Vrijzinnig Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. jtoc stewmen wij het best? Van Borssum Waalkes. Ter stembus. yan Borssum Waalkes, M. Eijke en A. Yisser. Voor it omgeving. Herijk van Malen en Gewichten. E. H. T. y. Borssum Waalkes D. J. Dees M. Eijke P. de Jonge y. d. Broeke P. J. Scheele A. Yisser No. 2180. Woensdag 5 Juli 1911. 22e jaargang LEZER, F. DEKKER Fz. (aftr.) M. W. KOSTER Pz. en L. LAMAITRB (aftr.) J. v. DRONGELEN (aftr.) J. D. DE FEIJTER (aftr.) en J. L.PLATTEEÜW (aftr.) E. H. T. YAN BORSSÜM WAALKES M. EIJKE (aftr.) en A. VISSER (aftr.) JACs. F. DEES (aftr.) AARN. DE FEIJTER (aftr M. DE JONGE (aftr.) en W. DE KLERK (aftr.) FEUILLETON. Dokter G E R M A I N E. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maarden 75 cent voor binnen en buiten Ter Neuzen. Voor België 95 cent bij vooruitbetaling. Abonnementen worden aangenomen by alle Boekbandelaren, Brievengaarders en dan Uitgaver. Telef. In tere, No 15. ADVERTENTIEPRIJS: Van 1 tot en met 5 regels 50 oent; elke regel meer 10 cent. By abonnement aanmerkelijk ver minderd tarief. Grootere letters naar plaatsruimte. Redactie-adres: Noordstraat 10, Ter Neuzen, Deze Courant verschynt eiken Woensdag- en Zaterdagmorgen by den Uitgever M. DE JONGE, te Ter Neuzen. zend ons de adressen van personen die naar Uw meening ons „Vrijzinnig Blad," krachtens hun beginsel, moeten steunen, en wij belasten ons gaarne met de toezending van eenige proef nummers. DE ADMI1SISTRATIE. Bij de Gemeenteraads verkiezingen worden door ons aanbevolen voor Axel ^oor Hoek voor Ten Neuzen voor Zaamslag Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bjj deze bekend a. dat dit jaar voor den herijk der maten en gewichten zitting zal worden gehouden in het Naar het Fransch van NOELLE ROGER. 22) Een man bood zich aan, Amy naar boven te dragen en doodop nam Germaine het aan. Samen heschen ze het zware lichaam de trap op, en strekten baar op het bed uit. Ziende dat ze toch verder niet kon helpen, ging Germaine weg. Lang liep ze rond in de donkere straten als voortgezweept. Ze was met liefde in het bart in deze hel gekomen, ze had al het Ijjden van de anderen medegeleden, tot haar bart bloedde. Alles had ze gegeven, het mooiste van haar wezen, haar huiselyk geluk, dat van vrouw en moeder. En alles voor niets. In enkele weken was haar werk van acht lange jaren weggevaagd. Alles voor niets. .Gnillaume Ze liep weer verder, tot ze zich op en gebroken voelde. Gnillaume. gebouw der Vereenigae Handwerkslieden in de Donze-Visserstraat te TER NEUZEN op 17, 18, 19, 20, 21, 22 en 24 Juli en wel als volgt: Voor hen wier familienamen beginnen met de letters A of BMaandag 17 Juli van 1 tot 5 uur C, D, E of F: Dinsdag 18 Juli 1 van 9 tot G,H,I, J, ofK: Woensdag 19 Juli 12 en L, M, N, O of P Donderdag 20 Juli j 1 tot 4 Q, R, S of TVrijdag '21 Juli uur Y of ZZaterdag 22 Juli van Maandag 24 Juli van 11 tot 12 U, V, W, X, 8 tot 12 uur; Voor Sluiskil en 1 tot 5 uur. b. dat de maten en gewichten schoon, droog en roestvrij moeten worden aangeboden om onderzocht te kunnen worden c. dat betaald moet worden voor het justeeren van gewichten en wel ten bate van 's Rijks schatkist d. dat de maten en gewichten voor 1 Januari 1912 gestempeld moeten worden met de letter s en tot dien datum ook de letter r geldig is e dat maten en gewichten, die gestempeld worden met het afkeuringsmerk a niet in winkels enz. teruggebracht mogen worden dat er nog gelegenheid bestaat maten en gewichten te laten herijken aan het ijkkantoor te Middelburg op 3, 4, 24 en 2B Augustus van 9 tot 12 en 1 tot 4 uur en na 9 September eiken Donderdag en Vrijdag van 9 tot 1 uur; g. dat de onderdeelen van het Gram (de milli gramgewichten) niet op de herijkzitting, maar alleen aan de ijkkantoren herijkt kunnen worden. (Opzending per post franco). Ter Neuzen, 8 Juli 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. A. P. GEILL, Burgemeester. A. P. DE VOS, Lo. Secretaris. We hebben er reeds op gewezen, dat de liberale kiesvereeniging tegenover het aftredend lid Dees geen candidaat stelde. Zij candideerde alleen de liberale aftredende leden Visser en Eijke en wees voor de vacature aan den heer Van Borssum Waalkes. Algemeen bijna hebben we deze handelwijze hooren roemen. Wij bevelen dus drie candidaten aan. Hiermede hadden wij kunnen volstaan Maar nu de anti-rev. kiesvereeniging in hare pogingen geslaagd is om de chr.-hist. kies vereeniging weer op haren kant te krijgen, moeten wij nadrukkelijk verzoeken drie per sonen te stemmen, maar ook niet meer dan drie. IV. „Bromley House". 1 November. Beste Germaine, Geneviève is zenuwziek, niets bezorgt haar afleiding, zelfs de kinderen niet. Ik heb massa's logés gevraagd, maar ze wil ze zelfs Diet outvangen. Alleen jon zou ze graag bjj zich hebben. Je zult ons dus een groot genoegen doen, een paar weken bjj ons te komen. We znllen je natuurlijk geheel vrjj latenwjj begrijpen best, dat je graag alleen wilt zjjn. Vele groeten van je broer Francois. Germaine las en herlas dien brief. Ze zag er tegen op om haar huis te verlaten, waai ze alleen was met haar verdriet. Toch schreef ze aan Frangois, dat ze komen zou. Germaine stapte uit aan het station Bol ton, waar Francois haar afhaalde. Hjj druk te haar de hand en vroeg naar haar gezond heid. Uitstekend; en Geneviève? Ze huilt heele dagen en geheel zonder reden. Ze is overgevoelig, de dokter denkt, dat bet wel eens hersenontsteking ten gevolge kon hebben. Hoe goed, dat ik dadelijk komen kon, zuchtte Germaine. Hiermede blijven wij volkomen in de lijn. Wij weten niet, hoevele chr.-hist. kiezers met de anti-rev. mede zullen gaan, maar wij moeten nu reeds dezen raad ernstig aan de kiezers geven. Tegenover den heer Dees is geen candidaat gesteld. Goed, maar nu zou het dubbel jam mer zijn, zoo de vrijzinnige partij van hare alleszins te loven handeling de dupe zou worden. Alle man dus aan het werk, onze waardige aftredende leden de heeren Eijke en Visser te behouden en in de vacature als één man ge stemd den heer Maakt goed zwart het eerste, derde en zesde hokje «Ir De aanbevelingen per advertentie brachten bevestiging van datgene, wat reeds zijdelings bekend was. Voor de heeren D. J. Dees, P. H. de Jonge van den Broeke en P. J. Scheele prijkte eene gemeenschappelijke adver tentie namens de besturen van anti-rev. en chr.-hist. kiesvereeniging. Dat moeten die besturen natuurlijk zelf weten. Maar ons zij het eene aansporing Vrijdag a s. trouw op ons post te zijn. Want al zal ook menig chr.- hist. kiezer in geen geval willen, dat raads- Wjj vinden het ook heel prettigje weet hoe veel vertrouwen ik iD dokter Ger maine stel, zei hjj warm. Germaine kwam haar schooDznster's kamer binnen. Geneviève lag lusteloos op een divan naast haar stoDd op een tafeltje een bos rozeD. Och Germaine, wat lief dat je gekomen bent. Als je nu maar gauw weer beter wordt, Geneviève 1 Frangois vroeg teeder - Wil je van avond niet beneden komen eteD, ter eere van Germaine. De jonge vrouw schudde het hoofd. Frangois hield aan Je weet, dat bjjna al onze gasten morgen weggaan, 't is het laatste diner. Ach, laat ze weggaan en me met rust laten. Frangois heeft het huis gevnlt met ver velende menschen. Ik wou je een genoegen doeD, zei Frangois treurig, en verliet de kamer. Geneviè/e keek naar Germaine, die er zoo veranderd en bleek nitzag in haar ronwkleeren. Ze dacht aan Willy, en groote tranen rolden over haar wangen. Germaine was naar het venster gegaan en had haar voorhoofd tegen de koele ruiten gedrukt. Toen ze Geneviève hoorde hnilen, ging ze naast haar zitten, en sprak haar lang over Marcello en Simone. leden als de heeren Visser en Eijke zouden moeten wijken voor menschen, die niet in hunne schaduw kunnen staan, toch wapene men zich bijtijds tegen verrassingen. Het zij voor ieder vrijzinnige een eer, niet alleen zelf ter stembus te gaan, maar zooveel mogelijk vrienden en bekenden op te wekken hun burgerplicht te vervullen. Ieder doe, wat in zijn vermogen is om te doen slagen de heeren Waar onze candidaten genoemd mogen worden als achtenswaardige burgers, zoo goed in hun particulier leven als in hun maat schappelijk optreden, twijfelen wij niet of zeer velen zuilen zich geroepen achten aan deze drie mannen hunne stem te geven. Het is Vrijdag voor verschillende plaatsen een stemmingsdag. We willen niet alleen de kiezers van Ter Neuzen, maar ook die uit onze buurgemeenten opwekken met ijver op te gaan en met kracht te werken voor de vrijzinnige candidaten. Wat Hoek betreft, als daar geene lauwheid en onverschilligheid heerscht, dan zullen de drie aftredenden wel worden gekozen. Als men daar van goeden wille is, dan is men ook sterk. Toch mag men door deze idee niet verslappen. Eendracht en goede opkomst zijn overal aan te bevelen. Wjj hopen, dat de kiezers van Hoek niet zullen achterblijven, maar met groote meerderheid aan de drie aftredende leden de overwinning zullen ver zekeren. Is Axel niet zoo sterk als Hoek, wij meenen, dat ook daar de vrijzinnige party er tamelyk goed voor staat. In Axel is men op den goeden weg. Een vooruitstrevend bestuur heeft daar in de laatste jaren veel goed werk verricht. Uit verschillende zaken (het bleek pas weder by het concours hyppique) blijkt, dat daar ondernemingsgeest en energie zit. Ieder Axelaar, die den vooruitgang zyner plaats voorstaat, zal trachten de vrijzinnige partij te Och ja, met de kinderen gaat het goed. Znllen we eens naar ze gaan kyken, als ze in hun bedje liggen Geneviève keek haar bewonderend aan. Ik zou het heerlijk vinden, voegde Ger maine er aan toe. En toen vrooljjk Wat verwent Frangois je toch je hebt daar prachtige bloemen Geneviève antwoordde verveeld Ik kijk altjjd maar, welke het gauwate verwelken. En in November zelfs witte seringen, vervolgde Germaine kalm. Daar houd ik van, zei Geneviève brnnks die arme kasplanten, met gewsld gekweekt en in het leven gehonden. Ze hebben nooit zon gehad en een windvlaagje is voldoende om ze te doen sterven. Ik heb medelijden met ze, en probeer hun arm leven te verlengen. Ze liet zich in haar knssens terugvallen en weer kwam Germaine onder de bekoring van haar droeve charme. Hoe is het mogelijk, Geneviève, dat je zoo trenrig bent in je vroolyke kamer, 't riekt hier naar de lente.Ik zie zelfs sleu telbloemen. Ze zijn me door een dorpskind gebracht ze weten hier boe ik de herfstbloemen haat. De chrysanthemums, die laatste bloemen, maken me gekik kan ze niet zien. Ik kan

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1911 | | pagina 1