zwarte- en gekleurde JAPONSTOFFEN. Ter Neuzen. J. de Smidt-PotÏLOven. J. L. JURR1J-HOEBE. TER NEUZEN. Geheel nieuwe patronen DICHTE KAYTi:\. Waarschuwing aan de Bontwerkers van Ter Neuzen! LITTLE JOHNSTON. Gemengde Berichten. INGEZONDEN STUKKEN. Burgerlijke Stand. Hoogwatergetii te Ter föeuzen. Advertentiën. Ondergeteekenden zien zich verplicht op te komen tegen de praatjes welke in den laatsten tijd worden rondgestrooid, blijkbaar met eene bedoeling, als zouden de vaste werklieden bij de firma niet meer verdienen dan Fl. 12 per week. Wij kunnen bewijzen uit de boeken van hun eigen schrijver, en uit de loonlijsten, dat zij in t afgeloopen jaar, gemiddeld Fl. L6,30 per week hebben verdiend. Het is ook wel bekend, dat, wanneer zij onderling het werk beter aanpakten, zij tot nog een hooger weekloon zouden komen. Het is ons onbegrijpelijk hoe de ploegbazen, en de gewillige werklieden, nog langer tezamen met die personen kunnen werken, welke tot hun nadeel zijn. Treurig. DAGEN. Voorm. Nam. Woensdag 13 Maart 9.55 10.48 Donderdag 14 11.29 Vrijdag 15 0.1 12.26 Zaterddg 16 04.6 1.5 Zondag 17 1.22 1.38 Maandag 18 1.53 2.8 Dinsdag 19 2.22 2.36 een prachtige sorteering Een gratis monster zal u OVERTUIGEN, sollicitanten voor die betrekking op te roepen. Bij Kon. besluit is benoemd tot lid van het bestuur der visscberijen op de Zeeuwsche 8troomen voor het district Zeeland, bezuiden de Westerschelde J. F. A. M. Van YVaesberghe te Hulst. Door den Commissaris der Koningin is ontslagen de gemeente-veldwachter van IJzen- dgke R. A. A. Hulmer met ingang van 8 Maart j.l. Naar wij vernemen zal aan aandeelhou ders der stoomtram BreskensMaldegbem wor den voorgesteld over 1911, evenals over 1910, een dividend vao 9 pet. uit te keeren. Zaterdagavond omstreeks zes uur ont stond te Breskens door onbekende oorzaak brand in de dubbele landbouwschuren toe- beboorende aan den heer J. M. van de Sande-Monjé. In korten tijd stonden beide schuren in lichte laaie. Onmiddelijk was de brandweer tegenwoordig, doch er was niets tegen de vlammenzee uit te richten. Daar de schuren ingebouwd waren achter door wagen keten en aan beide zijden duor woonhuizen, werd met alle macht gewerkt om die nat te houden, waardoor de brand ook tot de twee schuren beperkt bleet. De bywoneoden A. Fretier en J. de Hulster hebben beiden veel waterschade aan de meubels gekregen. De in houd van de schuren bestoud uit hooi, strooi, gedorschte en ongedorschte granen, een dorsch- machine eeo partij aannemersmaterialeu, als mede een aanzienlijke party vlas, toebehoorende aan den vlaskoopman P. Lombaard te Groede. Schuur met inhoud is verzekerd, doch zeer laag. Als een bewjjs dat de brand op een grooten afstand te zien was, kan dienen dat er om streeks 9 uren meDsehen van Sas van Gent nog op bet terrein van den brand Kwamen, dus van ruim 5 uur afstand van Breskens. Zondagmiddag ongeveer 3 uur kwam te Sluis wijk Nieuw-Heille r^p de weide van den landbouwer De Meijer een groote lucht ballon neder die 's morgens om elf uur te Ryssel (Frankrgk) opgestegen was. Vier rei zigers bevonden zich in de mand. De nederdaling geschiedde prachtig in de nabjjheid van honderden menschen die reeds eenige minuten met volle aandacht den prachti- gen geelzijden 20 meter grooten ballon in het luchtruim aanschouwd hadden. Heerlijk weer had de reizigers vergezeld. Door den heer De M. werd terstond een groote wagen tot vervoer aangeboden. Na de uitlating vaD 't gas, werd alles op het voertuig geladen en om 5 uur vertrokken reizigers en bagage per Belgische tram huis waarts. Naar aanleiding van tegenstrijdige be richten ten aanz eu van den biötenprjjs deelt het Bureau van den Beetwortelsuikerfabrikan- tenbond te Bergen op Zoom de agenten mede dat de prijs van de beetwortelen in Zuid-Hot- laud en Zeeland in de a. s. campagne bedraagt f 13 per 1000 K. G. netto. Bovendien worden preusiën voor levering gegeven en wel als volgt van 26 Sept. tot en met 28 Sept. 12. 30 5 Oct. f 1.50 7 Oct. 12 f 1. alles mede per 1000 K. G. netto hetgeen den prys gemiddeld brengt op f 13.621/2- Inmiddels worden door het bestuur van den Bond met het bestuur van het Nederlaodsch Landbouw-Comité de onderhandelingen voort gezet over een ontwerp-couvenant, waarbij aan de landbouwers 500,# van de berekende gemid delde overwinst der fabrieken wordt toegezegd, met het dit doel convenant spoedig tot stand te brengen. Een luchtballon uit België. Vrijdagmiddag daalde een luchtballon te VGravenhage op een land nabij de Kempstraat en de Kritzingerstraat (Transvaalwjjk). In het schuitje bevonden zich drie dames en twee heeren, vermoedelijk twee Belgen. Zij waren Vrijdagmiddag half een te Oudenaarde opge stegen met het doel om naar Den Haag te reizen. Bestuurder van den ballon was de heer Lielmans. Bij de daling kantelde het schuitje en werd dit toen nog een eindje door den ballon voortgesleept. Daardoor had een der dames het oDgeluk het rechterbeen te breken. Weldra waren verschillende personen ter plaatse om hulp te verleenen. De ge wonde werd, na voorloopig verbonden te zijn, per auto naar het gemeente ziekenhuis ver voerd. De ballon steeg te Oudenaarde op om half een, passeerde Gent en Neuzen en bleet ver der vrijwel langs de kust op Den Haag aan zweven. De ballon had een vaart van mins tens 50 K.M. per uur en te kampen met al te sterken wind. Dit was dan ook een van de oorzaken, dat het anker in het natte wei land niet voldoende pakte, zoodat het onge luk min of meer aan de landing moet wor den toegeschreven. De dame, welke reeds ettelijke malen bij luchtreizen een ongeluk overkwam, bad zelf eenmaal het ongelnk beide armen te breken. In de strafgevangenis te Leeuwarden zijn al de 95 cellen bezetvoor nieuwe gevangenen is voorloopig geen plaats. Zooals men weet, komen in die gevangenis alleen zij die tot vijf of meer jaren veroor deeld zijn de vijf eerste jaren worden in de cel, de overige jaren in de gemeenschap door gébracht. Voor deze laatsten is nog plaats genoeg. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Ter Neuzen, 11 Maart '12. M. de R.! Mag ik in uw blad nog even enkele woor den wijden aan de bekende kwestie aangaande de H. B. S., daar de Ter Neuzensche Cou rant zijn colommen sluit voor verdere bespre kingen dier zaak. In de Tem. Courant van 8 dezer bleek uit een stukje van den heer de H. groote voldoe ning over het niet beantwoord zien van zjju vragen aang aude de H. B. S. zaak. ik zou in zulk gevat onvoldaan zijn, doch enlin ieder z'n smaak. Wat rag echter opviel, d. i. dat de heer de H, aanmer kelijk beknopter is geworden, dat hjj thans niet zooveel woorden noodig had om den volke voor te lichten. Ik gevoel nu niet zulk een groote voldoening, daar ik, oordeelende naar de manier, waarop de H. de vorige maal op kwam vooral voor het goed recht van den ar beider, niet had durven verwachten, dat hg thans diezelfde, hem zoo na aan het hard gelegen arbeiders, zonder kikken of mikken in z'n laatste schrjjven zou passeeren De vorige maal sprak uit z'n geheele vertoog een warm hart voor den werker, en thans Niets meer van dat alles. Doch wellicht begrjjp ik de zaak verkeerd, daar dhr. de H. mij voor stelt als verblind te zijn door woede. Ben ik dan zoo woedend verblind heer de H, wanneer ik iemand, die zich siert met eeo kleed, waarop arbeiderszorg is geborduurd, vraag naar daden Wanneer ik niet in extase belief te komen voor gescherm met schoonklinkende phrasen zooals: »De arbeider is z'n loon waardig* enz? Mag ik Uw gewaardeerde hulp niet inroe pen voor de verdrukte menschheid en wijzen op zaken als de Tarietwet, Draednought, ouder domspensioen enz. Mag ik niet wijzen op de vele kerkelijke bezuinigers die zoo netjes met de arbeiders be langen omspringen in de Tweede Kamer Zoo, zoo is dat allemaal blinde woede Mogeljjk is het, docht U schijnt thans doof te zijn voor dat alles. U wou cijfers, en ik wou graag daden. Dan spreekt U verder over een gaatje, waar man nen van eer met opgeheven hoofd doorheen moeten. Weluu we hopen, dat U ons dien hansworstentoer even komt voordoen dan kunne n wij het althans leeren. Verder is er nog een zekere heer W., die komt vragen ook een duit in 't zakje te mogen doen. Die man is werkelijk of heel onnoo- zel, öf hij houdt zich maar zoo, er niet om malende, hoe en wat hij schrijft. Deze mynheer verwacht, dat tegenstanders iets aangenaams zullen zeggen. Hij noemt het o."B. een daad van moed een krantenartikel te onderteekenen, om dat hij op z'n dood is van bescheiden menschen. Men draait om de zaak heen, men leidt of jafnmert deze heer. Is bet om de zaak heendraaien heer W, wanneer ik den eenvoudigen raad geef, eens na' te zien, wie betalen kunnen, wie niet, en vobral, wie al zoo lange jaieo veel te weinig betaalden, wie te veel Doch juist deze kwestie schijnt voor dhr. W. moeilijk te slikkeo, althans hij is zoo eerlijk, of onnouzel om naar bruutweg te verklaren ik te veel moet betalen, welnu dan trek ik er eenvoudig uit*. Hier dus van den schrijver zelf het klinkend bewijs, dat het niet liefde is voor Ter Neuzensche belangen, die hem aan spoorde ook een duit in 't zakje te doen, doch wel liefde voor den Mammon. Enfin heer W in dit geval draaid U tenmin ste niet om de zaak heen, we vernemen nu heel duidelijk, dat het dus bij U de beurs is, dia het zwaarste weegt. En voor menschen van Uw slag, och neen, 'k geloof ook niet, dat daarvoor zoo heel beslist middelbaar ondar- wijs behoefte zou kunnen zijn. Ofschoon anders goed onderwijs nog al eens gunstig kan werKen op bekrompen zielen. Met dank voor de plaatsing, mgnheer de Red. van Uw dienstw. VERITAS. jm. en Janna Tanneke Versluijs, oud 20 j., jd. Geboorten. 6 Maart.. Johannis Jozias, z. van Jan Baptiste Dooms en Mechelina Jacoba Huijssen. Overlijden 4 Maart Maria Ludovica Schauvlie- ger, oud 74 j., wed. van Augustinus Hamerlinck. 5 Maart. Jozias Jansen, oud 19 j., z. van Jan en Maria van Drongelen (beiden overleden.) Van 1—29 Februari 1912. HOEK. Huwelijks aangiften 8. Levinus de Groote, 28 j., jm. en Maria Adriana van Dixhoorn 19 j., jd. 16 Pieter van Tatenhove, 24 j., jm. en Aartje Koole, 21 j., jd 22. Jan de Bree, 23 j., im. en Anna Deij, 24 jjd. Huwelijks voltrekkingen. 22. Levinus de Groote, 23 j., jm. en Maria Adriana van Dixhoorn, 19 j., jd 29. Pieter van Tatenhove, 24 jjm. en Aartje Koole, 21 j., jd. Geboorten. 2. Gelein, z. van Jacobus Levinus Scheele en Maatje'de Blaaij. 11 Geertruida, d. van Jacobus Buijze en Magdalena Douze. 24. Jan, z. van Petrus de Kraker en Janneke de Graaf. Overlijden. 5. Abraham van der Welle, 62 j., weduwn. van Neeltje van Hoeve. 16. Pieternella van Doeselaar, 81 j., wed. uit het 1ste huwelijk van Leendert Leunis en uit het 2de huwelijk van Pieter Bareman. 17. Maria Nieuwelink, 74 j.. echtg. van Simon Leijs 22. Jozina Wilhelmina de Kramer, echtg. van Cornelis de Regt. n ii ii TER NEUZEN. Huwelijks aangiften. 8 Maart. Bastiaan Jacobus Harte, oud 36 jjm. en Dina Suzanna Jolijt, oud 37 j., weduwe Huwelijks-voltrekkingen. 5 Maart Johannes Cornelis Dooms, oud 30 j jm. en Leijntje Janneke Harte, oud 26 j.,jd. /Maart. Ludovicus Stephanus van den Bosch, oud 45 j., jm. en Wilhelmina van Düke, oud 34 j., jd. Dignus de Ruijter, oud 22 j., Na een onderhoud op heden met den EdelAchtbaren Heer A. VISSER, is mg gebleken dat het niet de wil en bedoeling is geweest van den EdelAchtbaren Heer A. VISSER, Loco-Burgemeester van Ter Neuzen om op eenigerlei wijze onder- geteekende in zijne betrekking te benadeelen. Het spijt hem dus zéér dat daardoor een groot misverstand tusscben Zijn EdelAchtbare en hem is ontstaan, weshalve ondergeteekende zich verplicht gevoelt Z.EdelAchtbare ook openlijk zijne verontschuldiging aan te bieden voor de in het openbaar geuite beieediging, LEO VAN DER LUBBE. Ter Neuzen, 12 Maart 1912. procent Dividend f dat onze ïNatura» in geur en smaak de fijuste Roomboter overtreft en maa- f 0,50 per pond kost. Na ontvaDgst Postwissel van f 1,50 of onder rembours, zenden wij steeds versch uit de fabriek, hygiënisch verpakt in carton, franco door het geheele land, drie pond. versch gekarnde „Natura onder controle van den vegetariërsbond. Bij iedere zending voegen wij een bewijs rechtgevende op 5 procent dividend van het besteed bedrag ééns per jaar te verrekenen. Nederl. Plantenboterfabriek »N a t u r a«, 17787, v. Ostadestraat, Amsterdam. Overal wederverkoopers gevraagd. procent Dividend.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1912 | | pagina 3