is, r i J- Muziek-Instnimenten IETE»STüÊLEH JACs. DE KOK. - Ter Neuzen. Groote sorteering: Mo J. van Dixhoorn. Ter Neuzen. VieuwSATIJV, met Bloemen en met Banden. H. DE JONGE. TER MEZEN. Rechtszaken. Laatste Berichten. Gemengde Berichten. Burgerlijke Stand. Hoogwatergeiij te Ter Neuzen. Advertentiön. Uit de hand te koop CU ANTOINE MES, MIDDELBURG. HANG-, SPELD-, STEEK :- en PLAKETIKETTEN voor hot prijzen van goederen. Stolk, ambtenaar ter secretarie te Zwjjndrecht, nummer twee vbq de aanbeveling. Nummer één stood de waarnemend secretaris, de heer J. P. Geelhoedt, gemeente-ontvanger. Bjj de herbaalde oproeping van sollici tanten voor de betrekking van hoofd der school te Philippine hebben zich drie sollicitanten aangemeld. In de Maandag te Middelburg gehouden openbare terechtzitting van den Raad van Be roep voor de ongevallenverzekering, had de uitspraak plaats in zake de wed. D. F., te Ter Neuzen, waarbij met bevestiging van de be slissingen der Rijksverzekeringsbank klagers vordering werd ontzegd. TWEEDE KAMER. In de gisteren gehouden zitting werd de be handeling voortgezet van de wyziging der successiebelasting. De heer Vliegen critiseerde het regeerings- stelsel. Hij wenschte het groot-kapitaal sterker te treffen en verdedigde een stelsel om niet slechts belasting te heffen van verkrijgingen uit nalatenschappen, maar ook van nalaten- schappe zelve. De heeren Van den Berch en Van Asch van Wijck bestreden het voorgestelde hooger tarief van groote erflatingen in de rechte lijn. Laatstgenoemde verzette zich trouwens in het algemeen nadrukkelijk tegen opneming van het beginsel vbd progiessie in onze successie belasting. Dat is ook geen vetpot. Door de leden van de muziekkorpsen by het wapen der infanterie wordt voortaan een bezoldiging genoten als volgtdoor de kapel meesters van het le tof en met het 8e f1200 's jaars door de onder-kapelmeesters, belast met de leiding van de fanfare-korpsen van het 9e tot en met het lie reg. inf., f 1.90 per dag. De onder-kapelmeester bij het reg. grenadiers en jagers ontvangt f 1.50 per dag, die van het le tot en met het 8e f 1.25 per dag. Aan ten hoogste 10 muzikanten van de gre nadiers en jagers wordt betaald f 1.45 per dag en aan 8 muzikanten van het le tot en met het 8e 11.— per dag. Gelijk bedrag wordt gegeven aan ten hoogste 4 muzikanten van de overige regimenten infanterie. Alle overige muzikanten ontvangen f 0.80 per dag, door elève-muzikanten van de gren. en jagers, wordt t 0.70 door de overigen, behoorend tot de muziek- of fanfarekorpsen, wordt f0.50 per dag genoten. Aan het muziekfonds van de navermelde korpsen wordt, als tegemoetkoming in de kosten van aankoop en onderhoud van muziek instrumenten, partituren, enz., jaarlijks toe gelegd a. by het reg. gren. en jagers f 675 b. bjj elk der elf regementen infanterie f 500. Lage misdaad. Te Heerlen heeft op de Hesrlenbaao, tijdens het carnaval, een lage misdaad plaats gehad. Een 26-jarig meisje was daar verdwaald en vroeg den weg naar Spekholzerheide aan twee personen, welke zij tegenkwam. Een van deze twee stelde voor, haar te vergezellen, waarin het niets kwaad vermoedende meisje toestemde. Wat er verder gebeurd is, is nog niet goed bekend. Zeker is echter, dat de onverlaat het meisje zooveel heeft te drinken g»ge?en, dat zy beschonken werd. Toen heeft hij haar onteerd. De dader is in hechtenis genomen door de marechaussees van Heerlen. Hij had het meisje nog beroofd van een gouden ring en ongeveer drie gulden. Het meisje is door het geval zoozeer in baar zenuwen geschokt, dat zy ziek te bed ligt. Een worsteling. Zaterdagavond zou een agent van politie in de Poortstraat te Rotterdam aanhouden een win kelier, in die straat woonachtig en door de politie gezocht. loen de agent den gezochte op straat ontmoette en hem aansprak, werd hij door dezen al dadelijk geslageu en gestompt. Er ontstond een worsteling, waarby beiden op straat rolden, en de punt van de 'door den agent getrokken sabel den agent in een oog drong en hem daaraan zoo ernstig verwondde dat voor het behoud van het oog gevreesd wordt. Op het hulpgeroep van den politieman snelden vier burgers toe, die den winkelier gre pen en aan de politie overleverden. De man is vooHoopig opgesloten. Een torpedo. Door Hr. Mi. torpedoboot «Cycloop* is te Nieuwediep vau Castricum aangebracht, de aan het strand aldaar aangespoelde torpedo. Het is een exercitie-torpedo van verouderd model en van Franschen oorsprong. Naar de dikte van de roestlaag te oordeelen heeft de torpedo reeds geruimen tijd rondgedreven. Zijn zusje doodgeschoten. Te Lonneker heeft een 14 jarige jongen zyn 11-jarig zusje per ongeluk met een schot hagel in den slaap getroffen, waarop de dood onmiddelljjk intrad. Automobiel-ongeluk. Zondagavond was de chauffeur van den heer A. V. Evert te Bloemendaal, J. Dorger ge- heeten, stil met de automobiel uitgereden en maakte met twee andere chauffeurs, van wie één vergezeld was van een meisje, een tochtje. Er werd met razende snelheid gereden, met het gevolg dat de auto op den Doodweg tegen een boom reed. Nico van den Linde, oud 19 jaar, chauffeur bij den heer A. Laan, werd voor dood op genomen bjj was met het hoofd door een ruit gevallen en op 17 plaatsenjgewond. Dr. Joekes legde het eerste verband, waarna de gewonde naar het Gasthuis te Haarlem werd gebracht. Dorger, oud 26 jaar, werd ook inwendig gekwetst en eveneens door dr. Joekes verbonden. De overbrenging der gewonden had plaats met de auto van graaf Van Randwyck. De chauffeur P. Keizer was met zijn meisje uit de auto gevlucht en zyn er blykbear goed afgekomen. De auto een machine die 20000 mark ge kost heeft is geheel verbrijzeld. Volgens deskundigen moet met een snelheid van 100—125 K.M. per uur gereden zija. Beetwortelsuiker iu Engeland. Zaterdag is te Norwick een vergadering gehouden, waarin de heer E. S- All Cohen de voorwaarden uitceuz. tte van het detract, dat hij wilde sluiten, zoo de boeren van Notfolk bereid waren, beetwortelen in vol doende hoeveelheid te verbouwen. Dj heer Cohen deelde mede, dat hij handelde in over eenstemming met een financieel (Nederlandse!) syndicaat. De vergadering werd o.a. bijge woond door den heer Rider Haggard, die betoogde, dat het verbouwen van beetwortelen alleen dan voordeel oplevert, zoo er een fabriek in de bnurt is, welke het gemeen schappelijke eigendom van de verbouwers der beetwortelen is. In het verbouwen van beet wortelen voor uitvoer zag spr. g>en hei). Wilde de heer Cohen zyn fabriek echter in Norfolk oprichten en den laudbouw gelegen heid laten, ook in de winsten van de fabriek te deelon, dan verandert de zaak. Het klimaat en dan grond achte hij voor het verbouwen van beetwortelen ten minste even geschikt als de bodem en het klimaat van Denemarken, doch voordeel voor de land bouwers is alleen mogelijk zoo dezen deelen in de winsten, door de fabriek te betaien. Het heeft een jaar geduurd, vooraleer eene boedelbeschrijving over het nagelaten vermogen van Leopold II door het ministerie van justitie en baron Gofiiutt kon opgemaakt worden. Nadat allerlei legenden over dit ver mogen ontstaan waren, werd thans deze zaak opgehelderd. Het blijkt nu dat de Koning zich bedrogen had door zijn bijzonder vermogen op 15 mil- lioen te schatten. Het bedroeg eerder 20 rnii- lioen. De drie dochters zullen aldus elk een derde van die bijkomende 5 miLioen erven. Het vermogen van het Coburg-Nieder- fullbachfonds is veel grooter. De boe lelbe- schryving beraamt het op 40 millioen. De minister van justitie heeft nu, samen met baron Goffinet, ook de boedelbeschrijving van het vermogen der ongelukkige prinses Charlotte gemaakt. Dit vermogen is zeer groot. Het bedraagt meer dan 50 millioen franks, die deels in bosschen, deels in eigendommen in België' en in Luxemburg bestaan. De Cinematograaf-Brand. Het vreeslijk ongeluk te Bulogoi, in het Russische gouvernement Nowgorod, had plaats bij een voorstelling van tooneelen uit de vrij making der lijfeigenen. De kinderen u t da omliggende doipen woonden de voorstelling by. Door een beuzine-ontploffing stond het heele gebouw in enkele minuten in vlammen, zooiat alle uitgangen werden afgesneden. Slechts 20 tot 30 meest volwassen personen ontkwamen bjjna alle kinderen zijn verbrand. Er zijn reeds 82 onkenbare kinderlijken gevonden 50 wor den er nog vermist. Ook de beambten van den schouwburg zijn verbrand. De toestrooming van de landbevolking uit Waldai is ontzaglijk. De hoofdschuld van den omvang van de ramp is daarin te zoeken, dat de vensters vast gesloten waren, en dat er van buiten balken tegen gezet waren. De toestand in Marokko. De laatste berichten uit de hoofdstad van Marokko luideu zeer onrustbarend. Het schynt dat de stammen van het zuiden tp het punt staan gezamenlijk de wapens op te nemen en den sultan aan te vallen om te voorkomen, dat d(zn, d>e langzaan maar zeker bez'g is zijn leger te reorganiseeren en te versterker, zoo machtig wordr, dat hy hun zijn npn<r- heerschappij ad" den lijve kan doen ge oelen. Vóór het zoover is gekomen, willen do ksïis dier stammen hem een gevoelige nederlaag toebrengen, waardoor Moelay Hafid dan weder voor eenigen tijd schaakmat is gez t. Een week geleden heeft een vergadering plaats gehad van vertegenwoord'gers der ten zuiden van FiZ wonende Berbers, waarin er op ge wezen werd dat de Sultan g reg ld groote hoeveel heden wapors aankoopt. Moelay Hafid, die steeds in geldverlegenheid zit, weet immers zeer goed, dat hy de noodige belastingpen- oingeo slechts kan binnenkrijgen, wanneer hy door middel van eeu krachtig en goed toe gerust leger do krijfshaftige en zich feitelijk Onafhankelijk g-voelende kaids kan dwingen door geregelde bijdragen zyn schatkist te vullen. Op die vergadering werd besloten vooralsnog de vaan van den opstand niet te ontrollen, doch eerst te zorgen dat de stammen zich aaneensluiten en bun onderlinge veeten ter zijde zetten - het eenigo middel om met kans op succes den strijd te voeren. Intusschen schijnen de Cherarda en Beni M,Tir reeds de wapens te hebben opgevat tenminste hot leger van den sultan wordt in allerijl gemobiliseerd, en bewapend, terwijl de achterstallige soldijen worden uitbetaald. Groote detachementen infanterie en kavalerie beneveos een battery snelvnur-, eu een battery berggeschut zyn naar het zuiden afgemarcheerd. Volgens den „Matin" zullen de officieren van de FraDSche militaire missie te Fez het bevel op zich nemen over de regeeringstroepen. Muiterij aan boord. Vrijdag is er muiterij uitgebroken op de „Bannockburu," die na eeu botsing met de James Westcoll" te Dover werd binnenge sleept. De correspondent van de „Daily Mirror" die aan boord ging van het stoomschip, vernam, dat sommigen van do Cnineescbe matrozen, die een groot gedeelte van do bemanning uitmaken aan wal waren gegaan. De stuur man gelastte hen terug te keeren. Zy wei gerden en dreigden hem met ijzeren bonten. Hun houding was zoo dreigend, dat de stuur man genoodzaakt was zyn revolver te trekken en eindelijk te vuren, waardoor een der Chi- neezen werd gewond. Daarover ontstemd, sloegen de Cbineezen aan 't muiten en de officieren moesten al'e krachten inspannen om de oproerige langstaarten tot bedaren te brengen. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 3 Maart. Jacobus Andreas van Leuven, oud 38 j., weduwn. en Melania Maria Kalle, oud 23 j., jd. Jan Jacobus Kolijn, oud 21 j.,jm.enSuzannaCatharinaMichiel sen, oud 20 j., jd Geboorten 26 Pebr. Aaltje, d. van Leendert de Kraker en Francina de Fejjter 1 Maart. MariDus, 2. van Jan Zegers en Adriana de Féjjter. Overlijden. 2 Maart. Augusta Maria Hamerlinck, pud 2 j., d. van Willem Johannes Alopjsius en iVirginie Volkrijk Jacob Overdulve, OHd 3 m., z. van Jacob en Neeltje Elisabeth Donze. HOEK. Geboorten. 18 Febr. Francois Jacobus Pieter, z. van Ebrina Moes. 22 Febr. Tanneke, d. van Jan Verhelst en Tanneke de Bree. 26 Febr. Hendrik, z van Marinus Abraham Wolfert en Adriana Dekker. Overiyden. 16 Febr. Pieternella Johanna de Feijter, oud 87 j., echtg. van Cornells Platteeuw. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 9 Febr. Ja cobus Duerink, oud 25 jjm. en Leuntje Buyze, oud 23 j., jd. Berend de Visser (van Axel), oud 28 jjm. en Helena Johanna Stoffels, oud 30 j., jd. 20 Febr. Jacob Seen (van Schoondijke), oud 24 j., jm. en Krina van Drongelen, oud 24 j jd. Huwelijks voltrekkingen 23 Febr. Jacobus Due rink, oud 25 j., jm. en Leuntje Bujjze, oud 23 j jd- Berend de Visser (van Axel), oud 28 j., jm. en Helena Johanna Stoffels, oud 30 j., jd. Geboorten. 1 Febr. Willem Francois, z. van Jacobus Pieter Dees en Jacomintje Maria Dieleman. 4 Febr. Anthonie, z. van Jan de Ruijter en Helena Braai. Aaltje, d. van Gilles Cornells Missu en Neelje Geêlhoedt. 6 Febr. Cornells Karei, z van Cornells Herrebout en Maatje de Koeijer. 7 Febr. Adriana -Qatbarina, d. van Geloin Francois de Bokx en Elizabeth Jansen 8 Febr Poulina, d. van Jacobus de Regt en Sara Johanna de Kraker. 15 Febr, Cornelia Maria. d. van Christiaan van de Vrede en Catharina de Meester 22 Febr. Henderik en Jan zonen van Adriaan Verpoorte en Cornelia Scheale 24 Febr Jacobus, z. van Jacobus de Brujjne en Catalijntje de Kraker. 26 Febr. Cornelia, d. van Cornells Henderik Herman Wisse en Suzanna Dees. 27 Febr Jan Pieter, z. van Pieter Bakker en Su zanna de Jonge 28 Febr. Izaak, z. van Jan de Jonge en Cornelia de Bree. Overlijden. 1 Febr. Johannes van Alten, oud 76 j weduwn. van Gerritje Lagraa. 4 Febr. Leijn- tje de Pooter, oud 77 j., wed. van Mattheus de Bruijne. 8 Febr. Cornelia de Pooter, oud 31 j., echtg van Frangois Scheele. 17 Febr. Janna Ver- planke, oud 66 jechtg. van Renier Hofman. 21 Febr. Willem Bliek, oud 81 j., weduwn. van Janna Snap. 24 Febr. Janna Geertruij de Kraker, oud 54 j., echtg. van Willem Johannes Leenhouts. 28 Febr. Janneke van Es, oud 17 j., d. van Pieteren Elizabeth Wilhelmus (overl.) DAGEN. Voorm. Nam. Woensdag 8 Maart 6.49 7.21 Donderdag 9 o 8,- 8.47 Vrijdag 10 9.39 10.30 Zaterdag 11 11.17 11 54 Zondag 12 0.27 Maandag 13 0.51 1.15 Dinsdag 14 1.37 1.56 De Commissie tot leniging van den nood der Wed. IMAN DANE, betuigt hareo hnrtelijken dank voor den milden steun van onze medeburgers ontvangen, waar door zij in de gelegenheid werd gesteld in de behoeften van genoemde weduwe te voorzien. Ter Neuzen, Maart 1911. Een nieuw ijebouwd groot 2 aren 75 centiaren, voor alle bedrijven geschikt, staande te Zaamslag, Terneuzensche straal, over de Christelijke school. Te aanvaarden 3 maanden na den ver koop. Te bevragen by notaris J. A. DREGMANS te Axel. h\ en alle soorten Men vrage Geïllustreerde Prijscouranten Nieuwe zending. Voorhanden in den boekhandel van Ter Neuzen J. DE SMIDT-POTHOVEN. Tl TT TT TT TT Vitrages- en Rolgordijnen.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1911 | | pagina 3