te nartii Pakkisten. - Bekendmaking. mm M PLEZIER. Extra reis 2e Pinksterdag Rorsselen Middelburg en terug, Groot Muziek- en Zangersfeest te Middelburg. VERHUISD: J. D. DIJK, BUITENLAND. Burgerlijke Stand. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. H. VERHOEVEN, Ter Neuzen. Donderdag 16 Mei a.s. Rieten Stoelen. De reis zal gemaakt worden met een der Provinciale booten. Kaarten voor deze extra reis één gulden per persoon. rechters, dat de bedoelde feestdag door den paus is afgeschaft, feitelijk en dus in cassatie onaantastbaar en de conclusie daaruit door den kantonrechter getrokken, dat de tweede Kerst dag geen algemeen erkende Christelijke feest dag meer is, juist. Mitsdien werd het cassa tieberoep verworpen. Moord en poging tot zelfmoord. Ten huize van den opzichter over de Noorderbegraafplaats te Groningen, den heer Dussel, vertoefde tijdelijk diens dochter, gehuwd met zekeren P. J. M., wonende te Bochum, in Westfalen, met het 3'/3 jarig zoontje uit dat huwelijk. De echtgenoote van M. had bij de rechtbank te Bochum een eisck tot echtscheiding ingediend, wegens voortdurende mishandeling. De rechtbank had goedgevonden, dat zij met haar kind bij haar ouders te Groningen verblijf hield, doch daarbij beschikt, dat M., hangende de procedure, twee keer in de maand in de gelegenheid moest worden gesteld, gedurende een paar uur met het kind samen te zijn. Gisteren nu maakte hij voor de eerste maal van dat recht gebruik. Hij was van Bochum overgekomen en haalde om twaalf uur het kind van de tijdelijke woning zijner moeder bij de Noorderbegraafplaats af. Een particuliere bewaker ging mee, omdat men vreesde dat M. het kind zou ontvoeren of letsel zou doen. Onder meer werd een foto graaf bezocht. Op den terugweg vlak bij het huis van zijn schoonouders haalde M. onver wachts een revolver voor den dag en schoot zijn kind in de linkerslaap. Het knaapje gaf bjjna onmiddellijk den geest. Dadelijk na dit eerste schot richtte M. zijn vuurwapen op zichzelf en schoot eveneens in de slaap. Het schot was niet doodelijk, maar toch van dien aard, dat hij, nadat hij per brancard naar het academisch ziekenhuis was overgebracht, niet verhoord kon worden. Zijn toestand is, hoe wel ernstig, niet direct levensgevaarlijk. Nu de Italianen door de bezetting van Rhodes en de andere, vroeger genoemde eilan den den toegang tusschen Kreta en Klein Azië voor de Egeïsche Zee hebben afgesloten, zul len de Turksche schepen, die de broeders in Afrika willen steunen, de doortocht ten Wes ten van Kreta door den Griekschen Archipel dienen te nemen. Den 25sten dezer zal graaf Berchtold, de nieuwe minister van buitenlendsche zaken fa Donau-Manarchil, zich naar Berlijn begeven' om bet gebruikelijke bezoek aan den Keizer te brengen. Het is merkwaardig hoe bijna tege lijkertijd zich in verschillende landen onaf hankelijk van elkaar een strooming doet kennen, die den Senaat in meer rechtstreeks verband met den volkswil wenscht te brengen, dit lichaam in ieder geval van eenige ver leende voorrechten berooven wil. Het Amerikaansche Huis van Afgevaardig den heeft met 287 tegen 39 stemmen aange nomen de motie, waarbij aangedrongen wordt op een wijziging van de grondwet, die een rechtstreeksche verkiezing van de senatoren mogelijk maakt. De motie is reeds door den Senaat aangenomen en zal nu aan den presi dent worden voorgelegd. Gebrek aan hout. De lucifersfabrieken van den Franschen staat, die in 1911 46,568 millioen lucifers produceerden, verslinden natuurlijk een groote hoeveelheid hout. De eenige boomen, die het gewen<chte hout opleveren, zijn de populier en de Rus sische espeboom. Verleden jaar kochten de Fransche fabrieken 6000 kub M. populieren hout en 25,000 kub. M. Russisch espenhout. Men heeft reeds getracht de Russische esp in Frankrijk te acclimatiseerpn doch zonder succes. Daar de prijs van dit Russische bout steeds blyft 8tjjgen, begint men er in Frankrijk aan te denken, populieren op groote schaal aan te planten. Gevaarlijk spel. Een vreeselijk ongeluk kwam Zaterdag voor bij een duel te Grosswardein in Hon garije. Nauw hadden de twee vechtersbazen hun sabels verheven of een hand, die een sa bel vasthield, viel tusschen hen in. Beide dachten, dat de andere gewond was en stopte het gevecht. Toen eerst bemerkte men, dat een der secondanten, die bij het commando pm het gevecht te beginnen, niet gauw genoeg teruggesprongen was, van zijn eigen duellist een hevigen slag gekregen had, die hem de hand bij de pols had afgeslagen. Het duel werd onmiddellijk gestaakt, want het schijnt dat aan de »eer« ook voldaan is, wanneer bij vergissing het bloed van een secondant gevloeid heeft. Te veel regen. De aanhoudende regens blijven in Tirol vallen en groote ongelegenheid scheppen, terwjjl de stormklokken opnieuw in vele plaatsen de inwoners, ook de brandweer, tot afwering van het watergevaar hebben opgeroepen. Vrijdagmiddag begon het hemelwater in Innsbruck weer neer te stroomen. De spoor weg naar het Zuiden werd gestoord, doordat een over een beek voerende brug door het woeste water werd medegesleurd. Daardoor was ook de verbinding met Weenen afge broken en daar tevens de Arlberglijn sedert Donderdag gestoord is, is eveneens de ver binding van Innsbruck met Duitsland atge- sneden. Staking aan den Rijn. In verband met de staking aan den Rijn worden nog van geweldplegingen melding gemaakt Zoo is een vaartuig van de firma T. Schiirman Söhne, door een stoomboot van dezelfde firma van de Roer naar Karlsruhe gesleept, onder weg tweemaal overvallen. In Nierstein kwam er een boot met zes stakers langs zij, die nadat de schipper verboden had het schip te betreden en met een oud, ongeladen geweer gedreigd had, met revolvers gewapend op het schipper, zijn vrouw en een werkwilligen matroos ernstig mishandelden. Het oude geweer werd in het water geworpen en de schipper moest zijn wapen volgen, welk besluit niet geheel schijnt uitgevoerd te zijn. Te, Mannheim kwam weer een boot op zij, die aan het stakingscomité verhuurd was. De inzittenden, eveneens stakers, drongen weer aan boord en haalden met geweld den reeds te Nierstein mishandelden matroos van het schtp af, waarop zij met hem aan land gingen. Er werd hem geen tijd gelaten zijn loon in ontvangst te nemen. De vrouw van den schipper ligt nu ziek. Groote brand te Parijs. Zaterdagavond heeft te Parijs, Place Doumsnil een felle brand gewoed in eenige winkels en magazijnen, aan elkaar grenzende perceelen. Bijna het geheele Parijsche brandweermaterieel en personeel was gedurende twee uur in de weer, om het vuur meester te worden. De schade wordt op een millioen franks geschat. Tijdens het blusschings- en reddingswerk kwam het tot botsingen tusschen publiek en politie. Verschillende slangen werden ver nield. Aanval op een assistent. Voor enkele dagen is de heer S. M. Popta, assistent op de onderneming Arnhemia van de Rotterdam Deli Mij., door een Javaanschen koelie aangevallen, doch wonder boven won der, niet ernstig verwond, schrijft de Sum. Post van 17 April. De Javaan was, zoo deelde men het blad op verzoek om inlichtingen mede, woedend over het feit dat de beheerder hem de her haaldelijk weggemaakte ingredieten voor het behandelen van de tabak in rekening had gebracht, in de velden bij den heer P. gekomen en had verklaard dat hij de order van den administrateur niet accepteerde. De assistent verwees hem voor die mededeeling naar den administrateur zelf, waarop de Javaan eischte dat de assistent zou meegaan naar het kantoor. Toen deze dat weigerde, nam de koelie een volle theeflesch op en sloeg deze op het hoofd van den assistent stuk. Hierop ontstond een worsteling tusschen assistent en koelie, waar bij de Javaan verscheidene keeren met zijn mes stak naar den assistent, dezen één keer rakende in den rug, doch gelukkig niet ernstig. De assistent behield de overhand en kon zelf, met behulp van een mandoer, den aanrander naar het kantoor brengen, waarna deze naar den magistraat werd opgestuurd. Drama. Te Leeuwen-Maasniel heeft zich Vrijdag middag een verschrikkelijk drama afgespeold. De 34-jarige J. B. was tot voor een paar dagen gevaarlijk ziek, thans beterende, zoodat hij van den geneesheer zelfs in de buitenlucht mocht. Wel was hij nog zwak en leed ook. denkelijk ten gevolge der zwakte," aan vervol gingswaanzin. In den morgen was hij een paar malen buiten geweest, in den namiddag ging hij weer buitenshuis. Daar hij eenigen tijd weg was, gingen de huisgenooten zich overtuigen waar hij was. Toen hij in de richting der Maas wandelde, begaf zijn vader, vergezeld van zekeren R., zich zoo spoedig mogelijk op weg om den zieken zoon in te halen. Deze ziende, dat men hem nakwam, wierp zijn klompen uit, zette het op een loopen en voor de oogen van den vader kwam de ongelukkige in de Maas terecht. Tot op heden heeft men het lijk nog niet gevischt. De auto-bandieten. De „Petit Parisien" bevat een wel wat sensationeel klinkend bericht betreffende de arrestatie van een apache, die, naar vermoedt wordt, in verbinding stond met de auto-ban dieten. De bandiet, een ontslagen zeeman, Raynaud geheeten, werd te Brest aangehouden. Hjj had daar, toen hjj nog varensgezel was, ken nis gekregen aan een achtienjarig meisje. Dezer dagen was Raynaud naar Brest te ruggekeerd om haar weer op te zoeken en mede naar Parijs te nemen. Hij dreigde haar met een revolver te zullen dooden, zoo ze hem niet volgde. Yol angst beloofde het meisje met hem mee te zullen gaan. De bandiet deed haar daarop een zonderlinge bekentenis. Hij zeide nl., dat hij in vérbinding stond met de bende der auto-bandieten en toonde haar een wond in zijn schouder, die nog niet geheel genezen was, en die hij, naar hij mededeelde, had op- geloopen bij een inbraak in een der voorste den van Parijs. Hij vertelde verder, dat hij 5000 francs van al het gestolene had gekregen. Nog meer beangstigd door deze onthullin gen besloot het meisje den bandiet te ont vluchten. Terwijl hij sliep haalde zij twee revolvers uit zijn zakken en snelde het huis uit waarheen hij haar had meegenomen. Ray naud ontwaakte echter en liep de straat op jom haar te achtervolgen. Op de hulpkreten van het meisje kwam de politie toesnellen, die den bandiet arresteerde. Een onderzoek zal worden ingesteld om uit te maken of hij met Bonnot, Carouy en Garnier in verbinding stond. MEXICO. De heerlijkheid van generaal Gomez, de nieuw uitgeroepen voorloopige president van Mexico, is niet van langen duur geweest. Volgens berichten door het departement vau buitenlandsche zaken te Washington ontvangen zou generaal Gomez in het douauekantoor te Juarez gevangen worden gehouden. Generaal Orozco, de leider der rebellen in het noordeD, zou van de verheffing van generaal Gomez niets willen weten. De eerste berichten omtrent de zegepraal van de rebellen worden ook al weer tegengesproken. Het heet do, dat ze een ernstige nederlaag leden bij den bergpas van El Puerto del Carmon in den staat Coahuila. Volgens een bericht dat generaal Huerta, bevelhebber der regeeringstroepen in Noordelijk Mexico, zond aan den correspondent van de Associated Press te El Paso zou generaal Rabogo by Torreon een duizendtal rebellen op de vlucht hebben geslagen. Negentien rebellen sneuvelden, de federale troepen verloren zeven gesneuvelden. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 10 Mei. Cornelis van der Have, oud 22 j., jm. en Jacomina Verschelling, oud 20 jjd. Huwelijks-voltrekking. 8 Mei. Leendert Christiaan Wabeke, oud 33 j., jm. en Cornelia Willemina Allaart, oud 31 j., jd. 9 Mei. Gelein de Bokx, oud 23 j., jm. en Cornelia Bujjze, oud 23 j., jd. Pieter de Feijter, oud 28 j., jm. en Tanneke Catharina Haak, oud 22 j., jd. Geboorten. 8 Mei. Elena Elizabeth, d. van Francois Cornelis Kaan en Elizabeth Bareman. 9 Mei Johanna Christina, d. van Jannis Pieter van Hoeve en Janna Smies. Overlijden. 8 Mei. Maria Louisa de Waal, oud 7 m., d. van Petrus Franciscus Anthonius en Nathalie Maria van Troost. 10 Mei. Jacomina Sara Jozina Leunis, oud 56 j echtg. van Johannes Bierlé. DAGEN. Voorm. Nam. Woensdag 15 Mei 0.37 12.54 Donderdag 16 1.12 1.29 Vrfidag 17 1.46 2.5 Zaterdag 18 2.23 2.44 Zondag 19 3.4 3.26 Maandag 20 3.48 4.12 Dinsdag 21 4.36 5.3 Goedkoop? Winkel, Noordstraat 70, Den 17 Mei a.s. bopen onze geliefde ouders A. LANSEN en R. VAN HERP, hun 35-jarig huwelijk te her denken. Dat ze nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van hunne Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Het Bestuur der vereeDigiog „Vereenigde Handwerkslieden" te Ter Neuzen, maakt bekend dat de TEEKEN1NGEN, vervaardigd door de leerlingen van de cursus 1911/12, te bezichtigen zyn in bet Vereenigingsgebouw op van des namiddags 1 tot 5 uur. Het Bestuur, C. J. DE SMIDT, Voorzitter. Cu. L. KESBEKE, Secretaris. N.B. Voor een ieder vryen toegang. van de Vlooswijkstraat naar de MARKT 11. J. W. EEN SEN. Ter Neuzen, 13 Mei 1912. Nieuwe zending Jacs. de Kok, Ter Neuzen. Nieuw groot Voordrachtenboek voor vroolyke partyen, bevattende 27 Komische scène», Vroolijke Voordrachten, Coupletten enz. Prijs franco per post 0,55. INHOUD: Brief van Natbao Nathans aan zjjn lieve memele. Brief aan Nathan Nathans, milicien infanterist te 's Hage, van zyn lieve memele. - Brief aan Nathan Nathans van zijn hartlap Rebekka Citroen. Brief aan Rebekka Citroen van baar beminde Nathannegien. Op de bruiloft. Juflrouw Mina. Bedelaarsroem. Zoo zijn er. Een boer op leis. Hup! dat bruidspaar is magnefiek. Het snuggere boertje De Serenade. Oom Manns. Op het markt plein. Van een boer die kiespjjn had. 't Kropwolder boertje. Leer om leer. Goedgekeurd voor den dienst. Bruiloftslied. De reis naar Rotterdam. De Pretmaker. St. Nicolaascadeau. Ü6 bedroefde Bart. Koopman Levie. Mozes Sinaasappel. Een reis met ongelukken. Dit boek is weder vervaardigd door den beroemden scbrjjver D. JUNIOR, van wiens hand ook o.a. verschenen De Grappenmaker Geestig en LuimigOolijk en VroolijkDe Vroolijke Guitenz. Dit beroemde boek wordt na ontvangst van 55 cent in postzegels of per postwissel franco toegezonden door den uitgever, specialiteit in bruilofts- en feestaitikelen Oude Kyk-in-'t Jatstraat fi6, GRONINGEN. ter gelegenheid van het door „MIDDELBURG VOORUIT" georganiseerd, Vertrek TER NEUZEN 's morgens 7 uur, aankomst te Middelburg circa O uur. Vertrek MIDDELBURG 's avonds 7 uur. aankomst te Ter Neuzen circa *10 uur. Voor de reis heen en weer zijn een beperkt aantal Kaarten verkrijgbaar bij den Heer: A. DE ZEEUW-DOOMS, Café »La. Belle Vue* te Ter Neuzen. De reis zal worden medegemaakt door de Muziekgezelschappen »De Vereenigde Werklieden* uit Ter Nenzen en »Oefening Kweekt Kunst* uit Borsselen. It tl •I II tt tl 7\y7\sy\^y\v7<y.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1912 | | pagina 3