Dr, SCHILLING OFFICIEELE MEDEDEEUNGEN ABDIJSIROOP Officiaele Landbouwmededeellngen Sport Gemengde Berichten Burgerlijke Stand BiJKINK-em SUJMHOEST Advertentien v.v. TERNEUZEN Modevakschool ENSAID Bescherm a.s. moeders, geeft voorrang aan houdsters van kaarten van den Nederland- schen Volksdienst. VERDUISTERING. HET RADIO-PROGRAMMA ^^voor de provincie Zeeland AKKER'S sWerelds teste Hoest siroop LEENDERT HUBREGTSE LEENDERT HUBREGTSE G. VAN DE BERGE. J. VAN DE BERGE wegens ongesteldheid DINSDAG niet in GOES Terrein MOLENDIJK Competitie 3e Kl. N N.V.B. ZONDAG a.s. Aanvang 1 uur TERNEUZEN 2 tegen SCHOONDIJKE 1 Entree25ct KinderenlOct De KSIIe GENERATOR Sint-Anthonypolder Oud-Vogelschor- of Zuid-Westenrijkpolder Poelpolder VOETBAL. Temeuzen 2Schoondijke. Met tweede elftal van Terneuzen kriigt in de komende kamp een vrij behoorlijke kans zich weer wat meer los te werken van de Souiburgsche reserves, waardoor de smaad van 'de laatste plaats voor onze reserveploeg bespaard blijft. Sdhoondijke staat met 10 pun ter. uit 13 wedstrijden zeer zeker veilisr en zoo kan de toezoekende club zich zonder scbade bet verlies van beide punten verogrloven. maar of zij dit doen zal, is een tweede. Te Sdhoondijke verloor Terneuzen 2 md M, een uitslag die niets zegt voor de revanche partij die thans komende is. BreskensTerneuzen De beide Zeeuwsch-Vlaamsche 2e klassers komen voor de tweede maal tegen eikaax m bet veld en zal het er spannen, want 1 emeu zen heeft nog steeds te stnjden voor het vaarwel zeggen van de laatste plaats en Bre..- kens scliept er natuiurlflk een genoegen m om iedere bezoekende club met een nedertaa0 na^r huis t zenden. In Terneuzen wist Bres- S op bet kantje af (3-4) te winneni en zal het voor onze rood-zwarten een heele toei ziin om de rollen eens om te wisselen. Mis- sehien is Vrouwe Fortuna ditmaal wat meer aan de zijde van Terneuzen dan vonge week! WEEK ONVOORZICHTIGHEID MET EEN PROJECTIEE. Ben 5-jarig zoontje van de familie Blauw uit Alphen aan den Rijn speelde met een ge- vonden scherpe patroon. Deze kwam tot ont ploffmg met als gevolg, dat de jongen m de liesstreek emstig werd gewond. Op een rij- wiel werd hij naar den te Boskoop gevestigden ^.rts C. H. Flim vervoerd, waar hij m diens spreekkamer overleed. VIEK KINDEHEN BOOK ONTPLOFFEND PBOJECTIEL GF.DOOD. Zondagmiddag is onder de gemeente Her- kingen, op het eiland Goeree Overflakkee een proiectiel ontploft, waardoor vier kinderen werden gedood. De slachtoffertjes zijn dne kinderen uit het gezin van de Bruin van resp. 9, 12 en 14 jaar en een kind uit het gezm van Soldaat van 14 jaar oud. VERGIFTIGDE ZAAITARWE GESTOLEN. Uit een opslagplaats te Hoek van Holland is een partij van 30 kilo zaaitarwe gestolen. De politie deelt mede, dat dit zaaitarwe was, welke ontsmet was, met voor menschelijk gebruik zwaar vergift. Tegen het verhande- len van deze tarwe wordt kraohtig gewaar- schuwd. DE KOMEET. Ieder, schrijft de N. R. Crt., kent het ster- renbeeld „Groote Beer": de Benin" der Ouden of ook wel den Wag-en1'". Van de zeven hoofdsterren vormen er vier den bak van den wagen en drie den disseltooom. Zoek nu de drie iboomsterren, en volg dan met het oog de kant- lijn van den bak, die haaks op den dissel staat. Ongeveer halverwege die lijn, doch lets buiten den bak, vindt !gij de ikomeet. Zij is thans heel gemakkelijk waar te nemen met het bloote oog, als een wazige vlek. Men hekijke haar echter door een binocle. Dat is voor den leek de manier om een komeet het best waar te nemen. Maria Antoinetta Siis. 25 Febr. Frangois Jan, z. van Jan Ruben en Santina Wblfert. lOVerlijden. 10 Febr. Willem Mieras, oud 62 j., ecfatg. van Cathalina Geertruida Diele- man.' 15 Febr. Emilius Leonard van der Lin den, oud 60 j., echtg. van Maria Juliana de Bock. 17 Febr. Maarten Vinke, oud 87 j., wedn. van Adriana Haak. 19 Febr. Aarnout Pieter Freekenhorst, oud 75 j., ec'htg. van Pieternella 't Gilde. 25 Febr. Klaas Pieter Uyt den Bogaard oud 62 j. (van Sas van Gent), echtg. van Wilhebnina Tanneke van de Butte. HOEK. Huwelijiks-aang'iften. 1 Febr. Jan Mangold, (van Axel) oud 23 j., jm. en Aagje Hamelink, oud 19 j., jd. Geboorten. 8 Jan. Leuntje Catharina, d. van Gerard Tollenaar en van Tanneke Esther Tollenaar. 13 Jan. Magdalena Elizabeth, d. van Frangois Donze en van Willemina Maria Verbrugge. 23 Fetor. Catharina, d. van Dirk Adriaan Hamelink en van Fijgje Bakker. 24 Febr. Jan Cornelis, z. van Marinus Meertens en van Janneke Kervink. 26 Febr. Jozias, z. van Pieter van de Velde en van Santina Lou- rens. Overlijden. 17 Febr. Thomas Meertens, oud 69 j., wedn. van Maria Vinke. 28 Fetor. Le- vina Riemens, oud 78 j., wed. van Levinus de Blaeij. Zonsopgang 6 Maart, 7 uur 17 torn. Zonsondergang 6 Maart, 18 uur 26 min. Zonsopgang 7 Maart, 7 uur 15 min. Zonsondergang 7 Maart, 18 uur 28 min. Zonsopgang 8 Maart, 7 uur 13 min. Zonsondergang 8 Maart, 18 uur 30 min. Zonsopgang 9 Maart, 7 Uur 10 min. Zonsondergang 9 Maart, 18 uur 32 min. 6 Maart: Nieuwe Maan. 13 Maart: Berste Kwartier. Rijwielen en voertuigen moeten licht op hebben vanaf een half uur na zonsondergang tot een half uur voor zonsopgang. TERNEUZEN. Huwelijks-aangiften. 20 Febr. Pieter Ver- hage (van Retranchement), oud 23 j., jm. en Suzanna Cornelia van Pienbroek, oud 20 j., jd. 23 Febr. Willem van den Broeke (van 's Heer-Arendskerke), oud 24 j., jm. en Jaantje van der Pol, oud 25 j., jd. Geboorten. 19 Fetor. Jeanette Corry Geor gette, d. van Hilari Henri Sophie de Caluwe era van Johanna Celina Augusta Hamelink Owon. te Westdorpe). Maryke d. van Johannes van Strien en van Ebrina Anna Moggre. 20 Febr. Reinier, z. van Izaak Michiel de Lijzer en van Elizabeth Jacoba Harms. 21 Febr. Catharina Johanna d. van Jan Deij en van Catharina Frederika Leunis. Annie Martha Prudence, d. van Maurice de Caluwe en van Bertha Emma Maria van Troost (won. te Sas van Gent). 22 Febr. Henderikus Jan, z. van Henderikus Kievit en van Magdalena Meer tens. Ria Rosalia Benedictus, d. van Maurice Charles Louis Kamoen en van Mathilda de Vos (won. te Westdorpe). 24 Febr. Piet, z. van Jacobus Geensen en van Janneke Diele- rnan (won. te Axel). 25 Febr. Helmertje, d. van Jan Louw en van Antonia Ossewaarde. Gustaaf Franciscus Anthonius, z. van Antho- nius Josephus Florentinus Vantricht en van Jelletje Weijsenhom. Overlijden. 20 Febr. Franciscus Petrus Josephus de Jonghe, oud 46 j., echtg. van Bertha Maria Usebaert (won. te Westdorpe). Ada Johanna: van Krieken oud 59 j., d. van Gijsbertus Eliza en van Martinetta van Oud- gaarden, AXEE. Huweliiks-aangiften. 3 Febr. Willi Augus- tinus Klarisse van der Vlies (van Hontenisse) oud 22 j., jm. en Adriana Eugenie Dieleman, oud 21 j., jd. Josephus Franciscus Marie Lippens, oud 27 j., jm. en Adriana Maria Dhaemers (van Mendonk i((B.oud 24 j., jd. 11 Febr. Cornelis Jacob de Bruijne (van 's-Gravenhage), oud 25 j., jm. en Maria Ver- schelling, oud 28 j., jd. Eduardus Leopoldu de Moor, oud 28 j., jm. en Anna Apolonia Tieleman, oud 25 j., jd. 25 Febr. Jacobus Die leman, oud 21 j., jm. en Maria Magdalena Jansen, oud 21 j., jd. Kuwelijks-voltrekkingen. 25 Febr. Henricus Eduard Augustus Engels, oud 23 j., jm. en Bernardina Mathilda Maria Boitelle (van Veixlo)oud 26 j., jd. Cornelis Jacob de Bruijne (van 's-Gravenhage), oud 25 j., jm. en Maria VerSchellirag, oud 28 j., jd. Cornelis Smies, oud 26 j., jm. en Cornelia den Doelder, oud 25 j., jd. Geboorten. 6 Febr. Albert Abraham, z. van Richard Emiel de Smet en van Catharina de Pooter. 14 Febr. Cornelis Michiel, z. van Anthonij de Pooter en van Geertrui Verschei- ling. 17 Febr. Janna, d. van Cornelis Hofman en van Christina Maria Hamelink. 18 Febr. Maria, d. van Jacob Willem Simons en van Adriana Hollebek. 20 Febr. Gabriella Mar- garetha, <L van Florandus van de Vijver en INTERESSANTE GREPEN UIT HET PROGRAMMA VAN DEN DAG. Zaterdag 6 Maart. Erast. muz.: 10.30 u., Hilv. II, Wiep Zijl- stra, piano; 15 u., Hiiv. II, Concert^ebouwork., o.l.v. Paul van Kempen, m.m.v. Coy de. Groot, piano; Godsd. uitz.: Hilv. II, 10 u., morgenw., 14 u., godsd. lez. en kerk. nieuws, 22.10 u., avondw.; Voor de vrouw: 9.15 u., Hilv. II, ,.Moeder vertel eens wat van Adolf Hitler", boekbespr. door Dignate Robberts; Agrar. uitz.: 12.30 u., Hilv. II, visscherijkwartier; 18 u., Hilv. GDI, ,,Als ik het voor't zeg'gen had", door Dirk van den Hul. Zondag 7 Maart. Ernst, niuz.: 12.15 u., Hilv. I, Rott. kamer- koor, 14 u., Hilv. I, Concertigeb.-orkest; Godsd. uitz.: Hilv. II, 10.30 u., studiodienst, 22.10 u., avondw.; Gespr. woord: 11.30 u., Hilv. I, ,,De stem der SS" en ,,Neerlands stem van het front"; Voor de jeugd: 12.30 u., Hilv. II, „Een soldaat spreekt tot de jeugd"; Agrar. uitz.: 8.30 u., Hilv. I, Zondagochtendbesch. door pfrk v. d. Bospoort; Llchte muz.: 10.30 u., Hilv. I, ,,Zondiagmorgen zonder zorvgen"; Re portage: 17.45 u., Hilv. I, flitsen uit de her- denkingsibiieenkomst gehouden naar aanlei- ding van den stichtingsdag van den Ned. Omroep; Sport: 18.45 u., Hilv. I, sport van den dag. Maandag 8 Maart. Ernst, muz.: 18.30 u„ Hilv. II, Omroep- piano-trio; Godsd. uitz.: Hilv. II, 10 u., mor genw., 14 u., godsd. lez., 22.10 u., avondw.; Lichte muziek: 15.15 u., Hilv. I, gev. prog.; Sport: 7.50 u., Hilv. H, sportnieuws; Agrar. uitz.: 12.30 u., Hilv. II, op bezoek bij de fam. de Boer; N.S.B.-uitz.18.15 u., Hilv. II, de N.'S.B. antwoordt. Dinsdag 9 Maart. Ernst, muz.: 13 u., Hilv. I, carnavalsliederen uit de 16e eeuw; Godsd. uitz.: Hilv. H, 10 u., morgenw., 14 u., bijtoellez., 22.10 u., avondw.; (Agrar. uitz.: 12.30 u., Hilv. U, toespraak door den beer G. J. Ruiter, dir. gen. van den landb., tot de Ned. boeren; Gespr. woord: 13.30 u., Hilv. I, lezing door prof. Hans Merx over „Carnavalsvreugde en boetetijd in de muziek en beeldende kunsten"; Lichte muz.: 17 u., Hilv. I, prog, igewijd aan de carnaval-vierdag in Limtourg en Brabant; Voor de zieken: 15.30 u., 'Hilv. II, ,,Zonnestralen in ziekenzalen". VERPEIOHTE KOOLZAAD-/ BLAUWMAANZAADTEELT. Velen van hen, die een blauwmaanzaadteelt- plicht hebben schijnen niet te weten over welke oppervlakte ze het percentage land moeten berekenen, dat met blauwmaanzaad "moet worden beteeld. Zoo vragen zij zich af en dit is wel het voornaamste punt, ten aanzien waarvan er twijfel of onwetendheid heerscht of zij ook de uien en wijnpeen bp hun ,,toouwland" moeten rekenen. Indien het geen specifieke tuinhouwbedrij- ven betreft, moet dit inderdaad gebeuren. De desbetreffende bepaling luidt namelijk zoo, dat ook de grove tuinbouwgewassen in dit verband als „bouwland" worden beschouwd, voor zoo- ver een ..landbouwer" deze verbouwt. Tot de grove tuinbouwgewassen worden gerekend: zaaiuien, wijnpeen, spruitkool e.d. VEEBOEKJE. Er wordt nog eens nadrukkelijk op gewezen dat het verhandelen van rundvee alleen is toe- gestaan door diegenen die in het bezit zijn van een handelaarszakboekje. Wie op het vee- boekje nog handelt torenrt zichzelf ongetwij- feld in ernstige moeilijkheden. Of men in aanmerking kan fcomen om een zakboekje te krijgen is o.m. afhankelijk gesteld van het feit of men voorheen ook z'n beroep maakte van den handel in rundvee. De z.g. gelegen- heidshandelaars in fok- of slachtvee zullen dan ook genoodzaakt zijn dien handel stil te leggen. Eventueele verzoeken om een zakboekje te krijgen moeten uitsluitend gericht worden tot het Bedrijfsohap voor Vee en Vleesch te 's-Gravenhage, Laan van Meerdervoort 53. De tekst in de Veeregistratieverordening 1942 luidt als volgt: „Het is verboden eenige aanteekening op voor handelsdoeleinden bestemd rundvee be- trekking hebbende in het veeboekje te stellen". NUOHTERE KAEVEREN. Tot op heden werden deze geleverd op de gebruikelijke veeleveringsmarkten, uitbetaald naar levend gewicht en eveneens in mindering gebracht op den vleesch-aanslag volgens het levend gewicht. Hierin is thans wijziging gekomen. De nuch- tere kalveren dienen via de daarvoor aange- wezen handelaren te worden geleverd recht- streeks op de aangewezen abattoirs of cen- trale slachtplaatsen. Uitbetaling vind plaats naar het geslacht gewicht, terwijl in mindering ikomt op den vleeschaanslag aan kwantum van 5/3 X het aantal kg geslacht gewicht. VEE-INVENTARISATIE. Er is een aanvang gemaakt met het houden van een telling van de aanwezige runderen, schapen en varkens. De opzichters zullen op de bedrijven tevens een formulier invullen ten- eindte een overzicht te krijgen van de arbeids- krachten in den land- en tuinbouw. EIEREN. Thans is vastgesteld dat in het tijdvak van 15 Maart tot 1 Juli 1943 door de kippen- en eendenhouders resp. 25 (vijf en twintig) kip- pen- of eendeneieren per dier moeten worden geleverd en wel van de kippen/eenden die op 7 Februari 1943 aanwezig waren. Een ieder van wie bekend is dat pluimvee wordt gehouden ontvangt een aanslagikaart thuis. Anderen zijn verplicht schritelijk op te geven aan de Afd. Pluimvee van het Kantoor van den Voedselcammissaris te Goes hoeveel kippen en/of eenden in voorraad worden ge houden, waarna een kaart wordt toegezonden. De eieren moeten worden afgeleverd aan den op de kaart vermelden verzatnelaar. Met nadruk wordt erop gewezen, dat de verzame- laars niet verplicht zijn de eieren op het be- drijf af te halen. De pluimveehouder daaren- tegen is wel verplicht de eieren op de ont- vangstplaats van den verzamelaar te bezor- gen of te doen bezorgen. Het veel gebruikte motief ,,de verzamelaar heeft de eieren niet gehaald" heeft thans zijn heteekenis verloren. De wnd. Prov. Voedselcommissaris voor Zeeland. RAYONNEERING STROOHANDELAREN. De Wnd. Prov-. Voedselcommissaris voor Zeeland rnaakt bekend, dat de rayon-indeeling in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen belang.rijk is gewijizigd. De gewijzigde lijsten van de rayon- indeeling liggen bij de plaatselijke vertegen- woordigers ter inzage. Bij twijfel omtrent de aangewezen stroohandelaar, gelieve men zich tot den P.V. te wenden. INLEVEKINfG ZAAIEUPINEN. 'Zaailupdnen moeten door de telers worden ingeleverd bij de Pica. Verkoop aan hande laren of andere'telers is verboden. Het verbod gieldt niet voor origineele, door de N.A.K. te velde gekeurde zaailupinen. TOEWIJZINGEN VAN ZAAIPEUL- VRUCHTEN. Handelaren in zaaipeulvruchten dienen de gedurende het tijdvak van 4 tot en met 13 Maart 1943 van hun klanten ontvangen hon- nen „Algemeen 511", gedurende de periode van 15 tot en met 19 Maart 1943 bij de plaat selijke distributiediensten in te leveren, ter verkrijging van toewijzingen. De diensten zullen toewijzingen voor peulvruchten uitrei- ken, waarvan de linkerbovenhoek is verwij- derd. Agenten van handelaren dienen de door hen ontvangen bonnen, met de lijst van namen, adressen enz. van hen, die de bonnen bij hen inleverden, ten spoedigste na 13 Maart 1943, aan hun handelaren toe te zenden. De handelaren dienen de bonnen, alvorens deze in te leveren, op opplakvellen te plakken, welke toijj de plaatselijke distributiediensten verkrijgbaar zijn, Inlevering mag slechts geschieden in veeivouden van 10 stuks. De bonnen, die zij eventueel overhouden, dat zijn dus maximaal negen stuks, dienen zij, tezamen met de van de distributiediensten ontvangen toewijzingen voor peulvruchten, zoo spoedig mogelijk op te zenden aan de Provinciale Inkoop Centrale voor Akkerbouwproducten, welke deze toewijzingen en bonnen uiterlijk 22 Maart 1943 in haar bezit moet hebben. PRIJZEN GROENE ERWTEN VOOR ZAAIDOELEINDEN. De Gemachtigde voor de Prijzen maakt be kend, dat voor door de N.A.K. te velde goed- gekeurde groene erwten voor zaaidoeleinden de volgende prijzen per 100 kg zijn vastgesteld: Oogst 1942: Telersprijs ongeschoond, le na- bouw f 18,70; 2e en oudere nabouw 17,70; telersprijs geschoond en geplombeerd, origineel f 24,le nabouw 22,75, 2e en oudere na bouw 21,50; verbruikersprijs: origineel f 32,75, le nabouw 25,50, 2e en oudere na bouw f 24,25. Bij verkooip van kleine hoeveelheden mogen de verbruikersprijzen op de volgende wijze verhoogd worden: 10 t/m 25 kg 15 1 t/m 10 kg 35 t/m 1 kg 55 incl, vracht en papieren verpakking. Bovenstaande prijzen zijn maximum-prijzen, met uitzondering van den telersprijs voor origineel. Telersprijs origineel (vermeerderaarsprijs). Dit is een miniimum-prijs. De kweeker is verplicht aan zijn vermeerde- raans tenminste bovenstaande minimum-prij - zen uit te betalen, Telers])rijzen. De maximum-telersprijs voor ongeschoond zaad wordt verminderd met 0,10 per 100 kg voor ieder percentage uitschoonsel, dat de partij meer toevat dan 25 Leveringsvoorwaarden. Deze zijn dezelfde als die, welke reeds ge- publiceerd zijn voor de winterzaaigranen pers- toerieht no. 1628 B. Z. P. dd. 17 October 1942). Handel van boer tot boer. Deze kan plaats vinden met in achtneming van de reeds in den zaaitijdregelinig bekend gemaakte voorwaarden. Het benoodigde Z.T. vervoerbewijs wordt door den P. B.H. afge- geven na in ontvangstname van een heffing ad 0,75 per 100 kg, welke niet mag worden doorberekend. De maximum-verbruikersprijzen bedragen f 24,25 en f 23 resp. voor eersten en tweeden nabouw. Plombekosten en bijdragen voor bet Kwee- kersfonds. Deze komen ten laste van dengene, die laat plombeeren. PRIJZEN ZOMERZAAIGRANEN. De Gemachtigde voor de Prijzen maakt bekend, dat voor de zomerzaaigranen de vol gende prijzen per 100 kg zijn vastgesteld: A. Door den N.A.K. goedgekeurde zomer- granen. 1 Oogst 1942.) Telersprijs ongeschoond: Zomertarwe, eerste nabouw 16; tweede oudere nabouw 15,50; zomergerst resp. 14,60, j 14,10; zomerrogge resp. f 15,25, 14,75; haver resp. 13, 12,50; mais resp. 18,40, 17,50. Telersprijs geschoond en geplombeerd: zomertarwe, origineel 19,30; eerste nabouw f 1830; tweede oudere nabouw 17,80; z»mergerst resp. 17,50, 16,50, /16; zomer rogge resp. 19,20, 18,20, 17,70; haver resp. 1:6,50, 15,50, f. 15; mais resp. 28,75, f 28,75, 27,50. Verbruikersprijs: zomertarwe, origineel /23; eerste nabouw f 21tweede oudere nabouw 20,50; zomergerst resp. 24,15, 19,15, f 18,66; zomerrogge resp. f 25,90, 20,90, f 20.40; haver resp. 23,20, 18,20, 17.70; m'ais resp. 37,60,31,60, 30,40. Bij mais bedragen de prijzen per 100 kg bij afname van hoeveelheden tot 25 kg: origineel 10 t/m 25 kg 43; 1 t/m 10 kg /5L; 1 kg en minder 59; eerste nabouw resp. 36, 43, f49; tweede oudere nabouw resp. 35, 41, 47. B. Niet door den N.A.K. te velde gekeurde zomergranen. (Oogst 1942.) Telersprijs ongeschoond: Zomerrogge 14,40; maiis f 15,60. Telersprijs geschoond en geplombeerd: Zomerrogge 17,20; mais 26,20. Verbruikersprijs Baekweit f 18,10; zomer rogge 19,90; mais 29 zomertarwe /20; haver 17,20. Bij mais bedragen de prijzen bij afname van hoeveelheden tot 25 kg: 10 t/m 25 kg S3; 1 t/m 10 kg /39; 1 kg en minder 45 p. 100 kg. Bij de audere zomerzaaigranen mag de ver bruikersprijs van hoeveelheden van 25 kg en minder verhoogd worden met 15 (incl.) vracht en papieren verpakking, Dit geldt zoo- wel voor N.A.K. gekeurde als ongekeurde zomergranen. Bovenstaande prijzen zijn maximum-prijzen, met uitzondering van den telersprijs voor origineel. Telersprijs Origineel. Vermeerderingsprijs.) Dit is een minimumprijs. De kweeker is verplicht aan zijn vermeer- deraans tenminste bovenstaande minimum- prijzen uit te betalen. Telersprijs ongeschoon. De maximunn-telers- prijs voor ongeschoond zaad wordt verminderd met 0,08 voor elk percentage uitschoonsel, dat de partij meer bevat dan het hieronder achter elke soort genoemde uitschoonselper- centage: zomertarwe 20 zomergerst 17 zomerrogge 30 haver 25 Leveringsvoorwaarden. Deze zijn dezelfde, als die, welke reeds gepubliceerd zijn voor de winterzaaigranen (persbericht No. 1628) B.Z.P. dd. 19 October 1942). Handel van boer tot boer. Deze moet plaats vinden met inachtneming van de reeds in de zaaizaadregeling bekend gemaakte voorwaar den. De heffing bedraagt /0,75 per 100 kg, terwijl voor de niet te velde gekeurde zomer tarwe, haver en boekweit, deze heffing op f 1,55 is bepaald, te voldoen aan den P.B.H. bij de in ontvangstname van het Z.T. vervoer bewijs. Max. verbruikersprijzen. Door een N.A.K. te velde en op partij goedgekeurd en geplom beerd. Zomertarwe le nabouw f 19,75; 2e en oudere nabouw 19,25; Zomergerst resp. f 17,90, 17,40; Zomerrogge resp. 19,65, f 19,15; Haver resp. 16,95, 16,45; Mai's resp. f 30,35, 29,15; niet te velde gekeurd, gecombineerd: Zomertarwe 18,75; Zomer rogge 18,65; Haver 15,95; Mays 27,75; Boek'weit f 16,85. TAXATIEDYIARKTEN. De Wnd. Provinciale Voedselcommissaris voor Zeeland maakt bekend dat na 10 Maart a.s. de taxatiemarkten voor paarden voorloopig worden stopgezet i.v.m. een paardenvordering voor de Duitsche Weermacht. De data van de opnieuw vast te stellen taxatiemarkten zullen tijdig worden geputoli- ceerd APPELEN VOOR DE JEUGD. In verband met de beschikbaarstelling van appelen voor personen beneden den leeftijd van 21 jaar, zullen detaillisten in appelen in het z.g. stadgebied door de Plaatselijke Ver- deelingskantoren van het Bedrijfschap voor Groenten en Fruit van appelen worden voor- zien. Zij dienen de van hun klanten ontvangen bonnen, geplakt op opplakvellen voor Zater dag 27 Maart 1943 bij de Plaatselijke Verdee- lingskantoren in te leveren. HET MERKEN DER SCHAPEN. Ten einde te komen tot een algeheele regis- tratie van den schapenstapel zal foinnenktort een aanvang gemaakt worden met het merken der schapen. Voorloopig zullen de oudere schapen eerst worden gemerkt, terwijl de 1am- meren moeten zijn gemerkt voordat zij 20 kg wegen, dan wel voordat zij 5 weken oud zijn. Op een nader vast te stellen datum in April zal het verhandelen en vervoeren, uitsluitend van gemerkte schapen, mogelijk gesteld wor den, zoodat net in het belang der schapenhou- ders is de merking van den schapenstapel zoo vlot mogelijk te doen verloopen. Bij het i.ienken zijn de schapenhouders ver plicht alle gevraagde medewerking daadwer- kelijk te ver'eenen. Per aangebracht merk is een bedrag van f 0,25 verschuldigd. Bij ver lies moet hiervan schriftelijk mededeeling wor den gedaan aan den Plaatselijken Bureauhou- der, opdat tot hermerking kan worden over- gegaan. AAN ALLE FABRIKANTEN IN DE TABAKVERWERKENDE INDUSTRIE. Het is den Gemachtigde voor de Prijzen gebleken, dat verschillende fabrikanten, die in hun voordeel nog een bedrag aan detailwaarde hebben te compenseeren, dit nog in him detail- prijs in de maand Maart willen effectueeren Aangezien hierdoor het gevaar van een buitengewone prijsstijging ontstaat, deelt de Gemachtigde voor de Prijzen mede, dat het den fabrikanten is verboden af te wijken van den voorgeschreven termijn, waarbinnen mag worden geoompenseerd. De Gemachtigde voor de Prijzen maakt hen er tevens op attent, dat alle compensaties, die de fabrikanten zelf hebben becijferd, en waarbij vooruit is geloopen op een gunstige beslissing in zake een verzoek om prijsver- hooging, in geen geval zijn toegestaan. Uit sluitend' die compensaties mogen worden uit- gevoerd, welke door den Gemachtigde voor de Prijzen of het Rijksbureau voor Tabak en Tabaksproducten zijn toegestaan. Het reoht op compensatie van te weinig ontvangen detailwaarde wordt in principe erkend, doch op den vorm waarin dit moet worden afgewiikkeld, zal nog nader wordep teruggekomen. Eventueele van het bovenstaande afwijkende mededeelinigen door andere instanties zijn hiermede vervallen. tit er veel taaie slijm op luchtprjp en strottenhoofd vast. Geef Uw kind lucht en bespoedig de genezing met slijmoplossende Abdijsiroop. Vanouds beproefd bij hoest, grlep, bronchitis, asthma, INEICHTINGENPLICHT VOOR FABRIKANTEN VAN SURROGATEN VOOR TABAK EN TABAKSPRODUCTEN. De Gemachtigde voor de Prijzen maakt be kend, dat tegen overtredingen van het Uit- voeringsvoorschrift van het Prijsvormings- besluit 1941, waarbij fabrikanten van surro- gaten voor tabak en tabaksproducten verplicht zijn v66r 5 Februari 1943 inlichtingen te ver- strekken, niet zal worden opgetreden, indien voor 13 Maart a.s. alsnog opgave is verstrekt aan den Dienst van den Gemachtigde voor de Prijzen. Formulieren voor deze opgave zijn op aan- vrage kosteloos verkrijgbaar. De aandacht wordt erop gevestigd, dat deze inlichtingenplicht ook geldt voor producten, welke dienen als vervangingsmiddel voor tabak, zooals kunst dek-, kunst omblad, surro- gaat binnengoed enz. HOUTEN SPEELGOEDEREN. De Gemachtigde voor de Prijzen maakt be kend, dat tegen overtredingen van het Uit- voeringsvoorschrift van het Prijsvormings- besluit 1941, waarbij: fabrikanten van houten speelgoederen verplicht zijn vodr 5 Februari 1943 inlichtingen te verstrekken, niet zal wor den opgetreden, indien voor 13 Maart a.s. als nog opgave is verstrekt aan den Dienst van den Gemachtigde voor de Prijzen. Formulieren voor deze opgave zijn op aan- vrage kosteloos verkrijgbaar. MAXIMUMPRIJZEN MANDARIJNEN EN SINAASAPPELEN. Gelet op artikel 5, lid 1 van de Prijzenbe- schikking Versche Zuidvruchten 1941 maakt de Gemachtigde voor de Prijzen het volgende bekend: De maximumverkoopprijzen voor manda- rijnen en sinaasappels zijn vanaf heden vast gesteld als volgt: Mandarijnen voor impor- teurs 95,30, voor groothandelaren f 107 per 100 kg, voor kleinhandelaren 0,13i% per 100 gram; sinaasappels resp. 74, 84,50 en o,ioy2. De consumentenprijs mag op Y2 cent naar boven worden afgerond. Adm.-Advertentiechef G. D. van der Peijl. Ondertrouwd MAARTEN FIERET en JO TANGHE. Terneuzen, 4 Maart '43. Oudelandscheweg 40. Leeuwenlaan 10 (inw.) 15 Huwelrjks-voltrekking April a.s. Toekomstig adresWest- kolkstraat 30. In plaats van kaarten. Getrouwd: CORN. DE FEIJTER en MARIA HAOKBIJL. Vogelwaarde, 3 Maart 1943. Getrouwd C. SMIES en C. DEN DOELDER, die hartelijk dank zeggen voor de vele tolijken van be- langstelling, voor en bij hun huwelijk ondervonden. J' xel, Nieuwstraat 33. Heden overleed na een kortstondige ziekte onze beste Broeder, Zwager en Oom ADRIAAN DE KRAKER in den ouderdom van 76 jaar en 2 maanden. Uit aller naam, J. DE KRAKER, Axel. Terneuzen, 3 Maart '43. Zevenaarpolder. Zaterdag 6 Maart a.s. hopen onze geliefde Vriend en Vriendin, JACOBUS VAN LANGEVEEDE en ADRIANA JELEIJNTJE VAN DIXIHOORN, bun 30-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven, is de wensch van hun buren, L. D'E BLAEIJ. Wed. W. J. LEENHOUTS. Zaamslag, 5 Maart 1943. Op Zondag 7 Maart a.s. hopen onze geliefde Ouders, P. SCHEELE en C. SCHEELE-DIELEMAN, hun 25-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven, is de wensch van Hun dankbare Kinderen. Hoek, Goesschepolder E 13. Heden overleed, na een kortstondig lijden, mijn innig geliefde en zeer zorgzame Man de Heer in den ouderdom van ruim 37 jaar. Zijn diepbedroefde Vrouw J. HUBREGTSE FRAANJE. Terneuzen, 3 Maart '43. Heden overleed, na een kortstondig lijden, onze geliefde Zoon, Schoon- zoon, Broeder, Zwager en Oom de Heer in den ouderdom van ruim 37 jaar. Ziin diepbedroefde Familie, Familie HUBREGTSE. Familie F1RAANJE. Terneuzen, 3 Maart '43. Niet in de gelegenheid zijnde ieder persoonlijk te danken, zoo betuigen wij met dezen onzen hartelijken dank aan alien, die zoowel gedurende de ziekte als bij het overlijden van onze lieve Doohter, Zuster en Nicht JOHANNA MARIA GOEDlHARD, hrnne belangstelling en mi deleven hebben betoond. Namens de Familie, F. S. GOEDHARD. Terneu^n, 4 Maart '43. Voor de vele gelukwen- schen, ontvangen bij de ge- boorte van ons Zoontje, be tuigen wij onzen hartelijken dank. M. VERBRUGGE. A. J. VERBRUGGE— BUTLER. Terneuzen, 5 Maart '43. Met deze betuigen wij. onzen oprechten dank, ook namens onze Kinderen en Pleegzoon, voor de vele feli- citaties en de vele bloem- stukken, die wij bij onze 35-jarige Echtvereeniging ontvingen. HOFMAN. Terneuzen, 5 Maart '43. Cafe Wilhelmina, Dijkstr. 69. Voor de vele blijken van deelneming, ons betoond bij het overlijden van onzen besten Broeder, Zwag'br en Oom, den Heer F. H. JANSEN, in leven gep. Binnenloods, betuigen wij hiermede, ook namens wederzijdsche Fa milie, onzen besten dank. Uit aller naam, C. A. JANSEN. Terneuzen, 5 Maart 1943. Voor de zeer vele be wij- zen van deelneming bij het overlijden van onze jongste lievel'ing, onzen hartelijken dank. H. P. WOLFERT. A. H. WiOLFERT RIBBENS. Terneuzen, P 24. Mijn hartelijken dank aan Schoolbestuur en Personeel der Cliir. School te Reuzen- hoek, voor de belangstelling ter gelegenheid van mijn 25-jarig julbileum. S. M. BOLLEMAN' VAN FRAEIJENHOVE Zaamslag, Reuzenhoek, 5 Maart 1943. Hiermede betuig ik mijn welgemeenden dank, voor de belangstellirag op 27 Fe bruari ondervonden. J. A. VAN HOEVE. Axel. Voor den nieuwen cursus Costumiere, Coupeuse-lee- rares, kunnen zich vanaf heden leerlingen aanmelden bij mej. J. BAREMAN, Gedipl. Coupeuse-leerares, Nieuwstraat 16, Terneuzen. PAARDEN RUNDVEE. Voor de vlugge en prompte uitbetaling van mijn op 1 dezer onteigend paard, ver- zekerd bij de Onderlinge Veeverzekerings Maatsch. te Hulst, betuig ik hiermede miin welgemeenden dank. Igder Paarden- en Vee- houder kan deze Mij ten zeerste worden aanbevolen. A. MOES. Axel, 2 Maart 1943. Is Uw benzingtoewijzing ingetrokken? Geen nood! brengt door zijn zeer bijzon- dere eigenschappen uit- komst. Levering alleen mogelijk met B.G.T. vergunning. Geen startmoeilljkheden. (OBinnen 1V2 min. start- klaar.) Gewicht slechts 60 kg. Agent Gebrs ESSELBRUGGE, Garage Cito, Pr. Hendrilistraat 19, Axel. Het Bestuur van den maakt bekend, dat de geslo- ten lijst van stembevoegde Ingelanden vanaf 5 Maart 1943 gedurende veertien dagen ter inzage ligt ten kantore van den Ontvanger- Griffier te Sas van Gent. Sas van Gent, 3 Maart 1943. Het Bestuur voornoemd, R. VERHELST, Dijkgraaf. G. L. M. DE MUL, Ontv.-Griffier. Het - Bestuur van den brengt ter kennis van de Ingelanden, dat de lijst van Stembevoegde Ingelanden vanaf 5 Maart 1943 gedu rende 14 werkdagen ter in zage ligt ten kantore van den Ontvanger-Griffier ts Sas van Gent. Sas van Gent, 3 Maart 1943. Het Bestuur voornoemd, A. E. DE MOOR. Dijkgraaf. R. VERHELST, Ontv.-Griffier. Het Bestuur van den maakt 'bekend, dat de geslo- ten lij'St van stembevoegde Ingelanden vanaf 5 Maart 1943 gedurende veertien dagen ter inzage ligt ten kantore van den Ontvanger- Griffier te Sas van Gent. Sas van Gent, 3 Maart 1943. Het Bestuur voornoemd, Ir. A. H. L. DE BEL. Dijkgraaf. G. L. M. DE MUL, Ontv.-Griffier.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1943 | | pagina 3