VU» EN l'Ltïltll. -PIANO-I Muziek-Instrumenten Sloombooliliensl L N D Ff - G EIVT m Kerknieuws. Laatste Berichten. Gemengde Berichten. Hoogwatergetij te Ter keuzen. Nieuwe Cirk van Gent. Advertentiën. DANKBETUIGING. Reederij LEA.CH Co. Geregelde afvaarten van iedere Woensdag en Za terdag. J. D. DIJK, ANTOINE MES, MIDDELBURG. Bü iedere zendiog voegen wjj een bewijs rechtgevende op 5 procent dividend van het besteed bedrag ééns per jaar te verrekenen. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 20 April 3.24 3.42 Zondag 21 4.1 4.21 Maandag 22 4.42 5.5 Dinsdag 23 5.32 6.1 Woensdag 24 6.34 7.15 Donderdag 25 8.1 8.52 Vrijdag 26 9.41 10.25 GENT en LONDON, Een gratis monster zal u OVERTUIGEN, werden in Zeeland geconstateerd 8 gevallen van besmettelijke ziekten en welvan roodvonk 2 gevallen te Ter Neuzen en van diphtberites 2 gevallen te Goes en 1 geval t,e Borsselen, St. Maartensdijk, Ouwerkerk en Zierikzee. Zondag 21 April. Ned Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Voorin 9 u. leeskerk en nam. 2 u. Ds. A. Timmerman. Sluiskil. 9 u. Ds. A. Timmerman viering van het H. Avondmaal. Halst. 91/j uur Us. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Voorin. 9 u. en nam. 2 u., Da. J. F. Hulsteijn Jr. Gereformeerde gemeente (Vlooawijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5'/s u., Dhr. Fraanje. Oud Gereformeerde gemeente (Vlooswijkatraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5*/a u., leeakerk. Lokaal „Ebeu-Ha'ëzer" (Kerkhoflaan Ter Neuzen, 5 /o uur Dhr. J. J Kenae. De »Carpathia« arriveerde te New-York. De White Starline deelt mede dat slechts 412 passagiers van de »Titanicc werden gered, waarvan sommigen gestorven, stervende of gewond zijn. De kapitein en verscheidene officieren be ginnen zelfmoord uit wanhoop. Ds. Ewolt is gistermorgen te Heeren veen in vrijheid gesteld wegens gebrek aan bewijs. Door den officier van justitie is verzet aangeteekeud tegen de invrijheigstelling van ds. Ewolt. Tusschen de buffers. Aan het Spoordok te Dordrecht geraakte een man uit Puttershoek, P. van der Voorden, tusschen de buffers van een wagen en een stootblok. De man werd bedenkelijk aan heup en buik verwond en naar het ziekenhuis vervoerd. Hlisdaad of ongeluk Dinsdagnacht had een zeer droevig geval plaats op de Werkhorst bij Meppel. De scheepsbouwmeester R. Trewes wilde een ijzeren vischboot leveren aan den visscher Pomp. De boot moest Woensdag worden afgeleverd, hetwelk ook geschiedde, doch Trewes had de boot voor een veel te laag bedrag aangenomen en had daar alle spijt van. Woensdagmiddag had de aflevering plaats. T. weigerde het geld in ontvangst te nemen en wilde ook geen quitantie teekenen maar vroeg de boot terug. Pomp wilde dit niet toestaan. Woensdagavond durfde Pomp zich niet ter ruste te begeven uit vrees, dat Trewes de boot zou weghalen. Daarom stelde hij zich met zijn zoon verdekt op en begaf zich achter een kruisbessenboompje. Zijn zoon Dit deden zij, en liet scheen geen einde te kunnen nemeu; Maar een half uur later keek Doris eens naar de reeds diep gedaalde zon, en zy sprong op. „O!" riep zij -- „ik zal te laat komen voor de tbee! En dat nog wel terwijl wjj een bezoek verwachten van rnyoheer Bramber Ralph stond onwillig op zijne lange beeneu. „Die eeuwige thee", bromde by „dat is eene vervelende Engelscho instelling! dan moet je my nu ook meenemen naar je hnis en my. in optima forma aan je moeder voorstellen. Ik ben verlangend om kennis met baar te maken, en ik verheug my ook op eene ontmoeting met Caton Bramber. Hy is een kerei voor wieu ik eene groote be wondering heb." Doris weifelde. „Zou je niet denken dat ik het ^erst onder vier oogen aan moeder vertellen moest vropg zy. „Wat? Begin je nu al te rebelleeren riep Ralph gekscherend. „Pas op! Dat zal je niets baten. Het best doe je met je stil en gedwee te onderwerpen." „Je bent een tiran," pruilde Doris maar terstond daarop schaterde zij 't uit. „Kom roeê dan maarriep zij, en sloeg op eeD draf. Hij had haar spoedig ingehaald en gevangen en samen wandelden zij voort twee ge lukkigen op deze kommervolle wereld. Slechts ééne donkere stip was er aan Doris' hemel en die droeg den naam van hare tweelingzuster. „Spreek tegen moeder niet van Phyllis," zoo vermaande zy haren aanstaande. „Die ging toen met een geweer gewapend in de boot. Te 2 uur 's nachts verscheen Trewer met zijn zoontje in een boot. Hij had eveneens een geweer bij zich. Bij de vischboot gekomen legde T. zijn geweer er in en klom in de boot. Van dit oogenblik maakte de zoon van Pomp gebruik het geweer van Trewes te grijpen en in het water te werpen. Trewes werd hierop woedend en wierp zich op den jongen Pomp, doch deze hield zijn geweer op Trewes gericht, een worsteling ontstond, een schot ontbrandde Toen de oude Pomp hierop zijn schuilplaats verliet, niet wetende wie van beiden getroffen was, vond hij Trewes d odeijjk gekwetst. Spoedig hierop overleed de ongelukkige. De schipbreuk van de Titanic. Na de aanvankelijk zoo gerust stellende berichten, kwamen telegrammen die wij in ons vorig nommer opnamen, dat de schip breuk van de Titanic aan 1500 menschen bet leven gekost had. Helaas, latere telegrammen bevestigden deze droevige tijding omtrent den ontzettenden zeeramp, zooals er in de wereld geschiedenis misschien geen tweede is aan te wijzen. Onder de laatste berichten konden wij nog mededeelen, dat de Titanic gezonken was, voordat een der te hulp gesnelde schepen het bedreigde schip bereikt had. Toen de Carpathia op de plaats van de schipbreuk aankwam, vond zij slechts de reddingsbooten het onzichtbaar genoemde schip, het grootste zeekasteel ter wereld, was reeds in de diepte verdwenen naar het schijnt eenige reddings booten met zich mede zuigend. Er waren 2058 personen aan boord, 1455 passagiers en 9U3 koppen van de bemanning daarvan zijn slechts 675 passagiers, meest vrouwen, en 200 schepelingen gered, mogelijk dat er nog enkele booten of vlotten opgepikt worden, maar het meei;endeel der opvarenden zal wel met de Titanic in de golven verdwe nen zijn. Tot dusver echter is het slechts van de Carpathia bekend, dat zij schipbreuke lingen aan boord heeft. Een kabelgram uit New-York zegtDe »Titanic« voer met een snelheid van 20 Eng. zeemijlen per uur naar New-York. De zee was tamelijk rustig. Plotseling zag men op een afstand van ongeveer 300 M een ijsmassa opduiken. Het was echter te laat om 't schip van koers te doen veranderen. De comman dant liet nog met alle kracht achteruit stoomen en bijdraaien, doch de vaart was te groot om deze manoeuvre goed uit voeren. Het reusachtige schip liep met volle vaart met bakboordzijde tegen de geweldige ijsmas sa. Een ontzettend gekraak volgde en op drie plaatsen tegelijk ontstond een lek. Het water drong met groot geweld in het schip, dat reeds na drie minuten begon te hellen. De passagiers, die reeds naar kooi waren gegaan, werden plotseling uit hun eerste slaap gewekt. Er ontstond een afgrijselijke paniek in de half verlichte corridors. Mannen vrouwen en kinderen stormden half ontkleed naar het dek, waar onmiddelijk een groote verwarring ontstond. Het geroep en geschreeuw der ont stelde menschen gilden door de nacht. De bemanning trachtte de passagiers gerust te stellen, wat hun dan ook na eenige tijd ge lukte. De reddingbooten werden snel in orde naam, ach, ia voor oos allen de wonde plek, waaraan niet geroerd mag worden." Eu zij vertelde hem de gansche geschiedeuia, met horten en atooten, half beschaamd, zoo dat de woorden haar nauwelyka over de lippen wildeu. „Hm hm." bromde Ralph. „Dua zij nam Lionel eigenlijk alechta by gebrek aan beter En zy liet zicb zoo overbaaat en heimelijk met hem trouwen uit vreea dat by andera nog te vroeg de waarheid zou te hooren hebben gekregen „Zóó achynt 't wel," gaf Doris onwillig toe.... „Maar hier ia ods hutje. Je moet in het portaal wachten tot ik je roep." Middelerwijl hadden ook in den Rozenhof de diDgen niet stilgestaan. Na eene rnat, die geeD slaap had gebracht waa mevrouw Jerniugham opgestaan en had met buitengewone zorg haar toilet gemaakt. Daarna waa zij naar het salon gegaan, om de komst van haren gast te verbeiden. Het bevreemdde haar te hooren dat Doria nog niet vao hare wandeling was teruggekeerd, en zij keek telkens in spanning naar de pen dule op den schoorsteenmantel, terwijl het uur al nader kwam, waarop Bramber zou moeten verschijnen. „Eindelijk sloeg het half vijf, en nu wist zij, dat, indien de tiein op tijd was geweest, de bezoeker elk oogenblik kon opdagen. „Wat toch met Doris is gebeurd mompelde zij, ongerust. Daar hield een rijtuig stil voor het bnis eo twee miouten later trad de advokaat de kamer binnen. De begroeting was zeer hartelijk. (Wordt vervolgd) gebracht. De matrozen* stonden met de hand aan de takels, om de booten, die vol vrouwen en schreiende kinderen waren, neer te laten. De gezagvoerder van de Titanic was Smith, die als kapitein op het andere reuzenschip van de White Starlijn, de Olympia, de aan varing met het oorlogsschip Hawke, ook al weer ten gevolge van den enorme zuiging van de Olympia, heeft meegemaakt. Ook thans wordt vermoed, dat de botsing met den drijvenden ijsberg veroorzaakt is door de zuiging van de Titanic, al spreken ande ren het vermoeden uit, dat 'n onder water drijvend ijsveld den ramp veroorzaakt heeft. De Engelsche bladen herinnerden nog eens, hoe prachtig de Titanic ingericht was en wat men er niet al aan boord vond. Een uur voor het schip van Southampton wegvoer, was de zaal voor sport en spel, die onder leiding van een beroepsathleet stond, in vollen gang. Een dame reed er op een kameel in een ander gedeelte was er een wieler wedstrijd een paar hanteerden de riemen in een roeitoestel. Twee Amerikanen speelden raket. Het schip heeft ruim 11/a millioen pond sterling gekost. De lengte van het schip bedroeg 280 M., de afstand van de kiel tot aan het bruggedek 32 M., de afstand tusschen den kiel en den bovenkant der schoorsteenen 58 M., dus 'n hoogte van meer dan de helft van de Dom te Utrecht. Er zijn o. a. suites van vertrekken, die in het drukke seizoen voor één overtocht 850 de suite kosten. In de eetzaal van de le klasse konden 532 reizigers tegelijk gespijzigd worden. Er kunnen er 750 mee, voorts 500 2e klas en 1100 3e klas. Er waren vertrekken in allerlei stijlen, o.a. in oud-Hollandschen, maar ook in moderne Hollandschen sty]. Receptie-kamers, dames-salons, bibliotheken waren gedecoreerd en gemeubeld in de nieuwste stijlen de rookkamer in het fijnste mahonie hout afgewerkt, gebeeldhouwd in den Georgi- aansehen stijl en ingelegd met paarlemoer- werk. Turksche baden, gymnastiek- en sportzalen ontbreken nietmuziekkorpsen bevonden zich aan' boord men had er een groot zwembad kortom, alle weelde en gemakken van het duurste hotel van onzen tijd, waren aan boord van dit schip aangebracht. De inrichting voor de passagiers derde klasse behoeft niet onder te doen voor die voor eerste-klasse-passagiers op de kleinere mailstoomers Als bewijs wat voor zulk 'n reuzenschip in den druksten tijd van het passagiersvervoer noodig is, wordt gemeld, dat de proviandeering alsdan bedraagt75,000 pond versch vleeseh,. 35,000 eieren, 25,000 pond gevogelte, 1500 gallons melk, 5 ton suiker, 1000 pond tbee, 250 vaten meel, 10,000 pond boonen, e.d., 12,000 flesschen mineraal-water, 15,000 flesschen bier, 10,000 flesschen wijn, 25,000 stuks aardewerk, 7000 glazen, 26,000 vorken en lepels, 21,000 borden en schotels. De Titanic vervoerde 3418 mailzakken. Onder de slachtoffers bevinden, zich vermoe delijk jhr. Reuchlin, directeur van de Ho land —Amerika lijn, Willeam Stead, de vredesapostel, de bekende Amerikaansche financier kolonel Astor enz. enz. Er waren diamanten en edelgesteenten aan boord ter waarde van 60 millioen de bezittingen der reizigers vertegenwoordigden 'n waarde van honderden millioeuen. Reuter seintAlle hoop, dat nog passagiers of leden van de bemanning der Titanic* behalve degenen, die aan boord van de »Car- pathin* zijn opgenonen, in leven zouden zijn, is opgegeven. Alle stoomschepen, die waren blijven kruisen in de buurt van het tooneel van de ramp, hebben hunne reis vervolgd. 1» I* •1 11 11 Zindag 21 April, om 3 ure, groot* dagver- tooning van »DE GEBROEDERS DE GRAVE* groot, sensatiedrama van C. Van Cauwenberghe. Het zij ondergeteekende vergund, langs dezen weg zijnen dank te -betuigen aan allen, die blijk hebben gegeven van hunne belangstelling, bij zijne benoeming tot Burge meester en zjjne iustallatie in deze Gemeente. J. HUIZINGA. fevraagd tegen 15 Mei in een Hotel te Vlissingen, loon 20 gulden. Adres bureau dezer Courant. en v-ice~versa. De Agent, L. NOLSON. Nieuw groot Voordrachtenboek voor vroolijke partijen, bevattende 27 Komische scènes, Vroolijke Voordrachten, Coupletten enz. Prijs franco per post 0,55. INHOUD: Brief van Nathan Nathans aan zjjn lieve meuiele. Brief aan Nathan Nathans, milicien infanterist te 's Hage, van zijn lieve memele. - Brief aan Nathan Nathans van zijn hartlap Rebekka Citroen. Brief aan Rebekka Citroen van haar beminde Nathannegien. Op de bruiloft. Juffrouw Mina. Bedeiaarsroem. Zoo zjjn er. Een boer op leis. Hup! dat bruidspaar is magnefirtk. Het snuggere bpertje De Serenade. Oom Manus. Op het markt plein. Van een boer die kiespijn had. 't Kropwolder boertje. Leer om leer. Goedgekeurd voor den dienst. Bruiloftslied. De reis naaf Rotterdam. De Pretmaker. St. Nicolaascadeau. Ü6 bedroefde Bart. Koopman Le«ie. Mozes Sinaasappel. Een reis met ongelukken. Dit boek is weder vervaardigd door den beroemden schrijver D. JUNIOR, van wiens hand ook o.a. verschenen De Grappenmaker, Geestig en LuimigOolijk en Vroolijk, De Vroolijke Guit, enz. Dit beroemde boek wordt na ontvangst van 55 cent in postzegels of per postwissel franco toegezonden door den uitgever, specialiteit in bruilofts- en feestaitikelen Oude Kijk-in-'t Jatstraat 66, GRONINGEN. en alle soorten Men vrage Geïllustreerde Prijscouranten procent Dividend. dat onze vNatura* in geur eD smaak de fjjDste Roomboter overtreft en niaa»- t' 0,50 per pond kost. Na ontvangst Postwissel van f 1,50 of onder rembours, zenden wjj steeds versch uit de fabriek, hygiënisch verpakt in carton, franco door het geheele land, drie pond versch gekarnde „TVatixra", onder controle van den vegetariërsbond. Nederl. Plantenboterfabriek »N a t u r a«, 177S7, v. Ostadestraat, Amsterdam. Overal wederverkoopers gevraagd. procent Dividend.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1912 | | pagina 3