Binnenland Buitenland 83b Jaargang DINSDAG 28 SEPTEMBER De bevrijder van den Duce. SS-Sturm- bannfiifhrer Otto Skorzeny, die de onder- neming voor de bevrijding van den Duce heeft uitgevoerd eft voor deze heldhaftige daad door den Fiihrer met het Ridder- kruis werd onderscheiden. ISS P.K. Ege Atl/'H P s) De wagen kante.lde op den oprit nabij bet qrf en het geval liep zonder persoonlijke onge- lukken af. SAS VAN GENT. Installatie burgemeester. Vrijdagmiddag had 'alhier de installatie plaats van den nieuw benoemden burgemees- ter, den heer C. I. v. d. Weele. Deze plech- tigheid droeg een eenvoudig karakter. Nadat de burgemeester en- de gasten waren binnen- geleicf op de- raadzaal, %sprak de heer L. Hame- link uit Terneuzen een kort welkomstwoord, waarna de gemeente-secretaris, de heer Lam- mens, het benoemingsbesluit voorlas. De waarnemend burgemeester, de heer Marquinie, sprak hierna den heer v. d. Weele toe, wenschte hem geluk, en hqopte op een heilzaam bestuur. Vervolgfens hing hij den nieuwen burgemeester den ambtsketen om. De burgemeester nam hierna het woord en dankte allereerst de autoriteiten voor zijn benoeming. Hij is zich bewust van de zware taak die hij op zich genomen heeft, nu- Europa door het bolsjewisme bedreig:d wordt. Zij die nog afzijdig staan van de nieuwe orde, die komen zal, zal hij trachten te overtuigen, om gezamenlijk den strijd voort te zetten tegen het intemationale kapitalisme en al wat daar- mede samenhangt. Hij vervolgde: ,,Ik acht het mijn plicht om ieder te hepen en mijn ideaal uit te dragen, zoodat niemand aan mij behoeft te twijfelen, welke beginselen ik ben toegedaan. Ik doe dan ook een beroep op alien om samen een hedhte volksgemlenschap te vormen. W'rj be- schouwen den arbeid niet als een vloek, doch als een zegen ons door God geschonken. Lucht- bescherrning, Ned. Volksdienst en Winterhulp zullen mijn voile belangstelling hebben. Strijd tegen het geloof zal ik niet voeren. doch de politiek behoort buiten de kerk te blijven. Wat de strijd in het Oosten betreft, die beslist ook over het lot van Nederland en gelukkig strijden daarvoor ook vele volksgenooten. Veel wacht ons hier in de toekomst, op in- dustrieel gebied. Moge God mij wijsheid en kracht geven om mijn taak naar behooren te vervullen. Met Adolf Hitler en onzen leider Mussert voorwaarts, tot heil ook van deze gemeente." De heer Miinzer, Beauftragte van den Rijks- commissaris, wees vervolgens op de groote taak, die den burgemeester hier wacht in deze industrieelp gemeente. Een en ander lichtte hij breedvoerig toe. Hij sprak de hoop uit, dat de heer v. d. Weele een goed burgemeester zal zijn en dit zal toonen door trouw aan de nat.- soc. beginselen en hoogheid van karakter. Streeft steeds naar een goede harmonie tus- schen industrieelen. middenstanders en hand- werkslieden, strijd voor het recht en dan zal alles strekken tot bloei van Sas van Gent. DE VERORDENINGEN DER BEZETTENDE MACHX. Aan den loopenden band, j Het is de laatste weken ten duidelijkste I uit de publicatie in de dagbladen gebleken, dat I de puitsche rechtbanken in ons land bezig I zijn. diegenen te bestraffen, die gemeend heb ben zich te kunnen onttrekken aan de ver- pliching tot het inleveren van hun radiotoe- stellen. Dit verschijnsel vestigt eens te meer de aandacht op de noodzaak om te 'gehoor- zamen aan de maatregelen en verordeningen, welke de bezettende overheid uitvaardigd, hoe onaangenaam deze ook menigmaal in ons par- ticuliere leven mogen ingrijpen. Zeker, het is hard, wanneer de hartstochte- lijke muzigkliefhebber afstand moet doen van zijn radiotoestel, nadat zijn rijwiel wellicht ook' reeds gevorderd is en hij zijn goud en koper misschien ook reeds heeft ingeleverd. Doch hoe gering zijn deze offers, in vergelijking mgt die, welke dag en nacht gebracht worden door tientallen millioenen maimen aan de fronten. En niemand. zal thans in het vijfde oorlogsjaar nu vrijwel de geheele wereld in den krijg betrokken is toch nog durven beweren, dat wij Nederlanders vrijgesteld behoorden te zijn van het brengen van offers De ervaring leert thans, dat velen hebben gemeend er goed aan te doen, door de veror- dening inzake de inlevering van radiotoestellen zoo «uit te leggen, als hen zelf het best en voordeeligst uitkwam. Maar men kan toch niet verwachten, dat de bezettende overheid zich daar iets van aantrekt. want Ook zij heeft haar plicht te doen, d.w.z. de haar verstrekte opdrachten uit te voeren, zooals de oorlogs- noodzaak dat eischt. Een ieder doet er goed aan, dit te overwegen, alvorens hij zich zelf hi slaap sust met de illusie, dat hij nu juist een weg gevonden heeft, waarlangs hij veilig en zonder risico de bestaande of nieuwe ver ordeningen der bezettnd macht kan ontduiken. Want de rekening .wordt hem op een kwaden dag toch gepresenteerd, en dan zal hij, even- als zekere radioluisteraars, op zeer onprettige wijze uit den dommel worden gewekt! NEGEN JAREN JEUGDSTORM. Betooging en marseh door Amsterdam. De „Nationale Jeugdstorm" in Amsterdam heeft den ,,Dag van den ouden Jeugdstorm", samenvallende met het negenjarig bestaan, volgens den specialen verslaggever van de Telegr., gevierd met een grootsche demonstra- tie op het Museumplein en een marsch door MILITAIRE SITLAflflE TTJSSCHEN SMOLENSK EN LENINGRAD. Verreweg de belangrijkste gebeurtenis der laatste weken aan het Oostelijk front is, schrijft de C. D. uit Berlijn, de ontruiming van Smolensk door de Duitsche troepen. Dit feit vestigt nu plotseling de aandacht op den Noordelijken sector van het front, dat hier ongeveer van Smolensk naar Welikije Loeki en verder over Kholm, Staroja Roesa en Nowgorod naar Leningrad loopt. Aan dezen sector is er tijdens het huidige Russische zomeroffensdef verschillende malen hevig ge- vochten. Desondanks waren de aanvallen der sovjets steeds min of meer gelmproviseerd en werden zij nooit taai volgehouden. In militaire kringen' te Berlijn wijst men er op, dat dit geen verbafing behoeft te wekken, daar de terreingesteldheid' hier voor het Roode Leger zeer ongrunstig is. -Het front volgt in groote lijnen den loop van de Lowat en de Wolkow, twee rivieren, die uitgestrekte moerassen be- grenzen, waar in het milde jaargetijde uitslui- tend partisanen kunnen opereeren. Eerst wan neer deze moerassen dichtvriezen breekt de tijd a.an, dat het Roode Leger gelijk ook tijdens het laatste winterofferisief het geval was t'ot acties van grooteren omvang kan overgaan. Reeds is in den Noordelijken sector van het Oostelijk front de zomer definitief voorbij, maar ondanks eenige koude dagen kan men toch nog niet van het invallen van den winter spreken. Het lijdt nog wel nauwelijks eenigen twijfel, of de sovjets zullen hier op- ;euw storm loopen, zoodra zij de omstandig- dat het streekplan voor W. Z.-Vlaanderen het eerste wettelijke in Nederland geheel gereed is en dat voor Walcheren bijna maar de andere gewesten moeten qog aan de beurt komen, zoodat er voor den dienst werk genoeg aan den winkel is. Verder moet er geadvi- seerd worden bij bedijkingen, ruilverkavelin- gen, enz., enz., tefwijl de dienst er tevens voor te waken heeft, dat tradities op het ge bied van streekindustrieen geeerbiedigd en beschermd worden. AXEL. Paarden op hoi. Vrijdagnamiddag sloeg op he erf van den landbouwer L. de F. een span paarden met een mestwagen op hoi. Gelukkig konden de dieren spoedig tot staan gebracht vTorden.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1943 | | pagina 1