prima LitecMnMen Het Biosssope-schip ALHAMBRA FLOTTANTE De Programma's bestaan uit le klas projectieën, w. o. m. LA BOHÈME, STIERENGEVECHT VOORSTELLINGEN 'savonds van 8-11 uur. ijpSP' Zaterdagavond aanvang te 7 uur. KINDERVOORSTELLING: Zaterdagmiddag ïan 2-tt nar, EIERKOLEN, enz. is aangekomen te TER NEUZEN, Ligplaats HEERENGRACHT. 430 Zitplaatsen. ïïederlandsch Tooneel van Gent. Groote Schouwburg te Gent. Advertentiën. Steeds verkrijgbaar Overal behaalde deze grootsche inrichting enorm succes, leest de verschillende verslagen in Dag- en Weekbladen. Prijzen 75, 50 en 30 cent. De Voorstelling duurt 3 uur in deze Voorstellingen Kinderen 50, 30 en 15 cent. liet getatoueerde vestingplan. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 17 Februari 1.46 2.3 Zondag 18 2.19 2.33 Maaudag 19 2.49 3.4 Dinsdag 20 3.19 3.33 Woensdag 21 3.49 4.3 Donderdag 22 4.19 4.34 Vrjjdag 23 4.51 5.8 Gebp. HAMERLINCK. gpoot pracht-drama naar de Opéra van dien naam. te Nimes, Z. Frankrijk, enz. enz. enz. •ff Plaatsbespreking a 10 cent extra per plaats. Wi Buffetten en lavatories aan boord. Eindelijk daar hoort men den wachter roepen. Door roepen en schreeuwen, tracht men zijn aandacht te trekken. De man wil juist de hekken sluiten voor den trein. Hij hoort de gevangenen, snelt fluks toe en met vereende krachten tracht men nu de deur te openen, 't Gelukt nietDe trein is intusschen aangekomen en staat op het punt om te vertrekken, als de wachter roept »Wacht even mout'n nog 'e paor mit«. »Laat ze dan toch instappen* aldus de conducteur, ietwat driftig. »Jao, man - zai zitt'n hier in 't lokaal een kenn'n d'r nait weer oet. Help maor even 'n handje mit.« En de conducteur komt en helpt mee aan 't reddingwerk, maar 't baat niet. De twee conducteur komt, de machinist komt alles te vergeefsDe heer en dame zijn en blijven gevangen. De toestand wordt hachelijker. Het trein personeel wil graag verder, maar de heer zegt met klem: »We moeten mee, hoor! Jullie laten ons hier niet zitten Wat moet men doen? De dame wordt hoe langer hoe zenuwachtiger en staart maar steeds met strakke oogen naar het venster, daarin haar eenigste redding ziende. En onwillekeurig neemt ze haar eigen otnvang op en vergelijkt die met de opening, die er in het venster gemaakt kan worden, 't Zal misschien gaan, al is ze in den laatsten tijd ook wat corpulent geworden. Op eens daar komt iemand op het geniale denkbeeld, om een paal te halen. De ijvere wachter vliegt ijlings naar huis en keert dra met het bewuste voorwerp terug. Alle hoop is nu op die paal gevestigd. Men gaat er mee aan het werk en jawel, 't duurt niet lang, of er komt beweging in de deur, nog een duw en ze is open, verlost zijn de heer en de dame De passagiers, die om het lange wachten voor de raampjes staan te kijken en nu pas de oorzaak er van zien, schateren het uit van 't lachen. Het treinpersoneel, ja, allen verheugen zich, dat de reis kon worden vervolgd, niet het minst de heer en dame. Een verloren zoon. Uit St. Maartensdijk (Z.) wordt aan »De Zeeuw* gemeld, dat de kieioe jongen, die al daar ongeveer 14 dagen geleden is komen aanzwerven, thans door de familie Kosters uit 's-Gravendeel is herkend als hun kind, Reinier, dat zjj voor ruim elf jaar zijn kwijt geraakt. Toen het kind op 5-jerigen leeftijd opeens plotseling verdwenen was, dachten de ouders niet anders of het was verdronken. Dagen achtereen werd gedregd en gezocht. Toen werd het vermoeden geuit, dat het kind ontvoerd zou zijn door personen, die z ch met een woon wagen op het dorp hadden opgehouden het was toen echter te laat om dien wagen alsnog op te sporen. De ouders verklaren met de grootste zeker heid, dat deze jongen hun zoon is. Volgens hun beweren zou hij thans 16 jaar oud zijn. Gelijkenis in gelaatstrekken, haarkleur, oog opslag en in gang met hun andere kinderen, een flauw litteeken bij een wenkbrauw, dit alles deed Kosters en zijn vrouw, vooral de vrouw, met volle overtuiging en tot schreiens toe bewogen zeggen »Het is ons kind*. Mede op advies van den officier van justitie uit Zierikzee, die toevallig ter plaatse was, gaf de burgemeester, die door medelijden ge dreven zich den zwerveling had aangetrokken, het kind aan Kosters mede. Kosters en vrouw teekeuden een verklaring, waarin zij er in toestemmen dat, indien nog anderen opdagen die ook aanspraken op den knaap meenen te kunnen maken, de Rechtbank te beslissen zal hebben. llouge belastingen in Den Haag. Men begint zich te 's-Gravenhage, naar van daar aan »De Stand«. geschreven wordt, ten deele ook in officieele kringen, ernstig onge rust te maken over de belangrijke stijging, die de belasting ondergaat, daar deze de ge goede ingezetenen naar elders drijft. In korten tijd zijn niet minder dan zes rijke familiën uit de stad weggetrokken, naar mag worden aangenomen ten gevolge der belastingstijging. Verwacht wordt, dat de exodus zal aanhouden ja toenemen daar door allerlei maatregelen de belasting nog wel sterker stijging zal gaan vertoonen dan thans. Een mijnramp. Omtrent de mijnramp, te Antoiniënhütte, in OpperSilezië, worden nog de volgende bij- zonderhedeu vernomen De ramp had plaats in de Lythandiamijn. Kort nadat Maandagmorgen vroeg de tweede nachtploeg was afgedaald, ontstond door een ontploffing van het mijngas brand, die echter door de in de schacht werkende arbeiders tot zijn haard kon worden beperkt, waarna de menschen werden opgehaald. Daarna daalde een uit 50 man bestaande reddingsbrigade, onder aanvoering van een ingenieur af, om den brand zoo mogelijk in te dammen. Daarbij kwamen een opzichter, 3 voormannen, een machinist en 2 mijnwerks in een verlaten gang, die door een ventilatiekoker met den brandboord in verbinding stond en vol dichte rook was De 7 mijnwerkers verloren het bewustzijn en stikten, eer men hun hulp had kunnen bieden. De overige manschappen vermisten spoedig hun kameraden en snelden met zuurstofappa raten toe om hen te redden, maar men vond slechts hun lijken. Er moeten nog 27 mijn werkers in de schacht zijn ingesloten en men vreest, dat zij omgekomen zijn. Om 11 uur Maandagmorgen is opnieuw een reddingsploeg afgedaald, die bij het afzenden van dit bericht nog niet teruggekeerd was. Het reddingswerk wordt zeer bemoeielijkt door de de omstandig heid, dat de plaats des onheils 11/i K.M. van den ingang der mijn verwijderd is. In de mijn Reden bij 't station Reden-Frie- densthal, die pas in exploitatie is genomen, brak Maandagmiddag de kapel van een bijsch- toestel. De manden sloegen om en de inhoud viel neder op de benedenstaande arbeiders. Drie man werden gedood, en 3 zwaar en 3 licht gewond. Een mooie bruiloftsviering Naa' boerer-bruiloftsfBT ijen in Rusland gaan de gasten nog als eens meer met het voor nemen er elkander de hersens in te slaan dan wel om gezellig bij elkander te zitten en feest te vieren. Op den tweeden feestdag van een boerenbruiloft te Kasan ontstond Maandag een bloedige vechtpartij, waarbij niet minder dan 26 bruiloftsgasten eD de bruigom gedood werden, terwijl een groot aantal gewonden zich in het ziekenhuis moesten doen opnemen. De koude in Amerika. De berichten over de koude in het Oosten van de Vereenigde Staten, maar vooral in den staat New-York, zijn verrassend. De Hudson, die zelden vol ijs is, ligt ditmaal in zijn bovenloop zoo vastgevroren, dat er van Tarrytown tot Albany met automobielen over kan worden gereden. In het centrale gefleelte van den staat New-York hebben geweldige sneeuwstormen gewoed. Op tal van plaatsen bleven treinen in de sneeuw steken. Te Middleton vroor het 37° C. Sinds Vrijdag ochtend is geen enkele trein uit Oswego ver trokken en is er ook geen binnengekomen. Tusschen genoemde plaats en Fulton zijn vier treinen in de sneeuw blijven steken. Maar ook in de New-Yorksche haven baren vorst en ijs groote moeilijkheden. Van het Vrijheidsbeeld tot het Staten-eiland is de Hudson-monding met drijfijs overdekt. De booten vriezen vast aan de kaden en pieren. Zelfs reusachtige schepen als b.v. de Baltic van de White Star Line kunnen bijna niet door het ijs komen. De Baltic had vijf uur noodig om na het quarantaine-onderzoek haar ligplaats te bereiken. Het Fransche stoomschip La Provence kon bijna niet door het ijs heenkomen maar de Campania van de Cunard-lijn sneed er glad door. In een tramwagen stierf Zaterdag een vrouw, die door het wachten op de tram aan den hoek van een straat door de koude was bevangen. Onlusten te Praag. Te Praag hebben Maandag weer eens zeer ernstige vechtpartijen plaats gehad tusschen een groep Zuid-Slavische studenten en politie. Nadat een door 2000 personen bezochte protestvergadering der Tsjechen tegen Hon- garije's politiek van het geweld was afge- loopen, trokken 200 Zuid-Slavische studenten, onder het uitjouwen van Hongarije en den nieuwen Bauus van Croatie van Curvaj, door de stad. Op de trappen van 't landsmuseum trachtten zij een Oostenrijksche vlag te verbran den. Politie trachtte den drager van de vlag, een [student, te arresteeren, waarop een bloe dige botsing ontstond tusschen de te zwakke politiemacht aan de eene zijde, en de studen ten, bijgestaan door de toegestroomde menigte, aan de andere. Bij het opbrengen der arrestanten drong de menigte zóó op, dat de agenten met de blanke sabel er op in moesten slaan, waarbij verscheidene personen ernstig gewond werden, terwijl een agent deerlijk werd toegetakeld door de woedende volkshoop. Eerst toen er versterkingen waren aangerukt, slaagde de politie er in de menigte uiteen te jagen. Voor den militairen krijgsraad te Posen is een spionnage-proces aanhangig, dat naar een verhaal in de »Budapester Presse* een zeer romantischen grond heeft. Een jong Duitsch officier, arm als een kerkmuis, was geëngageerd met een dame, die ook niets bezat. Zij wilden zoo graag trouwen, maar de mogelijkheid om het te doen, ontbrak. Daar naderde op een dag de verleider, in de gedaante van een geheimen agent der Russische regeering, die wellicht van de treurige omstandigheden gehoord had en den luitenant zestigduizend gulden aanbood, zoo hij een plan van de vesting Posen wilde leveren aan de Russische regeering. Door dit groote bedrag verblind, besloot de officier het te probeeren. Maar hij kon geen plan van de vesting kiijgen om net naar Rutlaud te zenden, en evenmin kon hij het teekenen op papier. Eindelijk kwam- zijn bruid op het denkbeeld, dat hij het plan zou tatoueeren op haar rug. Zoo gezegd, zoo gedaan. Onder groote moeilijkheden en zware pijn, die het meisje leed, werd het geheele plan op haar rug getatoueerd. Toen het gereed was, vertrok de jongedame naar Warschau. Geïn troduceerd door den Russischen geheimen agent werd zij zeer vriendelijk ontvangen door den ujilitairen gouverneur. Haar blouse en corset uitdoende zeide zij »Hier is het plan.* Het werd gefotografeerd en het afgesproken bedrag werd aan de dame uitbetaald. Nadat zij in Posen teruggekeerd was, wekten de plotseling veranderde financieels omstandig heden van het jonge paar verdenking. Hij was gezien met den Russischen agent, zij was naar Warschau geweest. Eenig bewijs voor verraad was niet te vinden, maar zij werden beiden geairesteerd. In de gevangenis werd het getatoueerde vestingplan op den rug der jonge dame gevonden, en nu staan zij terecht wegens overtreding der wet op de spionnage. Een nieuw onderzoek. Vier jaren geleden werd een Zweedsche huisbediende te New-York tot dertig jaren gevangenisstraf veroordeeld wegens inbraak in het huis van zijn vroegeren patroon, Schiff, den bekenden bankier, wien hjj, toen deze hem in zijn woning aantrof, met een knuppel zou zijn te lijf gegaan. Het zware vonnis werd gewezen in een tijd, toen tal van inbra ken voorkwamen en de rechters dus meenden, een voorbeeld te moeten stellen. Uit de gevangenis zond de veroordeelde Zweed een verzoekschrift aan gouverneur Dix, waarin hij beweerde dat hij geen inbraak had gepleegd. Er was een vrouw in het spel, en om den naam van deze te redden, had hij bekend zich aan inbraak te hebben schuldig gemaakt, De bankier Schiff wist, dat hij onschuldig was, hij had volstrekt geen aanslag op den bankiei gepleegd, integendeel, deze had hem toen hij hem in de woning betrapte, zelfs nog geld gegeven en zich bereid verklaard, hem in staat te stellen het land te verlaten, Schiff had hem echter later toch doen arres teeren en hem aan zijn lot verder overgelaten. Het merkwaardige verhaal vond geen geloof bij den gouverneur; maar intusschen kwam het in de bladen en daar nu een groote strooming in de openbare meening voor den veroordeelde partij trekt en liefst de voorstel ling maar aanvaardt, dat deze >arme man» een slachtoffer is van een boosaardigen million- nair, is besloten de zaak nog eens weer in het openbaar te behandelen, om aan alle ver dere praatjes een einde te maken. De Berlijnsche politie heeft de hand gelegd op een zestigjarig huwelijkszwendelaar, die de kerkhoven der rijkshoofdstad tot zijn operatiebasis had uitgekozen. Hij placht daar geregeld op de loer te liggen, ten einde er treurende weduwen te ontmoeten, die bij de graven harer overleden wederhelften kwamen weenen. Alfred Fischer zoo heeft deze engel der vertroosting kwam dan opbeurende woorden spreken tot deze hem onbekende, edoch week gestemde vrouwen, wier vertrou wen hij dan meestal wist te winnen door zijn waardige houding en door de rol, die hij speelde door zich voor te doen als treurend weduwnaar. Waren zijne slachtoffers niet al te ontroostbaar in haren droefen staat, dan wist de slimmerd zich doorgaans spoedig te doen uitnoodigen tot een bezoek of te bezoeken te haren huize. Daar werden dan weldra nieuwe huwelijksplan nen gesmeed, waarbij Fischer zich als tusschen- persoon aanbood of ook wel eens zelfs als gegadigde naar de hand der eenzame dong. Het begon altijd met leeningen en voorschotten en het eindigde geregeld met chantage of met diefstal van juweelen en met de verdwijning van den nieuwen vriend. De oude bedrieger is door de politie gevangen genomen, natuurlijk op een kerkhof, dat hij juist verliet in gezel schap van een dame in zwaren weduwenrouw. Zijn laatste verovering, zoo willen we hopen. Bestuurder ARTHUR HENDRIKX. Zondag 18 Februari a. s., te 21li are, dagvertooning aan verminderde prijzen op voering van »DE LUSTIGE BOER* (Der Fidele Bauer) zangspel in 3 bedrijven van Victor Léon. Vertaling van A. van den Heuvel. Muziek van Leo Fall. Directeur-artistique J. BRESOU. Zondag 18 Februari a. s., te 21/s ure, dagvoorstelling; opvoering van: *FAUST«. 11 11 11 11 11 11 uit «Ie Nederlaiulsche Staatsmijnen, Ter Neuzen. Schuttershofweg.'

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1912 | | pagina 3