Verhuisd: Mej. W. VAN DIJK, STOOM-PIANO -FABRIËk. Muziek-Instrumenten naar Noordstraat 94 (Schotschenhoek). 1 BUITENLAND. INGEZONDEN STUKKEN. Burgerlijke Stand. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. Een Heerenfiets, Kinderwagen, Openslaande Kinderstoel. Verloskundige, ANTOINE MES, MIDDELBURG. honderden metera, tot op een 10 M. afstand van den grond, zóó, dat een rytuig niet wetende wat gebeuren zon, met schrik stilhield. Tot deze snelle afkoeling van het gas en snelle daling zal hebben bijgedragen dat juist toen de wind, die den geheelen dag oostelijk geweest was, naar bet westen draaide. Dit ging gepaard met wervelwinden, en verticale lucht8tioomen, die op het terrein van Duindigt plotseling de papieren hoog in de lucht deden dwarrelen. Een dusdanige wervelwind zal de ballon in omgekeerde richting gedreven hebben. Het luchtschip verkeerde thans echter in een zeer moeilijke positie recht voor hem waren boomen van 15 a 20 M. hoogte, waarover hij varen moest om het nabijgelegen terrein van Duindicht te bereiken. Teneinde niet tegen de boomen aan te varen moest hij onmiddellijk de motor stop zetfe% Alle aanwezige ballast 50 K G. werd uitgeworpen en langzaam langzaam steeg het bestuurbare luchtschip, thans tijdelijk onbestuurbaar en dus vrijballon, tot even, net even boven de boomen. Daar werd de motor weder aangezet en spoedig zagen de verschrikte toeschouwers op Duindigt, die de ballen zoo eensklaps hadden zien verdwijnen, de Parseval V weder verschijnen en veilig landen. Deze storing was oorzaak geweest van een aanmerkelijk verlies van gas, zoodat een vierde reis, ook wegens den sterkeren wind, niet ge- wenscht bleek. Een paar passagiers, die zich nog aanmeldden, moesten teleurgesteld heen gaan. Te 4 uur werd het gas uitgelaten en zakte in enkele oogenblikken het gekaarte in elkaar, trn einde nog des avonds per trein de terugreis te aanvaarden. Tal van belangstellenden, onder wie vele leden der Vereeniging voor de Luchtscheep vaart, bezochten in den loop van den dag het terrein. In de omgeving van Duindigt was het bijzonder druk. Bij Haulerwijk (Fr.) beeft de arbeider V. een hert gevangen. Het dier liep in een veenput, V. sprong ook te water, pakte het beest bij de horens en kwam er mee op het droge. Het stoomschip »Rotterdam« van de HoIland-Amerika-lijn. dat Zaterdag van Rotter dam naar New-York is vertrokken, zal der waarts vervoeren 117 passagiers eerste, 205 tweede en 746 derde klasse, waaronder be grepen zyn degenen die te Boulogne-sur-Mer aan boord komen. Onvoorzichtig. Zekere J. Jansen, wonende op de Ossche- Schayk onder Oss, krabde onlangs een puistje stuk op den neus, waardoor bloedvergiftiging ontstond. Thans is hij aan de gevolgen over leden. Baldadigheid. In de Wagenaarstraat te Amsterdam bekwam een 9-jarige knaap op verschillende plaatsen brandwonden, doordat hjj uit baldadigheid een steen wierp in een pot met gesmolten lood, welke door een loodgieter werd ge bruikt. Brandstichting. De brigade-commandant te Beek (L.) heeft Woensdag te Moorveld-Geulle een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van den grooten brand aldaar, waarbij de hofstede van den wethouder Pescb, de daaraan grenzende woning van Daamen en de coöperatieve boterfabriek in de asch werden gelegd. In denzelfden nacht was er ook een party jonge fruitboomen van den wethouder P. vernield, hetgeen verleden jaar ook het geval was geweest en waarvan men toen den zwager van Pesch, zekeren P., te Deurne, verdacht. De brigade-commandant begaf zich in burger- kleeding naar Deurne op onderzoek, waar P. in den nacht van den brand geweest was. Deze werd aangehouden en naar Moordveltl-Geulle getransporteerd. P. ontkende beslist en zei tegen zijn zwager, dat hij wel blij mocht wezen, dat zyo hotstede was afgebrand, hy kreeg nu een mooi nieuw huis. P. is altoos een zonder ling geweestmen gelooft, dat hij niet wel bij 't hoofd is Hy is gevankeljjk naar Maastricht overgebracht. Maandagmiddag is de le-luit. der infanterie W. B. C. v. T., gedetacheerd by de Normaalschietschool in Den Haag, in de Javastraat aldaar van zijn fiets gevallen be wusteloos werd hij in de kliniek van het Roode Kruis aan de Jan van Nassaustraat binnenge bracht. Van hier werd hy vervoerd naar het Militair Hospitaal aan den Fluweelen Burgwal, waar werd vastgesteld, dat de bij den val bekomen verwondingen van hoogst ernstigen aard zyn. Slachtoffer van zijn plicht. Zaterdagmiddag had op de Algemeene Be graafplaats te Zeist onder zeer groote belang stelling de ter aarde bestelling plaats van den milicien van de lichting 1904 van het le reg. vestingartillerie Elgetie, die deze week tydens een nachtelijke oefening te Utrecht op nood lottige wijze om het leven kwam. De overste Vosmaer, de kapitein Plancken, de luitenants Crok en Wanninckhof en een deputatie uit de compagnie, waarbij de over ledene had gediend, waren aan de groeve aanwezig. Kapitein Plancken, onder wien Elgetie diende, hield een hartelijke toespraak, waarop jhr. mr. v. d. Poll namen^ het Konin klijk Zeister Harmoniegezelschap, waarvan de overledene werkend lid was, een krans op de kist legde. De Harmonie deed tydens de plechtigheid treurmuziek hooren. Verdronken. Zaterdagnamiddag om 4 uur geraakte het 6-jarig zoontje van den heer Zonneveld in de Leidschevaart te Haarlem te water bij de remise der tram. Na een tijd dreggen werd het levenloos opgehaald. Moord hij Koekange. De Zaterdag in hechtenis gestelde J. W. als verdacht van den drievoudigen moord op 2 September 1909 in het Koekangerveld (Dr.) gepleegd, is na een langdurig verhoor weer in vryiieid gesteld. Na den moord is de vader van den ver moorden schaapherder (Jan W.) gehuwd met de weduwe van Achteren. Een broer van den schaapherder vertrok na den moord naar Duit8chland, doch kwam van 't voorjaar weer terug. Hy werd ziek en stierf den lsten Maart j.l. Op zyn sterfbed maakte hij zyn stiefmoeder bekend, dat hij een geheim had, en dat hij niet van het leven wilde scheiden alvorens daar bekentenis van te doen. Hy verklaarde dan, dat hij met zyn vader den driedubbelen moord had bedreven, waarby ook zyn broer als slachtoffer was gevallen. Zaterdagmorgen, na een aantal slapelooze nachten, gaf de stiefmoeder een briefje mee met een postbode, waarin zij melding maakte aan den rijksveldwachter Kracht, te Koekange, van het geheim, dat haar was toevertrouwd. Dadelijk ging deze met den onbezoldigden rijksveldwachter Pool naar het huis van den verdachte, die te bed lag en onmiddellijk in hechtenis werd genomen. De vrouw bleef bij haar verklaring, de man ontkende. Botterdam. Aan boord van het stoomschip Katharine, liggende in de Binnenhaven alhier, is in den afgeloopen nacht ingebroken in de hutten van den hofmeester en van een stuurman. Gestolen zijn een gouden remontoir-horloge met dubbelen gouden schakelketting, een gouden medaljon met de initialen F. G. W., een wit metalen horlo ge met zilveren ketting, drie jassen, een overjas, twee broeken, een vest en een bedrag van f 16. In den afgeloopen nacht te 3 uur is per rijtuig naar zijn woning in de Carnissenlaan gebracht de bootwerker D. V., die in het ruim van het in de Tweede Katendrecbtsche haven liggende stoomschip Balaclava, bij het uitbreken van vaten olie, achterover geslagen was. Be wusteloos werd de man opgenomen. Hij kreeg een hersenschudding en werd inwendig gekwest. Maandagmorgen is in het ziekenhuis aan den Coolsingel overleden de 34-jarige bootwer ker Jan M. M., die den vorigen nacht in het voorruim van het stoomschip Gorredijk, der Holland-Amerikalyn, een baal papier uit een leng op zijn hoofd en rug had gekregen. Destijds huwde te Heinkenszand L. Courtin met de wed. A. de Jonge, terwijl jl. Vrijdag de broer van Courtin in het huwelijks bootje trad met de dochter van bovengenoemd echtpaar, waardoor broer Courtin thans de zoon is geworden van L. Courtin en diens vrouw, terwjjl genoemde dochter nu eveneens hun aangehuwde zuster werd en de ooms van de dochter de broeders van Courtin, thans haar aangehuwde zwagers zijn gewordeD, e^ einde- ljjk zyn de laatst gehuwden aangehuwd broeder en zuster geworden van hun vader en moeder. Wel een ingewikkelde familiehistorie. Een aviateursstnking. Een merkwaardige staking dreigt te Brook- land uit te breken, n.l. een staking ouder de vliegers van het aerodrome aldaar. Zjj be klaagden zich erover, dat zij door de directie van het vliegkamp als eenvoudige werklieden geëxploiteerd werden. Eiken dag kwamen er veel menschen naar Brookland, om hen te zien vliegen. De toegangsprijs tot het vliegkamp bedroeg een shilling. De aviateurs, die zich zeker niet ten onrechte de »great at tractions van het aerodrome noemden, vroegen van de directie 25°/0 van de recettes, anders zullen zij niet meer vliegen. Een moordenaar die bekent. Er wordt te Weenen veel gesproken over de vrijwillige bekentenis van een moordeoasr. Ongeveer een week geleden werd in het Seuimering-district vsd Oustenryksch Tirol eene dame, met name Maria Weber, dood gevonden aan den voet van een steilte. Genoemde dame was te Weenen welbekend wegens hare liefda digheid. Ze had een groot fortuin verworven met gelukkige speculaties in huizen. Zij was een hartstochtelijke toeriste en zoo maakte 2ij onlangs een uitstapje naar den Sommering. Ongeveer een week geleden word haar lyk gevonden. Daar z|j eene dame op leeftijd was en aan hartzwakte leed, nam men algemeen aan, dat zijn tengevolge van een bartaandoe- ning overleden was. Haar later openbaar ge maakt testament verhoogde de belangstelling van het publiek in deze zaak, daar de overledene haar gansche vermogen van eenige millioenen kronen voor liefdadige doeleinden had vermaakt. Zaterdag beeft nu een werkman nit het Sommering-district, een zekere Hendrik Scbreckl, by de politie de bekentenis afgelegd, dat by Maria Weber vermoord heeft. De man had een tascbje der vermoorde, waarin verschil lende ringen, in zjjn bezit. Hjj vertelde dat hy het geld begraven had bij de plek waar zy gestorven was. Hij had haar geworgd en haar ljjk van de steilte geworpen. Gescalpeerd. Uit Kaposvar, Hongarije, wordt gemeld Een gehuwd grondeigenaar, Huber genaamd, had liefdesbetrekkingen aangeknoopt met een heel mooi meisje. Dagelijks trollen zij elkander dp de wandeling. Mevrouw Hnber vernam zulks en vergezeld van hare moeder ging zij het paar afwachten, verborgen in bet struik gewas en gewapend met een groot keukenmes. Zoodra het paar verscheen sprong mevrouw Huber op ben toe. Beiden namen de vlocht, maar het meisje werd ingehaald en Mad. Huber, geholpen door hare moeder, bracht haar verschillende messteken toe en scalpeerde haar letterlijk. Beide vrouwen zyn aangebonden. Een zoon van Napoleon III. Dezer dagen is te Marseille een Engelsche gestorven, die zich Rebekka Clark Jackson Inoemde, een die, Daar de Franscbe bladen ^volhouden, de geliefde is geweest van Prins Loulou, den zoon van Napoleon III, die in Afrika gesneuveld is. Men zegt ook dat deze 'vrouw den Prins een zoon geschonken heeft, ■die door Keizerin Eugenie is opgevoed. Trou wens, eenige jaren geleden reeds hebben Engelsche couranten meegedeeld, dat er een kleinzoon van Napoleon III bestond, die een katholieke school in een Londensche voorstad bezocht. Volgens zjjn papieren was hy de zoon van Charlotte Watkins, die inderdaad drie maanden lang in LoDden de geliefde is geweest van Napoleon's zoon. Waarschijnlijk om een einde te maken aaD de verhouding veroorloofde Keizerin Eugenie baar zood naar Znid-Afrika te gaan om te vechten. Het 'afscheid van Let minnende paar moet hart verscheurend geweest zyn. Charlotte heeft vóór diens dood nooit geweten wie baar geliefde was, toeD zy hem herkende van de portretten iu de geïllustreerde bladen. Zij verdween op geheimzinnige wjjze, en liet het kind, den kleinzoon van Napoleon III, bij vrienden. Later vernam men niets meer van baar, totdat er nu vastgesteld schijnt te zjjn dat in Marseille overledene Rebekka Jackson 'de geliefde van Prins Loulou was. Bijzonder heden over den zoon des Prinsen zyn niet bekend. DUITSCHLAND. Den 12den dezer zal te Stuttgart een eerste- burgemee8ter gekozen worden. Volgens de Wartembergsche wet, wordt deze aangewezen door de kiezers, die het kiesrecht voor den gemeenteraad hebben. De candidaat, die de meeste stemmen op zich vereenigt, is gekozen de volstrekte meerderheid is niet vereischt. De sociaal democraten hebben voor den post dr. Liudemann candidaat gesteld, en, tenzij alle burgerlijke partijen het op het laatste oogeubl k nog over eng me'nschsppelyken candidaat eens worden, sckjjnt de sociaal democraat goede kans te hebben. Dr. Liudemann heeft bij voorbaat te ver staan gegeven, dat hij de representatieve plichteo, die van een eerste-burgemeester ver langd worden, Daar behooren zon vervollen. In den boezem van de sociaal-democratische partij heeft deze kwestie tot geharrewar aan leiding gegeveD, daar de leiders van een so ciaal-democratisch burgemeester eischen, dat hjj alle aanraking met het hof zal vermijden. Een sociaal-democratische vergadering te Stutt gart heeft echter met 451 tegen 115 stemmen een besluit aangenomen, waarbij zjj baar vet- trouwen in dr. Lindemaan uitspreekt. De oude strjjd over de hof-sociaal-democraten js daarmee opnieuw ontbrand. De „Vorwarts" laat niet na, het besluit van de Stuttgarters, gezien de besluiten van de partijcongressen op dit stuk, bedenkelijk voor de partjjtucht te noemen. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. M. de R! Gaarne wou ik nog een woordje in uw blad over de Zaamslagsche kwestie. Anderen hebben al wat te berde gebracht over de weigeringjtot dansen, waardoor de Zaamslagsche herbergiers een slechte Paschen hadden. Maar nu zou ik er ook nog wel wat aan willen toevoegen. In den Gemeenteraad werd beweerd, dat de boerenknechten, die zulke hooge huren (sicverdienen, tegenwoordig zoo weinig hebben om een huis te bouwen met hun trouwdag. Dan begrjjp ik niet, waarom Peeters Electro Bioscope vier dagen permissie krjjgt om op Zaamsiag te staan. Voor entree moet toch ook betaald worden en die er naar toe gaat, zal ook al liebt eens een pintje drinken en een sigaar rooken. Nu moet je niet denken, dat ik tegen zoo'n bioscoop ben. Wel neen, al was het iedere week. Ik ben zelf ook wezen kjjken. Maar het bewijst, dat al die woorden, om het breken met eene oude gewoonte (het vieren van de hoogdagen) goed te maken, niets dan praatjes voor de vaak waren. Er zyn van die menschen, die altyd maar om vrjjheid roepen, maar anderen geene gepaste vrijheid gunnen. Ik zou er wel kunuen noemen, die tegen café'a en alles zyn, maar op andere plaatsen lustig staan te biljarten. Ik hoop, dat in Zaamsiag zal ingezien worden, dat men niet moet trachten zjjne medemecschen als een bandhond aan den ketting te leggen. Sommige raadsleden zullen naar wjj hopen eene volgende maal ter vergadering aanwezig zyn en niet blanco stemmen. Laat ieder zjjne meening beslist doen kennen en opkomen voor de vrjjheid van allen. Met dank voor de plaatsing, JEen ingezetene van Zaamsiag. Ter Neuzen. Huwelijks-aangiften. 3 Mei. Jan Donze, oud 26 j., jm. en Geertruida Cornelia van Krieken, oud 29 j., jd. 4 Mei. 'Adriaan Klap, oud 32 j jm. en Jacoba Adriana Riemens, oud 26 j., jd. Johannes Grogorius Neve, oud 28 j., jm. en Maria Sophia Feijen, oud 25 jjd. Huwelijks-voltrekkingen. 4 Mei. Adrianus Cornelii Struijk, oud 32 j., jm. en Hendrika Jacoba Hoebé, oud 28 j., jd. Francisous Durinck, oud 25 j jm. en Palmira Maria Melania van den Bulck, oud 23 j., jd. Geboorten. 30 April. Tanneke Cornelia, d. van Jacobus van Drongolen en Maria Adriana Donze. Cornelia Suzanna, d. van Jan van Langevelde en Janna Suzanna Harms. 1 Mei. Alphonsus Ernest, z. van Petrus Josephus de Coninck en Jobanna Maria Jaoobs. Reinier Adriaan, z. van Jan Yan de Wege en Jaoomiaa Cornelia Kiel. Govert Jan, z. van Frederik Hendrik van der Peijl en Magdalena Sophia Donze. 2 Mei. Suzanna, d. van Maarten van der Gauws en Maria de Meester. 3 Mei. Jacomina Catharina, d. van Krijn Herrebout en Catharina Elizabeth Jansen. Maatje, d. van Aren Johannes van der Sloot en Hendriks van Damme. Pieter, z. van Adrianus Loekemeijer en Maatje de Koning. 6 Mei. Frans Huibrecht, z. van Abraham Leunis en Elizabeth Anna Harms. Overlijden. 1 Mei. Cornelis Jacobus Balnikker, oud 7 w., z. van Jacobus Hendrik en Elizabeth Amelia Christina van Kerkvoorde. 3 Mei. Francois Andre- assen oud 32 j., echtg. van Maaike Kuine Dooms. DAGEN. Voorm. Nam. Woensdag 10 Mei 0.7 0.27 Donderdag 11 0.47 1.5 Vrjjdag 12 1.20 1.38 Zaterdag 13 1 53 2.8 Zondag 14 2.24 2.39 Maandag 15 2.55 3.11 Dinsdag 16 3.27 3.42 TE KOOP tegen spotprijs Adres Verbindingstraat No. 8. en alle soorten Men vrage Geïllustreerde Prijscouranten tl tl tt It

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1911 | | pagina 3