Olficieele Landbouwmededeelingen Distributienieuws Predikbeurten. Gemengde Berichten Officieele Mededeelingen Advertentien TERNEUZEN, 7 JULI 1944. RIJKS HOOGERE BURGERSCHOOL TERNEUZEN. LEEFTIJDSGRO EPEN VOOR BONKAARTEN. voor de provincie Zeeland en PETRUS FRANCISCUS MEERT, J. VAN DER BENT. L. VAN DER BENT VAN DEN BERG. Bevorderd: Van de Voorbereidende klasse naar 1: Jacob Booij te Axel; Willem van Dporn, JacoU Fran go is; Walter Lioen te Sluiski.; Rachel Mazure; Gaston de Moor te Zaam slag; Jozina Neels; Jan de Putter; Adriaan Riemens (met lof) te Hoek; Andries Rinn te Axel; Jan Rouw; Walter de la Ruelle te Sas van Gent; Abraham Stoutjesdijk; Wil lem Tak te Sas van Gent; Arthur Vlassen- rood te St. Jansteen en Marcel Warrens. Afgewezen 7 leerlingen. Van1 klasse 1 naar 2. Johan Almekinders te Zaamslag; Jan de BokX; Marinus Brandes te Axel; Walter Cardon te Sas van Gent; Helena Cohen Stuart ;(v.w.); Reinier Dieleman te Hoek; Willem Dieleman te Biervliet; Johannes de DreuF Pieter van Driel te Axel; Beatrice Dumoieijn te Sluiskil; Adriaan Geelhoedt te Hoek; Theo van Ham te Zaamslag; Theo van Hoeve te Sluiskil; Jan van der Hooft; Leen Jansen Verplanke te Zaamslag; Mimi Jurry; Anton Kalle te Sas van Gent; Wil lem Koster te Zaamslag; Jacob Leenhouts; Adrie van Leeuwe; Hans Lindenberg (v.w.); Pieter Meinster te Sluiskil; Pru dent Meuleman (v.w.) te Sas van Gent; Abraham van Ovenbeeke; Cornells de Put ter te Hoek; Warner de Putter te Zaam slag; Ria ScheeleJohnny Standaert en Jan van Wijck. HereXamen 2 leerlingen. Afgewezen b leerlingen. Van klasse 2 naar 3. Marietje van Altena te Axel; Fia van den Berg (v.w.) te Axel; Ramon Bruggeman te Overslag; Jaantje Cambier te Breskens; Johan Cornells te Philippine; Piet Dees te Zaamslag; Maria Dieleman te Axel; Johan Doppegieter; Nelly Duvekot te Borssele; Marinus den Engelsman te Axel; Sara de Feijter; David Galle te Zaamslag; Fiek Galle; Armand van Hecke te Axel; Timon Hoolsema; Jan de Klerk te Axel; Theo de Kock (v.w.); Jan Koster (v.w.) te Axel; Betsy de Krijger te Zaamslag; Aime La- fort te Westdorpe; Addy Maris te Axel; Leen Meermans te Axel; Jacq Muller (v.w.); Tini van Oeveren te Axel en Jan Vinke te Ossenisse. Her-examen 4 leerlingen. Afgewezen 7 leerlingen. Van klasse 3 naar 4. Petrus Bareman (v.w.); Anton Beijster- veldt (v.w.); Wim van der Bom te Clinge; Piet van Duijvenbode (v.w.) te Klooster- zande; Adri de Feijter; Ini de Feijter te Hoek; Wim Garskamp (v.w.) te Sas van Gent; Kees Groot; Carl Koch te St. Jan steen; Kees Kotvis te Westdorpe; Herman van Leeuwe (v.w.); Johan van Mossevelde (v.w.)Willy Muller; Lucien Notschaele te Sas van Gent; Meta Pieterse te Axel; George du Puij te Stoppeldijk; Frans Taal- man te Hulst en Gillesl IVerbrugge (v.w.) Her-examen 2 leerlingen. Afgewezen 2 leerlingen. Van klasse A 4 naar A 5. Alfred van den Berg te Axel; Henny Dees (v.w.) te Zaamslag; Janna Dieleman (v.w.) te Axel; Louki Fijn van Draat; Louis van Heuckelom te Hulst; Petrus Jouret te Clinge; Emmy Klaaysen te Zuid- dorpe; Bets Koevoets (met lof) te Axel; Kees Platteeuw (v.w.) te Sluiskil; Ray mond Renique (v.w.) te Sas van Gent; Johan Stroecken te St. Jansteen; Arcene Verbiest te Zuiddorpe; Edmundus Verdur- men te Hontenisse en Arthur IJsebaert (v.w.). Afgewezen 1 leerling. Van klasse B 4 naar B 5. Alfons Biesbroek te Hulst; Jan Booij te Axel; Anton Bouwens (v.w.)Emile Cat- toir (v.w.); Armand Erauw te Axel; Mar cel Feijen te Sas van Gent; Augustinus de Gucht te Hulst; Johan van der Hooft (v.w.); Theo Kindt (v.w.) te Hulst; Maar- ten Klouwers (v.w.); George de Koning te Graauw; Willem Kooman (v.w.) te Sluis kil; Isaac Meijer (v.w.); Kees Millenaar (v.w.)Jaap Verstraeten te Axel en Joseph Verstraeten te Axel. Her-examen 2 leerlingen. Afgewezen 2 leerlingen. De leerlingen, die wegens tewerkstelling langdurig afwezig waren, werden voor- waardelijk bevorderd of werden in de ge- legenheid gesteld een her-examen af te leggen. De leerlingen achter wiens naam geen plaatsnaam is vermeld, zijn woonachtig te Terneuzen. AXEL. Jaarvergadering V. V. Axel. Zondagmiddag werd op de feestelijk ver- sierde bovenzaal van Hotel 's Lands Wel- varen, de jaarvergadering gehouden van de voetbalvereeniging ,,Axel", onder voorzit- terschap van den heer C. van Bendegem, die in zijn openingswoord het wel en wee van het afgeloopen jaar memoreerde en aanspoorde tot moedig volhouden. Hierna volgde mededeeling van een aantal inge- komen felicitaties in verband met het be- haalde kampioenschap. De 2e secretaris, de heer D. J. Freeken- horst, gaf een uitvoerig en welverzorgd jaarverslag. Hieruit bleek o.a., dat het aantal leden steeg tot 85, .waarvan momen- teel 24 in het buitenland vertoeven, het aantal junior-leden steeg tot 35 en het aan tal donateurs tot 49. Het jaarverslag van den penningmeester de heer L. van den Berge, bood een batig saldo. De aftredende bestuursleden, de heeren C. H. Jansen, H. J. Peeters en A. A. Rie- mens, werden bij acclamatie herkozen. Tot leden van de elftalcommissie werden gekozen de heeren Adr. Riemens, Abr. Riemens en Jac. Scheele. Besloten werd om de training voor het komende seizoen ook weer voort te zetten, zoowel voor de oudere leden als vo»r de juniors. Tot leden van de kascommissie werden benoemd de heeren A. den Beer, J. Steel en J. Kotvis. Na afloop van deze geanimeerde jaar vergadering volgde nog een gezellig onder- ling samenzijn. TOELICHTING OP DE BONNENLIJST. Bonnen 175 en 176 Algemeen voor voorschot stroop. Van 9 tot en met 22 Juli a.s. kan men op de bonnen 175 en 176 Algemeen een voorschot van 250 gram stroop per bon verkrijgen. Men moet er rekening mede houden. dat deze hoeveelheid geen extra rantsoen vertegenwoordigt, doch te zijner tijd wederom zal worden ingehouden, even- als dit met het onlangs gegeven voorschot suiker zal geschieden. Voorts is bon .Algemeen 177" aangewezen voor het koopen van 250 gram jam e.d. Gedurende bovengenoemd tijdvak geven verder de bonnen ,,Boter 29A" en ..Boter 29B" elk recht op het koopen van 125 gram boter. Voor kinderen geboren na 31 December 1925, is van 9 Juli tot en met 19 Augustus a.s. bovendien 125 gram boter verkrijgbaar op de bonnen Boter 32A". Op de bonnen Algemeen 180" en Reser ve C58, D08 en E58 kan men naar keuze een stukje eenheidstoiletzeep of 250 gram waschpoeder koopen. Men zal evenwel in het algemeen genoegen moeten nemen met het artikel, hetwel-k de winkeliers in voor- i*£L£Lci hebben. Zoowel op de bonnen Algemeen 179", aangewezen voor eenheidstoiletzeep, als op de bonnen Algemeen 180" en Reserve C58, D58 en E58, aangewezen voor waschpoe der of eenheidstoiletzeep, kan men zeven kilogram droge vuile wasch bij een was- scherij laten behandelen. De geldigheidsduur van de voor wasch- noeder aangewezen bonnen Algemeen 153" en Reserve 050, D50 en E50 is ver- lengd tot en met 5 Augustus a.s. Ook ®p deze bonnen kan men in plaats van wasch poeder eenheidstoiletzeep koopen. Zooals bekend. mag men op de rueuwe bonnen reeds Vrijdag 7 Juli. van des mid- dags 12 uur af koopen. Geboortejaar besiissend. Zooals bekend. ontvangen .personen van verschillende leeftijdsgroepen verschillende soorten bonkaarten, aangezien het wen- schelijk is, bij de distributie van voedings- middelen rekening te houden met speciale behoeften van personen van verschillende leeftijdsgroepen. Zoo is destijds een indeeling gemaakt in vijf leeftijdsgroepen; voor elke groep werd een apart inlegvel vastgesteld en ieder ont- ving de speciaal voor zijn leeftijd bestemde bonkaart voor voedingsmiddelen. Bij de uitreiking der tweede distributie- stamkaart is deze indeeling in groepen in beginsel gehandhaafd en werden eveneens vijf verschillende soorten inlegvellen uitge reikt. De oude leeftijdsgroepen waren: per sonen tot en met een jaar, van 2 en 3 jaar, van 4 tot en met 13 jaar, van 14 tot en met 20 jaar en van 21 jaar en ouder. Deze indeeling is thans door een andere vervangen, waarbij uitsluitend het jaar van geboorte besiissend is. Thans is uitgereikt aan personen geboren in; 1925 en vroeger een inlegvel GA 401; 1926 ti/m 1929 een inlegvel GB 401; 1930 t/m 1939 een inlegvel GC 401; 1940 en 1941 een inlegvel GD 401; 1942 en later een inlegvel GE 401. Het zal derhalve vdorkomen, dat aan be- paalde personen een ander soort bonkaart wordt uitgereikt dan tot nu toe het geval was; zoo ontvangen b.v. alien, die in den loop van het jaar 1944 den 19-jarigen leef tijd bereiken of reeds bereikt hebben, thans een voedingsmiddelenbonkaart voor vol- wassenen, welke zij volgens de oude rege- ling eerst op 21-jarigen leeftijd zouden ge- kregen hebben. Met betrekking tot het inwisselen van inlegvelleft wegens overgang naar een leef- tijdsgroep, welke voor andere rantsoenen in aanmerking komt, zal nog nader een regeling worden bekendgemaakt. Het in wisselen zal echter niet meer regelmatig gelijktijdig met de vierwekelijksche uitrei king der bonkaarten kunnen geschieden. Totdat de nadere regeling is getroffen zal geen omwisseling van inlegvellen plaats hebben. Het Centraal Distributiekantoor wijst er op, dat deze en dergelijke veranderingen in overeenstemming met de desbetreffende voorschriften zijn en het derhalve geen zin heeft hierover nog vragen te stellen. Uit sluitend zij, die in het bezit zijn van een ander inlegvel, dan hun volgens boven- staand lijstje uitgereikt had moeten wor den, dienen zich hieromtrent ten spoedig- ste tot den plaatselijken distributiedienst te wenden. ZATERDAG 8 JULI 1944. Ned. Hervormde Kerk. TERNEUZEN. 7.30 u., Avondgebed. ZONDAG 9 JULI 1944. Ned. Hervormde Kerk. TERNEUZEN. 10 u. Dr. L. J. Cazemier, bed. H. Av.; 2.30 a.. Dr. L. J. Cazemier, bed. H. Av. en dankz. SLUISKIL. 10 u., Ds. J. C. Sickesz, bed. H. Av. en dankz., 2.30 u., de heer Van Voorst Vader, van Zaamslag. AXEL. 10 u. en 2.30 u.. Ds. Van Oeveren. HOEK. 10 u„ Ds. A. J. Kromhout, bed. 'H. A.; 3 u„ Ds. A. J. Kromhout, bed. H. Av. en dankzegging. ZAAMSLAG. 10 u. Ds. Drost; 3 u. Ds. Drost, voorber. H. Av. SAS VAN GENT. 10 u., Ds. M. Goudkamp, bed. H. Av. PHILIPPINE. 2.30 u., Ds. M. Goudkamp, bed. H. Av. KLOOSTERZANDE: 10 u„ Ds. J. J. Sara- ber. Gereformeerde Kerk. TERNEUZEN. 10 u., Ds. G. W. van Houte, bed. H. Av.; 3 u., Ds. G. W. van Houte, bed. H. Av. en dankzegging. AXEL. 10 u., Ds. Post; 2.30 u., Ds. Zemel. HOEK. 10 u en 3 u., Ds. Joh. Francke. ZAAMSLAG. 10 u. en 3 u., Ds. Kok. ZOUTESPUI. 10 u. en 2 u.. Ds. Soffie. Chr. Gereformeerde Kerk. ZAAMSLAG. 10 u., en 3 u., Ds. G. A. Zijderveld. Gereformeerde Gemeente. I TERNEUZEN. 10 u„ 2.30 u. en 6 u., iees- dienst. AXEL. 10 u. en 2.30 u., leesdienst. HOEK. 9.30 u., 2 u. en 6 u., leesdienst. Oud-Gereformeerde Gemeente. TERNEUZEN (Vlooswijkstraat). 10 u., 2.30 u. en 6 u., leesdienst. TERNEUZEN (Nieuwediepstraat)10 u., 2.30 u. en 6 u., Ds. van de Gruiter, van Oostburg. Roomsch-Katholieke Kerk. TERNEUZEN. 7.30 u., 9 u. en 10.30 u., H.H. Missen; 2.30 u., Lof. J. M., 34 jaar, vischhandelaar te Axel, die met zijn paard en wagen palen moest brengen in het klaverveld van een land- bouwer, maakte van die gelegenheid ge- bruik om een hoeveelheid klaver van den landbouwer De Putter af te snijden en in een jutezak te doen. Hij werd wegens strooperij veroordeeld tot /10 boete subs. 5 dagen hecht. J. H., 35 jaar, transportarbeider te Ter neuzen, die 26 Mei j.l. een hoeveelheid klavers afsneed van den landbouwer Hullu te Cadsand, en zich daarmede wilde ver- wijderen, om ze als konijnenvoer te gebrui- ken, werd veroordeeld tot 10 boete subs. 5 dagen hecht. Zitting van 6 Juli.', A. J. v. d. B., 52 jaar, stationsklerk te Hulst, die circa 3 kg Belgische tabak had ontvreemd, van een partij die door de kommiezen was in beslag genomen en geborgen in de kom- miezenwacht in het station te Hulst, en in wiens woning boven het station de ontvreemde tabak bij onderzoek werd aangetroffen, hoorde deswege 4 maanden gevangenisstraf tegen zich eischen. Verdachte verklaarde een groote liefhebber te zijn van een pijpje tabak en niet over de gevolgen van zijn daad te hebben nagedacht. Hij is bij de spoorwegmaat- schappij ontslagen en overgebracht naar het huis van bewaring. De Officier is van oordeel, dat diefstal bij de post en de spoorwegen als zeer ernstig moeten worden opgenomen. De verdediger, Mr. F. W. Adriaanse, be- pleitte clementie. Uitspraak: 3 maanden gevangenisstraf, met aftrek van het voorarrest. HOOGER BEROEP. Door J. M. Willem sen. 51 jaar, dierenarts te IJzendijke, is ho6g£r beroep aangetee- kend tegen het vonnis van den Econo- mischen Rechter te Middelburg van 20 Jum 1944, bij welk vonnis hij wegens ,,opzettelijk in strijd handclon met een voorsichriit, gesteld bij of krachtens het Organisatie- besluit Voedselvoorzieriing" tot 3 maanden gevangenisstraf werd veroordeeld met af trek voorarrest en tot 2000 boete, subs. 2 maanden hechtenis. DINSDAG 11 JULI 1944. Dud-Gereformeerde Gemeente. TERNEUZEN (Vlooswijkstraat). 7 u., Ds. A. de Reuver, van Kraiingsche Veer. RECHTSZAKEN. Zitting van 4 Juli 1944. M. Vroegop, 59 jaar, handelaar in aard- appelen te Terneuzen, die zonder daartoe gerechtigd te zijn erwten had geteeld en die zonder daarvoor vergunning te hebben gekregen liet dorschen door den land bouwer Oppeneer te Axel, is deswege ver oordeeld tot f 150 boete of 1 maand hech tenis. Th. A. D. de R., 29 jaar, los werkman te Terneuzen, die van een partij graan, na gelost te zijn door den beurtschipper De Jonge opgeslagen liggende op de kade onder een dekzeil, des nachts een zak zaaigraan had weggenomen en die ten eigen bate wilde gebruiken, is veroordeeld tot f 40 boete subs. 14 dagen hecht. D. H. de Waal, 60 jaar, venter te Hulst. die boter vervoerde welke volgens zijn verklaring gedeeltelijk met en gedeeltelijk zonder bonnen was verkregen, en waarvan hij ook bonnen door ruiling met andere artikelen had verkregen, is wegens over- treding der distributievoorschriften veroor deeld tot 100 boete of 1 maand hecht., met verbeurdverklaring- der boter. A. J. van Bloppoel, verzekeringsagent te Vlissingen, is wegens ongeoorloofden tabakshandel, waarop hij te Breskens werd betrapt, veroordeeld tot 250 boete subs 2 maanden hecht. F. de B., 26 jaar, schipper te Vogel- waarde, aan boord van wiens motorschip ,,Pefra" bij het lossen van graan in de haven te Hoedekenskerke, in het vooronder een zak tarwe werd aangetroffen, waar van de schipper niet kon aantoonen, dat hij die rechtmatig in eigendom had verkregen, is wegens diefstal veroordeeld tot 40 boete of 40 dagen hecht., met verbeurdverklarinc der tarwe. Verdachte had eerst doen voorkomen, dat hij bij het laden te Walsoorden met toe- stemming of zelfs onder dienstaanbieding die tarwe van de lading had mogen weg- nemen, terwijl hij ter terechtzitting wilde doen voorkomen, dat het ..opveegsel" was. Beide beweringen werden door den als getuige opgeroepen controleur pertinent ontkend. ZWEMMEN. Zaterdagmiddag had alhier in het zwem- bad ,Het Kanaal" de door de zwem- en poloclub „De Schelde" te Terneuzen geor- ganiseerde zwemwedstrijden plaats, die een zeer spannend verloop hadden en waar- voor een goede belangstelling bestond. De uitslagen zijn als volgt: 100 m Borstcrawl dames: 1. A. Kruijt van ,,De Schelde" in 1.38.2 m.; 2. J. Claijssens van ,,De Bruinvisch" in 1 40 4 m.; 3. G, Uijtterhoeven van ,,De Bruinvisch" in 1.41.3 m.; M. Marcusse van De Bruinvisch" in 1.41.6 m.; L. Walbroek ,,De Schelde" in 1.49.2 m. 100 m. Rugslag heeren: 1. Th. Acke van „De Schelde" in 1.28.4 m.; 2. G. Dhaene van ,,De Bruinvisch" in 1.36 m.; 3. D. Jansen van ,,A.Z.C." in 1.41.6 m.; 4. P. Daansen van ,,Scheldestroom" in 1.46.2 m.; 5. M. Geensens van ..A.Z.C." in 147.5 m.; 6. P. Roelse van „De Zee- hond" in 1.51.4 m.; 7. P. van Anraad van „De Zeehond" in 2.2.1; 8. P. Bockstaele van ,,De Bruinvisch" in 2.4.8 m. 50 m. Rugslag meisjes: 1. M. Claijssens van ,,De Bruinvisch" in 0.45.2 m.; 2. S. Loof van ,,De Schelde" in 0.54.4 m.; 3. H. v. d. Burg van ,,De Schelde" in 0.56.9 m.; 4. I. de Smit van ,,De Bruin visch" in 0.57 m. 3 X 50 m. wisselslag estafette jongens: 1. F. v. d. Westen, W. v. d. Steen, Joh. v. d. Steen van „De Bruinvisch" in 2.41 m.; 2. H. Bondewel, A. Verduijn, J. Monje van ,,Scheldestroom" in 2.18.2 m. Gedisqualificeerd een groep van ,,De Schelcte 3 X 100 m. wisselslag estafette dames: 1. M. Claijssens, M. Markusse, G. Uijter- hoeven van ,,De Bruinvisch I" in 4.55.6 m.; 2. R. de Fever. M. Walbroek, J. Claijssens van ,,De Bruinvisch II" in 5.31.8 m. Gediisqualificeerd een groep van „De Schelde". 3 X 50 m. Wisselslag persoonlijk heeren: 1. Th. Acke van ,,De Schelde" in 2.23.8 m.; 2. P. Orlebeke van ,,A.Z.C." in 2.39.7 m.; 3. G. Dhaene van ,.De Bruinvisch" in 2.39.8 m.; 4. P. Roelse van „De Zeehond" i in 2.40.8 m.; 5. P. Acke van ,,De Schelde" in 2.42.4; 6. E. de Vriend van ,,De Bruin visch" in 2.42.9; 7. P. v. Anraad van ,,De Zeehond" in 2.50.4 m.; 8. J. Monje van ,,Scheldestroom" in 2.5l m.; 9. P. Daansen van ,,Scheldestroom" in 2.53.1 m.; 10 P. i. Bockstael van ,,De Bruinvisch" in 2.53.4 m. 1 100 m. Schoolslag meisjes: 1. C. v. Akkeren van ,,De Schelde" in 1.56.2 m.; 2. A, Bockstael van ,,De Bruin visch" in 2.2 m.; 3. I. de Smit van „De Bruinvisch" in 2.2.4 m.; 4. E. Mollevanger van „De Schelde" in 2.5 m.; 5. M. Wal broek van ,,De Bruinvisch" in 2.8.6 m. De 6 eerstaankomende vallen in de pun- tentelling voor de zwemcompetitie. Schoonspringen heeren: 1. A. J. v. d. Ree van ,,De Schelde" 25.33 p.; 2. J. Dieleman van ,,De Schelde" 15.60 p. Schoonspringen dames: 1 F. Walbroek van ,,De Bruinvisch" 18.06 p.; 2. R. Pollet van ,.De Bruinvisch" 8.93 p. Na afloop van deze nummers werden de polowedstrijden gehouden, waarvan de ait- slag was: De Schelde IIScheldestroom H 30. De Schelde IScheldestroom I 20. POLOCOMPETITIE. Woensdag 5 Juli apeelde De Schelde voor de competitie tegen A.Z.C. te Axel. Het 2e zevental won in een prachtigen wedstrijd met 21 hierdoor mooi haar kan- sen verhoogend voor den kampioenstitel. Het le zevental won met 50 in een minder fraaie wedstrijd, een wedstrijd, waarin weinig sportiviteit van beide zijden te zien was. TWEE DOODEN BIJ EEN MO'JORONGELUK. In de Prins Hendriklaan bij de Sophia- laan te Amsterdam is Dinsdagmiddag een ernstig motor-ongeluk gebeurd. De 25- jarige arts van'het O. L. Vrouwegasthuis, de heer Portier, reed daar met zijn meisje op een motorfiets. Op een gegeven oogen- blik kwam hij in botsing met een drie- wieligen auto. Beiden sloegen tegen den grond en bekwamen een schedelbreuk. Het 23-jarige meisje was onmiddellijk over- leden; de arts bezweek later in het Wester- gasthuis aan de verwondingen. SUIKER TWEEMAAL GESTOLEN. Vrijdag j.l. werden uit een pakhuis op de Passeerdersigracht te Amsterdam, 19 balen suiker gestolen. De suiker was per vracht- auto naar een loods in de Visseringstraat vervoerd, maar toen de recherche daar arriveerde, waren de 19 balen vrijwel ge- heel verdwenen. Omwonenden waren er nl. achter gekomen, dat er een groote partij gestolen suiker in de loods was opgeslagen en met 'n ruim geweten had men hiervan geprofiteerd. Met 'n breekijzer had men de deur opengebroken en binnen een omme- zien was de suiker in emmers, zakken, kistjes en teilen verdwenen, am naar de woningen in de omgeving te verhuizen. Een klein gedeelte kon nog worden achterhaald. Het onderzoek wordt intusschen voort- gezet. Voorloopig is reeds een arrestatie verricht. REVOLVERAANSLAG. Zaterdagavond heeft, naar het A.N.P. meldt, te 's Gravenhage een onbekend ge- bleven persoon een revolveraanslag ge- pleegd op een W.A.-man die met een bur ger in de Van den Boschstraat liep. Beiden werden gewond. Een voorbijganger is tevens slachtoffer geworden van deze ter- reurdaad. Hij werd eveneens gewond. De dader, van wien elk spoor ontbreekt. wist te ontkomen. DOOR ZIJN TROUWRING VERRADEN. Een viscftihandelaar uit Bergen op Zoom ontving dezer dagen een mand visch uit IJmuiden, die bij aankomst niet het juiste aantal gewicht bleek te bevatten. Aangifte van dit feit volgde en bij een nader on derzoek vond men een trouwring tussehen het zeebanket. In dien ring stonden ini- tialen en dat spoor leidde naar Roosen- daal, waar een spoorwegman de eigenaar van den verloren geraakten ring, duchtig aan den tand werd gevoeld. Na een ver- hoor bekende hij een ,,zootje" visch voor eigen gebruik uit de mand te hebben ge nomen. Ook deze visch zal duur betaald worden. VIJFLING IN TURKIJE. In de Turksche stad Mardin heeft een vrouw, naar het Turksche telegraafagent- schap meldt, een vijfling ter wereld ge- bracht, vijf jongens, die alien in goeden welstand verkeeren. VEE- EN SOHAPENBOEKJES. Houders van vee, vermeld in de vee- boekjes, en houders van schapen dienen in het veeboekje en schapenboekje de regis- tratie per 25 Juni 1944 te noteeren. De aantallen en soorten moeten in over eenstemming zijn met de opgave op de registratiekaart per 25 Juni j.l. HUISSLACHTVERGUNNINGEN EN MESTCONTRACTEN VOOR VARKENS. Varkenshouders die verplicht zijn een mestcontract te sluiten dienen zich thans tot den PI. Vertegenwoordiger te wenden en aldaar het contract te teekenen. Na teekening van het contract kan des- gewenscht ook de huisslachtvergunning in ontvangst genomen worden. Alsdan dient opgave te geschieden van het blikmerk en tatoueermerk van het huisslachtvarken, dat in het mede te brengen veeboekje moet ingeschreven zijn. Varkenshouders die niet verplicht zijn een contract te sluiten, doch wel recht hebben op een huisslachtvergunning, kun nen deze ook afhalen bij den P. V. vanaf Maandag 10 Juli 1944. Ook hier het vee boekje medenemen. WIJZIGING TEELTPLAN, NA ALGEMEENE IN V E N T A RI SAT IF. Telers, die na de algemeene Mei-inven- tarisatie nog producten hebben moeten om- ploegen en deze vervangen hebben door andere, waardoor de bij vermelde inven- tarisatie opgegeven cijfers niet meer met de werkelijkheid overeenstemmen, moeten zich terstond met hun inlegvel (copie inyen- tarisatieformulier) naar hun plaatselijke vertegenwoordiger begeven en van de wij- ziging melding maken. De Wnd. Prov. Voedselcommissaris voor Zeeland. DISTRIBUTIE GRUTTERSWAREN. Van 10 t/m 14 Juli a.s. reiken de distri- butiediensten bij inlevering van de bonnen „Algemeen 157" (een rantsoen havermout) toewijzingen havermout uit. Tezamen met deze bonnen kunnen ten hoogste 9 restant- bonnen Algemeen 147" (250 gram peul- vruchten) worden ingeleverd. GROSSIERSTOEWIJZINGEN VETTE KAAS. De verzameltoewijzingen voor vette kaas (dat zijn dus kaastoewijzingen voorzien van een distributiezegel met het stempel van den distributiedienst) met een vervaldatum gelegen in het tijdvak van 2 Juli tot en met 29 Juli '44, worden verlengd tot en met 29 Juli '44. SLUTTING VAN TABAKSZAKEN. De tabaksdetaillisten, wier voorloopig sluitingsbevel inmiddels door de bevoegde instanties niet is ingetrokken, moeten dit voorloopig sluitingsbevel als definitief be- schouwen. Bijgevolg moeten de verplich- tingen, waaraan volgens dit sluitingsbevel binnen een termijn van twee weken na ont vangst van het definitieve bericht van slui- ting moet worden voldaan, binnen veertien dagen na heden worden nagekomen. Dege- nen, die in verband met de sluiting van hun bedrijf of bedrijfsgedeelte voor steunver- leening in aanmerking wenschen te komen, kunnen zich onder overlegging van het voorloopige sluitingsbevel hiervoor wenden tot de Regionale Financieele Commissie, in welker ressort hun bedrijf is gevestigd. Omtrent de vestigingsplaats dezer commls- sies kunnen de Kamers van Koophandel in- lichtingen verstrekken. ZAADTEELT ROODE EN WITTE KLAVER. Voor het herstel van met zout water ge- inundeerde gebieden zal het t.z.t. van groot belang zijn te kunnen beschikken over kla- verzaad. Het is daarom van belang dv- pro- ductie van dit artikel zooveel mogelijk te vergrooten. Naast die, welke voor zaad- oogst zijn aangelegd, liggen in ons land nog vele velden roode klaver, bestemd vocr groenvoeder of hooiwinning;. Ook deze kun nen dienen voor de winning van Idaver- zaad. Wanneer men de tweede snede laat dooigroeien, kan deze een behooilijken oogst klaverzaad leveren. Onbekendheid met de bewerking behoeft de telers niet af te schrikken; er is betrekkelijk weinig meer werk aan dan aan het winnen van klaver- hooi. Men behoeft het gewas slechts rijp te laten worden. Op ruiters zetten is wel nood- zakelijk. Het dorschen geschiedt ncrmaal; er zullen handelaren worden aangewezen, die desgewenscht de gedorschte kiaver ver der bewerken. Als schadevergooding voor het groenvoeder, dat men op deze manier tierft en de mindere kwaliteit hooi, die men verkrijgt, zal aan de telers een tegemoet- krming worden gegeven in den vorm van een premie van f 2,per kg. Deze premie geldt ook voor witte kiaver. De prijs voor geschoond zaad komt daardoor vocr het gewone roode en witte klaverzaad op 3,85' resD. 4,15 per kg ingeleverd schoon zaad. Aanmelding moet geschieden voor 10 Juli '44 bij het Bedrijfschap voor Zaaizaad en Pootgoed, Plein 4, 's-Gravenhage, met opgave van naam, woonplaats en organi- satienummer van den teler, alsmede de oppervlakte roode of witte kiaver, welke hij voor zaadwinning wil bestemmen. Telers, die een contract hebben afgesloten met een handelaar, behoeven zich niet op- nieuw te melden, daar deze oppervlakten reeds geregistreerd zijn. Deze contracten worden door het Bureau Ontruiming over- genomen. DE PRIJS VAN ROSCHBESSEN. Voor boschbessen geldt de Prijzenbe- schikking 1940 no. 1. De Gemachtigde voor de prijzen deelt echter mede, dat niet tot vervolging zal worden overgegaan, indien ten hoogste de volgende prijzen berekend worden: Plukkers van boschbessen mogen voor hun product ten hoogste f 0,65 per kg in rekening brengen. Bij verkoop aan detail- listen in groenten en fruit mag 0,80 per kg inclusief kosten worden berekend. De maximum consumentenprijs bedraagrt f 1, per kg. Voor boschbessen, welke aan de fabrie- ken worden geleverd en uitsluitend voor medicinale doeleinden mogen worden ver- werkt, geldt de volgende regeling: Aan de fabrikanten mag ten hoogste f 1,per kg berekend worden bij levering franco fabriek. Aan plukkers voor fabrieks- leveranties mag ten hoogste een premieloon van f 0,20 per kg boven den maximum plukkersprijs worden betaald, INZAMELING EINDJES TOUW BIJ DORSCHEN. Iedere landbouwer is verplicht bij het dorschen van granen, welke met de graan- maaier-zelfbinder gemaaid zijn, de vrij- komende eindjes bindtouw in te zamelen en deze bij zijn touwhandelaar tegen overgave van een officieel inleveringsbewijs in te leveren. Bij de vaststelling van toewijzin gen bindtouw voor een volgend seizoen mogen degenen, die niet of niet voldoende eindjes touw gezameld hebben, er niet op rekenen, dat zij toewijzingen voor bindtouw zullen krijgen. Adm.-Advertentiechef G. D. van der Peijl. y Met dankbaarheid <\VV en groote blijd- sehap geven wij kennis van de geboorte van een Dochter WILHELMINA ADRIANA. J. ROUW. M. ROUW—NEELS. Terneuzen, 6 Juli 1944. Baandijk 18. Tijdelijk: Ziekenhuis te Terneuzen. De 'Heer en Mevrouw BOOR—DE GRAAF geven met dank aan God en groote vreugde kennis van de geboorte van hun Dochter BERDINA JACOBA. Axel, 6 Juli 1944. Noordstraat 8. Op Zondag 9 Juli a.s. hopen mijn geliefde Ouders J. VAN DE ZEGEN DE BEER en M.L.VAN DEfZEGEN DE BEER- WIELAND den dag te herdenken, dat zij vodr 25 jaar in het Huwelijk traden. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven, is de wensch van hun dankbaren Zoon ARIE en Verloofde Terneuzen, 7 Juli 1944. Thoiensstraat 145. Zondag 9 Juli hopen onze beste Vrienden J. VAN DE ZEGEN DE BEER M.L.VAN DEIZEGEN DE BEER- WIELAND hun 25-jarig Huwelijksfeest te herdenken. Familie VERMAST. Terneuzen, Tholensstr. 145. Zondag 9 Juli hopen onze geliefde Ouders ALPH. HOORNAERT en A. E. VETTENBURG hun 25-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Dat zij nog latig gespaard mogen blijven, is de wensch van hun dankbare Kinderen. HARRY. PAULINA. EMMA. Terneuzen, 7 Juli 1944. Tramstraat 15. 1919 1944 Op Maandag 10 Juli a.s. hopen onze geliefde Ouders J. M. VAN DE VELDE en A. S. VAN DE VELDE— DE GROOTE den dag te herdenken, waarop ze voor 25 jaar in het Huwelijk zijn verbon- den. Dat zij nog lang ge spaard mogen blijven, is de wensch van hunne dank- bare Kinderen. JO en Verloofde. T ANNIE. Axel, 7 Juli 1944. Fort L 36. Op Dinsdag 11 Juli a.s. hoopt onze geliefde Moeder Behuwd- en Grootmoeder, Mejuffrouw FRANCINA JACOBA JOHANNA STOFFIJN, geboren Kolijn, haar SOsten geboortedag te herdenken. Dat zij nog lang gespaard moge blijven, is de wensch van haar Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Terneuzen, Tuinstraat 12. 1904 1944 Op 11 Juli a.s. hoopt JOZINA MARIA VAN DRONGELEN den dag te herdenken, waarop zij 40 jaar geleden als Huishoudster bij ons in dienst is getreden. Familie DREGMANS. Hoek, 8 Juli 1944. Op Donderdag 13 Juli a.s. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders JOZEF VAN CLEEMPUTTE en ANNA MARIA VAN CLEEMPUTTE—DE RIJK hun 50-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Dat God nen nog vele jaren moge sparen, is de wensch van hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Terneuzen: F. VAN CLEEMPUTTE. R. VAN CLEEMPUTTE— LIPPENS en Kinderen. Goes P. JOBSE. A. JOBSE— VAN CLEEMPUTTE en Kind. Voor hen, die van hun be langstelling wenschen blijk te geven, is hiertoe gelegen heid op 13 Juli, ten huize van Baandijk 3A. t Heden overfeed tot onze diepe droefheid, na een langdurig lijden, meermalen gesterkt door de H.H. Sacramenten, onze innig geliefde Eoht- genoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, Mijnheer Echtgenoot van Philo- mena D'hert, in den ouderdom van 77 jaar. Wij bevelen de ziel van onze dierbare overiedene in Uw Godvruchtige ge- beden aan. Sluiskil Philomena Meert-D'hert. Boekhoute Oscarine M. VleesschauwerMeert. Victor A. de Vleesschauwer en hunne Kinderen. Sluiskil Valentine M. Meert. Tilburg: Eugenia A. M. Meert (Zuster Georgine). Sluiskil Henri Meert. Elisabeth L. Meert-Meert en hunne Kinderen. Sas van Gent: August H. Meert. Elza G. Meert de Buysscher en hunne Kinderen. Sluiskil Marguerithe B. Meert. De Familie Meert. De Familie D'hert. Sluiskil 5 Juli 1944. De plechtige uitvaart zal plaats hebben op Zater- dag 8 Juli a.s.. des v.m. 10 uur te Sluiskil. Degene, die door ver- geten geen kennisgeving mocht hebben ontvangen, gelieve dit als uitnoodi- ging te beschouwen. Voor de vele blijken van belangstelling, ter gelegen heid van onze 25-jarige Echtvereeniging ontvangen, betuigen wij, mede namens onze Kinderen, onzen harte- lijken dank. Terneuzen. 7 Juli 1944. Korte Dijkstraat 7. Voor de vele belangstel ling, bij ons 50-jarig huwe lijk ondervonden, zeggen wij hartelijk dank. C. DE ZEEUWDEI J. Terneuzen, 7 Juli 1944. Steenkamplaan 76.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1944 | | pagina 3