Jacomina Sara Jozina Leuois, H. verhoeven. - Ter Neazen- Hulst. BUITENLAND. Nieuwe Cirï van Gent. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. Ploeg bleef, vond men de deur van het boven huis gesloten. Men liet het slot 'opensteken en toen men binnentrad, kwam men een sterke gaslucht tegemoet. ^Weldra bleek welk een tragisch voorval zich in de woning had afgespeeld. Het bejaarde echtpaar vond men dood op bed. Ook een hondje lag dood op de canapé. Een onmiddellijk ontboden geneesheer kon slechts constateeren, dat de dood reeds geruimen tijd geleden was ingetreden. Alle lichtpitten waren dichtgedraaid, lekken in de leiding werden ook niet gevonden, doch de ineen- schuifbare gaskroon was geheel omlaag gezakt en bevatte geen water meer, zoodat het gas vrij uit de buizen kon vloeien. Het droevig geval wekte in de omgeving veel deernis. Maandagavond om half elf heeft zich bij het pont van Abeele in het kanaal door Walcheren een vreemdsoortig tooneel afge speeld. Twee vrouwen en een man zijn daar door de Mqrmonen gedoopt. Onder t uit spreken der gewone spreuken en 't vertoon van de Mormoonsche plechtigheden werden ze in 't Kanaal ondergedompeld. Koud genoeg om dezen tijd van 't jaar. Brrr. Men meldt dan ook dat een der vrouwen een aardige keel had opgezet bij dit koude bad. Een belangrijke erfenis. De Amerikanen smullen op het oogenblik aan de bepalingen van kolonel Astor's testa ment. De jonge weduwe van den verdronken multimillionnair, die in Juni a. s. eerst meer derjarig wordt, krijgt het inkomen van een fonds van 5 millioen dollar, tot haar dood of hertrouwen. Eveneens behoudt zij tot haar dood of hertrouwen de beschikking over Astor- house in Fifhtavenue, met al de schatten, die het bevat. Zij ontvangt verder een som van 100,000 dollar en al de paarden, rijtuigen en automobielen. Toen men kolonel Astor eens vroeg hoeveel automobielen hij wel bezat, ant woordde bij, dat hij het niet wist, doch dat het er wel een stuk of zestig wezen moesten dit deel der erfenis op zichzelf is dus reeds niet te versmaden. Indien de weduwe Astor, zooals verwacht wordt, moeder mocht worden, krijgt het kind bij zijn meerderjarigheid 8 millioen dollar. Het geheele fortuin wordt geschat op 75 a 150 millioen dollar en gaat, na aftrek der legaten, aan den eenigen zoon, een student der Harvard universiteit, die in November a s. meerderjarig wordt, over. Aan philantropische inrichtingen wordt niets nagelaten, uitgezon derd aan de St. Paul's School, die 30,000 dollar ontvangt. Zij krijgen nog vry spel. In plaats van steeds gestrenger tegen de apachen op te treden, wordt de Fransebe jury steeds slapper, en spreekt dergelijke bandieten, zelfs nadat deze een bekentenis afgelegd hebben, vrij, uit angst voor wraakneming Drie jeugdige schurken, die in Januari j 1. een doove schilderes te Sceaux overvielen in haar villa, werden vrijgesproken. De jury leden hadden tijdens de beraadslaging den president der rechtbank laten roepen en hem gezegd, dat zij wenschten, dat de apachen voorwaardelijk veroordeeld zouden worden. De president verklaarde, dat hij daar niet aan dacht en toen kwam de uitspraak, die heel Frankrijk met verstomming heeft geslagen, doch die de vGaulois* verstandig noemt voor de verdere veiligheid der juryleden de apachen zijn tegenwoordig zoo bijzonder goed geor ganiseerd Chineesche bruiloft. Dat men zich in China steeds meer aan de westersche beschaving aanpast, bleek dezer dagen in Shanghai. Voor de eerste maal is daar een Chineesche bruiloft in het openbaar gehouden. De bruid ging niet, zooals tot nu toe, in een gesloten draagstoel naar het huis van den bruidegom, om daar gedurende de huwelijksfeesten in volslagen afzondering te blijven, maar nam deel aan de ceremoniën met bloedverwanten en vrienden. Daarna werd een feestmaal gegeven, waaraan ook de bruid aanzat. Bruid en bruidegom behooren beiden tot rijke famielies, zoodat er nu wel spoedig anderen zullen komen, die hun voorbeeld volgen O verst rooming in Amerika. De »Matin« ontving een telegram uit New- York, meldend, dat in Melvill (Louisiana) de Whitman* met 750 geredden uit het over stroomde is aangekomen. Zij werden gevonden op een dijk, waar zij drie dagen lang aan den storm blootgesteld en zonder voedsel gezeten hadden. Tijdens de redding verdronken 12 negers. Men berekent, dat op het oogen blik 20,000 menschen in veiligheid gebracht zijn, doch dat er, alleen reeds Louisiana, nog evenveel te redden overblijven. De temperatuur is veranderd en men hoopt, dat het water eindelijk zal ophouden te stijgen. De katoenoogst is totaal misluktde schade wordt nu reeds op een minium van 125 millioen gulden geschat. Studentenstreken. Uit Göttingen komt het bericht, dat daar in de laatste dagen zeer ernstige en afkeu renswaardige studentenstreken zijn uitgehaald. Een monumentale bron op het marktplein is deerlijk beschadigd, door het afslaan van verschillende koppen, uithangborden van firma's werden vernield, ruiten ingeslagen, enz. Maar bij deze straatschenderijen bleef het niet. Zaterdagavond werden op een trein revolver schoten gelost door wielrijdende studenten, de kogels sloegen in een vollen personenwagen, gelukkig zonder iemand te treffen. Een alarmtoestel voor de brandweer, dat op den hoek een van der drukste straten is aangebracht, werd door de studenten inwerking gebracht, en om den fietsenden brandweerman, die steeds vooruitgaat om de oorzaak van het alarm op te sporen, te beletten de naderende spuiten te waarschuwen, reden de heeren studenten den brandweerman met hun rijwielen omver. De justitie, die in deze zaken gemoeid is, schijnt de daders en aanleggers dezer zonder linge »studentenstreken« op het spoor te zijn. Beloond. De koning van Engeland heeft de Albert- medaille wegens betoonde dapperheid bij een levensredding verleend aan een Australischen inlander »Neighboer« geheeten. De omstan digheden waaronder deze redding plaats had waren wel merkwaardig. Op 1 Februari 1911 werd Neighbour door een beambte van de bereden politie van het Noordelijk territo rium gearresteerd en overgebracht naar het dichtsbij gelegen station dezer politie. Om dat te bereiken moest de Wiltonrivier worden overgetrokken. Blijkbaar is het gebruikelijk, de gevangenen door middel van een om den hals geslagen ketting vast te houden en bij het overtrekken der rivier liet de politiebe ambte zijn gevangene voorop zwemmen, hij volgde dezen te paard den halsketting vast houdende. Midden in de rivier werd het paard onrustig, het wierp zijn berijder af, die door den stroom dreigde te worden mee gesleept. Neighbour in stede van deze gelegenheid gebruik te maken om te ont komen, kwam de beambte te hulp en slaagde er in hem, met gevaar van zijn eigen leven, aan den oever te brengen. Aardbeving. Volgens een telegram uit Revkjavik is er Maandag op IJsland een aardbeving geweest, die 37 minuten aanhield. Een boerderij in de buurt van de Hekla is ingestort, 's Nachts volgden er nog eenige zwakke trillingen. Naar men zich herinnert, was een aard beving, waarvan de haard in de buurt van IJsland werd vermoed, Maandagavond o. a. aan het observatorium van Uccle opgeteekend. Nog eens de geldstrooier van Londen. Charles Green, de jonge Amerikaan, die eenige dagen geleden in Fleetstreet te Londen halve kronen, shillings en pennies op de straat wierp en natuurlijk door een geest driftige menschenmenigte gevolgd werd, heeft al weer van zich doen spreken. Hij bezocht den vorigen Vrijdag een music hall te Londen en verdeelde cheques en geld onder het publiek. Deze voor het publiek uiterst aangename zaak stond niet op het programma, anders was de aandrang van het publiek stellig nog grooter geweest. Tegen 10 uur verscheen voor het gordijn de directeur en deelde mee dat mr. Charles Green graag eenig geld wilde kwijtraken en besloten had, onder de bezoekers van het theater chèques uit te deelen. Allen waren er natuurlijk zeer mee ingenomen. De excen trieke millionnair greep in zijn zak, waaruit hij een aantal met zegels voorziene couverts haalde, die hij van zijn plaats uit naar alle richtingen heenwierp. Natuurlijk ontstond er een echte wildemansboel, totdat de directeur weer voor het gordijn verscheen en mee deelde, dat ieder bezoeker op verlangen van mr. Green zijn entree terug zou krijgen. Een gejuich en hoerageroep voor mr. Green volgden. Een drama. In het Jutsche stadje Kolding, aan de Duitsch Deensche 'grens, heeft, verneemt de »N. R. Ct.« uit Berlijn, de Nederlandscbe sigarenmaker Van den Berg in een aanval van jaloezie na een hevigen twist, zijn vrouw voor de oogen van zijn 6 kinderen doodge schoten. Onmiddellijk daarop richtte hij ver scheidene schoten tegen zichzelf. Van den Berg ligt in bedenkelijken toestand in het hospitaal. Hij is uit Haarlem af komstig, zijn vrouw uit Hilversum. Het paar woonde sedert eenige jaren in Denemarken. Naar men zegt, was de vrouw hem ontrouw en verwaarloosde zij de huishouding. Van den Berg was bovendien anarchist. Gevolgen van twist. In een Belgisch plaatsje ontstond in een danszaal een gevecht tussehen twee jonge lieden. J. G wierp een glas naar het hoofd van C. L. die, aan 't voorhoofd getroffen, ineenzakte. G. greep hem toen bij het hoofd en sleepte hem de straat, om hem af te maken. L. slaagde er in op te staan en te vluchten. Een tiental meters verder gekomen keerde hij zich om en loste een revolverschot. G. werd niet getroffen, maar de kogel trof een vrouw in den buik. Men heeft den kogel niet kunnen verwijderen en de toestand van het slachtoffer is hopeloos. 'L. die verdwenen was, is Maandag aange houden en in de gevangenis van Charleroi opgesloten. Een schipbreukeling op de levenszee. In Londen verscheen een grijsaard van 68 jaren voor den rechter beschuldigd van den diefstal van een ouden overjas. De man heeft nu reeds 50 jaren in de gevangenis doorgebracht, telkens weer veroordeeld wegens diefstal. De totale waarde van het gestolene, waarvoor hij een halve eeuw in de gevangenis gezeten had, werd echter op nog geen 20 geschatDe beschuldigde had slechts nog één illusiedie van opgehangen te worden. De rechter, met zooveel leed begaan, vond een woord van medelijden voor den stakker, dien hij tot de minimum straf veroordeelde één jaar dwangarbeid. Onveilig Parijs. Naar mate de Parijsehe politie verder door dringt in de organisatie van de bende der automobiel-bandieten, bemerkt zij dat de ver takkingen van deze organisatie zich steeds verder uitstrekken. De valsche munter Edouard Forget, die reeds gearresteerd is, blijkt nu weer lid te zijn van een groote bende valschemunters, die samengewerkt moet hebber met de bende van Bonuot. De politie is op het oogenblik er van over tuigd, dat Garnier en Vallet, zich bewust zijnde, dat zij in anarchistische kringen niet meer veilig zijn, nu een schuilplaats gezocht hebben bij leden van de valsche munters bende en men verwacht nu dan ook, dat de speciale holen, waar dat soort heeren zich schuilhouden, spoedig afgezocht zullen worden. Mejuffrouw Bellot, de vriendin van Blanchet, die door den anarchist Bill vermoord werd, omdat hij de familie Reinert bij de politie aangegeven had, ontving een briefkaart, waarin haar medegedeeld werd, dat haar beurt ook spoedig komen zal. Bill is te Boudonville, in de buurt van Nancy, op bezoek geweest bij een verre bloed verwant van hem. Hij had honger, vroeg om eten, doch werd uit het huis gejaagd. Direct werd naar een telefoon gehold en van daar de commissaris van politie te Nancy opge scheld. Deze hoorde het verhaal aan, doch vergat den naam en het adres van den per soon, die hem opschelde, te vragen, zoodat de agenten, die uit Nancy naar Boudonville kwamen, deze niet vinden konden. Zij hadden natuurlijk hun collega's van de Sureté kunnen te hulp roepen, doch dat deden zij niet, daar te Nancy, zooals overal in Frankrijk, de Sureté Générale en de plaatselijke Sherlock Holmessen elkaar niets gunnen En Bill loopt nog steeds rond, doch de eer van de locale politie is gered. ITALIË en TURKIJE. De Turksche ministerraad besloot tot uit wijzing der Italianen uit het vilajet Smyrna. In de Kamer deelde de voorzitter mede 13 telegrammen ontvangen te hebben van be volkingen der provincies, en afgezonden ten gevolge van het bombardement der Dardanelles Daarin wordt de regeering uitgenoodigd den strijd voort te zetten, totdat Tripolis door de Italianen zal ontruimd zijn. De »B«rliner Zeitung am Mittag* komt heden, naar deze krant meldt uit zeer j|oede en geloofwaardige bron, met een sensationeel nieuwtje. Volgens dit bericht zou het vast staan, dat de Italiaansche regeering tot de occupatie van Rhodos, die gevolgd zal worden door de bezetting van Chios en Mytilene en twee andere eilanden, is overgegaan in over eenstemming met Engeland, en dat Italië en Engeland van zins zijn, deze occupatie tot een blijvende te maken. Italië zou ingezien hebben, dat het niets te verwachten heeft van Duitsch- land en Oostenrijk en zou zich daarom aan gesloten hebben bi) de Anglo-Russische politiek. De reis van den Duitschen gezant in Konstan- tinopel naar Berljjn zou in verband staan met deze gebeurtenissen. Uit Konstaotinopel wordt aan de »Berliner Morgenpost* geseind »Volgens berichten, in het ministerie van binnenlandsche zaken ontvangen, hebben de Turken op Rhodos een groote overwinning behaald op de Italianen. De berichten zeggen, dat de Italiaansche ver liezen 700 dooden en zes stukken geschut bedragen. Men zegt, dat de Italianen bij een poging om een met opzet geïsoleerde Turksche post te omsingelen, zuideljjk van de hoofdstad, in den val geloopen zjjn, hun gezet door den Turkschen commandant. Zij werden plotseling door een overstelpende Turksche overmacht van 11e kanten aangevallen en na een wan hopig gevecht van 8 uur werden zij gedwongen zich over te geven. De slag werd voortgezet na de aankomst van de Italiaansche ver sterkingen.* SCANDINAVIË. liet voortstel om den koning af te schaffen. Het schijnt werkeljjk een deel van den radicalen vleugel der sociaal-democratische partij in den Zweedschen Rijksdag ernst te zijn met het voorstel, om den koning af te schaffen. Het voorstel was opgesteld door den afgevaardigde Lindhagen, burgemeester van Stockholm, en mede onderteekend door Sandler, Winberg en 10 andere leden der socialistische partij en beoogdeafschaffing van het koningschap en instelling eener republikeinsche staatsregeling. Op formeele gronden werd het voorstel echter duor den piesident van den Rijksdag geweigerd. Daarop vroeg Lindhagen het wootd en deelde mede, dat hjj het opnieuw zou indienen, in een vorm, die aan de for meele bezwaren van den president tegemoet kwam. Dit is nu geschied. De conservatieven hadden een krachtige actie tegen de indiening van het voorstel begonnen, waai in zij door den president, Svailing, die door den koning benoemd wordt, krachtig werden gesteund. Doch de Kamer besloot met 126 tegen 59 (conservatieve) stemmen bet voorstel van Lindhagen c.s. in behandeling te nemen. Het heeft eenig opzien gewekt, dat de socialistische leider Branting, die wel gestemd heeft voor het in behandeling nemen van het voorstel, in zijn redevoering de indiening afkeuide en belachelijk noemde, wat na zjjn voortdurenden strijd met Lindhagen, die hem verleden week zelfs met een inktkoker naar het hoofd wierp, geen verwondering kan wekken. Zindag 12 Mei om 3 ure, allerlaatste dagvertooning van het zoo prachtig en indruk- wekkendstuk »HET TEEKEN DESKRUISES* Donderdag, 16 Mei (Hemelvaart), om 3 ure, voor het sluiten der reeks vertooningen te geven door het gezelschap C. Van Cauwen- bergbe >DREYFUiS« historisch drama. Zondag, 19 Mei, dagvertoonir g om 3 ure, het zon aantrekkelijk Amerikaansch stuk »DE LEVENDE BRUG* ook gegeven door veischillige welgekende tooneelspelers. (Prijzen gelijk gewoonte.) DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 11 Mei 9.43 10.20 Zondag 12 10.50 11.16 Maandag 13 11.38 Dinsdag 14 0.1 12.19 Woensdag 15 0.37 12.54 Donderdag 16 1.12 1.29 Vrijdag 17 1.46 2.5 Getrouwd L. C H. W A B E K E, Secretaris van Ter Neuzen C. W. ALL A ART, die, mede namens wederzijdsche familie, hun dank betuigen voor de vele blijken van be langstelling bjj hun huwelijk ondervonden. Ter Neuzen, 8 Mei 1912. Tot overleed onze diepe droefheid heden zacht en kalm na een lang en geduldig lijden onze innig geliefde Echtgenoote en Moeder, op den leeftijd van ruim 56 jaar. J. B1ERLÉ en kinderen. Ter Neuzen, 10 Mei 1912. üalanteriën. - Huishoudelijke Artikelen. Glas-, Porcelein-, Aardewerk en gros. Winkeliers en kooplieden bezoekt onze magazijnen. U vindt er steeds eene ruime sorteering aan concurreerende prijzen. 11 H M 11 11 11 BN

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1912 | | pagina 3