JACs DE KOK - Ter Neuzen. C.P.BERGMANS, Het van ouds bekende Gebakkraam m Burgerlijke Stand. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. In verschillende grootten - - - en prijzen. - - - - Levert fijne Olie-, Krenten-, Sucade-, Appelbollen en Appelbeignets. PATAT FRITS. Brusselsehe GalLettes. DAGEN. Voorm. Nam, Woensdag 20 Sept. 0.24 Donderdag 21 0.50 1.11 Vrjjdag 22 1.32 1.51 Zaterdag 23 2.9 2.26 Zondag 24 2.44 3.0 Maandag 25 3.16 3.32 Dinsdag 26 3.48 4.4 NI. STANDAERT aan de Zeeuwsch-Belgische grens is in tegen woordigheid van den gouverneur der provincie, den arrondissements-commissaris van graaf 't Kid de Roodebeke, senator, de hh. Verhaegen, volksvertegenwoordiger Pussetnier, lid der besteueigd deputatie, van de burgemeester, schepenen, leden van den raad en familie der gehuldigde, het borstbeeld van wijlen mevr. Courtmans, geb. Bergmans, by gelegenheid van haar eeuwfeest op het stadhuis onthuld. Dr. A. Broms, van Antwerpen, hield een feestrede die weerklank vond bij de duizenden geestdriftige Vlaamsche toehoorder. Niet minder dan 57 verschillende corporatiën namen deel aan den grooten optocht. Opium-smokkelhandel. De politie te New-\ork heeft een misdaad aan het licht gebracht, die toegeschreven wordt aan eene bende Chineesche opium-smokkelaars. Het slachtoffer is een welgesteld Chinees, die van de bende deel had uitgemaakt, maar wegens oneenigheden met de andere leden der bende dezen aan de autoriteiten had verraden. Men vond zyn lijk met dertig mesrtekeu door boord en het hoofd van den romp gescheiden. Moordaanslag. Zaterdagavond tusschen 10 en 11 uur is op de Linkerrottekade te Rotterdam een moord aanslag gepleegd op den granenbaas Geiardus B. Tusscheu hem en de vrylieden H. S. en H. v. V. bestoud sedert geruimen tijd een veete, die op de rivier voor de stad meer dun eeDS aanleiding gaf tot oneenigheid, waarbij dan de politie moest tusschenbeiden komen. Nadat H. v. V. met Gerardus B. Zater dagavond een paar uur tevoren op de Scheep makershaven handgemeen geweest was, waarby B. tengevolge van een slag met een stuk bout eeu vrjj erustige hoofdwoud bad opgeloopen, zijn H. S. en H. v. V. hem per tram achterna gegaan, hebben hem op de Linkerrottekade, waar B. woont, opgewacht en negen schoten op hem gelost. B. is gevlucht. Hy is niet gewond. De politie beeft ben aangehouden en naar het bureau ia de Meermansstraat overgebracht, waar proces-verbaal tegen hen is opgemaakt. By onderzoek bleken zy beiden een revolver bij zich te hebben. Ledige hulsen zyn op hen niet gevonden. Zy zeggen, dat ze dezen op de Linkerrottekade tegenover de Heinekens Brouwerij in het water geworpen hebben. Diefstal met geweldpleging. Toen Zaterdagmorgen ongeveer halt twaalf een zeeman kwam op het kantoor voor bat aannemen van schepelingen in de Seheepstimmer- tnaulaan vond hij den chef van dit kantoor den heer J. de Ruiter op den grond liggen in eeD plas bloed. De rivier-politie, onmid- delyk gewaarschuwd, constateerde eeu belang rijke hoofdwond, terwijl op den mond van het slachtoffer eeu doek, gedrenkt in chloroform lag. Aau dr. Kramer, ter hulp geroepen, ge lukte het deu bewustelooze by te brengen, die vertelde, dat ongeveer elf uur iemand by hem het kantoor was komen oploopeu mee de vraag om hem te spreken. Toen hij zich tot hem wendde ontving hy zulk een geweldigen opstop per in de maagstreek, dat hij zich daarna niets meer herinnert. Daar de getroffene juist van het kantoor der firma Muller was teruggekeerd met een citybag, inhoudende 4000, welke niet meer te vinden is, heeft men hier met een geval van diefstal met geweldpleging te doen. Aangenomen wordt, dat de dief, nadat hy den heer De Ruiter bewusteloos had gestompt, getracht heeft hem door een messteek in het hoold van het leven te berooven. Het mes is waarschijnlijk op het schedelbeen afgestuit, althans er bestaat geen onmiddellyk levensge vaar. Ouder bedreiging. In een woning aan de Spiegelnisserkade te Rotterdam, is een landbouwer uit Vrijenban, volgens zyn mededeeling, onder bedreiging ge dwongen tot atgifte van twee accepten, elk groot 1000. Een van die accepten heeft hij \e volgens betaald. Mishandeling. Bij beschikking der Rechtbank te Almelo is den Officier van Justitie gelast eene straf vervolging in te stellen tegen den agent van politie der gemeente Enschede, D. Rijkeboer en den rijksveldwachter J. G. Gelting te Win terswijk, tijdens de werkstaking in Augustus 1910 gedetacheerd te Enschede, ter zake dat zij op 9 Augustus 1910 W. F. Souverein met hun sabels op het hoofd, op den rechterarm en den rug hebben geslagen. In Augustus 1910 was er werkstaking te Enschede bij Menko en nadat er reeds eenige dagen relletjes en opstootjes waren geweest vaardigde de Burgemeester op 8 Augustus een verbod van samenscholing uit. Op 9 Augustus wilde Souverein met zijn zoon by den overweg aan de Oldenzaalsche straat, die straat inloopen, doch deze was door de mare chaussee afgezet. Daarom namen ze den parallelweg. Hier stond reeds een menschen en nauwelijks waren zij op dien weg of de brigadier van politie Van de Veen kwam en sommeerde de menigte om door te loopen en en toen hem dit niet vlug genoeg ging, trok hij zijn sabel en dreef de menigte uiteen. De jonge Souverein kreeg daarbij een klap met de sabel op den rug. Volgens verklaring van de brigadier Van der Veen heeft Souverein hem toen met een stok geslagen, waarop hij dezen aangreep. Zyn eene hand met den sabel er in had hij nog opgeheven, toen plot seling door den ouden Souverein werd vast gegrepen. Tegelijkertijd kwam de politieagent Rijkeboer en den rijksveldwachter Geltink den brigadier te hulp. De oude Souverein kreeg een klap met den sabel over de hand, liet den sabel van Van der Veen los en vluchtte het café van Robers in, achtervolgd door den agent Rijkeboer en den rijksveldwachter Geltink. De oude Souverein werd daar in het café gearresteerd en vervolgens naar het politiebu reau overgebracht, terwijl Souverein zich ver zette. Volgens den ouden Souverein (en ook een aantal getuigen verklaren dit) is hij in het café van Robers, zonder dat hij van zijn kant hiertoe eenige aanleiding gaf, door die beide politiebeamtben met hun sabels geslagen op hoofd en armen. Toen hij reeds door hen geboeid was voor het café werdt hy nog door hen geslagen. Vader en zoon Souverein stonden op 20 October terecht wegens wederspanningheid en mishandeling van een ambtenaar. Hun ver dediger mr. G. J. Sybrandy bracht een groot aantal getuigen i?" décharge mede. waarna de Rechtbank een nadere instructie gelastte en den 31 Januari 1911 werd hun zaak verder gehandeld. Beiden werden op 14 Februari 1911 vrijgesproken, Eenigen tijd daarna diende Souverein een klacht in bij den Officier van Justitie wegens mishandeling tegen Rijkeboer en Geltink, maar de Officier van Justitie vond geen termen om hen te vervolgen, Daarop heeft Souverein zich tot de Rechtbank gewend en deze heeft den Officier van Justitie gelast een strafver volging tegen gemelde politiebeambten in te stellen. Eeu auto-ongeluk. Zaterdagavond laat kwam de auto van baron Zuylen van Nyevelt, bewoner van het kasteel Haarzuilen te Vleuten uit de richting Wouden berg, met groote vaart Zeist inryden. By den ingang van het boscb, niet ver van de kom van het dorp, alwaar de weg een vrij scherpe bocht maakt, kon de auto door haar groote vaart deze bocht niet nemen, zoodat zy met groote kracht tegen een boom reed. De inzittenden, de heeren baron Van Zuylen, dr. Bouvé uit Oosterbeek, eu de chauffeur, werden uit het voertuig geslingerd en kwamen eenige meters verder in bet kreupelhout terecht. Alleen de chauffeur bekwam vrij ernstige wonden aan het hoofd, men vreesde voor her- senschudding. Toen men even later een onderzoek wilde instellen naar deu toestand van bet beschadigde voertuig, kwam het licht, dat men daarbij ge bruikte, te dicht by het benzine-reservoir, waardoor de auto vlam vatte en bijna geheel werd vernield. Alleen da motor bleef onge schonden. De inzittenden werden later per auto naar Vleutel vervoerd. Relletjes. Iu de buurt van de nijvere negocianten van Jodenbreestraat en Waterlooplein speelden zich Zaterdag eenige minder vredelievende tooneelen at, meldt de Tel. De omstandigheid, dat er in de straten, die op Jodenbreestraat uitkomen, en op die stiaat zelve, veel karren staan, maakt, dat soms de negociant niet de wenschen deelt van de politie io zake plaats-innemen en doorrijden. Zelfs zyn er enkelen, die herhaal delijk daardoor bekeurd worden en dan ook herbaaldelyk kleine geldboeten voor het kanton gerecht tegen zich hooren eischen. Vrijdag in den namiddag wilde een van de jongere kooplieden op de Jodenbreestraat niet doorrijden, hoewel hy daartoe verschillende malen werd aangemaand. Eindelijk werd by overgebracht naar het politiebureau op het Jonas Daniël Meyerplein. 't Viel den anderen kooplieden na eenigen tijd op, dat de ge arresteerde niet terugkwam en daarom schoolden zij samen. Hun optreden lokte uit, dat de politie eenige keeren chargeerde, bijgestaan door rechercheurs, waarbij bloedige klappen vielen. Het publiek bleef' samenscholen en toen vier rechercheurs omstreeks zes uur uit het bureau kwamen, werden ze op het Water looplein door een groot aantal menschen om ringd, die opdrongen, en zelfs steenen wierpen, terwijl de rechercheurs op hun alarmhoorns bliezen en gebruik maakten van hun gummi stokken. En nadat er versterking gekomen was en diverse charges waren uitgevoerd, waarbij het publiek zelfs tot op net Rusland werd nagejaagd kwam de Vrijdagavondrust op het Waterlooplein. Stakingen. Vijfduizend mijnwerkers in dienst van de Summerlee Company in Lanarkshire hebben besloten te staken, bij wijze van solidariteit met de arbeiders van eene der mijnen dier maatschappij, die nu reeds zes maanden lang hebben gestaakt. De bond van Schotsche mijn werkers zal in den loop der volgende week beraadslagen, over de ter zake aau te nemen houding. Te Dublin hebben de sjouwerlieden van den Great Southern Railway zich solidair verklaard met de stakende werklieden van eene hout firma aldaar, en geweigerd het hout der firma fe vervoeren. Na een onderhoud met den chef van het verkeer lieteu zij gezamenlijk het werk ib den steek. En te Elgin hebben de schoolkinderen tot staken besloten, zoolang niet aan hun eisch óm meer vrije dagen, geen huiswerk en minder lesuren is voldaan. Zoo de ouden zongen, piepen de jongen. Expeditie tegen de Ahorn. i Uit Calcutta wordt bericht, dat de troepen bestemd voor de tuchtiging der Abors in Assam, wegens den moord op twee Engelsehe ambt - naren, reeds ten deele zyn vertrokken. E>n regiment Sikhs gaat Dinsdag a.s. op marsch derwaarts. Reeds heeft de tocht, voordat die werd aan gevangen, aan een officier het leven gekost. Bij het beproeven van handgranaten, waarvan gebruik zal worden gemaakt om de Abors achter hunne palissadeeringen te bestoken, Aprong zulk een projectiel in de hand van een Sepoy. Deze verloor daardoor zjjne baud, maar een in zijne nabijheid staand officier werd door een der springstukken op de plaats gedood. De jonge man die de vorige week te Berlijn door 5 revolverschoten zyn meisje doodde, een zekere Vogel, heeft zich 's avonds in de nabijheid van Hundekehle voor een snel trein geworpen. Hy was aanstonds een lijk. Men vond een briefje in zijn zak aan zjja moeder gericht, waarin hy schryft dat zy beiden moesten sterven, daar ze het leven moe waren. Hy verzoekt daar in één graf met zyn meisje te worden begraven. Uit Oran wordt gemeld, dat volgens berichten uit de buurt van Melilla de stammen van het Rif na het laatste gevecht met de Spanjaarden vol vertrouwen zyn. Zy moeten op de Spanjaarden etteljjke kanonnen en vele geweren veroverd hebben. Verschillende berg stammen, onder wie de heilige oorlog ge predikt wordt, zouden van plan zyn, zich bij de Rii-menschen aan te sluiten, om de Span jaarden naar het Noorden te helpen verdringen. De zwarte hand. In New-York is de beruchte Zwarte Hand krachtiger dan ooit aan het werk. Veertien bommen zyn in Augustus te New-York ont ploft, twee kinderen werden gestolen en tal- looze dreigbrieven ontvangen. De slachtoffers Zijn allen Italianen. De politie te New-York staat blijkbaar machteloos tegenover het op treden van deze bende, en beweert, dat de slachtoffers uit angst voor verdere aanvallen zich niet tot haar wenden. Daarentegen verklaart de Italiaansche con sul-generaal te New-York, dat zyn landge- nooten slechts daarom zoo gereserveerd zyn, omdat de politie hun geen wezenljjke be scherming verleent tegen wraak, en omdat élke aan een detective in het geheim gegeven mededeeling, den volgenden dag precies zoo la de bladen staat. De chef van de geheime politie te New-York Flynn moet hebben ver klaard, dat met zes geschoolde politie-agenten het geheele nest kan worden uitgeroeid. Maar de politie beperkt zich ertoe een geval na te sporen, zoolang de bladen er over schrijven en dat is den misdadigers wel bekend. Men zal daarom eerst de geheime politie moeten deorganireeren. De wenscb aan de Italiaansche immigratie bijzondere moeilijkheden in den weg te leggen is te Washington van de hand gewezen. De overlevenden van de by Kaap Gar- dafui (Golf v. Adir) gezonken »Fifeshirn< doen verschrikkelijke verbalen van hun ervaringen. De eerste officier, die dezer dagen in Engeland kwam, deelde mee, dat ze vijf dageo iu een open boot ronddreven, om den dag een storm en kalmte. Ze beschikten slechts over een Kwart pint water per dag, en ze waren te uitgeput door de tropische zon om te eten. Ze leden zoo hevig dat ze nidt dachten het nog een dag te kunnen uithouden, toen ze door een schip opgemerkt en gered werden. Een andere boot met vijf vrouwen, vier kinderen, twee mannelyke passagiers en eenige matrozen met den tweede-officier is vermoede lijk in de branding bjj het wrak omgeslagen, door dat het zeil door den wind wegsloeg. Een derde boot werd reeds nabij het wrak door een voorbij varend schip gered. TER NEUZEN. Huwelijks-voltrekkingen. 14 Sept. Cornelia Verpoorten, oud 27 j.,jm. en Janna Maria de Klerk, oud 24 j jd. Jacobus Frangois Stoffels, oud 23 j,, jm. en Tannetje de Back, oud 24 j., jd. Geboorten. 10 Sept. Johanna, d. van Adriaan Coumou en Adriaantje Vink. 12 Sept. Pieternella Anna Maria, d. van Johannes van Riet en Hendrika Janna Dommisse Jan Cornelis, z. van Jacobus Seegers en Janna Wienand. 13 Sept. Cornelis Hendrik, z. van Pieter Giiep en JohannaStouthamer 14 Sept. Hypolithus Laurence Emile, z. van Victor Johannes Neomagus en Anna Hendrieka Engolina Baudoin. Isidorus Octavus z. van Frederik Johannes Pieter Kegels en Emma De Windt. 15 Sept. Jan Marinus z. van Johannes van der Werff en Neeltje Jacomina Ruben. Overlijden. 10 Sept. Theophiel Robert Rogge, opd 4 m z. van Camiel en Maria Catharina Jacobs. 11 Sept. Jacobus Verlinde, oud 68 j., echtg. van Janneke de Zeeuw. 16 Sept. Jacomina Geertruija Leiinsen, oud 66 j., echtg. van Jan Platteeuw. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 7 Sept. Jozias Romeijnsen, oud 22 j., jm. en Gerritje Hamelink, oud 21 jjd. 14 Sept. Cornelis Goossen, oud 21 jjm. en Barbera de Pooter, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 14 Sept. Frangois Hameünk, oud 24 jjm. en Johanna Herrebout, oud 20 j., jd. Jacob Dieleman (van Ter Neuzen) oud 19 j., jm. en Adriana Willemsen, oud 20 j., jd. Geboorten. 3 Sept. Catharina, d. van Jan Abraham Scheele en Elizabeth Catharina Dekker. 5 Sept. Krina, d. van Jan Geelhoedt en Elizabeth den Beer. 8 Sept. Jan Leendert, z. van Jacobus Riemens van Laare en Pieternella Dees. 9 Sept. Jannetje Jacoba, d. van Jan de Bruijne en Pieter nella Servaas 10 Sept. Cornelis, z. van Cornelis de Putter en Tanneke Willemsen. Overlijden. 3 Sept. Catharina Cornelia Dees, oud 66 jechtg. van Anthonie Klaassen. 4 Sept. Jacob Hendrik Houg, oud 11 d., z. van Jan Cornelis en Frangoise Smallegang. 6 Sept. Cornelis Karei Kajjser oud 2 mz. vhn Mareus en Wilhelmina Suzanna van Sweeden. 8 Sept. Maria Hofman, oud 2 m., d. van Jacobus en Adriana Maas. Michiel Wilhelm, oud 78 j., echtg. van Antje de Vos. 13 Sept. Bastiaan de Koning, oud 5 w., z. van Jacobus Cornelis en Adriana Hans. 15 Sept. Cornelia Catharina den Doelder, oud 18 d., d. van Jan Frederik en Cornelia van Fraeijenhove. Heden overleed zacfit en kalm, na voorzien te zjjn van de H. Sacramenten der stervenden, Mevrouw de Weduwe geboren Reijchler, in den ouderdom van ruim 81 jaar. Namens de familiën, STANDAERT en REIJCHLER. Ter Neuzen, 19 September 1911. O van BERGEN OP ZOOM, standplaats achter het café van den heer AUG. MAANDAG. Specialiteit in Fransehe Wafels en Roomsoezen. 3W Bestellingen worden aan huis bezorgd.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1911 | | pagina 3