Gebr. HAMERLINCK, BUITENLAND. Burgerlijke Stand. NecLerlandscTi Tooneel van Gent. Nieuwe Cirk van Gent. Koogwatergetij te Ter Neuzen. Advertentiën. J. DONZE A.Hz. het schip „ZEEUWSCH-VLAANDEREN" met een lading prima grove Steeds verkrijgbaar geklopte en ongeklopte COKES Belgische ANTHRACIET, Engelsche STUK- en SCHEPKOLEN en puike fijne en nootjes SMEE- KOLEN. Schuttershofweg, Ter Neuzen. N.B. Bestellingen worden ook aangenomen Grenulaan No. 5. Er is nog een vrouw-getuige, die een vorigen keer de afpersing heeft geconstateerd, zoodat de daders den dans niet gemakkelijk ont springen zullen. Gesnapt. Bij een opkoopster in de Govert Flinckstraat te Amsterdam, werden door 3 mannen gouden dameshorloges te koop aangeboden. De politie merkte hen echter op, en naar het bureau ge leid, werden zij daar gefouilleerd. Drie-en- twintig gouden dameshorloges, zeer vermoede lijk van diefstal afkomstig, en sleutels werden op een hunner bevonden. Deze werd in be waring gehouden, de beide anderen werden in vrijheid gesteld. Gestikt. In de ouderlijke woning te Feijenoord werd Donderdagmorgen een 12-jarig meisje dood te bed gevonden. Het ongeluk werd veroorzaakt doordat in een kamer, een verdieping lager gelegen, een schuifgaslamp was neergetrokken, waardoor gas ontsnapt was. Stroopers. Men schrijft uit Barneveld Den afgeloopen nacht is het een viertal jachtopzieners gelukt een paar beruchte wild- stroopers, die zich, voorzien van lichtbak en geweer, in het jachtveld van den heer W. baron van Nagell alhier bevonden, op heeter- daad te betrappen. Geweer, lichtbak en een paar reeds geschoteu hazen werden in beslag genomen. Bjj de arrestatie bekwam een der beambten een blauw oog, terwjjl een ander eenige tanden werden losgestooten. Een bom in Buiksloot! W oensdagmiddag is door de waakzaamheid van het personeel van het station Zunderdorp van de Noord-Hollandsche Tram eene misdadige poging gelukkig verijdeld. Op de tramrails tusschen Buiksloot en Zun derdorp van bovengenoemde tram heeft men n.l. gevonden een fleschje, gevuld met ontplof bare stof en verbonden aan een lont. Door de politie van Buiksloot is dit gevaarlijk projec tiel in beslag genomen. Een verdacht individu is reeds door de po litie aangehouden en in verzekerde bewaring gesteld, teneinde een verhoor te ondergaan. Zijn eigen ruiten. Een Israëlietiesch koopmannetje kwam Woensdag in den winkel van een bakker te Arnhem om er een rijksdaalder te wisselen. De bakker maakte hem opmerkzaam op een schuld van ƒ1,25, die hij nog bij hem had staan, welke schuld de koopman wel niet ont kende, maar die hij beweerde, dat niet grooter was dan 50 cent. Hierover nu ontstond eene woordenwisseling. De bakker schijnt het met woorden niet te hebben kunnen winnen en beproefde het toeu met andere middelen. Op een gegeven oogeo- blik was het tooneel uit den winkel verplaatst naar de huiskamer en hier riet de bakker den koopman de kracht zijner vuisten voelen, maar hij ging daarbij zoo woest te werk, dat een kast kantelde en juist op den gillenden koop man terecht kwam. In de nu volgende ver warring wist deze met een paar vlugge sprongen de voordeur te bereiken, rukte die open en stormde weg, de deur zoo hard achter zich dichtwerpende, dat de ruiten er uit vlogen. Toen de driftige bakker uit zijn eens zoo fraaie, nu zoo gehavende huiskamer, aan de voordeur kwam, was van den vluchteling niets meer te zien. Smokkelen. De Vlaamsche Gazet verhaalt de volgende staaltjes van smokkelarij Aan de Nederlandsch-Pruisische grens zijn bijenkorven met levende b en, ook wanneer zij met honig en honigraten vervuld zijn, tolvrij, terwjjl de honig alleen tol betaalt. Om dien tol te besparen werden alleen in een maand van 1897 4000 bijenkorven met levende bijen naar Pruisen ingevoerd. Na den invoer werden de bjjen onmiddelljjk gedood, de honig uitgenomen en verkocht. Een burger van Kortrijk bestelde bij het spoorwegbeheer een lijkwagen om een doode naar Frankrijk te brengen. De kist werd er opgeladen en de burger zelf vergezelde het lijk. Aan de grensstatie Tourcoing vroegen de tolbeambten het getuigschrift van overlijden. Daar de burger er geen had, werd de kist geopend om het lijk te zien, ondanks de ge veinsde verontwaardiging van den geleider. De kist bevatte 70 K.G. tabak, die 1200 fr. aen tol kostte. De Belg werd aangehou den en kist en tabak werden in beslag geno men. In October 1892 reed, onder voorwendsel te vormen, een bisschop met zijn gevolg in twee landauers uit België over de grens naar Duitschland. 's Anderen daags werd het gerucht verspreid, dat de bisschop na een dag oponthoud zou terugkeeren. En werkelijk reden twee landauers over de giens en een der reizigers gaf den zegen aan het volk en aan den grensbeambte, die de rjjtuigen ongehinderd lieten voorbjjrjjden. loen drie dagen later nog een bisschop, ditmaal de echte, kwam, zagen de Belgisch6 tolbeambten dat zij bedrogen waren. De eerste zoogezegde bisschop was de ka pitein van een geslepen bende tabaksmokke laars, die erin geslaagd waren een groote hoeveelheid tabak te »blaauwen«. In den zomer van 1903 gebeurde nog iets sterkers te Valencia (Spanje). Juist toen de tolbeambten eenige handkarren aan de stads poort doorzochten, verscheen een processie. Koorknapen met wierookvaten en kaarsen vooraan, dan een statige kerkdienaar, gevolgd door de koets van een prelaat. Ootmoedig begon de tolbeambten en boeren voor de processie die ongehinderd door de stadspoort ging en in de straten der stad ver dween. Eenige dagen later bleek, dat de koets geen priester, maar een lading alcohol, wijn en spek bevatte, en de gansche stoet uit ver- kleede smokkelaars bestond. De H. Schrift zelfs is tot smokkelen mis bruikt geweest. In een Newyorker postkantoor ontving men is 1883 een aan mevr. George Moore gezonden bijbel uit Parijs. Een nader onderzoek bewees, dat midden in den bijbel een vierkant was uitgesnedeu en met juweelen van een waarde van 200.000 fr. gevuld. Eon Amerika uiscli drama. Uit Cumberland in Maryland wordt een echt Amerikaansch drama gemeld. Hier was de jonge rijke koopman Tubiggs verloofd met een schoone, en eveneens rjjke- jonge dame, Grace Elosser. Maandag zou het huwelijk tusschen beiden worden voltrokken. Des morgens begaf de bruigom zich naar de woning vaa de bruid. Men schertste en lachte, tot het eenigen tijd later in de kamer, waarin het jonge paar zich alleen bevond, doodeljjk stil weid. Mevr. Elosser ging de kamer binnen en vond bruid ej bruidegom op een sofa ge zeten, in innige omhelzing. Zij sloop nader om het paartje te verrassen, maar toen ze haar dochter aanraakte, bleek haar dat beiden dood waren. Onmiddellijk te hulp geroepen genees- heeren constateerden, dat de lippen van beiden verbrand waren en dat men hier waarschijn lijk met een cyankali-vergiftiging te doen had. Het was een raadsel waarom de jongelieden vergift zouden hebben genomen en een onder zoek werd daarom ingesteld. Hierbij bleek, dat onder de zich in het vertrek bevindende huwelijksgeschenken ook een doos met chewing- gum, de Amerikaansche snoeperij, was, waar uit eenige stukken ontbraken. Daar in den mond der slachtoffers chewing-gum was ge vonden, werd de inhoud der doos onderzocht, en toen bleek, dat de chewin-gum zwaar ver giftigd was. De doos was een geschenk van een vriendin van bruid en bruigom. Oplichterij Een Parijeche juwelier uit de reu Lafayette heeft een aanklacht ingediend wegens oplichting tegen een jongmensch uit de eerste kringen. Den tienden November kocht deze paarlen halsketting ter waarde van 150,000 fr.; afge sproken werd, dat de betaling zou geschieden in drie termijnen, nl. 15 December, 15 Jan. en 15 Februari. Reeds bij het verschjjnen van den eersten betaaldag bleef voldoening achterwege. Toén den juwelier ter oore kwam, dat de ketting voor 60,000 fr. verpand was, heeft hij de jus titie de zaak in handen gegeven. De verdachte van zijn kant verklaart, het slachtoffer van chantage te zijn. Het handelskantoor in den trein. De London and North-Western Railway ompany heeft sedert eenige maanden in de sneltreinen tusschen Birmingham en Euston de proef genomen, om een stenograaf en machine schrijver in den trein mede te nemen, die ter beschikking van de reizigers worden gfsteld voor (tschrjjven van blieven tjjdens de reis. Ihans zal deze proef worden uitgebreid tot de treinen tusschen Manchester en Londen, indien er althans genoeg reizigers zich aan melden, die verklaren op de invoering van deze nieuwigheid gesteld te zijn. De mannen van zaken in den trein zullen dan in staat zijn tegen een vast, niet te hoog tarief, tijdens de reis hun brieven te dicteeren aan deD spoor wegstenograaf, die daarna de brieven in machineschrift overbrengt, zoodat bij aankomst van den trein de brieven onmiddellijk gepost kunnen worden. De reisuren zullen dus voortaan niet meer verloren zijn. De aardbeving. Telegrammen uit Taschkend en Wjernyi deelden Woensdag mede, dat in Centraal-Azië een golfvormige aardbeving plaats had, die vijf minuten duurde, en groote schade berokkende aan levens en eigendommen over den omvang dier schade ontbreken de berichten nog. Merk waardig mag het genoemd worden, dat deze aardbeving in verschillende plaatsen in Duitsch land werd waargenomen. Berichten uit Jugen- heim en Hessen, Heidelberg, Berlijn en Laibach maken melding van het waarnemen der aard- beving door heftige beweging van den seis mograaf. B E L G I E. fiedert Maandag j.l. is het aantal stakers in het kolenbekken van Luik belangrijk toe genomen. Dinsdagnacht werd zelfs tot een algemeene staking besloten. De kalme, be daarde stemming der stakers begint echter helaas, tengevolge van den invloed van op ruiers, plaats te maken voor toenemende op gewondenheid, zoodat in verschillende verga deringen sprekers, die hunnen makkers de al gemeene staking ontrieden uitgejouwd werden en, zoo zij desniettegenstaande het woord bleven voeren, met geweld verhinderd werden door te spreken. Aan verschillende mijnen hebben reeds efnstige botsingen plaats gehad. Te St. Nico- laas werden tweeduizend mijnwerkers die, in de schacht wilden nederdalen, door een groote menigte stakers aangevallen. De gendarmes, die natuurlijk verre in de minderheid waren, kouden de arbeidswilligen niet beschermen en laatsgenoemden vluchtten nu naar alle rich tingen, terwijl de stakers hun steenen nawier pen of met knuppels te lijf gingen. Ook te Serang is het, zooals wij reeds meldden, tot ernstige botsingen gekomen. De aanleiding tot de staking is het volgende: Sedert 1 Januari is door een wijziging van de mijnwet de arbeidsduur in de mijnen vermin derd van 10 op 91/a uur, bij wijze van over gang tot den negenurigen werkdag. De mijndirecties hebben echter met denzelf den datum nieuwe arbeidsvoorwaarden inge voerd en de schafttijden zoo kort gesteld, dat zij geen schade ondervinden van de verloren dertig minuten. De arbeiders hebben daarop de directies trachten over te halen deze maat regelen in te trekken, zonder succes echter, waarop een deel der mijn werkers het werk neerlegde. Volgens een mededeeling uit Brussel bestaat er gevaar voor uitbreiding van de staking ook over de Borinage, hetgeen een groote ramp voor de Belgische koleuindustrie zou zjjn. AXEL. Huwelijks-aangiften. 30 Dec. Petrus Johannes Hubertus Groothaert, oud 21 j., jm. en Joanna Maria van Rumste, oud 19 j., jd Huweffjks-voltrekkingen 22 Dec. PieterHerrebout, oud 56 j., weduwn.en Helena Bolleman, oud 49 j., jd. Geboorten. 18 Dec. Adriaan, z. van Pieter Schuitvlot, en Sara van Drongelen. 20 Dec. Wilhelmina, d van Abraham de Fejjter en Christina Krijger. 21 Dec. Magdalena Maria, d. van Gerard Adriaan van Driel en Pieternella Adriana van Es. 25 Dec. Pieternella Cornelia, d. van Abraham Maas en Janneke Dieleman. Overlijden. 21 Dec. Maria de Fejjter, oud 75 j wed. van Jacobus van Drongelen. HOEK. Geboorten. 17 Dec. Mechiel Hendrik Jacobus, z. van Cornelis Pladdet en Keeltje van Doeselaar. 18 Dec. Adriana, d. van Hendrik Tollenaar en Levina Maria de Jonge. 19 Dec. Jacobus, z. van Jan Dirk Klaassen en Maria de Meester. 21 Dec. Marinus, z. van Daniël Maas en Pieternella Bruggeman. 23 Dec. Wilhelmina Cornelia Fijgje, d. van Johannes Marinus van der Welle en Magdalena Elizabeth Jurrij 27 Dec. Levinus, z. van Adriaan Wolfert en Janna Scheele. 30 Dec. Mattheus Levinus, z. van Cornelis de Blaeij en Helena Koole. 31 Dec. Jan, z. van Levinus Platteeuw en Jannetje Klaejjsen. Overlijden. 31 Dec. Mattheus Levinus deBlaeü. oud 23 u., z. van Cornelis en Helena Koole. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 22 Dec. Alphons Aloijsius Vereecken (van Antwerpen), oud 25 j., jm. en Maria Izabella Francisca Michielsen. oud 26 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 22 Dec. Jacobus van Alten, oud 19 j., jm. en Cornelia den Hamer, oud 20 j., jd. Geboorten. 19 Dec. Helena, d. van Jacobus Dieleman en Cornelia Bolleman. 21 Dec. Adriaan, 7- van Cornelis de Kraker en Geertrui Penne. 23' Dec. Jacob, z. van Mattheus Dieleman en Catha- rina Willemsen. Apolonia, d. van Jacob Klaassen en Cornelia Tramper. Wilhelmina Elizabeth, d. van Abraham de Jonge en Maria Leonie van Doeselaar. 31 Dec. Janna Catharina, d van Gelein Jansen en Janna Mechielsen. Overlijden 20 Dec. Tanneke Pleuntje Lensen, oud 11 m., d. van Abraham Jan en Elizabeth Wisse. 22 Dec Leuntje Duerink, oud 22 jd. van Cornelis en Janna Bolleman. Bestuurder ARTHUR HENDRIKX. Zondag 8 Januari a .s., te 24/4 «re dag voorstelling aan verminderde prjjzen opvoering van »CHRIST'L« de dochter van den houtvester. Nieuw beroemd zangspel in 3 bedrjjven van B. Buchbinder. Vertaling van Arie van den Heuvel. Muziek van Georg Jarno. De Variétés eindigen dit jaar op Donderdag 26 Januari a.s. Voor de laatste Programma's zullen er iedere- maal verschillende zeer aantrekkelijke nummers voorkomen. Gaat zien deze week en in da groote dagvertooning van Zondag 8 Januari. De wonderbare zeeleeuwen en de aardige Cor- morans (vogels die visch vangen in China) Swaim, de kleinste acrobaat van geheel de wereld Roberti, zangeres Vasco, jongleur duo Mari King and Cook, eccentricsDally Trio, acrobatischejspringers Karl, buikspreker Cinema-voorstel ling. DAGEN. Voorm. Nam. Zaterdag 7 Jan. 6.6 6.32 Zondag 8 7.- 7.30 Maandag 9 8.2 8.34 Dinsdag 10 9.10 9.44 Woensdag 11 10.20 10.57 Donderdag 12 11.27 11.58 Vrjjdag 13 0.27 Vriendelijk dank voor de blijken van belangstelling met den aanvang van 1911. Wederkeerig onze beste wenschen. WORTMAN Zaamslag. en Echtgenoote. Ondergeteekende bericht het publiek zoo binnen als buiten de stad, dat hij heden hoopt te varen naar Rotterdam en Dordt, en in lading zal liggen tot en met 11 Januari a.s. C. M. KERPEL. Ter Neuzen, 6 Januari 1911. Ondergeteekende heeft de eer zjjnen geachten begunstigers mede te deelen, dat hij zijn Zaak in Kruidenierswaren TabakSigaren enz. alsmede zjjne Agenturen in Margarine en Wijnen, heeft overgedaan aan den Heer Dankende voor het zoo ruimschoots genoten vertrouwen, beveelt hg zijn opvolger in ieders gunst aan. P. L. LOS. Ter Neuzen, 31 Dec. 1910. Met verwjjzing naar bovenstaande advertentie, heeft ondergeteekende de eer mede te deelen, dat hjj de Zaak, tot hiertoe gedreven door den Heer P. L. Los, in haar geheelen omvang heeft overgenomen. Mij beleefd aanbevelend, J. DONZE A.Hz. Ter Neuzen, 31 Dec. 1910. 11 1» 11 11 11 11 RUHR-KACHELKOLEN.

Ter Neuzensch Volksblad / Zeeuwsch Nieuwsblad | 1911 | | pagina 3