Bureel-Ambtenaar. VAN DALEN, Muziek-Instrumenten J. D. DIJK, BUITENLAND. Burgerlijke Stand. Hoogwatergetij te Ter keuzen. Advertentiën. De ond:rgeteekenden, cargadoors en expedi teurs, geven hiermede kennis aan de bootwerkers van Ter Neuzen, dat zij geen bezwaar hebben tegen hunne onderlinge samenwerking en vereeniging, maar dat ieder hunner omtrent loon en arbeids duur uitsluitend zal onderhandelen met zijn eigen werkvolk, zoodra de ongemotiveerde werkstaking bij de Firma Little Johnston, die buiten de loonkwestie omgaat, zal zijn geëindigd. ANTOINE MES, MIDDELBURG. »In Holland, bij haar vader en moeder thuis, kreeg ze »kennis« aan een jongmensch, dat op het punt stond naar lndië te vertrekken. Zóó ontmoeten ze elkaar, zoo waren ze ver loofd. De jongen was gewoon dol op haar, en zij op hem Hij vertrok naar lndiëen in zijn brieven schreef hij dat hij dood ging van verlangen naar haar. Het woord »dood« maakte op haar maagdelijk gemoed een gru- welijken indruk. Ze schreef terug wat ze dan doen moestof ze misschien naar lndië moest komen Ja, antwoordde haar »galant«, doe het. Kom naar lndië Later zouden ze wel trou wen dat kon voorloopig nog niet, omdat hij nog te weinig verdiende. En de moeder van het jongmensch schreef hetzelfde. Adèle was welkom zoo lang als zij wilde. »Dan ga ik naar lndië», sprak Adèle, re soluut. Haar vader, werkzaam op een kantoor, vond ook »dat er raad geschaft moest worden», en hij nam 600 op om haar reis te bekos tigen. Adèle ging naar lndië. Te Batavia kwam hij haar halen, alles netjes en behoorlijk, en bracht haar naar zijn vader en moeder, ergens op een suikerfabriek. L)aar bleef ze een paar maanden toen raakte het engage ment af. Aan boord had Adèle met andere jongelui gedanst en dat vond »hij« niet gepast. Mama gaf haar zoon gelijk, en daar stond Adèle, zonder geld, zonder dak, zonder vrienden. Ze verliet het huis van haar aan staande schoonouders en vertrok naar Soera- baja. Ze werd ernstig ziek gelukkig echter dat ze hier zoo goed als gratis een goed onderdak kon krijgen. Ze riep de hulp in van de Justitie en van een advocaat, die druk voor haar bezig zijn om de ouders van het jongmensch te bewegen, haar retour-passage te betalen. Dat zal mis schien wel lukken er wordt met krachtige argumenten gewerkt, en de ex-schoonpapa in-spe heeft reeds toezeggingen gedaan, 't Is dan ook, dunkt mij, niet meer dan een staaltje van zijn plicht. Adèle snakt naar Holland en heel grappig is het, haar over lndië te hooren uitpakken. Propaganda voor dit land zal ze, in haar kring teruggekeerd, wel niet maken. Aan ieder heeft ze hier haar leed geklaagd, zelfs aan wildvreemde menschen midden op straat. Schrijver dezes kreeg het aandoenlijke ver haal te hooren, toen ze kwam informeeren, of ze misschien niet als »zeebaboe« naar Nederland terug kon. Ze wist niet goed, wat dat was, zeebaboe Een vrijspraak. Het volgende geeft weer eens een kijk op de eigenaardige opvattingen van rechtspraak in de Fransche republiek. Donderdag stond een Oostenrijksche totograaf, Gabriel Paulus, te Parijs terecht wegens moord. Paulus was verloofd met een zeventienjarig meisje, Juliette Brindesou, in betrekking bij een familie te Asnières. Het huwelijk werd om een of andere reden uitgesteld, hetgeen den fotograaf in een dergelijken overprikkelden toestand bracht, dat hij herhaaldelijk dreigde met moord en doodslag. Den 25sten Augustus 1911 verscheen hij voor de woning, waar zijn meisje in betrekking was. Juliette, hem ziende aankomen, schrok van zijn woest uiterlijk en wierp de deur dicht. Hij schoot echter door de raampjes van de voordeur en verwondde de meesteres des huizes, mevrouw Pamelec, die juist langs de vestibule kwam Vervolgens wist hij binnen te komen, vervolgde zijn verloofde op de tweede ver dieping en schoot drie kogels op haar af. Mevrouw Pamelec stierf 5 September aan de verwondingJuliette moest haar linker oog missen. I Op de zitting verklaarde Paulus gehandeld te hebben in een overspannen en wanhopigen toestand, het gevolg van de houding van zijn verloofde, die met hem wilde breken. De bedreigingen, welke hij zou hebben geuit, waren verkeerd begrepen, verzekerde hij. Juliette getuigde in het voordeel van be klaagde »indien ik tot vier keer toe het huwelijk heb uitgesteld, zeide zij, dan deed ik dit onder invloed van een vriendin, die Gabriël niet kon uitstaan. Ik vergeef mijn verloofde en ben bereid, met hem te huwen». De beklaagde werd vrijgesproken. De revolvcrmania. Een vreeselijk ongeluk, dezer dagen te Nièvre gebeurd, vestigt weer eens een keer te meer de aandacht op de verkeerde gewoonte van menschen, die niet met wapens vertrouwd zijn en er dus het gevaar niet van kennen, om met een revolver op zak te loopen. Wil men dan per se een wapen bij zich dragen, om een of andere reden, welnu, laat men zich dan eerst oefenen in het gebruik, waardoor van zelf de voorzichtigheid in den omgang ermede zal komen. Na een huwelijksdejeuner had een der gasten de z g. aardigheid een revolver uit zijn zak te halen en er grapjes mee te maken plotseling ging een schot af en een der aanwezigen, de kolonel Bourotte, viel dood neder. Het voorgevallene geeft den »Figaro« aan leiding nogmaals met klem aan te dringen op afdoende wettelijke verbodsbepalingen tot den verkoop en het dragen van hand vuurwapenen. ENGELAND. Het einde van de staking. Duizenden Engelsche mijnwerkers zijn thans weder aan het werk en het directe gevolg daarvan is, dat de kolenprijzen, zooals wij reeds met een enkel woord meldden, aan merkelijk zijn gedaald. In verschillende kolenbekkens is de toestand reeds weder geheel en al normaal en in andere neemt het aantal werkers met den dag toe, zoodat ook daar het personeel binnenkort weder op de gewone sterkte zal zijn. In sommige bedrijven echter zullen de naweeën zich nog zeer lang doen gevoelen aan de fabrikanten in Sheffield bijv zijn een groot aantal belang rijke orders opgezegd. Te Manchester echter verwacht men een sterke opleving van de zaken. De enkele fabrieken aldaar, die, bij gebrek aan brandstof, stop waren gezet, werken weder en er komen zooveel orders in, dat men tot over de ooren in het werk zit. Vrijdag is te Swansea een conferentie gehou den van mijnwerkers en »suface men» en deze haa ten gevolge, dat laatstgenoemden besloten onmiddelijk weder aan het werk gaan. Ook aan andere mijnen is het geschil bijgelegd. De «Pontypool Enginemens' Society« echter heeft moties aangenomen, waarin werd besloten om, naar aanleiding van het anti-unionistische optreden der mijnwerkersleiders, die den raad geven het werk te hervatten, ofschoon het ge schil met de mijnwerkers nog hangende was, met die leiders in alle opzichten te breken. ITALIË en TURKIJE. Volgens de Stampa is in Tripoli het nieuws van den dag, dat de Turken weder kanonnen gebruiken. Zij zijn waarschijnlijk over Homs gekomen. Uit de nieuwe kanonnen werden talrijke schoten op de Italiaansche stellingen gelost, tot nog toe zonder schade aan te richten. Opgebrachte schepen. De Italiaansche hulpkruiser Zita di Palermo heeft Vrijdag een Turksch zeilschip, dat hij ten oosten van Alexandrië had opgepikt, naar de haven van Tobroek gebracht. Het schip had behalve rijst ook wapens, schietvoorraad en een groote som gelds aan boord. De bemanning bestond uit 14 koppen. De Italiaansche bladen vermoeden dat Niazi bei, die al lang beproefd had om over de grens van Egypte naar Barka te komen, zich onder hen bevindt. De Zita di Messina, een andere hulpkruiser, heeft een stoomschip van onbekende nationaliteit aangehouden, dat 10 ton wapens aan boord had, en het eveneens naar de haven van Tobroek opgebracht. Een koerier per kameel heeft gemeld, dat de bezetting van het fort Boekames de levens middelen in het Turksche kamp aanzienlijk in prijs heeft doen stijgen. Volgens geruchten uit het binnenland, aldus een bericht van Italiaansche zijde, zullen de regelmatige Turksche troepen en de Bedoeïnen, die tot nu toe voor Tobroek lagen, wegens gebrek aan water hun kamp naar BomDa verleggen. Volgens Stefani's bureau hebben in Bengazi verspieders uit het Turksche kamp verteld, dat daar een afgezant van den Sjeich der Senoessi's was aangekomen, met 12 brieven voor de Souija's, die de partij der Turken hebben gekozen. In die brieven werd hun gelast, naar hun land terug te keeren en zich niet met den oorlog te bemoeien. Een storm -uit bet Zuiden heeft bij Tripoli eenige uitkijktorens en twee loodsen voor vliegtuigen vernield. Drie soldaten werden gewond. Overlijden. 8 April Jan Loof, oud 68 jeclitg. vap Cornelia Donze. 9 April Janna Hamelink, oud 2 m., d van Krijn en Levina Krane. 12 April. Elfrida Maria Anthonia de Meijer, oud bjjna 2j d van Frangois Bernard Gustaaf en FranGisca Maria Wauters. Van 1-15 April 1912. 'AXEL Huwelijks voltrekkingen. 11. Jan. Reinier de Jonge, 24 j., jm. en Pieternella Christina Maria van Vessem, 21 jjd. Geboorten. 2. Jacobus, z. van Andries Overdulve en Maria Wilhelmina van Wijck. 3. Pieter, z. van Jan Naeije en Catharina Willemsen. 7. Suzanna Maria Joseph, d. van Hilarius Eduardus Maria van Apker en Lima Roza van Waes. 8 Frangois, z. van Jacobus Mechielsen en Maria de Jonge 9. Divid, z. van Cornelis Overdulve en Helena Bolle- mhn. 11. Cornelis, z. van Gerard van Espen en Launtje den Beer. 15. Suzanna, d. van Jan Koster eir Dipa den Deurwaarder. Overlijden. 15. Pieternella Dieleman, 3 weken, d. van Cornelis en Martina Wagenaar DAGEN. TER NEUZEN. Huwelijksaangiften. 10 April. Cornelis Martinus Phernambucq. oud 27 j., jm. en Krina Elizabeth van de Velde, oucf 26 jjd. 12 April. Henderikus Johannes Snoeck, oud 24 j, jm. en Rosalie Sophia Jacobs, oud 23 j.,jd. Prosper Livinus Adrianus de Pauw, oud 27 jjm. en Janna Anna Klaassen, oud 22 j., jd. JandeFouw, oud 25 j„ jm. en Pieternella Wilhelmina de Mul, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 10 April. Otto de Xleijn, oud 45 j., weduwn. en Elizabeth Johanna Pieter nella Ejjke, oud 39 jwed Geboorten 7 April. Pieternella Jacoba, d. van Gerard van Driel en Cornelia Elizabeth Sanderse. Frangois Cornelis, z. van Willem Frangois Dekker en Cornelia Koole. 8 April Willem z. van Pieter Meeuwsen en Dina Elve, Cornelis Floris, z van Cornelis Jan de Bree en Cornelia Maria van der Pejjl. 13 April Jan. z. van Leonardus van der Meer en Janna Frederika Harms. Bertha Augusta Johanna, d van Diclus van der Linden en Rosalie de Wijn. Elizabeth Adrians, d van Willem Fran gois Riemens en Neeltje Henrietta Clarisse. Woensdag 17 Donderdag 18 April ,Y rij dag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag 19 20 21 22 23 1.48 2.19 2.51 3.24 4.1 4 42 5.32 Nam. 2.3 2.34 3.7 3.42 4.21 5.5 6.1 Getrouwd OTTO DE KLEIJN, ELISABETH J. P. EIJKE, die mede namens de familie, hartelijk dank betuigen voor de betoonde belangstelling. Ter Neuzen, 10 April 1912. Heden overleed na een ama< lelijk lijden tot diepe droetheid van mij, mjjne kinderen, behuwd-en kleinkinderen, onze gelieide Echtgenoote, Moeder en Grootmoeder ADRIANA PLATTEEUW, in den ouderdom van bijna 69 jaar. Ter Neuzen, 15 April 1912. Mede namens mijne kinderen, behuwd- en kleinkinderen P. HERREBOUT. gevraagd. Nieuwstraat 22. Op het bureel van den Arrondisse- ments-Ingemeur van den Rijks-Water staat te Ter Neuzen is te vervullen de betrek king van 1. 1 De vereischten om als zoodanig te worden benoemd, zijn de volgende: Benoembaarheid Volgens art. 5 der Grondwet: een minimum leeftijd van 18 jaren; voor hen die niet van den militairen dienst zijn vrijgesteld, het volbracht, zijn van de eerste oefening, bedoeld bij art., 122 der wet betreffende de nationale militie het schrijven van net duidelijk en gemakkelijk leesbaarschriftgenoegzame kennis van de Nederlandsche taal, om die Zonder taalfouten te kunnen schrjjven bet behoorlijk kunnen verrichten van teekenwerk Betreffende eenvoudige technische ontwerpen bn het maken van situatieteekeningen vaar digheid in bet rekenen kennis van een of meer vreemde talen- en bekendheid met de beginselen der wiskunde strekt tot aanbeveling Zooveel mogelijk zal aan de candidaten die het bewijs bezitten van uoed afgelegd examen zoor opzichter van den Rijks-Waterstaat of die in het bezit zijn van een diploma van een boogere burgerschool met 3-of 5-jarige cursus df van een gelijkwaardig diploma, de voorkeur worden gegeven. Sollicitanten naar bovengenoemde betrekking gelieven voor 23 April a.s. eigenhandig ge schreven briever te zenden aan den ingenieur voornoemd. AGENCE MARITIME. J. P. BEST Co. VAN CANTFORT KOCH. R. DROST. LITTLE JOHNSTON, A. G. DE MEIJER Zn. L. NOLSON. J. VAN ROMPU. GUST. STANDAERT. GEBRS. VERSTRAETEN. Ter Neuzen, 17 April 1912. TANDARTS, Markt (hoek Bakkerijstraat) Ter Neuzen, is dagelpks te consulteereu van 9—12 en van 2—4 uur. Plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. en alle soorten Men vrage Geïllustreerde Prijscouranten Nieuw groot Voordrachtenboek voor vroolijke partijen, bevattende 21 Komische scènes, Vroolijke Voordrachten, Coupletten enz. Prijs franco per post 0,55. INHOUD Brief van Natban Nathans aan zjjn lieve meuiele. Brief aan Natban Nathans, milicien infanterist te 's Hage, van zijn lieve memele. - Brief aan Nathan Nathans van zijn hartlap Rebekka Citrueu. Brief aan Rebekka Citroen van haar beminde Nathannegien. Op de bruiloft. Juffrouw Mina. Bedelaarsroem. Zoo zjjn er. Een boer op ieis. Hup! dat bruidspaar is magnefiek. Het snuggere boertje Da Serenade. Oom Manus. Op het markt plein. Van een boer die kiespijn had. 't Kropwolder boertje. Leer om leer. Goedgekeurd voor den dienst. Bruiloftslied. De reis naar Rotterdam. De Pretmaker. St. Nicolaascadeau. Ü6 bedroefde Bart. Koopman Levie. Mozes Sinaasappel. Een reis met oDgelukken. Dit boek is weder vervaardigd door den beroemden schrijver D. JUNIOR, van wiens hand ook o.a. verschenen De Grappenmaker Geestig en Luimig, Oolijk en Vroolijk, Dt Vroolijke Guit, enz. Dit beroemde boek wordt na ontvangst van 55 cent in postzegels of per postwissel franco toegezonden door den uitgever, specialiteit in bruilotts- en feestaitikelen Oude kijk-iu-'t Jatstraat 66, GRONINGEN. d Nu is mijn huls met schuur incluis, te koopen of te huren, Ik vraag niet veel, want ik ben Jan Scheel, je krijgt er brave buren In de Langestraat naast bakker Maat, daar hoop ik te gaan wonen, Ga niet voorbij, 't is entrée vrij en ik zal U daar vertoonen Mijn puike waar, zoo menig jaar dit weet gij bij ervaren. De parapluies van Meulenberg en de naaimachines van Gebr. Kaan, zijn niet te evenaren, 'k Beveel mij dan opnieuw weer aan, 'k zal doen zooals voor dezen, Je koopt gerust zooveel 't U lust, maar 't moet van Scheele wezen. Ik hoop dan daar nog menig jaar Uw parapluies te maken, Ik ben bereid ten alle tijd, ook voor de kleinste zaken. 4- Vonrm. EN raw m ruiin.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1912 | | pagina 3