DE VERDWENbN ROBIJN Siiinenidnd TERNEUZEN, 21 OCTOBER 1942 Aanvraagformulieren|voor|Zeep. FEUILLETON gesteld, maar dat reeds in den oorlog het fun dament voor den nieuwen qpbouw van den landbouw in de Oekrajine wordj, gelegd. De opbrengst daarvan zal in de toekomst in steeds toenemende mate de zelfvoorziening van Europa op bet gebied van levensmiddelen kun- nen veiligstellen en verbeteren. P OSTGIRONUMMERS VAN DE WINTERHULP NEDERLAND: Winterhulp Nederland, Den Haag no. 5553, Als bank der Winterbulp Nederland is aangewezen de Kasvereeniging N.V., Amsterdam, no. 877. Stort op 5553 of 877. Ge brengt geluk in veler leven. OVERTREDING VAN POLITIONEELE MAATREGELEN EN ANDERE VOORSGHRIFTEN. Naar wij vernemen is door de gemeente- politie alhier proces-Verbaal opgemaakt tegen de volgende personen: J. B. en A. E. v. D., beiden te Terneuz^n, wegens het fietsen zonder licht; P. M. te Hoek, wegens geen prijsaanduiding op ten verkoop voorhanden hebbende groen- ten; E. B. v. K. en" A. A. G., beiden te Terneu- zen* wegens overtreding van de verordening op het houden van duiven; A. R. K. te Sas van Gent, wegens het niet rechts houden met een rijwiel; J. F. D. te Axel, wegens het niet voldoende verduisteren van een garage. De St Nicolaas-actie van den Nationalen Jeugdstorm. Arnhemsche jeugdstormers en stormsters trekken er met trompetgeschal en trcimgeroffel op uit, om speelgoed m te •zamelen voor het minder bedeelde kind. (Polygoon-Zeijlemaker-Pax Holland-s) De Waarnemend Burgemeester Van TER- NEiUZJEN maakt bekend, dat in de loop van deze week aanvraagformulieren voor zeep kunnen worden afgehaald op het Distributie- kantoor, Heerengracht 10, Kamer III, en wel voor onderstaande personen: Practiseerende artsen. V roedvrouwen. Kappers. Terneuzen, 21 October 1942. De Burgemeester voornoemd, C. VERLINDE, Wnd. AMERIKANEN BEZETTEN EEN EIEAND VAN DE ALEOETEN. S.P.T. meldt uit Washington, dat het Ame- rikaansche hoofdkwartier in Alaska bekend maakt, dat Amerikaansche troepen een eiland der Andrejanow-groep, deel uitmakend van de Aleoeten, hebben bezet. SOVJET-AANVAL OP VEERBOOTEN. De Zweedsche pers meldt, dat twee Russi- sche duikbooten een jianval hebben gedaan op de Duitsche veerboot Deutschland en de daarachter varende Zweedsche veerboot Ho ning Gustaaf V. De aanval zou zijn uitge- voerd.op ongeveer zes miil van Trelleborg. De Deutschland is licht beschadigd en heeft vijf dooden en 29 gewonden. De Honing Gustaaf V kwam er ongedeerd af. Na het bekend wor den van den aanval zijn Zweedsche oorlogs- bodems uitgeloopen om de twee veerfoooten te assisteeren. (S.P.T.) DE SITUATIE IN FRANSCH WEST-AFRIKA. S.P.T. meldt uit Vichy: Maandagmorgen is de ministerraad te Vichy onder voorzitterschap van maarschalk Petain in de gewone zitting ibijeengekomen. Behan- deld Werden o.m. de problemerr van de aflos- sing van. de Fransche krijgsgevangenen door de tewerkstelling van Franschen in Duitsch- land en de beriohten aangaande een eventueele actie van de geallieerden tegen de Fransche kolonien. Naar aanleiding van den dood van den. kapitein der vliegers van de Fransche mari- tieme luchtmacht, Daillier, heeft de Fransche adjniralifeelt in den nacht van Vrijdag op Zaterdag het volgende communique uitge- geven: ..Tijdens een luchtgevecht, dat zich op 11 October boven Fransch We§t-Atfrika heeft afgespeela, is kapitein1 Daillier doodelijk ver- ongelukt. Daillier was ingedeeld bij het pilo- tencorps van Jiet luchtsteunpunt Dakar". Na deze bekendmaking heeft de staats- secretaris van het Fransche luchtwezen, Dop- hand, in een radiorede den gevalien kapitein geeerd. Verdere bijzonderheden over dit luchtgevecht ont'oreken nog. In Vichy is men er nog niet zeker van of deze eerste vijande- lijke ontmdeting in de lucht een begin is van verdere militaire ontwikkeling in Fransch West-Afrika. Tijdens den ministerraad te Vichy hedft de premier Pierre Laval een tamelijk lange rede gehouden. Laval heeff er met nadruk op ge- wezen, dat de regeering niet langev '.in zins is, nog langer storingen van de openbare vei- ligheid te dulden. De regionale prefecten hebben nu nieuwe volmachten ontvangen, die het hun mogelijk zuilen maken, zeer ingrij- pende maatregelen te namen. OUDERDOMS- EN INVALIDITEITSRENTEN. De Oentrale Persdienst van Het Nederland- sche Arbeidsfront meldt: Bij ibesliiit van de Secretarissen-Generaal van de Departementen van iSociale Zaken en Financien is een misstand, die zich voordeed ten aanzien van de tijdelijke verhoogingen van bepaalde ouderdoms- en invaliditeitsren- ^ten, uit de wereld gehdlpen. Het volgende was n.l. voorgekomen; onder- nemingen met een eigen pensioenfonds, betaal- den vaak een klein pensioen aan hun vroegere arbeiders; deze werknemers ontvingen niet de ouderdomsrente, die werd n.l', reglementair verrekend met het pensioen. Toen de toe- slagen qp de ouderdomsrente kwameij, ver- rekenden vele werkgevers deze nu ook, het- geen niet dd bedoeling is geweest. Het Nederlandsche Arbeidsfront is tegen over het dikke tapijt naar het gordijn toe, dat hij met gen ru'k opentrok. Doc'h daarachter ■bevond izich niets anders dan een balcon, maar een der balcondeuren stond open. Koks deed het gordijn onmiddeilijk achter zich dicht en hetrad toen het balcon. Met zijn scherpe oogen probeerde hij de duisternis te doorboren, doch hij kon ook maar niets ontdekken, wat eenigs- zins verdacht leek. Mistroostig ging hij weer naar' binnen en zette zich neer op een der stoelen. ,,In dien tijd, dat wij fooven waren", zoo be- gon Koks, nadat hij weer eenigen tijd had nagedacht, „is er iemand hier binnen geweest die Bronlkhorst buiten westen heeft geslagen. Waarsohijnlijik is dat de dader van deze moord geweest. Maar Wat had hij te zoeken, nadat hij reeds meer dan een uur tevoren zijn mis- drijf had gepleegd?" ,,Missehien weet Bronkhorst straks hier- over wel wat meer te vertellen", meende de andere agent. ,,Dat denk ik niet", veronderstelde Koks. „Ik geloof, dat Bronkhorst van achteren is aangevalien, te oordeelen naar het feit, dat hij nog preaies zoo zat op zijn stoel, als toen wij weggingen." Intusschen was Klein, de verslaggever een paar passen naar voren gefaan en bekeek de vrouiw op de vloer. ,,Rechercheur", zoi hij eensklaps, ,,die vinger..." In een wip was Koks bij»hem en bekeek de vinger van de linkerhand, die Klein had aan gewezen. De vinger was ontveld en een paar druppels Ibloed waren te Voorschijn gek.imen. „Aan deze vinger heeft een ring gezehm", concludeerde Koks, ,,een ring met een steen. Ik (herinner me nu. dat ik die steen ^as in het licht hefo zien flonkeren; een groote roode steen. Daarvoor is de moordenaar waarschijn lijik teruggekomen, om die ring. Nu weten we in ieder geval wat meer, hoewei het nog met veel is. Dat kon wel eens een ingewikkeld zaakje worden." HOOFDSTUK III. De Kameuier verdWijnt. Na een kwartiertje was Bronkhorst weer bij kennis gekomen, doc'h zcoals Koks reeds had verwacht, wist deze niets bijzonders te vertellen. Hij herinnerde zich nauwelijks, dac hij een Slag op het hoofd had gekregen, doch de groeiende buil onder zijn weelderige haar- das was daarvan toch wel een onweerlegbaar bewijs. ,,In ieder getval", zei Koks bijtend, „als ik je weer wat opdraag, ga dan in ieder geval zoo zitten, dat je ook de deur in de gaten kunt houden. Want uit deze deur is de dader gekomen." De agent wreef zich over zijn pijnlijke scire- del, doch bewaarde verder een stilzwijgen. On- dertussohen was Koks in zijn eentje in de kamer aan het snuffelen gegaan. Hij keek eens in verscbillende laatjes en kastjes, be keek een stapeltje brieven, die hij zorgvuldig in zijn binnenzaJk borg en bekeek voorts nog- maais het lijik van de zangeres. „Niet veel hijzonders'", mompeWe Koks, „ik zie op het oogenhlik nog geen enkele draad die mij eenig houvast geeft. Het eenigste wi» t wij weten is, dat de dader is teruggekomen eri een ring heeft meegenomen. Zou het om die ring zijn geweest? Dan is het roofmoord, doch dat betwijfel ik, want in de lade hier iigt een por- temonnaie met eenig geld, ferwiil deze k,als- ketting, die op den grond ligt, ook wel niet van geringe waarde zal zijn. Er zit meer achter..." Nieuwe avonturen van rechercheur Koks, door FRANK VAN PALOKENOORT (Nadruk vertooden) 5 Op hetzelfde moment rukte hij de deur open, wilde de kamer uitsnellen, doch ongelukkig stuikelde hij over de deurmat en met hem rolde de agent languit over het portaal. Een paar kostbare seconden gingen verloren, doch al spoedig waren Koks en de agent weer op de been, waarna ze de trap afrenden, gevolgd door Klein die op eenigen afstand volgde.. Met de revolver in de handen stormden de beide politiemannen de kamer binnen, waar het lijik van de zangeres lag. Daar was niets bijzonders te zien. Op de stoel bij de deur zat ook nog Bronkhorst, de agent, doch als een zoutzak in el'kaar. Koks schudde hem eens aan de schouder en als de andere agent zijn collega niet had tegengehouden, zou Bronk horst op den grond zijn gevalien. Hij was be- wusteloos. Koks bekeek het gezicht eens en zei toen: ..Buiten westen geslagen". De andere agent legde zijn collega op de divan, haalde toen de 3®£banddoos uit zijn zak en liet zijn collega aan een fleschje rui- ken, dat hij uit de doos had gehaald. ,,Laat maar even liggen, Willems", advi- seerde Koks, ,,ik geloof niet, dat het- erg Is; straks komt'ie vanzelf weer bij." Ondertusschen keek Koks vluchtig de ka mer rond, toen zijn oog viel op een gordijn, dat zich eenigszins hewoog. Hij haalde de revol ver weer te voorschijn en trad voorzichtig

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1942 | | pagina 2