uii Sctamatatalit. Café „Het Nederlandsch Wapen", (iiiüuipsfilin J. PETOI1TGA, Gent. Wagensmeer, Ledersmeer, Hoevensmeer. Hollaniia Passerdoozen. Voorhanden bij M. DE JONGE, Ter Neuzen. Nederlandsch Tooneel van Gent. Groote Schouwburg te Gent. Nieuwe Cirk van Gent. Hüogwatergetij ie Ter keuzen. Advertentiën. Direct gevraagd P. J. VISSER, voor de a. s. Winteravonden. J. D. DIJK, M, DE JONGE, Ter Neuzen. Maandagavond het met steenkolen geladen schip van E. Drenth, van De Leek, gezonken. De vracht, te Groningen geladen, was bestemd voor een firma te Bolsward. Vrouw, man en 10 kinderen konden met achterlating van alles, zelfs den vrachtbrief, ternauwernood worden gered door een voorbijvarenden modderschipper. Te Sneek zijn de menschen ondei dak ge bracht. Er was niets verzekerd. Een staking van schoolkinderen. Naar aan de L. K. wordt gemeld, is te Wanssum een eigenaardige staking uitgebroken. De vorige week werd daar een nieuwe open bare school in gebruik genomen, ook voor de kinderen uit de parochie Geisteren (gem. Wanssum). Sedert jaren heeft de bevolking van Geisteren gehoopt op een school, doch wegens het tameljjk geringe getal leerlingen uit Geisteren (gemiddeld ongeveer 20 a 25) is hiervan niets gekomen. Nu, bij de opening van de nieuwe school drie lokalen heeft de schoolbevolking van Geisteren eenparig gestaakt. Naar de Eindh. Crt. meldt, heeft de landbouwer v. V., uit Uden, gedetineerd onder vermoeden van moord, gepleegd op zijn 17-jarige dienstbode, in de gevangenis te 's-Hertogenbosch een volledige bekentenis af gelegd. Verder meldt het blad zijn dood. Dinsdagavond was er in een bierhuis te Nijmegen twist ontstaan tusschen een soldaat van de koloniale reserve en een burger. De soldaat A. V. wou hen scheiden, waarop de korporaal J. met getrokken mes op dien soldaat toekwam en hem in de borst stak. De gewonde, 20 jaar oud, is naar het Cauisius- ziekenhuis gebrachthij verkeert in levens gevaar. J. is door de politie aangehouden. De politie te Utrecht heeft Dinsdag twee landloopers aangehouden, die aan een dame, woonachtig aan de Maliebaan aldaar, een brandbrief geschreven hadden, klaarblij kelijk met het oogmerk, wegens dat feit door de politie opgeborgen te worden. Beide zwervers zjjn kort daarna in arrest gesteld. Een koe van 25 jaar. Een boerin te Kollum (Fr.) had als meisje een kalfje ten geschenke gekregen. Dat kalfje is ruim 25 jaar oud geworden. Dezer dagen is de koe gestorven. De vrouw had er eerst nog een portret van laten maken. Een rooversbende gevangen genomen. In de grensplaats Heiden bij Winterswijk heeft de politie, geholpen door den wachtmeester uit Borken een rooversbenden gearresteerd die sinds langen tijd de buurt onveilig maakte. De bende had een steengroeve van 20 M. lengte en 2 M. hoogte tot legerplaats genomen. Door een stroodiefstal kwam men op het spoor der daders. Genoemde politie-Beambten gingen toen vergezeld van een 20-tal landbouwers naar het hol. 1 oen zq aan den iDgaog van den grot verschenen, werden ze met revolverschoten ontvangen en weldra stond er een gevecht op leven en dood. De wachtmeester Tilher uit Borken kreeg een schot in de borst, waardoor hij machteloos neerzakte, ter wijl ook de politie agent een schampschot kreeg. Van de roovers weiden er 2 aan de beenen en een aan den arm verwond. Eindelijk werden ze overmeesterd en naar Borken getransporteerd, vanwaar ze Donderdag naar Munster werden vervoerd. In het hol vond men 6 geladen revolvers, een groote partij patronen, sigaren en allerlei levensmiddelen, benevens 10 dekens en aller hande zaken van verschillende diefstallen in den omtrek afkomstig. Hen wordt verder ten laste gelegd een straatroof bij Lembeck, waar hen 150 Mark in handen viel, een inbraak aan het station Groot-Reeken, 2 inbraken te Borken, een straatroof verleden week, waarbij een Hollandsche arbeider in de nabijheid van Borken door 3 personen werd aangevallen, ter aarde geworpen en vervolgens van zijne koffers beroofd, en eindelijk wordt hen de'moord op de politie-sergeant Ellerman in Herzebrock ten laste gelegd. De hoofdpersoon is de kleerma kersknecht Alex. Stadtkours uit Schulke, op wiens aanhouding eene premie van 500 Mark- gesteld. Zijn broer Anton, die eveneens tot de bende behoorde, verklaarde de moord op Ellerman gepleegd te hebben. Ernstig mijnongeluk. In de in aanbouw zijnde schacht van de staatskalimijn in Klein-Bodungen heeft Dinsdag morgen een ernstig ongeluk plaats gehad. Een ploeg ter sterkte van 17 man werd door een te vroege ontploffing van een dynamiet- patroon door neerstortend gesteente bedolven. Elf man werden onmiddellijk gedood, één zwaar gewondvier konden gered worden. Een reis met ongelukken. Het s. s. V an Linschoten», gezagvoerder kapt. Kroef, heeft een reis achter den rug, welke èn passagiers èn bemanning lang zal heugen. De tegenspoed begon al te Sydney, waar- het schip van af 1—16 September jl. in quarantaine moest blijven liggen, omdat eene passagieresse 1ste klasse aangetast was door de pokken de ziekte had een doodelijk ver loop. 'lijdens het in quarantaine zijn aldaar had de administrateur het ongeluk van de statie trap te vallen, met het treurig gevolg, dat hij een rib brak en achterblijven moest in het hospitaal. Terwijl de passagiers, gezagvoerder en be manning in quarantaine waren, werd het bevel over het schip toevertrouwd aan den kapitein Wales, oud 28 jaar, ten einde de lading te kunnen lossen en het schip in het dok te laten nagaan De heer Wales had het ongeluk in het ruim te vallen, waar men hem met ver brijzelden schedel vond. Den 16en dan kon het schip zijn reis ver volgen, terwijl de passagiers tot den 19en September in quarantaine moesten blijven. Tusschen Port Moresby en de Thursday- eilanden dan werd de inlandsche bootsman Mat door den padjawala Soeleken overhoop gestoken. De oorzaak moet, zooals uit een dadelijk door den gezagvoerder ingesteld onder zoek bleek, gelegen zijn in het geven van eenige klappen door genoemden bootsman aan dien matroos. Laatstgenoemde, een Madoerees, trok dadelijk zijn piso-blatti en bracht dien Mat een steek toe vlak onder de rechterborst. De getroffene had nog de kracht om naar de brug te loopen en te rapporteeren dat hij gestoken was, waarna hij dood in elkaar zakte. Den 4den October werd zijn lijk volgens de aan boord heerschende gebruiken overboord gezet en aan de golven toevertrouwd. De dader, benevens twee verdachten, werden in de boeien gesloten en bij aankomst te Makasser aan de autoriteiten overgeleverd. Dinsdagavond 17 Oct. had dadelijk een onder zoek plaats, dat tot Woensdag half één duurde en Donderdagochtend om 6 uur weer voort gezet werd. De verdachten werden in de boeien gesloten, omdat zij bloedvlekken op hun baadje hadden en toch beweerden niets gezien te hebben. Van den verslagene werd dadelijk een photo genomen, waarop de kleine, zoo ongevaar lijke uitziende wond duidelijk zichtbaar is. Dit zal dus dienst doen als visum repertum. De drie in de boeien geslotenen hebben acht gen op de brug vlak voor de kapiteins kamer doorgebracht, alvorens zjj te Makassar debarkeerden. Men ziet, zegt het »Dagbl. Chelses», een reisje, dat alle betrokkenen lang zal heugen. Een trein in een rivier. Het vreeslijk ongeluk, waarvan we in ons vorig nummer onder Laatste Berichtenreed3 melding maakten, gebeurde op eenige kilo meters van Saumur. De 54 meter lange brug over de Thouet was 's nachts door het hooge water beschadigd, en van den trein stortten in de rivier twee locomotieven met bijbehoo- rende kolenwagens, drie personenwagens en twee goederenwagens, die geheel onder het wilde water verdwenen, behalve een wagen, op welker dak dan ook tien reizigers zich wisten te redden. Maar voorloopig was het totaal onmogelijk hen daarvan af te halen, daar het hooge water belette bij hen te komen, en er ook alle booten uit de buurt door de over strooming waren weggevoerd. De regen bleef intusschen neerpiassen. Een koopman uit de buurt is verdronken bij zijn pogingen om te redden. Twee bootjes met redders werden door den stroom tegen de brugpeilers als 't ware geplakt, en moesten de reddingspogingen opgeven. Later kwam per extratrein een afdeeling pontonniers. Zij en anderen, slaagden erin met veel moeite om eerst een persoon te redden die sedert eenige uren in een boschje zat. En later wisten de soldaten, na bovenmenschelijke pogingen, de personen, die op den waggon een toevlucht gezocht hadden, te redden. Zij waren ver stijfd van de kou. Inmiddels had men ook verscheidene lijken opgehaaldDonderdagmiddag waren er 22 geborgen. Maar men verkeert nog geheel in het onzeker over het aantal dat nog in de waggons onder water ligt. De »Temps« schat dat aantal op 30de minister echter op slechts tien. ^Een der machinisten is op wonderbaarlijke wijze gered, door zich vast te grijpen aan den staart van een varken, dat blijkbaar uit een der waggons geraakt was, en dat hem naar den oever trok. De oorzaak schijnt te zijn dat een der peilers door het water was ondermijnd. Toen de trein op de brug was bezweek plotseling het ijzerwerk. Een vreeseljjke nacht. Een 24-jarig jongmensch uit Chatelet en een 19-jarige dienstbode wilden trouwen, maar de ouders verzetten er zich tegen, en zij gingen toen samen op reis en vertoefden acht dagen te Brussel en te Charleroi. Zij besloten, toen zijn spaarboekje met 300 fr. op was, een einde aan hun leven te maken. Maandagavond gingen zij naar buiten en bij Gilly op een wei achter een hoeve zei het meisje dat het oogenblik gekomen was. Het was tien uur en het regende vreeselijk. Zij legde haar hand in de zijne, en met de andere hand drukte hij den revolver tegen haar slaap, trok af en het meisje stortte op den grond. i Hij bukte zich over haar en vroear of zii leed. J »Ik ga sterven«, antwoordde zij. Daarop loste de jonge man zich ook een Ischot in de slaap en viel bewusteloos op het lichaam van zijn geliefde, o Na zekeren tijd kwam zij weer tot het •bewustzijn, en riep tot haar minnaar, dat zij dorst had. De jongeman kwam insgelijks bij, stond op en ging naar een bijgelegen iJboeve. Het was echter één uur 's morgensalles was dicht. Hij deed water in zijn hoed, en aldus dronken beide gewonden. Hij legde zich daarna weer naast haar, in afwachting van den dood I die maar niet komen wilde. Het lijden dat de twee gewonden doorstonden gedurende den langen nacht, op den doorweekten grond en in den neerplassenden regen is niet te be schrijven. Zij zullen waarschijnlijk lastiger aan long-ontsteking ontsnappen dan aan de kogelwonden. 's Morgens, om zeven ure, vroeg het meisje andermaal te drinken zij wilde koffie hebben. De jonge man keerde naar de hoeve terug, waar hij het drama verhaalde en er in slaagde zich door iemand te doen verge zellen. De jonge man is aangehouden. Een correspondent uit Weenen schrijft Er bestaat hoop dat de eenig overgebleven zoon van den heer Holzknecht, trots diens zware wonden, gered zal worden. Hij heeft verteld wat er gebeurd is en hoe hjj in ziju onder- kleeren uit zjjo kamer was gekomen, toen hjj schieten hoorde. Hij zag toen den moordenaar met verwrongen trekken het pistool op hem richten, onder het uitspreken van de woorden >Ik zal het jullie betaald zetten. Daarmee is vrijwel bewezen, dat de huis onderwijzer zich over zijn blauwtje wilde wreken. Vergiftigde champignons. Te Tiévoux zijn een groot aantal personen ziek geworden tengevolge van net gebruiken van giftige paddestoelen. Een ingenieur, die beweerde verstand van champignons te hebben, had Vrjjdagmiddag de 26 stamgasten in een restuurant, waar hij altijd at, OQthaald op zelf gezochte paddestoelen Het was een vroolijke maaltjjd en tot laat in den avond bleef men bijeen. Aan tafel was natuurlijk over giftige champignons gesproken en lachend had de gastheer gezegd Eu fin als we vergiftigd zijn, dan gaan we tenminste in goed gezelschap.» Tegen middernacht bemerkten enkele gasten de eerste symptomen van vergiftiging. De onmiddelljjk ontboden dokter diende biaak- middelen toe, met zulk goed gevolg, dat de patiëuten Vrijdag zich allen vrij wel bevonden 's Avonds echter werd hun toestand ernstiger, met het gevolg, dat thans reeds zeven personen overleden zijn. De overigen zijn allen onder dokters handen. Men vreest voor velen van hen het ergste. i Twee Engelsche visschersschepen zijn te Huil binnengekomen met 16 haaien van meer dan 3 meter lengte die zij op hun tocht .'gevangen hadden. Dit bevestigt de mede- deeling van Vlissingsche schippers dat zij onlangs vele haaien kort bij de kust in de Noordzee ontmoet hebben. Bestuurder ARTHUR HENDRIKX. Zondag 26 November a. s., te 2>/4 ure, dagvoorstelling aan verminderde prjjzen 6e en 7e opvoering van het overgroot lachsucces »DE LUS IIGE KONING», nieuw lustig zangspel in 3 bedrijven van Julius Freund. Muziek van Rudolf Nelson. Vertaling van Arie van den Heuvel. Directeur-artistique J. BRESOU. Zondag 26 November a. s., te 21/t ure, groote middagvoorstelling. Opvoering van het groot succes »LA DIVORCEE», operette jn 3 bedrijven <Jpor Victor Leon. Muziek van Leo Fall. Zondag 26 November a. s. om 3 ure, zeer aantrekkelijk programma optreden van Kathi Gulltini, nieuw modische goochelaar met zijne gezellin de beroemde Osmatos, american jjiovelty gymnastsPrinz Kuroki met zijne geheimzinnige oefeningenOnlaw trio, in hunne laatste evenwichts nieuwigheden Miss Maty, trapeziste Ward brothers, excentrieken Ihe Villious, cyclisten De Melich met hunne zoo prachtige papegaaien Cinema, indruk wekkende lichtbeelden. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 25 November 4.3 4.19 Zondag 26 4.38 4.59 Maandag 27 5.20 5.45 Dinsdag 28 6.13 6.43 Woensdag 29 7.18 7.56 Donderdag 30 8.35 9.13 Vrjjdag 1 December 9.49 10.20 A. MOGGRÉ, Ier Neuzen. Machinale Schoenmakerij. Sft. Baafsplaats 6. Rechtover den Rathskeller en Ylaamsch Tooneel Aanberelend. MarktTer Neuzen. Verschenen bij J. D. D IJ K, Uitgever te Groningen, het Vroolijke Voordrachtenboek, getiteld bevattende 40 Vroolijke Voordrachten, komieke Scènes, Humoristische Liederen, Luimige Coupletten enz. INHOUD: Als je dat eens wist. Ik ben weer vivat vrijgezel. De verliefde huis knecht. Wat de Engelschen leereu. Bedrog. Het politieke ganzebord. De liefste bloeui. Mjju schoone Blondine. Bis-Coupletten. Samuel Brommel. Zeeman s wonderen. Heinrich Pommerancies. Het ongelukskind. De Huurkoetsier. Ik weet het wel. De lotgevallen van een barbier. Tocht het hier. Dolle feest zang. De lustige schoenpoetser. Iets vroolijks. De geplaagde student. Nieuwe coupletten op Kobussie Kobussie kjjk eens om. Wat is de mensch Hollandsch. Jochem Brom, de huisknecht. Kon zjj 't maar ver anderen. Vrooljjke Piet. - Bruiloftslied. De politieke Boer. Daar gaat hjj weer. Beurtzang. Diefstal. De pantoffel held. Rariteiten. Vraag het maar aan Peter. Beste raad. Zoo gaat het. Drankbestrijding. Verkiezingslied. Die daar. Na toezending van postwissel a 0,55 of van 11 postzegels van 5 cent, wordt dit hoogst komische Voordrachtenboek onmiddellijk franco per post toegezonden door den Uitgever Oude Kijk-in-'t Jatstraat l»t>, GRONINGEN. Groote Sorteering n

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1911 | | pagina 3