UIT ONZE OMGEVING. Kerknieuws. Kechtszaken. Gemengde Berichten. je tante haar hoofd er wel bjj neerleggen. Phyllis stiet een raadselachtig lachje uit, en daarop redeneerden zjj alweer verder. Eensklaps, bij Sloane Square, riep het meisje „Nu moet ik hier uitstappen, vent, en als de wind naar huis." Ongaarne genoeg hielp hij haar uit het koetsje. „Zal ik je morgen zien, mijn engel vroeg hij bij het afscheidnemen. „Neen neen, dat zal niet gaan, jou begeerige jongen!" lachte het meisje. „Heb nu geduld. Nog maar twee dagen en dan zal je méér dan genoeg van rnjj krijgen „Nooit genoeg! Nooit!" zwoer bij. .Maar ik wou je enkel maar voor een uurtje, om met mij naar een goudsmid te gaan en een verlovingsring te koopeu en raipschien nog een paar andere nesterijen begrijp je?" Phyllis' oogen schitterden. „Best, mijn jongen", zeide zij. „Hoe lief van je dat je daaraan nog denktDus, laten wij dan afspreken dat we elkaar morgen weer op hetzelfde plekje ontmoeten, om drie uur." En stralend verliet zjj hem. „'t Is wel een goed slag van een jongen", mompelde zij. „Ik hoop maar dat hij mij op den langen duur niet è.1 te erg vervelen zal." Zondag 18 Februari. Arrondisseraents-Rechtbank te Middelburg Afpersing. waren afgelast, doch dat in het laatst van September daarvoor ten aanzien van de groote manoeuvres geen reden meer bestond. De beslissing is echter zoo lang mogelijk aangehouden en viel tegelijk met het besluit om de lichtingen, wier herhalingsoefeningen waren verlengd, weer naar huis te zenden. Ook was vooraf een vollediger spoorwegregeling getroffen en zijn troepenafdeelingen gereserveerd voor de bezetting van speciale punten. Voorts werden goedgekeurd de officierstrak- tementsverhoogingen. Verder werd aangenomen de buitenlandsche zaken begroot ng, ra mededeeling door minister de Marees van Swinderen dat onze gezant te Lissabon hem bericht heeft, het Portugeesch antwoord te hebben ontvangen op onze nota betreffende de Timor-quaestie. Uit dit telegram van den gezant maakte de minister op dat bedoeld antwoord allenszins bevredigend is en hij vertrouwde dat de moei lijkheden op Timor tot de geschiedenis zullen behooren. Donderdagavond werd op de bovenzaal van hotel «Centraal* het éénjarig bestaan onzer »Neuzensehe Schaakclub* gevierd, door het houden van een' wedstrijd in drie klassen, waaraan alle leden deelnamen. Twee der leden waren nog niet in eene klasse ingedeeld, zoodat ze van dezen wedkamp waren buitengesloten. De vereeniging telt thans 13 leden, terwijl een nieuw lid zich heeft aangemeld. Gedurende de laatste maanden bedankten er twee en traden drie andere daarvoor in de plaats. Nadat de voorzitter een openingswoordje had gesproken, sprongen -op de diverse borden overal een paar vijandelijke pionnen naar voren, aldus het vuur van den strijd openend. Het zijn genoeglijke echt huiselijke avondjes die de leden éénmaal per week in het ge zellige zaaltje van den heer Visser doorbrengen. Maar, wie er als introducé eens een kijkje mocht willen nemen, dien raden we aan, z'n tong maar zoo lang thuis in den pekel achter te laten, want het zijn zwijgers, die schakers In een wolk van sigarenrook denken ze alle mogeljjke trucs en kneepen uit, om hunne tegenpartij een hak *e zetten en als dat gelukt is, wordt de stilte even verbroken door een diepe zucht van den verslagene of een »moet je nog peultjes van den over winnaar. We kunnen gerust zeggen, dat er bjj den wedstrijd kranig is gewerkt, in alle klassen. In de eerste klasse bleet de wedstrijd on beslist. Donderdagavond a s. moeten de heeren I. van de Sande en Jac. Donze de beslissende partjj spelen. Winnaars werden in de tweede klassede heer D. Tholens Jr., in de derde de heer J. van Sprang. De prjjzen bestonden uit een schaakspel, een vulpenhouder en een werkje over schaken. Gezellig wordt het 's avonds tegen een uur ol acht op onze anders zoo stille Heerengracht. Een massa volk verdringt zich tegen dien tijd voor het daar vastgemeerde theaterschiphier een groepje glunderende jongelui met een paar dubbeltjes krampachtig vastgeknepen in een tot vuist gevormde hand ginds een paar weetgierige schippersknechts, die wjjsgeerige beschouwingen houden over de constructie en de exploitatie van het vreemde vaartuig; en overal groepjesmanuen en vrouwen, knoopen tellend of ze gaan of niet gaan zouden opgeschoten jongens en dienstmeisjes, die elkaar bestolens oogjes geven en in den arm knijpen en daartusschen hier en daar een hunkerend gezichtje met vragende kijkoogjes naar al die lichtlampjes, naar al die blijde gezichten van hen, die de loopblank over schrijden. We hebben er den avond doorgebracht en toen we thuiskwamen waren we verrukt over hetgeen de ondernemers hadden t9D beste ge geven. Het programma was nog schooner dan dat van Dinsdag en Wroensdag. De heeren directeuren vertelden me, dat ze morgen weer met een geheel nieuw programma hunne bezoe kers hopen te verwelkomen. Nogmaals wekken we allen op van de gelegen heid gebruik te maken deze prachtbioscope té gaan bewonderen. Met ingang van 1 Mei a. s. wordt dé agent der rijks-verzekeringsbank de beer Groote alhier verplaatst naar Rotterdam, terwijl de beer Dekker aldaar in die betrekking wordt overgeplaatst naar Ter Neuzen. Op de voordracht voor onderwijzer aan school no. 118 te Amsterdam komt als no. 2 voor dhr. A. C. de Pauw te Ter Neuzen. h' jr »St. Crt.« no. 38 bevat het besluit van den 27sten Januari 1912, tot vaststelling van een bijzonder reglement van politie voor het Nederlandsche gedeelte van bet kanaal van Gent naar Terneuzen en dat van den denzelfden datum tot vaststelling van een reglement voor de scheepvaart, ter beveiliging van beweegbare spoorwegbruggen over bet kanaal van Gent naar Terneuzen in den spoorweg GentTer- neuzen nabij Sluiskil. Volgens opgaven van den Ceutr. Gezond heidsraad zijn in de week van 7 tot en met 13 Febr. in Zeeland geconstateerd 11 gevallen van besmettelijke ziekte en welvan roodvonk 2 gevallen te Aardenburg en 1 geval te Colijnsplaat, Kats, Kruimngen en Vlissingen van diphtheritis 5 gevallen te Aagtekerke. Gevecht met de politie. Te Hontenisse heeft Zondagavond een ernstig treffen plaats gehad tusschen de politie en de vier gebroeders alle arbeiders aldaar. De hulp der politie werd ingeroepen door een burger, die reeds door een der hroers met een mes was bewerkt. Toen de gemeente veldwachter in het café kwam, waar het viertal zich bevond, werd hij door den oudsten van hen, den 2G-jarigen A. C., met een brood mes bedreigdhet gelukte hem ecbter zijn aanvaller te ontwapenen. Intusschen was ook de maréchaussee ter plaatse verschenen en achtte men het noodig den niet-jongen man, de anderen zijn respectievelijk 23, 20 en 19 jaar oud, in arrest te stellen. Dit ging gepaard met groot verzet. Dinsdagmorgen zijn de vier woestelingen zwaar geboeid en onder sterk geleide naar Middelburg overgebracht en aldaar in het huis van bewaring opgesloten. Door de voorloopige aandeelhouders der op te richten suikerbieten-fabriek te Sluis, is in de Woensdagmorgen te Oostburg gehouden vergadering thans definitief tot de stichting der fabriek besloten. In bet' geheel zijn nu ruim 1800 aandeelen geplaatst. Het besluit wtrd onder een daverend applaus genomen. Het voorloopig bestuur belast zich, tot dat een definitief bestuur zal gekozen zijn, met de voorloopige regeling van de werkzaamheden. Zelfs Phyllis voelde eene buiteDgewone ont roering, toen zij in de vroegte van den zomer morgen uit bet linis aan de Cadogan Place sloop Het hnweljjk was vastgesteld op half Degen, in de kerk van St. James, aan Piccadilly. Lionel had afgesproken dat bjj zijn bruidje aan de kerkdeur zou opwachten Zoodra Puyllis veilig en wel om den boek der straat was, riep zij een cabby en g f hem het adres: en de man grinnikte veelwetend toen bjj de zweep over zijn paard legde, in het vooruitzicht van eeue royale fooi. Het meisje was geheel in het wit, zoo fraai mogeljjk voor de gelegenheid aangedaan. Maar in haar hart speet 't baar dat zjj niet trouwen kon in de ideale sat jjnen sleepjapon, met kanten sluier en myrtenkrans, en den stoet van bruids meisjes, dien zjj zich altoos had gedroomd. Want een grootscheepsche trouwerij, waarover de halve wereld spreken zou, had haar altoos voorgezweefd als het hoogste en heerlijkste diDg ter wereld. En nu zou er niemand wezen om de bruid te bewonderen behal ve, natuurlijk, de bruidgom, maai die telde niet meê. Dus aanvaardde Phyllis den gewicb- tigsten stap in het leven van een meisje met gevoelens van niet geringe spijtigheid. Evenwel begrypeode dat het onder de gegeven omstan digheden toch niet audere mogeljjk was, schikte zjj zich in het onveranderlijke en besloot er Van te halen wat er van te halen viel. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9'/2 u., Ds. A. Timmerman, 1ste Lijdenspreek en nam. 2 u, Ds. A. Timmerman. Sluiskil. Nam. 2 u, Ds. L. de Boer van Hulst, en 's avonds 6 u., Ds. liaams van Hoek. Zendingsrede. Hulst. 10 uur Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9 u. en nam. 2 u., Ds. J. F. van Hulsteijn Jr. Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5'/j u., dhr. J. Fraanje. Oud-Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en ö'/a u., Ds. Hubrechtse van 'B-Gravenpolder. Lokaal „Ebeu-Ha'ëzer" (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. 5]/2 u., dhr. J. J. Kense. De rechtbank beeft in hare zitting van 16 Febr. de volgende vonnissen uitgesproken J. P., oud 39 j., straatmaker, en J. P. J., oud 29 j., bootwerker, beiden te Ter Neuzen zijn wegens mishandeling veroordeeld, ieder tot 10 boete of 10 dagen hechtenis, (eisch voor ieder 1 maand gevangenisstraf.) H. J. C., oud 19 j., arbeider te Hontenisse, is wegens beleediging van een ambtenaar, veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hech tenis, (eisch als voren). J. B., oud 26 j., landbouwer te St. Jan- steen, is wegens vernieling veroordeeld tot ƒ10 boete of 10 dagen hechtenis, (eisch als voren). J. G. v. N., oud 46 j., burgemeester te Schore, is wegens smaadschrift veroordeeld tot ƒ10 boete of 10 dagen heebtenis, (overeen komstig deu eiscb). De echtgenoote van den landbouwer B., op het gehucht Bedaf, bij Baarle Nassau, heeft Zondagnacht angstige oogenblikken doorleefd. Terwijl haar man n. 1. voor zaken van huis was, heeft de inwonende knecht getracht de geldkast open te breken. Zich door de vrouw, die wakker geworden was, herkend ziende, heeft hij haar eenig geld afgeperst en de be lofte, dat zij hem niet verraden zou. De vrouw beloofde zulks, doch zich niet verzekerd achtende, dat zij haar belofte zou houden, nanf de onverlaat een mes met het doel de vrouw van het leven te berooven. Door haar bidden en smeeken en de belofte, dat zij hem later nog 50 frs, zou ter hand stellen, liet de booswicht zich vermurwen en verliet het huis. De zaak is thans in handen der politie. Brutale streek. De drogist Scharmach, die met zijn methylal cohol in het asyl te Berlijn 73 slachtoffers maakte, bevindt zich nog altijd in voorloopige hechtenis en zijn drogisterij is gesloten. Het gevolg hiervan is geweest, dat Scharmach zijn verplichtingen tegenover verschillende leveran ciers niet is nagekomen en dat twee deur waarders zich aan het perceel Wallstrasse 42 te Charlottenburg vervoegden, om gerechtelijk beslag op den inboedel van den drogist te leggen. Niet gering was echter de verbazing en schrik der beide mannen van de wet, toan zij, na de deur geopend te hebben, door twee mannen onderste boven werden geloopen, die daarna in een snelle vlucht op de straat hun heil zochten. Bij nader onderzoek bleek, dat de twee dieven successievelijk al bet huisraad, bedden, tafels, kleeren enz. uit de woning achter den winkel naar buiten hadden weten Hare gaüsche bagage bestoud uit een hand- valiesje en een lichten stofmantel. In bare slaapkamer thuis uad zij twee kofiers achter gelaten ter nazending en den ganschen nacht was zij bezig geweest om die te pakken. In Lionel's appertement wachtte een derde kofier, gevuld met allerlei gekochte reishenoodigdhe- den. I)e cab hield straks voor de kerkdeur stil, en Lionel hielp zijn bruidje uitstappen. Hij zag er knap en flink uit, zoodat Phyllis'oogen hem goedkeurend monsterden. Hij droeg een donker flanellen pak met een stroohoed, en hij droeg een witte anjer in het knoopsgat, „Bravo!" fluisterde hij. „Ik was op 't laatste oogenblik haast bang dat je mij slib zondt hebben laten vangen." „Malle jongen lachte z(j. „Vertrouw je mij dan niet „Ja zeker", antwoordde hij vrooljjk, terwijl zij de kerk binnentraden. „Maar je begrijpt wel dat ik óók een beetje nerveus ben. Ik heb van nacht geen uur geslapen, en vóór dag en dauw al was ik op. Dus beu ik maar naar Covent Garden gegaan, om wat bloemen voor je te koopeo." te krijgen, zonder dat de bovenburen er iets van haddeu bemerkt. Het gelukte slechts een der beide inbrekers te ontkomen. De ander werd gepakt, lievige brand te Amsterdam. Woensdagnacht is brand uitgebroken in de loods van de maatschappij Oceaan. De opper vlakte waar de brand nog steeds woedt i's 180 M. bp 25 M. De inhoud van de loods bestaat uit copra, tabak, olie, peper, meel en gummi. De schade word geschat op 1 millioen guldens. De brandweer is met al het materiaal bezig. Nader seint men Woensdaguacüt omstreeks 4 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een zwaren brand, die uitgebroken was in een der loodsen van de Naarnl. Venn. Orauje-Nassau-Veem. De braudweer was met veel materiaal aanwezig en gaf met ruim 24 stralen water. Bijgestaan door de twee drijvende stoomspuiten werd de strijd t g ui het vei woestende element aangevan gen. Maar bepaalde zich hoofdzakelijk tot bet beperken van den brand, want aan feitelijk blusscheu viel niet te denken. Over de geheele stad was een hel rosse gloed aan den Ooste lijken hemel zichtbaar en dichte rookwolken stegen omhoog, zich langzaam verspreidend over de donkere daken der huizen. De vieze luebt van brandende copra was duidelijk waar te nemen. De loods, waar de goederen geborgen werden van de schepen, die uit Java binnen komen, is gehuurd door de Naaml. Vennoot schap Meijer en Co's Scheepvaart-Maatschappij en door de Stoomvaartmaatschappij Oceaan van de gemeente Amsterdam, waarvoor zij een huur van f 500 per week betalen. In deze loods waren geborgen 10,000 balen tobiak-meel, 1500 pakken kapok, 20 vaten olie, ongeveer 1000 pakken tabak, 30 kisten gummi, 6000 balen peper, circa 300 balen kinabast, eenige honderden balen koffie, 500 balen veevoeder, een paar honderd balen cacao, 1500 balen copra, benevens een groote voorraad rottiug, koper enz. De portier die de wacht hield, ontdekte omstreeks 4 uur dat rook opsteeg uit de loods, aan den Oostelijken kant, en een oogenblik later stond de geheele loods in lichte laaie. Telkens hoorde men zware knallen en spatte het vuur uiteen, doordat weer een vat olie gesprongen was. De brand is vermoedelijk ontstaan door broeiing van het veevoeder. Toen wij de plaats des onheils verlieten, woedde het vuur nog onverminderd voort, doch alle gevaar voor uitbreiding was gewekeD. De brandweer zal nog wel eenige dagen bezig zijn om het vuur te blusschen. Burgemeester Röell en de hoofdcommissaris van politie waren op het terrein van den brand aanwezig. Om ongeveer kwart voor acht Woensdagmorgen stortte het laatste ge deelte van de lange loods met veel geraas in. De schade bedraagt ongeveer 1 millioen Door dezen brand zullen ongeveer 400 a 500 werklieden gedurende eenige dagen zonder werk zijn. De booten die het laatst hebben gelost zijn de Eastra, de Opack en de Duck- lion. Men is thans druk doende om een audere loods leeg te maken, om de goederen die door andere booten worden binnengebracht te bergen. De boeken en bescheiden konden met groote moeite door het personeel worden gered. Zij kwamen van een kale reis. 't Gebeurde dezer dagen te Heiligerlee, zoo schrijft de «Prov. Gron Ct.« Een heer en dame komen haastig aanloopen.'t Is avond en vinnig koud. Ze moeten nog mee den trein van 10 uur 50 naar Winschoten. Ze zijn wat laat, maar vertrouwen wel, dat ook de trein laat zal zijn. Als ze bij de spoorhekken zijn, worden deze juist gesloten. «Mooi op tijd* zegt de dame gauw maar 'n kaartje genomen, man, de trein zal er wel subiet wezen*. En ja de vurige Salamander komt met Noordernet-snelkeid. Maar van de verkeerde richting't is de trein, die 10 uur 20 Heiligerlee moet passeeren en daar nu pas een half uur later voorbij trekt. Dat is een heele ontgoochelingMen zal dus moeten wachten, tot de treinen elkaar te Zuidbroek wisselen. En dan met die Siberische koude zoolang in het niet-verwarmde wachtlokaal te moeten zitten, wat een vooruitzicht. Maar ze stappen d'r in, 't is d'r in elk geval beter dan buiten. Als ze d'r binnen zijn, wil men de deur sluiten, maar gemakkelijk gaat het niet. Toch gelukt het eindelijk na veel trekken en rukken en tevreden zegt het vrouwtje »Zie zoo, man we zijn onder dak*. «Ja, maar aldus de man na een poosje «als ze nu maar weer open kan En meteen begint hij 'alvast te probeeren. Te vergeefsHoe men ook rukt en duwt, d'r is geen beweging in de deur te krijgen. En eenigszins korzelig bromt de man »Daar heb je 't al gevangen Goede raad is duur. Men moet maar wachten op den spoorweg wachter. Maar deze zit hoog en droog in zijn huisje en weet natuurlijk niet, wat er gaande is. Wachten is dus de boodschap.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1912 | | pagina 2