- en mem Cornells Daniel van der Valk E.Pz. Gemengde Berichten. Nederlandsch Tooneel van Gent. Nieuwe Cirk van Gent. Hoogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. Hof werden gehoord, kwamen tot de conclusie, dat het ongeluk is te wijten aan gebrek aan beleid bij den roeier Visser. Bovendien zou b. i. het ongeluk niet zijn geschied, indien de „Meppel III" -ware voorzien geweest van een nitgai.gstrap voor passagiers. De advocaat-generaal mr Van Lulofs Umb- grove, handhaafde zijn requisitoir waarbij te gen bekl. 3 maanden govangenistraf' was ge- eischt. De vprdediger, mr. Bonthuis de Vries te 's-Gravenhage, pleitte vrijspraak. Ongelukken. De sleepbootschipper J. van der Wiele ge raakte door het breken van een touwtusschen de sleepboot «Vischploeg» en het Engelsche stoomschip «Tourmaline» in de buitenhaven van IJ muiden over boord. Ofschoon hij de tegenwoordigheid van geest had dadelijk onder te auiken, werd hij toch nog door de schroef van het stoomschip aan het linkerbeen geraakt. Diefstal en valsche liandteekening. Ten huize van een werfagent van zeevolk te Rotterdam, zijn uit een seceretaire een aantal goliden en zilveren munten, alsmede drie voor- schotbrieven ten naiue van een Rotterdamsch6 firma gestolen. Hiervan wordt verdacht een bij den bestolene inwonende varensgezel, die, naar de »N. R. Ct.« meldt, twee van de ge stolen voorschotbrieveo ingevuld en valschelijk onderteekend heeft, waardoor zij waarde kregen. De brieven zijn toen aan winkeliers in betaling gegeven en daarop is voorschot ontvangen. Een kindje in de wieg verbrand. In een woning aan de Rechter Rottekade te Rotterdam, is een dochtertje van 4 weken, in de wieg verbrand. Eenig kindergoed, dat op de tafel te drogen lag, dicht bij een kachel, vatte vlam en die vlammen deelden zich mede aan de wieg waarin het kind lag. Op dat oogen- blik was niemand in de kamer aauwezig. Per soneel van den vader bluschte het vuur. Een .jammerlijk einde. Hoogstwaarschijnlijk is, des avonds op zijn thuisreis van het bezoeken der zieken, de ge neesheer wouende te Adeghem (een gemeente aan de Zeeuwsche Belgische grens) met paard en rijtuig in het kanaal gereden en verdronken. Tot heden heeft men evenwel het lijk nog niet gevonden. De ongelukkige was nauwelijks 40 jaar en laat een weduwe zonder kinderen achter. Een misdaad Eenige arbeiders van Havelte begaven zich Zaterdagmorgen naar hun werk. Ze wilden zich als gewoonlijk door de wed. Lente la'en over zetten. Toen ze zich naar de Punter begaven, vonden ze d9 oude vrouw dood in het water liggen. Men ging haar in huis brengen en vond daar een kist opengebroken, terwijl het bleek dat haar bed nog onbeslapen was. De politie werd gewaarschuwd. Men denkt aan een misdaad, daar de oude vrouw twee wonden in het achterhoofd had, terwijl haar muts on beschadigd bleek te zijn. Gearresteerd is zeker J. T., een zeer on gunstig bekend staand persoon tusscben 25 en 30 jaar, kortgeleden uit de gevangenis ont slagen, die verdacht wordt van verschillende inbraken en diefstallen in den laatsten tijd ge pleegd. Een vreemsoortige dief. Een gegoed winkelier in de »oude stad* in Den Haag miste sinds eeuigen tijd des morgens geregeld vrij aanzienlijke geldbedragen uit zijn kasregister. Overtuigd, dat het personeel, dat met de kas in aanraking kon komen, absoluut betrouw baar was, nam onze zakenman, teneinde raad, de politie in den arm, nadat wederom bank papier verdwenen bleek. Met een rechercheur werd een heelen nacht in het magazijn gewaakt, doch er gebeurde niets; den volgenden nacht evenmiD, doch tegen den ochtend van den derden nacht werd behoedzaam de achterdeur van het magazijn geopend en sloop iemand op zijn sokken naai binnen. Terstond overmande men den inbreker en men bemerkte tot niet geringe verbazing, den 18-jarigen zoon van den buurman, eveu- eeus een welgestelden winkelier, te pakken te hebben. Dit jongmensch klom des nachts door middel van een ladder over den tuinmuur en had op die mannier al heel wat keeren den winkelier bestolen hij werd onmiddellijk in verzekerde bewaring gesteld. Fransche zeden. Na tweedaagsche verhandelingen, zijn Tissier en Demarest, twee jongens van respectievelijk ongeveer 16 en 17 jaar, die op 30 September 1.1. den banklooper André vermoordden en p underden, nadat zij hem by Tissier aan huis hadden gelokt, ter dood veroordeeld door het hof van gezworenen der Seine. Beide beklaagden legden tijdens den duur van dit tweedaagsch proces een verbijsterende onbewustheid aan den dag. De FraDsche bladen melden nog bet volgende. Tissier had, omdat hij als handelsbediende was werkzaaur geweest, eenig verstand van bankznken. Hij had door zijn medeplichtige een wissel op hem, Tissier, laten trekken en wel door de «Société Générale*, waarbij André banklooper is, zoodat het bijna zeker viel te verwachten, dat de man, en met hem een tasch met geld, in Tissier's woning zou komen. Op den eersten dag der terechtzitting verklaarden de beide moordenaars vrijmoedig, dat ze geld wilden hebben om «pret te makenZij wer den aangebracht door twee dames, die het pretmaken als beroep uitoefenen. De belangstelling voor de behandeling van deze monsterachtige zaak, die een treurig licht werpt op de verdorvenheid der Fransche jeugd, was zeer groot. Men hoorde de ver klaringen van beide boosdoeners en der jeug dige meisjes die bijna fluisterend op de ver schillende vragen antwoorden, met gretigheid aan. Men is zeer benieuwd of het doodvonnis zal worden voltrokken. De Fransche pers zal zich weer schrap zetten. Blanke slavinnen. Het is gebleken, dat twee jonge Russinnen, die Zondagavond te Amsterdam in een loge ment iu de Warmoesstraat werden aangetrof fen, slachtoffers waren van den zoogenaamden handel in vrouwen. In hetzelfde logement waar zij logeerden, weiden n.l. later een Russische man en een Russische vrouw aan gehouden, die reisbiljetten naar Argentinië voor de meisjes in hun bezit hadden. De man be weerde paardenkooper te zijn en de mede aangehouden vrouw in het geheel niet te kennen. Echter zijn beiden herhaaldelijk in eikaars gezelschap gezien. De beide Russische meisjes zij - opgenomen in het tehuis voor vrouwen Beth-Sau op de Nieuwe Heerengracht. Haar nadere verklaringen hebben der politie de zekerheid verschaft, dat men hier te doen heeft met een geval van h ndel in vrouwen. De man en de vrouw zijn ter beschikking der justitie gesteld. Sigarensmokkelaars. Een telegram uit Duisburg deelt mede, dat wederom een conducteui van de lijn KleefNij megen, die tot de smokkelaarsbende behoorde, gevangen werd genomen op het oogenblik, dat hij iu een sigarenwinkel aldaar 20,000 gesmok kelde sigaren afleverde. Bij eeu huiszoeking in dezen wiukel bleek, dat nog 120,000 gesmokkelde sigaren voor handen waren. Er in geloopcn. De conservator van het Louvre-museum in Parijs, Ravaisson, heeft zeer lichtvaardig ge handeld. Hij heeft n.l. een zekeren dr. Krum- berger, die Brussel als woonplaats opgaf, 4 doeken van groote waarde toevertrouwd. Thans is vastgesteld dat hij in handen van een zwen delaar is gevallen. In heel Brussel is geen Krumberger. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Woensdagavond tegen elf uur is een hevige brand uitgebroken in de groote opslag plaatsen van fourages iu de wijk Paotin te Pa rijs. De brandweer moest zich er toe bepalen de omliggende perceelen tegen het vuur te be schermen. De vlammen sloegen van het eene magazijn over op het andere aan blusschen viel niet te denken. Des nachts om twee uur woedden de vlammen nog met onverminderde kracht voortde schade werd toen reeds ge schat op eenige honderdduizenden franken. Italiaansche roovers» Een bende Siciliaansche roovers heeft een inval gedaan in een kasteel nabij Messina, t.osbehoorende aan de schatrijke familie Genco. De zoon van den eigenaar bevond zich alleen met twee bedienden in het slot. De roovers maakten zich van hem meester en verdwenen met hun gevangene in het gebergte. Den volgenden dag ontving een der be dienden den schriftelijken last, aan de familie mede te deelen, dat een losgeld geëischt werd van 30.000 lires. Deze echter waai schuwde de politie. Twee bataljons infanterie maken thans jacht op deze moderne Rinaldo Rinaldini's. De terechtstelling te Tokio. Het is «opmerkelijk, maar feitelijk niet on- verklaarbaar, dat tot dusver zoo weinig is bekend geworden omtrent den indruk, dien de tenuitvoerlegging van het doodvonnis der anarchisten te Tokio in Japan heeft gemaakt. De Japar.sche bladen toch hebben slechts enkele korte mededeelingen gepubliceerd over het vonnis en over die tenuitvoerlegging. De regeering had aan de pers doen weten, dat beschouwingen en commentaren achterwege dienden te big ven. Een Reuter-correspondent te Tokio seint, dat de terechtstelling der 12 ter dood veroordeelden (het doodvonnis van li anderen was tot gevangenisstraf verzacht) geduurd heeft van Dinsdagochtend 8 uur tot s namiddags 3 uur. Er was maar één galg, zoodat de ongelukkigen elk op zijn beuit moesten worden «geholpen». Bij de terecht stelling waren enkel atnwezig de gevangenis directeur, de gevangenis-dokteis, de advocaat, die de beschuldigden had verdedigd, en een paar rechters. Omtrent de laatste oogen- blikken der 12 anarchisten is weinig uitge lekt het heet dat zij zich tot het laatst toe flink hebbe i gehouden, ook de vrouw van dr. Kotoekoe, die mee-gehangen is. Wellicht zal er meer bekend worden over deze droeve strafvoltrekking en over de stemming in Japan, met betrekking tot deze terdood- brengingen, zoodra er brieven over het ge beurde uit Japan in West-Europa zullen zijn ontvangen. Uit den aard der zaak konden uitvoerige bijzonderheden, voor publicatie be stemd, niet aan de Japansche telegraaf-ad- ministratie worden toevertrouwd. Wij herinneren er nog even aan, dat Dinsdag (den dag der terechtstelling) de socialist Cabrini in de Italiaansche Kamer het woord heeft gevoerd over de 24 «aanhangers van de socialistische ideeën*, die in Japan waren ter dood veroordeeld. Spr. «bracht een groet aan deze nieuwe martelaren voor de volksrechten. Smokkelaar gestraft. De rechtbank te Aken heeft zekere Anna Muller uit Charlottenburg, wegens het smokke len van saccharine over de Nederlandsche grens, tot 3 maanden gevangenisstraf en den koopman Paul Prinz uit Berlijn, op wiens last zjj smok kelde en die de saccharine in Berlijn van de hand deed, tot 3 maanden gevangenisstraf en 300 nik. boete veroordeeld. Bomaanslag tegen den Dom te Bremen In den nacht van Maandag op Dinsdag moeten twee geheimzinnige mannen het voor nemen ten uitvoer hebben willen brengen, den Dom en het pas gebouwde «Ratscafé» te Bremen in de lucht te laten vliegen. Tegen middernacht verscheen een mao, druipend van het water, op een der politie- bureaux, waar hij het volgende vertelde Twee goed gekleede mannen hadden hem op straat verzocht, hen behulpzaam te zijn bij het aan land trekken van een boot. Toen hij echter met de mannen aan de Wezer aankwam zeiden zij hem, dat hij de boot maar moest laten liggen. Zij lieten hem een handtasch zien met twee bommen er in, en tegelijkertijd een met bank noten gevulde brieventasch, en boden hem 3000 Mark aan, wanneer hij de grootste bom bij den Dom, de kleinste bij het «Ratscafé» zou neerleggen, en de lont met een door een der onbekenden weg te werpen sigaar zou aansteken. Toen hij weigerde zou hij door de twee ge heimzinnige individuen in het water zgn ge worpen. Tot dusverre is het evenmin gelukt, de juistheid dezer verklaring vast te stellen, als den verhaler te overtuigen van duimzuigerij. Het onderzoek wordt voortgezet. De Pest. J. K. Ohl, van de New-York Herald, vervolgt zijn reeks sombere berichten over de pest in China. Hij wijt de verspreiding der ziekte aan het behandelen van huiden en het eten van vleesch van dieren, die op een marmot gelijken, maar grooter zijn. De Russen noemen dit dier berteegen, de Chineezen hauta. De Mongolen plegen de hanta en zijn holen te ontwijken, maar dezen winter hebben vele Chineesche jagers den hanta om zijn huid in hoofdzaak gedood. Deze huiden waren voor Amerika bestemd en er schijnt reeds een gedeelte verzonden te zijn. Jagers en kooplieden, die met hanta's te doen hebben gehad, zijn de eerste slachtoffers geweest. De vreemde artsen, die jje Chineesche re geering naar de centra der ziekte heeft gezon den, ondervinden van de zijde der bevolking en de autoriteiten alle mogelijke tegenwerking. Spoorwegramp iu Wales. Nog ligt het vreeselijke ongeluk met den Scbotschen express iederen Eugelschman versch in het geheugen, of het bericht van een nog schrikkelijker ramp brengt ontzetting teweeg. Op Maandagochtend, omstreeks kwart voor vijven, reed de personentrein uit Trehafod, bij Coke Ovens, ongeveer anderhalven kilometer voor Pontypridd, met ontzettend geweld tegen een daar stilstaanden, met kolen geladen, tiein aan. De schok was vreeselijk en het geraas der botsing werd mijlen ver gehoord. De personen trein vervoerde ongeveer 300 passagiers, voor het meerendeel zakenmenschen en winkel meisjes. Hoe het komt, dat de kolentrein daar stil stond, moet nog worden uitgemaakt. Voor bij Pontypridd, dat midden in bet steenkolen- district ligt loopea zes lijneD, waarvan 4 voor het kolen- en 2 voor het personenvervoer dienen, ofschoon het ook wel voorkomt, dat er over alle 6 lijnen kolen vervoerd worden. En het staat althans vast, d;t de kolentrein zich op eeD der twee ljjnen voor het personen vervoer bevond. De personentrein liep op het oogenblik van de ramp met een snelheid van bijoa 105 K.M. per uur, 2 van de kolenwagon8 werden als grashalmen op zij van den weg geworpen. De eerste wagon van den passagierstrein was 'n goederenwagen, de tweede, die vol reizigers zat, schoof letterlijk als een lucifersdoos in den eersten wagon, terwijl wielen en onder stellen afknapten als speelgoed. Een half dozijn reizigers, waaronder drie leden van het uitvoerend comité van den mijn- werkersbond, die op weg naar Londen waren om daar het nationale mijuwerkerscongres te gaan bjj wonen, werden op slag gedood, ter wijl vijf anderen zoo vreeselijk werden verminkt, dat zij den geest gaven, voor men hen ter hulp had kunnen komen. Vrouwen en kinderen gilden als waanzinnigen en trachtten zich te vergeefs uit de coupé's te bevrijden, waarvan de deuren ontzet waren en onwrikbaar vast zaten. Het eerste lijk, dat onder de puinhoopen te voorschijn werd ge haald, was dat van een klein meisje, dat letterlijk was platgedrukt. Hartverscheurende tooneelen speelden zich af. Een vader moest met geweld worden weer houden om de hand aan zichzelf te slaan. De ongelukkige was half waanzinnig geworden bij het zien van zijn gedood kind, een meisje van omstreeks tien jaar. Er is een zeer ernstig onderzoek ingesteld naar de oorzaak van deze nieuwe noodlottige ramp. De „Zeven Provinciën". Reuter seint uit PretoriaDe kapitein, de officieren en de manschappen van de «Zeven Provinciën», die hier aankwamen, werden har telijk welkom geheeten door den burgemeester en het publiek. Vele duizenden belangstellenden waren aan het station aanwezig. De bezoekers werden naar hun kwartieren geleid, door een escorte, waarvan de militaire kapel van het 3e regiment huzaren deelnam. De geestdrift der hier wonende Nederlanders was zoo groot, dat zij door de afzetting braken en den optocht verstoorden. Bestuurder ARTHUR HENDRIKX. Zondag 29 Januari a. s., te 21/i ure dag voorstelling aan verminderde prijzen 5e op voering van het overgroot succes «DE DIEF» Tooneelspel in drie bedrijven naar het fransch »Le Voleur» van Henry Bernstein. Zondag 29 Januari, om 3 ure, aan de ge wone prijzen. Groote dagvertooning door het Vlaamsch tooneelgezelschap der Volkschouw burg van Antwerpen, opvoering van Eeue misdaad op den Bodem der Zee. Groot Spectakel- stuk in 6 tafereelen. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 28 Jan. 0.42 1.3 Zondag 29 1.24 1.43 Maandag 30 2.1 2.19 Dinsdag 31 2.37 2.53 Woensdag 1 Feb. 3.11 3.28 Donderdag 2 3.46 4.4 Vrijdag 3 4.22 4.41 Heden overleed tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde Echtgenoot, Zoon, Behuwdzoon, Broeder en Behuwd- broeder, de Heer in den ouderdom van bijna 31 jaar. Uit aller naam, A. H. VAN DER VALK- Van Borssum Waalkes. Rotterdam, 26 Januari 1911. Hondiusstraat 64a. Notaris C. Ie Nobel te Ter Neuzen, zal op Dinsdag 14 Februari 1911, des namiddags ten 2 ure, in het «Hotel Centraal» bij dhr. Visser te Ter Neuzen, krachtens art. 1223 in verband met art. 1255 B. W. publiek verkoopen: en Erf, gelegen in de Donze-Visserstraat no. 53 te Ter Neuzen, kad. sectie L no. 915, groot 94 centiaren. Bewoond door dhr. Wisse. Aanvaarding en betaling 1 April 1911. 11 11 11 11 11

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1911 | | pagina 3