IS OFFICIEELE MEBEDEEUNGEN Officieele Landbouwmsdedeeiingen Sport Gemengde Berichten Paardenfokkerij Rundveefokkerij. alirpiaSjS wordt een kortlng toegepast. voor de provincie Zeeland HANDEL IN BOKKEN EN GEITEN. VERBOD KOOPEN, VERKOOPEN EN AFLEVEREN VAN MEURELEN. NeemnAKKERTjE Qe Nederlandsche Pij'ns tiller TEELT VAN KOOL- EN RAAPZAAD. - ;».f£ tpxtielkaarten 2e en 3e serie te verwis- selen tegen T-punten, mits de onbeschadigde punten nog aan bovengenoemde textielkaarten Vap^ntenvan de bijslagkaarten le en 2e serie Jtomen hiervoor niet in aanmerkmg. Ook de kousenbonnen der textielkaarten kunnen met worden verwisseld. Bveneens kunnen zij, aan wie na 11 April 1943 speciale punten dan wel vergunningen of machtigingen zijn uitgereikt, voor zoover bet koopen hierop nog met heeft plaats gevonden, aanvragen tot het verkrijgen van nieuwe punten, dan wel vergunningen of machtigingen by de distributiediensten mdie- neSeze aanvragen dienen te gescbieden op formulier MD 333—06, waarop de m te leve- ren punten, dan wel vergunningen of macbti gingen, naar soort door den betrokkene moe- ten worden vermeld, alsmede de datum, waar op zij werden ontvangen. De verwisseling van bovengenoemde speciale punten, dan wel vergunningen of machtigm- mn zal eerst plaats vinden: a nadat het aanvraagformuker biertoe door den distributiedienst is. gecontroleerd; b. de betrokkene door den distributiedienst is opgeroepen en deze kan aantoonen, dat hij nog- steeds de aangevraagde goederen dringend noodig beeft; c de Voorpchriften, op grond waarvan de goederen destijds zijn toegewezen, inmiddels niet zijn gewijzigd. Bovendien wordt. de .aandacht van net pu- bbek er op gevestigd, dat de voor 11 April 1943 uitgereikte speciale punten en/of vergun ningen niet voor verwisseling in aanmerkmg komen. Wel staat voor de bezitters van deze be- scheiden de gelegenbeid open om opnieuw een aanvrage ter verkrijging van nieuwe distribu- tiebescbeiden bij de distributiediensten in te dienen, ecbter kunneh deze aanvragen eerst van 28 Juni 1943 af in behandeling worden genomen. KORFBAL. Luctor 21UOS 51. Eindelijk dan is het Luctor 2 gelukt om revanche te nemen op een van haar concurrenten en wel in deze op DIOS uit Driewegen. De uitwedstrijd werd eenige weken geleden verloren met 50, zoo- dat de nu bebaalde overwinning des te beter uitkomt. Nu moet voorop gesteld worden, dat de ploeg" nagenoeg op zijn sterkst in het veld verscheen en al scheen het in den beginne, dat DIOS bet overwicht in het veld bezat, toch was bet onze eerste aanval, die voor een 20 voorsprong wist te zorgen. De rust kwam met een geruststellende 41 voor sprong. In de tweede helft ging bet spel over en weer; aan beide zijden ontstonden kansen, van welke er maar een door Luctor benut kon worden, zoodat het einde kwam met een in ieder geval verdiende 51 zcge. Het is te bopen, dat in de voor aanstaande Zaterdag vastgestelde wedstrijd tegen Tjoba een dergelijk resultaat bebaald kan worden. SPORT IN ZEEUWSOH-VLAANDEREN. Met de Pinksterdagen is er heel wat gedaan aan sport in deze streek. Zoowel voetbal, korfbal als handboogschieten, trokken belang- stelling. Om te beginnen met voetbal, trok Zaterdag- avond Axel I met eenige invallers naar St. Jansteen, om daar Steen te bekampen, dat met 76 in de meerderbeid bleef. Zondag bad te Clinge bet groote treffen plaats tusscben Clinge, dat met enkele spelers uit de omgeving versterkt' was, en Willem II uit Til burg. Veel werd van deze wedstrijd verwacht van de zijde der Zuidelijke le klas kampioenen, docb bun spel is eerlijk gezegd, danig tegengevallen. Technisch waren deze spelers vanzelf stukken beter, doch Clinge stelde biertegenover een fanatiek spel, dat tenslotte tot de overwinning leidde. De grens- bewoners namen na een kwartier de leiding; Willem II maakte nog voor de rust gelijk (1<1docb onmiddellijk na de hervatting nam Clinge weer de leiding (21) en veiy grootte die 10 minuten later tot 31. Daarna werd het 32, 42 en 43, doch verder kon- den de Willem H-ers bet niet brengen en moesten genoegen nemem.met deze onver- wacbte nederlaag. Axel II speelde Zondag te Lamswaarde een nederlaagwedstrijd tegen de club van dien naam, Lamswaarde bleef echter zelf met 63 in de meerderheid. Maandag 2e Pinksterdag was een combinatie van de voetbalvereeniging Terneuzen op be zoek bij Axel I, dat echter een aantal invallers telde. Deze wedstrijd eindigde met 82 voor Axel. De korfbalclub Rapide speelde te Axel twee wedstrijden tegen Zelandia van Ha.nsweert. Rapide I won met 0atl van Zelandia I en Rapide II met 81 van Zelandia II. De handboogschutters waren ook druk in de weer met Pinksteren. Te Axel werd druk geschoten, zoowel- op de staande als liggende prang. Ook deze sport trok groote belang- stelling. POLITIEKE MOORD. Op 19 Mei 1943 deed de echtgenoote van den aannemer E. Koopman uit Zwolle bij de politie aangifte, dat haar echtgenoot op 18 Mei de woning had verlaten en sindsdien niet was teruggekeerd. Het door de politie inge- stelde onderzoek bracht aan het licht, dat Koopman - op 18 Mei zijn te Raalte wonenden broeder had bezooht en op den terugweg naar Zwolle te Heino een cafe aandeed. Reeds bij zijn binnenkomen zochten de Nederlanders Klaas Muller en Willem HaaijC, beideri woon- acbtig te Heino, twist met Koopman, die een N.S.B.-speldje droeg, wegens diens lidmaat- schap van de N.iS.B. Daarop ontstond een politieke ruzie, die echter door' den Waard en de andere aanwezigen werd bijgelegd. Koop man verliet daarop het lokaal om zijn tocht naar Zwolle voort te zetten. Sedert dit tijdstip werd bij niet meer gezien.. Uit het door de politie ingestelde onderzoek naar de verblijf- plaats van Koopman bleek, dat hij op weg van Heino naar Zwolle door Muller en Haaije op beestachtige wijze bewusteloqs geslagen en hierop in een kuil van een meter diep onder den grond is gestopt. Naar bij de lijkschouwing is komen vast te staan, is de dood door verstikking veroorzaakt. De beide moordenaars konden opgespoord en gearresteerd worden. Zij hebben een bekente- nis afgelegd en wachten thans het vonnis af. 104 JAAR. Te Dieren is op rustige wijze de verjaar- dag van Neerland's oudste inwoonster, mej. Mieke Stenfert, die 104 jaar werd, gevierd. De jarige was 's morgens goed 9 uur al bij de hand. Zij staat gewoonlijk om dien tijd op en begeeft zich eerst 's avonds weer te bed. Zij had zich op haar feestdag netjes laten op- knappen in afwachting van het bezoek. Reeds vroeg werden haar' bloemen en andere ge- schenken bezorgd. De post bracht haar een groote stapel brieven met gelukwenschen uit alle deelen van het land. De loco-burgemees- ter bezooht haar namens het gemeentebestuur, dat als geschenk een taart had g«zonden. Namens de-Geref. Kerk, waarvan zij lidmaat is, bracht Ds. Plantagie haar gelukwenschen. De jarige voelde zich goed, al kon zij natuur- lijk niet teveel drukte verdrag-en. GEVAARLIJK SPEL. Eenige kinderen in de Boschstraat te Am- hem hadden na het deksel van een rioolput te hebben verwijderd een hoeveelheid carbid in het natte riool gegooid, waardoor zich een hoeveelheid gas ontwikkelde. De 14-jarige P. N. M. heeft daarop een brandende lucifer in de put gegooid, waardoor een enorrne steek- vlam ontstond en een aantal kinderen, die bij de put stonden min of meer emstig werden verwond. Vier moesten er in het ziekenhuis worden opgenomen. EGYPTISCHE BODEMSCHATTEN. Een regeeringscommissie van geologen heeft in de woestijn tusschen Nijldal en Roode Zee op verschillende plaatsen voor exploitatie in aanmerking koihende chroom- en goud- ertslagen ontdekt. PREMIEKEURINGEN VOOR MERRIES. Kerning te Terneuzen. Zaterdag werd alhjer de merriepremiekeu- ring gehouden van de Vereeniging ,,Het Neder- landsche Trekpaard", afdeeling Zeeland. Hiervoor bestond veel belangstelling en de keuring verliep vlot. Bekroond werden: 2-jarige (merries, geboren 194,1, kleine niaat: Emrpa, van P. J. Dielemande Klerk, Zaam- slajg; Hermine, van P. J. Dielemande Klerk, Zaamslag; Flora van Sluiskil, van J. v. Hoeve, Sluiskil; Bertha, van A. de Koeijer, Zaamslag; Hazeline, van C. Dekker, Hoek; Bona, van Abr. v. Hoeve, Terneuzen; Irene, van K. de Koeijer—de Feijter, Zaamslag; Irma, van P. Dieleman Mzn, Hoek. 2-jarige merries, geboren 11941, groote maat: Ida, van Othene, van A. de Krakerde Feij ter, Zaamslag; Erna van Reuzenhoek, van J. A. Maris, Zaamslag; Adeie van Kampershoek, van F. P. de' Rubberde Kraker, Zaamslag. 3-jarige (merries, geboren 1940, kleine maat: Martha van Othene, van A. H. Dekker Jzn, Zaamslag; Nora van Kampershoek, van F. P. de Kuibber, Zaamslag; Julma v. d. Zwaan, van H. M. de Regtde Kraker, Terneuzen; Blon- dine, van K. de Koeijerde Feijter, Zaamslag; Beatrix van Hoek, van H. de Jonge, Hoek; Elza, van P. J. Dielemande Klerk, Zaamslag. 3-jarige merries, geboren 1940, groote maat: Alwine, van J. de Regt, Zaamslag; Irene, van J. J. Huijssende Bruijne, Terneuzen; Dora, van Abr. van Hoeve, Terneuzen; Urda, van M. Dieleman Mzn., Zaamslag; Benita, van Abr. Dieleman, Zaamslag; Lady van Certain, van A. J. -Goethals, Sas van Gent. 4-jarige merries, geboren 1939, kleine (maat: Ada van Hoek, van A. B. W. Kindt, Hoek; Dora van Aciron, van P. de Jongede Kraker, Terneuzen; Erna van Zorgvliet, van L. W. de Regt, Zaamslag; Urbina, van P. Dieleman Mz., Hoek; Flora, van M. Dieleman Mz., Zaamslag; Caline van Zorgvliet, van L. W. de Regt, Zaamslag; Beatrix, van W. Dieleman, Zaam slag; Dalia Van Hoek, van A. B. W. Kindt, Hoek. 4-jarige merries, geboren 1939, groote maat: Farida, van R. O. Buijsse, Graauw; Molly van Passluis, van D. Burm, Nieuw-Namen; Dora van Alstein, van P. J. Bognne, Graauw; Bou- ture de Doel, van Wed. Aug. Serrarens, Vogel- waarde; Mirza, van J. D.-de Waei, Vogel- .waarde; Dragonne van Melo, van C. Steijaert, Graauw; Rozet, van H. Schelfhout, Vogel- waarde; Helena II, van Alph. Mangnus, Vogel- waarde; Erna van Vogelschor, van P. L. Mangnfls, Vogelwaarde; Fanie, van Aug. van Duijse, Nieuw-Namen; Rosa van Kloosterzan- de, van P. A. Stallaert—Hiel, Kloosterzande Duchesse, van F. P. Brooijmans, Kuitaart; Hermine, van L. Bruggeman, Graauw; Clai- rone, van A. D. H. Verschueren, Vogelwaarde; Claironne van Stoppeldijk, van Arth. Verbist van Mol, Vogelwaarde; Honny's Clara, van A. Serrarens, Vogelwaarde; Alice van Hage- stein, van P. L. Mangnus, Vogelwaarde. 5—10-jarige merries, geboren 19381933, groote maat: Honda van Melo, van Gebr. Verstraaten, Graauw; Esperance de Celles, van J. B. van Acker en C. Plasschaert, Absdale; Alma van Melo, van Gebr. Verstraaten, Graauw; Suzet van Graauw, van Gebr. van Mol, Graauw; Sonja van Melo, van L. P. Bruggeman, Graauw; Flora van Melo, van Gebr. Verstraa ten, Graauw; Jesse van Solon, van L. Brug geman, Graauw; Miek van Melo, van Pr. Bruggeman, Graauw; Tilly van Absdale, van G. C. de Deckere, Absdaalscheweg, Hulst; Irma van Irena, van A. Serrarens, Vogelwaarde; Paula v. Zandberg, van P. ,S. d'Haens, Graauw; Rena, van P. J. Boenne, Graauw; Violette, van-R. O. Buijsse, Graauw; Clara, van Ed. van Esbroeck, Vogelwaarde; Bertha van Alstein, van H. J. de Waal, Graauw; Corie van Alstein, van P. J. Boenne, Graauw; Isabella, van A. D. H. ^Verschueren, Vogelwaarde; Salvia, van F. P. Brooijmans, Kuitaart; Laura du Kraaien- hof, van P. J. Boenne, Graauw; Dorine, van" A. Nijskens, Hontenisse-Terhole. PROVINCIALE RUNDVEEKEURINGEN. De uitslag yan de voor dit jaar gehouden Provinciale Rundveekeuringen van Vrouwelijk rundvee en stieren is als volgt: Zaamslag. 3-jarige stieren: Paul, 78.6 p., le'prijs, van Adr. de Putter, Zaamslag-Veeiv 2-jarige stieren: Lieuwe, 77.3 p., le prijs, van K. de Kraker, Zaamslag-; Hilta's Willem, 74.3 p., van firma J. Huijssen-Dieleman, Ter neuzen. 1-jarige stieren: Willem, 2e prijs, van K. Marisca van' .Sluiskil, van J. vSn Hoeve, Krait<?r voornpemdHer'man van Othene, -C-airlXJ ^^f2e prijs, van A. H. Dekker, D 40, Zaamslag. Sluiskil; Esdra van Vogelschor, van H. de Jonge, Hoek; Flora, van J. J. Huijssende Bruijne, Terneuzen. 510-jarige merries, geboren 1938'1933, kleine maat: Madame van Alstein, van Anth. H. Dekker Jzn., Zaamslag; Hermine, van J. de Regt, Zaamslag; Annie van Acron, van P. de Jongede Kraker, Terneuzen;' Martha, van Anth. Tollenaar, Hoek; Cora van Othene, van A. de Krakerde Feijter, Zaamslag; Cora, van K. de Koeijerde Feijter, Zaamslag; Liza van Aveitir, van A. E. de Moor, Sluiskil; Marie, van Adr. de Koeijer, Zaamslag; Juliana, van P. Dieleman Mzn, Hoek; Dahlia van Othene, van A. de Krakerde Feijter, Zaamslag; Koba, van Maurice Wauters, iSas van Gent; Mirza van de Zwaan, van H. M. de Regtde Kraker, Terneuzen; Laura, van Jan vgai Hoeve, Sluiskil; Mora van de Zwaan, van H. M. de Regtde Kraker, Terneuzen; Uberta, van Ed. Hofman, Terneuzen; Elza, van W. de Feijter, Hoek; Gerda, van W. de Feijter, Hoek; Ena van Othene, van Anth, H. Dekker Jzn, Zaamslag; Brina d'Or, van P. Dieleman Mzn, Hoek. 5.10-jarige merries, geboren 1938—1933, groote maat: Doca van Reuzenhoek, van J. A. Maris, Zaamslag; Bea, van J. de RegtDieleman, Zaamslag; Etnma, van A. B. W. Kindt, Hoek; Beatrix van Liza, van Aarn. Dieleman Jzn, Zaamslag; Prudentia, van J. de Regt, Zaam-' slag; Emma, van J. Dieleman Wzn, Zaamslag; Jacoba van Acron, van P. de Jongede Kra ker, Terneuzen; Juliana van Mars, van P. de Jongede Kraker, Terneuzen; Paula van Kampershoek, van F. P. de Kubberde Kra ker, Zaarj^slag; Elza, van J. Dieleman Wzn, Zaamslag; Julma, van Jan van Hoeve, Sluis kil; Paula van Zorgvliet. van L. W. de Regt, Zaamslag; Fernanda, van P. Dieleman Mz., Hoek. Keuring te Hulst. 2-jarige merries, geboren 1941,. ldeinie maat: Yvonne van Hulst, van 'Ch. Voet, Hulst; Ria van Kfuisdorp, van A. L. Stallaert, Klooster zande; Beatrix v. Cathalijnhof, van A. D. H. Verschueren, VogelwaardeMartha van Al stein, van P. J. Boenne, Graauw; Blondine van Nero, van Kinderen H. Suij, Absdale; Arietta van Molenhoek, van F. P. Brooijmans, Kui taart; Mirza, van Jos. D. Hiel, Vogelwaarde; Irena v. h. Waterhof, van Th. de Kock—v. d. Bulck, Kloosterzande; Roza van, Clairon, van Gebr. Van Mol, Graauw; Girondille van Clai ron, van Hon. van Gassen, Vogelwaarde; Bel- zamine v. d. Louisa, van Gebr. Kerckhaert, Nieuw-iNarrien; Clara van Zandberg, van P. S. d'Haens, Graauw; Greta v. Schelfhoutshoek, van Kinderen J. B. Steijaert, Graauw; Jenny Clinge, van J. L. d'Haens, Clinge. 2-jarige merries, geboren 1941, groote maat: Trixie van Vogelfort, van Jac. de Feijter, Hengstdijk; Gretba, van Gebr. Maerman, Graauw; Clara van de Melo, van C. Steijaert, Graauw; Bertha, van Ed. van Esbroeck, Vogel waarde; Clara van Melo, van A. D. H. Ver schueren, Vogelwaarde; Certa, van R. A. Ver- eecken, Hontenisse; Certine, van C. de Cock, Vogelwaarde; Mirza van 't Hoogland, van B. de Bruijcker, Vogelwaarde; Lotte v^in Schudde- beurs, van C. Dobbelaar, Schuddebeurs; Ro sette, van H. Morres, Vogelwaarde; Bea Clin ge, van J. L. d'Haens, Clinge; Sulma van Clai ron, van L. P. Bruggeman, Graauw; Dorine van Solon, van Cyr. van Esbroeck, Vogel waarde; Christine, .van Th. C. Ver'eecken, Hontenisse; Jeannet'e van Absdale, van Kin deren Th. Pauwels, Absdale. 3-jarige ,merries, geboren 1940, kleine maat: Bianca van Nico, van A, Serrarens, Vogel waarde; Mia van Kruisdorp, van A. L. Stal laert, Kloosterzande; Hera van Alstein, van H. J. de Waal—Michielsen, Graauw; Hermine van Saeftinge, van Aug. van Duijsse, Nieuw-Na men; Riet van, Alstein, van P. Jt Boenne Graauw; Docile van "Alstein, van P. J. Boenne, Graauw eecken, Kuitaart van P. F. Kant, St. Jansteen. 3-jarige merries, geboren 1940, groote maat Astrid van 't Hoogland, van B. de Bruijcker, Vogelwaarde; Duchesse, van J. B. v. Acker en van C. Plasschaert, Absdale; Victoria van Cathalijnhof, van A. .D. H. Verschueren, Vo gelwaarde; Crivata, van Ed. Serrarens, Vogel waarde; Soline van Solon, van Cyr. van Es broeck, Vogelwaarde. 4-jarige merries, geboren 1939, kleine maat: Resi, van F.- P. Brooijmans, Kuitaart; Mirza van Absdale, van Kinderen Th. Pauwels, Abs dale; Cora, van R. Cornelissens, Hontenisse; Flavia, van Hon. van Gassen, Vogelwaarde; Frieda van Sehelfhoutshoek, van Kinderen J. B. Steijaert, Graauw; Clema van Kruisdorp, van A. L. Stallaert, Kruisdorp-Kloosterzande; Clara v. d. Stern, van Kinderen J. B. Steijaert Graauw; Gloria van Saeftinge, van Aug. van Duijse, Nieuw-Namen. 4-jarige merries, geboren 1939, groote maat: Sardina van Alstein, van P. J. Boenne, Graauw; Belle v. d. Melo, van C. Steijaert, Graauw; Violetta van Absdale, van G. C. de Deckere, Absdaalscheweg; Nelly, van A. D. H. Verschueren, Vogelwaarde; Stella van Cam- bron, van E. F. Volleman, Vogelwaarde. 510-jarige merries, geboren 19381933 kleine maat: Lya, van F. P. Brooijmans, Kuitaart; Pas- oalie, van A. L. Stallaert, Kloosterzande; Irene de Melo, van C. Steijaert, Graauw; Koeien, 1 X gekalfd: Sjoerdje 16, van P. A. P. Dieleman, Zaamslag, 78 p.; Tonny, van Wed. Jac. de Feijter, Vogelwaarde, 76.6 p.; Rika 2, van Adr. de Putter, voornoemd, 76 p.; Trui, van denzelfden, 75 p.; Mina, van Jac. de Kraker, Zaamslag, 74 p.; Lina, van Kinderen De Jonge, Zaamslag, 74 p.; Koba, van A. de Feijter, Zaamslag, 72 p. Koeien, 2 X gekalfd: Soeka Gemar, van A. van Es, Axel, 75 p.. Koeien, 3 X gekalfd: Sjoerdje 8, van P. A. P. Dieleman, voornoemd, 79 p.; Martha, van L. W. de Regt, Zaamslag, 78.5 p.; Elza 2, van denzelfden, 78 p.; Nora, van A. de Feijter, voornoemd, 74 p. Koeien, 4 Xgekaf(lTanna, van M. van Driel, Zaamslag, 80 p.; Emma 3, van Wed. Jac. de Feijter, voornoemd, 79 p.; Dora, van L. W. de Regt, vodrnoemd, 78 p. Oudere koeien: Mina, van Wed. Jac. de Feijter, voornoemd, 80 p.; Elza, van C. van Hoeve, Zaamsla°-, 79 p.; Sjoerdje 6, van P. A. P. Dieleman, vodrnoemd, 78.5 p.; Mina, van J. A. Lensen, Zaamslag, 77.5 p.; Bertha, van Kinderen De Jonge, voornoemd, 77.5 p.; Bontje, van Jac. de Regt, Zaamslag, 77 p. Kalfvaarzei^: 1. Margriet, van H. de Putter, Axel; 2, Jozina, van A. van Es, voornoemd. Axel. 13-jarige stieren: van J. de Maat, Spui, 2e prijsvan S. van Hoeve. Kijkuit, Axel; van W. L. den Hamer, Axel, eervolle ver- melding; van Gebr. IJsebaert, Axel. 1-jarige stieren: van J. de Feijter, Axelt Doorndijk; van P. A. P. Dieleman, Zaam-' slag, 2e prijs; van C. A. Dekker^Axel. Koeien, 1 x gekalfd: Koba, van A. Scheele, Axq^ 80 p.; Johanna, van J. de Feijter, voor noemd, 78 p.;, van denzelfden, 78 p.; Liza, van L. de Feijter, Axel, 77 p.; Dora, van C. A. Dekker, voornoemd., 75 p. Koeien, 2 X gekalfd: Emma, van L. de Feijter, voornoemd, 79 p.; Kora, van denzelf den, 78 p.; Betsy,'van Jac. Boeije, Axel, 77 p. Koeien, 3 X gekalfd: Bertha, van C. A. Dekker, voofnoemd, 81 p.; Witte Zel 3, van denzelfden, 78 p.; Johanna 4, van J. de Feijter; voornoemd, 77 p. Oudere koeien: Liza, van W. L. den Hamer voorn'oemd, 82 p.; Liza, van L. de Feijter, voornoemd, 81 p.; Sientje, van W. L. den 'Hamer, voornoemd, 80 p. Hoek. 3-jarige stieren: Tonnie, 80 p., le prijs, van Stierenvereeniging Hoek; Nero van Othene, 74.5. p., van M. de Visser, Sluiskil. 2-jarige stieren: Flip, 77.3 p., le prijs, van Stierenvereeniging Hoek. -"jarige stieren: Koos, le prijs, van J. Scheele Co; Thomaes Vaer, le priis, van M. Scheele-Dieleman; Hans, 2e prijs," van P. Dieleman-Jansen; Elsje's Botermijn. 2e priis, van D. Haak. Stierkalveren: 1. Henk. van P. Dieleman- Jansen; 2. Flip, van M. Scheele-Dieleman' 3 Biendor, van Anth. Tollenaar; 4. Johan, van F. Dieleman-van de Wege; 5. Nora's Tom van denzelfden; 6. Hein, van Joh. Dieleman Koeien, 1 X gekalfd: Suzan, van W. Jan sen, -81 p.; Dora, van P. Jansen, 80 p.; Marie, van F. Dieleman-Dees, 79 p.; Pieternel, van M. Scheele-Dieleman, 78.5 p.; Marie, "van j de Putter, 78 p.; Betsy, van D. Haak-Tol- lenaar, 78 p.; Corrie, van P. Scheele Azn, 77 p.; Dora, van denzelfden, 76.5 p.; Mina, van H. van Tatenhove, 75 p.; Jellie, van A. van Hoeve, Terneuzen, 74 p. Koeien, 2 X gekalfd; Grietje, van P. Diele man-Jansen, 81 p.; Grietje, van H. A. Dekker- de Jonge, <80 p.Mina, van Anth. Tollenaar, 19.5 p.; Art, van M .de Putter, 79 p.; Hart van D. Haak, Terneuzen, 78 p.; Lena 3, van F. Dieleman-Dees, 77 p:; Emma, van Jf. Tol lenaar, "75 p.; Bonte. van W. Jansen, 75 p. Koeien, 3 X gekalfd: Etna, van P. Scheele Azn, 80 p.; Kitty, van J. de Putter, 79 p.; - --- ^larie, van A. Sclbeele-van Hoeve, Terneuzen Griet, van C. M. Th. Ver-'^.S p.; Art, van D. Baak-Tollenaar, 78 p Bandola van't Klein Eiland, Nora, van F. Dieleman- van de We^e 77 p. St. Jansteen. Koeien, 4 X gekalfd: Jansjl, van P. Diele man-Jansen. 82 p.; Betsy, van J. Tollenaar, 81 p.; Sjoerdje, van denzelfden, 80 p.; Witrok van D. Riemens, 79 p.; Nora, van Anth. Tol lenaar, 78.5 p.; Toos, van D. Haak-Tollenaar, 78 p. Koeien, 5 X gekalfd: Mina, van F. Diele man-van de Wege, 84 p.; Mina, van J. Tolle naar, 83 p.; Bertha, van G. Tollenaar-Tolle- naar, 82.5 p.; Tina, van M. Scheele-Dieleman, 82 p.; Katrien, van denzelfden, 81 p.; Nelly, van J. Dieleman-Riemens 80 p. Kalfvaarzen: 1. Anna, van «J. de Koeijer; 2. Koos, van P. Dieleman-Jansen; 3. Dora, van D. Riemens; 4. Emma, van P. Jansen; 5. Ber tha, van Anth. Tollenaar; 6. Elza, van J, Die leman -Riemens; 7. Dora, van F. Dieleman- van de Wlege; 8. Liza, van G. Tollenaar-Tol- lena^r. Itunderen: 1. Corrie, van F. Dieleman-van de Wege; 2. Betsy, van F. Dieleman-Jansen; 3. Joos van de Maagd, van J. Mullaert; 4. Bertha, van F. Dieleman-van de Wege; 5. Agnes, van J. Dieleman-Riemens; 6. Nellie, van F. Dieleman-van de Wege. Vereeaiigingsstier met af stammelingen Tonny, van Stierenvereeniging Hoek, 1 prijs. FamdliegroepenGcoep I, van P. Dieleman- J a risengroep II, van M. Scheele-Dieleman; groep MI, van F. Dieleman-van de Wege en groep IV van J. Dieleman-Riemens. Waar geen woonplaats vermeld is, wonen de eigenaren te Hoek. De aandacht wordt erop gevestigd dat het vervoeren, afleveren en ontvangen van bokken en geiten (ook jonge) met ingang van 1 Juni 1943 verboden is. Dat wil dus zeggen dat de handel in deze dieren tot nader order is stilge- legd, zpodat in het veeboekje -geen afleverin- gen of ontvangsten vanaf 1 Juni meer mogen voorkomen. Alleen voor het noodzakelijke vervoer naar tentoonstellingen of keuringen en van geiten naar dekbokken kan de Plaatselijke Vertegen- woordiger geleidebiljetten afgeven. SPECIALE TOEWI.JZINpEN VOOR VARKENS, Zooals bekend zijn alle z.g. speciale toewij- zingen van varkens (ruwvoedervarkens) per 1 April 1943 vervallen verklaard. Inmiddels is door de opzichters een onderzoek ingesteld of aan de vereischtan wordt voldaan om op nieuw in hat bezit van een toewijzing te wor den gesteld. Belantghebhenden zullen eerst- daags nader bericht ontvangen, doch in afwach ting dasirvan is het niet toegestaan reeds nu een "big aan te schaffen. Personen die nog nimmer een toewijzing hebben ontvangen en meenen wel in aanmerking- te kunnen komen voor een toewijzing dienen een verzoek tot de Afd. Veehouderij te richten en wel voor 27 Juni 1943. Later ingekomen verzoeken kun nen niet meer behandeld worden. Vereiscbten zijn dat men beschikt over een hok op eigen erf en over -voldoende ruwvoeder, terwijl de verplichting kan worden opgelegd om ook een varken op contract te mesten. KOOLZAAD. Aan iederen teler van koolzaad is een telers- kaart verzonden waarop vermeld is op welke wijze en met welken loondorscher het zaad gedorscht moet worden. Dorschen met een anderen loondorscher is zonder toestemming van den P.B.H. verboden. Het aantal telers van koolzaad is zeer- groot, het zal daarom onmogelijk zijn overal tijdig met de dorsch- machine te komen. Het dorschen van koolzaad mag daarom ook met de vlegel of rolblok ge- schieden, mits hiervoor toestemming van den P.B.H. is verkregen. Bovendien zullen meer- dere telers hun koolzaad bij de machine moe- ten aanvoeren opdat zoo min mogelijk tijd voor verplaatsing verloren gaat. Indien mogelijk moet het zaad opgeborgen worden.' Telers die hiervoor over voldoende geschikte ruimte be- schikken, kunnen hun zaad dan laten dorschen. Van alien wordt de voile medewerking ver wacht om het zaad met het minste verlies, dus in de kortst mogelijke tijd te dorschen. Er moet daaro-m voor voldoende personeel en wa- gens gezorgd worden tijdens het dorschen. Elk uur van den dag zoowel als in de avond, hetwelk geschikt is om te dorschen, moet benut worden. HOOIVORDERING. Verbouwers van gras, klavers en/of lucerne dienen wederom rekening te houden met een hooiaanslag, die waarschijnlijk nog iets zwaar- der zal zijn dan vorig jaar. Teneinde het hooi op ieder tijdstip en op eerste aanzegging te kunnen leveren, worden belanghebbenden in hun eigen belang aange- raden, zoo weinig mogelijk andere producten op het hooi te stapelen. Uitstel van levering kan als regel NIET worden gegeven. VOEDERAARDAPFELEN. De in aanmerking komende veehouders zul len in staat worden gesteld om een hoeveelheid voederaardappelen voor het komende winter- seizoen in te kuilen. On aanvrage zullen .tot 1 October 1943 aan- koopvergunningen worden uitgeschreven op basis van 660 kg per stuks grootvee. Na dien datum zal de norm weer, evenals vorig jaar, worden verlaagd tot op 300 kg per stuks grootvee. Aanvragen moeten worden ingediend bij de PI. Vertegenwoordigers. De Wnd. Prov. Voedselcommissaris voor Zeeland. TWEEDE WAARSCHUW NG. - Spintbestrijding op pruim, Volgens waarnemingen van het Laborato- rium van ,,Zeelands Proeftuin" .is thans .het oogenblik wederom aangebroken orti de spint- mijten te bestrijden door een bespuiting uit te voeren met Califomische pap, in een concen- tratie, afhankelijk van de gevoeligheid van de •varieteit, van 14 De bespuitingen, die in de achterliggende twee weken worden uitgevoerd, hebben uit het oogpunt van spint bestrijding weinig nut gehad, omdat toen het aantal eieren grooter was dan het aantal mijten. Een derde -syaarschuwing is over eenige weken te verwachten. De Rijkstuinbouwconsulent voor Zeeland en W. N.-Brabant. Het verkoopen en afleveren van meubelen door fabrikanten is sinds 12 Februari j.l. ver boden. Blijkens een publicatie in de Neder- landsche Staatscourant van 11 Juni 1943, is dit verbod thans uitgebreid tot het koopen, ver koopen en afleveren van ongebruikte al dan niet gestoffeerde houten meubelen in het al- gemeen, zoodat het ook aan grossiers en detaillisten, alsmede aan ambachtslieden ver boden is ongebruikte, al dan niet bekleede houten meubels zonder vergunning te verkoo pen en/of af te leveren. Ook agn gebruikers is het zonder vergunnina koopen dezer meube len verboden. Van het verhod zijn o.a. uit- gezonderd bureaumeubelen, waaronder uit- sluitend te verstaan: bureaux, schrijfmachine- tafels, karthotheekkasteu en -taden en regis- terkasten. Eveneens buiten de verbodsbepaling vallen die meubelen, die krachtens een „Verlage- rungsauftrag" vervaardigd zijn, voorzoover de „Verlagerungsauftrag" is goedgekeurd door de „Wirtschaftsgruppe HolzVerarbeitende In dustrie" te Berlijn en door de „Zentralauf- tragstelle'' in Den Haag. De geldigheid van door den directeur van het Rjjksbureau voor Hout ingevolge zijn be- kendmaking van 12 Februari '43 reeds afge- geven vergunningen vervalt een maand na dato van de huidige publicatie. Aanvragen om een vergunning tot verkoo pen en/of afleveren van reeds gereed zijnde al dan niet bekleede houten meubelen aan grossiers,stoffeerderijen en detailhandelaren welke vergunning tevens als verkoopvergun- ning voor dezen gelden, moeten worden inge diend a. door de leden van de Vakgroep Meubel- industrie en Meubelstoffeerderij, alsmede door de leden van de Vakgroep Woninginrichtings- ambacht via hun vakgroep door middel van door deze vakgroepen ter beschikking te stel- len aanvraagformulieren; b. door on^ernemers, die niet bij een der beide genoemde vakgroepen aangesloten zijn, rechtstreeks bij het Rijks- bureau voor Hout op bij dit .Bureau verkrijg- baar gestelde formulieren. Aanvragen om een vergunning tot' verkoop en aflevering aan verbruikers en aanvragen om - koopvergunningen door verbruikers kun nen tot nadere mededeeling niet in behandeling worden genomen. Een ieder, die al dan niet bekleede houten meubelen vervaardigt, bekleedt of op andere, wijze bewerkt, alsmede een ieder, die al dan niet bekleede houten meubelen y u'handelt, is verplicht van zijn op den datum defzer bekend- making aanwezigen voorraad gereede onge bruikte, al dan niet bekleede houten meubelen op daarvoor bestemde formulieren opgave te verstrekken. Deze opgave moet uiterlijk 19 Juni 1943 in het bezit zijn van het Rijksbureau voor Hout, Driekoningenstraat 4, Amsterdam. De formulieren moeten door de leden van de Vakgroep Meubelindustrie en Stoffeerderij en In Uw huisapotheek en in Uw zak, steeds bp de hand, zijn AKKERTJES een eerste hulp bij onverhoedsche pijnen en ook bij in opkomende verkoudheid. van de Vakgroep Woningihrichtersambacht bij hun vakgroep worifcn aangevraagd. Onder- nemingen, welke niet hij een dezer vakgroepen zijn aangesloten, vragen de formulieren aan bij het Rijksbureau voor Hout. Meubelen, die op den dag van afkondiging dezer publicatie reeds zijn afgezonden, worden geacht te behooren tot den voorraad van den ontvanger'en moeten door deze bij zijn voor raad worden opgegeven. Eten ieder, die al dan niet bekleede houten meubelen vervaardigt, bekleedt of op andere wijze bewerkt, is verplicht maandelijks op de daarvoor bestemde formulieren opgave te doen van de aantallen in de afgeloopen kalender- maand vervaardigde, al dan niet bekleede houten meubelen. Deze opgave moet in het bezit zijn van het Rijksbureau voor Hout uiter lijk op den 7den van de maand volgende op die, waarop de opgave betrekking heeft. De eerste opgave moet uiterlijk 7 Juli 1943 in het bezit zijn van het Rijksbureau voor Hout en moet, in afwijking van het vorengestelde,, be--, trekking hebben op de tijdruimte, liggende tusschen den datum der huidige publicatie en den lsten Juli 1943. Ook deze formulieren moeten hij het voornoemd Rijksbureau worden aangevraagd. jgfc^ WIJZJGING TEELTPLAN, Na ALGEMEENE INVENT ARISATIE. Telers, die na de algemeene Mei-inventari- satie nog- producten hebben moeten omploegen en deze vervangen hebben door andere, waar door de hij vermelde inventarieatie opgegeven eijfers niet meer met de werkelijkheid overeen- stemmen, moeten zich terstond met hun in- legvel (copie inventarisatieformulier) naar lnm plaatselijke vertegenwoordiger begeven en van de wijziging melding maken. Mocht er over een wijziging reeds met Goes zijn gecorrespondeerd, hetzij met den Produc- tieeommissaris, hetzij met den Voedselcom missaris, dan ontheft dit den betrokken teler niet van de verplichting tot opgave bij den plaatselijken vertegenwoordiger. ZEER BELANGRIJKE FORMULIEREN VOOR GROSSIERS. In aansluiting op hetgeen is medegedeeld over het afhalen van formulieren door detail- listen, wordt thans bekend gemaakt, dat ook grossiers in kruidenierswaren op door de plaatselijke distributiediensten bekend te ma ken dagen dergelijke formulieren bij deze dien- sten moeten afhalen. De grossiers dienen de formulieren in hun eigen belang binnen drie dagen na ontvangst volledig ingevuld en on- derteekend w'eder bij' den distributiedienst in te leveren. Bij niet of te laat inlevefen be- staat de mogelijkheid, dat zij geen toewijzingen meer zullen ontvangen. HeWheeft geen zin in zake deze aangelegenheid aan het Oentraal Distributiekantoor te schrijven of een persoon- lijk bezoek af te leggen. EVentueele brieven zullen niet worden beantwoord. VERHANDELVERROD GEITEN EN BOKKEN. Het afleveren, ontvangen en het vervoeren van geiten en bokken, althans over een weg- afstand, welke grooter is dan 1 km, is ver boden, tenzij het vervoer gesehiedt onder dek- king van een geleidebiljet. Geleidebiljetten voor het vervoer over een afstand van meer dan 1 km, worden alleen afgegeven: a. voor geiten naar een bokkenhouder en vandaar weer terug naar den eigenaar; b. naar tentoon stellingen, fokdagen, keuringen e.d. en van daar weer terug naar den eigenaar; c. voor- vervoer tusschen de perceelen van hetzelfde bed'rijf. Voor het vervoer van het bedrijf naar een ander bedrgf en voor bet vervoer naar mark- ten worden geen geleidebiljetten afgegeven. 1 Voedselcommissaris voor Zeeland maakt het volgende bekend: Alle partijen koolzaad behalve de N.A K gekeurde moeten zoo spoedig mogelijk na het dorschen worden ingeleve?d in vooropslsS voor rekening van het A.V.A. aan e<5n der vom- mname van koolzaad j aangewezen pakhuizen tenemde dit gevoelige product spoedig onder controle te hebben. Een lijst van deze pak huizen berust bij de P.B.H.'sj terwijl de be trokken pakhuishouders hiervan op de hooete zijn gesteld. 1 doch de P? d+e keu,?e van het Pakhuis, aocp ae P.B.H. kan ten alien tijde een ander ?ervoUer p!aate1Jrindtal%t8 Ze6r onecon°misch vervoer plaats vmdt, of een partij die vochtis- is naar een pakhuis vervoerd wordt waaraan geen drogerij verbonden is. waaraan AadmkkeHjk wordt erop gewezen dat bet in het belang van den teler is dat voehtice |)ar- tyen door hem aan een drooginriohtine' wor den geleverd, teneinde kosten ivoor extra on en af en vervoer te besparen. QP Na de levering worden de partijen eekeurd t6%ln ^elke keuring de teler, opzifhter of pakhuishouder binnen 4 X 24 uur na de on de keunngsuitslag vermelde datum in te™® kunnen komen "bii den P B H Rii wordt door den dienstdoenden opzichter^eM voCrSndeem0tneSlerr partlJ &~n?waar accoord teekel dlCnS ^emachti^e voor pr^ieTl^ebreWgr2°- en de teelt" vogendejabfll^^ 9 klaSSen f 21,50 per 100 kg* xxiasse 18^65 vte65 f1* 199 k^ ^anaIwordPtrde te^ltpreSe volgens de onderstaande schaal berekend. Klasse 1 Klasse 2 Klasse 3 Klasse 4 Klasse 5 Klasse 6 Klasse 7 Klasse 8 Klasse 9 Te betalen prijs Minder dan 18,65 tot 18,— if 18,— tot 17, 17,tot /16,— .f 16,- tot 15,— 15,tot /14, f 14,— tot f 13,— 13,— tot 12,— 12tot f 11,— 11,— tot S 10,— 10,— tot f 9, f 9,— tot f 8,— 8,— tot 7,— 7,— tot f 6,— ,i 6,tot 5, f 5,Nihil. De tweede soorten der afwijkende kwaliteiten dienen bij de levering steeds apart gehouden te worden. Voor raapzaad geldt dezelfde regelino- en prijs. a Premie per 100 kg 14,25 f 13,50 12,75 7 12,— f 11,25 f 10,50 f 9,75 9,— f 8,25 7,50 6,75 f 6,— f 5,25 4,50 Nihil.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1943 | | pagina 3