VEE en LANDBOUWGEREEDSCHAP VEE en LANDBOUWGEREEDSCHAP Hollandia Passerdoozen. n de Vliegenvangers VREUGD E PLEZIER. Woensdag 8 Mei a.s., Vrijdag 17 Mei 1912. Burgerlijke Stand. Nieuwe Cirk van Gent. Hoüowatergetij te Ter keuzen. Advertentiën. te Biervliet. a. PAARDEN: HOORNVEE. b. c. Varkens, pluimvee, enz. d. Landbouwgereedschap. ZONDAGS GEEN KIJKDAG. te Biervliet. Paarden b. Hoornvee d. Landbouwgereedschap. Orde der verkooping: ZONDAGS GEEN KIJKDAG. Groote Sorteering HL DE JONGE, Ter Neuzen. Ja cs. de Kok. - Ter Neuzen. J. D. DIJK, DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 4 Mei 3.23 3.39 Zondag 5 3.56 4.18 'Maandag 6 4.32 4.51 Dinsdag 7 5.11 5.32 -Woensdag 8 5.57 6.26 Donderdag 9 6.59 7.37 Vrijdag 10 8.19 9.3 Openbare Verkooping van allen van Belgisch ras. 2l 3. 4. Orde der verkooping t Openbare verkooping van ontvangen. Ook een kerkelijke quaestie. Maandag werd te Dinxperlo bij den beer A. Pruim, hoofd der openb. school in de Heurne, een gerechtelijke verkoop gehouden wegens niet betaling der kerkelijke belasting aan de .Ned. Herv. kerk. Een talrijk publiek was daarbij tegenwoordig. Het eerst werd verkocht een nieuw reglement der Ned. Herv. kerk, hetwelk 5 cent opbracht en vervolgens een oud reglement dier kerk van 1871 dat ƒ87.22 opbracht. De gerechtskosten waren hiermee gedekt en de verkoop was geëindigd. Over beide reglementen loopt hier de bestaande kerkelijke quaestie. De geheime politie In Rusland. Bij het onderzoek van den moord op Stolypin is volgens het rapport van senator Troessewitsj gebleken, dat Bagrof, de moor denaar, helpers moet hebben gehad, en waar schijnlijk onder de geheime politie. Een dier helpers zou, zoodra het schot ge vallen was, do electrische leiding doorsnijden, om Bagrof gelegenheid te geven in de duisternis te ontvluchten. De leiding werd ook doorge sneden, maar op een verkeerde plaats. Buiteo den schouwburg stond een auto te wachteu, om Bagrof bij zijn vlucht behulp zaam te zijn. Reeds dadelijk werd van een geheimzinnige auto gesproken, die snel weg reed, toen de dader gepakt was. Het is senator Troessewitsj niet mogen ge lukken te ontdekken, wie de man was, die de electrische leiding doorgesneden heeft, en evemin is hij er in geslaagd de auto terug te vinden maar wel schijnt hij te kunnen be wijzen, dat een der chefs van de geheime polit'e te Kief, Werigin, na het vallen van het schot een der nooduitgangen openzette, om Bagrof gelegenheid te geven te ontvluchten. Een moord op Poeloe Laoet. De »Lokal-Anzeiger» bevatte het bericht dat op het eiland Borneo de Duitsche mijn- directeur Lonsdorter uit Saarbonis door in boorlingen vermoord weid. De »N. R. Ct.« teeaent hierbij bet volgende aan De heer Lonsdorfer was hoofdadministateur van de Steenkolen-Maatschappij Poeloe Laoet te Amsterdam op haar onderneming op Poeloe Laoet, het groote eiland bij de Zuidoostelijke punt van Bornoe. Zondagmorgen nu is hij door een Maleischen postlooper uit de vrije kampong, die niet in vasten dienst der maat schappij was, met een kris zwaar gewond en kort daarop gestorven. De Maleier had te voren een mandoer (inlandschen opzichter) van den spoorweg zwaar gewond en werd deswege voor den Lonsdorfer gebracht, die tevens hulp-officier van justitie was. Toen heeft de Maleier die niet of niet goed gebonden schijnt geweest te zijr., met zijn kris, als die niet ontnomen was, of met een andere kris, die bij kon grijpen, al spoedig den moord gepleegd. De moordenaar werd gepakt en ontwapend. De stemming onder de bevolking is rustig. Vermoedelijk staat de moord dan ook op zich zelf, heeft de moordenaar na eenmaal bloed te hebben vergoten, het plegen van een tweeden moordaanslag een zaak van geen beteekenis geacht. Een zonderlinge gcldvermorser. Indien een rijk jongeling zijn geld aan de armen wil geven, moet hij dat in deze ge ordende maatschappij op gepaste wijze doen. Niet als bet jongmenech, dat Woensdagmiddag te Londen in de City, voor het bureau van de Standard, handen vol goud- en zilvergeld rondstrooide. In ongeloofelijk korten tijd graaide een groote menigte ontstuimig naar de goudstukken en zilverlingen. Zoo na zaten de menscben den goeden man dra op het lijf, dat bij zich niet meer roeren en de hand niet eens in denf gevulden zak steken kon. Met moeite baanden politieagenten een weg door de grage menigte en nam den mt'lden gever in verzekerde bewaring mee naar een ander bureau. Op den weg daarheen trBchtte bjj nog telkens van zijn schatten af te komen, maar zijn geleiders beletten het bem. Nog lang moest de politie op den weg, dien. hij gegaan was, ruim baan maken door de menscheu die bleven zoeken of er hier en daar niet nog geldstukken lagen. Ontler den invloed van een vrouw. Het assissenhof der Seine heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen Hamon, die ten mideele van den Franschen staat 530,000 fraücs verduisterde, waarvan hij er 314,000 restitueerde. In 1906 had men aan het ministeiie van bniteulandsche zaken de functie van »chet der fondsen en van de boekhouding* gesticht. Men zocht om deze te vervullen een man van financierde begaafdheid en van absolute eerlijkheid en het oog viel op Hamon, chef van het bureau van den minister van financiën. Zijn tractement werd van 16,000 op 20,000 f.aucs gebracht en hij werd benoemd tot ridder van het Legioen van Eer. Hamon viel in handen van een dame van lichte zeden, die hem geheel onder haar ^i- vloed kreeg en voor wie hij in twee jaar tijds 530,000 francs uitgaf. Van 16—30 April 1912. AXEL Huwelfjks aangiften. 19. Jan Leendert de Krijger, 'van Zaamslag) 26 j., jm. en Jo3ina Yerstraten, 32 j., jd. 26. Jacob Overdulve, 26 j jm. en Anna Scheele, 24 j. jd. Jan Bakker, 29 j jm en Marijtje Boer, 29 j., jd. Geboorten. 19. Martha Monica Carolina, d. van Jacobus Franciscus Volckaert en Maria Rosalia de Moor. 20. Karel, z. van Mels Brandes en Catha- rina Koekkoek 25. Maria Geertruida, d. van "Willem Mieras en Cathalina Geertruida Dieleman. 26. Elizabeth, d. van Pieter Cornelis van Bende- gem en Elizabeth Riemens. Leentje, d van Abraham Hamelink en Catharina de Visser. 27. Daniël, z. van Mechiel de Visser en Cornelia van de Wege. Augustus Franciscus, z. van Camillus Lippens en Maria Coleta Sophia van Haver Johannes Adriaan, z. van Adriaan den Hamer eu. Cornelia de Visser. Overlijden. 24. Adriana Marina van Dalsen, 52j., echtg. van Hendrik Hoebé. De beklaagde, die alles bekende, werd ver- I oordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf en 20,000 francs boete. Zondag zullen te Gent groote feestelijk heden plaats hebben bij gelegenheid van een groote liberale betooging en van de inhul diging van het strijdvaandel der Rabot's liberale voorwacht. Vele muziekgezelschappen zullen de feesten opluisteren. Men verwacht in de wijk Rabot dien dag een grooten toe loop van vreemdelingen. Garnier op het spoor? Na de begrafenis van Jouin, riep de chef van den veiligheidsdienst, Guichard zijn in specteurs Legrand en Robert en den briga dier Fleury en bestelde twee automobielen, waarin het gezelschap met 15 agenten plaats nam, om zich naar het Zuiden van Parijs te begeven, waar een spoor van Garnier gevonden zon zjjn. Volgens de bladen moet de bjtndiet zich in gezelschap van Vallet en nog een getrouwe bevinden en tot de tanden gewapend zijn, zoodat de politie rekenen kan op een niet zeer vriendetijk onthaal. Het »Journalt deelt mede, dat Maandag avond half negen iu de avenue de Clichy een auto gestolen is, terwijl de eigenaar in een restaurant zat te middagmalen. Verdacht worden drie individuen van wie men echtrr slechts een zeer onnauwkeurig signalement heett. Een hunner zou gelijken op Garnier. Op die gelijkenissen volgens de verspreide portretten der autobandieten moet men echter niet al te veel afgaan. Zoo toonde een der agenten, die Choisy-le-Roy Bonnot Da diens arrestatie zag, zich ten hoogste verbaasd, dat dit nu Bonnot wes hij geleek niets op het portret, dat de agent in den zak had. Arm, maar toch rijk gestorven. Te Chicago is de 92 jaiige dr. Daniel K. Pearsons, die eenmaal millioriair was, arm gestorven. In zaken had hij door rusteloozen ijver een vermogen van ruim zeven millioen dollar vergaard. Toen hij voor ongeveer tien jaren uit de zaken terugtrad, gaf hij zjjn voornemen te kennen, de vruchten van zjjn arbeid aan de gemeenschap af te staan. En werkeljjk gaf hij zijn heele vermogen weg, voornamelijk aan instellingen voor opvoeding en onderwijl, die moeite hadden om rond te komen. Zijn laatste gift, 600,000 gulden was aan een college, dat zich verbinden moest, hem tot aan zjjn dood twee pet. rente van dit kapitaal uit te keeren. Pearsons verklaarde, dat het weggeven van geld een mooier en beter sport was dan kolven of cricket. In tegenstelling met Carnegie, die rjjke instituten tot beter instaat stelt, zag Pearsons zjjn taak in het helpen van arme, noodlijdende instellingen. Carnegies waarschuwing »wie rjjk sterft, sterft onteerd*, heeft hjj van allen het eerst behartigd. Vreemdelingen in het Chineesche leger. Men ontleent aan de »Manila Timest dat er zoowel bij de oude keizerljjke troepen als bjj het republikein8che leger vele vreemdelingen als officier dienden. Van een Amerikaan, die het van artillerie instructeur bij de Chineesche marine had ge bracht tot majoor der infanterie bjj de repu blikeinen, vernam het blad dat verschillende Amerikanen in het republikeinscbe leger dien den, o. a. een gewezen cavalerie-luitenant als kolonel en een wachtmeester als majoor der intanterie. Japansche officieren werden in groote getale in de beide tot voor korten tjjd vijandige kampen aangetroffen. Majoor Garry, de zegsman van het blad, zeide dat er, behoudens behoorlijke oefening, van de Chineezen goede soldaten waren te maken, dank zjj ook de strenge tucht, waar- ouder zij staan. Zoo wordt een soldaat, die in dienst slapende wordt bevonden, onverbiddeljjk het hoold voor de voeten gelegd. De gevallen van muiterij onder de troepen in het Yangtse-dal werden door majoor Garry toegeschreven aan het uitbetalen der soldij in papiergeld, waaraan de lieden nog niet gewoon waren. Zondag 5 Mei om 3 urp, dagvertooning van »HET TEEKEN DES KRUISESc groot sensatie drama. 3: Is •1 11 11 11 Voor de vele blijken van deelneming bij de ziekte en het overlijden van onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en- Grootmoeder ondervonden, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, P. HERREBOUT. Ter Neuzen, 3 Mei 1912. De Notaris Zijlstra te IJzer.djjke is voornemens publiek te verkoopen voor den Heer W. P. VERPLANKE Wzn., op de door hem be woonde hofstede Reigersboscht te Biervliet, Helenapolder 1. Arabie, bruinscbimmel- merrie 5 jaar, ingeschreven Z. B. S. no. 909, plaatsvervangster op de bekroningsljjst van 1911, met, VOS hengstveulen, veuienboek do. 994. Bella, vosschimraelmerrie, 3 jaar, no. 1144 Z. B. S. Lady, zwartschimmelmerrie 5 jaar, no. 1145 Z. B. S. Cafto, bi uinschimmelmerrie, 4 jaar. Madame, Witte merrie, 13 jaar, met bruin merrieveulen. Trui, donkere vosmerrie9 jaar, beveulend. Bles, vosmerrie 3 jaar. Nora, bruine merrie 5 jaar, no. 910 Z.B.S. Mina, vosmerrie oud 2 jaar. Nelly, vosmerrie oud 2 jaar. Antenor, goudvoshengst veuienboek no. 733. Achmed, vosruin 1 jaar. Pierre, bruine ruin 1 jaar. Job, vosruin 1 jaar. Corry, ijzerschimmelmerrie 1 jaar. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 1 jaar, 3 uitrouutende melkkoeien, 7 uit muntende 2-jange runders, 7 jaarlings vaarzen, 2 vette jaarlings- stieren, 3 kalveren. 3 zeugen, dik van biggen, 2 vette varkens, 60 hoenders en hanen. «4 wagens met toebebooren, 3 ijzeren cappoDploegen, 2 geulploegen, 2 wale- en 2 kleine ploegen, aardappelschoffel, zeven- scharschoffel, molbord, ijzeren eD houten eggen in soort, slepers, 2 kettingeggen, rosmolen, stroosnijmachine, veerkar, eDZ. eenigehandgereedschappen,graanzeeften,enz. eenige meubelen groote uittiek- tafel, 2 tatelkastjes, groote kast, hanglamp, waterketel, waschmacbine, buiskachel, spek- kistspekrooster, enz. des namiddags halt een, pluimvee, brandhout, lommei en eenige meubelen te twee uur precies, de Paarden, daarna het andere Vee eu daarna bet Landbouwgereedschap. Geen Orgeldraaiers en Liedjeszangers. Koopers welke den notaris onbekend zijn, moeten borg stellen, bjj contante betaling wordt 2°/# korting gegeven. De Notaris Zijlstra te IJzendjjke is voornemens te BiervlietGeertruidapolder, publiek te ver koopen voor den Heer A. DE GROOTE, op zjjoe hofstede aldaar bruine merrie oud 6 jaar, met vos raerrieveulen, bruine merrie 7 jaar, veulendragend, zwarte merrie 9 jaar, veulendragend, vos merrie 5 jaar, bruine merrie 12 jaar, met bruin hengst veulen, vos merrie 15 jaar, met veulen, vos merrie 2 jaar, vos merrie 2 jaar, vos ruin 1 jaar, vos ruin 1 jaar. 6 melkkoeien, 3 tweejarige vaarzen, 4 eenjarige vaarzen, 8 kalveren. C. zeugvarken dik van biggen, 4 loopvarkens, 80 kippen, eenige eendeD en ganzen. phaëton, 3 menwagens, driewielskar, slede, 3 Sacksploegen, 6 eggen, sleper, rolblok, wanmolen, stroosnijder, geeselsteen met raam, bietenmolen, schoffel, karn<n»chine met karn, enz., enz. één uur: kippen en kleingerief, twee uur stipt de paardeD, het andere vee, daarna het landbouwgereedschap. Geen Orgeldraaiers en Liedjeszangers. Koopers, den notaris onbekend, moeten borgen stellen. Nieuw groot Voordrachtenboek voor vroolijke partijen, bevattende 27 Komische scènes, Vroolijke Voordrachten, Coupletten enz. Prjjs franco per post 0,55. INHOUD Brief van Nathan Nathans asn zjjn lieve meniele. Brief aan Nathan Nathans, milicien infanterist te 's Hage, van zijn lieve memele. - Brief aan Nathan Nathans van zijn hartlap Rebekka Citroen. Brief aan Rebekka Citroen van haar beminde Nathannegien. Op de bruiloft. Juffrouw Mina. Bedelaarsroem. Zoo zyn er. Een boer op leis. Hup! dat bruidspaar is magnefiek. Het snuggere boertje De Serenade. Oom Manns. Op het markt plein. Van een boer die kiespyn had. 't Kropwolder boertje. Leer om leer. Goedgekeurd voor den dienst. Bruiloftslied. De reis naar Rotterdam. De Pretmaker. St. Nicolaascadeau. Ü6 bedroefd? Bart. Koopman Levie. Mozes Sinaasappel. Een reis met ongelukken. Dit boek is weder vervaardigd door den beroemden schrijver D. JUNIOR, van wiens hand ook o.a. verschenen De Grappenmaker, Geestig en Luimig, Oolijk en Vroolijk, De Vroolijke Guit, enz. Dit beroemde boek wordt na ontvangst van 55 cent in postzegels of per postwissel franco toegezonden door den uitgever, specialiteit in bruilofts- en feestaitikelen Oude Kijk-in-'t Jatstraat HO, GRONINGEN,

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1912 | | pagina 3