een WÖOIHÜIS ba ERF, J. FEraiNGA, Gent. Café „Het Nederlandsch Wapen", llltllill i\ PLUIl. Groot assortiment Linnen-Gordijnen. Hbüïtenland. MR. ADRIAANSE. Burgerlijke Stand. Nederlandsch Tooneel van Gent. Nieuwe Cirk van Gent. Groote Scandinavisch Cirkus. Hoogwatergetij te Ter fileuzsa. Advertentiën. J. D. DIJK, J. L. JURR1J-HOEBÉ TER NEUZEN. rr== Nieuwe dessins. ENGELAND. In Noonlwales ITALIË en TURKIJE. DAGEN. Voorm. Nam, Zaterdag 23 Maart 4.23 4.39 Zondag 24 4.58 5.19 Maandag 25 5.41 6.6 Dinsdag 26 6.34 7.11 Woensdag 27 7.54 8.46 Donderdag 28 9.43 10.35 Vrijdag 29 11.17 11.51 St. Baafsplaats 6. uur. Bosch, die in zijn ontkenning volhardde werd daarna weer gevankelijk naar 's-Heeren- berg overgebracht. Zijn arrestatie is reeds lang voorbereid, maar daar hij in Duitschland werkte, kon dit niet eerder plaats hebben. Zaterdagavond kwam hjj weer in het land en werd toen onrniddel- lijk door den gemeente-veldwachter Clerx te Beek gearresteerd. Bosch staat zeer ongunstig bekeod voor vier jaar werd hij tot vjjt maanden veroor deeld wegens een vergrijp tegen de zedelijk heid. In grootte en uiterlijk lijkt hij zeer veel op Derksen, terwijl hij ook gelijke kleeren droeg en eenzelfden hoed op had. Het ge tuigenis van mej. Gottsmann uit Emmerik wordt daardoor weer merkwaardig. De verdachte Herman Bosch is Donderdag middag gevankelijk naar Arnhem overgebracht. Gebleken is nog, dat hij in het café Ten Beuzel was toen Marie Hartjes in den winkel, die er onder één dak is, de lueifers haalde. Hij heeft toen gelijk met het meisje het huis varlaten. Verder is nog bezwarend, dat hij links is en de wurging met de linkerhand moet zijn geschied. Verduistering. Dezer dagen deed te Amsterdam een heer by de politie aangifte dat hij zijn portemon- naie, inhoudende ongeveer f 50 verloren had, hij had den avond van zijn verlies nog hier en daar gezocht, doch zonder resultaat. Door de politie werd nu een onderzoek aangevangen, omdat men reden had aan te nemen dat de vermiste portemonnaie door iemand was ge vonden, die zich het geld had toegeëigend. De uitkomst van het onderzoek was dat een keilner uit een koffiehuis, waar de verliezer eenigen tijd had doorgebracht als vermoede lijke verdachte werd aangehouden. Het bleek dat de politie goed had gezien. De kellnèr bekende de vermiste portemonnaie te hebben gevonden. Ongeveer de helft van het geld was nog in zijn bezit, voor de rest waren kleeren en verschillende eetwaren gekocht. Proces-verbaal van bet gebeurde is opgemaakt. Een onbillijke straL Donderdag beliep een conducteur van de Westlandscbe stoomtram een boete van eene gulden, doordat hij een passagier, die reeds betaald had, nog geen kaaitje bad gegeven toen de controleur kwam. Daar een ander reiziger den conducteur had geroepen, achtten de overige passagieis de straf onverdiend, waarom zij een collecte onder elkaar hielden, die ruim de boete opbracht. Zoo had de maat schappij gestraft en de betrokken beambte toch geen geldeljjk nadeel. Een prettige terechtzitting. Dezer dagen stond zekere Lloyd Allen, een der leden van een beruchte familie terecht voor het hof te Hitlsville in den Amerikaanschen staat Virginia. De voorlezing van het vonnis was nog niet geheel beëindigd, toen de beklaagde plotseling een revolver voor den dag haalde en een advocaat doodschoot. Onmiddellijk daarop richtte hij zijn wapen op den rechter en ook deze zonk ontzield ter aarde. Den sheriff, die intusschen zijn eigen revolver getrokkeu had, werd geen tijd gelaten den moordenaar neder te vellen, ook hij werd getroffen door een schot in het hart. Na dit onverwachte moordtooneel haalden leden van de jury en een groot gedeelte van het publiek eveneens hunDe revolvers voor den dag, en binnen twee minuten werden niet minder dan 100 schoten gelost. Een der juryleden werd doodelijk gekwetst, de griffier eveneens. Een der gebroeders Allen zonk eveneens levenloos neder. Te midden van de nu ontstane verwarring baanden Lloyd Allen met een anderen broeder en een aantal zijner vrienden zich een weg naar buiten. Toen sprongen zij op voor de deur gereedstaande paarden en waren binnen korten tjjd in de bergen verdwenen. Ze strafte zich zelf. De dame, die betrapt was op het in de Veieenigde Staten binnensmokkelen van paarlen ter waarde van 50.000 gulden, en die bekend had, de overtreding te hehben begsaD, heeft zich te New-York van het leven beroofd. Zij koos daartoe een ietwat opzienbarende metbode. Zij verhing zich namelijk buiten een raam van een hotel, waar zij onder een aangenomen naam verblijf hield. De paarlen waren ge kocht in Britsch-Indië tijdens de jongste kroningsplechtigheid. Zij stond op het punt, van te worden in hechtenis genomen. Staking van de Rijnschippers. Uit Keulen wordt aan de Lokal Anzeiger geseindDe Rijnschi'ppers hebben besloten den 31 Maart het werk te staken. De staking omvat alle scheepvaartmaatschappijen op de boven-, midden- en beneden-Rijn, met uit zondering van de Frankfortsche scheepvaart maatschappijen. Het aantal stakers bedraagt ongeveer 7000. De scheepvaartmaatschappijen zijn niet onge negen die rijnschippers tegemoet te komen, die geen bepaalde eischen hebben gesteld, maar slechts een kleinen opslag gevraagd bebb-n. De eischen der matrozen zulten echter worden afgewezen. Altijd maar grooter. Gisteren liep te Jarrow het grootste En- gelscbe oorlogschip van stapel, de Queen Mary, een liniekruiser, metende 27,000 ton met een machine van ongeveer 75,000 P.K. zal het 18 knoop varen. Het schip is nog iets grooter dan de zusterschepen Lionel en Prin- se s Royal. De hootdbewapening bestaat uit acht vuurmonden van 13.5 duim, d. i. onge veer 34 cM. Bij schijfschieten heeft een kanonnier van het linieschip Orion met acht schoten uit een stuk vau 34 cM. op een bewegende schijf oj> ruim 2 kilometer afstands achtmaal raak ge schoten. liet is als de houd die zijn meester bijt. Bij Plymouth zou de admiraliteit een rets in de buurt van schietbaan opblazen. Een torpedo, die ongevuld bij de proefnemingen had voldaan, werd geladen van een torpedo boot op het doel afgezonden. Verscheiden torpedobooten waren in de buurt om de ont ploffing bij te wonen. Maar de uitwerking bleef uit. Toen ontdekte men, dat de torpedo was afgedwaald en in een boog naar bet pnnt van uitgang terugkeerde. Nog net bijtijds kon de torpedoboot, die hem had af gevuurd, uit de weg komen. is de wet met groote voldoening door de ar beiders begroet en hier heerscht groote geneigd heid, om nu maar weer aan het werk te gaan. De stakingsuitkeeringen zijn opgehouden en men verwacht hier, dat de mijnwerkers Maan dag weder zallen beginnen te arbeiden. Ook elders, zoo bijv. Flintshire, neemt de arbeidsneiging in kracht toe. Deze omme keer en de stemming van vele duizenden stakers zal waarschijnlijk dus nog van meer invloed zijn op den verderen gang van zaken dan de wetgevende maatregelen. Die ommekeer in de stemming echter brengt nu ook het gevaar van ongeregeldheden met zich en terwijl tot dusver zich nauwelijks eenige incidenten naar aanleiding van de staking voor deden, komen nu in de de laatste dagen uit enkele plaatsen al berichten van ongeregeldheden en verzet. In Lanarkshire, waar, zooals we meedeelden, al verschillende arbeidswilligen weder aan het werk zijn gegaan, komen sedert eenige dagen herhaaldelijk botsingen met de politie voor. Te Bellshill is de bereden politie zelfs al in actie gekomen en had hier een ernstige botsing plaats tusschen de politie en een wel 10 000 man sterke menigte, die de arbeids willigen bij den terugkeer naar hun woningen bedreigde. Bij de toeneming van het aantal arbeidswilligen, ook in andere districten, wordt natuurlijk het gevaar voor meer van zulke botsingen grooter en zoo zal dus de voort zetting van de staking, naast al de materieele ellende die zij medebrengt, ook nog onlusten ten gevolge hebben. In verband hiermede is het zeker van be- teekenis dat de regeering nu met kracht blijkt te willen optreden tegen de revolutionairen en dat zij dit voornemens is mag men opmaken uit het feit, dat de bekende arbeidersleider Tom Mann is gearresteerd. Blijkens een mededeeling, Donderdag in het Lagerhuis gedaan, staat die arrestatie in ver band met de opwekkingen in de »Syndicalist«, tot de soldaten gericht, om niet te gehoor zamen aan de bevelen hunner officieren, indien zij naar de stakingsgebieden worden gezonden. Tom Mann is de voorzitter van de Syndicalist League. De attorney general weigerde Donder dag echter eenige nadere mededeeling te doen van hetgeen tot de arrestatie van dezen arbeidersleider aanleiding had gegeven. In een onderhoud, dat een medewerker van de Daily Telegraph* had met de vrouw van Tom Mann, verklaarde deze, dat de arrestatie volstrekt niet onverwacht kwam. Zij bracht haar in verband met de jongste redevoeringen van Tom Mann in Salford, waarin hij de verantwoordelijkheid voor den oproep tot de troepen in de »Syndicalist«, het door zijn bond uitgegeven orgaan, had aanvaard. Vit Londen wordt gemeld, dat het kolenmijnwerkers- wetsontwerp Donderdag in tweede lezing is aangenomen met 348 tegen 225 stemmen. De nationalisten en de arbeiderspartij hebbpn voor het wetsontwerp gestemd. DUITSCHLAND. De toestand in het Ruhrbekken. De leiders der stakers hadden bepaald, dat de arbeid Donderdag overal zou worden hervat. Toch waren Donderdag reeds vele duizenden stakers naar de mijnen teruggekeerd. Volgens de Donderdag ontvangen mededeeling van het »Bergbauamtc, waren Donderdag bij de mor- genploeg 181,471 man aanwezig en ontbraken nog 107,344 man op het appèl. Dit aantal zal Vrijdag wel veel minder zijn. Slechts een kleine rest blijft altoos nog achter, wanneer het parool om den arbeid te hervatten is uit gegeven. De mijnwerkersconferentie heeft dan ook besloten deze week nog ondersteuning uit de stakingskas te geven aan hen, die van daag den arbeid niet hervatten. De »Köln. Ztg.« verwacht, dat Zaterdag of Maandag de arbeid weer geregeld zal zijn her vat. Ook bij de groote staking in 1905 duurde het, nadat het besluit tot hervatting van den arbeid was genomen, nog wel een week, voor dat alle arbeiders weder aan den gang waren. 'Toen deed zich ook het geval voor, dat allen die zich aanmeldden niet dadelijk konden wor den aangenomen, daar in een deel der mijnen herstellingwerken moesten worden gedaan. Stilte vóór den storm. Terwijl het agentschap Stefani rondseint, dat bij üeuna, Tobroek, Homs en Bengazi de toestand niets veranderd is en de strijdenden daar dus schijnen te rusten van hun krijgsver richtingen, meldt het agentschap Havas, dat de Arabieren in het binnenland zich samen trekken. Zoo zouden bij Azizia een vijftigdui zend Arabieren tezamen zijn gestroomd en vervolgens opgetrokken naar Azonara waar reeds een troepenmacht van 8 tot 10 duizend man bijeen was. De Arabieren worden in allerijl aan eenige regelen van moderne krijgs kunde gewend en zooveel mogelijk gedrild door een inlandsche officier. Groote hoeveelheden Italiaansche patronen zijn in het bezit van Nesjat bei, bij wien alle buit, die men aan Arabische en Turksche zijde maakt, wordt ingeleverd. Een heele landstreek is ontvolkt doordat het volk te hoop is geloopen om naar het oorlogs terrein te snellen voor den heiligen krijg, die groote aantrekkelijkheed blijkt te hebben voor de Arabieren van het binnenland van Lybië. Bengazi. In Kaïro heeft men uit goede Tripolitaan- sche bron gehoord, dat het onwaar is, wat de Italianen vertellen van den slag bij Bengazi. Niet 1000 man zouden aan Turksche zijde zijn gevallen, maar slechts 90 dooden en gewonden. Het was slechts een schermutseling geweest. AXEL Huwelijks aangiften. 1 Maart. Cornells van Alten, oud 26 jjm. en Neeltje Koster, oud 29 j., jd. 14 Maart. Francois Dieleman, oud 31 j., jm. en Janna van Cadzand, oud 16 jjd Huwelijks voltrekkingen. 14 Maart. Cornells van Alten, oud 26 j. jm. en Neeltje Koster, oud 29 j ,jd. Geboorten. 5 Maart Maria, d. van Jan de Fefjter en Christina Jacoba Jansen. 8 Maart Maatje, d. van Jan de Bruine en Lourina den Engelsman. 12 Maart. Anthonij Jacobus, z Jacob Penne en Wil- lemina Verhelst. 13 Maart. August Cesar, z van René Louis de Maesschalck en Florence Maria Verstraeten. 15 Maart. Mathilda Anthonette, d. van Petrus Johannus Hubertus Groothaert en Joanna Maria Rumste. Overlijden 3 Maart. Cornelia de Kraker, oud 70 j wed. van Izaak de Feijter. Franciscus Alphonsus de Brouwer, oud 5 mz. van Josephus en Emma Leonia Maria de Vliegher 4 Maart. Albertina Kes- beke oud 73 j., echt van Albertus Willebroddus van de Bildt. 5 Maart. Jan Pieter van.Ejjk, oud 9 d.. z. van Pieter Marinus en Corneha van der Hoofd. 9 Maart. Janna van Dixhoorn, oud 72 j., echtg. van Adriaan Riemens. Bestuurder ARTHUR HENDRIKX. Zondag 24 Maart a. s., te 2"/a «re, dagver- taoning aan verminderde prijzen onwederroepe- lijk laatste opvoering, van »'t LUSTIGE WEEUWTJE*. Nieuw beroemd zangspel in 3 bedryven, van Victor Léon en Leo Stein. Vertaling van A. L. van den Heuvel. Muziek van Franz Lehart Op Zondag 7 April (Pasehen) te 21/a ure dagvertooning van Louis Bouwmeester en zijn gezelschap. Opvoering van »LODEWIJK XIc in 5 bedrijven van Casimir de la Vigne, door H. Schimmel. Men kan van heden af plaatsen bespreken. Groote paardencirk Schumann. Ter gelegen heid van de eerste Communie en de voor naamste week der foore van Gent. Programma geheel verandert. Zondag 24, Maandag 25, en Zondag 31 Maart. Buitengewone dagvertooningen met hetzelfde programma als voor de avondvertooniogen. P. WILKE. St. Pietersplein, Gent. Zondag 24 Maart a. s ten 3 ure 's n.m. Groote dagvoorstellingen met optreden van alle No's waarvan de nieuwste aantrekkelijk- hedra Onovertroffen. Notaris C. LE NOBEL te Ter Neuzen, zal op Woensdag 27 Maart 1912, des namiddags ten 2 urt, in het.Hotel Centraal bij den heer Visser te Ter Neuzen, krachtens art. 1223 in verband met art. 1255 B.VT. publiek verkoopen gelegen in de Donze-Visserstraat, no. 10, te Ter Neuzen, kadaster sectie L nummer 1037 ter grootte van 83 centiaren, zijnde het perceel onbewoond. Aanvaurding direct na de gunning. Betaling uiterlijk op 27 Mei 1912. Advocaat-Procureur, Middelburg, is eiken Maandag te HELST te spreken by Neelemans. Rechtover den Rathskeller en Vlaamsch Tooneel Aanbevelend. Nieuw groot Voordrachteuboek voor vroolijke partijen, bevattende 27 Komische scènes, Vroolijke Voordrachten, Coupletten enz. Prijs franco per post 0,55. INHOUD: Brief van Nathan Nathans aan zijn lieve meniele. Brief aan Nathan Nathans, milicien infanterist te 's Hage, van zijn lieve memele. - Brief aan Nathan Nathans van zijn hartlap Rebekka Citroen. Brief aan Rebekka Citroen van baar beminde Nathannegien. Op de bruiloft. Juffrouw Mina. Bedelaarsroem. Zoo zijn er. Een boer op ieis. Hup! dat bruidspaar is magnefiek. Het snuggere boertje De Serenade. Oom Manus. Op het markt plein. Van een boer die kiespyn had. 't Kropwolder boertje. Leer om leer. Goedgekeurd voor den dienst. Bruiloftslied. De reis naar Rotterdam. De Pretmaker. St. Nicolaascadeau. Ü6 bedroefde Bait. Koopman Levie.Mozes Sinaasappel. Een reis met ongelukken. Dit boek is weder vervaardigd door den beroemden schrijver D. JUNIOR, van wiens hand ook o.a. verschenen De Grappenmaker Geestig en LuimigOolijk en VroolijkDe Vroolijke Guitenz. Dit beroemde boek wordt na ontvangst van 55 cent in postzegels of per postwissel franco toegezonden door den uitgever, specialiteit in bruüofts- en feestaitikelen Oude Kijk-iu-'t Jatstraat 66, GRONINGEN.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1912 | | pagina 3