Vrijzinnig Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen, AANBESTEDING. HINDERWET. G ebrandmerkt. HINDERWET- DRANKWET. S){ tuit is bitititn. No. 2257. Woendag 3 April 1912. 23e jaargang HER BESTEDING. FEUILLETON. GRONDBELASTING, ABONNEMENTSPRIJS: Per B maanden 76 cent voor binnen en buiteD Ter NeuzeD. Voor België 96 cent bij vooruitbetaling. Abonnementen worden aangenomen bij alle Boekbandelaren. Brievengaarders en den Uitgever. Telef. luterc N'o 15. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1 tot en met 6 regels 60 oent; elke regel meer 10 cent. By abonnement aanmerkelijk ver minderd tarief. Grootere letters na^r plaatsruimte- Redactie-adres: Noordstraat 10, Ter Neuzen, Deze Courant verschijnt eiken Woensdag- en Zaterdagmorgen by den Uitgever M DE JONGE, te Ter Neuzen. Het bouwen van een School gebouw voor middelbaar onderwijs, met gymnastiek- en teekenzaal te Ter Neuzen. het bouwen van eene BERG- en WERKPLAATS en een MAGAZIJN, op het perceel kadastraal bekend Sectie C no. 4496, aan de School- laan op Java. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, gezien de artt 6 en 7 der Hinderwet (Staatsblad no. 222 van 1896) maken bekend: dat op heden ter gemeente secretarie ter visie Roman van Gr. BISS. Het huisje was klein, maar lief; en de tuin, door zwaar hout belommerd, zou zelfs aan bet ideaal van een kluizenaar hebben kunnen beantwoorden. Ook was de liggiDg zóó afgelegen, dat slechts zelden een reiziger of toerist er langs kwam. Dit was inderdaad een plekje voor een gebroken leven om de draden weêr op te vatten en tot een vernieuwd bestaan aaneen te spinnen, veilig voor de drieste blikken eener ongevoelige wereld. „Je moeder moet de groote slaapkamer aan den achterkant hebben, naar den tuin toe", zeide mevrouw Cbicbele tot bet meisje. De beide vrouwen waren namelijk.vol van Helena Jerningbam's naderende invrijheidsstelling, en zij maakten allerlei toebereidselen om de ontslagene met liefdevolle banden te verwel komen. „Jij krijgt dan de kleinere naast haar. En de twee voorkamers gouden wij vrij voor gasten - bij voorbeeld ook voor mij, als ik eens over kom. Tenminste" - liet zij er met een weemoedig glimlachje op volgen „als je mij vraagt." „O tante, hoe kunt n zoo praten riep zijn gelegd verzoeken van de Association Coöpérative Zélandaise de Carbonisation te Ter Neuzen, om vergunning tot het bouwen lo. van 3 cylindrische vergaarbakken voor het bewaren van teer en ammoniacale waterenen 2o. van de fundamenten bestemd tot het nederzetten der apparaten tot condensatie en wasschen der gassen der cokes ovens, alles op het perceel kadastraal sectie G no 274, en dat op Maandag 15 April 1912, des namiddags van 3 tot 4 uren, ten raadhuiz'e dezer gemeente, gelegenheid zal worden gegeven ora tegen het maken dier inrichtingen bezwaren in te brengen en deze mondeling of schriftelijk toe te lichten. Ter Neuzen, 1 April 1912. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. VISSER, Lo. Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. N.B. Wij vestigen er de aandacht op, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet op den bovenbepaalden dag voor het gemeentebestuur zijn verschenenteneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. De Burgemeester van TER NEUZEN, Gelet op art. 15 der wet van 26 Mei 1870 (Staats- Doris verwijtend. „Komt u dan niet by ons wooen „Neen kind. Dat niet", antwoordde me vrouw Cbicbele. „Ik wil niet het vyfde rad aan den wagen zijn. Zoodra ik je moeder en jou hier goed en wel onder dak heb ge bracht, ga ik eerst een poosje naar bet bui tenland eu dan bier en daar wat nit logeeree, natuurlijk ook bij jullie, om te zien hoe je 't samen hier steld. Je zult in den eersten tjjd zóóveel te praten hebben, dat je mij niet missen zult zoo eindigde zy met een monteren glimlach. Doris dankte haar enkel met een blik. Haar hart was te vol woorden. „Je moeder", hernam mevrouw Chichele. „zal iG 't eerst zich niet gaarne in het pu- bliek vertoonen. Maar deze tuin is zoo lief, dat zij uitgaan weinig behoefte hebben zal, ook kan zy met jou aan het strand wandelen zonder veel gevaar van iemand te ontmoeten. De hoofdzaak is, te voorkomen dat haar ver blijf bekend wordt gemaakt in de couranten, die in ons hoog geciviliseerde Engeland in alle dingen den neus steken en geen familie geheim ontzien. Met Bramber's hulp zal ik trachten je moeder hierheen te brengen zon der dat iemand het merkt. Eenmaal hier, is zjj voor publiciteit tamelijk wel geborgen. Hoe miüder dienstboden ook, hoe beter. Daarom heb ik enkel de keukenmeid en de hnismeid behouden, dip bier reeds waren, blad no. 82) tot regeling der Grondbelasting Brengt ter kennis, dat de door hem ontvangen staten van de uitkomsten der mering en schatting enz. in bovengemeld artikel bedoeld, gedurende 30 dagen, op de secretarie der gemeente ter inzage zfjn nedergelegd en dat aan ieder, wiens eigendom men in die staten vermeld zijn eene kennisgeving zal worden gezonden. Ter Neuzen, den 1 April 1912. De Burgemeester voornoemd, A. VISSER, Lo B. Nooit werd het woord van den heer De Beaufort, door hem bij de algemeene be schouwingen over deStaatsbegrootinggesproken »de band die de meerderheid eens samenhield was de schoolkwestie*, beter bewaarheid dan bij het Bóuwwetteke. Op geen enkel vraagpunt denkt de coalitie eenstemmig, en er kan slechts wat verkregen worden als nu de eene, dan de andere van hare fractiën bereid i3 haar beginsel op het machtsaltaar ten offer te brengen. Dat geldt voor de financieele politiek, voor de defensiepolitiek, voor de sociale wetgeving, voor de verzekeringswetten, ja, voor wat niet al. Maar zoodra als het gaat om de subsidie voor het bijzonder onder wijs te verhoogen, dan loopt per slot van rekening de heele coalitie warm, en ziet met bewondering en liefde op tot de heeren Van der Molen en Van Wijnbergen, die bij zulke gelegenheden de kastanjes uit het vuur plegen te halen. En daarom is dit wetteke zoo dubbel beiden geschikte zielen, die niet bijzonder babbelachtig zijn en in elk geval geen couraDten lezen, zoodat ik betwijfel of de naam Jer- uiogliam baar iets zeggen zou, ook indien zy hem hoorden. Je eigen meisje, dat aan je gehecht en vertrouwbaar is, kan ook aan je moeder de noodigste diensten bewijzen. Een koetsier hebben jullie niet noodig en de oude tuinman, dien ik ouèt het hnis heb overgeno men, is een stompzinnige stakker, die naar niets meer vraagt, als hy maar zijn pijpje en een beetje tabak heeftEn nu nog één ding ten slotte, kindlief. Natuurlijk kunnen je moeder en jy onmogelijk hier je eigen Daacn voeren althans in den eersten tyd. Daar over heb ik van nacht liggen denken. Ik stel dus voor, dat je moeder zal doorgaan als mevrouw Jervoise. Lykt je dit niet een mooie naam „O ja, gaf Doris ietwat aarzelend toe. „Ik vond 't wel vraeselyk, onder een valscbea naam te moeten doorgaan. Maar ik begrijp dat het zoo wel moeten zal." In deze trant redeneerden zij en maakten plannen voor de toekomst, beiden vol ijver om den weg zoo effen mogelijk te maken voor de vrouw, met wie het lot zoo ruw had om gesprongen. En van dag tot dag al meer be wonderde Doris de edelaardigheid van me vrouw Chichele. Zij zelf trachtte zich heen te zetten over de kmgnnde pijn in hair eigen her', die Mj treurig/ Het is niets anders dan eene politieke manoeuvre om de hopeloos verdeelde Rech terzijde in herinnering te brengen, dat, welke grieven nu de eene dan de andere fractie tegen de politiek der Regeering hebben moge, uit eensgezindheid nog munt is te slaan, en dat in den meest letterlijken zin des woords. Het is een verzamelen blazen tegen 1913, waarvan de natie de krijgskosten betaalt. Er is geen geestdrift meer in de coalitie hoe zou het ook kunnen Moet Talma's Ziekteverzekering, die hazapeper zonder de haas der geneeeskundige behandeling, die ook soms geven, of zijne ouderdoms- en invalidi teitsverzekering, die premie vraagt van een loon van f 5, en slechts dan invaliditeitsrente uitkeert, alsjnog slechts 1/t van het loon kan verdiend worden Of moet Heemskerk die soms geven met zijne Grondwetsherziening, waarvan in deze periode toch niets meer kan komen, of met zijne redevoeringen, die als causerie zeker niet zonder verdienste zijn, maar juist daarom den dorst naar het monumentale woord in de anti-revolutionnaire harten niet kunnen lessen Of moet onze Colijn die geestdrift wekken, die met zijne Militiewetten den anti-revolutio nairen en christelyk-historischen lang niet genoeg, doch den katholieken veel te veel gaf, en die, als het blijken mocht waarvan de mogelijkheid niet uitgesloten is dat zijne verhooging van het contingent algemeenen dienstplicht ten gevolge zal hebben, de laatsen tot iets zal hebben genoodzaakt, wat dezen altijd als de grootste ramp hebben beschouwd Of moet de heer De Savornin Lobman de geestdrift wekken met zijne stelselmatige campange tegen Talma's verzekeringswetten Of de nuchtere zich nimmer opwindende heer Nolens, die met het leukste gezicht ter wereld den coaliteitgenooten maar steeds voorhoudt qu'on doit aimer ce qu'on a, quand on n'a pas ce qu'on aime Neen, het eenige middel om nog wat geestdrift te wekken voor het machtsverbond is de schatkist openzetten voor subsidiejagers. De heer Troelstra heeft het bij de behandeling der wet zoojuist gezegd: »Nu en dan zien wij dien strijd van die zijde weer oprakelen als een vuur, dat onder de asch smeult, als dat soms noodig is om er volksovertuiging mee op te wekken. Vooral thans, nu de verkiezingen van 1913 in aan tocht zijn, is het begrijpelijk, dat men tracht de gedachte aan Ralph soms ondragelijk werd. Dau verzette zij bare zinnen met eene flinke waudeling langs het strand en als zjj weer thuiskwam, bleek maar kalm, bespeurde zelfs mevrouw Chichele niets van den stryd, dien het meisje met zichzelf gestreden had. Toch werd met eiken dag de overwinning haar gemakkelijker, naarmate Doris zich meer bezig hield met de gedachte aan bare moeder en dc nre der bevrijding naderde. Op een goeden dag kwam mevrouw Chichele by haar in de kamer. „Ik ben bezig aan je moeder te schrijven, welke schikkingen wy getreffen hebben," zeide zy. „Wil je soms een regeltje erby voegen Doris sloeg gretig toe. Dit zou voor baar de eerste gelegenheid zijn om zich eens met hare moeder in nadere betrekking te stellen. Maar toen zij met de pen in de band zat, wilden de woorden niet komen, en wel een unr lang zat hij holpeloos te staren op bet witte papier. „Ik heb zóóveel te zeggen," murmelde zij, „dat ik niet went waarmee te beginnen en mijn hart is zoo vol." Eindelijk schreef zy het volgende kleine briefje „Lieve, beste Moeder. Mijn hart is zóó vol, dat ik haast niet kan schrijven —'en toch heb ik u zóóveel te zeggen. Ik bunker naar onze ontmoeting, en voor de rest van ons leven zullen wy nooit meer van elk and r NElIZENSd VOLKSBLAD. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, zullen op Maandag den 29 April 1912, des namiddags 3 uur, ten Gemeentehuize, in bet openbare aanbesteden Het bestek met 4 teekeningen zal vanaf 18 April 1912 ter gemeente-secretarie ter inzage liggen en aldaar tegen betaling van f 2.50 verkrjjgbaar zijn. Nadere inlichtingen worden alle werkdageD van 912 en van 2 6 uur ten gemeentehuize verstrekt door den Gemeente-Bouwmeester. Ter Neuzen, 25 Maart 1912. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. VISSER, Lo. Burgemeester. L. WABEEE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN zullen op Maandag den 15 April 1912, des namiddags 3 uur, ten gemeentehuize, in bet openbaar herbesteden Het bestek met teekening ligt ter gemeente secretarie ter inzage en is aldaar voor f 0.50 verkrijgbaar. Ter NeuzeD, 2 April 1912. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. VISSER, Lo. Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris 20) Burgemeester en Wothouders van TER NEUZEN, gezien de artt. 6 en 7 der Hinderwet (Staatsblad no. 222 van 1896) maken bekend dat op heden ter gemeente-secretarie ter visie zijn gelegd verzoeken van de Association Cooperative Zélandaise de Carbonisation te Ter Neuzen, om ver gunning lo. tot het bouwen van een schoorsteen, op het perceel kadastraal sectie O no. 274. 2o. tot liet bouwen van een schoorsteen, voor de groep van 80 ovens zonder regeneratie, op het perceel kadastraal hekend sectie G no. 1578. en dat op Maandag 15 April 1912, des namiddags van 3 tot 4 uren, ten raadhuize dezer gemeente, ge legenheid zal worden gegeven om tegen het maken dier inrichtingen bezwaren in te brengen en deze mon deling of schriftelijk toe te lichten. Ter Neuzen, 1 April 1912. Burgemeester en Wethouders voornoemd A. VISSER, Lo. Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris. N.B. Wij vestigen er de aandacht op, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet op den bovenbepaalden dag voor het gemeentebestuur zijn verschenenteneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ingevolge artikel 37, in verband mot artikel 12, le lid der Diankwet, ter openbare kennis dat bij beu is ingekomen een verzoekschrift om verlof tot den verkoop van alcoholhoudenden drank anderen dan sterken drank van IZAAK PIETER CASTELEIJN, van beroep timmerman, wonende te Ter Neuzen, voor het beneden voorlokaal van het perceel plaatselijk gemerkt 57 en gelegen aan de Dijkstraat. Binnen twee weken nadat deze bekendmaking is ge schied, kan ieder tegen het verleenen van de ver gunning' schrifteljjk bij Burgemeester en Wethouders bezwaren inbrengeu. Ter Neuzen, 1 April 1912. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. VISSER, Lo. Burgemeester. L. WABEKE, Secretaris.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1912 | | pagina 1