Hollandia Passer&oozen. TEEKENBEHOEFTEN. X *£andbouu Niet=Katholieken-Landgenooten. ~™~™~UÏT~0N2E OMGEVING. Kerknieuws. Rechtszaken. Laatste Berichten. Gemengde Berichten. Ne&erlandsch Tooneel van Gent. Groote Schouwburg te Gent. Hoogwatergetij te Ter fteuzen. Advertentiën. Groote Sorteering M. DE JONGE, Ter Neuzen. JACs. DE KOK, Handkoffers en City-Bags voorhanden bij M. DE JONGE, Ter Neuzen. Worden attent gemaakt op de „LISTER" Motoren van l1 [2, 2% 4, 6, 8 en 10 paardenkrachten zoowel voor benzine, petroleum als gas. Tevens op de LOEVENICHS CULTIVATOR, KETTING-EGGEN, LAND-ROLLEN, enz. Veevoederstoomers bijzonder gemakkelijk in 't gebruik, aanbranden onmogelijk. AanbevelendM. W0LFEHT, in Landbouw-werktuigen. HOEK, bij Ter Neuzen. Wie Uwer omtrent de leer en de gebruiken der Katho lieke Kerk kosteloos inlichting wenscht, wordt beleefd verzocht zich schriftelijk te wenden tot den Secretaris der Apologetische Vereeniging, Seminarie „Rijsenburg", DRIEBERGEN. Zondag 25 Februari. Arrondissements-Reclitbank te Middelburg Vastenavond. Een treinroover aan 't werk. DAGEN. Voorm. Nam, Zaterdag 24 Februari 5.26 5.45 Zondag 25 6.7 6.30 Maandag 26 6.57 7.28 Dinsdag 27 8.6 8.51 Woensdag 28 9.42 10.34 Donderdag 29 11.19 11.57 Vrydag 1 Maart 12.28 Ter Neuzen. Suite-Cases, Alle Soorten ïG m, o Maasbode*, dan ook eens af, wie liet zijn, die door hun optreden de armen, de economiseh-zwakken,naarhetsocialisme drijven*. In den Raad van State heelt 20 Feor. de nieuwe vice-president Jhr. mr. J Roëll als zoodanig zitting genomen. Voor de nuttige handwerken zijn te 's-Gravenhage geslaagd de dames J. J. Bol, J. J. Meulenberg, E. van Wijck en J. van Wyck, allen te Ter Neuzen. Te Groede is het mond- en klauwzeer opnieuw uitgebroken, op de hotstede bewoond door E. Maenhout. Strenge voorzorgsmaat regelen zijn genomen. Te Biervliet speelde Woensdagmiddag een vierjarig jongetje met een kruiwageutje op zij van de straat. Het wagentje, waarin het veatje zat. sloeg om, met het kind naar den kant van den boerenwagen, waarvoor een jong paatd was gespannen. Uit dier schijnt het kind het hoofd ingetrapt te hebben. Het kind werd met verbiyzeld. Aldaar heett Dinsdag de rederijkerskamer Jacob van Lennep* een zeer goede tooneel - voorstelling gegeven van »den Ouden Kassier* door Rosier Faassen, een tooneelspel in 4 be drijven, en van »Joost Uilenspiegel* een blijspel in één bedrijf. De vele aanwezigen hebben genoten. Zon dag, twee dagen te voren, had de rederijkers kamer dezelfde tooneelnitvoering gegeven voor betalend publiek. Toen was de zaat nog voller. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9>/s u., Ds. A. Timmerman, 2e Lijdenspreek en nam. 2 u, Da. A. Timmerman. Sluiskil. Yoorm. 9>/j D». Raarns van Hoek. Hulst. 10 uur Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Yoorm. 9 u. en nam. 2 u., Ds. J. F. van Hulsteijn Jr. Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en ö'/a u-, dhr. J. Fraanje. Oud-Gereformeerde gemeente (Ylooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5Va u-, Ds- Hubrechtse van 's-Gravenpolder. Lokaal „Eben-Haëzer" (Kerkhoflaan) Ter Neuzen. 5*/a u-> dhr. 4- 4- Kense. De rechtbank heeft in hare zitting van 23 Feb. de volgende vonnissen uitgesproken E. A. C., oud 35 jgemeenteveldwachter te Hulst, is wegens mishandeling veroordeeld tot 7 dagen gevangenisstraf, (eisch f 50 boete of 50 dagen hechtenis). F. de B., oud 18 j., landbouwersknecht te Axel, is wegens mishandeling veroordeeld tot f 25 boete ot 25 dagen hechtenis, (eisch f 50 boete of 50 dagen hechtenis.) H. V., oud 35 j., kapitein van de sleepboot »Carolina< te Dordrecht, beklaagd van diefstal met geweld onder veizwarende omstandigheden, is vrijgesproken, (eisch 2 jaar gevangenisstraf.) R. B„ oud 14 j., schippersknecht te 's Gra- venhage, is wegers aanranding der eerbaarheid, veroordeeld tot 1 maand tuchtschool, (overeen- komst'g den eisch). Voor de rechtbank te Zierikzee werd gistereD behandeld de zaak tegen P. M., te Othene, en J. P., te Hoek, verdacht van dief stal, gepleegd te Dreischor. Vanwege liet O. M. waren 9 getuigen ge dagvaard. De eisch was 8 maanden gevange nisstraf. De verdediger, Mr. Van Heusde, riep voor beklaagden de clementie der rechtbank in. Te Utrecht is bevorderd tot semi-arts de heer P. C. Jansse aldaar. De Amsterdamsche recherche is er in geslaagd de hand te leggen op mademoiselle Annie Pascal, zich noemende journaliste, Het is gebleken een internationale oplichtster te zijn. Ook de naam bleek niet de hare. Ze is een Hollandsche bij de politie bekend onder haar waren naam G. H. Men verzocht haar inlichtingen over een belangrijke poging tot oplichting, waarvan door een notaris te IJzen- dyke onlangs aangifte was gedaan. Toen bleek dat zij waarschijnlijk de gezochte was, werd zij op verzoek van de justitie te Middelburg derwaarts gezonden, na bevel van de marechaussee te IJzendyke tot oumiddellyke aanhouding. Donderdag is zij ouder bewaking naar Mid- delbuig gebracht en daar in verzekerde bewaring gesteld in afwachting dat rechtsingang tegen haar zal worden verleend. Gebleken is Dog dat zjj een gevaarlijke internationale oplichtster van beroep is, die reeds sedert 1895 telkens met politie en justi tie in aanraking was gekomen. Zij trachtte de menschen op te lichten door te vertellen dat ze aviatrice wenschte te worden. De moord te Beek. De ouders gearresteerd. Het drama, dat sedert het begin van deze week het kleine Geldeische dorpje Beek in beroering brengt, is rijk aan onverwachte wisselingen en schokkende momenten. Eerst in den avond van Zondag werd het zevenjarige dochtertje van Hartjes vermist. Het lijkje van het kind wordt gevonden, verstopt in een houtmyt. De stumper is ge wurgd. Eerst loopen geruchten van nog af schuwelijker daad aan de kleine gepleegd maar dit blijkt later niet waar te zijn. Vreemd Ijjkt het al onmiddelijk, dat men den vorigen avond reeds bij de houtmijt gezocht heett doch toen niets heeft gevonden. Dit doet de gedachte rijzen, dat het er den vorigen avond nog niet had gelegen doch er eerst later heen was gebracht. De jacht met politiehonden had geen succes doch daarop volgde opeens bet nieuws, dat de vermoedelijke dader gearresteerd was op aanwijzing van een dame uit Emmerik, die reeds overtuigd van zijn schuld, totdat twee kasteleins nit het naburige Stocholm eeu verklaring kwamen afleggen, welke hem een bijna onaantastbaar alibi bezorgde. En nuopeens het opzienbarende nieuws, dat de ouders van het vermoorde kind in hechtenis zijn genomen, verdacht zelf aan het feit, dat hierdoor nog vreeselijker wordt, schuldig te zijn, Om zeven uur Woensdagavond zijn zij door den wachtmeester der marechaussee Kelder ge vankelijk te 's Heerenberg binnengebracht. Reeds dadelijk blijkt nu de houding van den vader A. Hartjes verdenking te hebben gewekt, doch men had deze verdenking, die te afschuwe lijk leek, laten varen. Naar verluidt, zouden de andere kinderen van Hartjes, bij een scherp verhoor, dat men hen deed ondergaan, zeer bezwarende verklarin gen hebben afgelegd. De vader, die een oppassend mau is, doch zeer driftig en dikwijls erg hard voor zijn kinderen zou n.l. in een aanval van uitzinnige woede zelf zijn kind gewurgd hebben. Daar op zou hij de politie opzettelijk op een valsch spoor hebben gebracht, voorgevende, dat hy, zijn dochtertje 's middags om lucifers had uit gestuurd en dat het sedert niet weer thuis was gekomen. Zelf had hij zich 's avonds bij de zoekers gevoegd, om later, zoo word thans vermoed, het ljjk van zijn kind naar de bout- mijt te drageu en daar te verstoppen. Dat kon hij betrekkelyh veilig doen en misschien heeft hy dat bedacht want had men hem daarbij betrapt, dan kou bij immers voorgeven, nog altijd gezocht te hebben en juist het slachtoffer te hebben gevonden. Zoo althans stelt men zich voor dat de zaak zich heeft toegedragen. Hartjes zelf echter, welke materiaal men ook tegen hem verzameld moge hebbeo, ontkent alles. De trein, die Maandagavond te 10.38 vertrok van Amsterdam in de richting Haar lem, werd voorbij Haltweg plotseling tot stil staan gebracht. Het bleek, dat in een 3e klasse coupé aan de noodrem getrokken was door een juffrouw, die met haar zieken man reisde. Deze laatste werd mishandeld door een tweetal reizigers, waarvan een dronken was. Nadat een conducteur in de coupé was geplaatst om de zaak te onderzoeken, vervolgde de train, met vertraging, zijn weg. De betrokken con ducteur werd zeil ook nog door den dronken man gestompt zoodat zijn horlogeglas brak en sigaren in zijn zak beschadigd werden. De aangevallene wist echter den man in toom te houden en trok diens abonnementskaart in. Te Haarlem werden de beide lastige reizigers uit den trein verwijderd. Zij wilden echter de coupé eerst verlaten nadat gedreigd was, tot maatregelen van geweld over te gaan. Proces- is opgemaakt. De moord te Streukel. De 56-jarige J. Velthuis, die den 8sten Fe bruari voor de rechtbank te Zwolle terecht stond wegens het plegen van moord op zijn buurman, den ouden Reint van der Velde, landbouwer te Streukel, bij Hasselt, en 20 jaar gevangenis straf tegen zich hoorde eischen, is door dezelfde rechtbank tot die straf veroordeeld. Te Westerschouwen had Maandag de 13-jarige zoon van deo landbouwer B. B. de onvoorzichtigheid een buks, welke naar hij meende ongeladen was, gekscherend, onder de bedreiging wil ik eens op je schieten op een 11-jarig buurmeisje af' te schieten. Haar linkeroog werd getroffen en het rechteroog zóó zwaar buleedigd, dat de ongelukkige voor taan blind zal zjjti. 0 >k in Houtbaelen (Belgisch» Limburg) is de Vastenavond niet zoüder kleerscheuren erger afgeloopen. Zondag met middernacht kwamen zes jongens en een meisje vol plezier terug uit het dorp naar hun woning. Aan een boschje sprong er eensklaps een kerel op hen toe en stak in het wilde met een lang dolkmes. Een 30-jarige kreeg vijf doodelijken steken in de borst tegen het hart aan, in den buik, in het rechterbeen, in den rechterarm en in den rug. Zijn broeder kreeg drie steken de anderen werden alle min of meer gewond. De eerste moest dadelijk berecht worden. Maandag bracht men hem per automobiel naar het gasthuis van Hasselthij verkeert in doods gevaar. 1 De gendarmerie zocht den gansche nacht naar den vermoedelyken dader, een jongen uit de buurt, doch heeft hem niet ontdekt. Een teleurstelling. Schipper H. H. van der M., van het praam- schij» »Eben Haëzer«, liggende in de Zalmhaven te Rotterdam, zocht eeu vrouw. Dit vernam de schipper van een eveneens in die haven liggend schip, »De Cornelia*. Men maakte keDnis en schipper Van der M. bracht een be zoek aan boord van de »Cornelia«, welks schipper een jonge dochter aan boord zeide te hebben, die H. zeker zou passen. De ken nismaking viel zóó mede, dat Van der M. besloot korts metten te maken en een huwe lijk aan te gaan. Van zijn spaarboekje haalde hg alvast f 450 en stelde dit geld ter beschik king van zyn aanstaande, om zich het benoo- digde huisraad aao te schaffen. Maar zoodra het geld aan boord van de »Cornelia« achter slot en grendel lag, verdween dit schip uit de haven en de trouwlustige schipper kwam, toen hy op zoek giDg naar zyn aanstaande vrouw, tot de ontdekking, dat zij reeds de wettige echtgenoote van den schipper van de »Cornelia« is. Zyn geld heeft hy tot Dog toe niet terug gezien. Spoorwegramp. Een «iQgewoie spooiwagramp kad Dinsdag in de tuunel van Hoosac (Massachusetts) plaats, welke de langste tunuel in Amerika is. In de tunnel kwam namelyk een passagierstreiu in botsing met een goederentrein, 2500 voet van den Westelyken ingang. Doch een gewel dige brand, vergezeld van hevige ontploffingen maakte het onmogelyk de plaats des onlieils te bereiken. De spoorwegautoriteiten ver wachten, dat men vóór Zaterdag ot Zondag hat tooneel van de ramp niet kan naderen. Het verkeer is intusscben gestremd. Behalve vier personen, die gedood zyn, wisten de passagiers te ontkomen, dank my den moed van den machinist, die den passa gierstreiu deed stoppen Zeventien goederen wagens zyn vernield. In een sneltrein tusschen New-York en St. Louis werden door een stoutmoedigen ban diet alle passagiers en het personeel van hun geld en kostbaarheden beroofd. By Pied mont, in West-Virginië, sprong de roover ge maskerd op den trein en dwong eerst den ma chinist den trein te laten stilstaan. Dan door zocht hy alle afzonderlyke waggons en slaap wagens en dwong de ten deele in diepe slaap zijnde passagiers hun geld en voorwerpen van waarde at te staan. Slechts één reiziger had den moed, dit te weigeren, wat de roover be- éntwoordde met een revolverschot, dat den on gehoorzame aan het hoofd verwondde. In het geheel plunderde de bandiet twintig personen uit.. Hy maakte een buit, bestaande uit onge veer 10.000 dollar in geld en een groote hoeveelheid sieraden, als horloges, ringen en andere kostbaarheden. Het gelukte den roover, zonder herkend te worden, na zyn goedgeslaagde expeditie in een nabyzijud woud te ontvluchten. Bestuurder ARTHUR HENDRIKX. Zondag 25 Februari a. s., te 2V9 are, dagvertooning aan verminderde pryzen; op voering van het overgroot lachsucces »PEPITA nieuw beroemd bljjspel in 3 bedryven, naar het Fransch van J. Chancel en H. de Gorsse. Vertaling van Ernest Kinder mans. Directeur-artistique J. BRESOU. Zondag 25 Februari a. s., te 21/ï ure, dag voorstelling opvoering van: «PAILLASSE* Lyrisch drama in 2_ bedryven vau Léon Cavallo, en »LA DIVORCEE*. Operette in 3 bedryven door M. Victor Leon. Muziek van Léo Fall. in alle pryzen A en v Pegamoid maten. A r «n Japan Bambóu gevlochten in verschillendegrootten. 'f!

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1912 | | pagina 3