ABD/JS/ROOP NOBLITO OFFICIEELE MEDEDEELINGEN Officieele Landbouwrnededeelingen ItHUNCH EN Burgerlijke Stand Gemengde Berichten DOUWE EGBERTS Verrcoek aan gebruikers van KOOLRAPEN VOOR VEEVOEDER. verduistering. voor de provincie Zeeland draineerbuizen. AKKER'S D. VAN DER MEER. T. VAN DER MEER DUERENCK. CHR. NAT. SCHOOL AXEL, THEESURROGAATTABLETTEN komt echte thee nabiil m Giasschaarschte bemoeilijkt de levering van Uw geneesmiddelen.Geeft daarom Uw ledige Kruschenflesch met deksel terug aan Uw Apotheker of Drogist en U ont- vangt daarvoor resp. 5, 3 of 2 cts. p. fl< Kruschen word! uitsluitend verkoeht In de bekende gele verpakking. een deel der distrilmtiegoederen tracht achter te houden en hierdoor soms extra winsten will maker. Dat dit niet ten onredhte geschiedt, bewijst het geval van den boter- en mellk- handelaar C. J. Roos, Noorderboerenvaart 5, Enkhuizen. Roos, die reeds eerder wegens melkvervalscliing, prijsopdirijving van boter en bet ikarnen van fraud uleus betrokken melk was ^everbaliseerd, had1 bij' een controle, ige- houden1 op grand van een bij de politie binnenf- gekomen klaoht, 16 pakjes boter in zijn winkel. In de half pond pakjes ontibrak van 10 tot 24 gram. In de twee aanwezige ponds- pakjes 27 en SO gram. Roos had dte pakjes opengemaakt en er wat afgenomen „omdat er wej eens paikjes bij waren, die meer dan het vereisehte gewieht bevatten". De 'boter ver- dween' in den eigen boterpot. Daar Roos een behoorlijk inkomen heeft en over eenig kapitaal beschikt, werden hem deze onder alle omstandigheden zeer laakteare .raktijken extra aangerekend. Hij weid in .ooger beroep met 1500 beboet en betaalde 1000 proceskosten. Bovendien moet hiji zijn zaak twee jaar sluiten' en mag gedurende dien trjd zijn beroep niet'oiitoefenen. met hartstochtelijke haast bij elkaar schraapte wat hij van de stoep deed suizen. Er was juist een paartje getrouwd. De jon- gelieden hadden, waarschijnlijk na een ont- roerende toespraak van den heer Meyer, het gemeentehuis verlaten. Maar de familie Wil de het jeugdige paar niet maar zonder meer het moedlijike en gevaarvolle huwelijksleven laten ingaan. Toen de van vreugde stralende eohtelieden het gebouw verlieten strooiden de bruidsmeisjes met plechtige gebaren rijst op de stoep am de jong getrouwden naar het oude gebruik een gelukkig en vruchtbaar huwe lijksieven te venzekeren. Na door dezen ouden ritus voor "t verdere leven veilig te zijn gesteld, trok de bruidpgom met z'n bruid naar de kerk aan den overkant, om het huwelijk te laten inizegenen. Het strooisel bleef achter, tot ontstemming van den deftigen toode, die zooals bij zijn vak betaamt, ten zeerste is gesteld op orde, net- hedd en een schoone stoep.. Met zijn bezem bezorgde hij een aantal marktbezoekers een in dezen distributietijd zeer begrijpelijk intense vreugde. Die vreugde was overigens kort van duur. .Want toen de eerste opwindi-ng wat gezakt en de ibult bij handen vol in de afge- zette hoeden was gedeponeerd, bleek dat men heel kleine snippertjes bordpapier had vev- zameld. De vruchtbaarheidsritus was met kunstrijst verricht. Als nu maar geen surro- gaat-kindertjes geboren worden... (Het Volk.) h< WEDSTRIJDPROGRAMMA VOOR ZONDAG. (Door den N;V.B. zijn o.m. 'de volgende wed- strijden vastgesteld: Tweede Klasse E: De ZeeuwenGoes; Bres- ken®Dosko; AllianceMiddelburg. Derde Klasse Ni: Terneuzen 2Aardenburg; Clinge—RCS 2; Schoondijke—IJzendijke. Terneuzen 2—Aardenburg. In de Derde Klasse blijft de strijd om de eerste piaats onvermindlerd voortduren tus schen Axel en Aardenburg en ziet het er wel naar uit, dat pas in den allerlaatsten-wedstrijd de besiissing hieromtrent zal vallen. Aarden burg heeft momenteei nog de beste kansen ■maar moet daarvoor de beide partijen, die zij bij Axel achterstaat, winnen. Of dit haar gelukken zal is echter de vraag en daar de Terneuzensche reserves den laatsten tijd beter op dlreef zijn gekomen, kan men er van op aan dat Aardenburg het bier riiet gem aki- kelijk zal krijgen. Het is voor Terneuzen 2 den laatsten wedstrijd in deze competitie en is iin haar afdeelinv ae eerste ploeg die het sei- zoen gaat besluiten. Daar Axel „vrij" is en deze wedstrijd voor haar van groat belang is, zal er van die zijde wel flink bezoek te wachten zijn, zoodiat het vermoedelijk druk zal worden op het terrein van Terneuzen. HAAR KIND VERMOORD. De politie .te Dordrecht heeft gearresteerd de 20jarige mejuffrouw J. v. D., die er van wordt verdacht in November j.l. haar pasge- ibocren kind in een kast in haar woning te heb ben verstopt en het verder aan zijn lot te heb- ben overgelaten. Vorige week, toen zij afwe- zig was, vond een van haar hiuisgenooten, die toevallig in de kast moest zijn, het in verre staat van ontbihddng verkeerende lijkje. Zij bekende, nadat zij door de politie was aange- houden, dat zij; het kind onmiddellijk na de ge- boorte in de kast had gestopt. Om het gehuil te verhinderen had zij. het een papieren prop in het mondje gestopt met als gevolg, dat het gestikt was. WASCIHGOED GESTOLEN. De politie te Delft heeft 5 personen wegens diefSital op groote schaal van bij Delftsche wasscherijen in de wasch gegeven goederen. in arrest gesteld. De wasscherijknedht, de 20- jarige de W. en de 30jarige P., beiden uit Delft, hadden zich bij herhaling aan diefstal schuldig gemaakt en het aantal gestolen goe deren zooals iakens, sloopen enz. beliep ten slotte een totaal van bijna 1000 stuks, Deze goederen werden vepkocht aan den 40jarigen van B. te Delft. Twee Rotterdaminers, vader en zoon M., zijh ter zake van heling opge- .slofen. DIEFSTAL VAN LEVENSMIDDELEN. De laatste maanden werden in de wijk Duindorp te Sdheveningen tal van inbraken gepleegd in levensmiddelenwinkels van De Gruyter, Hus en van Simon de Wit. Het laat ste bezoek, op 4 Maart, gold een zaak aan den Westduinweg, waar 12 balen suiker van 50 kg elk en 450 pakjes boter werden ontvreemd. De recherche heeft vier personen aangehou- den, die bekenden deze inbraken te hebben gepleegd. De budt, w.o. groote hoeveelheden boter en suiker en ook vleeschwaren, werd aan een vasten afnemer verkocht, een 35- jarigen groentenbandelaar. Alles bij1 elkaar betaalde hij f 8000. Bij afnemers konden nog 150 kg suiker en 150 pakjes boter in beslag worden genomen. VLUCHTENDE INiBREKER DOOR PISTOOLSOHOT GEWOND. Twee agenten, die op de Geldersche Kade te Amsterdam surveilleerden, zagen drie man- nen bezig met huisraad uit een woning te halen. Het ongewone tijdstip wekte argwaan. Toen men poolshoogte ging nemen, sloeg een der mannen op de vlucht. In de Oudekennis- steeg trok de achtervolgende agent zijn pis- tool en na herhaalde vergeefsohe sommatie om te blijven staan, kreeg de vluchteling een schot in den rug. De man, een 18jarioe groen- tehandeiaar werd zwaar gewond naar het Btanengasthuis gebraeht. De beide andere in- brekers werden gearresteerd, evenals een buffetjuffrouw, die dlen dieven een tip had gegeven. JAOHT OP EEN JUWEELENDIEF. Bij den juwelder P. KLaassen te 's Hertogen- bosch, waar eenige weken geleden voor 20 duiaend aan briljanten en goud is gestolen, vervoegde zieh Maandagmiddag een kleurling, die eenige rinigen wensohte te zien. De ma.i kon echter geen keus maken en zeide nog eens terug te zullen komen. Toen hij hij de deur was,merkte de winkeljuffrouw, dat er een zeer kostibare briljanten ring verdwenen was. Zij riep den man na en vroeg hem den ring terug. De man rende de straat op, ach- tervolgd door het meisje, dat de huip der voorbijgangers inriep. Ben kordate iuffrouw, die juist op.de fiets passeerde, reed Sen vluch teling achtema en slaagde er in de mare- chaussee te waarschuwen, die den hollenden dief arresteerdc. Het bleek een hotelemploye uit Rotterdam te zijn die in financieele moei- hjfcheden verkeerde en daardoor tot zijn daad was gekomen. Geboeid is de man naar het politiebureau gebi'aclht en opgesloten. De ring is b5' foudlleering op hem gevonden, „RIJST" ZONDER BON. De wandelaar, die dozer dagen zoo om- .'1 reeks half jwaalf het Amhemsche ge meentehuis passeerde, zag tot zijn verhazing emkele vrouwen en een paar mannen pp huh knieen over de straatsteenen voor het gebouw krudpen. Op de stoep stond de keurig zwart- gerokte bode van het gemeentehuis. die met een groote 'bezem de eerbiedwaardige, blauwe steen aan het vegen was. Bij iedei-e zwaai van ziin ve^er ging er een juichkreet op on der de kruipende schare dan zijn voeten, die CLEVGE. Huwehjks-aangiften. 1 Febr. Franciscus Ferket, oud 23 j., jm. en Elisabeth de Keijzer, oud 20 j., jd. 12 Febr. Hubertus Joannes de Caluwd (van De Klinge), oud 21 j., jm. en Maria Margariette Vercauteren, oud 17 j. jd 15 Febr. David Hageman, oud 39 j., jm. en Maria van den Heuvel (van Hunsel), oud 35 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 5 Febr. Victor Joseph Franckaert, oud 33 j., jm. en Elisa Eleonofa de Puysseleyr, oud 29 j., jd. 19 Febr Erniel Jonkers, oud 23 j., jm. en Maria Mar- garetha de Cock, dud 2)1 j., jd. Geboorten. 5 Febi-. Richai d, z. van Bernar- dus Ludovicus Pilaet en van Josephina Wdl- laert. 12 Febr. Vera Augustina Edmond, d. van Honore van der Heijden en van Maria Klippelaar. Annie, d. van Joseph Leon Smet en van Elisabeth Vereecken. 28 Febr. Marcel, z. van Rumondus de Cook en van Josephina Wmiaert. Dverlijden. 21 Febr. Petrus Fi-anciscus Melsen, oud 80 j., echtg. van Silvia Camilla jan Overloop. 22 Febr. Petrus Theodorus Kindt, oud 58 j., echtg. van Pelagia Ida Rom- bout. GRAAI7W. iHuwelijks-aangiften. 11 Febr. Josephus Franciscus Dobbelaar (van Westdorpe), oud 30 j., jm. en Angela Rosalia Penguet, oud 29 j., jd. 24 Febr. Elion Petrus Hubertus Bmans (van Sas van Gent), oud 23 j., jm. en Elza Paulina Johanna Heijens, oud 21 j., jd. 25 Febr. Alphonsus Crombeen (van Vogelwaar- de), oud 26 j., jm. en Irena Paulina Goos- sens, oud 22 j., jd. 26 Febr. Petrus Joseph Boenne, oud 31 j., jm. en Leonia Maria d'Hert oud 34 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 23 Febr. Albert Petrus de Bruijn (van Hontenisse), oud 29 j. jm. en Maria Rosalia Schelfthout, oud 32 j. jd. Joseph Emericus Aloijsius Suij (van Koe- wacht), oud 28 j., jm. en Martha Maria Poppe, oud 27 j., jd. Geboorten. 15 Febr. Arthur Jacobus, z. van Karel Lodewijk Heije en van Bmelie Philome- na Serie. 16 Febr. Margaretha Gijsbertus Mathilda, d. van Josephus Theodorus Hoof- man en van Bertha Catharina Schelfhout. HONTENISSE. Huwelijks- voltrekkingen25 Febr. Albert M. J. M. Kieboom, oud 33 j. en Paula J. van Goeye (van De Klinge, B.), oud 29 j. 27 Febr. Johan Smit (van Amsterdam), oud 28"j. en Louisa C. Joos, oud 18 j. Geboorten. 20 Febr. Annie M., d. van Eduar- dus Baart en van Liza E. Joos. 26 Febr. Paul, z. van Petrus J. Baart en van Mathilda van Geersdaele. Overlijden. 15 Febr. Alphonsius van Hecke, oud 85 j., wedn. van Cornelia de Danschutter. 16 Febr. Maria M. Voet, oud 72 j., d. van Jan F. en van Maria M. Neve. SAS VAN GENT. Huwelijiks-aangiften. 2 Febr. Philemon Johan van Hulle, oud 22 j. en Marie Jos<5 van Ham, oud 21 j. 6 Febr. Prosper Robert Joannes Haers (van Assenede), oud 36 j. en Emerence Prudence Sells, oud 31 j. 8 Febr. Jacobus Anthonie Jurrij' (van Hoek), oud 20 j. en Francina Stephanie D'haene, oud 17 j. Arie Johannes Schakel, oud j. en Grietje Bosch, oud 24 j. 9 Febr. Gerard Albert Roe- giers (van Assenede), oud' 20 j. en Eugenie Augustina Vergauwen, audi 21 j. Willem Hen- l(jders uitsluitend op Woensdag worden aan- gevoerd op het abattoir te Middelburg. De onkosten (vervoer) zijn voor rekening van den eigenaar. V EEREGISTR ATIE De aandacht wordt erop gevestigd dat in het nieuwe genummerde vecboekje op biz. 1 in kolom C de voorradige runderen, varkens, schapen en paarden moeten worden inge- schreven door den veehouder zelf. Dit dienen dezelfde aantallen te. zijn, als vermeld op de in deze week inigevulde registratiekaarten naar den toestand op 7 Maart j.l. VEE&OEKJES. De veehouders die gedurende het jaar 1942 een veeboekje hadden, zijn verplicht dit tooekje in te leveren bij den PI. Vertegenwoor- diger en wel voor. 28 Maart a.s. 'Het nieuwe boekje 1943 moet eveneens worden overge- legd doch kan na controle weer worden mede- genomen. 'Bij niet voldoen aan deze verplichting zul len beide boekjes door den C.C.D. worden op- gehaald en onder berusting blijven van den PI. Vertegenwoorddiger. Het is alsdan niet rnogelijk eenige nandelinig te verrichten zon- dter eerst naar den PI. Vertegenwoordiger te gaan. SCHAPENiMERKEN. De geheele schapenstapel zal in de eerst- volgende weken gemerkt moeten wordten. Per aangebracht merk is een bedrag van 25 cent verschuldigd direct aan den merker te vol doen. Teneinde de merking vlot te doen ver- loopen worden de groote schapenhouders (kuddehouders) verzocht met den PI. Bureau- houder overleg te plegen omtrent den datum waarop de schapen gemerkt zullen worden. Het vervoerverbod van schapen blijft tot nader order van kracht. 'In dit verband wordt er nog eens nadruk- kelijk de aandacht op gevestigd, dat bij een eventueelen schapenaanslag de leverings- plicht wordt gelegd op den oorspronkelijken eigenaar. Er kan dan ook geen rekening wor den gehouden met zgn. ,,verkochte doch nog niet geleverde schapen". H UISSLACtHTING. Per 31 Maart a.s. eindigt het huisslach- tingsseizoen voor varkens. De aanvragen voor een huisslachting kunnen .door den PI. Ver tegenwoordiger slechts geaccepteerd worden tot en hnet 17 Maart a.s. Deze maatregel is noodzakelij'k met het oog op een gelijkmatige werkverdeeling. Men zal in de laatste 2 we ken van Maart* dan ook genoegen moeten nemen met een door den P.B.H. bepaalden slachtdatum. EMELTENBESTRIJDING. Dit jaar zullen geen onvermengde zemelen beschikbaar gesteld worden, doch alleen een mengsel bestaande uit zemelen, vergift en kleursel. Belanghebbenden dienen hiervan wel nota te nemen. Het mengsel wordt alleen verstrekt ten be- hoeve van -perceelen wellke door emelten zijn aangetast, met als norm max. 25 kg per ha. In twijfelgevallen zal men een verklaring van den assistent van den Rijkslandbouwconsulent moeten overleggen. De bestelbonnen kunnen worden aangevraagd bij, de PI. Vertegenwoor- digers met ingang van 15 Maart a.s. De ver- giftigde zemelen zullen op bon verkrijgbaar zijh bij den veevoederbandel. BIJZONDERE TUINBGUWTEELT- VERGUNNING. De aandacht wordt er nogmaals op geves tigd dat alle aangevraagde Bijzondere Tuin- bouwteeltvergunning wordt toegewezen. De definitieve teeltvergunning kan pas later aan aanvragers worden toegezonden. Telers van koolrapen mogen deze zonder nadere toestemming aan hun vee vervoederen, dus ook de koolrapen, die voor menschelijke consufhptie geschikt zijn. Om koolrapen voor veevoeder te mogen verkoopen, moet men zich tot een veiling wen- den. Vanwege de veiling wordt dan ter plaatse een onderzoek ingesteld. Alleen voor de minderwaardige kwaliteit en de rapen met een stukgewicht van minder dan kg wordt vergunning verleend om voor veevoeder te verkoopen. Daar er nog een zeer groot kwantum kool rapen in oris land aanwezig is, worden de telers geadviseerd, nu het vee nog in de stal- len, staat, am zooveel rnogelijk de koolrapen te vervoederen. 'De wnd Prov. Voedselcommissaris voor Zeeland. LANDBOUWWERKTUIGEN. De aandacht van de zeer vele aanvragers om landbouwwerktuigen zij er op gevestigd, dat het aantal aanvragen zeer ver het be- schikbare contingent overtreft. Speciaal de aanvragen om een koopyergunning voor een ddn- en tweescharige wendploeg zullen, hoe- wel de beoordeeling hunner aanvrage overi gens gunstiv is, in overgroot aantal onbe- handeld moeten blijven; ook met de meeste dri'k Jansen (van Terneuzen), oud 22 j. en aanvragen om een koopvergunning voor an- Maria Emma Velleman, oud 20 j. .11 Febr. Hubrecht Jan de Bliek, oud1 31 j. en Hendrika Alida Stouthamer, oud 28 j. 15 Febr. Willem Oliemans, oud 25 j. en Marie Maria Belleghem, oudl 23 j. 22 Febr. Jacobus van den Broecike (van Schoondijke), oud 22 j. en Louise Gae- lens, oud 2,1 j. Huwelij'ks-voltrekkingen. 6 Febr. Edmond Jules Marie Vandenbroeoke (van Koawaoht), oud 30 j. en Christina Maria' Kousemaker, oud 30 j. 9 Febr. Bernardtus Hendrikus Gerardus Mulder, oud 29 j. en Julma dementia Willaert, oud 24 j. 16 Febr. Hen- drik Pieter Aarnouidlse, oud 34 j. en Irena Albertina Dullaert, oud 27 j. 18 Febr. Phile mon Johan Van Hulle, oud' 22 j. en Marie Jose van Ham, oudl 21 j. 20 Febr. Edgard Franciscus Petrus Obrie, oud 27 j. en Ger- maine Angele Mihnebo, oud 21 j. 25 Febr. Arie Johannes Schakel, oud 28 j. en Grietje Bosch, oud 24 j. Hubrecht Jan de Bliek, oud 31 j. en Hendrika Alida Stouthamer, oud 28 j, Willem Hendrik Janisen (van Terneuzen), oud 22 j. en Maria Emma Velleman, oud 20 j. 26 Febr. Prosper Robert Joannes Haers (van Assenede), oud 36 j. en Emerence Prudence Selis, oud 31 j. Geboorten. 1 Febr. Johan Camill'e, z. van Octaaf August Ohrie en van Anna Catharina Pieters. 2 Febr. Amanda Catharina Maria, d. van Josephus Johannes Claessens en van Johanna Hendrica van Melen. 8 Febr. Geor gette Hendrika, d. van Petrus Tak en van Hermina Serldcia van der Steen. 11 Febr. Freddy Emile, z. van Alfons Martha Rom- baut en van Philomena Prudentia Augusta Beaurain. 24 Febr. Henkie Philemon Mar guerite, z. van Andre Samijn en van Martha Maria van Remoortele. 25 Febr. Marie Adelaide, d. van Henricus Franciscus Van den Bossche en van Maria Delphina Beijens. Overlijden. 21 Jan. Elisabeth Seraphina Louisa Voerman, oud 1 j., d. van Robert August en van Elisabeth de Nijs (overl. te Wassenaar). 4 Fgbr. Johannes Petrus Bos- man, oud 86 j., echtg. van Anna Maria War- rels. 17 Febr. Stefani IJsebaert, oud 88 j., echtg. van Charles 'Louis Wlauters. 18 Fetor. Marie Th6re.se Remerij, oud 17 d., d. van Michiel Leon en van Maria Augusta Coleta ■Vercauteren (overl. te Terneuzen). 25 Febr. Klaas Pieter Uit den Boogaard, oud 62 j., echtg. van Wiihelmina Tanneke van de Putte. Tot 14 Maart moet verduisterd worden van des avdndis 18.34 uur tot des morgens 7.08 uur. Eerste kwartier: 18 Maart. Voile nman: 21 Maart. T.B.C.-RLNDEREN. 'Het komt nog wel voor dat open-lijders op de gewone »rayonmarkten worden aangevoerd. Dit is verboden. In Zeeland kunnen de open- dere landbouwwerktuigen zal dit° het geval moeten zijn. Aan de betrokkenen wordt ern- stig in overweging gegeven geen aanvragen om een landbouwwerktuig in te dienen wan- neer dit niet zeer noodig is. Kan een werk- tuig nog eenigszins gerepareerd worden dan ga men daartoe over en wachte niet op een koopvergunning, waartoe in zoo'n geval toch niet kan worden geadviseerd. Herhaaldelijk tolijkt me, dat vele aanvra gers de meening zijn toegedaan, dat koopver- gunningen door mij worden uitgereikt. Zulks is niet het geval; mijn bemoeiingen bepalen zich uitsluitend tot het uitbrengen van ad- vies aan den Inspecteur van den Landbouw, terwijl tenslotte de koopvergunningen worden uitgereikt door het R.V.O. Bureau Grond- stoffen te Den Haag. Wanneer eenmaal een aanvrageis inge- diend, wordt deze door een mijner assistenten onderzocbt. Correspondentie hierover met mijn bureau haalt in den regel niets uit; men beperke dit daarom tot het uiterste. Aan de vele aanvragers om draineerbuizen zij: medegedeeld, dat mij voor het tijdvak 15 Januari tot 15 Februari practisch geen con tingent is verleend. Voor het tijdvak 15 Febr. tot 15 Maart heb ik de beschikking gekregen over 100.000 draineerbuizen, die om bepaalde redenen alleen mochten worden besteed voor aanvragers uit O. Zeeuwsch-Vlaanderen. On het oogenblik liggen nog- aanvragen voor veel meer dan 1 millioen buizen te wachten, zoo- dat het niet verwonderen moet, wanneer nog geen bonnen werden ontvangen. Ook in dit geval is het weer het Bureau Grondstoffen dat de bonnen uitreikt. 'Wanneer mij geen contingent ter beschik king wordt gesteld is het onmogelijk de aan vragen te behandelen. Correspondentie hier over late men aohterwege. Iedere aanvrager wordt zooveel rnogelijk naar volgorde afge- werkt, met dien verstande evenwel, dat aan verzoekers, die grasland hadden gescheurd dat gedraineerd moet worden, wel eejis voor- rang is verleend. De aanvragen die zijn inge- diend /blijven geldig en zullen t.z.t. worden afgewerkt. De Productiecommissaris voor Zeeland* GARANTIEPRIJS SUIKERBIETEN. Het Hoofdbedrijfschap voor Akkerbouw- producten deelt mede, dat de garantieprijs voor suikerbieten, oogst 1943, is vastgesteld op f 24,per 1000 kg; de prijs voor groene cichoreiwortel is vastgesteld op f 21 per 1000 kg. p INLEVERING BONNEN „BOTER 10". In afwlking van het ""een dezer dagen werd gepubliceerd. wordt er met nadruk de aan dacht opgevestigd, dat de plaatselijke distri- butiediensten de bonnen ..Boter 10" in piaats van na 19 April na 19 Maart 1943 niet meer zullen inwisselen tegen toewijzingen. VERHOOGING SGHEURPREMIE. De Regeeringscommissaris voor de Bodem- pioductie maakt bekend, dat de verhooging der scheurpremie met 100 per ha, welke zal worden uitgekeerd aan hen, die winterkool of winterraapzaad hebben verbouwd en ge oogst boven de verpliohte oppervlakte van deze gewassen, ook zal worden uitgekeerd indien en voor zoover de telers hun aardappel- verbouw ten opzichte van 1941 uitbreiden Telers op zand-, loss-, dal- en veengronden, die in piaats van verplicht te telen zomer- oliezaden aardappelen verbouwen, ontvarugen echter over de uit dien hoofde met aardappe len bebouwde oppervlakte geen verhoogde premie. Maatregelen zijn in voorbereiding om boeren, die moeilijkheden zouden hebben met het rooien van aarda^nelen, te hulp te komen. ZELFVERZORGERSREGELING MELK. De Wnd. Prov. Voedselcommissaris voor Zeeland maakt Ibekendl, dat de kinderen be- neden de 14 jaar van niet inwonende vaste arbeiders, die onder de zelfverzorgersregeling voor mellk vallen, recht hebben op het nor male, voor kinderen vastgestelde burger- rantsoen. Voor de goede orde laten wij onderstaand ruogmiaals een opgave volgen van de rantsoe- nen, wellke voor zelfverzorgers zijn vastge steld. 1. 'Voor den veehouder zelf en diens inwo nende gezinsleden incL kinderen en in- wonend personeel 1 per persoon per dag. 2. Voor niet-inwonende vaste arbeiders, voor zoover deze ondter de regeling voor zelf- verzorgfers vallen en hun gezin 1 per persoon per dag, met dien verstande ech ter, dat de kinderen beneden de 14 jaar van deze niet inwonende vaste arbeiders recht hebben op het normale burger- rantsoen hetwelk voor kinderen is vast gesteld. De veehouders, die nog geen vergunning in hun bezit hebben of nog geen aanvraag hier- voor bij den PI. Vertegenwoordiger der V.V.O. hebben ingeddend om melk van de zelfverzor gersregeling aan vaste niet inwonende arbei ders te leveren, dienen deze vergiumning zoo spoedig rnogelijk doch uiterlijik voor 20 Maart a.s. bij- den PI. Vertegenwoordiger waaronder zij ressorteeren, aan te vragen. EIERENINLEVERING DOOR KIPPEN- EN/OF EENDEN'HOUDERS. Alle houders van kippen en/of eenden die voor hun dieren geen1 voedertoewijzing ont vangen, moeten dit jaar tusschen 15 Maart en 1 Juli 25 versche eieren met een ge wieht van ten minste 45 gram per st-uk per kip, of 25 versche eieren per eend afleveren aan een door of namens het Bedrijfschap voor Pluimvee en Eieren aangewezen verzamelaar. Van deze eieren moeten op 15 April ten min ste 7, op 15 Mei ten minste 16 en op 1 Juli 1943, 25 eieren per dier zijn ingeleverd. Het aantal in te leveren eieren zal berekend wor den naar het aantal van 7 op 8 Februari 1943 aanwezige hoenders en/of eenden (hanen en woerden inbegrepen. De bij een L.C.O. aangesloten pluimveehou- der die hun registratiekaart per 7 Februari 1943 hebben ingezonden, zullen vanwege den Provincialen Voedselcommissaris een kaart ontvangen waarop het aantal in te leveren eieren staat vermeld. De niet bij een L.C.O. aangesloten pluim- veehouders en de pluimveehouders die hun registratiekaart per 7 Februa'ri 1943 niet tij- dig hebben ingezonden, worden aangeslagen naar het aantal kippen, dat zij op grond van de eierleveranties van 1942 in 'hun bezit mo gen hebben, tenzij zij binnen 3 dagen bij den Plaatselijken Bureau-houder van het district waarin zij wonen een opgave van het aantal door hen op genoemden datum aangehouden kippen en/of eenden indienen, waarna hun een kaart als bovenbedoeld zal worden uitge reikt. Op deze kaarten moet de verzamelaar het aantal door -hem ontvangen eieren ver- melden, zoodat bij controle kan worden nage- gaan of aan den leveringsplicht is voldaan. Het niet in bezit hetotoen van een leverings- kaart ontslaat den pluim veehouder niet van den leveringsplicht. Pluimveehouders, die niet aan den leveringsplicht voldoen, zullen af- gezien van aaidere tegen hen te nemen maat regelen geen pluimvee rheer mogen aan- houden. Pluimveehouders die voor hun dieren een voedertoewijzing ontvangen worden er attent op gemaakt, dat voor hen een andere regeling geldt, waarover hun afzonderlijk be- rlcht wordt. VEHGUNNINGEN VOOR BIEZENVERWERKING. Met ingang van 10 Maart 1943 is het ver- werken van biezen slechts toegestaan indien dte verweriker, behalve de hem uitgereikte algemeene verwerkingsvergunining, tevens een speciale verwerkingsvergunning van de Onder- vakgroep Biezenmattenmakerijen en Biezen- sorteerderyen te Genemjuiden. gedateerd on of na 10 Maart 1943, heeft verkregen voor elke afzonderlijke hoeveelheid toiezen, welke hij verwerkt. EN wordt veroorzaakt door dat de slijmvliezen ontstoken zyn. Neem dan Abdtjsiroop, die de slijm doet loskomen. de hoestprikkel verwijdert. Vanouds beproefd by hoest, griep, bronchitis, asthma. 'sV/erelds beste Hoestsiroop PRIJZEN SUIKERBIETEN CICHOREIWORTELEN. De Gemachtigde veor de Prijzen maaki, in vervolg op het gepubliceerde teeltplan van den oogst 1943, bekend, dat dte garantie-prijs van suikerbieten van den oogst 1943 is vastgesteld op basis van f 24 per 1000 kg en de telersprijs van groene ciehoreiwortelen van den oogst 1943 op f 21 per 1000 kg. DE PRIJZEN VOOR AARDAPPELMESJES. De prijizen voor aardappelmesjes, groenten- mesjes e.d. moeten worden bepaald in aver- eenstemming met de Prijzenibeschikking 1940 no. 1, zoolang de belanghebbenden geen ver gunning hebben ontvangen tot het berekenen van hoogere prijzen. Ten gerieve van het publiek deelt de Ge machtigde voor de Prijzen mede, dat voor deze mesjes in geen geval meer dan 0,25 per stuk mag worden gevraagd of betaald. MESTCONTRACTVARKENS EN HUISSLACHTINGSVARKENS. In 1943 zal wederom aan hen, die voor het eerstkomende huisslachtingsseizoen varkens voor huisslaohting willen hestemmen, de ver plichting worden opgelegd een of meer mest- cantractvarkens aan het Vee- en Vleeschaan- koopbureau af te leveren. In tegenstelling echter met de in 1942 gel- dende regeling, waarbij, nadat het vereisehte aantal mestcontracten was afgesloten, voor de overige varkenshouders de verplichting tot het aangaan van een mestcontract verviel, zal in 1943 aan iederen huisslachter de eisch gesteld worden tot het leveren van een of meer mestcontractvarkens (met een levend gewieht tusschen 80 en 100 kg of wel, indien het een afgemeste zeug betreft boven 175 kg) aan het Vee- en Vieeschaankoopbureau, af- hankelijk van de groatte en samenstelling van zijn bedrijfeen enltele categorie zelfverzor gers, zooals de iandarbeiders en een beperkt aantal zeer kleine boeren en tuinders, zal van deze verplichting ontheven worden. Het to-taal aantal af te sluiten mestcon tracten zal verdeeld worden in twee series. Voor de eerste serie zal reeds thans kracht- voeder verstrekt worden en wel 200 kg in totaal, te verdeelen over 4 opeenvolgende dis- tributie-perioden, echter" onder voorbehoud, dat het desbetreffende varken reeds op het bedrijf aanwezig is. Voor de tweede serie mestcontracten zal verband met de moeilijke krachtvoeder- positie, deze toewijzing vermoedelijk pas na 1 September 1943 -verstrekt kunnen worden. Indien men echter reeds thans zonder kracht- voer een mestcontract van de tweede serie wil afsluiten, dan bestaat hiertegen geen be- zwaar. De betrokkene dient zich inzake het afslui ten van de mestcontracten te wenden tot zijn Flaatselijken Bureauhoud 6r, onder opgave van het aantal contracten en de maand van 'levering. Voor deze mestcontractvarkens zal boven den geldenden prijs een premie van 15,— per dier worden uitbetaald, indien aan de gestelde voorwaarden ten aanzien van de dflevering in de hiergenoemde gewichtsklas- sen en in de overeengekomen maand van af- levering is voldaan. Eerst indien de betrokkene het vereisehte aantal mestcontracten heeft afgesloten, zal hij een vergunning tot het aanhouden van een Fuisslachtingsvarken ikunnon aan vr ag*o n waarbij hij er rekening mede dient te hou- dat het levend gewieht op 1 November 1943 ten hoogste 150 kg mag bedragen, tenzij het een fokzeug betreft, welke voor huis slachting is bestemd. INLEVERING BONNEN „BOTER 10". Detaillisten in margarine en bak- en braad- vet dienen de van hun klanten ontvangen bonnen „Boter 10" zoo spoedig rnogelijk, doch uiterlijik Vrijdlag 19 Maart 1943 bij de plaatse- lijike distributiediiensten in. te leveren ter ver- krijgipg- van- toewijzinjgen. De gelegenheid tot mlevering bestaat met ingang van Don- derdag 11 Maart. De diensten ziullen voor de helft van het aantal ingeleverde rantsoenen margarine-toe- wyzingen, wel'ke uitsluitend recht geven op het koopen van margarine, uitreiken, en voor de andere helft van het aantal ingeleverde rantsoenen vettoewijzingen, waarvan de hnikerbovenhoek is verwijderd. Deze laatste toewijzingen geven- uitsluitend recht op het koopen van bak- en -braadvet. Rundvet zal daarop derhalve niet verkrijgbaar zijn. Indien het aantal bonnen „Boter 10", waar over de winkelier beschiikt, geen veelvoud van tien bedraagt, 'kan aanvulling tot een tien- voud geschieden met hetzij een of meer bon nen Boter 09", hetziji een of meer bonnen „een rantsoen margarine of vet". Met nadruk wordt er op gewezen, dat de distributiedden- stten na 19 April 1943 in geen geval nog bonL nieni Boter 10" ziullten inwisselen tegen toe- wyzingen. Adm.-Advertentiechef G. D. van der Peyl. Met blijdschap geven wij hiermede kennis van de ge- boorte van onzen Zoon ANTHONY DESIRE. J. DE ZEEUW, S. M. DE ZEEUW DE COOKER. Terneuzen, 10 Maart 1943. S-choolweg 2. Heden werd na een langdurig, doch geduldig lrjden, van oris wegge- nomen or-ze geldefde Man, Vader, Behuwd- en Groot- i ader, ABRAHAM LENSEN, in den ouderdom van 62 jaren. Uit aller naam, Wed. A. LENS-EN— DE BRyiJN. Terneuzen, 6 Maart 1943. Kazernestraat l'l. Getrouwd: J. DE RIDDE'R en B. MULLER. De Heer en Mevrouw DE RIDDERMULLER danken, mede namens we- cerzijdsche Familie, harte- lrjk vocr de vele blijken van belangstellin-g hij hun huwe lijk ondervonden. Terneuzen, 12 Maart 1943. Mede namens wederzijd- sche Familie betuigen wij bij deze onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling bij ons huwelijk ondervonden. W„ A. K. v. d. VLIES. A. E. v. d. VLIES— DIELEMAN. Kloosterzande, Maart 1943. Allen die iets te vorderen hebben van-, waarden onder zich hebben van-, iets ver schuldigd zijn aan- en borg- tochten hebben ten laste van den heer ADRIAAN DE KRAKER Rocuszoon, gewoond hebbende te Ter- I'euzen, Oud Zevenaarpolder P 123, en aldaar overleden 3 Maart 1943, worden ver zocht - hiervan opgave te doen ten kantore van Nota- ris J. FA-NOY te Axel. Ondergeteekenden betuigen hiermede hun hartelyken dank voor de zeer vele blij- - ken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Terneuzen, Noordstraat 27. Inschrijving nieujve leerlingen. Kinderen, die v<56r 1 April 6 jaar geworden zyn, kun nen als leerlingen worden opge-geven, liefst voor April, bij het Hoofd der school J. J. DE RIDDER, Pr. Hendrikstraat 17. 1883 1943. Zoo de Heere wil en zij leven, hopen op 22 Maart a.s. ADRIAAN DE FOOTER en MARIA DE FOOTER, hun 60-jarige Eehtvereeni- ging te her-denken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven, is de wensch van Hun dankbare Kiqderen, B-ehuwd- en Kleinkinotren. Axel, Magrette N 66.'

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1943 | | pagina 3