RUHR-EACHELKOLEN. DAMES- mm IN klNIHIIUIIimSEL. VAN DALEN, m Muziek-Instrumenten Nouveauté's Seizoen 1912. A MOGGRÉ. TER NEUZEN. Gemengde Berichten. Burgerlijke Stand. Nederlandsch Tooneel van Gent. Hoogwatergetij te Ter keuzen. Advertentiën. ANTOINE MES, MIDDELBURG. J. D. DIJK, het schip „St. PAULUS" met een lading puike grove Tevens ook verkrijgbaar geklopte COKES, BELGISCHE ANTHRACIET, alsmede prima Duitsche Smeêkolen. Ter Neuzen, April 1912. J. VA1ST RO]VEPU. Schoen- en Lederhandel. Electrische Reparatie-Inrichting. Voorw. Nam April 2.41 2.58 3.15 3.32 3.49 4.5 4.22 4.38 4.56 5.15 5.32 5.55 6.19 6.50 en alle soorten Oude Kijk-in-'t Jatstraat 60, GRONINGEN. Een gratis monster zal u OVERTUIGEN, Bij iedere zending voegen wij een bewijs rechtgevende op 5 procent dividend van het besteed bedrag ééns per jaar te verrekenen. Overal wederverkoopers gevraagd. Dividend. Bericht de ontvangst van een zeer uitgebreide collectie De nieuwste modellen. Gegarandeerd prima kwaliteiten. Scherp concurreerende prijzen. Toch voegen wij er onmiddelijk bij, dat de Heer Huizinga, anti-rev. zjjnde, zich niet als zooveelen zijner partijgenooten op eng stand punt heeft geplaatst, maar in Axel getracht heeft een burgemeester voor allen te zijn. In Axel is hij werkelijk meegevallen. Men kan vragenzullen de ontwikkeling en de capaciteiten van den benoemde voldoende zijn voor een plaats als Ter Neuzen, waai andere en vaak moeilijker zaken te bedisselen zijn dan in Axel. Wij beantwoorden die vragen niet, maar durven op grond van getoond krachtig iniatiatiet in Axel, met eenige gerustheid en vertrouwen zijn werkzaamheid alhier tegemoet zien. Tot onderwijzer te Vrjjenban bij Deltt is met ingang van 16 April benoemd de heer J. Kaan tijdelijk onderwijzer aan school B fclbier. In de gisteren te Axel gehouden zitting van den gemeenteraad deelde deVoorzitter mede, dat een strookje grond op het terrein van de gasfabriek groot 13 Are aan Daniël Oppeneer is verhuurd voor f 35. De voorwaarden van het schoonhouden enz, der schoollokalen van de O. L. School werden, behoudens eenige wijzigingen verbandhoudende met de aanwending van gaslicht, als vroeger vastgesteld. Eveneens de Instructie voor den te benoemen Directeur van de gasfaDriek. Op voorstel van den heer De Feijter werd in plaats van »voordracht« het woord »aanbe- veling gelezen en daarna de machtiging verleend voor het opmaken van een voordracht voor een te benoemen Directeur der gasfabriek. Aan 'den Gem.-Ontvanger werd eene grati ficatie van f 100 toegekend voor meerdere werkzaamheden, voortvloeiende uit de stichting der gasfabriek. Bij de behandeling der begroo ting voor 1913 zal tractementsverhooging worden overwogen. Met 5 stemmen en 4 onthoudingen is benoemd dhr. Frangois de Coster, directeur der cokesovens te Sluiskil, als lid der com missie ter uitvoering van 't besluit van den Raad in zake het instellen van een onderzoek aan de gasfabriek. Hiervan zal kennis worden gegeven aan dhr. G. van den Berg te Beveren (Waes), met verzoek een 2den arbiter te benoemen. De behandeling eener verordening voor het pensionneeren van ambtenaren en werk lieden in dienst der gemeente en hunne weduwen werd op voorstel van dhr. Smies aangehouden, in afwachting van hetgeen de Minister zal doen, met hat oog op de pensioen- verleening aan gemeente-ambtenaren. Op een verzoekschrift van den Dir. der Rijksnormaallessen om voor vergaderingen van het onderwijzend personeel gebruik te mogen maken van de Raadzaal werd gunstig beschikt. Afwijzend werd beschikt op een verzoek van Jac. van Langevelde tot het mogen bou wen van eene schuur. Aan de bewaarschool werd eene subsidie toegekend van 2/8 van het bedrag, dat verleden jaar is tekort gekomen, onder bepaling o. m. dat jaarlijks rekening en verantwoording moet worden gedaan, en de subsidie tot wederopzeggens wordt verleend. De beeren Smies en Dekker klaagden nog over de slechte bestrating van Oosterstraat en Buitenwegje. De Voorz. zeide verbetering toe, en nam hierna afscheid van den Raad, de Wethouders, den Secretaris en verdere ambtenaren wegens zijne benoeming als hoofd van Ter Neuzen, alle dankende voor de ondervonden vriendschap en eendrachtige samenwerking. Axelsche Ct. Toen Zaterdag de Landweer in het genot van groot verlof was gesteld werd de Land- weersoldaal J. M. bij aankomst der Provinciale boot te Rreskens door de politie opgewacht en in arrest gesteld, verdacht van diefstal van een som geld ten nadeele van de wed. B. te Scboondijke welke met een danstent reist. Ge noemde M. is schilder van beroep en heelt bjj de wed. 6. het orgel opgeschilderd. Van d'e gelegenheid moet bij gebruik hebben gemaakt. Maandag is hij naar het huis van bewaring te Middelburg overgebracht. Men schrijft uit Middelburg Zondagavond omstreeks een uur of elf zijn op een drietal plaatsen in onze gemeente groote glasruitbn vernield. Zeer spoedig werden achtereenvolgens een drietal verdachten door de politie aangehouden. Een bleek echter onschuldig en werd direct losgelaten, de beide anderen echter werden, daar zij onder den invloed van sterken drank verkeerden 's nachts op bet politiebureau gehouden en legden 's morgens een volledige bekentenis af, waarop zij ook heen kondon gaan. Een geluk na een ongeluk. Vrijdag werden te Arbourthorne dertien mijnwerkers ten gevolge van een aardstorting onder de neerstortende kolen bedolven. Men slaagde er echter gelukkig in hen allen te redden. Bij die redding viel nog een komisch incident voor. Een der bedolvenen vroeg, terwijl men nog bezig was hem uit zjjn benarde positie te bevrijden, of reeds bekend was, welk paard den sGrand Nationale had gewennen. De man had n.l. gewed en", zooals blaek, gewonnen ook, zoodat hjj 100 rijker uit de mijn kwam, dan bij erin was gegaar. Nooit goed. 't Is nog niet zoo lang geleden vertelt het »N. v. d. D.« dat het volgende ge beurd is. Een agent had des avonds aan den eenzamen Zeeburgerdijk te Amsterdam te letten op dieven, die aldaar herhaaldelijk telegraaf draad stalen. Hij had een revolver bij zich en legde zich in een hinderlaag. Er kwamen twee personen voorbij, die op verdachte wijze een zak droegen. De agent springt te voor schijn, houdt hun de revolver voor en roept Sta ot ik schietwaardoor het tweetal ver schrikt geworden, staan bljjft, en toelaat dat de agent een onderzoek instelde in den zak, die werkelijk gestolen telegraafdraad bleek te bevatten. Alleen door beo in bedwang te houden met de revolver, kon hi] toen de dieven behoorlijk naar het naastbijzijnde bureau geleiden. De dieven werden door de rechtbaok vrij ernstig gestraft maar het ongelooflijke volgde later de hootd-commissaris strafte den agent, wegens het dragen van een niet tot zijn uit rusting behoorend wapen Gestolen woonwagen. Uit Schoten wordt aan het »Haail. Dagbl.« gemeld Woensdagnamiddag had de muzikant Van Doorn zijn woonwagen geplaatst aan den Spaarndammerweg en was toen naar Haarlem gegaan om een harmonica te koopen Bij zijn terugkeer kwam hij tot de onaangename ontdekking, dat zijn woonwagen, waarvan hij de wielen nog wel met ketting en slot aan elkander bevestigd had, met inhoud verdwenen was. Hiervan werd aangifte gedaan bij de politie, en niet zonder protest is de bedoelde wagen met hulp der Heemsteedsche politie door den veldwachter Heertjes in beslag genomen. Onder een grooten toeloop van nieuwsgierigen speelde zich dit zeldzame geval af. Dynamiet-patronen. De gemeente-veldwachter van Westervoort heeft in de dorpstraat aldaar des avonds voor het huis van den predikant O. twee dynamietpatronen gevonden. Hoe ze daar zijn gekomen of van wien ze afkomstig zijn is nog niet bekend. Ze werden ten parkette vaD den officier van justitie te Arnhem gedeponeerd. Ongewenscht bezoek. Na terugkomst van een buiieulandsche reis ontdekte de familie Kerkhoven, aan de Loo- laan Ie Apeldoorn, dat gedurende haar afwe zigheid van eenige maanden, ongewenscht bezoek in hare villa was gebracht eu een 15-tal grootere en kleinere borden (oud- Delftsch en oud-Chineesch) was verdwenen, benevens een hoeveelheid wijn uit den kelder. Bovendien had men getracht het schrjjtbureau van den heer des huizes te forceeren. Sporen van braak waren overigens niet aanwezig. Een dankoffer De secretaris van de kiesvereeniging Neder land en Oranje te Groningen heeft, naar de N. Prov. G. Ct. meldt, een gift van tien gulden ontvangen voor de kas der vereeniging, »als een dankoffer voor het optreden van dr. Kuyper in onze stad*. Mislukte ontvluchting. Zaterdagmorgen is uit het Huis van be waring te Almelo ontvlucht zekere E. D., die in voorarrest zat wegens het stelen van fietsen In zijn cel zou door een timmermaD zjju bank hersteld worden. Van een onbewaakt oogenblik maakte hij gebruik den timmerman in de cel te sluiten. Den gevangenbewaarder E. gaf hjj met een stuk hout, waarin een paar spjjkers zaten een geduchten slag op het hoofd, waar door E. neerviel en vrij gevaarlijk gewond werd. Met behulp van eeu waterslang liet hij zich daarop van de tweede verdieping op den grond zakken en wist zoo te ontkomen. Hij werd dadelijk nagezet en het mocht de marechaussee na een paar uur gelukken hem in het Nyreesbosch weer te vatten. Schip gekanteld. Maandagochtend kwam de garnalenboot »Sch. 6« uit zee de visscbershaven van Sche- veningen binnen, toen een vloedgolf, gepaard met pen hevigen rukwind, het scheepje opnam en een eind verder in de haven neerwierp, waarbjj het kantelde. De bemanning, bestaande uit vier personen, werd van boord gewurpen en lag voor de oogen der verschrikte toe schouwers met den dood te worstelen. Spoe dig was een aantal roeibootjes bemand om de drenkelingen te hulp te komen en mocht men er op die wijze in slagen drie hunner te redden. Zjj werden binnengebracht in bet seinhuis vao de visschershaven waar de politie- inspecteur Blok en later de eerste hulpdienst de levensgeesten der bewusteloozen opwekte. Een der vier visschers, een broeder van een der geredden, verdween in de diepte voor men kon bereiken. De stoomreddingboot voer terstond uit om nog hulp bieden, maar mocht daarin niet slagen. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 28 Maart. Otto de Kleijn, oud 45 j.. weduwi^ en Elizabeth Johanna Pieternella Eijke, oud 39 jwed. Geboorten. 26 Maart. Florentina Cornelia, d. van Jacobus Arie Hamelink en Pieternella Jacoba Hamelink Overlijden. 25 Maart. Janna Zegers, oud 16 j., d van Hermanus en Tanneke Bakker. 26 Maart. Tom Baak, oud 24 jz. van Jacobus Thomas Henri David Willem en Jeanne Mollinger. 29 Maart. Janneke van den Berge, oud 68 j., echtg. van Jan van der Pefjl. Van 15 - 31 Maart 1912. AXEL Huwelijksaangiften. 21. Jan Reinierde Jbrige, "24 j jm. en Pieternella Christina Maria van Vessem 21 j., jd. Huwelijks voltrekkingen 28. Frangois Dieleman 31 j., jm. en Janna van Cadsand 16 j., jd. Geboorten. 17. Adriaan, z. van Jan van de Velde en Ebrina Wilhelmina Jansen. 20. Pieternella d. van Cornelis Lieleman en Martina Wagenaar. 21. Frantina, d. van Ferdinandus van Tatenhove en Johanna Balkenende 23. Ebrina, d. van Jacobus de Jonge en Martina Scheele. Gregorius Benedictus, z van Hypolitus Dominicus Dellaert en Sophie Rosalie Marie Antheunis. 26 Reinier z van Cornelis Jan Scheele en Margaretha Elizabeth Deij. 30 René Gustaaf, z. van Alphonsius Bracke en Leonia Maria Ongenae. Jozias Jan, z. van Karei de Koefjer en Elizabeth Hamelink. Overlijden. 16 Jan van de Velde, 75 jweduwn. van Maria van Doeselaar. 23. Paulina Dierikx 77 j., echtg. van Petrus dn Mez. 27 Martha Deboravan Alten, 5 jd. van Pieter en SantiUa Wijna. 21. Julianus Jozef van Damme 6 m., z van Jacobus Constantinus en Mathilda de Bakker. Bestuurder ARTHUR HENDR1KX. Op Zondag 7 April (Pascben) te 21/, ure dagvertooning van Louis Bouwmeester en zjjn gezelschap. Opvoering van »LODEWIJKXI« in 5 bedrijven van Casimir de la Vigne, door H. Schimmel. Men kan van heden af plaatsen bespreken. DAGEN. Woensdag Donderdag Vrjjdag Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag 3 4 5 6 7 8 9 TAN DAK T S, Markt (hoek Bakkerijstraat) Ter Neuzen, is dagelijks te consulteereu van O12 en van 2—4 uur. Plaatsen van Kunsttanden en Gebitten. fpSgp Men vrage Geïllustreerde Prijscouranten iiOilli Nieuw groot Voordrachteuboek voor vroolijke partijen, bevattende 27 Komische scènes, Vroolijke Voordrachten, Coupletten enz. Prijs franco per post 0,55. INHOUD: Brief van NathaD Nathans aan zijn lieve memele. Brief aan Nathan Nathans, milicien infanterist te 's Hage, van zijn lieve memele. - Brief aan Nathan Nathans van zjjn hartlap Rebekka Citroen. Brief aan Rebekka Citroen van haar beminde Nathannegien. Op de bruiloft. Jufirouw Mina. Bedelaarsroem. Zoo zijn er. Een boer op leis. Hup! dat bruidspaar is magnefiek. Het snuggere boertje De Serenade. Oom Manus. Op het markt plein. Van een boer die kiespijn had. 't Kropwolder boertje. Leer om leer. Goedgekeurd voor den dienst. Bruiloftslied. De reis naar Rotterdam. De Pretmaker. St. Nicolaascadeau. Ü6 bedroefde Bart. Koopman Levie. Mozes Sinaasappel. Een reis met ongelukken. Dit boek is weder vervaardigd door den beroemdeD schrijver D. JUNIOR, van wiens hand ook o.a. verschenen De Grappenmaker, Geestig en Luimig, Oolijk en Vroolijk, De Vroolijke Guit, enz. Dit beroemde boek wordt na ontvangst van 55 cent in postzegels of per postwissel Irauco toegezonden door den uitgever, specialiteit in bruilofts- en feestaitikelen procent Dividend dat onze »Natura* in geur en smaak de fijnste Roomboter overtreft en maa- f 0,50 per pond kost. Na ontvangst Postwissel van f 1,50 of onder rembours, zenden wij steeds verscli uit de fabriek, hygiënisch verpakt in carton, franco door het geheele land, drie pond versch gekarnde „Natura", onder controle van den vegetariërsbond. Nederl. Plantenboterfabriek »N a t u r a«, 177s7, v. Ostadestraat, Amstqfdam. procent

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1912 | | pagina 3