CERESAN "MORKIT Dr. SCHILLING Agentuur aangeboden CHR. NAT. SCHOOL Bijz. Lagere School voor Chr. Onderwijs LANDBOUWHUISHOUDSCHOOL Officieele Landbouwmededeelingen Huisftoudelijkegoederen Denk er aan Aangifte van nieuwe leerlingen vodr 1 April 1944 Chr. School voor Mulo Aangifte van nieuwe leerlingen tot 1 April 1944 Openbare Les Woensdag 8 Maart, van 2.30-4 uur Voor de Huisvrouw Gemengde aerichten Burgerlijke Stand Officieele Mededeelingen Advertentien Kantoorpersoneel UuHW* wvttiedW*- XTS teaamesii Aangifte leerlingen V. voor de provincie Zeeland J. P. DE REGT en C.M.DE REGT—VAN KERKVOORDE Schoenreparaties. F. BOES, Uit voorraad leverbaar Alle ingeschreven klanten Heeren Landbouwers! dubbele Princesse Boonen Wagenaarboonen BRU'DSTOILET Tuin- en Bloemzaden Dinsdags 8.302 uur Jacob Valckestraat 15 GOES Zuid-Kats, St. Anna en Sparks Poelpolder Sint Anthonypolder AXEL. AANGIFTE VAN NIEUWE LEERLINGEN. Kinderen, die voor 1 April a.s. 6 jaar zijn, kunnen als leerlingen worden ingeschreven bij het Hoofd der schoo-1 J. J. DE RIDDER, Prins Hendrikstraat 17. De aangifte moet geschieden voor IS IVLaart. De cursus begint 1 April. J0ZINASTRAAT (tlldelijk Zandstraat 11) - TERNEUZEN TERNEUZEN MP* Volledige opleiding voor Mulo-diploma LEEUWENLAAN - TERNEUZEN A.s. Zaterdag 4 Maart zijn onze zaken wegens sterfgeval gesloten. Hulst A. Wilking Goes "TOESLAGKAARTEN EN RANTSOEN- BONNEN VOOR BIJZONDEREN ARB KID. Binnenkort zullen de distributiediensten beginnen met het uitreiken van nieuwe inlichtingen-formulieren voor iederen werknemer, die in aanmerking komt voo1" een toeslagkaart wegens zeer zwaren, zwaren, langdurigen of nachtarbeid, dan wel rantsoenenbonnen brood, melk, een- heidszeep of waschpoeder wegens reap, seizoenarbeid (oogstwerkzaamheden), gif- tigen of vuilen arbeid. Een ieder. die ge- durende de distributieperiode van 16 April tot en met 13 Mei en gedurende volgende perioden deze extra rantsoenen wenscht te ontvangen, moet op nader door de distri- botiediensten bekend te maken dagen een zoodanig inlichtingen-formulier bij het plaatselijk distributiekantoor afhalen. De formulieren moeten door den werknemer worden ingevuld en onderteekend. De werknemer dient vervolgens het formulier in lhanden te stellen van zijn werkgever. die het medeonderteekent en daarna bij den diatributiedienst inlevert. Na beoor- deeling der aanvragen roept de distribu- tiedienst den werkgever op om zich met de eerste distiributiestamkaarten der in aanmerking komende arbeiders op het distributiekantoor te melden, teneinde de toeslagkaarten en rantsoenbonnen in ont- vangst te nemen. Voor volgende verstrek- kingen aan dezelfde arbeiders behoeft niet voor elke distributieperiode opnieuw een inlichtingen-formulier te worden ingediend doch uitsluitend een collectieve aanvraag <op een z.g. naamljjst. Ter nadere toelielating diene het vol gende: a. Ieder, die aanspraak maakt op edn of meer der genoemde toeslagen, moet een inlichtingen-formulier MD 22373 invul- Jen en door zijn werkgever laten mede- onderteekenen. Bij kleine zelfstandigen zjjn de functies van werkgever en werk nemer ten deze in den persoon vereenigd. De inlichtingen-formulieren moeten op plaatselijk bekend te maken data, in elk geval vddr 4 Maart a.s., bij de distributie diensten worden afgehaald. b. Is de toeslag eenmaal verstrekt, dan kan voor volgende aanvragen worden vol- staan met een collectieve opgave, de z.g. naamlijst MD 22375. Verstrekking aan werknemers individueel is voortaan niet meer toegestaan; alleen de werkgever kan aanvragen en aan hem worden de toeslag- kaarten en/of rantsoenbonnen verstrekc. Hp is er verantwoordelijk voor, dat ze on- verwijld en volledig aan belanghebbenden worden ter hand gesteld. c. Bij de eerste verstrekking wordt tevens aan den werkgever voor elk zijner werknemers, die een toeslag ontvangt. een a.g. toeslagbewijs uitgereikt. Deze toe- slagbewijzen blijven onder berusting van den werkgever, die ze telkenmale bij het afhalen van toeslagkaarten en,/of rant soenbonnen aan den distributiedienst moet overleggen. Voortaan wordt de verstrek king van toeslagkaarten en rantsoenbon nen wegens bijzonderen arbeid n.l. niet meer op de distributiestamkaart van be- trokkenen, doch op het te hunnen behoeve uitgeschreven en bij den werkgever berus- tende toeslagbewijs aangeteekend. In dit qpzieht treedf het toeslagbewijs dus in de plaats van de distributiestamkaart. Verstrekking voor 4e periode geschiedt nog op de oude wijze. Het spreekt vanzelf, dat de administra- tieve werkzaamheden verbonden aan de in- voering dezer nieuwe werkwijze, eenigen tijd vorderen. Vandaar, dat reeds vddr 4 Maart a.s. de inlichtingenfoirmulieren moe ten zijn afgehaald, terwijl de te zijner tijd uit te reiken toeslagkaarten en de rant soenbonnen eerst in de 5de distributie periode, dus met ingang van 16 April a.s. kunnen worden gebruikt. In het vervolg sal tusschen het indienen der aanvragen en het verstrekken der toeslagkaarten uiteraard niet zooveel tijd verloopen. Uit het voorafgaande volgt tevens, dat de ver strekking voor de 4de periode (19 Maart 15 April a.s.) nog op de oude wijze zal geschieden. Regeling voor de schippers. De aanvfagen van schippers worden be- handeld door den distributiedienst van de gemeente, waar ligplaats is gekozen. Schippers kunnen zich voor de verstrek king van toeslagkaarten en rantsoenbon- zen voor de ode periode (16 April13 Mei) in de week van 26 Maart1 April a.s. en in de week van 915 April a.s. tot den distributiedienst wenden. Voor hen geldt dus niet, dat zij reeds v66r 4 Maart a.s. inlichtingen-formulieren moeten af halen. De distributiediensten verstrekken desgewenscht nadere inlichtingen. STERILISEER GEEN PAP OF MELK. Het voorlichtingsbureau van den voe- dlrrgsraad schrijft Van vele zijden kregen wij vragen over het steriliseeren van melk, pap e.d. levens- middelen. Met de in de huishoudin.g ter ibeschikking staande middelen is het zeer lastig melk en pap te steriliseeren, voor- aamelijk omdat voor het steriel maken van melk een zeer hooge temperatuur (110 gr. C.) en een hooge druk noodig zijn. Ook het steriliseeren van pap en in water ge- kookte gortmout, havermout e.d., geeft onzekere resultaten. Het beste kan men gekookt water 15 min. bij 100 gr. C. steri liseeren en hiervan bij eventueel gebrek aan melk met taptemelkpoeder pap koken en zeifs melk voor de koffie maken, mits men haar direct opdrinkt. Wie water steriliseert, beware dus zijn melkpoeder en ■wel op een droge koele plaats. Heeft men geen inmaakglazen, dan kan men water in flesschen bewaren. De flesschen worden seer goed schoongemaakt, nagespoeld met kokend water, gevuld met kokend water en afgesloten met een uitgekookte kurk. Een- voudiger is het ongekookt leidingwater in jjchobngemaakte flesschen te bewaren en dit water geregeld b.v. om de week door versch water te vervangen. Gemakshalve kan men iederen dag enkele flesschen van versch water voorzien, zoodat men nooit alle flesschen tegelijk behoeft te verver- schen. Voor ziugelingen en kleine kinderen beware men de bij den melkboer verkrijg- bare gesteriliseerde flesschen melk. De flesschen van deze melk zijn met een beu- gelsluiting afgesloten, terwijl er op het etiket staat vermeld, dat de inhoud ge- srteriliseerd is. Dergelijke flesschen moeten op een koele plaats bewaard worden. Gesteriliseerde pap of melk, welke ver- keerd ruikt of andere teekenen van bederf vertoont moet worden weggegooid. Tegen het steriliseeren van groenten, aardappelen, erwten of boonen bestaat geen bezwaar, indien men zeer zorgvuldig te werk gaat. GESTAMPTE POT ZIJ UITZONDERING. Het voorlichtingsbureau van den voe- dingsraad schrijft: Waarom hebben veel huisvrouwen hun hart aan den gestampten pot verpand Is het zooveel gemakkelijker Neen, want stampen kost weer tijd apart, en ook heeft men, vooral in groote gezin- nen, niet minder pannen noodig. Bovendien kan men als men aardappelen en groenten afzonderlijk wil eten, deze naast elkaar of door elkaar gemengd (niet gestampt) in eenzelfde pan koken. Is het zooveel voed- ramer Neen, juist minder voedzaam, om dat het vitamine c door het stampen wordt ▼ernietigd. Vitamine c is n.l. niet bestand tegen de aanraking van warme lucht. Door het stampen brengt men warme lucht tus- achen de aardappelen en groenten. In andere tijden dan thans kan men door veel vet en een flink stuk worst of een klapstuk den pot weer op andere wijze voedzaam maken en het vitamine c aanvullen door vruchten, zoodat de voedzaamheid dan niet OOSTLAND ROEPT! De Germanen zjjn een boerenvolk en hierin school immer hun kracht. Door gebrek aan ruimte moesten velen den grond ontrouw worden. In het Oosten is thans echter weer ruimte in overvloed. Ruimte voor Germaansche boeren. Jongens en meisjes van 14 tot 16 jaar kunnen zich thans weer aanmelden om opgeleid te worden tot boer en boerin. Aarzelt niet langer wordt Weerboer in het Oosten, door je aan te melden bij den Germaan- schen Landdienst, Koningslaan 9 - Utrecht. zooveel lijdt, maar in dezen tijd moet men angstvallig alle verdwijning van vitaminen tegengaan. Is het zooveel smakelijker? In veel opzichten wel. Vooral wanneer de aardappelen slecht zijn en de groentenkeus beperkt is. Voor een enkelen keer kan men den gestampten pot dan ook handhaven, maar overigens ete men aardappelen en groenten apart of als stoofschotel losjes dooreen gemengd, dus niet fijngemaakt, zoodat het vitamine c, dat de mensch niet kan ontberen, bewaard blijft. NOODLOTTIGE ONVOORZIGHTIIGHEID. Te Heemskerk is de 24-jange Th. S. met een brandenden lucifer te dicht bij een benzinetank van een vliegtuig gekomen. De tank ontplolte en dientengevoige wer- den de kleeren van S. in vlammen gehuld. In zorgwekkenden toestand is de man naar het Koode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk overgebracht. Daar is hij aan de gevolgen oveneden. Wederom heeft zich te Wierden een ernstig ongeluk met een gevonden projec- tiel voorgedaan. De 17-jarige H. Wolters, die een projectiel had gevonden, ging hier- mede experimenteeren met het gevoig, dat het ontpiofte. Den jongen werden dne vin- gers aigerukt en hi) kreeg ernstige verwon- dmgen aan het geiaat. De onvoorzichtige jongeman is in net ziekenhuis te Almelo ter verpleging opgenomen. In het noorden van Friesland, onder Hol- lum, vonden de.gebroeders Roorda uit Brit- sum een projectiel. Ze trokken het op het land en schopten er tegen aan. Het pro jectiel ontploite, tengevolge waarvan bei- den op slag werden gedood. Te Hardenberg hauden de 39-jarige H. Meyer en diens broer H. J. Meyer een mitrailleurkcgel gevonden en zij probeer- den dit voorwerp te doen ontplofien. Zij maakten een vuurtje en wierpen den koge'i erin, met het gevoig dat deze explodeerde en dat beide breeders zeer ernstig aan hee- nen en bulk werden gewond. Zij zijn in het ziekenhuis te HardenDerg opgenomen, waar de jongste broer aan de gevolgen is over- leden. DE OUDSTE INWOONSTER VAN NEDERLAND OVERLEDEN. Op ruim 105-jarigen leeftijd is te Beunin- gen bij Nijmegen overleden de weduwe Van BergenBerendsen, de oudste inwoonster van Nederland. Haar laatsten verjaardag op 6 Januari heeft zij nog onder officieele belangstelling gevierd. Tot aan haar dood heeft ze zich mogen verheugen in een goede gezondheid. Mej. van Bergen is slechts enkeie dagen ziek geweest. BOKSKAMPIOEN KNOOK-OUT GESLAGEN DOOR ZIJN SOHOON- MOEDER. Het gebeurde in een stad in Frankrijk, te Albi. Daar woonde, volgens het Dbl. van N.-Br., een bokser, die over een harden .punch" beschikte. Doch deze bokser met den harden „punch" had ook een schoon- moeder. En die schoonmoeder was op haar manier voor geen klein geruchtje vervaard. Tijdens een huiselijke twist wilde de bokskampioen zijn schoonmoeder even aan den tand voelen, hierbij gebruik makend van zijn sterke knuisten. Doch het be- kwam hem slecht, want de energieke schoonmoeder sloeg een bord aan stunken op het hoofd van haar schoonzoon en wel met zulk een kracht, dat onze bokskam pioen knock-out ging. De rechtbank van Albi kreeg deze ty- pische zaak in handen en sprak de bazige schoonmoeder vrij, want zoo motiveerde de rechtbank haar vonnis zij bevond zich in staat van wettige zelfverdediging tegen- over zoo'n gevaarlijken tegenstander. TERNEUZEN. Huwelijks-aangiften. 25 Febr. Jan Jo hannes Oostdijk, oud 39 j., gesch. en Jacoba Johanna Dooms, oud 20 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 23 Febr. Le- vinus Jan Cornells Hamelink, oud 32 j., jm. en Adriana Leijs, oud 32 j., jd. Adrianus Ouwendijk (van 's-Gravenzande)oud 28 j., jm. en Leentje van der Meide, oud 29 j-. jd' Geboorten. 17 Febr. Cornells Elisa Arthur, z. van Christiaan Hoekman en van Norma Irma Theophila Mattele (won. te Overslag). 20 Febr. Johanna Jacoba, d. van Johannes Jacobus Vermeulen en van Anna Tannetje Suzanna Brugge (won. te Breskens). l22 Febr. Margaretha Hermina., d. van Bernardus Petrus Stephanie de Koeijer en van Bertha Maria Notts. 23 Febr. Dirk Cornelis, z. van Dirk Cornells Dooms en van Elise de Bruijn. 24 Febr. Vivian Maria Emma, d. van Andre Marcel de Block en van Rosa Clara Pauwels (won. te Axel). Willy Abraham, z. van Alphonse Adriaan Hommel en van Josephina Maria Peeters (won. te Zuiddorpe). Ronny Ed- mond, z. van Raymond Marie de Caluwe en van Germaine Neyt (won. te Sas van Gent)). 25 Febr. Marianne Liselotte, d. van Daniel de Putter en van Elisabeth Apolonia Amelia Warrens. Overlijden. 19 Febr. Alphons Teirlinck, oud 70 j., weduwn. van Stephanie Ramme- loo (won. te Philippine). 20 Febr. Eduard Ceriel Obrie, oud 34 j., z. van Charles Louis en van iSelina Sophia Grootaert (won. |e Sas van Gent). 21 Febr. Johannes Maria Weijenhoven, oud 33 j., echtg. van Margue rite Paulina Verdegen. 22 Febr. Anthonij Marinus Verschelling, oud 20 j., z. van Reinier en van Cornelia de Waaij. 23 Febr. Frangois Dekker, oud 79 j., weduwn. van Catharina Johanna de (Klerk. 28 Febr. Clemence Harms, oud 27 j., echtg. van Jacob Buitink. LOOP DER BEVOLKING TERNEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: J. K. M. Blersch, Burg. GeilLstraat 52, van Bergen op Zoom; K. Luijk, Noordstraat 1, van iVlissingen; C. de Blaaij, Lange Kerkstraat 42, van Sint Laurens. Vertrokken: Augustinus de Klerk, O 26, naar Vogelwaarde; J. J. Westerhof, Van Steenbergenlaan 12, naar Arnhem. SPIJSOLIE VOOR TELERS VAN BLAUWMAANZAAD EN KOOLZAAD. Volgens de publicatie van den Gemach- tigde voor de Prijzen mag de prijs van spijsolie maximaal f 1,10 per flesch van 720 gram zijn. In aansluiting met dezen prijs van f 1,10 per flesch, kan aan telers van blauwmaanzaad en koolzaad, wanneer deze gebruik maken van een winkelier, voor los uitgewogen olie, maximaal 1,40 per kg in rekening worden gebracht. Betrekken de telers de olie in flesschen bij den win kelier, dan bedraagt de prijs f 1,10 per flesch van 720 gram. Hierdoor vervalt de tot dusrverre geldende prijs van 1,48 per kilogram. De telers die dezeh toegewezen spijsolie in verband met de bijzondere omstandig- heden niet van den aangewezen leverancier kunnen betrekken, kunnen de toewijzing t.z.t. aan ons terugzenden. Hierbij dient het nieuwe adres opgegeven te worden, op- dat een leverancier in de omgeving aan gewezen kan worden. FOKPAARDENREGELING. Volgens de gewijzigde fokpaardenrege- ling zullen voortaan nog slechts als fok- paard aangemerkt worden: 1. alle goedgekeurde hengsten in den zin van artikel 1 van de paardenwet van 1939. 2. alle hengsten waarvoor een aanhoud- vergunning is afgegeven. 3. alle den- of tweejarige hengsten, met dien verstande, dat de aanwijzing als fok- paard slechts geldt tot op het tijdstip van de keuring tot het uitreiken van bewijzen van vermoedelijke fokwaarde, namens de Inspecteur van het Veeteeltwezen, waar voor de betrekken hengst is opgeroepen. (De keuringen hiervoor zijn in Zeeland nog niet gehouden). 4. alle in een register van een erkende stamboekvereeniging ingeschreven mer ries die geprimeerd zijn bij een op grond van de paardenwet 1939 gesubsidieerde stamboekpremiekeuring, mits zij, ouder dan 6 jaar zijnde, in de twee voorafgaande jaren tenminste eenmaal een veulen heb ben gebracht of drachtig zijn. Indien aan bovenstaande eischen niet. wordt voldaan, worden de paarden als gebruikspaarden aangemerkt en mogen dan niet anders worden verhandeld dan via de taxatiemarkten. Bij melding van aan- of verkoop van fokpaarden, hetwelk steeds zoowel door kooper als verkooper binnen 3 X 24 uur bij de PI. Vertegenwoordiger moet geschie den, moeten de noodige bewijzen van fok- waardigheid, als stamboekpapieren, ge- boortebewijzen van veulens, eventueel die- renartsverklaring betreffende drachtigheid van het fokpaard, worden getoond. De Wnd. Prov, Voedselcommissaris voor Zeeland. BENZINE VOOR FRUITBESPUITINGEN De schaarschte aan benzine noopt tot de grootst mogelijke bezuiniging. Ook voor de ziektebestrijding in de fruitteelt zal deze bezuiniging in sterkere mate moeten wor den toegepast. Er zal niet meer dan ddn voorjaarsbe- spuiting gehouden kunnen worden. Vender moet erop worden gerekend, dat voor de zomerbespuiting wederom zeer weinig ben zine beschikbaar kan worden gesteld. De kweekers en loonsproeiers worden erop gewezen, dat de benzine van de voor- jaarsbespuiting zoo zuinig mogelijk om te gaan, opdat het restant ervan nog voor de zomerbespuiting kan worden gebruikt. De Rijkstuinbouwconsulent voor Zeeland en West-N.-Brabant. HANDEL IN SCHAPEN WEEK MOGELIJK. Teneinde de noodzakelijke verschuivingen in den schapenstapel mogelijk te maken, worden gedurende Maart '44 de vrije scha- penmarkten weer opengesteld. Vervoerbe- wrjzen kunnen weer bij de marktadmini- stratie of den Plaatselijken Bureauhouder worden aangevraagd. In bepaalde gevallen moet daarvoor een aankoopvergunning, welke door de P.B.H.'s worden uitgereikt, aan diegenen, wier bedrijfsmaxima den aankoop van ddn of meer schapen toelaten, worden overgelegd, l.w.a. bij vervoer van het bedrijf van een veehouder naar het be- drijf van een veehouder ook wanneer verkoop plaats had via de bemiddeling van een handelaar b. bij vervoer van een markt naar het bedrijf van een veehouder, ook wanneer verkoop plaats had via de be middeling van een handelaar; c. bij ver voer van het bedrijf van een handelaar naar het bedrijf van een veehouder. Alleen schapen, voorzien van een oormerk, mogen worden vervoerd; de aan- en verkoop moet steeds in beide schapenboekjes volledig worden genoteerd. Handelaren. die in het bezit zijn van een zakboekje voor den scha- penhandelaar, kunnen zonder overlegging van aankoopvergunningen vervoerbewijzen ontvangen. Lammeren, geboren in '44, mogen thans alleen vervoerd worden te- zamen met het moederschaap. VERNIEUWING PLUIMVEE OP LANDBOUWBEDRIJVEN. Fokkers en houders van vermeerderings- bedrijven zullen dit jaar in de gelegenheid worden gesteld, ten behoeve van gezins- hoofden, die in het bezit zijn van een ver- gunning tot het houden van pluimvee, een beperkt aantal kuikerts af te leveren. IVoor deze kuikens, welke uitsluitend als een- dagskuikens zullen wordeh afgeleverd, kan geen voedertoewijzing worden verstrekt. Het aantal kuikens, hetwelk een gezins- hoofd ten hoogste bij een fokker of een houder van een vermeerderingsbedrijf mag bestellen, resp. door dezen van een gezins- hoofd in bestelling mag worden aange- nomen, bedraagt voor hoenderkuikens (on- gesexl250 van het aantal homders en voor vrouwelijke eendenkuikens 120 van het aantal eenden, hetwelk het gezinshoofd krac'itens het bepaalde ih de Pluiinvee- regeling 1943/1944 mag aanhouden Recht- hebbenden kunnen zich van 6 Maart a.s. af tot den P.B.H. wenden ter •verkrijging van een \ergunning tot aankoop van kuikens, waarin is aangegeven hoeveel eendagskui- kens ten hoogste mogen worden besteld Zij dienen hun bestellingen vodr 15 Maart a.s. bij een fokker of houder van een ver meerderingsbedrijf te plaatsen door afgifte of toezending van de door den P.B.H. af gegeven vergunning. Bestellingen, welke op andere wijze bij fokkers of houders van vermeerderingsbedrijven worden geplaatst, mogen door deze niet worden aangenomen. Zooals hiervoor is medegedeeld, zal voor deze kuikens geen voedertoewijzing ver strekt kunnen worden. Teneinde echter tegemoet te komen aan de bezwaren, welke verbonden zijn aan het opfokken van enkele kleine aantallen kuikens, kan wel worden toegestaan, dat de door enkele gezinshoof- den te betrekken kuikens op ddn adres ge- zamenlijk bij een kunstmoeder worden op- gefokt. Het is verboden de kuikens bij fokkers of houders van vermeerderingsbe drijven te laten opkweeken. De deelnemers zuilen in dit geval zelf voor de benoodigde brandstof dienen te zorgen. Voor dezen opfok kan noch een brandstoffen- noch een electriciteitstoewijzing worden verstrekt. Aum.-Advertentiechef G. D. van der Peijl. Heden werden wij verblijd met de voorspoedige ge- boorte van een Zoon JOHANNES CORNELIS. G. M. FIERET. P. A. FIERET-DOOMS. Terneuzeei, 29 Febr. 1944. Tijdelijk adres: Academisch Ziekenhuis te Utrecht. In plaats van kaarten. ABRAHAM P. TAZELAAR en CATHARINA VAN WIJCK hebben de eer kennis te geven van hun voorgeno- men huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats heb ben op nader te bepalen datum. Hoek, 2 Maart 1944. Langestraat 37. Op 9 Maart 1944 hopen mijn Opa en Opoe hun 35-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogeri bljjven, is de wensch van hun Kleindochter CORRIE VAN PUTTEN. Terneuzen, D.-Visserstr. 87. Zoo de Heere wil en hij leef-t, hoopt Maandag a.s., 6 Maart, onze geliefde Vader, Betiuwd- en Groot- vader ADRIAAN DE ZWARTE zijn 75sten geboortedag te herdenken. Dat hij nog lang mag gespaard blijven, is de wensch van zijn dankbare Kinderen, Behuwdkinderen en Kleinkind. N. MEERTENS— DE ZWARTE. C. J. MEERTENS. W. DE ZWARTE. J. H. A. DE ZWARTE— VAN DIXHOORN. CATH. MEERTENS— DE ZWARTE. J. MEERTENS. RINUS. Hoek, 3 Maart 1944. Oud-Vlissingstraat 18. Voor de vele blijken van deelneming, bij het over lijden van ons innig geliefd Zoontje en Broertje JAN, betuigen wij onzen welge- meenden dank. Uit aller naam, A. G. MEULENBERG. Terneuzen, 3 Maart 1944. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen bij het overlijden van onzen gelief- den Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, den Heer KRIJN WIELAND, Weduwn. van Mevrouw C. H. J. WielandKolijn. Familie WIELAND. Terneuzen, Februari 1944. Axelschestraat 6. Voor de zeer vele blijken van belangstelling, bij ons huwelijk ontvangen, betui gen wij, mede namens wederzijdsche Ouders, onzen welgemeenden dank. L. HAMELINK. A. HAMELINK—LEIJS. Terneuzen, 3 Maart 1944. Tramstraat 31. Voor mijn klanten, die zich nog niet voor Schoenrepara ties hebben laten inschrij- ven, bestaat hiervoor nog tot 9 Maart gelegenheid. Ingeleverd moet worden Bon 069 Algemeen, terwijl de Stamkaarten moeten worden medegebracht. S choenreparaties Vlooswijkstraat fiSr* Nieuwe klanten kun nen niet worden aange nomen. GEVRAAGD tegen 1 Mei a.s., voor Ad- ministratiekantoor. Ver- eischten R.K., minstens Mulo-diploma. Leeftijd 15 22 jaar. Sollicitaties te rictiT ten aan het Bureau van dit blad, onder no. 295. Asda Veegeneesmiddelen Perfect .Veeluizenpoeder Uierzalf voor Koeien Veeolie een prima middel UniciiTT) ter afdrijving navuil Droespoeder bij hoest voor het Vee. J. VURSPRILLE Drogisterij „De Ster" Hoek moeten v66r 9 Maart Bon 069 Algemeen v/d Levens- middelenkaart inleveren. J. A. RIEMENS Schoen- en Zadelmaker le Verbindingstraat 13 Terneuzen Wenscht U nog te contrac- teeren a f 63,per 100 kg, of f 58,per 100 kg. Zich te vervoegen bij: A. DE FOOTER, Zaamslag en H. WAGENAAR, Hoek. Agenten der Wed. P. DE JONGH, Goes. MET SLUIER te huur. Inlichtingen FOTO BUT - Axel. VEREENIGING „Ambachtsschool voor Terneuzen en Omstreken" LEDENVERGADERING op Donderdag 9 Maart a.s., des avonds om 7 uur, in de school. Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Rek. en Verantw. 1943. 4. Jaarverslag 1943. 5. Verkiezing Bestuursleden 6. Rcndvraag. 7. Sluiting. De Secretaris, C. A. KAAN. WEER ONTVANGEN: prima Direct leverbaar. J. VERSPRILLE - Hoek Notaris FANCY te Axel zal krachtens bevel van den heer Kantonrechter te Ter neuzen d.d. 11 Febr. 1944 op Woensdag 8 Maart 1944, te 14 uur, aan het sterfhuis van Mej. Wed. Alph. van Laere te Overslag, Dorp A 29, in het openbaar ver- koopen De tot de nalatensohap van genoemde erflaatster behoorende als: Tafels, stoelen, kachels, spiegels, brandkast, ledi- kant, kaistje, opschik, glas-, geleierd- en aardewerk, enz. enz. Betaling contant. door kiemschimmels.graonziekten en vogelschade Behondel Uw zaaizaad doarom thans met Het Bestuur van het Wiaterschap brengt ter kennis van Inge- landen, dat de opgemaakte lijst van Stembevoegde Inge- laaden vanaf heden gedu rende 14 dagen tot 17 Maart ten kantore van den Ont- vanger-Griffier ter inzage ligt. Terneuzen, 3 Maart 1944. Het Bestuur voornoemd, J. J. HUIJSSEN DE BRUIJNE, Dijkgraaf. J. C. LOOF, Oeitv.-Griffier. Het Bestuur van den maakt bekend, dat de ge- sloten lijst van Stembevoeg de Ingelamden vanaf 5 Maart 1944 gedurende veer- tien dagen ter inzage ligt ten kantore van den Ont- vanger-Griffier te Sas van Gent. Sas van Gent, 3 Maart '44. Het Bestuur voornoemd, Ir. A. H. L. DE BEL, Dijkgraaf. G. L. M. DE MUL, Ontvanger-Griffier. Het Bestuur van den maakt bekend, dat de ge- sloten lijst van Stembevoeg de Ingelanden vanaf 5 Maart 1944 gedurende veer- tien dagen ter inzage ligt ten kantore van den Ont vanger-Griffier te Sas van Gent. Sas van Gent, 3 Maart '44. Het Bestuur voornoemd, R. VER'HELST, Dijkgraaf. G. L. M. DE MUL, Ontvanger-Griffier. Voor alle herstel- lingen aan Uw Wagens. R. J. DEKRAKER Axel voor de nieuwe cursus, aanvangende 1 April, in de SCHOOL, ZANDSTRAAT, gedurende de School- tijden, en bij het Hoofd der School, den heer P. LANKAMP, Scheldekade 13. HET BESTUUR. voor de nieuwe cursus, aanvangende 1 April, hij het Hoofd der School, den heer H. HEiERjSESMA, Scheldekade 46. Onderwijs wordt gegeven in de vakken van de Lagere School en Fransch, Duitsch, Engelsch, Wiskunde, Boek- houden en-Handelsrekenen. HET BESTUUR. voor de op 1 Mei a.s. beginnende I. TWEEJARIGE CURSUS in algemeen vormend onderwijs, huishoudelijke vakken, naaldvakken, land- en tuinbouw. Eischen van toelating: met goed gevoig 6 klassen. van de Lagere School doorloopen hebben per 30 April 1944. le en 2e klasse van de tweejarige cursus zijn gelijk- gesteld met 7e en 8e leerjaar van de Lagere School. Lesduur: 5 dagen per week van 9.30-12 en 1.30-4.30. Lesgeld2,50 per maand. II. fifiNJARIGE VERVOLGCURSUS in kostuuimnaaien, fijnere keuken, kinderverzorglng. tafeldekken en -dienen. Eischen van toelating: diploma tweejarige cursus of 16 jaren oud zijn en practische vaardigheid bezitten. Lesduur: 1 dag per week van 9.301 en 25 uur. Lesgeld5 per 3 maanden. Inlichtingen worden iedere Woensdag van de maand Maart van 3.454.30 uur verstrekt door de Directrice in de School. De aangifte staat open tot en met 31 Maart. De Directrice, J. DEKKER. door hefaamde levensmididelenfabriek van merk-artikelen. Alleen zij, die goed bekend zijn in Oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren bij H.H. Winkeliers gelieven te reflecteeren met opgaaf van leeftijd, werkkring, etc., onder No. 297, Bureau van dit Blad.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1944 | | pagina 3