Kerknieuws. Gemengde Berichten. INGEZONDEN STUKKEN. Burgerlijke Stand. Koogwatergetij te Ter Neuzen. J. C., oud 34 j., kleermaker te Biervliet, is wegens miabandelirg van zjju echtgenoote ver oordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf, met bekrachtiging van het verstekvonnis van 21 Juli j.l. W. B oud 27 j. bootwerker te Ter Neuzen, (vroeger te Merxem) beklaagd van diefstal, vrij gesproken. Door bovengenoemde rechtbank is buiten vervolging gesteld P. Ph. v. G., oud 26 j., varensgezel, geboren en wonende te Hulst, be klaagd van vernieling. Zondag 20 Augustus. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. Voorna. 9 u., en nam. 2 u., Ds A. Timmer man. Donderdag 24 Aug. van 1 2 u., Cate chisatie voor de schoolkinderen. Sluiskil. Voorm. 9 u., Ds. Hugenholtz. Halst. 9'/2 uur Ds. L. M. de Boer. Gereformeerde Kerk (Affuitloods). Ter Neuzen. Voorm. 9 u. en nam. 2 u., Ds. J. F. Hulsteijn Jr. Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzon. 9 u., 2 u. en 5r/» u., Dhr. M. Remeijn van Krabbendijke. Oud Gereformeerde gemeente (Vlooswijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5'/a u., Dhr. L. Hubrechtse van 's-Gravenpolder. Lokaal „Ebeu-Haëzer" (Kerkhoflaan Ter Neuzen. Des avonds 5'/a u Evangelisatie. Zijn vader opgespoord. Sedert den 3den Augustus werd te Geut vermist de 50 jarige apotheker L. G. Zijn 18 jarige zoon was op ondeizoek uitgetrokken en had het spoor van zijn vader kunnen volgen tot Blankenberghe. Vandaar was hjj op goed geluk verder gereisd en kwam nu Dinsdagmorgen te Middelburg, waar bij zich met de politie in verbinding stelde. In gezel schap van een inspecteur werd een onderzoek ingesteld en ontdekte de jongeman in het register van het hotel »du Commerce« het handschrift van zijn vader, die bleek aldaar onder een valschen naam te vertoeven. Even later kwam een heer naar bet hotel en toen de inspecteur, afgaande op het signalement vroeg of dat de gezochte was, antwoordde de zoon »Ah c'est mon papa Het bleek, dat de apotheker geld naar de bank had moeten brengen eii dit verloren had hierop was bij zooder adres achter te laten vertrokken. De jongen zoo trachten zijn vader te bewegen met hem naar Gent terug te keeren. De Boeicnkoning in de praktijk. 't Is de recherche, naar we reeds meldden, gelukt de haud te leggen op den vermoede- 1 ij kon dader der inbiaak in de intanterie- kazerne te Haarlem, waarbij o.a. medailles der Onder-officieren Scherm- en Gymnastiek-Ver- eenigiug »Mars« verloren gingen. Men had reeds vermoeden op een ontslagen soldaat, doch deze werd wegens gebrek aan bewijs los gelaten. Inmiddels waren te Amsterdam een paar medailles in beslag genomen en de beschrijving van dengeen, die ze verkocht had, kwam over een met het signalement van dien soldaat. Deze werd op de kermis opgespoord en ge boeid meegenomen. Onderweg vioeg hy zijn geleiders ot hij, die beweerde by een boeien- koning* in dienst te zjjn geweest, mocht ver- toouen, dat hij zyn boeien kon verbreken. Ongeloovig stond men hem dit toe en zonder moeite gelukte den man het kunststukje. Natuurlijk werd hij toen beter geboeid. De man bekende medailles verkocht te hebben, doch beweerde, dat hij die voor de kazerne had gevonden. Een raadszitting in de buitenlucht. De gemeenteraad van Haren (Gr.) heeft Maandag in de openlucht vergaderd. Het ge meentehuis wordt verbouwd, het was waim en daarom vertrok de raad naar een koffie huis in de buurt en hield in den tuin daar van zyn zitting. Gemeld wordt niet wat de heeren tjjdens de debatten verteerden. Twee meisjes verdronken. In den nacht van Woensdag is op de Mer- wede onder de gemeente Papendrecht het schip Vertrouwen, van J. van der Linden, van Hasselt, die n et 3 kinderen aan boord was, gezonken. De schipper en een jongen van 16 jaar konden zich redden, maar twee meisjes, van 12 en 19 jaar, zyn verdronken. Het schip was niet verzekerd. De oorzaak van het ongeluk ia niet bekend. Het schip was met steenen geladen, kwam van Nijmegen en was bestemd voor Vrijenban. De uitvoering der zedenwetten. Men meldt uit Rotterdam aau de Tel. De zedenpolitie te Rotterdam heeft met kracht de taak der uitvoering der zedenwetten opgevat. In het Huis vaD Bewaring zitten reeds 9 souteneurs in afwachting hunner ver oordeeling tot opzending naar de werkinrichting te Hoorn, daar te Veenhuizen de kans op ontvluchting te groot is. Ook een afscheid I In de Raadsvergadering van een Drentsche gemeente sprak de voorzitter een der ver trekkende leden als vol^t toe Mijnheer XGjj zijt nog maar kort lid van den Raad. In dien tyd waart ge ook nog dikwijls niet op de vergaderingen aanwezig en op de vergaderingen werd door u niet veel gesproken. Ik heb u evenwel leeren kennen als een goed mensch. Ik hoop dat het u welga. Diefstal van telegraafdraad. Nadat de maréchaussee uit Vlissingen langen tyd tevergeefs hadden gezocht naar de daders van herhaaldelijk onder Koudekerke voorge komen diefstallen van telegraafdraden, is het thans mede door de hulp der Middelburgsche politie gelukt de daders, de 16-jarige L. K. en de 17-jarige J. K. aan te houden, die het draad bi] verschillende opkoopers hadden ver kocht. De jeugdige dieven werden na het afleggen van een volledige bekentenis voor de Middel burgsche politie, naar Vlissingen overgebracht en zijn Woensdag voor den officier van justitie geleid. Een der jongens, L. K., had juist het plan om naar Amerika te vertrekken. Altaar ingestort. Men schrijft uit Vinkeveen aan de Tyd Verschillende personen waren Donderdag morgen, die na de vroeg-Mis nog wat waren blijven nabidden in de R. K. kerk, getuigen van een groot ongeluk. Eensklaps hoorde men een luid gekraak, wat aan een instorting deed denken. Tegelijkertijd zag men een Mis dienaar, die nog op een bidstoel voor het hoog altaar was gezeten, geheel verschrikt zijn plaats verlaten en zich zoo vlug mogelijk terugtrekken tot aan de Communiebank. De weleerw. heer kapelaan had juist het altaar verlaten en bevond zich in de sacristie. De in de kerk aanwezigen spoedden zich op dit geluid naar voren en zagen tot hun ontstel tenis, dat het geheele atlaar was verzakt, door het breken van een der kluizen waarop het is geplaatst. Daar men elk oogenblik vreesde, dat het geheele altaar zou omvallen, was het ondoenlijk met eenig resultaat iets te verrichten. Rondom het altaar was alles ver zakt tot op een diepte van pl.m. 2 meter. De bidstoel, waarop nog zooeven de Misdienaar had gezeten, - zoo groot was de opening was naar beneden gevallen. Gelukkig konden door den weleerw. heer kapelaan de ciborie nog uit het tabernakel worden gehaald en werden de versierselen niet zonder gevaar van het altaar genomen. Te ongeveer 9 uur werd er een ladder tegen het altaar geplaatst, waarop zich een paar onverschrokken mannen begaven, om met het uit elkander nemen aan te vangen. Nauwelijks waren echter eenige stukken weggenomen en bevond J. Barends zich nog boven op de ladder, toen de voet geheel onderuit schoof en het altaar met een doffen slag naar beneden plofte. Ademlooze stilte heersehte op dit moment onder de weinige aanwezigen, daar allen in het on zekere verkeerden omtrent het lot van Barends. Wonder boven wonder was hij, die men ten doode had opgeschreven, nog geheel ongedeerd. Bedroevend is de aanblik van dit schoone altaar, dat in 1898 werd geplaatst een waarvoor menigeen zich een opoffering heeft getroost, zoo aan splinters gevallen in de kerk te zien neder liggen. De I»rauil bij Roermond. Omtrent den brand te De Weerd hjj Roer mond deelt de »Msb.< nog het volgende mede Het bij ieder bierbekende gehucht *De Weerde, de uitspanningsplaats van de meeste Roermondenaars, stond in vuur en vlam. Dit gehucht is op een kwartier afstands van de stad aan de overzyde van de Maas gelegen en van uit Roermond goed zichtbaar. Tallooze mensehen stonden langs de Maas het indruk wekkend tooneel te aanschouwen het hoog oplaaiende vuur tegen den zwarten hemel aan den overkant, het telkens in de hoogte slinge ren van brandende binten, die met een regen van vonken weer daalden. Soms dreef de wind heele bundels brandend hooi de lucht in, die opvlamden boven, ei dan uitgebrand plotseling verdwenen waren. Op grooten afstand hoorde men het knetteren van houtwerk en het akelig geloei van het vee, dat men trachtte te redden. Spoedig na het uitbreken van den brand werd de Roermondsche brandweer gealarmeerd, die onmiddellijk met alle middelen oitrukte. Ter plaatse van het onheil aangekomen, had het vuur zoo snel om zich heen gegrepen dat reeds een zestal boerenwoningen in lichte laaie stonden. De brandweer kon weinig uitrichten. Daar het gehucht niet bij de stadswaterleiding aan gesloten is, was blussching moeilijk. De oude spuiten werden daarom voor den dag gehaald en het water uit de naburige slooten gehaald. Maar het was een ongelijke strjjd tusschen de ouderwetsche handspuiten en de steeds zich uitbreidende vnnrzee. Spoedig vatte ook de R.-K. kapel vlam. De brandweer beperkte zich nu tot het nat houden der nabijgelegen perceelen. Ook mili tairen uit het garnizoen verleenden bulp, welke zeer ten goede kwam. Laat in de nacht minderde het vuur lang zamerhand, voornamelijk door gebrek aan voedsel. Toen de dag begon aan te breken, kon men het terrein eerst goed in oogenscbouw nemen. Het vroeger zot intesessante en welvarende gehucht leverde nu een treurigen aanblik op. Alle woningen, waar het vuur gewoed had, waren tot deu grond afgebrand Geen meter hout was overgebleven alle brandbare deelen waren verdwenen en slechts brokstukken van dei zwarte muren restten. Een bloedig dram». Luitenant Fohamier-Glissziersky van het 29e regiment infant, lag sinds eenige dagen wegens een lichte ongesteldheid in het hos pitaal te Trier, 's Middags kwam zyn 29- jarige broeder, een koopman uit Hannover, by hem op bezoek. Beiden bevonden zich alleen in de ziekenkamer, toen plotseling .een schot klonk. De luitenant was door een schot in het achterhoofd door zyn eigen broeder ge dood. De dader is gevangen genomenhy is reserve-officier. De twist moest ontstaan zjjn om het vol gende. De vermoorde wilde een dezer dagen zyn ontslag uit den dienst nemen, omdat hy geestelijk met geheel normaal was. Over dit besluit moet de broeder zich zoo opgewonden hebben dat hij zich na een langdurige woor denwisseling tot zijn daad heeft laten verleiden. Twee lynchwet-toepassingen. Te DuraDt, in den Amerikaaoschen staat Missisippi, heeft Je bevolking op afschuwelijke wijze de lynchwet op een neger toegepast. De man had zich aan een blanke vrouw ver grepen, en zou door de politie naar de ge vangenis worden gebracht, toen een woedende menigte hem aan zijn bewakers ontrukte. Hij werd naar een plein gesleurd, daar aan een paal gebonden, en daar levend geroosterd. Verscheidene bewoners van het stadje ver hinderden de weinige constabels met geladen geweren om den gemartelden neger te be vrijden. Uit een andere stad komt een dergelijk be richt. Te Coatesville, in Pennsylvania, schoot een neger 1.1. Zaterdag een politie-beambte dood. Toen men den moordenaar Zondag ont dekte, trachtte hy zelfmoord te plegen, door zich eeo kogel in den mond te schieten. De neger werd slechts zwaar gewond en naar hbt ziekenhuis vervoerd. 's Avonds echter be legerde het grauw het hospitaal, en droeg den zieken neger met bed en al buiten de stads grens. Daar zochten zjj sprokkelhout bijeen, stapelden dit onder het bed van den jammei- Ijjk om genade smeekenden neger op, en staken het in brand. De ongelukkige verbrandde tot asch, na helsche pijnen te hebben doorstaaD. Mannen zoowel als vrouwen zagen dit af schuwelijke schouwspel aan. Griezelige vondst. In de by de gemeente Keulen behoorende voorstad Kalk werd op den bodem van een door de warmte uitgedroogden vjjver het ljjk van een vrouw gevondeD, waaraan hoofd, armen en beenen ontbraken. De romp was met tal looze messteken doorboord. Waarschjjnljjk heeft deze moord binnen de laatste drie weken plaats gehad. Een gerechtelyk onderzoek is spoedig ingesteld. Men heeft den vyver droog gemaakt, maar de andere lichaatnsdeelen zyn tot nu toe nog niet gevonden. Een schaking in Amerika. Een schatrijk New-Yorksch meisje van acht- fbwi jaar een juffrouw French is weg gereden met den zoon van den eigenaar van een automobielzaak, een jongmensch van 23 jaar. De schaking geschiedde te Newport, en het paartje vlood naar Central Village, een dorpje in Connecticut, waar een geestelijke, een stadhuis-ambtenaar en een paar wille keurige getuigen uit hun bed werden geklopt om by het huwelijk te assisteeren. De vader van juffrouw Estelle Freuch is een der bekende New-Yorksche bankiers en spoorwegmagnaten. Zoodra de ouders de verdwijning der joDge dame hadden geconstateerd, werd een vervolging per auto ingesteldmaar al spoedig raakte men het spoor der vluchtelingen bijster. Men weet op het oogenblik niet, waar de jonggehuwden zich bevinden doch men ge looft, dat zij zich verborgen houden in BostoD. Een familiedrama. Een vreeselyk drama speelde zich Dinsdag nacht in Esch (Luxemburg) een plaatsje in het mijndistrict af. Een jonge Italiaansche mijnwerker Geraldini genaamd had een tijd- lang met een vrouw Therese Pistozzini geleefd, en trouwde kort geleden haar 17-jarige dochter. Deze drie menschen woonden in een klein vertrek samen. In den nacht van Dinsdaj Woensdag kwam het tot een twist dié1 hoog liep dat de man zyn jonge vrouw doodde. Zjjn schoonmoeder, eens zyn maitresse, gaf hy zes dolksteken en loste nog een schot op haar. Ten slotte doodde hjj zich zelf. De schoonmoeder, hoewel zwaar gewond, leeft nog. Een executie. De beul Engelhardt uit Maagdenburg heeft Woensdag te Frankfort het doodvonnis vol trokken aan den onderofficier Müller, die zyn meisje had vermoord. Müller had, toen een verzoek om gratie van zjjn vader en zjjn geestelyke verworpen was, eerst geweigerd zelf gratie te vragen, maar op den laatsten dag voor zjjn terechtstelling was hij van ge dachten veranderd. Daardoor was het vonnis indertyd uitgesteld, maar ook zyn eigen verzoek is Diet ingewilligd. Woensdagmorgen om 6 unr is hy in de strafgevangenis te Preungesheim ter dood gebracht. Grafelijk valsehe munter. Uit Weenen wordt gemeld, dat een Italiaan sche graaf, met name Spiridon Cadada, teOrsova, aan boord van een Rumeeusche boot is gear resteerd. Deze afstammeling uit een groot geslacht was het hoofd van een bende valsehe munters, die een zeer verkwistend leren leidde. Zy deden vooral in valsehe Amerikaansche bankbiljetten. In zyn bagage heeft men echter veel, tameljjk slechte nagemaakte biljetten en 100 kronen gevonden. liet strafbare van operaties. Het hooggerechtshof te Leipzig heeft een chirurg veroordeeld, die een meisje van 17 jaar had geopereerd, wel met haar eigen goedvinden, maar zonder toestemming van haar voogd. Deze had hem daarvoor aangeklaagd. Twee maal had de voogd zyn eisch zien afwjjken, nu echter kreeg hjj in hoogste instantie volledig gsljk. Hiermede is uitgemaakt voor geheel Duitscb- laud, dat elke operatie, zonder toestemming verricht, geljjk staat met lichameljjk letsel. Begrypelykerwys heett deze uitspraak in medi sche kringen opzien verwekt. M. de R! In dezen tijd nu de waternood in onze gemeente bepaald onrustbarend toeneemt, is het zeker zeer te waardeeren, dat sommige particulieren trachtten daarin eenigzins te voorzien. Daarom meen ik, dat hier wel in de eerste plaats een woord van dank namens zeer velen mag worden gebracht aan Kapitein Groenewege van de sleepboot »Edisont uit Dordrecht, die bij iedere reis, in Holland zijn groote watertanks, daarvoor expresseljjk schoon gemaakt, had laten vullen om het water aan de ingezetenen alhier kosteloos uit te deelen. Dankend voor de plaatsing. X. AXEL. Huwelijksaangiften. 3 Aug. WillemRagut (van Vlissingen), oud 22 j., jm. en Johanna Maria Jonkman, oud 27 jjd. 4 Aug Pieter Krijn Dees, oud 21 jjm. en Susanna Maria de Feüter, oud 22 j., jd Johannes de Visser, oud 42 jjm. en Janneke van Langevelde, oud 42 jjd. Geboorten 2 Aug. Aaltje Suzanna, d. van Adriaan den Hamer en Janna de Visser. 4 Aug. Abraham, z. van Abraham van IJk en Tanneke Scheele. 5 Aug. Eugenie Augusta, d. van Cyriljus Vlassenroot en Clementia Pierssens. Jan, z. van Leendert de Kraker en Leentje Koster. 13 Aug. Hendrik, z. van Marinus Goossen en Coleta Raman, Overlijden. 6 Aug. Catharina Laurina de Graaf, oud 28 j., d. van Jan Johannes (overleden) en Janna Cornelissen. 6 Aug. Wilhelmina van Wyck, oud 60 jwed. van Adriaan Vinke. 8 Aug. Maria Seraphina Oasteels, oud 4 md. van Seraphinus Gustavus en Maria Coleta de Coninck. ZAAMSLAG. Huwelijks-voltrekkingen. 10 Aug. Pieter Hamelink, oud 23 j., jm. en Janna Maria Geense, oud 23 j., jd. Geboorten. 4 Aug. Bastiaan, z van Jacobus Cornelis de Koning en Adriana Hans. 5 Aug. Rosalia Cornelia, d. van Alphonsus van den Bergen en Philomena van Laere. 6 Aug. Pieternella, d. van Adriaan van Kerkvoort en Neeltje Faas. 12 Aug. Cornelis, z. van Jacobus Duerink en Leuntje Buijze. 15 Aug. Abraham Jan. z. van Pieter Jansen en Magdalena Krane. 16 Aug. Pieternella d. van Pieter Bareman en Pieternella Schuitvlot. Overlijden. 12 Aug. Janna Maria van der Pijl, oud 73 j., echtg. van Marinus deRuijter. 15 Aug. Jozina Helena Faas, oud 7 w., d. van Pieter en Janneke van de Voorde. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 19 Aug. 8.24 9.6 Zondag 20 9.49 10.35 Maandag 21 11.18 11.53 Dinsdag 22 0.25 Woensdag 23 0 54 1.19 Donderdag 24 1.45 2.6 Vrjjdag 25 2.27 2.49 1 zoo 11 11 11 11 '1 11

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1911 | | pagina 3