Kiesvereeniging „Algemeen Belang", Axel. F. DEKKER Fz., M. W. KOSTER Pz. en L. LAMAITRE, Laatste Berichten. Gemengde Berichten. BUITENLAND. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Voor de stemming voor 4 leden van den gemeente- i raad op VRIJDAG 7 JULI a. s. zijn door bovengenoemde kiesvereeniging candidaat gesteld de heeren die den kiezers ten zeerste worden aanbevolen. HET BESTUUR. TWEEDE KAMER. Na een rumoerige discussie is verworpen met 55 tegen 11 stemmen het voorstel van den heer Brummelkamp om nu nog de bak kerswet te behandelen, nadat vooraf met 48 tegen 19 stemmen was verworpen een amen dement van den heer Van Karnebeek om de bakkerswet te behandelen, echter met uitstel van het sectieonderzoek van de tariefwet. Eveneens na een rumoerig debat, waarbij herinnerd werd, dat de Kamer reeds onlans den wensch uitsprak het sectie-onderzoek der inva- liditeits- en ouderdomsverzekering spoedig na de wederbij een komst der Kamer te doen plaats hebben, werd verworpen met 40 tegen 27 stem men een door den heer De Geer van den heer Van de Velde overgenomen voorstel om thans reeds te bepalen, dat dit sectieonderzoek 20 September zal aanvangen. Huiselijk leed. Zij waren een jonggehuwd paar met twee krndeTtjes en woonden in Westfalen, waar de man, een Nederlander, volop werk had en ruimschoots den kost verdiende. Jammer echter dat hij, een jonge sterke kerel, zich nu en dan aan «schnaps* te buiten ging, dan was 't voor 't jonge vrouwtje geen leven en kreeg ze wel eens een gevoeligen stomp van haar heer en meester, die overigens nog zoo kwaad niet was. Verleden week had zich weer zoo iets voor gedaan en had het jouge vrouwtje genoeg van haar baas, zij pakte haar boeltje, nam de beide kindertjes mee en vertrok naar haar ouders te Arnhem. Toen de echtgenoot 's middags thuis kwam, was zijn potje niet klaar en hij begreep dat zijn ega naar Arnhem was ver trokken. Zaterdag nam hij het besluit haar op te zoeken en kwam dan ook werkelijk in Arnhem aan, om onder den invloed van drank een bezoek aan zijn schoonouders te brengen. Daar het reeds vrij laat was (half twaalf) ging de door den drank verhitte man naar de achter zijde der woning, sloeg daar een ruit stuk en klom door de gemaakte opening naar binnen. Vrouw, schoonvader en schoonmoeder namen de vlucht door de voordeur en heer schoon zoon, niemand in huis aantreffende, stak zjjn hoofd weer door de gebroken ruit om door een in de buurt wonenden politieagent, die door het tumult ontwaakt was en nu op klompen verscheen, te worden beetgepakt. Hoewel de man een pootige kerel en voor geen klein geruchtje vervaard is, had de diender op klompen, die ook niet verlegen was, slechts weinig moeite om hem in een naburigen politiepost in verzekerde bewaring te stellen. Toen hij in den morgen ontwaakte en naar het hoofdbureau van politie was over gebracht, kreeg hij spijt van zijn optreden. Van zijn vrouwtje vernam hij, dat hun jongste kindje ernstig ziek was geworden en in het kinderziekenhuis was opgenomen. Dit was den man te machtig, bij schreide, beloofde zijn vrouw beterschap, gaf haar al zijn geld, smeet het fleschje met schnaps, dat hij nog in zjju zak had, aan stukken, en beloofde nimmer meer sterken drank te gebruiken. Samen ver lieten ze het politiebureau om hun ziek kind te bezoeken. Bijna gestikt. Dinsdagmorgen kwam te Amsterdam een juffrouw in een drogisterij. Bij het openmaken van de deur kwam haar een sterke gaslucbt tegemoet, terwjjl een oude vrouw bewusteloos op den grond lag. In de bedstede von 1 de inmiddels gewaarschuwde politie haar 26-jarige dochter en een kind van 9 maanden eveneens bewusteloos. Alle drie konden in een zieken huis bijgebracht worden. Geen enkel gaskraantje stond open, maar een pijp, die onder den winkelvloer liep, was geheel vergaan en het gas drong van daar door den vloer in de kamers. De ontslagen Haagsche portier. Na zich eenige" dagen rustig te hebben ge houden, verwekten de ontslagen concierge der Haagsche Tramweg Mij Roerdinholder en zyn vrouw Maandagavond een grooten volks oploop voor de woning van ééo der ambtenaren der maatschappij in de Maliestraat. Daar zij geen gevolg gaven aan de aanmaning der politie, cm zich te verwijderen, werden zij gearresteerd en overbracht naar het commis sariaat van politie aan de Nieuwe Haven. Dit geschiedde onder den toeloop van een talrijke joelende en schreeuwende menigte, die ten slotte samenbleef vóór het politiebureau. Daar werden de menschen herhaaldelijk aange maand rustig huns weegs te gaan, doch toen aan deze aanmaning niet werd voldaan, werd door de politie eenige malen met de sabel gechargeerd, waarbij sommigen gevoelige klap pen opliepen. Een man nam een jjzeren rooster van een der rioolputten en wierp daarmee naar een inspecteur van politie, echter zonder dezen te raken. Hij werd daarop gearresteerd en ook nog gisteren in verzekerde bewaring gehouden aan het politiebureau, omdat er overwogen wordt, of er termen bestaaD, hem ter beschik king van de justitie te stellen en hem in het Huis van Bewaring in preventieve hechtenis op te sluiten. Tegen elf uur werd het gearresteerde echt paar R. weder in vrijheid gesteld. Wederom gevolgd door een groot aantal nieuwsgierigen begaven beiden zich naar bun woning in de Schouwburgstraat. Hier keerde langzamerhand de rust weder. Een historische boom. De historische boom te Nederhemert, onder welks lommer de Hollandsche graaf Floris I na den slag bij Nederhemert in 1061, terwijl hij sliep, door Herman van Kuyk vermoord werd, is omgevallen. Hij was van binnen geheel verteerd. Op het kasteel zyn nog zeer oude teekeningen van dezen merkwaardigen boom, die naar berekening meer dan 1000 jaar oud is, aanwezig. Hulpvaardigheid beloond. Donderdag geraakte op een der drukke winkelstraten te Arnhem, een dame met baar fiets onder een rijtuig. Een heer, die 't gebeurde ziet, snelt toe om hulp te bieden. Hij legt zyn paraplu even naast zich neêr, om, geholpen door andere voorbijgangers, de dame uit haar benarden toestand te bevrjjden, wat dan ook gelukte. Toen de heer X. een oogenblik later zijn paraplu weder wilde opnemen, bleek deze verdwenen. Iemand had van de gelegenheid gebruik gemaakt om deze weg te nemen. Dit is zeker wel een typisch staaltje brutaliteit en gemeenheid iemand te berooven, die een ander hulp verleent. Dc slimme kindermeisjes. Dezer dagen stonden te Antwerpen voor den politierechter 50 kindermeisjes met haar 50 vrijers terecht. Zij waren telkens, als een kindermeisje haar respectievel jjken vrijer iets had mee te deelen, en ook omgekeerd, daarbij op de volgende wijs te werk gegaan. Zij kochten briefkaarten zonder postzegels er op, schreven de belangrijke mededeeling, tijd en plaats van samenkomst en dergelijke op de plek waar de postzegel hoorde en plakten er dan een postzegel van 1 centime op. De geadresseerde weekte dan eenvoudig den postzegel er af, las het voor hem bestemde en antwoordde op de zelfde listige wijze. Het slimme 100-tal is veroordeeld elk tot betaling van 4 francs boete. Voor het gerecht, in tegenwoordigheid vau getuigen, advocaten en publiek werden de mededeelingen voorgelezen. Ze waren van dien aard, dat voortdurend een onbedaarlijk gelach de rechtszaal vulde. De Lutberbrief. Pierpont Morgan heeft den brief van Luther aan Karei V, dien hjj onlangs voor een groote som op een verkooping in Duitschland had ge kocht, aan den Keizer afgestaan. De Keizer heeft bepaald, dat de brief iu Wittenberg bewaard zal worden en Morgan zijne vriendelijkheid vergolden, door hem den Rooden Adelaar 1ste klasse te verleenen* Dorado. Een gelukkige gemeente is het dorpje Ailertchen in Oberwesterwaldkreis. Daar worden niet alleen geen belastingen geheven, maar is de gemeente bovendien in de gelegen heid grootere bedragen voor het welzijn der inwoners aan te weuden. In den laatsten tijd zijn een uitgestrekte weide aangekocht voor het vee (20 000 mk.), een nieuwe aan alle eischen des tjjds voldoende school gebouwd en een waterleiding aangelegd. Het water heeft men gratis. Omkoopcrij. De ontdekking vau de juweelensmokkelarjj van eenige jaren geleden, waarvan we dezer dagen melding maakten, heeft nog tot andere en merkwaardiger ontdekkingen geleid. Er is een uitnemend georganiseerd complot ontdekt tusschen verschillende douanebeambten en een aantal rijke Amerikanen, dat het mogeljjk maakte, dat in de laatste jaren voor groote waarden aan juweelen en kleeren de Vereenigde Staten zijn binnengesmokkeld. Een nauwgezet onderzoek is ingesteld en dat bracht aan het licht, dat bijv. in Juni 1909 door een dame voor een waarde van meer dan 350.000 gulden is ingevoerd, zonder dat een cent invoerrecht werd betaald. De douanebeambten lieten de bagage der dame ongeopend doorgaan, daar ze met vrij belangrijke giften waren omgekocht. De zaak is in handen van de justitie en men verwacht tal van vervolgingen en inhech tenisnemingen. Brand. Een zware brand, welke, wat het gevaar voor menschenlevens en den omvang van het vuur betrof, in Berlijn zijns gelijke nog niet gehad heeft, brak Donderdagmorgen te half 9 in de drukke Allexanderstrasse uit in een huurhuis, bewoond door meer dan 50 gezinnen, een huis, dat niets anders was dan een afge keurde kazerne, door tusschenschotten veran derd in een 50-tal woningen. Door dezen bouw was in enkele minuten het geheele huis zoo ,vol rook, dat de bewoners de trappen niet konden bereiken, toen zij den brand bemerk ten. Aan alle ramen drongen de wanhopigen, yan wie velen in hun doodangst uit de ven sters wilden springen. Het is den brandweer lieden echter gelukt, alle bewoners met ladders en andere reddingstoestellen in veiligheid te brengen. Een 70 jarige vrc uw, die reeds gered was, kreeg door den uitgestanen angst een beroerte en stierf. Een vrouw en haar 4-jarig zoontje zyn ernstig gekwetst. Velen hebben niet-ern8tige kwetsuren of rookvergiftigingen gekregen. Na uur hard werken was het grootste gevaar geweken. De geheimzinnige verdwijning van h Vermesch. Wij hebben vroeger melding gemaakt van 'het verdwijnen van Honoré Vermesch van Le Vésinet, nabij Parjjs, die 14 maanden geleden verdween van zyn villa, zonder eenig teeken te laten, waar hij zich bevond. Men herinnert zich de zaak. De heer Vermesch, die gewend was veel te reizen, werd eerst niet gezocht en drie maanden na zijn verdwijning begon de politie eerst een onderzoek. Men vernam dat de heer Vermesch in Maart 1910 was teruggekeerd naar zijn ge boortestad nabij Ghent. Den 30en Maart ontving men op Le Vésinet bericht, dat hij zou terugkeeren. Den dag te voren ontving zyn eenige bediende, een Belg, Adile Vercruyse genaamd, een briefkaart, waarin bij werd ver zacht naar huis te komen, waar zijn moeder ernstig ziek lag. Vercruyse begaf zich on middellijk naar België en liet de woning over aan de zorg van twee vrienden van den heer 'Vermesch en van een vrouw, de vriendin van een van beiden. Toen Vercruyse echter thuis kwam, vond hij tot zijn verbazing zyn moeder volmaakt gezond. Hij keerde onmiddellijk naar Le Vésinet terug, maar vond bij zyn terugkomst de villa van den heer Vermesch leeg. Het 'valies van zjjn heer vond men echter in de woning. De politie ondervroeg een van de vrienden, die de zorg had gehad voor de villa en die J verklaarde, dat de heer Vermesch terugkeerde Woensdag na Paschen. Hy had zjjn brieven doorgezien en toen gezegd, dat hij den vol genden morgen moest vertrekken. Hy zeide echter niet waarheen. De vriend had Ver mesch naar het station gebracht en na dien tijd niets meer van hem geboord. Hy verliet de villa in de maand Juni, nadat hij een neef van den heer Vermesch had kennis gegeven van de omstandigheden, waaronder deze was verdwenen. Het politie-onderzoek kwam niet verder dan tot deze bijzonderheden en later heette het, dat de heer Vermeseh zich te Tanger bevond. Maanden gingen voorbjj en de heer Vermesch kwam niet terug. Eenige dagen gbleden kreeg de politie een anoniem bericht, dat haar ertoe bracht opnieuw de zaak te onderzoeken. Een aantal werklieden moesten den tuin op graven en na vier dagen werken vonden zij een lijk, begraven onder een bed van boonen. Het lijk was in vergevordeuden staat van ont binding en om den hals vond men een stuk touw, een bewijs, dat het slachtoffer was ge wurgd. Ook de voeten waren byeengebonden. Blijkbaar was Vermesch in zjjn bed vermoord. De rechter van instructie vernam, dat zich in het huis van Vermesch een som van 50.000 francs had bevonden, zoodat diefstal vermoede- de reden tot de misdaad was. De Brusselsche politie heeft Maandagavond den heer Joris gearresteerd, den vriend van Vermesch, die belast was met het toezicht van de villa, en die verdacht wordt betrokken le zyn in den moord. Men gelooft, dat Joris is verraden door zyn vriendÏD, met wie hy on langs had getwist en die eveneens is gearre steerd. Verbrand. Miss Haven, dochter van den millonair Haven in Brooklin, miss Wilson dochter van den New-Yorkschen millionair van dien naam, alsmede mr. Barnes jun. uit Albany, zyn in den nacht van Zaterdag op Zondag in een bootshuis in Nantecket (staat Massachusett) ellendig verbrand. Twee bedienden kwamen met den schrik vrjj. Er ontstond brand door het wegwerpen van een brandende lucifer, waardoor de pas geteerde vloer onmiddelljjk vuur vatte. De beide meisjes en Barnes liepen een kamer binnen, die geen uitgang had en ver brandden daar. Alle overigen in het huis nog aanwezige personen sprongen in het water. By het baden in de Donan by Boeda pest, werden acht man van een landweerregi ment door den stroom medegevoerd. Vjjf hunner verdronken. De grootste hypotheek der wereld. In den laatsten tjjd is men, ten opzichte van kapitalen en schulden van Amerikaansche onderuemingen gewoon geraakt aan getallen van tien en elf nullen, maar een 4'/t hypotheek van 600.000.000 dollar, als thans door de Great Northern Spmy staat opgenomen te worden, zal voorshands toch wel een unicum bljjven. Heethoofden. In het Parjjsche Quartiei Latin heerscht sedert eenige dagen een groote opwinding naar aanlei- diug van een artikel in de Straszburger Post, waarin de «reinheid van zeden« der Duitsche studenten tegenover de «orgieën* der Parjjsche 8tudentenbohême gesteld werd. Aanplakbiljet ten noodigden tot een groote betooging uit. Eenige heethoofden sloegen zelfs voor, naar Straatsburg te rjjden, om in de stad zelf, waar de beleediging uitgesproken werd, daartegen te protesteeren. Van dit laatste plan hebben de jongelui echter afgezien, doch de betooging 'heeft Zondag te Parys inderdaad plaats gehad, en werd door ongeveer 3000 studenten bezocht. Te Marseille moeten, volgens een bericht in het «Journal*, een aantal studenten de stad met scheldwoorden aan het adres van de Duitsche pers doorgetrokken zyn en op het beursplein het beeld van den Duitschen keizer verbrand hebben. P O R T U G A L. Het Duitsche stoomschip Gemma, dat zooals onlangs gemeld is, werd aangehouden, wegens smokkelarjj van wapenen ten behoeve der monarchistische samenzweerders tegen de Portu- geesche Republiek, bleek in Corunna bemand te zyn met matrozen van een Spaansche kanon- neeiboot. Men vermoedt dat ook Portugeesche samenzweerders tot de bemanning behooren. Alom wordt verbazing uitgesproken over het feit, dat de Spaansche regnering geen aanleiding gevonden had om dit schip, dat kort geleden eveneens betrapt werd op het smokkelen van wapenen en ammunitie binnen Portugal, in beslag te nemen. De baschuldiging, in de Spaansche Kamer door den republikeinschen afgevaardigde geuit, dat namelyk de Spaansche regeering de Portugeesche samenzweerders ia het geheim steunt krjjgt daardoor een groote mate van waarschjjnljjkbeid. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 1 Juli 5.14 5.42 Zondag 2 6.8 6.36 Maandag 3 7.4 7.34 Dinsdag 4 8.1 8.32 Woensdag 5 9.5 9.36 Donderdag 6 10 7 10.37 Vrjjdag 7 11.8 11.35 7

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1911 | | pagina 3