J. PEUNINGA, Gent. Café „Het NederlandsenWapen", M. J. VAU DIZHOOniT. - Ter Neuzen. Bedden, Matrassen, Veeren, Kapok, Houtwol, Zeegras, Vlokken, Beddetijken, enz. Jf. 3f. *£andbouu Gemengde Berichten. BUITENLAND. Nederlandscb. Tooneel van Gent. Groote Schouwburg te Gent. Nieuwe Cirk van Gent. 'oogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. VEEREN enz. per '|a Kg. gelijk. Worden attent gemaakt op de „LISTER" Motoren van l112, 2112, 4, 6, 8 en 10 paardenkrachten zoowel voor benzine, petroleum als gas. Tevens op de LOEVENICHS CULTIVATOR, KETTING-EGGEN, LAND-ROLLEN, enz. Veevoederstoomers bijzonder gemakkelijk in 't gebruik, aanbranden onmogelijk. AanbevelendM. WOLFERT, in Landbouw-wer/duigen. HOEK, bij Ter Neuzen. Niet toerekenbaar. CHINA. DAGEN. Voorm. Nam, Zaterdag 9 Maart 5.30 5.49 Zondag 10 6.9 6.32 Maandag 11 6.57 7.28 Dinsdag 12 8.7 8.59 Woensdag 13 9.55 10.48 Donderdag 14 11.29 Vrjjdag 15 0.1 12.26 St. Baafsplaats 6. Gestolen Kalveren. Onder het vervoer van Gouda naar Rotterdam zijn van den wagen van den voerman P. van V. twee kalveren gestolen. De vellen van deze diereu zijn op het abattoir in beslag genomen, in verband waarmede tegen den slager J. de V. proces-verbaal is opgemaakt. Een dievenbende aan het werk. Er schijnt zich in Amsterdam een bende op te houden die het in het bijzonder voorzien heett op buitenmenschen, vau wie kan veron dersteld worden, dat zij geld in hun bezit hebben. Reeds is medegedeeld, dat een landbouwer uit den Grooten IJpolder bij de politie aangifte deed, dat hem Maandag op het Damrak een portefeuille, inhoudende 9U0 gulden, was ont stolen. Woensdagmorgen kwam een andere bui tenman bij de politie aangifte doen dat hij, vermoedelijk op de N. Z. Voorburgwal, beroofd was van een portefeuille, eveneens een bedrag van 900 gulden inhoudende. De betrokkene, een beurtschipper uit Maar- sen, had dienmorgen omstreeks elf uur aan de Twentsche Bank ruim f 900 ontvangen en be gaf zich vandaar naar den sigarenwinkel van K. Nierop, N. ZVoorburgwal hoek Paleisstaat. Daar kocht hij sigaren eu wilde den winkel weer verlaten, toen drie heeren juist in de por tiek van den winkel hem tegen het 1 ijt liepen. Een hunner liet hem onder zijn arm doorgaan, en daarop ging de buitenman verder. Het drietal beeren ging den winkel niet binnen, doch volgde den beurtschipper. Bij den uri noir ach'er bet politieposthuis kwam bij opmew met het drietal in botsing en even later miste hij zijn portefeuille met ƒ900. Ontdaan ging de buitenman naar den sigarenwinkel terug, waar men hem naar de poi I tie verweeg. Alweer een oplichter geknipt. Rechercheurs hebben te Rotterdam aangehou den den reiziger en sigarenhandelaar U. de V., van oplichting verdacht. Hij wordt beschuldigd bij hier ter stede staande predikanten, op val- schelijk ten name van de afdeeling ddotterdam van den Chiistelijk Nationalen Werkmansbond gestelde kwitantiën, gelden te hebben geïnd. Hetzelfde zou hij ook in den Haag gedaan hebben, terwijl hij bovendien door de rechtbank te Leeuwarden wegens oplichting, bij verstek, tot zes maanden gevangenisstraf is veroordeeld, welke straf hij nog ondergaan moet. Auto-ougeliik. Men meldt uit Delft: De familie Nordheim alhier ontving het droevig bericht dat een ongeval met doodelijke afloop den heer B. W. van Nordheim te Batavia overkomen is. De heer N. die voor jaren naar Indië was gegaan, had zich daar door volhardenden arbeid weten op te werken en bekleedde een belangrijke positie bij eenige thee-plantages. De beer N. was voornemens het volgende jaar voorgoed naar Holland terug te keeren. Bij gebrek aan een plaatsvervanger had bij hiervan echter steeds moeten afzien. En nu was juist van uit Delft iemand onderweg naai Indië om zoo dra deze zich in de zaken had ingewerkt, den heer N. de gelegenheid te geven aan zijn lang gekoesterden wensch gevolg te kunnen geven. Botsing tusschen tram en omnibus. Te Berlijn had een botsing plaats tusschen een tram en een omnibus. Laatstgenoemd voertuig, dat vol passagiers was sloeg om en 14 passagiers werden verwond, 4 zoo ernstig dat zij naar het hospitaal vervoerd moesten worden. Een 36-jarige vrouw had zich Woensdag voor de vijfde kamer der Rechtbank te Amsterdam te verantwoorden, beklaagd van diefstal, in November 1910 gepleegd ten nadeele van haar buurvrouw, tevens vriendin. In het begin van November nam zij uit de woning van haar buurvrouw weg; een zilveren dames-remontoirhorloge met ketting, een metalen theepot, twee zilveren heerenhorloges, een zakflacon met zilveren knop, een dames collier, en in het laatst van November een doopsluier, een doopjurk, twee kiuderflaDelleo, twee kinderhemdjes en een paar kinderkousjes. Beklaagde pleegde deze diefstallen tijdens haar zwangerschap, bij gelegenheid dat ^ij op verzoek van haar vriendin in de woning van deze een wakend oog op den inboedel iiield. Na de bevalling werd bekl. bijgestaan door haar vriendin, die bij het opmaken van hat bed van een der kinieren het paar vermiste kousjes vond. Ten huize van bekl. werden ook de kindergoederen en een zilveren dames horloge gevonden, benevens bank van leening- brietjes van de andere gestolen voorwerpen. De man van beklaagde vergoede aan de bestolene de schade. Drs. Couvee en Lvkles, die belast waren met een onderzoek naar de geestvermogens der beklaagde, concludeerden dat aan bekl., die aan hysterie ljjdt, het ten laste gelegde feit niet of' slechts ten deele kan worden toe gerekend. Bjjna zeker achtten de deskundigen het, dat bekl. geen weerstand heeft kunnen bieden aan den aandrang om te stelen, die door haar zwangerschap werd veroorzaakt. Haar plaatsen in een krankzinnigengesticht achten deskundigen ongewenscht. Het O. M rar. Bruyn, eischte dat bekl. zal worden ontslagen van alle rechtsvervol ging- Mr. Van den Biesen, die als verdediger optrad, sloot zich hierbij volkomen aan. In den storm. Volgens bij de Holland - Amerika-Lijn ont vangen draadloos bericht, zijn Maandag aan boord van het op reis naar New-York zijnde stoomschip Rotterdam* 'bij zwaar stormweer door een overkomende stortzee gekwetst de machinist Van Heest, de bootsman Wouters, de loodgieter Disser en de raatroos Ter Woort. De machinist Van Heest is aan Je gevolgen overleden. De toestand van den bootsman Wouters is ernstig, die der beide andere bevredigend. Ook een middel In de Woensdag gehouden Raadsvergadering te Barneveld werd door de leden voorgesteld om een verordening te maken, waarbij de maximum-snelheid voor auto's werd bepaald. Toeu de Voorz. vroeg rf iemand wist aau te geveD hoe de snelheid precies gecontroleerd moest worden, zeide een der leden, dat hij het 't beste vond, dat elke automobilist uit stapte en, zoover de kom van het dorp zich uitstrekt, vóór den wagen bleef loopen. Dit voorstel werd echter niet aangenomen. Een hertogin als kamermeisje. Tegenover bet welbekende Pramomuseum te Madrid ligt een onlangs in tegenwoordig heid der koninklijke familie geopend aristocratisch hotel. Op de zesde verdieping hiervan is Therese Acosta Osorio von Moscoso, kleindochter van de hertogin van Sanlucar la Mayor, als kamermeisje onder het hotelpersoneel werkzaam. De meeste Osorio's de Moscoso zijn grandes van Spanje, en zoo komt het dat dit kamermeisje aan tal van hertogen verwant is. Therese's geschiedenis is een treurige. Haar gestorven vader, zoon van een bekend generaal Acosta, had bij het spel zijn vermogen ver loren. Therese en haar bejaarde moeder waren alleen en raakten in de bitterste armoede. Alle familieleden en kennissen trokken zich terug en beide vrouwen moesten dikwijls honger lijden. Ten slotte had een vroagere dienstbode medelijden met de oude moeder en zorgde voor haar Therese zocht en kreeg een plaats als eenvoudig dienstmeisje. Ze hoeft nu tenminste niet van haar rijke bloed verwanten het genadebrood te eten. De Zuidpool bereikt In aansluiting met de mededeeling van Amundsens terugkeer seiDt Reuter nader uit Londen Door een speciale vergunning van de Daily Express* kan de Exchange Tele graph Company de volgende mededeling publi- ceeren heden uit Wellington in Nieuw Zeeland ootvangen »Amundsen meldt, dat Scott de Zuidpool heeft bereikt..* Een nieuw omkoopings-proces. Voor den krijgsraad te Petersburg is het tweede groote proces tegen de oneerlijke intendance-ambtenaren begonnen. Op de bank der beschuldigden zitten de koionels Akimof, Dutof, Mitkewitsj, Freigang, Zwetkof, en de weduwe van den kamerjonker Sapienz. De acte van beschuldiging noemt reusachtige be dragen, die deze heeren hebben verduisterd. Niet alleen hebben zij de Kroon voor millioenen bestolen, maar de leveranciers moesten voor het recht om te leveren aan de intendanten enorme bedragen betalen. Een leverancier verklaarde bij bet afsluiten van elk contract 40,000 roebels te moeten storten. Eeo groote firma heelt medegedeeld, dat zij van de om koopsommen boek hield, en dat zij in vijf- en-twintig jaar 20 millioen roebel daarvoor uitgaf'. In de woning van de weduwe Sapienz hadden de samenkomsten tusschen de inten danten en de leveranciers plaatsde vrouw kreeg daarvoor percentsgewijze aandeel in de omkoopingssommen. De acte van beschuldiging omvat eeuige lijvige folianten. Hoe lung het proces zal duren is niet te voorzien, daar een groot aantal getuigen moeten worden gehootd. Zeven personen verbrand. In het gehucht Ob|at, ongeveer achttien K.M. verwijderd van Brive, heeft een vreeselijk ongeluk plaats gehad. Aan het dorpsplein stonden drie gebouwen de herberg, de daarbij behoorende stallen en hooischuren, eD een huis, waarin eenige dag- loonersgezinnen woonden. Zaterdagavond brak in de stallen plotseling brand uit, welke oveisloeg op de aangrenzende perceelen, met het gevolg, dat in een oogen- blik alles in lichtelaaie stond. De brandweer lieden en de dorpelingen slaagden er in vijf personen uit de vlammeD te redden een arbeider en zijn vrouw benevens vjjf kinderen verbrandden levend. Een echt Russisch avontuur wordt uit St. Petersburg gemeld. Een patrouille ge leidde een geldtransport naar het station. Onderweg dreven de soldaten met hun gewo ne baldadigheid voorbijgangers opzij, mishan delden eene vrouw en vielen met hun bajo netten op een auto aan, die niet dadelijk stil bleef staan. Ze doorstaken de portierramen en dreigden den inzittende. In de auto was echter prins Olev Koii8tantinowitsj gezeten rn de chauffeur was een hoog officier van het garde-regiment. De prins reed dadelijk naar de kazerne, waar een nieuw escorte werd samengesteld dat ijlings de andere soldaten achterop giog en arresteerde. De gearresteerde soldateo wa ren allen zonder uitzondering zwaar be schonken. i Eeu koleiipnkhuis geplunderd. Bij de stijging der kolenprijzen in Engeland valt het de armere bevolking zeer moeilijk zich de noodige brandstof aan te schaffen en het is dus niet verwonderen dat zij zich even tueel niet ontziet om zich op minder eerlijke wijze ervan te voorzien. Zoo deed in het dorp Ryhope bij Sunderland een groote menigte mannen, vrouwen en kin deren eeu aanval op een kolenmagazijn, waar drie volgeladen wagens geborgen waren. De bewakeis werden overmand, de wagens leeggeplunderd en de kolen weggedragen in emmers, kuipen en allerlei ander vaatwerk, zelfs waren er vrouwen, die haar schort met kolen vulden. Politie was niet in de buurt, zoodat niemand do plunderaars stoorde. Een tragisch ongeluk met deParseval V. Door een windvlaag werd Woensdagavond het reclame-luchtschip »Parceval V,« toen het wilde landen, weggeslagen. De opzichter Nobbers, die het sleeptouw niet losliet, werd medegesleurd. Daar de personen die in het schuitje van den ballon zaten, niet wisten vanwaar het hulpgeroep, dat zij hoorden, kwam, werd geen poging gedaan om Nobbers hulp te verleenen. De ongelukkige werd, toeD de ballon daalde, door het Biesdorferbosch gesleurd, waarbij hem alle kleeren van het lijf werdeu gerukt. Nobbers werd later dood gevonden. Groote brand. Het station van Doornik, een der schoonste stationsgebouwen in België, is voor een gioot deel door brand vernield. Door den architect Beyaert gebouwd, werd het in 1879 gebruik genomen. Een kortslui ting veroorzaakte brand in de telefoonkamer in een oogenblik verspreidden de vlam men zich en was de gemeenschap verbroken. Slechts enkele telegraaftoestellen konden wor den gered bijna het geheele archief van het spoorwegbedrijf, van de posterijen, de tele graaf en de telefoon is verwoest. Het personenverkeer wordt gaande gehou den over het emplacement, dat anders ge bruikt wordt voor de goederentreinen. De Toestand Eergisteren werd gemeldt, dat zich een nieu we troonpretendent heeft opgedaan. Hij heet Tsjoetengtoe, en beweert een rechtstreeks af stammeling te zijn van een der keizers uit de Ming-dynastie. Hij zou zeer intelligent en letterkundig ont wikkeld zijn en in een paar provincies reeds eeaiige aanhang hebben verkregen. Mocht hij de muitende troepen op zijn hand kunnen krijgen, dan zou hij nog veel moeite kunnen geven, en dan zou China wel eens, in plaats van tot kalmte te komen na de vestiging der Republiek, een tijdperk van bloedige burger oorlogen tegemoet kunnen gaan. De Times verneemt uit Nanking, dat de voorloopige revolutionaire regeering aldaar een telegram gestuurd heeft aan de buiten- landsche gezanten te Peking, waarin zij de jongste gebeurtenissen betreurt en aankondigt, dat maatregelen zullen worden genomen om Joenantsjikai te steunen, door het zenden van republikeinsche troepen uit Zuid China, aan welke troepen de soldij betaald is. Maar blijkbaar zullen die troepen niet in staat zijn om Peking spoedig te bereiken, tenzij de spoorwegen weer behoorlijk func- tionneeren. De Daily Telegraph verneemt uit Peking, dat de telkens inkomende berichten het buiten twijfel stellen, dat er in de Kansoe-provinciën en in Sjensi en Sjansi volledige anarchie heerscht. Bestuurder ARTHUR HENDRIKX. Zondag 10 Maart a. s., te 21/, are, dagver- tooning aan verminderde prijzen 11e opvoering in België van het overgroot Wereldsucces »BIBl-BOBY« (De Jnweelendief). Nieuw zangspel in 3 bedrijven, van Fritz Griimbautn en Heinz Reichert. Vertaling van A van den Heuvel. Op Zondag 7 April (Paseheo) te 2l/t ure dagvertooning van Louis Bouwmeester en zijn gezelschap. Opvoering van »LODEWIJKXI* Directeur-artistique J. BRESOU. Zondag 10 Maart a. s., te 21)i urp, laatste dagvertooning in dit seizoen. Opvoering van »AU PAYS DU LIN,« met een Egyptisch ballet. Gedurende de foore, en van Zaterdag 9 Maart te beginneD, vertooningen door den groote en wereldrond beroemde Cirk Max Schumann (123 gedresseerde paarden.) Alle de grootste gekende aantrekkelijkheden. Prachtig ballet, beste clowns. Zondag 10 Maart om 3 ure, eerste dag vertooning. Rechtover den Rathskeller en Vlaamsch Tooneel Aanbevelend.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1912 | | pagina 3