Aanbesteding levering van zuiverwitBroofl Vrijwillige Verkoopiug. Hollandia Passerdoozen. St, Nicolaasfeest 1911. Kistjes van 25 stnks fO,60, f0,75, f0,00, fl.OO, f 1,50en hooger. Kerknieuws. Rechtszaken. Gemengde Berichten. BUITENLAND. Nederlandscli Tooneel van Gent. i Groote Schouwburg te Gent. Nieuwe Cirk van Gent. - Hoogwatergetij te Ter Meuzen. Advertentiën. Openbare WINKELHUIS, WAND VERSIERINGEN, Kunst Porselijn. KUNSTBEELDEN". M. DE JONGE, Ter Neuzen. J. DE KOK, Ter Neuzen. ALMANAK bevattende het HOOGWATERGETIJ van TER NEUZEN, gedeelte van het kanaal van Ter Neuzen, met bjjbehoorende werken gedurende de jaren 1912, 1913 en 1914. Raming 24.900 per jaar. Ingeschreven werd door de heeren G. A. van der Straaten, Bergambacht, 24.500 A. Tholen, Dz., 25.983; C. A. Kaan, 26117 en A. Tholens Dz., 16820. De inschrijvers, wier woonplaats niet g6noemd is, wonen te Ter Neuzen. In Zeeland kwamen in de week van 22 tot en met 28 Nov. 11 gevallen van besmet telijke ziekte voor, nml. 9 van diphtheritis, 1 te Borsselen, 1 te Doivendjjke, 2 te Goes, 1 te Hulst, 1 te Koewacht, 1 te Kortgene en 1 te Schoondijke eü 3 gevallen van roodvonk, nml. 1 te Sas van Gent, 1 te Sluis en 1 te Vlissingen. Zondag 3 December. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 91/,, u., en nam. 2 u Ds. A. Timmerman. WOENSDAG 6 December, 's avonds 8 uur, Vergadering van de leden der zondingsafdeeling in de Catechisatie kamer. Sluiskil. Voorm. 9'/, u., Ds. Raams van Hoek. Hulst. 10 uur Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk. Ter Neuzen. Voorm. 9 u., en nam. 2 u., Ds. J. F. van Hulsteijn Jr. Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 51/, u., leeskerk. Oud-Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 51/, u., leeskerk. Lokaal „Eben-Haëzer" (Kerkhoflaan Ter Neuzen, 's Avonds 6 u., Ds. Chr. Bruins van Axel Arroiidisseineiits-Rechtbank te Middelburg Zitting van 28 Nov. 1911. J. v. d. B., 64 jaren, arbeider te Zaamslag, is wegens strooperij gedurende den nacht veroordeeld tot f 15 ol 12 dagen hechtenis. A. v M., 50 jwerkman te Axel, is wegens overtreding der visscherijwet veroord. tot f0.50 of 1 dag hecht., met vernietiging van het vonnis van den Kantonrechter te Hulst. T. v. K., 37 j., werkman te Meirelbeke, beklaagd van diefstal (gepleegd te Ter Neuzen in 1901), vrijgesproken. F. P., 33 j., monteur te Brussel, beklaagd alsvoren (gepleegd te Sas var. Gent in 1900), vrijgesproken. F. T., 51 j., spoorwegarbeider te St. Jan steen, beklaagd alsvoren, (gepleegd te Hulst in 1900), vrijgesproken. Cield in de kachel. EeD petroleum-agent en zijn vrouw, te Alkmaar, die Zondagmiddag gingen wandelen, bergden, voordat zij uitgingen, alles wat zij aan geldswaarde in huis hadden, in de kachel, welk toen uit was. Na hun terugkomst, maakte een hunner de kachel aan, zonder er aan te denken, wat er in verstopt was. Eerst toen de geur van verbrand papier bun neus prikkelde, kwamen zij tot de onaangename ontdekking. De schrik sloeg hun om het hart en zoo gauw zij konden trachtten zij nog van hun kapitaaltje te redden, wat er te redden viel. De ver smolten zilveren geldstukken, hebben zij bij den Rijksbetaalmeester gebracht, het verbrande papiergeld, bjj het agentschap der Nederlandsche Bank, in afwachting wat zij er van terug zullen krijgen. Verdacht. Aan den Parallelweg te Rotterdam, is aan gehouden een landlooper, uit Charlois die in het bezit was van twee zakken en een porte- monnaie vol rijksdaalders, totaal 127 stuks. In atwachting van een door de politie ingesteld onderzoek naar de herkomst van dat geld, is hij op het politiebureau aan de Hillestraat te Fgenoord in voorloopige bewaring gesteld. Op een veldwachter geschoten. Men schrijft uit Bergeik aan de 's-H.-Ct. Dinsdagmiddag waren twee maréchaussees van onze brigade met twee onbezolgde rijks veldwachters in het jachtveld, waar ze den fabrieksarbeider Van de Ntste uit Lommei (België), aantroffen, die toen bjj zich over meesterd achtte, een schot hagel loste op zijn aanvallers, waardoor de onbezoldigde rijksveldwachter Jansen werd getroffen, echter niet levensgevaarlijk. De dader is gearresteerd. Aan de Zuidkust van Trinidad is te gevolge van de uitbarsting van een onderzee- schen vulkaan een nieuw eilandje ontstaan. Het eilandje is ongeveer 2,/a acres groot. Dade lijk na het bericht van de uitbarsting heeft de gouverneur van Trinidad met eenige ambtenaren het nieuw gevormde eilaudje bezocht, waarvan de oppervlakte nog warm was, en door gasont ploffingen in voortdurende werking bleef. De vorming van het eiland ging gepaard met de opstijging van dichte wolken rook en van honderd voet hooge vlammen, zoodat da kustbewoners, die den ondergang der wereld gekomen waandeD, vol schrik uit hun huizen vluchtten en in de bosschen toevlucht zochten. Sir Sassoon David heeft ter gelegenheid van het bezoek van den koning en de koningio aan Indië een bedrag van ongeveer ƒ650.000 ter beschikking gesteld van de Britscb-Indische regeering. Het geld zal moeten dienen voor de bevordering van landbouw en de welvaart der landbouwende klassen en voor de oprichting van landbouwscholen in het presidentschap Bombay. Een jong LonJensch geneesheer, die eenige maanden geleden naar Indië werd ontboden bij den Mabaratjah van Nepal, is thans te Londen teruggekeerd en de Engelsche bladen weten nu te vertellen, dat de dankbare patiënt zijn geneesheer waarlijk vorstelijk heeft beloond. Bij zijn vertrek werd den dokter n.l. als honorarium een lakh ropjjen (ongeveer 80,000) ter hand gesteld. Volgens een draadloos telegram van de mailboot »Prinz Joachims van de Hamburg- Amerika-ljjn, welk schip bij Atwood Key (Bahamas) aan den grond is geloopen, zijn eenige strandjutters op gruwelijke wjjze om het leven gekomen. De opvarende van eenige bootjes met inlanders, die zich van het rond drijvende wrakgoed wilden meester maken, kwamen in hevigen strijd om het bezit van een kist. Plotseling volgde een hevige ontplof fing de kist bleek explosieve te bevatten en de lieden in de bootjes werden allen in stukken gescheurd. Een gruwelijk moord is thans te Keooska in Wisconsin aan het licht gekomen. Hier heeft zich een rjjk Italiaansch koopman bij de politie aangemeld met de bekentenis, dat hij zijn vrouw en zijn neef, die hij in ongeoorloofde betrekking met elkander had ontdekt, heeft vermoord. De man vertelde dat hij zjjn beide slachtof fers met een bijl had onthoofd, na den dood echter werd hij door wroeging gepijnigd, hij kon niet meer eten of slapen en daarom besloot hij zich bij de politie aan te melden. Een onderzoek toonde de juistheid van de bekentenis aan. Geheimzinnige zaak. Eenige dagen geleden vond men op een weg bij Melun, een gekwetst man. In zjjD nabijheid bevond zich een chauffeur die, volk ziende aankomen, met zijn auto de vlucht nam. Men kon echter zjjn nummer opnemen. De gekwetste, die door twee revolverschoten bleek getroffen te zijn, werd opgenomen maar hij stierf zonder tot bewustzijn te ziju gekomen Bij 't onderzoek zijner kleeren, vond de justitie een som van 450 fr. In een zjjner zakken vond men een tandenborstel met den naam Saulieu. Dit is een kantonshoofdplaats van de Cote d'Or. Men seinde daar heen en vernam dat de automobiel daar inderdaad had stilgehouden veileden Maandag. De reiziger en de chauffeur logeerden in een hotel dier plaats. Op den overledene vond men nog in de voering van zijn vest een reep linnen met het opschrift Mandino en het adres van een kleerenma ;azjjn. Men telefonee-de naar Parijs en vond het magazijn, waar men verklaarde inderdaad een costuum te hebben geleverd voor zekeren heer Mandino, die vertoefde in een hotel van de rue de la Nation, maar de chef van dit hotel herinnerde zich dien naam niet. Het nummer van den auto bleek vervalscht te ziju. Een boschwachter, die in de buurt was, zegt twee schoten gehoord te hebben, f oen hij naderoij kwam lag de gewonde in de sloot, de chauffeur zat er bij op zijn hurken Maar toen de boschwachter naderde sprong de chauffeur op en vluchtte met zijn auto. Gevaarlijk spel. Bij de voorstellingen van den dieren temmer Bartzeui in het circus Wiltke te Gent, laat hij zich op zeker oogenblik neer vallen, alsot hij door een leeuw overmand wordt. Op dat oogenblik komt een meisje, in het wit gekleed, zijn beschermengel voor stellend, in de kooi om hem tot het leven terug te roepen. Op het oogenblik dat het meisje zich Maandagavond te midden der wilde dieren bevond, zag men haar plotseling in zwijm vallen. De heer Bartzent sprong dadelijk op, nam een vork in de eene en een revolver in de andere hand en ging dicht bij de deur der kooi staan tezelfdertijd deed bij zijn twee knechts binnenkomen, die bet 'meisje snel buiten de kooi brachten. De deur werd onmiddelijk weer dicht gemaakt en Bartzeni zette zijn werkzaamheden voort. Na een kwartier was het meisje weer tot zich zelve gekomen. Erg raadselachtig. Aan een diner te New lork, dat gegeven werd in het Van Cortlandt Park Hotel, heeft Vrijdag een tragisch voorva plaatsgevonden. Een der gasten, Alice Shanks, overleed plot seling. Zij had gedronken van een vocht, dat in een flesch op tafel stond. Op de flesch was het etiket «Vermouth* aangebracht, maar zij bevatte een mengsel van carbolzuur en lysol. De dame was een zaDgeres in eenigszins behoeftige omstandigheden. Het vermoeden ligt voor de hand, dat men hier met zelfmoord te doen heeftmaar bij de gerechtelijke lijk schouwing werd door iemand verklhard, dat de flesch met vergif «voor de grap* op de tufel was geplaatst en dat mej. Shanks (die als zangeres bekend was ouder den naam Tristram) er onvoorziens en bij ongeluk uit had gedronken. Dat is dan wel een heel zonderlinge «grap* geweest. Maar vermoedelijk zal wel nader blijken, ot men hier heeft te doen gehad met een zelfmoord, met een misdaad of met een ongeluk. Mej. Shanks was 38 jaarzjj had het moeilijk in de wereld en werd door vrienden in Engeland onderhouden. Watersnood. De Seine is weer aan het wassen, waartoe eerst regen en daarna sneeuwval 't hunne bij dragen. Ook de zijrivieren stijgen, en wel zóó, dat de werkzaamheden aan de spoorwegbrug van Asnières moeten worden afgebroken. Natuurlijk dat de bewoners die het voorrecht smaken aan de Seine en zijn zijrivieren te wonen zeer gedrukt zijn. Zij denken aan de overstroomingen van dit jaar, verleden jaar enz enz. «Maar*, zegt het meteorologisch instituut, «het is zoo erg niet. Regen- en sneeuwval zjjn thans normale verschijnselen.* Maar zoo sprak men verleden jaar ook, een paar weken slecht voor de overstrooming- catastrophe. Moet het daar weer naartoe vraagt men zich in bange zorg af? CHINA. De opstand. De val van Woetsjang, het bolwerk van den opstand in Hoepeh, blijkt nu wel vast te staan. De aanvoerder der opstandelingen, generaal Li Yoean Hoeng, moet reeds Maandag j. 1. de waarschijnlijkheid hebben voorzien, dat zijne troepen het niet tegen de goed geschoolde regeerings-troepen zouden kunnen uithouden Hij riep toen toch de tusschenkomst in van de vreemde consuls, om als bemiddelaars voor den vrede op te treden. Daarbjj gaf hij te kennen dat terwijl de opstandelingen zich zorgvuldig onthielden van eenige daad van vijandschap tegenover de vreemdelingen, dezen immer beschermden, de zegevierende regeeringstroepen voor hen een grooter gevaar zouden opleveren dan de Boksers in den vorigen opstand. Intusschen wordt verzekerd dat de val van den driehoek Hankow-Hanjang-Woetsjang de opstandelingen in andere deelen van het rjjk niet zal ontmoedigen. De vermeestering van Nanking, de oude hoofdstad van China, zal zeker wel eenigermate opwegen tegen het door de opstandelingen in den genoemden driehoek geleden échec. Aan de «Etoile Beige* ontleenen wjj alsnog dat de overgave van Woetsjang geschiedde om de stad te sparen, ter wjj I de bevelhebber der opstandelingen een wapenstilstand bedong, ten einde met de andere provinciën te rade te kunnen gaan over het behoud der dynastie. Ook wordt gemeld, dat Yoean Sji Kai er in heeft toegestemd, de bemiddeling van derden tusscheu regeering en opstandelingen te aanvaarden. Bestuurder ARTHUR HENDRIKX. Zondag 3 December a. s., te 21/i ure, dagvoorstelling aan verminderde prjjzen 8e opvoering van het overgroot lachsucces «DE LUSTIGE KONING*, nieuw lustig zangspel in 3 bedrijven van Julius Freund. Muziek van Rudolf Nelson. Vertaling van Arie van den Heuvel. Directeur-artistique J. BRESOU. Zondag 3 December a. s., te 21/, ure, groote middagvoorstelling. Opvoering van »LE BARBIER DE SEVILLE*. Zondag 3 December a. s. om 3 ure, zeer aantrekkeljjk programma optreden van Momy de wonderbare aap-mensch Max d'Hiver, komiek; Barat, evengewicht; Richel troep, leariaansche spelen Chabert., zangeres Ori ginal Chatram, knotsen en hoepels The little uillysLeonce en Liliane, de gevaarljjke ladderDe acht Germanias de soldatsn van de toekomende eeuw DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 2 December 10.47 11.14 Zondag 3 11.37 11.59 Maandag 4 0.19 Dinsdag 5 0.41 1.1 Woensdag 6 1.22 1.44 Donderdag 7 2.5 2.27 Vrjjdag 8 2.51 3.15 VAN DE per 100 kilo, voor de bedeelingen der Nieuw jaarscommissie te Ter Nenzen (kom). Inschryvings-biljetten in te leveren op het Raadhuis a.s. Woensdag 13 December, vóór 5 uur, des namiddags. Inlichtingen bjj J. J. DE JAGER, Voorzitter. J. DE LANGE, Secretaris. Notaris C. Ie Nobel te Ter Neuzen, ia voornemens om op Maandag 4 Decem ber 1911, des namiddags teu 2 uur, in het café »s' Lands Welvaren*, bewoond door den heer M. J. Adriaansen te Ter Neuzen, ten verzoeke van den heer J. BLIEK, publiek te verkoopen Het zeer gunstig gelegen, onlangs nieuw gebouwd in de Noordstraat No. 17 te Ter Neuzen, met het recht van erfpacht op den onder grond, behoorende de grond aan de gemeente Ter Neuzen, kadaster Sectie L nummer 274, groot 59 centiaren. Het perceel dat uitgang heeft in het Tuinpad, bevat: beneden winkel, kamer en keuken boven drie kamers, verder zolder en kelder. Alles in eigen gebraik. Aanvaardingen betaling 1 Februari 1312. Bezichtiging des Woensdags en Donderdags. (Fayence artistique.) Zeer nette Cadeaux. JACs. DE KOK. TER NEUZEN. Groote Sorteering Voorradig een prachtige Collectie kistjes Sigaren zeer geschikt voor St. Nicolaas- Cadeaux. Luxe en gewone verpakkingen. Prima Kwaliteiten. Import Havana. Import Manilla. Noordstr. 75, Sigaren hande1. Verkrijgbaar: voor liet jaar 191S. M. DE JONGE, Ter Neuzen. Iiii - - »t 11 11 11 11

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1911 | | pagina 3