Muziek-Instrumenten DAMES WANDEL TASCHJES, tl Groot assortiment Linnen-Gordijnen. 399e Staatsloterij. 3 °lo Tijdgeesipolissen a 111.15, üetaalbaarmet 11, per maand. Nouveauté's Seizoen 1912. A MOGGRÉ. TER NEUZEN. DAMES- mmU kINDEUSCIOEISEL. buitenland: de Heer P. J. BUYZE, TOM, m Geldig voor 5 achtereenvolgende Loterijen. Kans gelijk 1120 Staatslot. 1|4, 1|5 en 1|10 Tijdgeestbriefjes kunnen vóór de 5e Klasse gesplitst worden. Burgerlijke Stand. Hoogwatergetïj te Ter fVeuzen. Advertentiën. w ANTOINE MES, MIDDELBURG. is J. L. JURRIJ-HOEBÉ TER NEUZEN. Nieuwe dessins. Ook verkrijgbaarTijdgeestbriefjes geven dezelfde rechten en prijzen als Staatsloten. Schoen- en Lederhandel. Electrische Reparatie-Inrichting. agent stelden zich toen ieder afzonderlijk op in een zijkamertje, ten einde bij de eerste gelegenheid de beste den man te overmeesteren. Ook door hen werd gebruik gemaakt van een vuurwapen en in het geheel een viertal schoten gelost. De hoofdinspecteur Fundtner de Beauchène had zich met eenige politiebeambten naar de woning begeven en werd daar eveneens met revolverschoten ontvangen. Plotseling ver stomde het schieten en toen men in de kamer trad, vond men den man met een schotwond in den linkerslaap. Terstond werd de ge meentelijke geneeskundige dienst gewaar schuwd. die spoedig ter plaatse was. De directeur van dien dienst, dr. Boland, legde een voorloopig verband, waarna de verwonde per auto naar het gemeente-ziekenhuis werd overgebracht. Spoedig waren ter plaatse de substituut officier van justitie mr. Brantjes, de hoofd commissaris van politie, de heer Versteeg, en de commissaris der tweede afdeeling de heer Dietz. Het voorloopig onderzoek heeft nog niet uitgemaakt of de verwonde is getroffen door de vier schoten van de politie of dat hij zich zelve heeft verwond. Men vermoedt het laatste, in aanmerking genomen het kaliber van de politierevolvérs en dat van de revolver waarmede de man op de politie heeft gevuurd. Zijn toestand moet zeer ernstig zijn. De toestand van den heer R. was Zondag avond vrij goed, zoodat kans op herstel niet is buitengesloten. Moordaanslag. Zaterdagnacht omstreeks S1/, uren bevon den zich in het nachthuis B. K., in de Zandstraat te Rotterdam een aantal personen. Van dit gezelschap maakten deel uit de 21 jarige E. K., een jongevrouw, en de 19 jarige koetsier A. de C. Deze koetsier had het meisje al herhaaldelijk lastig gevallen en met leede oogen aangezien, dat zij zich niet met hem, maar met anderen bemoeide. Zoo ook den afgeloopen nacht. Plotseling, door min- nentijd gedreven, stond hij op, trok zijn knipmes, liep op het meisje toe en gaf haar een geduchten steek in de maagstreek. Eenige zich in het nachthuis bevindende mannen droegen het tengevolge van bloedverlies be wusteloos geworden meisje naar het zieken huis, waar zij ter verpleging is opgenomen. Haar toestand is zeer ernstig. De dader had dadelijk na het toebrengen van den steek de vlucht genomen. Zaterdag morgen is hij op het Zijl gearresteerd en naar het politiebureau in de Pauwensteeg gebracht, waar hij een volledige bekentenis afgelegd heeft. Het mes, waarmede hij de verwonding toebracht, heeft hij in de Delftsche- vaart geworpen. Levend begraven. Een zeer ongewone ontdekking deed van nacht om twee uur een politie-agent, die op de Weteringschans te Amsterdam, surveil leerde. In een kuil, gegraven voor rioleering, zag hij een jongmenscb. of liever het hoofd van een jongmensch. Het verdere lichaam was onder net zand bedolven. De levend begraven jongeling werd bevrijd en overge bracht naar het bereau Leidscheplein hij zeide student te zijn, doch kon niet opgeven, hoe hij in deze zonderlinge positie gekomen was. Vermoedelijk heeft men hier met een studentengrap te maken gehad. Gevolgen van cle staking. De »Daily Mail« hangt een treurig tafereel op van de vreeselijke ellende, die in het noorden van Engeland tengevolge van de staking wordt geleden, vooral onder de kinderen. Er zijn natuurlijk maatregelen genomen om althans eenigszins in de behoefte van die stakkers en gedeeltelijk ook van de ouderen te voorzien, bjj het buitengewoon groote aantal hulpbe hoevenden is die steun echter bij lange na niet voldoende. Nijpend is vooral het gebrek aan brandstof. Een correspondent van de Daily Mail« heeft gezien, dat er geheele straten in een der voor steden van Manchester zijn, waar de haard koud moet blijven bij gebrek aan kolen. Toen in een der straten een kar kwam aanrijden met asch en sintels, werd zij in minder dan geen tijd leeggerakeld door een vijftigtal vrou wen, die de nog niet totaal uitgebrande stukjes kool als een kostbaren schat bijeenzochten. Het ziekenhuis te Leeds kan bij gebrek aan kolen niet meer verwarmd worden, en er kan zelfs niet gekookt worden. En soortgelijke berichten komen uit ver schillende plaatsen in het noorden. Twaalf iuaai getrouwd. Te Allentown, in Pennsylvanie is zekere Jenny Schmeyer in de gevangenis opgeborgen. Het was gebleken, dat zij zich in den loop der jaren met niet minder dan 12 mannen in den echt had lhten verbinden. Dat is niet gering, als men in aanmerking neemt dat de vrouw pas 27 jaar is. De meesten der 12 leven nog en scheidingen zjjn er nooit uit gesproken. Blijkbaar heeft deze juffrouw een hoog ideaal voor oogen. Bij het eerste verboor heeft zjj namelijk verklaard, er niet aan te wanhopen, nog voor haar dood een werkelijk goeden echtgenoot te vinden. ITALIË en TURKIJE. Een geslaagde overval. De Turksche minister van oorlog publiceert het volgende telegram, ontvangen van den commandant van Benghasi In den nacht van den 12en Maart viel een Turksch-Arabische afdeeling van 2000 man het fort Toja aan. De stormaanval duurde den geheelen nacht. De Italiaansche strijdmacht bestond uit drie regimenten infanterie, twee batterijen veld geschut en twee afdeelingen mitrailleuses. De Italianen gebruikten verder hun 15 c.M. kanonnen. De vijand liet een batterij veld geschut op het slagveld achter en vluchtte naar het fort terug. Doch het was onmogelijk deze kanonnen door het vuur uit de vesting mede te nemen. De vijand verloor meer dan 1000 dooden, waaronder 42 officieren. De Turken hadden 130 dooden en 55 gewonden. De vijand heeft zich sedert dien tijd nog niet weder buiten de wallen gewaagd. TER NEUZEN. Huwelijks-voltrekkingen 21 Maart. Bastiaan Jacobus Harte, oud 36 j., jm. en Lina Suzanna Jolyt, oud 37 j., wed. Geboorten. 19 Maart. Petrus, z van Leendert de Kraker en Francina de Feijter. Maatje, d. van "Willem Antonie Riemens en Pieternella Maatje van Dixhoorn. 20 Maart. Alida Cornelia, d. van Leendert de Blaeij en Elisabeth Penne. 23 Maart. Antomus Franciscus, z. van Josephus Augustinus van de Walle en Catharina van Ham. Overlijden 17 Maart. Jan de Regt, oud 67 j., echtg. van Neeltje Leunis. 18 Maart. Arnoldus.Ian Schouten, oud 68 jechtg. van Jacomina Adriana Lutjten. 21 Maart. Cornells Maarten Harms, oud 16 j., z. van Cornelis en Johanna Drabbe. 22 Maart. Marinus Jansen van Rosendaal. oud 7 m., z van Willem en Maria Bruggeman Simon van der Hooft, oud 68 jechtg. van Clara de Blaeij. Jacoba Pieternella van der Hooft, oud 93 jwed. van Joos Wieland. DAGEN. Voorm. Nam. Woensdag 27 Maart 7.54 8.46 Donderdag 28 9.43 10.35 Vrjjdag 29 11.17 11.51 Zaterdag 30 12.20 Zondag 31 0.45 1.6 Maandag 1 April 1.28 1.47 Dinsdag 2 2.5 2.23 Heden overleed te Zierikzee, in den ouderdom van bijna 75 jaar, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, Ter Neuzen, 22 Maart 1912. D. BUYZE. M. P. F. BUYZE-Van der Vliet en Kinderen. Heden overleed plotseling op den leeftijd van 24 jaar onze geliefde Zoon en Broeder tweede luitenant der Artillerie. Ter Neuzen, 26 Maart 1912. J. T. H. D. W. BAAK. J. BAAK-Mollingen. J. BAAK. De ter aardebestelling zal plaats hebben Donderdag 28 Maart te 3Xuur vbo het sterfhuis. Eenige en algemeene kennisgeving. en alle soorten Men vrage Geïllustreerde Prijscouranten procent Dividend. Een gratis monster zal u OVERTUIGEN, dat onze »Natura* in geur eo smaak de fijnste Roomboter overtreft en maa* f 0,50 per pond kost. Na ontvangst Postwissel van f 1,50 of onder rembours, zenden wij steeds versch uit de fabriek, hygiënisch verpakt in carton, franco door het geheele land, drie pond versch gekarnde „Natura", onder controle van den vegetariërsbond. Bjj iedere zending voegen wij een bewijs rechtgevende op 5 proeent dividend van het besteed bedrag ééns per jaar te verrekenen. Nederl. Plantenbotertabriek >N a t u r a«, 17737, v. Ostadestraat, Amsterdam. Overal wederverkoopers gevraagd. procent Dividend. ös 3 O (Sac-Cordelières.) Groote Verscheidenheid. - Nieuwste Sorteering. - R C. DE O K, TER NEUZEN. Gratis Herverzekering. Verkrijgbaar te Rotterdam aan het Hoofdkantoor, Wijnstraat 16. Te Ter Neuzen bij D. HARTOG, Hoofdagent; A. CASTELEIJN J. GOUDSTIKKER; P. KAAN A. J. LAURET te Hoek (bjj Ter Neuzen) bjj A. MEERTENS. Bericht de ontvangst van een zeer uitgebreide collectie De nieuwste modellen. Gegarandeerd prima kwaliteiten. Scherp coiïcurreerende prijzen. ll M 11 Si ■Ki fe

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1912 | | pagina 3