M. J. VAN DIXH00HN. - Ter Neuzen. Jf. X ^andboui Bedden, Matrassen, Veeren, Kapok, Houtwol, Zeegras, Vlokken, Beddetijken, enz. INGEZÖ55ËF1ÏÏUKKEN. Burgerlijke Stand. Nederlandsch. Tooneel van Gent. Hoogwatergetif te Ter fóeuzen. Advertentiën. VEEREN enz. per Kg. gelijk. Worden attent gemaakt op de „LISTER" Motoren van l'|2, 2*|2, 4, 6, 8 en 10 paardenkrachten zoowel voor benzine, petroleum als gas. Tevens op de LOEVENICHS CULTIVATOR, KETTING-EGGEN, LAND-ROLLEN, enz. Veevoederstoomers bijzonder gemakkelijk in 't gebruik, aanbranden onmogelijk. Aanbevelend, M. WOLFERT, in Landbouw-werktuigen. HOEK, bij Ter Neuzen, zwaag. Deze paparassen werden verbrand, en de asch werd op een vuilnishoop geworpen. Nu hebben kinderen daaruit verschillende voor werpen gebaald als een gouden zegelring, gouden medaillons, ringen en andere sieraden van waarde. Gasbedwelming. Ken juffrouw in de Molenstraat teJ's-Graven- hage vond Dinsdagochtend haar kostganger bewusteloos te bed liggen. In het vertrek heerschte een sterke gaslucht en het bleek, dat een kraantje half open stond. Door een poli- tie-agent werd de bewustelooze door toepassing van de kunstmatige ademdaling en met behulp van het zuurstofapparaat weder tot bewustzijn gebracht. Dito, dito. Royaards, zoo meldt de Haagsche briefschrij ver der »Zwolsche Ct.f, begaf zich onlangs in groole haast naar den trein, en kwam in bot sing met een Joodje, die in tegengestelde richting liep. »Wat duivel, lammeling, kun je niet beter uitkijken riep de acteur driftig. »God zegen je, meneer Royaards,* gat Mozes terug, zóó minzaam berustend, dat de kunstenaar/in een opwelling van berouw, terug,-- en hem op zijde liep »Ik meende het zoo niet, vriend. »Ik ook niet, meneer Royaards.» Op de Zigcunerjacht. De jacht op de "bende Zigeuners in de buurt van Frankfort, waaromtrent men reeds een en ander meldde, en waaraan soldaten, gendarmen, houtvesters en oud-strijders' deel namen, heeft tot dusverre niet veel resultaat opgeleverd. De bandieten hebben zich in kleine groepjes gesplitst, en houden zich verscholen in het diepst van de uitgestrekte wouden in de streek van Röhn. Dinsdagmiddag werden in de buurt van het dorpje Hungen in het district Gieszen drie Zigeuners gezien, waarin de opgewonden be volking beslist de drie gezochte moordenaars Ebender meende te herkennen. Ongelukkig waren er slechts enkele veldwachters ter plaatse en die waagden het niet, de verdachte schavuiten op het lijf te vallen, daar men gemerkt had, dat zjj goed gewapend waren. De drie kerels konden dus ongehinderd de vlucht nemen. Iets meer succes hadden de achtervolgers in de buurt van het dorpje Wipperode, waar eenige houtvesters een bende Zigeuners in het bosch opjoegen, die zich verzameld hadden rondom den wegens moord vervolgden Reic- hard. Deze Zigeuner was de eerste klopjacht reeds gearresteerd, maar in de algemeene opwinding had bp zich weer kunnen losrukken en vluchten. Eenige uren later ontdekten de houtvesters het kamp der Zigeuners midden in het bosch. Zjj omsingelden het en slaagden er in, Reiu- hard nogmaals te arresteeren, waarop de ban diet zwaar geboeid naar de gevangenis van Waltershausen werd vervoerd. Vliegen. Een spoor van Luit. Bague. Men zal zich herinneien, dat 5 Juni van het vorige jaar luit. Bague van Nizza wegvloog met de be doeling het eiland Corsica te bereiken. Nadien heeft men van dien aviateur niets mear ver nomen, zoodat men langzamerhand de zeker heid kreeg dat de ongelukkige zijn dood in de golven der Middellansche Zee moest hebben gevonden. Geenerlei aanwijzing echter bevestigde dit vermoeden. Tot eenige dagen geleden aan de Middellandsche Zeekust bij Nizza een flesch gevonden werd, waarin een briefje zat. Dit bleek van Bague afkomstig te zijn. Het papiertje bevatte n.l. het volgende»Motor defect, hevige wind. Ik lig tegenover Calvi in zee. Leef wel. Bague». De ongelukkige officier is dus heel dicbt bij zijn doel gekomen. Calvi ligt n.l. aan de Noordkust van Coisica. Ouder een omvallende muur. De electriciteitsmaatscnappij te Londen had 2400 ton steenkolen opgedaan, met het oog op de dreigende mijnwerkersstaking. De kolen lagen opgeslagen op haar terrein te Southwork aan den rechteroever der Theems. Een groote muur, van 20 voet hoogte, scheidde dit terrein van een binnenplaats, waar Zaterdagmiddag tal van kinderen speelden. De muur begon onder den buitengewone druk van de kolen- massa, die er tegen lag, uit te zetten en te wankelen. Een vrouw, die dit zag, riep den kinderen toe dat zij weg moesten gaan, hetgeen zij ook. deden, maar voor de laatsten de binnen plaats verlaten hadden, stortte de muur over een lengte van 40 meter in. Een lawine van kolen en steenen stortte zich uit over de kin deren, die nog op de binnenplaats waren. De brandweer en 200 werklieden der maatschappij met schoppen snelden toe, laatstgenoemde om de kolen weg te werken, welker druk ook het verdere gedeelte van den muur bedreigde. Eeni ge kinderen werden vermist en men begon terstond met hen op te delven. Weldra be vrijdde men een knaapje van 5 jaren, dat, op enkele lichte kwetsuren na ongedeerd was, maar daarna haalde men het lijk van een kind te voorschijn. Nog andere kinderen werden opgegraven, min of meer ernstig verwond en een daarvan is aan de verwondingen bezweken. Nog een ander ongeluk, dat hiermee in ver band stond, greep plaats. Een knaapje, dat naar het reddingswerk stond te kijken, werd door een sleeperswagen overreden en voor de oogen zijner moeder gedood. Een noodlottige vergissing. De Parijsche politie heeft een noodlottige vergissing begaan. Een 59-jarige dame, een weduwe, die den middag bij haar zoon, beambte aan het kamergebouw, had doorgebracht, keerde 's avonds in de trein naar Vitry terug. Tijdens de rit werd zij plotseling onwel, en aan de eerstvolgende halte wenkte de conducteur een agent van politie, en liet deze de »dronken« passagier medenemen naar het bureau. Hier liet men haar van 6 tot 12 uur op een bank liggen, zonder dat iemand naar haar omkeek. Tegen middernacht besloot de brigadier de ongelukkige naar het ziekenhuis te laten brengen, waar zij tegen den morgen stierf. lntusschen had haar familie in doodangst half Parijs afgezocht. Het bleek, dat de oude dame een bloeduitstorting in de hersenen had gehad de politie had zich in de syrnp- tonen vergist. De familie van de overledene heeft een klacht ingediend tegen de betrokken agenten. Buiten veranticoordelijkheid der Redactie. M. de R.! In de H. B. S. kwestie is reeds menig hartig(h) woordje gesproken ik zal dus zeer kort zijn en de zaak zelve laten rusten, om dat ik mij van den beginne af op het stand punt der onverschilligen geplaatst heb, d. w. z., dat ik noch voor noch tegen de H. B. S. ben. Alleen moet mij dit van het hartin ingezonden stukken n. 1. en misschien ook wel in de Luctor» (als ik me in deze vergis, trek ik bij voorbaat mijn woorden terug) werd den acht liberalen te kennen gegeven, dat bet hun plicht was hun mandaat ter beschikking van de kiezers te stellen, omdat het grootste deel der bevolking tegen de school was. Nu ga ik een zeer grooten sprong maken. in de tweede kamer zal eerlang in behan deling komen de m. i. vreeselijke tariefwet, welke ook de thans niet belasting betalende ingezetenen van Nederland en dus ook die van Ter Neuzen, zeer zal drukken door stijging der prijzen van de voornaamste levens middelen. Niemand twijfeldt er aan deze wet zal met tzoo'n kamer(navolging raadslid Wieland) aangenomen worden, in weer wil, dat het grootste gedeelte der Nederl. bevolking, en nu met recht, zich tegen deze wet heeft uitgesproken. Zullen de zestig heeren van rechts hun mandaat ter beschikking der kiezers stellen, tengevolge dier uitspraak Gelooft het maar niet, zal nu ook van zekere zijde een volks pakje aangetrokken worden, om tegen die wet te ageeren Ook in onze veste zou het niet moeilijk zijn op een adres tegen de tariefwet een 900-tal hand- teekeningen te verzamelen. U dankend, M. de R., voor de plaatsruimte Uw dienstw. N. M. N. Kees en Dries. KEES. Wel Amice, heb je 't Raadsverslag over de H. B. S. gelezen en wat zeg je er van DRIES. Gelezen heb ik het, en 't is me mede gevallen ook. Dat adres is me ge bleken, was erg opgewarmd. De be rekening van Drost zat goed in elkaar, dat beaamden ze allen Ook Dees en De Bruijne. Van Wieland, de z.g. grappenmaker en Scheele, die na 2 uur praten nog niet wist waar ze het over hadden, kunnen we ge voeglijk zwijgen. De Jager was in obstructie, of hoe heet dat als je weg loopt. Als 't een kind geweest was, zouden ze zeggen broek KEES. Nou Dries, je blijkt heel wat beter op de hoogte te zijn als voor 14 dagen. Dat komt nou van 't lezen. Maar nou nog wat Snap je nu al waarom zekere club dat zaakje op touw zette Waarom ze nu verscheidene Luctors zullen noodig hebben om een verdiend standje goed te praten! Niet? dan zal ik je op de hoogte brengen, Je weet misschien dat we in de maak hebben bij baas Kolkman een lariefwet en bij baas Talma een Pensioenwet. Die wetten nu zijn geschoeid op z. g. christelijke leesten, pardon grondslag. Die arbeidersvrienden ik bedoel de firma's Kolkman en Talma van wie Luctor de trouwe vasal is zullen nu trachten ons die wetten in de maag te stoppen, ten koste van onze toch al slecht voorziene porte- monnaie. De Tariefwet zal ons geven of brengen duurzeer duur brood niet alleen, maar alle eerste levensbe hoeften zullen enorm in prijs stijgen. Dat is no. één. Talma wil ons pensioneeren mits we 't zelf betalen Roijaal hé DRIES. Ja, maar wat heeft dat nou met de H. B. S. te maken KEES. Snap je natuurlijk nietDacht ik wel. De aandacht moet van die lieve ontwerpjes" afgeleid worden, stommerd. Snap je 't nou Daarom heeft Luctor nog veel, heel veel Luctornummers noodig; misschien wel tot 1913 toe. Oze zijn zoo gochem. Zoo echt christelijk gochem. DRIES. Ja, ja, nu snap ik het. Terwijl we over de H. B. S. kletsen, gaan de zaken die ons 't nauwste aan 't hart liggen, en 't meest onze aandacht vragen, ongemerkt tot ons aller schade en schande, want 't zou schande zijn als we daar niet eens ernstig over gingen nadenken, stiekum hun gang. KEES. O zoo, als je 't maar begrijpt. Voor je »duur brood» krijg je dan »een heel mooi Oorlogscheepje». Nou da's voor de arbeiders ook beter, denken zedat ligt wat zwaarder op den maag. 't Houdt beter tegen Och, och, wanneer zullen toch Onze oogen opengaan. DRIES. Je hebt gelijk, maar dat geschrijf in de couranten dan. 't Zijn toch ook menschen van gezag die daarin schrijven. KEES. Ja, 't zijn menschen van gezag. Dat is waar. Maar toch is er een maar bjj. B. v. mijnheer X, is de man, die volgens zeker christelijk blaadje in de eene hand water, in de andere vuur draagt, d. w. z. steeds dwars. Mjjnheer v. d. M, met alle respect voor zijn capaciteiten loopt uit den Raad, inplaats van er in te blijven ten einde de zaken in 't reine te helpen brengen, of houden en maakt achteraf van zijn neus. Alsof we ook eens niets zouden kunnen zeggen als we dat eens wilden. En numero 3. Ja, daar moet men mede omgegaan hebben om dat te weten, dat is een unicum. Volgens dien schrijver werden de onderteeke naren van het bewuste adres zoo wat beschouwd als idioten. En dat is niet waar. Mijnheer had niet geteekend. Rest ons nog Luctor met toebehooren. Resumeerende Is de geheele Oppositie een storm in een glas water. Dus, zand er over. Maar, wat anders. Laat ons nu eens onze volle aandacht aan die zaken schenken waar we volgens plicht en geweten toe geroepen zijn, n. 1. zorgen ons huisgezin zoo goed koop en goed mogelijk in te richten, en te zorgen dat we op onzen ouden dag verzorgd zijn door den Neder- landschen Staat. En dat kan, als we hand aan hand de zaken goed onder 't oog zien, en ons niet veel aantrekken van ondergeschikte dingen. Ik heb gezegd. DRIES. Kees, geef me een poot, jongen, je bent een echte kerel, 'k Ga mêe. Van 16—29 Febr. 1912. AXEL. Huwefijks-voltr. 22. Martinus Goosen, 28 jjm en Pieternella Catharina de Feijter, 21 j ,jd. Geboorten. 18. Elisabeth, d. van Levinus van Cadsand en Kryna Tanneke Rouw. 23 Janna Leuntje, d. van Jacob Biffize en Adriana Verplanke. 25. Jan Pieter, z. van Pieter Marinus van Eijk en Cornelia van der Hooft. 28. Jacobus, z. van Cornelis van den Broeke en Anna Catharina Bakker. Overlijden. 18. Leona Margaretha Seghers, 6 m., d van Bernardus en Mathilda Maria Simoen. 27. Cornelis van de Velde, 78 j., weduwn. van Johanna Boeije. 27. Pieter Deij, 66 jechtg. van Lijntje Catharina de Zeeuw 29. Floris Swets, 59 j., weduwn. van Leentje Jansen. Bestuurder ARTHUR HENDRIKX. Zondag 3 Maart a. s., te 21/, ure, dagver- tooning aan verminderde prjjzenlaatste opvoering van het wereldsucces »EEN \VALSDROOM» (Ein Walzertraum). Nieuw zangspel in 3 bedrpveD, van F. D. Dorman en L. Jacobson. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 2 Maart 0.57 1.22 Zondag 3 1.45 2.7 Maandag 4 2.27 2.47 Dinsdag 5 3.7 3.26 Woensdag 6 3.44 4.2 Donderdag 7 4.19 4.37 Vrjjdag 8 4.54 5.12 Getrouwd A. C. DE PAUW en JOHANNA F. MOES die tevens dankzeggen voor de bewjjzen van belangstelling. Ter Neuzen, 29 Fsbruari 1912. procent Dividend. Een gratis monster zal u OVERTUIGEN, dat onze »Natura» in geur en smaak de fijnste Roomboter overtreft en maar f 0,50 per pond kost. Na ontvangst Postwissel van f 1,50 of onder rembours, zenden wij steeds verscli uit de fabriek, hygiënisch verpakt in carton, franco door bet geheele land, drie pond versch gekarnde „Natura", onder controle van den vegetariërsbond. Bji iedere zending voegen wij een bewijs rechtgevende op 5 proeent dividend van het besteed bedrag ééns per jaar te verrekenen. Nederl. Planteuboterfabriek »N a t u r a«, 17787, v. Ostadestraat, Amsterdam. - Overal wederverkoopers gevraagd. - procent Dividend

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1912 | | pagina 3