Vrijzinnig Nieuws- en Advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Gemeente-Secretaris Sen goed begin. Wel heelemaal recht? No. 2177. Zaterdag 24 Juni 1911. 22e jaargang FEUILLETON. Gemeenteraad van Ter Neuzen. ABONNEMENTSPRIJS: Per 3 maanden 76 eent voor binnen en buiten Ter Neuzen. Voor België 96 cent bij vooruitbetaling. Abonnementen worden aangenomen by alle Boekbandelaren, Brievengaarders en den Uitgever. Telef. latere. No 13. Van ADVERTENTIEPRIJS: 1 tot en met 6 regels 60 cent; elke regel meer 10 cent. Bjj abonnement aanmerkelijk ver minderd tarief. Grootere letters naar plaatsi uimte. Redactie-adres: Noordstraat 10, Ter Neuzen. Deze Courant verschijnt eiken Woensdag- en Zaterdagmorgen by den Uitgever M. DE JONGE, te Ter Neuzen. Sollicitanten naar de betrekking van te TER NEUZEN, waaraan eene jaarwedde verbonden is van f 1700, worden verzocht hunne stukken vóór den 24en Juli 1911 in te zenden aan Burgemeester en Wethouders dier gemeente. Alleen komen in aanmerking sollicitanten die op 1 Januari 1911 den leeftijd van 30 jaar hebben bereikt. Tot persoonlijke kennismaking zal gelegen heid bestaan op 17 tot eD met 22 Juli 1911, des morgeus van 1012 uur. Hl De liberale Kiesvereeniging heeft vergaderd 35# en hare candidaten voor de periodieke ge- 341 meenteraadsverkiezingen gesteld. De aftredende leden de heeren A. Visser en M. Eijke werden begrijpelijkerwijze opnieuw voor eene candi- datuur aangewezen, terwijl voor de vacature 30j werd gecandideerd de Heer van Borssum 3 40 Waalkes, apotheker. 3 5' De kiesvereeniging besloot den Heer D. Dees, aftredend lid niet te bestrijden. 4 30 Wij meenen, dat de liberale Kiesvereeniging '3i op verstandige en degelijke wijze de ver- j kiezingen beeft ingeluid. j 53 In een volgend artikel wenschen wij dieper op de zaak in te gaan, maar dit meenden wij reeds nu te mogen zeggen. 5_ De beer Van Dalsum is opgeroepen gewor- 316 den door de Kamer van toezicht op de nota- 50 rissen om gehoord te worden over eene klacht 4 wegens beleediging van den zeereerw. beer ;40 Schets, pastoor te St.-Janssteen. De Kamer was van oordeel, dat de heer Van Dalsum bad gehandeld in strijd met de T eer en de waardigheid van het notarisambt. T Er werd aan den heer v. Dalsum de keus gelaten tusschen het nederleggen van de redactie van »De Volkswil* of het het bedan- T ken als notaris. Het wordt den heer v. Dalsum wel lastig gemaakt in het land van Hulst. Of de Kamer van toezicht op de notarissen goed op de Dokter GERMAINE. Naar het Fransch van NOELLE ROGER. 19) 20 De warme Augustuszon deed haar goed 15 sedert weken had ze binnenshuis geleefd. 25 Ineens herinnerde ze zich, dat ze den weg 35 niet kendeze keerde terug, en vroeg de tninman, haar voor te gaan. 06 Langzaam volgde ze hem, de bloemen tegen zich aangedrukt. 21 Hier mevrouw, zei de man en verwjjder- 34 ie zich. Daar was heteen gebroken znil uni en daarop met gouden letters 15 Willy Evoles. zoon vaG Guillanme Evoles en Germaine White. 05 Oud zeven jaar. Ze staarde onafgebroken naar de znil, naar 10 Willy's naam, als drong de waarheid nog niet ;ot haar door. Toen bukte ze zich, om de doemen er neer te leggen. Er lagen nog indere witte rozen, half verwelkt. En ze 43 lacht: 58 Guillaume is ook hier geweest. rd hoogte is geweest met de verschillende toe standen aldaar, meenen wij met grond te mogen betwijfelen. Hoewel niet instemmende met menig artikel uit »De Volkswil* staan wij toch ten zeerste over deze uitspraak van een hoogstaand college verbaasd, te meer, daar ieder in Hulst en omgelegen plaatsen de eerlijkheid van den heer v. Dalsum in zijne ambt kan hooren roemen. 2 3 a 20 cent 1,20. Zitting van 22 Juni 1911. Voorz.Dhr. J. A. P. Geill, burgemeester. AanwezigDhrn Visser, Dees, Moggré, De Jager, Scheele. Lensen, De Feijter en Eijke. Afwezig Dhrn Wieland, Drost, De Bruijne en Donze. 1 Vacature. Door den Voorz. wordt, alvorens met de werkzaamheden voort te gaan, dhr. A. J. P. de Vos, in zijn functie van waarnemend secretaris, beëedigd. Notulen der vorige vergaderingen worden goedgekeurd. Aan de orde komt alsnu I. Ingekomen stukken. a. Brief van Ged. Staten inhoudende goedkeuring van het raadsbesluit tot het aan gaan eener geldleening groot 10.000. b. De rekening en verantwoording van de gemeente-brandweer over 1910. De Ontvang sten bedroegen 612.61* en de uitgaven 550.945. Alzoo een goed slot van 61.67. Zal ter visie worden gelegd en door de daartoe benoemde Commissie worden onder zocht. Dhr. Scheele verlaat de vergadering. c. Rapport van het Bestuur van de ge meente brandweer over den plaats gehad hebbenden brand van de loodsen op de voor malige scheepswerf. Na een relaas van de blussching te hebben gegeven wordt voorgesteld aan het personeel een vergoeding te geven als volgt Aan 16 man 4 uur a 20 cent 12,80. a 20 cent a 20 cent 102, Totaal 116, Mocht echter dit bedrag te hoog voorkomen en oordeelen B. en W. 15 cent per uur Misschien kwam by bier dikwijls, om zjjn smart te kunnen uiten, die hjj thuis zoo zorg vuldig voor haar verbarg. Ze legde haar bloemen naast die van haar man, en las nog eeDs Willy Evoles. zoon van Guillanme. En toen, eindelijk overwonnen, viel ze op haar knieën God. myn God.heb medelijden. Maar er kwam geen antwoord, er daalden geen troost en vrede neer in haar arm hart. Germaine stond op en ging langzaam weg. Weer vroeg Gnillanme haar Kom je van Drury Lane? Zijn ironie was als een zweepslag voor haar. Ze stond doodsbleek voor hem, en antwoordde langzaam. Ik kom van het kerkhofik ben Willy's graf gaan zien, Zijn voorhoofd fronste en kort keerde hy zich af. Maar Germaine kon niet meer zwijgen, ze wilde, dat hy zich nu ook eindelyi zon uiten. Guillaume... Och! Guillaume 1 Wat is er toch, wat heb je tegen me Langzaam draaide hy zich om Heb ik je een verwijt gemaakt Neen Guillaume, maar je bent zoo ver- 255 2 voldoende, dan kan bovengenoemd bedrag verminderd worden tot 87, Verder stelt het Bestuur voor aan den Brandweerman Van Damme, die bij den brand zijn hand heeft gekwetst door het verwijderen van prikkeldraad, waardoor bloedvergiftiging ontstaan is, de kosten te vergoeden van dokter en apotheker. De Voorz. deelt mede, dat B. en W. voor stellen de vergoeding aan het personeel te bepalen op 15 cent per uur. Verder aan de artillerie en de vrijwillige brandweer ieder een premie toe te kennen van f 15,beide spuiten hebben krachtig medegewerkt aan het blusschen van den brand. Dhr. Eijke merkt op dat de Vrijwillige Brandweer subsidie van Je gemeente krijgt. Hij heeft gezien dat spuit C uitstekend en vlug heeft gewerkt en ook wat later de andere spuiten. De spuit van de Vrijwillige Brand weer begon veel later water te geven. En de eerste hulp is toch de beste. Wat hebben we aan een spuit die altijd te laat komt. Bovendien is het vrijwillig hulp, die zich zelf beeft aangeboden. Dhr. Dees. Dus U zoudt ook de artillerie uitsluiten. Dhr. Eijke. Ja. Dhr. Visser merkt op, dat de Vrijwillige Brandweer aanhoudend en flink water heeft gegeven, wat ook veel heeft medegewerkt om de vonken tegen de houden, waarvan er reeds vele over de stad vlogen. De Voorz. wijst er bovendien nog op, dat de Vrijwillige zeer goede diensten heeft be wezen en als de vonken, die reeds een dak goot van een huis in de Brouwerijstraat aan het branden brachten, brand hadden veroor zaakt, dan zou die hulp zeer te pas zijn gekomen. Dhr. Eijke merkt verder op, dat aan het een en ander bij de gemeente-brandweer nog al te wenschen overlaat en vraagt of het geen tyd wordt om daarin verbetering te brengen. De Voorz. zegt, dat er over gesproken kan worden. Verder deelt hij mede, dat B. en W. naar een berekening van 15 cent per uur de vergoeding van het personeel willen vast stellen. Alzoo tot een bedrag van 90. Dit voorstel wordt met alg. st. aangenomen. De voorstellen om de Vrijwillige Brand weer en de Artillerie ieder een premie van 15.toe te kennen, wordt met alg. anderd, en ik voel de koelheid in je houding, io elk woord. Zeg me toch waarom Eerst zweeg bytoen zeide by brnnsk We zyn allebei veranderd. Myn hart is gebroken.dat is alles. Germaine keek hem aan, en wachtte of by nog iets zon zeggentoen hernam ze Gnillanme, je verwijt my, dat ik de oorzaak van zyn dood ben. Je weet wel, dat ik het niet verdragen kan, over hem te praten, zei by zwaar. Ze herbaalde Je verwyt me Willy's dood. Hjj bleef zwijgen, de stilte werd drukkend. Germaine zei eindelijk Is dat rechtvaardig? Toen barstte hy uit. Als je niet al dien onzin van een club en armenbezoek had bedacht, zou Willy nog leven. Germaine trachtte baar kalmte te bewa ren. Dan zou ik visites hebben moeten ma ken, liefdadigheidsbazaars houden, five o'clock's enz., zooals andere vrouwen. Ea dan zou het kind veel meer alleen zyn geweest. Voor God voel ik me verantwoord, Gaillaume. Toen vervolgde ze smeekend Geloof je heuscb, dat een moeder haar kind geen minuut alleen mag laten, Gnillanme Viud-je, dat ik geen goede moeder ben ge- stemmen, behalve die van dhr. Eijke, aan genomen. De heer Lensen merkt op, dat allen, by de brandweer betrokken, zijn bedacht, behalve een categorie uit de brandweer, die steeda tijd en moeite om niet beschikbaar stelt. Het is het kader van de gemeente-brandweer. Hij is er echter op tegen, dit in den vorm van een fooi te doen. De diensten die het kader presteeren kunnen niet op eenzelfde lyn ge steld worden als die van het overige personeel, dat ook by oefeningen wordt betaald. De Voorzitter wyst er op, dat het kader presentiegelden ontvangt. Op de rekening staat daarvoor 50,— Nu kan de Raad dit bedrag verhoogen, maar stelt voor er thans in te berusten en bij het behandelen der be grooting er over te spreken, dan kunnen de leden er eerst nog eens over denken. Verder wordt besloten aan allen die mede gewerkt hebben tot blusschen een dankbe tuiging te richten. d. Verzoek van de firma Gebroeders Everaert, houthandelaars te Leuven, waarby adressanten verzoeken hun ontheffing te ver- leenen van het bepaalde bij art. 19 der ver ordening op het bouwen en sloopen enz. te Ter Neuzen, en hun wel te willen vergunnen om de door hen op te richten bergplaatsen op hunne terreinen gelegen aan den stationsweg te Ter Neuzen, met asphaltpapier of carton bitumé te mogen bedekken. Het advies van den gemeente-bouwmeester luidt, dat asphaltpapier een zeer brandbaar bouwmateriaal is en daarom voor een gebouw in de kom der gemeente niet mag worden gebruikt; in sommige gevallen kan echter daarvan ontheffing worden verleend. Dhr. Eyke meent, dat het verzoek wel kan worden toegestaan. Ter Neuzen heeft toch al zoo weinig, dat men diegene die wat in Ter Neuzen brengen, wel wat tegemoet mag komen. De Voorz. zegt, dat er toch ook nog ander soort dakbedekking bestaat. Het ligt er nog al vlak, er zou met grind Dhr. Eijke. Dat kan niet, want dan zou er een geheel andere constructie van bekap ping moeten gemaakt worden. Dhr. De Jager verklaart er zich ook niet tegen, maar zegtstel eens voor dat ook andere die afwijking vroegen. woest? Je weet toch, dat by mjjn trots en myn alles was, en dat by me zoo lief bad. Ja dat weet ik.Je bent zelfs ge heel alleen de opvoeding van ons kind be gonnen. Dat weet ik allemaal wel. Maar, Germaine, dat is het niet. Hjj aarzelde, zocht naar woorden, om zjjn verdriet en die vreemden nay ver nit te leg gen. Eindelijk zei hy heftig Ais je man en je kind je genoeg waren geweest, zooals ze anderen vronwen genoeg zjjn, dan waren we na nog gelukkig... Zjjn stem brak. Sedert waren ze nog verder van elkaar verwijderd dan vroeger, 't Werd hoe langer boe erger, ze spraken haast niet meer tegen elkaar. Een week giDg zoo voorbij. Eindeljjk zei Germaine Gnillanme, zóó kannen we niet voorts, leven. NeeD, antwoordde hij, dat vind ik ook ik won je er juist over spreken. En na een lange stilte, hernam hy Ik kan Londen niet langer verdragen ze hebben me de gelegenheid aangeboden, om een reis naar Indië te maken, voor een proces.dat kan zeven of acht maanden dnren. Ik heb het eerst geweigerd.maar ik geloof, dat ik het moet aannemen, TER \EI mS( H 351 105 >49

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1911 | | pagina 1