenblik later weder boven moest komen, keerde niet terug. Tot diep in den nacht werd door agenten gedregd, de tooneelspeler werd echter niet teruggevonden, hij was waarschjjnljjk door den stroom meegesleurd. Het lot van een Koningsgezinde aanvoerder. Volgens de (R. K.) Kölnische Volkszeitung heeft graaf Juan d'Alméida, tot zes jaar cel straf en daarna tien jaar ballingschap ver oordeelde aanvoerder der Portugeesche koningsgezinden, dd. 19 Augustus uit de staatsgevangenis te Lissabon aan een vriend te Gras als volgt geschreven »Ik ben sedert drie dagen hier. Baard en haar geschoren, gevangeniskleeren aan. Op borst en rug is my het getal 279 ingebrand. Ik ben opgesloten in een vertrek, dat zes stappen lang en drie-en-een half breed is. Het licht komt in de cel door een heel klein gat boven. Ik zal nooit de ongelukkigen en de zielen in het vagevuur vergeten. Reeds begeven mjj mijn krachten. Gedenk mij in uw gebed, hetzij ik dood ben of nog onder de levenden. Uw Juan Almeida.» De vorige week is op de Leopoldslei te Antwerpen een dubbele moord gepleegd, die in de stad een ontzaglijke opschudding heeft verwekt. Een 50-jarige huisbewaarster is nl. met haar 20-jarige dochter door hamerslagen afgemaakt. De »Nieuwe Gazet» deelt daaromtrent het volgende mede De zoon van de huisbewaarster kwam te middernacht te huis en vond zijn moeder op de trap liggen met verbrijzelden schedel. Hjj riep zijn zuster, doch bekwam geen antwoord. Ioen nam hij zjjn moeder op, droeg haar naar een voorkamertje beneden en begon haar te verzorgen, doch hy zag reeds spoedig in, dat geen zorgen meer baten konden. Door angstig voorgevoel gedreven, snelde hjj de trap op en vond op een bovenkamer zyn 20-jarige zuster, zwaar door hamerslagen op het hoofd ge troffen, in een bloedplas liggen. Het meisje ademde nog zwakjes. Hjj trachtte het nog steeds vloeiende bloed te stelpen, maar dit gelukte hem niet. Eindeljjk liep hjj naar buiten, om uit een naburig koffiehuis hulp te hafen. Weldra kwam een dokter, die constateerde, dat de moeder reeds 4 uren dood was, zoodat de misdaad tegen 8 uren 's avonds meet hebben plaats gehad. De dochter leefde nog en moest in alleijjl naar het Camillius- gesticht gebracht worden, waar zy des ochtends overleden is. Van de moordenaars is nog geen spoor ontdekt. Verleden jaar omstreeks dezen tyd werd in hetzelfde huis gestolen en de daders van toen zjjn nog steeds onbekend gebleven. De »Nieuwe Gazet» oppert nu het vermoeden, dat dezelfde schurken thans bezig waren te stelen en toen, door de vrouwen verrast, de yseljjke daad hebben bedreven. Geheimzinnige moord. Te Parys is Zaterdagochtend een jonge man van ongeveer twintig jaar, vermoedeljjk een telegrafist, een telefoonkantoor binnengedrongen, en heeft er op staanden voet een telefoniste doodgeschoten. Daarna schoot hjj zich zelf een kogel in het hoofd. Bewusteloos bracht men hem naar het hospitaal. Men wanhoopt aan zjjn leven. De telefoniste was een weduwe van 28 jaar. Zjj woonde samen met haar moeder en een dochtertje van 8 jaar. Van een liefdesverhouding van haar wist men niets. Een gevaarlijke kranzinnige. Zondag is onder de telegrammen al melding gemaakt van de vreeselyke slachting, die een krankzinnig geworden soldaat Schwarz te Ro- maoshorn heeft aangericht. Schwarz, een man van 24 jaar, had in de laatste weken teekenen van geesteljjke stoornis vertoond. Zyn zuster waarschuwde de overheid, maar ried tevens af, iets tegen hem te ondernemen, daar zjj dit gevaarljjk achtte. Schwarz had in den laatsten tjjd nameljjk al menschen bedreigd. Maandag moest hjj voor herhalingsoefeningen opkomen, maar dienzelfden dag nog werd hjj op grond een onderzoek naar zyn verstand van dienst vrygesteld. Met zjjn geweer, dat de Zwjtsersche soldaten by zich houden, ging hjj naar huis. Donderdagavond bedreigde hjj zyn zwager, die daarop de politie te hulp riep, en Vrjjdagavond zou hjj aangehouden worden. De politie vond hem voor zyn huis staan. Schwarz verzette zich en liep snel het huis binnea, om zich op te sluiten. Dat alles was in een oogenblik gebeurd. Men trachtte de deur van zyn kamer in te duwen, Op dit oogenblik loste Schwarz de eerste schoten, van welke er een een slagersknecht, die de politie hulp verleende, trof. De man was op slag dood. Daarna begon Schwarz uit de ramen te schieten. Ge wapende mannen en de brandweer sloegen om jiet huis een beleg. Het is mogelyk, dat een van zjjn slachtoffers, zekere Heller, het doode- Ijjke schot niet van Schwarz, maar van de belegeraars heeft ontvangen, toen hjj zich al te vermetel naar voren waagde. Toen men, nadat Schwarz de vlucht had genomen, in het huis kwam, vond men op de eerste verdieping Keller's lijk. De andere menschen, die gedood zyn, werden getroffen door schoten, die Schwarz van het huis uit op de menigte op straat loste. Zoodra men wist, dat Schwarz er van door was, werd te Romanshorn de stormklok geluid en liep alles te wapen. Het eind van de ge schiedenis is bekend. De politie overmande hem eindeljjk, nadat hjj nog een van zyn ver volgers, den kuiper Enderli, neergeschoten had. Schwarz, die zichzelven zware wonden had toe gebracht, had in het geheel zeven menschen gedood en etteljjke andere zwaar gewond. Het geval heeft in heel het land de grootste opschudding teweeggebracht. Luchtschip-ongeval. Het legerluchtschip Z 2 heeft Zaterdag te Keulen zware averjj gekregen. Het ongeluk droeg zich als volgt toe De manschappen, die het luchtschip uit de loods moesten brengen, gleden uit op den grond, die tengevolge van de regens van de laatste dagen glad en glibberig was geworden. Zy verloren de macht over het gevaarte, en de wind wierp het tegen de deur van de loods, waardoor het stuur beschadigd werd. De gezagvoerder van het luchtschip moest niettemin op3tjjgen, omdat de manschappen het onmogeljjk konden houden. Een landing voor de loods mislukte, maar eindeljjk kwam men toch 500 M. verder neer. By deze landing werd het schip opnieuw naar een kant geworpen en werden er twee gascellen ingedrukt en twee schroeven beschadigd. Gelukkig kon men den ballon daarna naar de loods sleepen. Majoor v. Schulz, de commandant van het bataljon luchtschippers, en een paar man schappen hebben lichte kwetsuren opgeloopen. Politie en inbrekers. Te Haspe werden Zaterdagnacht vjjf dieven op heeterdaad bjj een inbraak betrapt. De binnendringende politiebeambten werden door de dieven door revolverschoten zwaar verwond. De inbrekers namen de vlucht. Toen een politiebeambte te Vogelsang hen wilde aan houden, schoten zjj hem neer. Te Milspe slaagde de politie er in de misdadigers te achterhalen. Een hevig gevecht volgde. Een brigadier en een politie-beambte werden zwaar, een ander beambte licht gewond. Van de inbrekers werd er een, eeu arbeider uit Barmen, buiten gevecht gesteld en gearresteerd. De anderen ontkwamen. Valsche munters. In een klein plaatsje in de Italiaansche provincie Pisa heeft de politie de hand ge legd op een bende valsche munters, die be halve valsche munt ook valsche effecten enz. maakte. De Romeinsche graaf Falcazappa stond aan het hoofd van de bende en ver schillende industrieelen, kooplieden en zoons van aristocratische families waren met de uit gifte van de valsche papieren belast. Graaf Falcazappa zit nu achter slot en grendel, en met hem verscheidene personen uit de hooge wereld. Een dubbel ongeluk. In den nacht van Vrjjdag op Zaterdag ver liet het Engelsche stoomschip Retriever de haven van Garston aan de Mersey. Den stuur man, die op den bak stond, bevreemdde het, van de brug, waar de kapitein stuurde, niet de gewone seinen te krjjgen en zag vervolgens het schip geen vasten koers houden, fly haastte zich naar de brug en zag er den kapitein schjjnbaar dood by het stuurrad liggen. De stuurman greep het roer, maar kon niet meer verhinderen, dat het schip de Lista, een Spaansch schip, dat aan den wal lag, inliep. De Lista kreeg een diep gat onder de waterlyn en zonk. De bemanning redde zich. De Retriever is later, beschadigd, in het dok gebracht. De kapitein stierf een paar minuten nadat hy was gevonden. Vreeseljjk ongeluk. Een verschrikkeijjk ongeluk is gebeurd in een der voorsteden van Christiania, waar een riool werd hersteld. Drie werklieden arbeiden in een breeds rioolpjjp, uitloopende op een nabjjgelegen rivier. Een dam, die opgeworpen was tot beveiling der werklieden, brak door. Het water stroomde bet riool binnen en de drie werklieden verdronken, zonder dat hun hulp kon worden gebracht. TER NEUZEN. Geboorten. 25 Aug. Jozina Cornelia, d. van Adriaan Florussen en Maria van Drongelen. Krina Johanna, d. van Krfjn van der Hoofd en Cornelia de Putter. .27 Aug. Tona d. van Daniel Hofman en Jozina Kaijser. 28 Aug. Anna Jeanne, d. van Pieter Jacobus Drabbe en Anna Jacomina Koopman 29 Aug Peter Adriaan, z. van Heinrich Carl Dung en Geertruida Anna Krijger. 30 Aug. Anna Cornelia Hendrika, d. van Leunis Verslujjs en Anna Cornelia Moens. Cornelia Johanna, d. van Franciscus Augustaaf van Meir en Rosalia Bos. 31 Aug. Janna Helena, d- ,7an Abraham de Jonge en Janna Helena Dees. Overlijden. 26 Aug Arie Hamelink, oud 23 j., z. van Jan en Hendrika Catharina Hamelink. 30 Aug. Jacoba Fiorina van der Steen, oud 31 j echtg. van Cornelis Pieter Lensen. DAGEN. Voorm. Nam. Woensdag 4 Sept. 6.4 6.28 Donderdag 5 6.57 7.32 Vrjjdag 6 8.16 9.6 Zaterdag 7 9.57 10.46 Zondag 8 11.27 Maandag 9 0.1 12.28 Dinsdag 10 0.55 1.18 Advocaat en Procureur te Middelburg is eiken ZATERDAG te AXEL te spreken, bjj v. d. BON, vroeger L'Ecluse—Mahu. en alle soorten Vf Men vrage Geïllustreerde Prijscouranten

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1912 | | pagina 3