WOLLEN-, (UITEEN- EN MOLTONDEKENS, GROOTE SORTEERING: Ter Neuzen. J. L. JTJRRIJ-HQEBÉ. Burgerlijke Stand. rtooywatergsiij ie Ter Neuzen. advertentie n. in verschillende soorten en dualiteiten. Ingerekend. Woensdag 11 October 3.26 3.44 Donderdag 12 4.3 4.22 Vrydag 13 4.43 5.6 Zaterdag 14 5.32 6.2 Zondag 15 6.37 7.18 Maaudag 16 8.9 9.4 Diusdag 17 9.53 10.38 ook van meening, dat het zelfs groote moeilijkheden zou opleveren om bijtijds met het noodbeslag gereed te komen. Aangehouden. Twee rechercheurs hebben op den Haring vliet te Rotterdam aangehouden een jongen van 18 jaar, die ten nadeele van het circus Charles, waar bij in betrekking was, te Frank fort a/M. 2100 mark heeft verduisterd. Bij zijn aanhouding was hij in het bezit van 700 mark en in gezelschap van een 18-jarig meisje uit Berlijn. In afwachting van zijn uitlevering is hij naar het huis van bewaring overgebracht. Diefstallen te Leiden. Dat het in Leiden met de veiligheid van goederen nog niet zoo bijzonder goed gesteld is, blijkt wel uit het feit dat Zaterdagavond weder een als heer gekleed persoon met een valschen sleutel een huisdeur aan den Rijn- burgersingel trachtte te openen, juist toen de bewoners uit waren. Hij werd echter door buren betrapt eu ging op de vlucht. Ook werden uit een pakhuis in de Kruis paal bij de Boerhavestraat, ten nadeele van den huisschilder Bey, drie rij wielen ontvreemd, waaronder een geheel nieuw. De bewoners in deze straat hebben in den avond er vier personen gezien, jongelieden met jockeypetten op. Ook hier heeft men de deur met een valsche sleutel geopend. Met betrekking tot de diefstallen op 3 October verkeert de politie nog altijd in het onzekere. Zondagmiddag zijn door de politie twee inwoners van Achterberg (bij Rhenen) gearres teerd die verdacht worden van een reeks van diefstallen van veldvruchten. Toen de politie voor hun woning verscheen, werd de toegang geweigerd, zoodat men genoodzaakt was eerst deo burgemeester te halen. Een van de veld wachters bleef echter op post staaD, zoodat nog ruim 50 kooien, een hoeveelheid potten met bloemen en een vat appels in beslag kon worden genomen. De spoorbrug bij Dordrecht versperd. Toen Zaterdagmiddag de spoorbrug bij Dordrecht geopend was, kwamen twee Rijn aken van de richting Rotterdam ongeveer gelijk voor de geopende brug. De een wilde den ander voorbijvaren, hetgeen juist in het geopende gedeelte van de brug geschiedde. De opening was echter voor deze twee schepen Diet breed genoeg, zoodat zij beiden tusschen de peilers van de brug bekneld raakten. Een 2-tal sleepbooten werden onmiddellijk gere- quireerd, om te trachten de schepen weer los te krijgen, hetgeen echter door het zakkende tij niet gelukteintegendeel wrongen de schepen zich vaster tusscheo de pijlers van de brug. Begrijpelijkerwijs ondervond het treinverkeer hierdoor groote vertraging. De trein van 7.54 uit Rotterdam, reed slechts tot Zwijudrecht door, alwaar de reizigers geduldig hun lot moesten afwachten. Aan het station Beurs te Rotterdam, was order gegeven den trrin van 8.26 niet te laten vertrekken. Eerst kwart over 9 verliet deze genoemd station, nadat besloten was, de reizigers tot Zwijndrecht mede te nemen en ze vandaar per stoompont naar Dordt over te zetten, hotgeen ook met de passagiers der latere treinen geschiedde. Intusschen zat men in Dordrecht ook niet stil en trachtte men met een 8-tal van de grootste sleepbooten de schepeu vlot te krijgen. Niets echter baatte. Oru kwart over 12 stond te Zwijndrecht de laatste trein voor Rotterdam gereed, toen het bericht kwam dat voorloopig de brug weer gesloten was. De locomotief werd nu aan het andere eind van den trein gezet en stoomde naar Dordt, terwijl om 123/4 vanuit Dordt een trein met 2 locomotieven de laatste geduldige reizigers in de richting Rotterdam vervoerde. Nadat Zaterdagavond de mastkokers der schepen gesloopt en de masten gestreken waren, kon omstreeks half een de brug gesloten worden eu konden eenige treinen passeeren. Intusschen wies het water buitengewoon en zoowel met het oog op de veiligheid der schepen als uit vrees voor beschadiging der brug, werd daarom omstreeks half twee de brug weder geopend. Het water bleef intusschen wassen en tegen 3 uur kwamen de schepen vlot met behulp van de sleepbooten »Hollandiac en »Telefoon.« De brug werd daarop .dichtgedraaid en het treinenverkeer kon worden hervat. Het remmingswerk der brug is vrij zwaar beschadigd, terwijl het nog niet zeker is, dat de brug er zonder averij is afgekomen. De bewegingen der draaibrug waren des nachts bij het openen en sluiten niet zoo regelmatig als gewoonlijk en men vreest, dat de brug eenigszins zal zijn ontzet. Voorloopig mag dan ook alleen de kleine brug geopend worden en moet de groote draaibrug gesloten blijven. Doodslag. De roeier G. K., van den Breeden Hilledijk, bevond zich in den afgeloopen nacht omstreeks half één in gezelschap van de kapster M. C. de L uit de Katendrechtscbestraat, op den Sumatruweg te Rotterdam Daar hebben zij twist gekregen met den lossen werkman M. W. H., die zich op de straat voor zijn woning aan don Sumatraweg ophield. Die twist ontaardde in een handgemeen. Na eenige oogenblikken ging II. zijn woning binnen en keerde gewapend met een tang op de straat terug. Daarmee sloeg hij op den roeier eD de kapster los. Andere personen en familieleden, die er aan te pas kwamen, drongen H. tot drie malen toe in zijn woning terug. Doch telkens kwam hij weer op de straat, de laatste maal met een broodmes gewapend, waarmee hij eerst den roeier een por in de buikstreek en daarr a de kapster een steek in de zijde gaf. De roeier viel achterover, kreunend, op de straat en bleek zwaar gewond de verwonding aan de kapster toegebracht was Diet ernstig. Nadat dit geschied was, traden uit de omstanders near voren de 31-jarige 2de-stuur- man R. Bradley, van het in de Maashaven liggende Engelsche stoomschip Athenic, en de Amsterdammer B. V., als stoker gemonsterd op hetzelfde stoomschip. Zij wilden H. het mes, waarmede hij gestoken had, ontwringen. Deze gaf toen den stuurman een steek in de linkerzijde van de borst, en de stoker liep een lange snede over de linkerhar.d en den arm op. De stuurman zakte op de straat ineen en gaf spoedig den geesthij had geen woord meer geuit. Te midden van de algemeene onsteltenis ging de losse werkman M. W. H., in zijn woning en trok de deur achter zich toe. In het politiebureau in de Tolhuislaan, waarheen de doodgestoken stuurman en de gewonden gebracht waren, verleenden twee genest heeren bulp, ei nam de commiisaris van politie, de heer D. A. Gaspers, met den inspecteur den heer W. Blom, de verschillende getuigen in verhoor. De zwaar verwonde roeier G. K. is naar het Ziekenhuis gebracht, en het lijk van den doodgestoken stuurman naar de algemeene begraafplaats Crocswijk. De dader is in zijn woning aangehouden en naar het politiebureau aan de Nassaukade o ergebracht. Het mes is daar in beslag genomen. De verwonde kapster is naar haar woning gegaan. Gruwelijke Meusclienhandel. Voor twee jaar werd in China de slavernij bjj de wet afgeschaft en de handel in men schen verboden, doch de wetten hebben geeu kracht en ingang in het volksleven gevonden. Nog steeds bloeit de menschenhandel en niet alleen in het groote Chineesche rijk, doch zelfs in het Duitsche pachtgebied komt hij volgens de Kiautsjou Post voor. Arme gezin nen beschouwen het zelfs als een geluk, dat de hemel hun vele kinderen schenkt, die zy ongeveer eeu jaar behouden en dan verkoopen kunnen. Dit kweeken van jonge kinderen, totdat zij den zuigelingenleeltijd achter zich hebben, is naar Cnineesche meening voor menschen, die niets dan het leven zonder meer hebben, voordeeliger dan een rationeele vee teelt. Wel moeten de ambtenaren tusschenbeide komen en de wetsovertredingen best<yden, wanneer hun een geval ter oore komt. Maar wie wil, zegt de Chinees, dergelijke alle dagen voorkomende gebeurtenissen, die niemand nadeel berokkenen, aanbrengen En de ambtenaren drukken zoo een oog toe en laten het arme volk met rust. Meestal gaat het om meisjes, die door ge- wetenlooze vrouwen opgekocht en later geëx ploiteerd worden. De dood van een olifant. Deze week is in den dierentuin te Frankfort de olifant »Dick«, wiens leeftijd op 90 jaar werd geschat eo die sinds 19 jaren in het circus Charles bij dressuurnummers wordt gebruikt, vergiftigd. De arme dikhuid leed sinds eenige jaren aan een voetgezwel, dat zoo pijnlijk was, dat men tenslotte wel moest overgaan tot het afmaken van het dier. »Dick« werd 's morgens om half vijf door veischeidene oppassers, van den Mainzer straatweg, waar het circus staat naar den dierentuin gebracht. Hier werd bij het dik huidengebouw het doodvonnis voltrokken. Men gat den ouden olifant eerst 32 gram morphine, teneinde hem te bedwelmen. Deze dosis, die voldoende is om ongeveer 70 menschen te dooden, oefende op het kolossale dier bijna iu 't geheel geen invloed uit. Een poging met cognac mislukte eveneens. Daarop kreeg »Dick« een inspuiting van 20 gram cyaankali daarmee zou men 1200 menschen van het leven kunnen berooven en na lang wachten nog eens een oplossing van 5 gram scopolamin, een buitengewoon zwaar vergif, dat indertijd ook by een neus hoorn werd gebruikt. Dit bracht het machtige dier eindelijk ten val, en doode het na ongeveer vjjf mi nuten. De gevreesde woede-aanval, die men had willen voorkomen of verminderen, door eerst een bedwelmend middel toe te dienen, deed zich in de laats'e minuten voor. Het dier trok als razend aan de zware kabeltouwen, waarmee bij was vastgebonden, trompetterde en sloeg heftig met den slurf om zich heen. Het cadaver zal voor een museum gepre pareerd wordeD. u De zeeslag bij Goeinenitza. Uit Korfoe worden de volgende bijzonder heden meegedeeld over den reeds vermelden zeeRlag bij Goemenitza »In deze haven waren twee Turksche torpedobooten en een kanonneer boot gevlucht. De Italianen eischten overgave van de vloot, hetgeen de Turken weigerden. Daarop begon het gevecht, waarbij de Turksche torpedoboot »Alpogot« in den grond geboord werd, en bet andere schip, waarvan den naam onbekend gebleven is, in brand raakte. Het Turksche kanonneerschip gaf zich over. Van de zinkende >Alpogotc redden zich 100 Turken aan land, waar zij door de Albaneezen ver moord werden. Op de bezitting van een Russisehe maat schappij in China is een werkplaats tot ve;- vaardiging van bommen, groote hoeveelheden vasche dollarbiljetten en Chineesche revolutiona;- re vlugschriften gevonden. De nbekende, door de revolutionairen tot geuverneur gekoz n •teller van deze geschriften noodigt de bevol king uit om onmiddellijk de republiek uit te roepen, doch den handel der vreemdelingen geen schade te berokkenen, voorzoover zij zich niet tot verdedigers der regeerend dynastie zooden opwerpen. In Ferghana Toerkestan, Az. Rusland, kwam het Zondag naar aanleiding van het gerucht 'omtrent den roof van een jongen van den stam der Sarteo, door Joden gepleegd, tot eeD anti-Joodsche betoogiDg. Een groote menigte inboorlingen begon steenen naar de Jóden en hun huizen te werpen. Eén Jood werd gedood verscheidene anderen onder ben en inboorlingen, die hun partij hadden gekozen, liepen wonden op. De politie was onmachtig de rustverstoringen te verhinderen. Troepen werden ontbrdeD, die de orde hersteld hebben, zonder gebruik te maken van de wapenen. Vrede in Rusland. Men schrijft ons Aan het Russische douanekantoor te Wir- ballen deed zich het volgende (voor den lezer vermakelijke) incident voor. Aan de lange ta fels staan de passagiers, wachtend tot hun naam van de passen wordt afgelezen om de bagage te laten nazien. Ouder die wachtenden bevindt zich onze vroegere stadgenoot, de violoncellist Alphons Jansen. Hij erkent in de verte door het oranjezegel zijn pas en let goed op den onverstaanbaren Rus die de namen met nog een heeleboel Russisch afroept. Zijn beurt komt: nu goed opgeletDe man roept Vre de*. Jansen* roept de eigenaar van dien naam terug, doch een nijdige nee-schudding volgt. Jansen tracht door te dringen naar de tafel, waar een groot beeld staat met een brandende kaars er voor en een gordijn er omheen. Hij geeft zijn naamkaartje aan een beambte, die het aan den Vrede-heraut over handigt. Weer een nog nijdiger schudding en een vloed van Russisehen poespasDe tijd drjngt, de andere reizigers zijn al klaar met hun bagage en het nemen van kaartjes. Jan- seh krijgt het benauwd, hij heeft 300 roebel boete als hij te laat komt op de le repetitie Riga. Eindelijk, na herhaalde vrede- en Jansen- uitroepen staat hij alleen. Een hoogere be ambte geeft den vredeman een uitbrander, onpdat het zoo lang duurt, en de bel voor het vertrek van den trein reeds heeft geluid Jansen, ten einde raad, springt over de balie en wijst den man de sierlijk geschreven namen Alplionsus Maria Fredericus Jansen. Nog is de Vrederoeper niet overtuigd, doch eindelijk gaat hem een licht op De Russen stellen ziijh en hunne spruiten tevreden met 2 voor namen, 3 is maar luxe De onderhavige naam was te lang voor één regel, zoodat de naam Fredericus voor de 2e helft op een volgenden regel stond. Jansen vliegt naar het loket en vraagt 2e klas Riga. Tot antwoord een massa Russisch, waarvan alleen het woord Schlafwagen ver staanbaar is. Nu is het Jansen's beurt om neen te schudden. Hij wordt naar een ander loket verwezen, waar hij voor 4 Roebel een groot papier met Russische hieroglieven ont vangt. Nu begint de bagagebeambte, die (de bagage nl.) door de haast in de koffers is geperst, doch zóó dat het slot kapot ging, te schreeuwen. Jansen geeft hem alle re^us en paperassen over, doch weer dat ellendige neenschudden. Eindelijk ontfermt zich een kruier over onzen vriend, hij pakt de bagage, gooit die in den goederenwagen en gaat naar het eerste loket, waar hem voor 11 Roebel een papier in de hand wordt gestopt. Jansen betaalt en komt terecht geheel alleen in een Schlafwagen met 2 bedden, waarop hij uitgeput neerzijgt. Het 4 Roebelpapier bleek een bespreekbiljet voor een slaapwagen te zijn. Heerlijke Russische manieren TEÊ NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 6 Oct. Marinus Reinier de Feijter, oud '24 j., jm. en Pieternella Janna Catharina Leenhouts, oud 24j., jd. Pieter van der Meer, oud 30 j., jm. en Lefjdia Berwald, oud 29 j., jd. Huwelijksvoltrekkingen. Cornelis Leonaraus Kervers, oud 23 j., jm. en Mietje Hartog, oud 23 j., jd. Geboorten. 1 Oct. Adrians, d. van Petru Simons en van Maria Sara van der Pejjl. 3 Oct. Catharina d. van Pieter Francies Pieters en van Louisa Maria Gelderland. 5 Oct. Marina Johanna, d. van Jan ten Hoeven en van Adriana Johanna de Smidt. David Marinus, z. van Jan Michielsen en van Adriana Bareman. 7 Oct. Silvia Florentina, d. van Karei Lode wijk Beeldens en van Johanna Elena Hujjssen. Overlijden. 2 Oct. Jan Marinus van der Werf, oud 17 d, z. van Johannes van der Werf en van Neeltje Jacomina Ruben. AXEL. Huwelijks-aangiften. 29 Sept. Jan Ramondt, oud 22 j., jm en Maatje Dekker, oud 21 j jd. Geboorten. 19 Sept. Julianus Jozef, z. van Jacobus Constantinus van Damme en Mathilda de Bakker. 20 Sept. Neeltje, d. van Pieter de Feijter en Maria Cornelia Dieleman 23 Sept. Jacobus Willem, z. van Pieter Verstraten en Maria Jaco- mintje Dieleman. 25 Sept. Franciscus Alphonsus, z, van Josephus de Brouwer en Emma Leonia Maria de Yliegher. Johannes Fredericus Alphonsus, z. van Petrus Gerardus Johannes Claessens en Maria Louisa Schelleman 26 Sept. Cornelia, d. van Anthonii Pieter Butler en Debora Maria van der Wiele. 27 Sept. Leuntje Hendriks, d. van Paulus Augusteijn en Hendrika Johanna Veele. Maria Susanna, d. van Cornelis Schieman en Tanneke Maria Kotvis. 29 Sept. Hendrik, z. van Gilles Zegers en Suzanna Paulina Pladdet. Overlijden. 19 Sept Johannes Cornelis de Bruijn, oud 58 j., echtg. van Sara Maria de Jonge. Jacobus Adriaan Dees, oud 2 wz. van Daniel en Adriana Verpoorte. 21 Sept. Francois Dieleman, oud 73 j., weduwn van Maria Buijze 22 Sept. Janneke van Espen, oud 29 j., echtg. van Frans Overdulve. 29 Sept. Anna Cornelissen, oud 2 m d. van Pieter en Anna de Bruijne. HOEK. Huwelijks-aangiften. 28 Sept. Simon Daniël Meeusen, oud 21 j., jm. en Catharina de Blaeij, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 21 Sept. Hendrik Pladdet, oud 24 j., jm. en Janna den Hooglander, oud 20 jjd. Geboorten. 24 Sept. Geeraard Krijn, z. van Jan Tollenaar en Susanna Dees. 27 Sept. Wilhelmina d. van Pieter Remijnsen en Maria van Tatenhove. Overlijden. 16 Sept. Johannis Cornelis van Hoorn, oud 3 m., z. van Abraham en Elizabeth Hamelink. ZAAMSLAG. Huwelijksaangiften. 21 Sept Pieter de Pooter, oud 20 jjm. en Elizabeth Florussen, oud 18 j., jd. Cornelis Levinus de Smidt (van Axel), oud 45 j., "weduwn. en Janna Snap, oud 33 j., wed. Huwelijks-voltrekkingen. 21 Sept. Jozias Romeijnsen, oud 22 j., jm. en Gerritje Hamelink, oud 21 j., jd. 28 Sept. Cornelis Goossen, oud 21 j., jm. en Barbera de Pooter, oud 21 jjd. Geboorten. 21 Sept. Adriana Elizabeth, d. van Levinus van de Wege en Adriana Elizabeth Willem- sen. 25 Sept. Jacobus, z. van Cornelis Dieleman en Pieternella de Putter 27 Sept Jacob, z. van Mattheus Dieleman en Adriana Donze. Overlijden. 24 Sept. Marinus Riemens, oud 79 j., z. van Daniël en Barbera Houg (beiden over leden). 25 Sept. Jacob Marinus de Bruijne, oud 2 m z. van Hendrik en Janneke Pieternella 't Gilde. DAGEN. Voorm. Nam. 1» II II II II 1

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1911 | | pagina 3