TERNEUZENSCHE COURANT Politiestandrecht opgeheven. Plichten voor Ambtenaren, Dokters, Apothekers e. a, OPROEP. Weerijtot 11 uur buiten. Blnnenland DECREET BESCHIKKING Staking en sabotage worden gestraft. BustenSand No. 10.505 DINSDAG 18 MEI 1943 83e Jaargang AIGEMEEN HIEUWS- EH ADVERTEGTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VIAAMDEBEN WEEKPRAATJE. ITALIAANSCH WEERMACHTSBERICHT OUITSCH WEERMACHTSBERICHT. Gebied van Londen met bommen bestookt. Keuringen voor de Waffen-S.S., het Legioen en de Landwacht. FOTOGRAFEEREN VAN PEKSOONSBEWIJS VERBODEN. Oproep van den Nederlandschen Arbeidsdienst. Belangrijke aanwijzing voor de verordening inzake de aanmeidingsplicht. TERNEUZEN, 18 MEI 1943. VERSCJHIJNT IEDEMN DINSDAG- EN VKUDAGAVOND. pferecteor: L VAN DE SANDE HoofdredactearN. J. HARTE - TERNEUZEN - Tel. 2298 van den Rijkscommissaris voor liet bezette Nederlandsche gebied over de opheffing-van he< Op1 groiuJ1 v aii^paragraaf 62 van de Verordening tot Bescherming der Orde 1943 (no 1) hef ik voor het geheele bezette Nederlandsche gebied het politiestandrecht od met in gang van 15 Mei 1943 te 18 uur. Daardoor treden de bijzondere beschikkingen, door mfl uitgevagrdigd op grond van narae-ra*? f 6'» alinea 3, van de Verordening tot Bescherming der Orde 1943, alsmede de od grond van paragra^f 64 van de Verordening tot Bescherming der Orde 1943uitge- vaardigde algemeen bindende beschikkingen van den Hoheren S.S.- und Polizeifuhrer buiten werking, voorzoover ik hieronder niet anders beschik. 1 "De'cijfers 4 der beschikkingen van den Hoheren S.S.- und Polizeifiihrer van 30 April en 1 Mei 1943 over het verbod van uitbetaling van loonen en salarissen aan sta- kers, voor de dagen, waarop geheel of gedeeltelijk gestaakt werd. 2. De beschikking van den Hoheren S.S.- und Polizeifuhrer over de aanmeldmg van vroegere studeerenden van 4 Mei 1943. 3. De beschikking van den Hoheren S.S.- und Polizeifuhrer over de verbeurd- verklaring van radio-installaties van 13 Mei 1943. De strafbaarheid van overtredingen der door dit decreet opgeheven beschikkingen wordt door de opheffing daarvan niet aangetast. 1 De strafbare handelingen, die gedurende het van kracht zijn van het politie standrecht vverden gepleegd en tot de bevoegdheid der politiestandgerechten hebben be- De delicten tegen de beschikkingen, uitgevaardigd gedurende het bestaan van het politiestandrecht op grond- van de paragrafen 64 en 65 van de Verordening tot Bescher ming der Orde 1943, ook voor zoover 2ij gepleegd worden na opheffing van het poli tiestandrecht, zijn onderworpen aan de Duitsche rechtspraak inzake strafzaken. 's-Gravenhage, 15 Mei 1943. «-«•*'- »- De Rijkscommissaris voor het bezette .Nederlandsche gebied, w.g. SEYSS INQUART. van den Commissaris-Generaal voor de Veiligheid over de uniforme regeling \an het sluitingsuur en den nachtelijken spertijd. Op grond van de paragrafen 44, 48 en 51 van de Verordening van den Rljkscom missaris voor het bezette Nederland^he gebied no. 1/43 beschik ik met ingang van het tijdstip der opheffing van het politiestandrecht: 1. Voor het geheele Nederlandsche bezette gebied wordt het sluitingsuur voor de openbare lokalen uniform vastgesteld op 22 uur en het tijdstip, waarna men zich niet in de open lucht mag bevinden, blijft ongewijzigd vastgesteld op 4 uur. De totdusverre voor de steden Amsterdam, 's-Gravenhage en Haarlem geldende bijzondere regeling wordt* opgeheven. 2. Overtredingen worden gestraft op grond van paragraaf ol van de in den aan- hef genoemde verordening. 's-Gravenhage, 14 Mei 1943. De Commissaris-Generaal voor de Veiligheid RAUTER, S.S.-Griippenfiihrer und Generalleutnant der Polizei. 2 De Rijkscommissaris heeft voor het bezette Nederlandsche gebied een Verorde ning uitgevaardigd op arbeidsvergrijpen van ambtenaren en zekere beeedigde personen. Zii heeft den volgenden tekst: On grond van par. 5 van het Decreet van den Fuhrer op de uitoefenmg yan de regeeringsbevoegdheclen in Nederland van 18 Mei 1940 (Rgbl. i biz. 778) verordeu ik: Par 1. 1. Een ambtenaar, die 1) staakt of 2) zijn arbeidsprestatie vernnndert met de bedoeling de vervulling van overheidstaken te bemoeilijken, te vertragen ol onmogeliik te maken, of die deze bedoeling op andere wijze tracht te verwezenlijken, wordt gestraft met gevangenisstraf tot een jaar, in ernstige gevallen met tuchthuis- Stra 2. In bijzonder ernstige gevallen kan levenslange tuchthuisstraf of de doodstraf uitgesproken worden. 3. Poging is strafbaar. Par 2 Voor de toepassing van deze Verordening is een ambtenaar gebjkgesteld aan een persoon, die op grond van een verdrag volgens het Burgerlijk Recht bij den Staat bii een provincie of bij een ander publiekrechtelijk lichaam m dienst is. Par 3. Deelnemers worden als daders gestraft, ook wanneer zij niet behooren tot den in par. 1 en 2 genoemden kring van personen. Par 4 1) Wie oproept tot een volgens par. 1 verboden handeling, of wie tracht een ambtenaar of een in par. 2 genoemde persoon te belemmeren in het hervatten van den arbeid, wordt gestraft met de in par. 1 genoemde straff en. 2) De voorschriften omtrent aanstichtmg blijven ongewijzigd. Par 5 De voorschriften van par. 1 tot 4 worden op overeenkomstige wijze toege- psst op personen, van wie voor de aanvaarding hunner werkzaamheden aflegging van ppn PPIi 0f o-elofte wordt geeischt. Par 6 De volgens par. t tot 5 strafbare handelingen zijn strafbare daden m den zin van par. 2 al. 2 van Verordening no. 52/1940 betreffende de Duitsche jurisdictie in strafzaken in de redactie van bekendmaking no. 72/1942. Par. 7- Deze Verordening wordt op den dag harer afkohdiging van kracht. 's-Gravenhage, 15 Mei 1943. w.g. de Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied SEYSS INQUART. Bovenstaande Verordening bedreigt tegen het staken door ambtenaren en per sonen die op grond van een privaatrechtelijk contract werkzaam zijn bij den Staat, een provincie, een gemeente of een ander publiekrechtelijk lichaam straffen, die in ernstige gevallen tot tuchthuis of zelfs tot de doodstraf kan gaan. Dezelfde straf wordt bedreigd voor het geval, dat deze personen hun arbeidsprestatie verminderen met de bedoeling, de volbrenging van taken der autoriteiten te bemoei- liiken te vertragen of onmogelijk te maken, of dat zij deze bedoeling op andgre wijze trachten te verwezenlijken. Deze bepalingen gelden ook voor personen, van wie voor het aanvaarden van hun werkzaamheden de aflegging van een eed of een gelofte wordt verlangd. Daartoe behooren ook dokters, tandartsen, dierenartsen, apothekers, apo- thekers-assistenten en vroedvrouwen. Motto: Niet op de vlakke.zee, maar op de woeste baren; daar leert de schipper varen. M O E D. Er is waarlijk geen kunst aan om monter en opgewekt te zijn wanneer alles meeloopt, dat kan ieder kind; .in tijden van, tegenspoed en rampen de kop op te houden, de tanden op elkaar te zetten, met opgewektl#id den strijd-te aanvaarden en er moedig door heen te bijten, daarvoor worden hooge eiscben aan iemands karakter gesteld, dan leert men pas reclht kerrnen wat hij' als karakter waard is. Toen de Dei der bii gelegenheid van zijn 49e verjaardag op 11 Mei j.l. in de St'adsschouw- burg te Utrecht zijn rede hield, braeht hij als bemcedigend, inspireerend - voorbeeld ,,de eerste sohipvaert" op den Oost van onze voor- .vaderen in herinnering, hoe zij zich op on- bekende zeeen, naar v^rre weinig bekende streken waarvan zij amper den naam hadden hooren verluiden, met hunne lichte scheepjes waagden, hoe zij worstelden met wind en golven, met Portugeesche oorlogsbodems, met scheurbuik, malaria en andere ziekten, met honger en andere nooden, maar vol ver- trouwen in hun goede zaak, ondanks alle te- leursteliingen, ondanks enorme sterfte vol- harden en tenslotte slaagden, zij werden de grond'leggers van het grobte overzeesche im- perium. waarop Nederlandsch welvaart werd opgehounyd. "Het is goed onder de huidige zeer ernstige, smartelijke omstandigheden nog eens te wrjsen op hen die ons met faun voorbeeld zijn voorgegaan en wier bloed in het onze voort- leeft. Die moeilijkheden op die eerste Oost- en We.st-Indische reizen waren nog heel wat De Korpsfiihrer van het N.S.K.K., Erwin Krauss, werd tijdens zijn bezoek aan Nederland ontvan- gen docg den Rijkscom missaris, rijksminlster dr. Seyss-Inquart. (SiS Bildberiohter Fritz- iStapf-Pax s). zwaarder dan die van verreweg de meesten onzervan de bemanning keerde soms geen 20 thuis, vele schepen ,,bleven", niemand vernaifi" er iets meer van. Maar we gaven den strijd, niet op en wonnen die: ,,Ende desespereert niet". Ook miis de strijd heel zwaar en vooral afmattend. Ongelijk zwaar drukt zij, het platteland moet zich minder ontzeggen dan. le groote steden, de eene stad, het eene gezin wordt ongelijik veel zwaarder getroffen dan het andere, maar ,,als een lid lijdt, lijden alle leden", ten minste in een voik dat eenig sooiaal besef heeft. 'Het is menschelijk begrij- pelijk dat er ..gekankerci" wordt, dat mem zich eens uiten moet om de stemming eens ai te reageeren. Doe bet alleen, in stilte of spreek je hg,rt eens uit tegen een goede, ver- trouwde vriend, dat lueht wat op. Hervat je zelf wanneer ,,het buitje" voorhij gedreven is. Vergiftig de stemming niet van je omgevfng. stemmingen zijn als besmettelijike ziekten. Wie weet hoeveel moeite de ander al had om er de stemming, de moed ip te houden. Toon moed en opgewektheid, trots alles, al kost het inspanning, ook moed en opgewektheid zjjn ajanstekel'ijk. Moed ten strijde, het leven is strijd. Ductor et emergo. Het Italiaansche Weermachtshericht nr. 1087 van Maandag 17 Mei mekjt: De havens van Algerije werden met goede resultaten door Italiaansche en Duitsche for- maties vliegtuigen aangevallen. In den afgeloopen nacht hebben vijandelijke vliegtuigen hoven Rome gevlogen. Zij lieten' bommen vallen op het gebied van Ostia. Er werd eenige schade aangericht en eenige per sonen werden gewond. Op grond van de beschikking' van, den Rijkscommissaris voor het bezette Neder landsche gebied (Comgaissaris-Generaal z.b. b.) nr. 43/1943 omtrent den aanmeldings- plicht ten behoeve van den arbeidsinzet worden hiermede. ALLE MANNEN GEBOREN IN 1921, woonachtig in het ressort van het Geweste lijk Arbeidsbureau in Terneuzen opgeroepen om van 12 Mei af een aanmeldingsformu lier in ontvangst te nemen en dit persoonlijk weer in te leveren, op de hieronder genoem He dagen hi) het Arbeidsbureau. Woensdag 19 Mei 1943 personen geboren in Juli en Aug. 1921. Donderdag 20 Mei 1943 personen geboren in Sept. en Oct. 1921. Vrijdag 21 Mei 1943 personen geboren in Nov. en Dec. 1921. Alsmede de personen geboren in de maanden Jan. t/m Oct. 1921, welke tot dusver nog niet aan hun aanmeldingsplicht hebben voldaan. In den tijd van 9—17 uur, volgens de door het Arbeidsbureau vastgestelde volgorde en wel bij de voor hen bevoegde afdeeling. De in de ressorten der bijkantoren woonachtige tot aanmelding verplichte personen inoeten zich op dezelfde dagen aanmelden bij het voor hen bevoegde bijkantoor van het Arbeidsbureau. By het inleveren van het aanmeldingsfo rmulier moet de distributiestamkaart mee- gebracht worden. De personen, die tot aanmelding" verplicht zijn, moeten in principe persoonlijk ver- schijnen bij het Arbeidsbureau (of bijkantoor). Zij moeten op verlangen alle noodige papieren voorleggen en alle vereischte inlichtingen verstrekken. Voorzoover tot aanmelding verplichte personen in dienst betrekking zjjn, moet de werkgever de ver- klaring van den tot aanmelding verplichte omtrent den duur van de dienstbetrekhing op het formuiier door zijn handteekening en eventueel door een afdruk van het firma- stempel bevestigen. Van de aanmeldingsplicht zijn uitgezonderd: 1) Duitsche onderdanen, die werkzaam zijn bjj bureaux van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied, van den Arbeitsbereich der nationaal-socia- listische Duitsche Arbeidspartij in Nederland, .derzelver organisatie of aangeslo- ten organisaties. Duitsche onderdanen, die werkzaam zjjn bjj bureaux van de Duitsche Weermacht, de Waffen-S.S., de Duitsche politie en den Reichsarbeidsdienst. De ambtenaren en arbeiders van den staat, de provincies, de gemeenten en andere publiekrechtelijke lichamen, benevens personen, die werkzaam zjjn j»U de spoorwegen, de Nederlandsche posterijen en de Nederlandsche Bank. Leden van de vroegere Nederlandsche weermacht, voor zoover zjj volgens de be kendmaking van den Wehrmachtsbefehlshaber in Nederland van 29 April 1943 onderworpen zijn aan het terugbrengen in krjjgsgevangenschap. De personen, die reeds volgens de be-schikking nr. 30/1943 betreffende de sluiting van bedrjjven tot aanmelding verplicht zjjn. Geestelijken en leden van orden. Personen, die volgens H alinea 2 van de beschikking nr. 43/1943 vrygesteld zyn van den aanmeldingsplicht. Duitsche onderdanen, die onder de verplichting tot aanmelding vallen, moeten zich aanmelden bjj den Duitschen deskundigen adviseur van het betrokken Arbeidsbureau. Personen, die zich moeten aanmelden en werkgevers, die handelen in strijd met de bepalingen van bovengenoemde beschikking of trachten haar te ontduiken, dus b.v. hun aanmeldingsplicht niet of niet op behoorlijke wjjze nakomen, opzetteljjk of door nala- tigheid onjuiste opgaven verstrekken, enz. worden gestraft evenals degenen, die daar toe opruien, medeplichtigen en handlangers. 2) 3) 4) 5) 6) 7) Geslaagde Duitsche geveclitsactie bij Weliiiieje Loeki en op andere punten van het Oostfnomt. Luchtaanval op Ostia, de haven van Rome. Het opperbevel van de Duitsche Weermacht maakte Maandag bekend: Uit het gebied. van Welikieje Loeki -wordt melding 'gemaakt van geslaagde eigen ge veclitsactie. In verscheidene andere sectoren van het Oost. front drongen Duitsche stoot- troepen op verrassende wijze vijandelijke stel- lingen birenen, verwoestten talrijke gevec'nts- stellingen en maakten gevangenen en buit. Enkele aanvallen van de Sovjets werden ten deele in samenwerking met de luchtmacht afgeslagen. Bij de stelselmatige bestrijding van den vijandelijken aanvoer in den zuidelij- ken en den eentralen sector van het" Oost. front werden ook Zcndag belangrrjke spdor- wegstations en een tgroot aantal transport- treinen van allerlei aard door Duitsche ge- vechtsvliegfuigen met verniejende uitwerking hestookt. Zwakke Britsche luchtstrijdkrachten dron gen vannacht Duitsch gebied binnen en wier- pen op eenige plaatsen een gering aantal brisantbommen. Er werden twee stuwdam- men beschadigd en de ontstane overstroomin- gen veroozaakten zware verliezen onder de burgerbevolking. Acht der aanvallende ma chines werden neergeschoten, negen andere vijandelijke toestellen werden hoven de bezette Westelijke gebieden vemield, waarvan een door troepen van bet leger. Snelle Duitsche gevechtsviiegtuigen vielen in den Viacht van 16 op 17 Mei verscheidene uren lang militair helangrijke doelen in het gebied van Londen met bommen van zwaar kaliber aan. Twee eigen vliegtuigen keerden 'van deze actie niet t'erug. Oberfeldwebel Kociok schoot in een nacht vier Sowjet-bommenwerpers neer. Bij onze vrijwilligers. Een der marnien Wordt onderscheiden met het IJzeren Kruis. I (iSS PjK. GronertO^HP sj Het S.S.-Erzatzkommando Nederland deelt mede: Nederlanders van arisch bloed, in den leaf- tijd van 1745 jaar (ook gehuwden), die lichamelijk zoowel als geestelrjk goed ontwik- keld zijn en zich geheel kunnen geven aan de eischen, die de opleiding hun stelt, kunnen zich bij de genoemde adresaen vervoegen, teneinde gekeurd te worden. Bjj de onderzoekingen worden ook alle ge- vraagde inlichtingen verstrekt met betrek king tot de verzorging der familieleden enz. De aandacht wordt erop gevestigd, dat voor de vrijwilligers, die om bepaalde redenen in Nederland moeten blijven, de mogelijkheid bestaat, hun dienst te doen bij de landwacht Nederland of bij het wachtbataljon in Amers- foort. Tijdens deze keuringen kunnen zich ook diegenen melden, die tot de Germaansche-S.S. in Nederland willen toetreden! Personen tusscben 18 en 35 jaar, die aan- meldingsplichtig zijn voor den Arbeidsinzet, kunnen zich eveneens op een der keurings- dagen op onderstaande adressen aanmelden en worden gedurende him verhintenis bij een der Wovengenoemde onder^eelen, van den arbeids inzet vrijgesteld. 19.5.43 815 uur Groningen, Concerthuis, Poelestraat. 20.5.43 8-15 uur Leeuwarden, Huize Schaaf, Breedstraat. 21.5.43 815 uur Amsterdam, School Iepenweg 13. 22.5.43 815 uur Utrecht, N.V. Haus, Oudegracht 245. 23.5.43 815 uur Amersfoort, Pol. Durch- gangslager, Leusderweg. 24.5.43 815 uur Den Haag, Cafe ,,Den Hout", Bezuidenhoutscheweg. DOODVONNISSEN IN NOORD-AFBIKA. j Naar het D. N. B. uit Tanger meldt, zouden j door den krp°-sraad, ingesteld door Giraud, 6 ambtenaren. die de regeering te Vichy ge- trouw zijn gebleven, ter dood veroordeeld zijn. BOMAAN-VAL OP BORDEAUX. Bij een door Britsche vliegtuigen uitgevner- den homaanval op Bordeaux zijn 206 personen gedood en 300 gewond. ZWITSERSCH GEBIED GESCHONDEN. Naar uit Bern wordt gemeld, hebben weer Britsche vliegtuigen zich boven Zwitsersch rechtsgebied bewogen. DUITSCHE VLIEGERS BOVEN LONDEN. i Snelle Duitsche gevechtsviiegtuigen hebben, naar D.N.B. meldt, den geheelen nacht van 16 op 17 Mei boven Londen gevlogen. In de aan- j gevallen doelen ontstonden groote branden. - Twee eigen vliegtuigen worden vermist. De vijand ondemam in den afgeloopen nacht storingsvluchten boven Noord-, Midden- en West-Duitschland. De bevolking leed verlie zen. Volgens de voorloopige beriehten. werden 4 der - aanvallende bommenwerpers neerge schoten. Zondagmiddag verschenen afzonderiijke Britsche en Amerikaansche jachtvliegtuigen boven het bezette gebied in het Westen. Vol gens de tot dusverre ontvangen beriehten werden daarbij door Duitsche jagers 4 vijan delijke vliegtuigen neergeschoten, waaronder 3 Amerikaansche van het type Thunderbold. AMERIKANEN LANDEN OP ATTOE. Naar het Japansehe hoofdkwartier bekend maakt, zijn op 12 Mei sterke Amerikaansche troepeneenheden op het eiland Attoe. van de groep der Aleoeten, geland. Op -het oogen- blik wordt daar fel gestreden met de Japan sehe bezettjngstroepen. Het "komt voor, dat personen hun persoons- bewijs laten fptografeeren, ten einde de foto's als bewijsstukken voor onderscheidene doel- einden te laten dienen. Van de zijde der R-ijks- inspeCtie van de bevolkingsregisters wordt er evenwel de aandacht op gevestigd, dat inge- volge het bepaalde bij, artikel 2, lid 4 van het besluit persoonsbewijzen, 'het gebruik van het model van het persoonsbewijs voor andere doeleinden dan bij of krachtens dit besluit be- paald, zoomede het nadrukken, doen nadruk- ken of anderszins namaken of doen namaken van een zoodanig model is verboden. Bij het fotografeeren of het laten fotogra- feeren van persoonsbewijzen kan men dus het gevaar loopen, zich voor den rechter te moeten verantwoorden. BUHGEMEESTERS ONTSLAGENh Bij besluit van den commiss'aris-generagl voor bestuur en justitie zijn onmiddellijk in- gaand ontslagen: A. J. M. van'der Ven, als burgemeester van Wijk bij Duurstede; Mr. L. R. J. Ridder van Rappard, als burgemeester van Gorinchem; G. C. Bos, als' burgemeester van Heiloo; Mr. A. G. A. Ridder van Rappard, als burgemeester van Olst; J. Bleeker, als burgemeester van Dordrecht; J. B. V. M. J. van de« Mortel, als burgemeester van Noord- wijk en M. C. Sjezen, als burgemeester van Vlaardingen. EEN NIEUVV BANKB1L1ET VAN 10 GULDEN. Blijkens mededeeling van de directie der Nederlandsche Bank zal binrienkort een nieuw bankbilje't van tien gulden .in omloop worden gabracht, dat naast de thans gang- bare biljetten van deze waarde zai circulee- ren. .Voor nadere bijzonderhedenword verwezen naar de betreffende officieele puiblicatie. AANMELDING VOOR DEN ARBEIDSINZET. Bedrijfsleiders verantwoordeljjk gesteld. Betreffende de aanmelding voor den ar beidsinzet wordt van bevoegde zijde. de aan dacht er op gevestigd, dat de bedrijfsleiders er de verantwoordelijkheid voor dragen, dat de onder hen geplaatste tot aanmelding ver plichte personen hun aanmeldingsplicht na komen. Vooral moet den in aanmerking komenden leden van het personeel- de noodige tijd ge- geven worden om zich persooniijK op net ar beidsbureau aan te- maiden. Er zal een be schikking wocden uitgevaardigd, volgens welke het loon doorhetaald moet worden. Voorts wordt de aandacht er op gevestigd, dat ieder misfbruik van de aanmeldingsfor- •mulieren onder de straflbepaiingen valt. Begin Juli vertrekt een corps van den Nederlandschen Arbeidsdienst naar Oost- lan'd, teneinde binnen de grenzen van het groot Duitsche rijk in N.A.D.-verband boscharbeid te verrichten. Gedurende den inzet, welke .vermoedelijk 3 maanden zal duren, blijven de vrijwilligers orider be vel van den commandant van den N.A.D., gekleed in de N.A.D.-uniform en vallen zij onder het straf- en tuchtrecht, dat in de N.A.D. van toepassing is. Voor het vertrek vindt nog een voor- opeiding plaats van ongeveer 4 weken te .Waterloo", Oud-Leusden bij Amers foort. Slechts voor hen, die reeds" in Men N.A.D. hebben gediend, is de mogelijk heid opengesteld zich hiervoor op te geven. Aantnelding kan tot,l Juni persoonlijk °reschieden bij de aanmeldingsbureaux, San wel schriftelijk aan den commandant van deh. N.A.D., stafafdeeling 7, Luy- benstraat 4042 te 's-Hertogenboscn. Aanmeldingen, welke na 1 Juni 1943 komen, worden ter zijde gelegd. Morgen, Woensdag 19 Mei 1943, moe ten zich alle in de maanden Juli en Aug.Donderdag 20 Mei 1943 de in Sept. en Oct.; Vrijdag 21 Mei 1943 de in Nov. en Dec. van het jaar 1921 geboren man- nJii overeenkomstig den op heden in dit blad gepu'oliceerden oproep op het be voegde arbeidsbureau, resp. bevoegde bijkantoor van 917 uur persoonlijk aanmelden, waarbij zij het ingevulde aan- meldingsformulier en de andere identi- teitspapieren en gegevens moeten mede- brengen. De distributiestamkaart moet medegebracht worden. De werkgevers zijn verplicht de tot aanmelding verplich te personen gedurende den "tijd die zij hiervoor noodig hebben van weik vrij te stellen en het salaris, resp. loon door te betalen, Aanmeldingsplichtigen en werkgevers maken zich strafbaar wan neer zij handelen in strijd met de bepa lingen der verordening of trachten deze te ontduiken. MEN BEGEVE ZICH BIJ LUCHTGEVAAR TEN SPOEDIGSTE.BINNENSHUIS. Ofschoon daarvoor reeds meermalen is ge- waarschuwd, blijkt het publiek nog niet voi- doende doordrongen te zijn van het gevaar, dat ook luchtgevechten veroorzaken. Men be- denke, dat de projectielen, die hoog in de lucht worden afgeschoten, hier of daar moeten neerkomen en hen, die zich op straat bevinden, treffen kunnen. Toc-h is de bevolking judst geneiga, als ze meenen, dat er luchtgevechten plaats hebben, naar buiten ,te Snellen om er naar te kijken. We lazen dezer dagen zelfs van een plaats, waar de mepschen naar de wallen rondom de stad liepen om van af een hooger standpunt een en ander beter te kunnen zienen natuurlijk ook meer gevaar te loopen. Zij werden dan ook door de politie verwijderd. Nog klemmender wordt het echter om bin- nenshuis te blijven of, als men zich op den openbaren weg bevindt, ten spoeclig.tte een schuilplaats of onderdak te zoeken, wanneer door de sirenes het sein van luchtgevaar is gegeven, aangezien zij, die in strijd met de bestaande bepalingen, zich in de open lucht blijven bewegen, alsdan ook in overtreding zijn. Zoo vernamen wij, dat in een plaats, waar zich dit dezer dagen voordeed, door de politie niet minder dan 45 personen werden bekeurd, en ham, in verband met de sinds 1 Mei j.l. ingetreden regeling, tetstond boeten werden opgelegd van f 3 tot f 5, die ook ter- stond moesten vereffend worden. BENOEMING K ANTON RECHTER. Bij besluit van den Secretaris-Generaal van het Departement van Justitie, dd. 11 Mei j.l., is benoemd tot kantonrechter te Terneuzen de heer Mr. P. W. C. C. M. van Meerwijk, advocaat en procureur te -'s-Hertogen.bosch/ GEWEgTESLDKE ARBEIDSBUREAUX. Er ztjn 13 gewestelijke»arbeidsbureau>: opge heven en hun gebied bij andere ondergebracht. Onder meer is dit het geval met het gewes- telijk Arbeidsbureau te Terneuzen, dat- voorts als bijkantoor' van Middelburg zal fungeeren, met "Sas van Gent, Hulst en Oostburg in Zeeuwsch-Vlaanderen. Aangezien alle gewes- telijke arbeidsbureaux in bijkantoren zijn sm- gezet, zal uit deze concentratie voor het pu bliek geen ongerief voortvloeien. DE TENTIELSOHOOL TE ST. JANSTEEN. De burgemgpster van St. Jansteen heeft naar het D'bl. van N.-Br. meldt, een comnrssie van toezicht op de nieuwe Textielsehool aldaar samengesteld. Tot leden dier comnussie zijn benoemd de heeren: E. A. van Dorsselaer te Hulst, R. F. S. Lansu te Nieuw-Namen, L. J. M. Stroecken tf Hulst, F. Jacobs te Sas van Gent, F. J. Mol te St. Jansteen L. J van den Broeck te Nieuw-Namen, R. V. L. Marckx te St. Jansteen, G. F. P. -<-an der Peijl, vborzitter dei" Kamer- van Koophandel en Fabrieken in Zeeland te Terneuzen, G. Goossens, bestuurs- raad der provincie Zeeland te Sas van Gent.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1943 | | pagina 1