eene DIENSTBODE, J. PEHIOTGA, Gent. Café „Het Nederlandsch Wapen", filETENSTOELEN JACs. DE KOK. - Ter Neuzen. INGEZONDEN STUKKEN. Nederlandsch Tooneel van Gent. Nieuwe Cirk van Gent. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. Nieuwe zending. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 11 Feb. 0.25 Zondag 12 0.55 1.20 Maandag 13 1.45 2.8 Dinsdag 14 2.29 2.51 Woensdag 15 3.10 3.30 Donderdag 16 3.48 4.6 Vrijdag 17 4.24 4.41 St. Baafsplaats 6. Hoewel pogingen zijn aangewend om de verkiezing ongeldig te doen verklaren, blijkt aan de zaak niets te veranderen te zijn, ten zij Louis-Régis Rome zijnerzijds bedankt waartoe hij vooralsnog niet de minste neiging toont. >Ik ben kiezer, zoo verklaart hjj, en dus verkiesbaar.* Hij laat zich volstrekt niet afschrikken door de bedreiging, dat alle raadsleden, als hij aanblijft zullen aftreden. »Uitstekend, dan knap ik het zaakje wel alleen op. Om mij uit mijn stoel te krijgen, is een beslissing van den Raad van State noodig en een paar stevige gendarmen. Dat wordt een goed leventje voor mij nu zullen de politieagenten tenminste wel eenige »égard* voor mijn persoon hebben Toen hij den uitsbg der verkiezingen ver nam, vroeg hij zijn beschermers een paar minuten, om toilet te maken. Weidia keerde bi] geschoren en gekapt terug en verklaarde zich bereid de ovaties van het volk in ontvangst te nemen. Hij werd door twee stevige sjouwers op de schouders genomen, en zoo ging het in optocht, met een strijkje voorop, door de stad. Op. verschillende plaatsen sprak by de goê- gemeente toe en verzekerde o.a. zich reeds er over te verbeugen, weldra als ambtenaar van den burgerlijken stand vele paartjes ge lukkig te kunneo maken. Het hseft er werke lijk allen sclijjri van, dat Louis Regis Rome, die zich deftig voorstelt als »publicist«, weldra alleenheerscher in Le Puy zal zijn ieder oogenblik verwacht men het aftreden van de raadsleden. Onlusten te Eecloo. Te Eecloo hebben deze week ernstige on geregeldheden plaats gehad doordat groote volksmenigten de personen van elders, die de stakers in de textielnijverheid komen vervan gen, lastig vallen. Maandag we J de tram, waarmee die vreem delingen vertrekken, beschermd door zeven gendarmes te paard, met getrokken sabel. Er ging een oorverdoovend gefluit en gejouw uit de dicht opeengepakte menigte op. Eensklaps loste een der gendarmen een schot in de lucht om de menigte schrik aan te jagen, doch het geroep werd nog sterker en de menigte volgde de tram tot aan den Tbieltschen steenweg. Na het vertrek der tram keerden de gen darmen naar hun kazerne terug, terwijl de menigte al zingend door de stad trok. Dinsdagavond was er wel een groote menigte op de been, maar de vreemde werklieden waren vroeger naar de tramhalte aan de Vaart be geleid. De menigte wilde daarheen, doch werd door de gendarmerie weerhouden. Onbekende personen hebben dicht by het kanaal van Brugge gepoogd de tram te doen ontsporen, door keien op de rails te leggen. Te Ootwinkel werd by het voorbijrijden van de tram met steeoen en pintglazen geworpen naar de rijtuigen. Het gemeentebestuur heeft per manifest de inwoners aangeraden zich zoo weinig mogelijk op de Groote Markt te bevinden tydens de betoogingen. Eeu vroolijke snaak. Een zekere Emile Cornu, daglooner te Vitry- en-Artois, stiert een paar dagen geleden. In de eene hand had hij zijn porte-monnaie, in de ander zijn testament. Een vreemde bepa ling trok de aandacht in het testamentde snaak, die altijd plezier had gemaakt, wilde dat men hem onder vroolijke deuntjes begroef, waartoe een muziekcorps uioest worden geën gageerd. Aldus geschiedde Donderdag. De geheele bevolking was op de been, «n men had een pret of er een drieling geboren was. (Voor Frankrijk een heel ding!) De liefde uitgeklop. Vaalrivierderc schrijft in »Ons Land* van 'c geval, dat treurig had kunnen afloopeD, ware 't niet dat het flink optreden van twee Afri- kaansche meisjes de zaak een komische wending heeft gegeven. Het verhaal luidt aldus. »Zeker jongmeDS was smoorlik verliefd op eeu van twee zusters, maar het schijnt of dat nobel gevoel niet beantwoord werd door de schoone. De verliefde jongeling zet zich met n zwaar hoofd aan de schrijftafel en schrijft aan zijn aangebedene, dat hij drie dinamietdopjes in zjjn broekzak heeft, eeu dum-dum-kogel in zijn onderbaatjezak en een dinamietpatroon in zjjn bovenbaatjezak. Hij gaf haar zes dagen tijd om te beslissen dat zij hem zou trouwen op een door hem te bepalen datum. Op de zesde dag zou hij bij haar aan huis komen om het antwoord te vernemen en luidt dat ant woord afwijzend, dan zou hij zich op afgrijs- like manier met de bovengenoemde moordmid- delen bloedig om het leven brengen. De zesde dag breekt aan en de jonkman maakt zijn ver schijning. Na een poosje vroeg het meisje hem of bij de brief geschreven had en gemeend had wat er in stond. Met 'd teatrale stem en ge baar antwoordde by bevestigend. Wacht een beetje, antwoordde het meisje, »dan zullen we de zaak afhandelen*. Zy en haar zuster ver dwenen voor 'n oogenblik en kwamen toen te rug, gewapend met een stuk karstreng en 'n handsjambok. Hy werd paars en blauw geslagen en toen vrijgelaten met de mededeling, dat hij zich nu maar van kant kon gaan maken want dat een man, die geen smart, en al was dit dan ook liefdesmart, kon te boven komen, geen man was en derhalve maar kon ophoepelen. Sedert bovenstaande zijn er reeds eenige weken verlopen, maar de joukman leeft nog en schijnt te denkeu, dat hij zichzelf ten slotte wel ge lukkig mag prijzen, dat hij die kwaai nooit niet heeft gekregen om hem gelukkig te maken. Instede van spijt te hebben van het gebrek aan liefde "aan haar kant, schynt hy geneigd er 'n daad der voorzienigheid in te zien.* Veel sneeuw. De Lckal Anzeiger bericht, dat het verkeer op de westelijke ljjnen van de Trans-Kauka- sische spoorwegen door den ongewoon zwaren sneeuwval geheel stop gezet is moeten worden. Verschillende treinen zijn in de sneeuw, die een hoogte van 2 meter heeft bereikt, blijven steken. In verschillende dorpen van het gou vernement Koetai zyn de daken ingestort. Het vee verhongert, omdat de winterweiden onder dikke sneeuw liggen. De toestand der dorps bewoners is, met het oog op de ongeloofelijke strengheid van den winter, vertwijfelend. Crippen's testament. Dr. Crippen heeft bij testament al hetgeen by bezat en dus ook de bezittingen van zijn overleden, door hem vermoorde vrouw, vermaakt aan miss Le Neve. De zuster van mevrouw Crippen komt hiertegen echter in verzet. Zij beweert, dat Crippen geen recht had te beschik ken over eigendommen, die door misdaad io zijn bezit zijn gekomen. Een proces is hierovnr begonnen, daar miss Le Neve de rechtmatiged van Crippen's testament volhoudt. Crippen heeft de straf voor zijn misdaad ondergaan hij heeft zijn daad geboet en mag dus nu niet meer misdadiger worden beschouwd, zoo rede neert de advocaat van miss Le Neve, waarte genover de advocaat van Crippen,s schoonznster opmerkt, dat het onbillijk zou zj]n als een misdadiger de vrije beschikking zou hebben over hetgeen hij door zijn misdaad in bezit heeft gekregen. De rechter zal in deze nog uitspraak doen. Blanke slavinnen. Meermalen wezen we er op dat Amerika bet land is waar de handel in blanke slavinnen zich in hoogen bloei mag verheugen. Om nu aan dezen misstand voorgoed een einde te maken, heeft het congres der groote trans atlantische republiek onlangs een wetsontwerp aangenomen, waarbij de straffen tegen ronselaars aanmerkelijk verzwaard werden. De eerste handelaar in blanke slavinnen, die met de gestrengheid der nieuwe bepalingen kennis zal maken, is, naar de »Times* mede deelt, een zekere Samuel Rubin, die Maandag te New-York door de politie op de gewraakte tiansactie betrapt werd. De minimum-straf, die de rechter hem moet opleggen, bedraagt tien jaar gevangenisstraf. Een straatroover. In deo laatsten tyd kwamen bij verschillende politiebureau's, zoowel te 's-Gravenhage als te Scheveningen, klachten in, dat op straat kinderen door een jongeman waren beroofd. Portemonnaies met geld, sieraden, manden met wasch- en strykgoed, nieuwe schoenenen- nog veel meer, waren den kinderen op ver schillende plaatsen afgenomen. Van den straat- roover was bij de politie een, zy 't ook vaag signalement gegeven. De hoofdinspecteur van politie de heer P. Rietdijk, chef der 2e politieseetie in de le af- deeling, wandelde gisteren tusschen het mid daguur zijn sectie rond, en zag op de Paul Krugerlaan een 18-jarigen jongen, die op zijn gemak in een kozijn een pijpje tabak zat te rooken, en die beantwoordde aan het signale ment van den gezochte. De heer Rietdijk ging terstond tot de arre statie van den jongeman over eD bracht hem naar het bureau Van der Vennestraat, waar de verdachte spoedig een volledige bekentenis af legde. In zijn bezit werd een scherpe dolk gevondeD, zoomede een portemotinaie, die hij van een meisje had afgenomen en waarin zes gulden was geweest. Hij is ter beschikking van de justitie gesteld en naar het Huis van Bewaring overgebracht. De pest in China. Een correspondent te St. Petersburg schrijft over de pest in Noord-China De belichten over de pest in Mantsjoerije worden steeds schrikbarender, hoewel de offici- eele Russische berichten heel wat kalmer ge steld zyn dau de Engelsche berichten uit Peking. Een feit is echter, dat in de Chineezenstad van Charbin dagelijks gemiddeld 150 mensehen aan de pest sterven, waarbij nog in aanmerking moet worden genomen dat het grootste deel der bevolkiog de vlucht heeft genomen. De lijken worden verbrand in groote kuilen,na eerst met petroleum te zijn begoten, lot nu toe zijn 2200 lijken verbrand. De overheid verbrandj ook de huizen waar pest- gevallen zyn voorgekomen, doch uit angst daarvoor verzwijgen de bewoners de ziekte gevallen, en werpen heimelyk in den nacht de lijken op straat, waar zy 's morgens door den gezondheidsdienst weggeruimd worden. In Irkoetsk wordt onder voorzitterschap van den gouverneur-generaal over maatregelen be raadslaagd ter inperking van de epidemie. De Amoer-flottielje zal de Russische oevers van •de Amoer te bewaken hebben, om te voor- -komen dat Chineezen de rivier oversteken op ^plaatsen waar geen Russische quarantaiue- (posten zyn. Daar de Chineezen vele lijken iop het ijs hebben geworpen, om die in't voor jaar bij den ijsgang op de zijrivieren van de Amour weg te lateu dry ven, zullen die lijken dan zorgvuldig worden opgevischt en daarna verbrand. De dienst der mannen van de ge neeskundige politie is zeer zwaar. Uit St. Petersburg vertrekken dezer dagen een 6-tal studenten, die zich aan den sanitairen dienst in het pestgebied willen wijden. Zij vei dienen daarvoor 10 R. per dag en vergoeding der reiskosten hun leven is verzekerd voor 10,000 Rok bel. ,lf Geheugen verloren. By de dynamiet-ontploffiog in New-York heeft een telephoonjuflrouw door den schrik haar herinneringsvermogen verloren. Ver scheidene doktoren hadden haar onderzocht, zonder dat dit iets gegeven had, totdat het eindelyk aan een hunner gelukte, het meisje, onder een hypnose te brengen, die 3 uur duurde, en waarna zy bleek haar herinnerings vermogen weder herkregen te hebben. Dolitievertoon. Dinsdagmorgen vroeg hebben, voor een groot gedeelte met revolvers gewapende, poli tieagenten onverwachts eeüige straten in Oo«t- Louden afgezet. Het scheen bijna of het beleg van het buis in de Sidneystraat nog eens ver toond zou wordeD. Tegen 3 u. in den vroegen morgen ging de politie echter weer heen, nadat een jonge Rus met zijn vrouw, naar wie in verband met den moord te Houndsditch gezocht werd, ingerekend waren. j Een jachticident. Minister Grey was niet bij de opening van de Eng. Kamer, omdat, zoo luidden de berich ten, zijn broeder in Afrika overleden is. Dit overlijden heeft niet op een alledaagsche wijze plaats gehad Grey is door een leeuw dermate gehavend, dat de dood er op volgde. Evenals de oud-president Roosevelt, was hij naar Afrika vertrokken om daar op leeuwen te jageD, doch hij zou niet gelyk df ze, heel huids daarvan terugkeeren. VerledeD Zondag zat Grey met een vriend, sir Alfred Pease, aan de Atboerivier een troep leeuwen achter- j na en waagde zich daarbij tot vlak in de na bijheid van deze roofdieren. Nauwelijks was tGrey, die te paaid zat, hen genaderd of een kolos van een leeuw sprong op hem af en vel de zyn paard neer. Grey trachtte nog te vluch ten, maar het dier achterhaalde hem en greep hem beet. Toen sir Alfred Tease en nog en kele heeren van het gezelschap doodelyk be angst kwamen aangesneld, wachtte hen een afgrijselijk schouwspel. De leeuw hield Grey met zijn tanden vast en speelde met den on gelukkige als een kat met een muis. Eerst na veel moeite gelokte het den jagers eindelyk het roofdier zijn levende prooi te ontrukken. Zij brachten Grey naar het hospitaal te Na- robi, waar hij kort daarna aan de bekomen wonden overleed. Grey had zich hoofdzakelijk naar deze streek begeven om een paar mooie exemplaren van een bijzonder soort antilopen, Bongo geoaamd, machtig te wordeD. Kort voor zijn dood schoot hij eeD prachtigeu Bongo-bok, die hij aan Roosevelt zond ter completeering van diens collectie, welke zich in het stedelijk museum te Washington bevindt. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Geachte Heer Redacteur Sedert kort woont in onze plaats een ver strooid heerschap, dat in de verbeelding rond loopt, dat hij hier in het buitenland vertoeft. Hij schrijft in een ingezonden stuk aan de ,-Bredasche Crt. van 28 Jan. 11., 't welk meer pittige* opmerkingen inhoudt over Neuzensche toestanden o.a.»Aan de andere zijde van ,den breeden rustigen Scheldestroom, in het .verre vaderlandwaarvan men hier gescheiden is door zeeboezems en modderkrekeneenzame eilanden en oesterbankenenz. Waar die man echter, maar het schynt, onze ministers en andere autoriteiten in zake »De Onzijdigheid der Schelde*, nu zoo geheel uit eigen beweging van voorlichting wil dienen en misschien ook nog wel eeDS een studie gaat maken van »onze Neuzensche ogsierteelt,* enz., daar vind ik, dat wij, Neuzenaars, dien persoon niet kunnen blijven negeeren. Laat ik dus, bij wijze van hulde, zyn schrijverstalent roemen in de volgende cou pletten. Voor de plaatsing, U mijnheer de Redacteur, mijn beleefden dank. De schrijver. Hij streek op onze veste En kroop in een hotel, Nam veel papier en pennen En dacht: »Ik krijg ze wel!* Hij schreef veel gekke woorden En zinnen bij elkaar, Wat Fransch gesmoes er boven En toenvan stapel maar Hy liet 't in kranten drukken Geen, die nog d'onzin snapt Z'n naam mocht men niet weten, Toch heeft hy dien verklapt Hij las veel vreemde talen, Begreep geen enkel woord, Toch nam hij er uit over Hij dacht: >Dat is, zoo 'thoort!* Ook ging hij critiseeren, 'tWas letterkundig bar; Hij minachtt' alle lieden, Maar vond zichzelf een star. Nu weten alle menschen »Er woont een schrijver hier* (De bakker en de groenman En ook de kruienier.) Fier loopt hy langs de straten Met wat parfum bemorst Blanketsel en Corsetten Gebruikt' hij, als hij dorst. Wat »men« nu wel zal zeggen Dat doet hem nu al goed Straks krijgt hij 't in de gaten Let dan eens op zijn snoet (Vrij naar James van Oren.) Hij denkt nu, hoor ik later, Dat menig boos nu is. >Hij sloeg een groote flater En ook de plank was mis Een raad van Heine, 't onpas, Vergat de goeie man Z'n stukje laat ons lachen Daar houdt Ter Neuzen van Bestuurder ARTHUR HENDRIKX. Zondag 12 Februari a. s., te 2'/4 are dag voorstelling aan verminderde prijzen op voering van »'t LUSTIGE WEÈUWTJE*, nieuw beroemd zangspel in drie bedrijven van Victor Leon en Leo Stein. Vertaling van Arie van den Heuvel. Muziek van Frans Legar. Zondag 12 Februari a. s., om 3 ure dag voorstelling door het gezelschap van dhrn. Janssen8 opvoering van De drama's der kroeg* groot sensatie stuk in 9 bedrijven. Mevrouw LE NOBEL vraagt wegens familie omstandigheden der tegen woordige, zoo spoedig mogelijk boven de 20 jaar. Wasch buitenshuis. Rechtover den Rathskeller en Vlaamsch Tooneel. Aanbevelend.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1911 | | pagina 3