880 fOUI S lil EBF, Modemagazijn „DeSter." VIWD EU PLEZIER. Mme Maria Louisa Hamerlinck, Ontvangen een groote sorteering prachtige HEERENDASSEN, Laatste Berichten. Gemengde Berichten. BUITENLAND. Burgerlijke Stand. Booywatergetii te Ter keuzen. Advertentiën. DAMES REFORM SCHORTEL, H. M. VOERMAN-DE PAUW. J. D. DIJK, TWEEDE KAMER. CHINA. DAGEN. Voorm. Narn. V\ oensdag 6 Maart 3.44 4.2 Donderdag 7 4.19 4.37 Vrfldag 8 4.54 5.12 Zaterdag 9 5.30 5.49 Zondag 10 6.9 6.32 Maandag 11 6.57 7.28 Dinsdag 12 8.7 8.59 RÉMON RICHARD, alsmede een groote partij waaronder mooie donkere Schorten en Rouwschorten. Noordstraat 53, TER NEUZEN. Heden overleed zacht en kalm,* voorzien vun de EL H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, geb. SciIAUVLIEGER, in den ouderdom van ruim 74 jaar. V. R. KRAMER HaMERLINCK. H. W. Ei. KRAMER en Kinderen. O. F. A. HAMERLINCK. C. S. J. HAMERLINCK-Kramer en Kinderen. H. L. HAMERLINCK. E. T. HAMERLINCK. M. C. A. HAMERLINCK-de Coninck en Kind. Ter Neuzen, 4 Maart 1912. men hem binden, teneinde hem per spoor te kunnen vervoeren. Het verdrinken van mevrouw Ewoldt. De rechtbank te Heerenveen heeft de pre ventieve hechtenis van ds. Ewoldt met 30 dagen verlengd. De instructie wordt ijverig voortgezetook het vroegere dienstpersoneel is reeds gehoord. Ds. moet soms met zichzelf in tegenspraak zijn. Hij is zeer kalm. 's-Gravenhage. De Kamer zette de be handeling van het bouwwetje voort. In uitvoerige replieken handhaafden de heeren Roodhuyzen, Ter Laan, Ketelaar en Tydeman hunne bezwaren. De heer Van Karnebeek, hoewel betreurende den slechten toestand, waarin door de rech terzijde ons volksonderwijs is gebracht, ver klaarde dat hij niet zou aarzelen voor het ontwerp te stemmen, indien het zich beperkte tot den bouw van bijzondere scholen in de groote steden. Maar met betrekking tot het platteland is misbruik-maken van het ontwerp te duchten en daarom aarzelde spreker. De hper Van Wijnbergen, het ontwerp nader verdedigend, ontkende dat de tegen woordige subsidieregeling voldoende is. De Indische regeering heeft het voor nemen opgevat of reeds ten uitvoer gebracht, om voorloopig een honderdtal der deelnemers aan den Chineezenopstand te Soerabaja uit Ned.-lndië te zetten. De geheele beweging vond voornamelijk haar aanhang onder de Chineesche handwerkslieden. Londen, 5 Maart. De »Daily Tel.« ont ving Maandag een telegram uit Peking mel dende, dat er een Mantsjoe-organisatie is opgericht, die naar verschillende plaatsen afge zanten stuurt om militaire opstootjes te ver wekken. Men verwacht thans, dat een nieuwe pretendent naar de troon binnenkort de vaan van den opstand zal opsteken. Generaal Booth te Amsterdam. Zaterdagochten om 10 uur 28 min. arriveerde de 83-jarige leider van het Leger des Heils generaal Booth, aau het Ceutraal-station, ko- meud van Amersfoort. De generaal, die ontvangen werd door com mandant Ridsdal en vele staf-en veldofficieren. is sterk verouderd in de paar jaar, dat wij hem niet zagen. Zwaar leunend op den arm van zpn privaPeu secretaris kolonel Kitching, ging de generaal naar de auto, voor hem beschikbaar gesteld door een stadgenoot. Buiten wachtte hem een groot aantal heilsoldaten eD andere belanstellenden. die hem met een »God zegene den generaal verwelkomden. Rechtstreeks werd gereden naar bet huis van mevrouw Sillem, Keizersgracht 738, waai generaal Booth zal verblijven zoolang hij hier ter stede vertoeft. Op het eind van de volgende week vertrekt de generaal naar Londen om daarna in Noor wegen een aantal lezingen te houden. Na afloop hiervan moet de generaal een ope ratie aan zijn oogen ondergaan, die hem zijn gezicht, naar hij hoopt, weer geheel zal terug geven. „En dan ben ik weer een jonge manc, aldus de merkwaardige grijsaard. Zaterdagmiddag om drie uur hipld de geue- raal een lezing iu het Paleis voor Volksvlijt en 's avonds in het zelfde gebouw een prediking. Wijnkoop door mr. Troelstra geboycot. Vrijdagavond hield mr. Troelstra in een zeer druk bezochte vergadering iu de Stadsgehoor zaal te Leiden een rede ter toelichting van zijn pensioenmotio. tJij was, naar gewoonte, nage reisd door deri heer Wijnkoop, die natuurlijk in debat kwam en na een halt uur te hebben gesproken, weigerde het podium te verlaten, omdat hjj van een ander (een vrije socialist) diens halt uur had overgekregen. Het weid een bopelooze verwarring en de politie dreigde reeds de vergadering te ontbinden, toen men Wijnkoop nog maar door spreken liet. Tegen middernacht verscheen de heer Troel stra nog op het podium en verklaarde, dat hij niet met Wijnkoop zou debateeren, nu nieten nimmer meer eu dat hij voortaan zon weige ren in een vergadering op te treden, wanneer de heer Wijnkoop als debater werd toegelaten. Deze mededeeling werd door Wijnkoop en zijn vrienden met boongelach ontvangen. Moordaanslag op een meisje. Te Noordwelle beeft Zaterdag de 20-jarige arbeider A. v. d. M., wonende aldaar, drie revolverschoten gelost op de 14-jarige dienst bode J. K., zonder haar evenwel te raken. Daarna vluchtte hij een zijweg in en schoot zich een kogel in den mond. De kogel kwam achter het linkeroor naar buiten. Badend in zijn bloed werd de jonge man opgenomen en naar het ziekenhuis te Noordgouwe vervoeid. L De aanleiding moest geweest zijn, dat het meisje, dat op 1 Maart op een danspartij met v. d. M. had gedanst, weigerde door hem te worden thuisgebracht. Het meisje bleek slechts onbeteekende wonden te hebben aan den kin en aan bet linkeroog, zoodat zij haar gewone werkzaamheden kon bljjven verrichter. V. d. M. moet voor den rechter-commissaris een volledige bekentenis hebben afgelegd, dat hij Zaterdagmorgen was opgestaan met het voor nemen om het meisje van het leven te berooven. Italianen in de Limburgsche mijnstreek. Men meldt aan »De L. K.« Door de directie der steenkolenmijn te Paler,- berg bij Ubacb (PruisseD) is de boerenhofste de genaamd De Kruisstraat te Rimburg, ge meente L' bach over Worms, aangekocht. In den loop van dit jaar zal in de bij de hofstede behoorende weilanden gelegen op Hol- landsch grondgt bied door den Palenbergscbe mijn een kolonie gebouwd worden, waar ruim 70Ü Italiaansche mijnarbeider onder zullen vinden. Laatstleden Zondag had het gehucht Rimburg dat uit circa 300 inwoners bestaat, meest tot den boetenstand behoorende, reeds bezoek van een 30-tal Italiaansche arbeiders. In een her berg werd ruzie gemaakt. De Italianen namen uit Holland eene flinke hoeveelheid jenever mede naar Duitschland de Duitsche douanebeambten stondan machte loos tegenover de bende er werd van weers zijden met wapenen gevochten. De Italianen trokken Pruisen btnneo onder het zingen van het refrein Wij zijn Italianen en geen Pru-sen. Stoomketel gesprongen. In een wolkammerjj te Toureoing in Frank rijk sprong Vrijdagavond een stoomketel, waardoor vier arbaiders gedood en twintig gewond werden, waaronder enkele levensge vaarlijk. 1 wee weiklokak-n en een maganjju werden totaal vernield. Aanvaring op zee. lijdag kwam het van Calais komends stoomschip. »Le Nord» met tweehonderd pas sagiers aan boord, voor Dover iri aanvaring met de »Lockwood* uit Londen. Beide sche pen werden zwaar bpschadigd en de reizigers verkeerden eenigen tijd in ernstig gevaar. Op de noodseinen van de »Nord« kwamen twee sleepbocten uit Dover naar de plaats der aanvaring en sleepten de »Nord« naar de haven, waarheen later ook de »Lockwoord« werd ge bracht. GeeD der passagiers had eenig letsel gekregen beide schepen echter zullen moeten dokken. Even een blik gericht naar het groote wereldtooneel, waar de laatste dagen weer nieu we sensatiewekkende décors zijn aangebracht. Het bombardement van Beiroet,daarge laten of de Italianen volgens de bepalingen der Haagsche Conferentie er al of niet toe ge rechtigd waren heeft een storm van ver ontwaardiging doen opsteken over Europa. Groote handelsbelangen van andere naties worden door een dergelijk optreden dan ook geschaad en onschuldigen zooals er zoovelen op de kaden dier stad liepen, worden als ka- nonnenvleesch beschouwd. Geen wonder dus, dat hierdoor nieuwe haat in de Turksche gemoederen is gezaaid. De Porte besloot dan ook tot uitzetting van alle Italiaansche ingezetenen in Turkije, die vóór die verDanning zorg moeten dragen, dat hun schul den betaald zijn, op straffe van verkoop hunner eigendommen. De Italiaansche scholen in het Turksche rijk zijn gesloten en minder dan ooit is de regeering thans geneigd het oor te leenen aan vredesonderhandelingen. Dè E ransche en Engelsche regeeringen zon den naar Beiroet oorlogschepen om voor de belangen hunner onderdanen te waken. Frank- rjjk zond o a. ook »de Edgar Quinet,« het schip, waarop de president der Fr. repu bliek, verleden jaar ons land bezocht. Assim bev, de Turksche minister toonde aan verschillende diplomaten eenige Italiaansche dum-dumkogels, die uit Tripoli waren op gezonden. Zoo wordt op de bepalingen der Vredesconferentie dus schijnbaar telkens schandelijk inbreuk gemaakt.De con suls hebben dezer dagen aan de Kretenzer regeering een nota gezonden, waarin de mogend heden er op aandringen, geen afgevaardigden meer naar de Kamer der Grieksche hoofdstad te zenden, geen Mohammedaansche onderdanen meer te ontslaan, noch Mohammedanen te mishandelen. Gaat de regeering hiermede toch door, dan zullen de mogendheden die maatregelen nemen, die zullen voorkomen, dat deze daden elders weerslag vinden. En verder slndien de Kretenzers niet in staat zijn zich zelf vreedzaam te regeeren, zonder Europeesche verwikkelingen uit te lokken, zullen de mogendheden ook hier handelen, zooals hun goed dunkt.t (Twee Engelsche kruisers >Lancasterc en »Minervac liggen thans voor Kreta.) Nog even het oog gewend naar onze Oost. Er schijnt voor Chineesche verwikkelingen, die ernstige gevolgen zouden kunnen hebben vooralsnog geen reden tot ongerustheid te bestaan. Wel heeft men naar uit geloofwaar dige bron verluidt, onze regeering een wenk gegeven om de oproerlingen, waar de Chi neesche republiek voor haar doel veel steun van ontving, mild te behandelen. Veel tegen strijdige berichten doen in deze questie de ronde zoowel in Binnen- als Buitenlandsche pers. Ongeregeldheden te Peking. In den vroegen morgen hebben Zaterdag te Peking opnieuw ongeregeldheden plaats gehad, vooral in het uiterste westen van de stad, waar geheele straten geplunderd werden. Ook braken er verschillende branden uit. Muiters uit Peking en Paotingfang, bij welke zich soldaten hadden gevoegd, plunderden Paotingfang en staken een groot gedeelte van de stad in brand. Andere groepen trokken naar Fengtai en Yoengpingfoe en plunderden ook deze plaatsen. Gedelegeerden uit Nanking seinden aan Li Yoean Eleng, dat hij met een republikeinsch leger naar Peking zou komeu, teneinde daar de orde te herstellen, daar de regeering den toestand niet meer meester is. De buitenlandsche gezanten beraadslagen over een gemeenschappelijk optreden. De bijeenkomst van de buitenlandsche ge zanten was ten deele het gevolg van een schrijven van Tang Sjao Yi, waarin deze de mogendheden verzocht maatregelen te nemen om verder bloedvergieten en plundering te voorkomen. Dit schrijven wordt beschouwd als niet-oflicieel te zijn. De gezanten besloten alle beschikbare troepen uit de nabijgelegen havens naar Peking te doen komen. Duizend man van de gemengde troepenmacht komen reeds. Overdag zorgen bereden patrouilles voor de handhaving der orde. Een Japansch oorlogschip heeft order ont vangen naar Takoe te vertrekken, teneinde daar telegraphische verbinding tot stand te brengen met het Italiaansche station te Peking. Een geheele trein met muiters is uit Paotingfang naar Peking vertrokken. Het spoorwegbestuur heeft de brug in de lucht laten vliegen, waardoor het verkeer is gestremd. De regeeringstroepen van Changkoeeitis hebben een menigte onschuldigen, die pakken droegen, van het leven beroofd. De meeste menschen, die op deze wijze het leven verloren, waren beangste bewoners, die met hun eigen have op de vlucht waren gegaan. De afkondiging van den staat van beleg heeft een zeer gunstige uitwerking gehad. Zaterdagochtend was het volkomen rustig in de buurt der gezantschappen. De legaties nemen maatregelen met het oog op een mogelijk beleg. TÊR NEUZEN. Huwelijks-voltrekkingen 29 Febrr Adolph Constantinus de Pauw, oud 22 j jm en Johanna Frederika Moes, oud 28 j., jd. Geboorten. 25 Febr. Elisabeth, d. van Cornelis Karelse en Sophia Maria Hulstaart. Dirk Jan. z. van Cornelis Verpoorten en Janna Maria de Klerk. 26 Febr. Hubert Mattheus Petrus, z. van Honoié Joseph Colsen en Emma Amelia de Caluwe 27 Febr, Prospertus Robertus Josephus z. van Josephus Charles Lodevicus L'Jong en Louisa Genoveva Flitser. 28 Febr Elisabeth Sara. d van Willem de Jonge en Francoise deBokx. 29 Febr. Maatje, d. van Jan de Bruijne en Catharina Pieternella. van de Yelde. 2 Maart. Marinus Adriian, z. van Johannis Schippers en Janna Herrebdut Rémon Richard, z van Pieter Johannes Vissér en Maatje Cornelia Timmerman. Overlijden. 26 Febr Jacob Riemens, oud 10 j z. van Cornelis en "Wiihelmina van Dijke 29 Febr. Levinus Jacobus Stoffels, oud 56 jechtg. van Susanna Jacoba Mejjer. 11 ii ii •i Geboren zoon van P. J. VISSER en M. C. VISSERTimmerman. Ter N. uzen, 2 Maurl 1912. tl&jjifc»'"- Ondergeteekende betuigt zijn iunigen dunk voor de zeer vele blijken van belangstelling op zijn óüsten ver jaardag ontvangen. Die dank zij ook gebracht aan het Bestuur van Concordia en in het bijzonder aan de Werkende Leden, die door een blijvend aan denken als bewijs van vriendschap en toe genegenheid, dezen dag voor hun Directeur onvergetelijk hebben gemaakt. C. P. MINJON. Axel, 5 Maart 1912. •|g|jgr- Notaris C. LE NOBEL te Ter Neuzen, zal op Woensdag 27 Maart 1912, des namiddags ten 2 ure, in het Hotel Centraal bij den heer Visser te Ter Neuzen, krachtens art. 1223 in verband met art. 1255 B.W. publiek verkoopen gelegen in de Donze-Visserstraat no. 10, te Ier Neuzen, kadaster sectie L nummer 1037 ter grootte van 83 centiaren, zjjnde het perceel onbewoond. Aanvaarding direct na de gunning. Betaling uiterlijk op 27 Mei 1912. N.B. Op 't atelier wordt een goede Helpster gevraagd. Loon naar bekwaamheid. Nieuw groot Voordrachtenboek voor vroolijke partijen, bevattende 27 Komische scènes, roolijke Voordrachten, Coupletten enz. Prijs franco per post 0,55. INHOUD: Brief van Nathan Nathans aan zijn lieve niemele. Brief aan Nathan Nathans, milicien infanterist te 's Hage, van zijn lieve mernete. - Brief aan Nathan Nathans van zijn hartldp Reffekka Citroen. Brief aan Rebekka Citroen van haar beminde Nathannegien. Op de bruiloft. - Juffrouw Mina. Bedelaarsroem. Zoo zpn er. Een boer op leis. Hup! dat bruidspaar is magnefisk. Het snuggere boertje De Serenade. Oom Manus. Op het markt plein. Van een boer die kiespjjn had. 't Kropwolder boertje. Leer om leer. Goedgekeurd voor deu dienst. Bruiloftslied. De reis naar Rotterdam. De Pretmaker. St. Nicolaascadeau. De bedroefde Bart. Koopman Levie. Mozes Sinaasappel. Een reis met ongelukken. Dit boek is weder vervaardigd door den beroemden schrijver D. JUNIOR, van wiens hand ook o.a. verschenen De Grappenmaker Geestig en Luimig, Oolijk en Vroolijk, De Vroolijke Guit, enz. Dit beroemde boek wordt na ontvangst van 55 cent in postzegels of per postwissel franco toegezonden door den uitgever, specialiteit in bruilofts- en feestaitikelen Oude Kijk-in-'t Jatstraat GRONINGEN,

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1912 | | pagina 3