tJIT ONZE OMSEVmS. Rechtszaken. in kranten zoo b.v. aardappelen, vermicelli, havermout en rijst, 't Was belangwekkend vooral die laatste uit het papier te zien komen neen, zoo mooi, blank en droog krijgt men ze op geen kachel of petroleumstel Duidelijk en voor elk bevattelijk werd de hooikist verklaard, en 't gezelschap opmerk zaam gemaakt op alles waaraan ipen bij 't gebruik denken moet. Ook de theemuts zag men in werking. Verscheidene praktische wenken maakte de causerie nog zooveel te prettiger. Eene der aanwezige dames deed nog een enkele vraag, welke door de onder wijzeres beantwoord werd. De voorzitter sloot met zeer passende woorden van dank aan de juffrouw, ook namens de leerlingen en wees tevens op het goede werk door den Volksbond en Nut hier tot stand gebracht. Dinsdag 1 Aug. wordt de cursus gesloten. Door den gemeenteraad van 's-Graven- hage is benoemd tot onderwijzer bij het lager ooderwjjs de heer B. P. Ridderikhof, onder wijzer aan school B te Ter Neuzen. Met ingang van 1 Nov. a. s. is benoemd tot hoofd der R. K. school alhier, de heer J. van Well, thans onderwjjzer aan een der openba re scholen te Roozendaal. franje versierd werd in de a la beaumout bespannen rijtuigen plaats genomen, in het eerste de Koningin der Nederlanden met den Koning der Belgen, in het tweede rijtuig Koningin Elisabeth en Prins Hendrik. Nu komt de menigte los als de rijtuigen vertrekken stijgt op straat en van balkons en daken een lnid gejubel op als eerste gulle welkomstgroet, door het Belgische volk Neer- lands Vorstinne gebracht. Door een sterk escorte voorafgegaan en gevolgd legde de schitterende stoet in matigen draf den weg naar het Paleis af. Langs de geheele route deden de militaire muziekkorpsen ons Volkslied weerklinken en het hartelijk gejuich golfde mee van station tot paleis. Vriendelijk groette Koningin Wilhelmina. Nabij het Stedelijk Park bracht een groep van wel duizend Nederlanders hun Koningin een ovatie. Ongeveer één uur bereikte men het Paleis. Hier waren ter ontvangst bijeen de opper- hofmaarschak Graaf de Merode, de Belgische Ministers en de verschillende hotdignitarissen, die aan de hooge gasten voorgesteld werden, nadat de eerewacht onder het spelen van het „Wilhelmus" geïnspecteerd was. Koningin Wilhelmina nam haar intrek in de fraaie apartementen van den linkervleugel waar boven dadelijk de Nederl. standaard geheschen werd, terwijl Z. K. H. Prins Hendrik zich in de te zijner beschikking gestelde salons terugtrok. De volksmassa, die opgetogen scheen over onze Koningin, verspreidde zich en trok stad waarts door de met Belgische en Hollandsche vlaggen versierde straten. Het galadiner in de groote zaal in bet paleis te Brussel bestond uit 200 couverten. Behalve de Belgische vorsten en het Nederlandsche koninklijke echtpaar, waren tegenwoordig de leden van het Nederlandsche gezantschap, de voorzitters van Kamer en Senaat, de ministers en hoogwaardigheidsbekleeders, de Belgische gezant te 's-Gravenhage, enz. Koningin Wilhelmina heeft Koning Albert als geschenk aangeboden een zeer schoone origineel-oude, Hollandsche arreslede in Lodewijk XV stijl met licht groene bebloemde paneelen, afgezet door verguld ornament met donker groene vullingen. Het is een buiten gewoon fraai type van onze nationale sleden uit dien tijd. Minister-wisseling. Het Handelsblad verneemt het volgende ge rucht, waarvan het nog geen bevestiging kon verkrygen de Minister van Koloniën, de heer De Waal Malefijt, zou weldra aftredeo en opgevolgd worden door den heer Colyn, thans Minister van Oorlog. In diens plaats zou optreden de majoor der infanterie, thans be- hoorende tot den generalen staf, jhr. G. A. A. Altiflg van Geutau, katholiek, die langen tijd werkzaam was aan het ministerie van oorlog, en thans hoofd is der tweede afdeeling van het departement. Er wordt bijgevoegd, dat de nieuwe minister zich met het aanhangige ontwerp-militiewet zou vereenigen, behoudens eenige wijzigingen, die zouden worden aangebracht, tevens om de katholieken tevreden te stellen. „Ik wist Diet dat je zooveel nog om hem gaaft". „O, by houdt toch wel veel van my'', antwoordde zjj aarzelend, „al hebben wjj ook dikwtjis oneenigheid met elkaar gehad. Dat komt overal wel eens voor. Het zal een vreeseljjke slag voor hem zijn. Daaraan moet ik voortdurend denken. Dat kan ik niet vergeten." „Het komt er enkel tnaar op aan, of je Je moet overwegen hoe je 't gelukkigst zal zijn. Als jeIk weet 't niet maar bet schijnt wel dat sommige vrouwen on mogelijk gelukkig kunnen zjjn, wauneer zjj een onrecht begaan 1" „Ik denk aan mjjn plicht," stamelde zjj. „Je weet dat ik je liefheb. Phil, niet waar Je moet het weten, om te kunnen be grijpen wat ik doe... Ik heb je lief!... Maar Zjj bleef steken. Haar hart klopte haar in de keel. „Maar vroeg hy gemelijk. „Wat won je zpggen Zjj kon niets zeggen. Pjjnljjk sloot zij hare oogen. „Nn drong hjj aan. „Zijne onders", voer zij stokkend voort „zyne onders zullen eene vreeselijke schande er in zien Ik heb alles overwogen maar ik wist niet dat het mij zóó zwaar zon vallen. „O, dat gaat wel voorbij. „Dat geloof ik Diet.Misschien zal ik levenslang.Denk je, Phil meen je dat ik neen had moeten zeggen - In de Donderdag alhier gehouden ver gadering van den gemeenteraad waren alle leden tegenwoordig, terwijl er 1 vacature bestaat. Wegens huwelijk werd op haar verzoek aan mejuffrouw M. E. Scheffelaar Klots tegen 15 Oct. eervol ontslag verleend. Eveneens werd eervol ontslag verleend aan dhr. J. B. Ridderikhof, onderwijzer aan school B, wegens zijn benoeming te 's Gravenhage. Een adres van mej. W. G. L. C. van Dijk, gemeente-verloskundige alhier, met verzoek haar tractement van f 225 gelijk te willen stellen met dat van haar collega mej. De Deckere die 275 heeft, zal behandeld worden tegelijk met de begrooting. Aan de Wielrijders-club wordt toegestaan op 15 Aug. a.s. de raadzaal te gebruiken voor receptie. Aan de scherpschuttersvereen. Voor Vader land en Koningzal de Raad eene medaille beschikbaar stellen voor de aanst. schiet wedstrijd bij gelegenheid van haar 25-jarig bestaan. Mededeeling wordt gedaan van een Ministrieele beschikking waarbij goedgekeurd wordt het dempen van een sloot achter de Rosegracht. De Raad stelt voor dit werk f 150.— beschikbaar. Aangeboden wordt het Gemeenteverslag over 1910 en de gemeenterekening over 1910. Behandeld werd het verzoek van het tram comité om het toegestane subs die te verleenen aan de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramwegmaat schappij. Na langdurige besprekingen wordt besloten het besluit van Febr. 1910, waarbij aan de IJzendijksche stoomtrammaatschappij gedu rende 20 jaren eene subsidie van/1200 werd toegekend, in te trekken. Voorts wordt mede z. h. s. besloten deze subsidie toe te kennen aan de Zeeuwsch-Vlaam- sche Stoomtrammaatschappij, op de voor waarden vervat in het zooeven ingetrokken raadsbesluit, met deze wijziging dat ingeval van naasting door den Staat de subsidie aan den Staat zal worden uitgekeerd. De geloofsbrieven van de nieuwgekozen leden van den raad, de heeren Visser, Dees, Eijke en Van Borssum Waalkes worden onder zocht en tot toelating besloten. Genoeglijk en nuttig. Een zeer aangenamen, maar bovenal ook nuttigen en leerzamen avond hebben zij door gebracht, die zich de moeite gegeven hebben Donderdag het „Vereenigingsgebouw" te be zoeken. Het aantal van zulke bezoeksters en. bezoekers was tamelijk groot, zoodat het in het gebouw, bij de hooge temperatuur van de laatste dagen, aardig warm werd. Men werd echter zoo prettig beziggehouden, dat men die warmte er bijna door vergat. Na een inleidend woord van den heer Vooren, voor zitter van het comité, kwam de leerares van den kookcursus, mej. P. Schuckink Kool aan het woord, en ook aan het werk. Beide, praten zoowel als werken, gaat deze dame blijkbaar gemakkelijk af't was boeiend en onderhoudend van het begin tot het einde. Wij zagen verschillende spijzen aan de kook brengen en daarna verder voor 't gebruik in gereedheid komen inde hooikist of Ademloos verbeidde zjj zjjn antwoord, ver wachtende dat by baar in zyne armen sluiten en uitroepen zou: „La t ze allen naar den duivel loopen Denk aan my I" Maar dit deed by niet. Stotterend antwoord de by: „Als je zóó gestemd bent, dan dan weet ik werkelijk niet wat wat ik er van moet zeggen." „Werkelijk niet, Phil smeekte zjj. „Wer kelijk niet „Er is één heelmiddel de tijd," antr woordde by onvoorzichtig. „Met den tijd komt meD alles teboveo. „„O, myn God ik was waanzinnig!" kreunde zy. Zy wendde zich af en blikte uit het venster, doodsbleek. Nu toch vond zij bet ontzetteude bevestigd, dat baar bekroop toen zy met hem in de cab zat, en dat dien ganscbeo nacht niet van baar wilde wijken. Zij vond bet bevestigd in den toon zijner stem, in zjjnen blik, in elk woord, dat by op bare weifelende onwaarheden teruggaf. Hij beminde baar niet meerEo zy zy bad zich hem om dan bals geworpen Eene zoo vreeselij ke schaamte overkwam haar bij dit besef, dat zy bet liefst uit den trein zou zijn gespron gen. Enkel en alleen hare liefde voor hem hield baar daarvan terug. Zij wilde niet dat hy ooit zich iets zou te verwijten hebben. Nooit zou hy te weten komen wat zy om hem had geleden. „Welnu," zeide hy „bet is nog niet te laat." „Neen," stemde zij toe. „Ik moet terug." Zyne polsen hamerden. Hy durfde niet Woensdag is te Ellewoutsdijk door het bestuur van het waterschap »Ellewoutsdjjk« aanbesteed het herstel, de vernieuwing en het onderhoud van de aarde-, kram- eo steenglooi- ingswerken. Ingeschreven werd o. m. door de heeren J. de Bree Fz. Ter Neuzen voor ƒ6160, Jac. Jansen Ter Neuzen voor 6100, Jan Jaosen Ter Neuzen voor 6084. Het werk is gegund aan J. de Bree Fz. In de Donderdagavond te Sas van Gent gehouden raadsvergadering werd o. m. besloten het herhalingsonderwijs uit te breiden met ouderwijs in de Fransche taal, zulks uit overweging dat door de aanwezigheid van fabrieken in de plaats de keonis van de Fransche taal voor de jongelieden vm groote beteekenis is te achten. Ter tafel kwamen thans nieuwe instrueties voor den secretaris en den gemeente-ontvanger, waarover in vele vergaderingen reeds ge sproken is. De voorgestelde concepten werden ongewijzigd goedgekeurd. Ingekomen was een voorstel van den heer Gross voor r 'geling van een Lager school geld, dat wegens afwezigheid van den voor steller later zal worden behandeld, terwyl maatregelen werden besproken en toegezegd, om in het belang der veemarkt te voorkomen dat aan mond- en klauwzeer lijdend vee de gemeente binnenkomt. Hulst, 25 Juli. Bij de heden alhier ge houden herstemming voor 8 leden van den gemeenteraad stemdeo 365 van de 406 kiezers. Van onwaarde waren 3 biljetten. Hiervan verkregen de heeren J. B. de B >j 175, Th. C. Fassaert, 176, J. E. Fricot 200, D. F. van der Heijden 151, J. Pb. C. de Paepe 185 en A. A. van de Walle 158 stemmen. Alzoo gekozen de heeren Tb. C. Fassaert, J. E. Fiicot en J. Ph. C. de Paepe. Graauw, 21 Juli. By de heden alhier ge houden herstemming voor 3 leden van den gemeenteraad zyn gekozen de heeren H. Aubroeck (aftr.) met 102, G. Verstraeten (aftr.) sprtken, uit aDgst dat zyne stem hem verraden zon. „Je moet doen wat je zelf't best oordeelt," zeide by eindelikIk wil je niet tégen je wil ontvoeren.Als je 't wenscht, kan je van Folkestone terugreizen. Je man is af wezig dus kan by je Diets zeggen." „Beu je erg boos op my. Phil, als ik 't doe?" „Volstrekt niet. Maak ja over my niet bezorgd. Ik heb geen anderen wenscb, dan je gelukkig te zier, LucyOtn je op recht de waarheid te zeggen ik geloof dat je gelyk hebt. Je behoort nu eenmaal niet tot die vrouweD, die uit den bond kunnen slaan. Dat zou je ongelukkig maken. Dus, keer terug en doe alsof er niets gebeurd ware. Het zal je altoos nog lichter valleD, ja in je lot te scliikkeD, dan de gevolgen te dragen van een stap als deze.Zoodra wjj te Folkestone komen, zal ik nazien met welken trein je terag kunt reizen." Te Folkestone vernamen zy dat er om twee uur een sneltrein naar Londen afreed en Orlebar ging met Lucy op bet perron heen en weer, tot het tyd werd om afscheid te nemen. Hij bad van louter blydschap een scherpen eetlust gekregen maar zyne vriei - dia verklaarde op zyne vraag, dat zy geen trek in etea had. Hy besloot dus, daar hy bet stoomschip niet meer halen kon, na haar vertrek in een hotel te gaan en zich een duchtig luncheon te bestellen. Een blik op bet theaterbiljet deed hem zien dat dien avond de „Mikado" werd gespeeld, en reeds zag by zich alleen en genoeglijk in het parket zitten. Hy voelde zich eensklaps wel twin- met 106 en J. J. Bauwens met 79 stemmen Verder verkregen de heeren E. Bujj8rog2e7" A. A. d Haens 43 en F. Fraocken 30 stemmen. Iu het begiu van Juli was de metsel», J. E. uit Groede met zyn knecht W. T. Scbooudyke, werkzaam op de hofstede van J Verhage Jr. te Groede. Van de afwezigheid van den bewoner maakten zjj gebruik om drie kippen te stelen, die zy in eeu baalzak borgen Dit werd echter door een knecht van Verhag gezien, en er werd door de politie proces-verbaal opgemaakt tegen da daders, die bekenden. I is echter tevens proces-verbaal opgemaakt tegen J. V. Sr., wegens afpersing, omdat hij vanE 500 zou hebben weten te krijgen waardoor deze meende dat hij vrij was. De politie het// dit geld in beslag genomen. Onze Biervlietsche berichtgever schrijft Vorige week las ik in dit blad een heel, rij benoemingen op poldergebied, waarondti één, die betrekking had op de plaats mjjmt inwoning en met alleen daarom oiijn aandacht trok, maar veeleer omdat de regeeriug het aftredende lid ter zijde had gesteld. De heer A. de Groote is 36 jaren achtereen gezworene van den „Elisabeth"polder geweest, en hoewel niet in dien aan zee gelegen polder wonende, behartigde hij de belangen van dei polder en zeewering voorbeeldig. Geen wonder dan ook, dat bij zjj o perio dieke aftreding in Mei j.l., de ingelanden den „Alexander den Groote" weer als nommer een op de voordracht plaatsten, al bad hij de zeven kruisjes eenige weken te voren bereikt. Kort daarop verscheen de bekende circulaire van Ged. Staten aangaande voordrachten van 70-jarigen en al kon men nog eeniger mate hoop voeden op zijn herbenoeming, de regeerinp besliste anders door de keuze te doen vallei op nommer twee, den heer A. Heule. De familierelatie van dezeo met het aftredend lid, maakt de gedwongen aftreding nog al niet zwaar. De benoemde is zijn schoonzoon. (Midd. Ct.) Twee boerezoons te Biervliet, die meer malen ruzie met elkander hadden, kregeü Don derdag in de schuur tw.st, die zoo hoog liep, dat de een een schot op den ander loste, ge lukkig zonder dat dit doel trof. Nog denzelfden avond werd het gevaarljji individu door de politie gearresteerd en naar IJzendijke vervoerd. Te IJzendijke had Dinsdag een zonderlinge vertooniög plaats. Eeu bruigom, die dezen dag zou trouww, had zeker in verwarring een mantel van zuster aangedaan. Al mopperend over eon kleermaker, dis hom een jas had geleverd met veel te veel knoopeo, geen zakken, akelig nauw en te kort rao mouwen, staple hij naar het huis zijner bruid, De talrijke feestgenooten bemerkten de vergissing niet. Op weg naar het stadhuis en de kerk werd door het talryke publiek, dat daarin wel erg had, bartelyk gelachen. Eerst na de mis kwam de zaak tot opheldering en werd den bruigom zyn goede jas gebracht, In het voormalig IV district van Zeeland zullen pogingen aangewend worden om een waterleiding te stichten. De verschillende gemeentebesturen zyn uitgenoodigd tot een samenkomst te Oostburg op 11 Augustus, waarin door dr. Jenny WeijermaD, sectetaria der staatscommissie voor watervoorziening, de mogelijkheid eener waterleiding zal worden toegelicht. Arrondissements-Kechtbauk te Middelburg Zitting van 28 Juli 1911. L. S. v. d. B., 44 j„ werkman te Ter Neuzen, tig jaar jonger en hoezeer hy ook zyn best deed om een teeder en diep ernstig gezicht te zetten, toch bemerkte de vrouw uit elk woord, dat hy sprak, hoezeer zijne stem mint verbeterd was, alsof er een molensteen v zyn geu o :d was gerold. Lucy vertrok. Eenige minuten voor vier stapte zij te Londen uit, en zy bereikte bars woa'ug eenige uren nog vóór de thuiskomst van hareu man. Maar het vuur was aitge- gaan, en huiverend moest zy wachten tot het weder aangem akt was. Toen verbrandde zy den brief, dien zij in den naciit tevoren aan haren mm geschreven en op den schoor steenmantel gelegd had. Tijdens hare afwezigheid was er een post pakket bezorgd. Toen het slonzige dienst meisje haar eindelijk alleen liet, greep zij naar het pakketen nauwelijks had zy bet geopend, of zjj begon hartbrekend te snikken- Het waren de viooltjes, die Pnilip Orlebar haar als teeken zyoer liefde gezonden bad en die men haar uit Parjjs had nagestuurd. De bloempjes waren geheel verwelkt, daar zjj zoo lang onderweg waren geweest. EINDE.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1911 | | pagina 2