OFFICIEELE MEDEDEELINGEN KANTOORRUIMTE Distributienieuws Sport Landbouwberichten Gemengde Berichten Officieele Landbouwmededeelingen Advertentien v.v. TERNEUZEN TERNEUZEN 1-MIDDELBURG 1 NEDERL. KAPPERSBOND GESLOTEN FRANKEN-SMET RIJTUIGEN, PRINSESSENBOONEN VOETBAL. EEN HONDEEDJARIGE TE HAARLEM. VERDUISTERING. voor de provincie Zeeland Diamanten Bruiloft. Zondag a.s. - Aanvang 2.30 uur Vriendschappelijke wedstrijd VOORAF: Aanvang 1.30 uur JUNIOREN-ELFTAL1 en 2 Entree 25 cent - Kinderen 10 cent MAANDAG 17 AUGUSTUS GESLOTEN EDM. VAN DEN EECKHOUT, WEGENS VACANTIE RIEiVtENS NIEUWSTRAAT 9 - TERNEUZEN 17 tot en met 22 Aug. GESLOTEN TE HUUR GEVRAAGD Voor "™1 R. J. DE KRAKER - AXEL VERKRIJGBAAR SMALLLEGANGE—VAN DRIEL, KERKBOEKEN en BIJBELS schuldig was. Verschillende getuigenverkla- waren evenwel zeer bezwarend voor h<Sf Zoo had een melkslijter den verdachte dien morgen ontmoet. Het was den getuige oorrev alien dat de C. een rijwiel oereed met een opvallend witten band om het vo™l en -en zwarten regeenngsband aan het ach- terwiel Getuigevroeg zich zelf reeds dadelijk a? hoe zou de C. daar toch aankomen, want hii had hem reeds meerdere keeren langs den weg aangetroffen, reparaties verrichtende aan ziin riiwicl. Door den benadeelde was bij de mare chaussee aangifte gedaan, dat zijn rijwiel was verdwenen uit liot rek acht€r d€ Hand els- school te Hulst, waar hij het zooals gewoon- liik dien morgen bij het bezoeken der school had geplaatst. Een medescholier kon aan de marechaussee mededeelen, dat hij dien mor gen een man geregeld bij het rek heen en weer had zien loopen. De verschillende verklarin- gen deden de politiemannen eens een huiszoe- king verrichten bij verdachte, alwaar m een schuur een compleet heerenrijwiel werd aan getroffen, hetwelk door den scholier met als zijn eigendom werd herkend, doch wel de voor- en achterband, evenals het voorwiel. Op den zolder verstopt kwam echter nog een gedeel- telifk gedemonteerd heerenrijwiel voor den da° merk Atlas", hetgeen de rest van de vermiste fiets bleek te zijn. Ondanks het bezwarende bewijsmatenaal ontkende verdachte alle schuld. Hield vol dien morgen niet te Hulst te zijn geweest en die banden had hij reeds een heelen tijd in zijn ^De marechaussee hechtte echter niet veel geloof aan zijn woorden, gezien het lang niet bianco strafregister en daarom werd hij ge- vankelijk naar het huis van bewaring te Mid- ■delburg overgebracht. De eisch was 10 maanden gevang. Dezelfde straf werd geeischt tegen een koopman in galanterieen te Goes, zekeren J. Vermeule, die 30 Juni 1.1. een rijwiel heeft meegenomen van den landarbeider Dek, ter- wijl deze op den akker arbeid verrichtte. Ge- lukkig voor laatstgenoemde, had de gemeen- teveldwachter den verdachte met de fiets door Kruiningen zien rijden. De verdachte werd denzelfden dag aangehouden, doch had het rijwiel reeds verkocht. Ook deze ver dachte ontkende alles. Vroegere veroordee- lingen waren echter mede aanleiding tot den eisch van 10 maanden gevangenisstraf. Tegen F. J. de Priester, koopman te Mid- delburg, die, te nauwernood terug uit de hulp- strafgevangenis te Veenhuizen, te Middelburg weer 3 rijwielen wegnam, werd thans 1 jaar gevangenisstraf geeischt. Hij erkende slechts den diefstal van 2 rijwielen, maar had voor de derde, naar hij beweerde, een goed alibi, dat echter ten slotte niet houdbaar bleek. Diefstal van poststukken. Men hoort in den laatsten tijd klachten over diefstal van of uit paketten of andere aan de post ter verzending toevertrouwde stukken. Uit de behandeling van enkele zaken voor de reohtbanken blijkt, dat die klachten helaas grond van waarheid hebben. Zoo werd Woensdag ook een geval behan- deld tegen Gh. Wisse uit Vlissingen, oud 47 jaar, brievenbesteller, die, naar het schijnt, in het bijzonder bewoners van Zeeuwsch-Vlaan- deren door zijn handelingen dupeerde. In den avond van 9 Juli j.l. werd den wnd. Directeur van het Postkantoor te Vlissingen medegedeeld, dat W. zich vermoedelijk had schuldig gemaakt aan diefstal van twee brieven. Een collega had verdachte zich op zonder- linge wijze zien ophouden in de expeditiezaal aan de sorteertafel, terwijl zijn aanwezigheid daar niet noodig was. In het postkastje van verdachte ging getuige eens een kijkje nemen en trof daar twee brieven aan, die er niet thuis hoorden. Dadelijk nadat de politie de mededeeling van den Directeur had doorge- kregen, toog zij aan 't werk en ging den be- steller eens opzoeken in zijn wijk, waar hij aan het rondbrengen der brieven bezig was. Inderdaad kwamen uit de tasch de twee be- wuste brieven, bestemd voor Nijmegen en Utrecht voor den dag, alsmede een gedeelte- lijk geopend postpakket voor iemand te Wal- soorden. Bij het verhoor bleek, dat verd. nog meer op zijn kerfstok had. Ongeveer 5 a 6 weken voor dien dag was hij begonnen met zich aan de Posterijen toe vertrouwde stukken toe te eigenen. Zijn be- doeling was om zich extra bonnen te ver- schaffen. Altijd bezondigde hij zich aan brie ven of pakketten afkomstig uit Zeeuwsch- Vlaanderen, welke zoo nu en dan een tijd- lang op het postkantoor op doorzending moe- ten wachten. Zijn eerste buit was geweest een brief be stemd voor Umuiden met een aantal volledige aardappelkaarten, waarvan hij er twee had achtergehouden en den brief weer netjes dichtgeplakt. Verder had hij zich ook toe- geeigend een pakket met koekjes, jambonnen, en de bij zijn aanhouding gevonden brieven en pakket, hetwelk rookvleech bevatte. Verdachte zeide goed te voelen verkeerd te handelen, maar de verleiding was hem te machtig geworden. Eisch: 9 maanden gevangenisstraf. Arrondissememts-Reehtbank te Middelburg. Economische zitting van 13 Aug. 1942. Aardappelen zonder Iron. Aan de marechaussee van de brigade Hulst werd 19 December 1941 aangifte gedaan van het vermoedelijk zonder bon afleveren van aardappelen door den 58-jarige verdachte J. F. Valk, grondwerker te St. Jansteen aan de 29-jarige verdachte M. Bogaert, zonder be- roep te St. Nicolaas. Mej. Bogaert, als koopster van de aard appelen, hierover gehoord gaf toe, zonder bon nen aardappelen te hebben gekocht, terwijl de afleveraar van de 25 kg aardappelen even- eens bekende buiten de distributie om aard appelen te hebpgn afgeleverd, maar uit mede- lijden zeide te hebben gehandeld. J. F. Valk heeft door schikking verdere vervolging voorkomen. Eisch tegen mej. Bo gaert 20 boete of 10 dagen hechtenis. Uit- spraak ontslag van rechtsvervolging. Tarwe vervoerd. 20 December 1941 hielden de marechaussees uit Hontenisse een persoon aan, die onder de gemeente Graauw en Langendam, in de Van Alsteinpolder, een zak vervoerde, die 30 kg tarwe bleek te bevatten. De verdachte F. F. Fierens, 49 jaar, grondwerker te Kieldrecht (B.zeide wel te weten, dat dit vervoer ver- boden was, maar hij was hiertoe gekomen, omdat zijn vrouw en kinderen zoo'n gebrek leden. De tarwe werd in beslag genomen. Conform den eisch werd hij veroordeeld tot 1 maand hechtenis met verbeurdverklaring, Vervalsohte bom ingeleverd. f 46-jange verd. H. Ivens, onderwijzer te Hontenisse, inwonende bij zijn schoonbroer J. C. Jansen, slager te Hontenisse, behandelde vooi dezen speeds de distributiebonnen die moesten worden ingeleverd. Op een opplak- vel, dat hij had ingeleverd werd echter een vervalschte bon gevonden en dit werd ter on- derzoek in handen gegeven van de politie al- daar. Ivens door deze gehoord, zeide ook een vreemde bon ontdekt te hebben op dat opplak- vel, maar daar de distributie-ambtenaar, bij wien hij het opplakvel inleverde er niets van zei, had ook hij er maar niet verder over ge- sproken. Hij zag zich voor dit zwijgen veroordeeld tot f 10 boete 5 dagen hechtenis, hetgeen ge- lijk was aan den eisch. DE SUIKEBBONNENZWENDEL. Woensdagmorgen heeft het Duitsch Ober- gericht de behandeling van de suikerbonnen- zwendel beeindig*d. De off icier heeft zijn re- quisitoir uitgesproken en straffen tegen ver- dachten geeischt en na een korte pauze heeft de president vonnis gewezen. De hoofdverdachte, de postbeambte Monnier, werd veroordeeld tot drie jaar en drie maan- den tuchthuis; Hoed drie jaar tuchthuis; Geerts zes maanden gevangenisstraf' Tim- merman een jaar gevangenisstraf: Daams vier maanden gevangenis; Italiaander drie maan den gevangenis; Brakus een jaar tuchthuis' Noordam zes maanden gevangenis; Janse zes maanden gevangenis; Elias Hamme twee jaar tuchthuis; Hakker een jaar en negen maanden tuchthuis; H. Hamme een jaar en drie maan den tuchthuis; Theeboom een jaar tuchthuis; S. Brilleslijper een jaar tuchthuis; J. Bnlle- slijper negen maanden gevangenis; Nebig acht maanden gevangenis; Heigmans acht maanden gevangenis; Turfrijer acht maanden Gevangenis en Rijn drie maanden gevange nis. Alle straffen zijn met aftrek van den tijd in voorloopige hechtenis doorgebracht. Bij de motiveering van het vonnis niaakte de president nog een vergelijking met het on- langs in Den Haag behandelde bonnenproces, waarbij doodstraffen werden gegeven. De pre sident zei, dat het in het voordeel van de ver- dachten was, dat hier alleen sprake was van de verhandeling van suikerbonnen en niet van meel, vleesch of dergelijke. Bovendien is ook rekening gehouden met het feit, dat in dit proces niet van die figuren waren, zooals in het Haagsche proces, waarbij bekende typen uit de Amsterdamsche onderwereld betrokken waren, hoewel er edn uitzondering was, n.l. verdachte Hoed, die stempels gemaakt had, welke in het proces te Den Haag een zeer belangrijke rol hebben gespeeld. Met het feit, dat de meeste verdachten nog nimmer met de politie in aamraking waren geweest, is ter- dege rekening gehouden, al moesten ook in dit proces zeer ernstige straffen worden uit- gedeeld, omdat het ernstige overtredingen waren van de economische oorlogswetten. In zijn requisitoir zeide de officier van Justitie, dat de verdachte Monnier, die bij de Posterijen de toewijzingen heeft weggenomen, daarom de hoofdverdachte is, omdat hij hier- door in ernstige mate zich aan overtreding van de economische oorlogswetten heeft schuldig gemaakt en anderzijds als beambte van de Posterijen zijn plicht emstig heeft ver- zaakt. iSpreker is van meening, dat alle ver dachten veroordeeld kunnen worden op grond van de verordening i.z. de oorlogseconomie want ieder heeft deze op zijn wijze in gevaar gebracht. Het gaat hier om 8500 kilo suiker, waarvan een maand lang even zooveel per- sonen hadden kunnen profiteeren. DE NIEiUWE BONNEN. Voor de volgende week zijn voor het koopen van brood, beschuit en vleesch aangewezen de bonnen 42. Ook van de tabakskaart is voor die periode bon 42 geldig verklaard. DISTRIBUTIE VAN AARDEWERK. Het is niet de bedoeling voor het verkrijgen van serviesgoed opnieuw reservebonnen van de levensmiddelenkaart beschikbaar te stellen. De kort geleden uitgereikte servieskaart zal over eenigen tijd in gebruik worden genomen. Hierover zullen te zijner tijd nadere mede- deelingen worden gedaan. WOLLEN GOEOEREN SLECHTS IN BIJZONDERE GEVALLEN VERKRIJGBAAR Nog enkele wollen goederen staan voor de distributie ter beschikking. Deze worden ech ter uitsluitend in heel bijzondere gevallen ver- krijgbaar gesteld. Naar het rijksbureau Distex te 's-Gravenhage mededeelt, dienen zij die hiervoor in aanmerking komen, niet alleen aan de hieronder genoemde voorwaarden te voldoen, doch ook over een bijzondere ver- gunning van den plaatselijken distributie- dienst te beschikken. Wollen dekens (50 pet. of meer natuurwol) 1 eenspersoons of 1 tweepersoons wollen deken wordt verkrijgbaar gesteld: a. voor personen, die in het huwelijk tre- den en1 een jaarlijksch inkomtn hebben van 3500 of minder; b. voor gezinnen, die op of na 27 Dec. 1941 door oorlogsgeweld zijn getroffen, op vertoon van een verklaring van den luehtbeschermings- dienst. De overige dekens moeten op V.V.W.-punten worden aangeschaft in de kwaliteit van min der dan 50 pet. wol. Wollen handbreigarens (50 pet. of meer natuurwol). Een halve kilo wollen handbrei garens wordt verkrijgbaar gesteld: a. voor moeders, wier kind op of na 1 Maart 1942 is geboren; b. voor aanstaande moeders, tegen over- legging van een verklaring van een genees- kundige of vroedvrouw, waaruit blijkt, dat de bevalling binnen 20 weken zal plaats hebben. Wiollen manshemden, -borstrokken, -onder- broeken, kniewarmers of lijfgordels (50 pet. of meer natuurwol). Deze artikelen worden verkrijgbaar gesteld voor mannen van 15 jaar en ouder op vertoon van een attest, geteekend door een arts, waar uit blflkt, dat in verband met den gezond- heidstoestand van den patient het dragen van deze kleedingsstukken noodzakelijk is. Wollen truien en pullovers met mouwen (50 pet. of meer natuurwol) voor visschers, die er hun beroep van maken op de Noordzee te visschen, wordt verkrijgbaar gesteld 1 trui of 1 pullover met lange mouwen. iSlipovers (zonder mouwen), handschoenen, wanten, ijs- en bivakmutsen, shawls en pols- moffen (50 pet. of meer natuurwol). Voor deze artikelen komen alleen in aan merking personen, die een desbetreffend be- wijs van den Nederlandschen volksdienst kun nen overleggen. Voor al deze wollen goederen is dit wordt met nadruk vermeld een bijzondere ver- gunning van den plaatselijken distributic- dienst vereischt. Met de verkregen bijzondere vergunning kunnen de houders zich wenden tot alle bij het rijksbureau Distex ingeschreven textiel- har.delaren, die de betreffende artikelen steeds hebben verkocht en die alle inlichtingen, prij- zen en punten kunnen verstrekken. Met het bereiken van den dag van 15 Aug. is ook het gesloten voetbalseizoen ten einde en gaan allerwege de clubs een aanvang ma ken met het spelen van wedstrijden ter oefe- ning tegen de a.s. competitie. Ook onze plaat- selijke vereeniging Terneuzen begint reeds aanstonds met het spelen van dergelijke oefen- wedstrijden en zoo krijgt zij Zondag op be- zoek het eerste elftal van Middelburg, dat ook in de competitie een van haar tegenstan- ders zal zijn. In allerlei opzicht kan het dus een interessanten wedstrijd worden. Als voorwedstrijd krijgen we een ontmoe- ting tusschen twee juniores-elftallen. Men verzoekt ons de aandacht er op te vestigen, dat donateurs alleen toegang hebben op vertoon van de nieuwe kaart. DE AARDAPPELZIEKTE. Zoowel op de klei als op de zand- en veen- gronden treedt dit jaar de aardappelziekte (Phytophthora infestans) reeds in het loof op, terwijl in enkele gevallen de knollenreeds blijken te zijn aangetast. Om de aantasting der knollen nog zooveel mogelijk te voor komen, raadt de Plantenziektenkundige Dienst den verbouwers met klem aan om het rooien bij nat weer achterwege te laten en alleen te rooien, wanneer het gewas volkomen en de grond behoorlijk is opgedroogd. Er moet dus niet gerooid worden, wanneer het gewas nog hat is van den dauw. Het bedekken van de aardappelen met loof, zelfs al is dit slechts tijdelijk, moet sterk Worden afgeraden. De aardappelperceelen, waarvan het loof thans nog niet of slechts weinig door de ziek- te is aangetast, moeten tot op het laatst van het groeiseizoen toe bespoten worden met Bordeauxsche of Bourgondische pap of ander koperhoudende middelen. Het kan echter, wanneer de omstandigheden gunstig blijven voor het optreden van de ziekte. in menig ge val voordeeliger zijn, het gewas voortijdig dood te spuiten dan het te laten uitgroeien. Nadere inlichtingen worden verstrekt door den Plantenziektenkundigen Dienst te Wage- ningen en de bij dezen Dienst werkzame amb- tearen, alsmede door de Rijksland- en tuin- bouwconsulenten. JONGEN STAL 2600 VAN ZIJN MOEDER. Een weduwe, wonende aan den Laanweg te Amsterdam, vermiste dezer dagen een be- drag van 2600, dat zij in de linnenkast had opgeborgen. Zij stelde de politie ervan in kennis, en deze slaagde er reeds spoedig in den diefstal op te helderen. De dader bleek te zijn een 17-jarige zoon van de weduwe, die zich niet had ontzien zijn moeder te bestelen. Een klein gedeelte van het geld had de jon- gen reeds verbrast, doch het overige werd nog op hem gevonden. SPOORWEGPERSONEEL PLEEiGDE DIEFSTALLEN. Na een langdurig onderzoek is de Amster damsche recherche in samenwerking met de spoorwegrecherche er toe overgegaan, een drdetal spoorwegbeambten, onder wie 2 ran- geerders te arresteeren, verdacht van hec plegen van diefstallen uit spoorwagens. Huis- zoeking bij een der rangeerders had reeds ver schillende goederen levensmiddelen en rookartikelen aan het licht gebracht, welke kennelijk van diefstal afkomstig waren. Naar sehatting moet de waarde van het ge- stolene ten minste f 3500 bedragen. Het on derzoek in deze zaak wordt met kracht voort- gezet. Woensdag was het een eeuw geleden, dat de heer A. W. de Boer in TJaarlem het levens- licht aanschouwde. De oude baas, die zich nog in een goede gezondheid mag verheugen, slijt zijn laatste levensdagen in het Adriana Koenen rusthuis der Ned. Herv. diaconie, waar een feestelijke stemming heerschte. TRAGISCH ONGEVAL. Te Apeldoorn heeft op den hoek van de Hoofdstraat en de Kanaalstraat een tragisch ongeval plaats gehad. De 5-jarige Willy Steenhuizen, woonachtig te Apeldoorn, die bij zijn oom op de fiets zat, was door dezen net van de fiets getild en op den rijweg gezet, toen een naderende vrachtauto het kind greep en meesleurde. Ernstig gewond werd het opge- nomen. Enkele oogenblikken later gaf het kind den geest. CHANTAGE. Een inwoner van Amsterdam had bezoek gekregen van twee mannen, die van hem een bedrag van 500 eischten. Voldeed hij niet aan dezen eisch, dan zouden zij de politie ervan verwittigen, dat hij zijn koper niet had ingeleverd. De man had dit echter wel ge daan en dies snelde hij zelf naar het politie- bureau, waar hij zijn wedervaren vertelde. Toen twee dagen later zooals afgesproken een der beide afpersers terug kwam, kon deze worden gearresteerd. Zijn compagnon werd kort daarop gegrepen. LIEFDESDRAMA TE BUSSUM. Zaterdagavond heeft te Bussum een 37- jarige man, zekere L. een vrouw van onge veer denzelfden leeftijd met een mes ernstige verwondingen toegebracht, waarna hij zich- zelf levensgevaarlijk verwondde. IL. had met deze vrouw vier jaren samen- gewoond, waarna de vrouw aan hun verhou- ddng een eind had gemaakt. Steeds opnieuw trachtte L. haar te bewegen weer bij hem terug te keeren, doch de vrouw wees zijn ver- zoeken telkens van de hand en de gesprekken eindi"'den dan altijd in een twist. -Ook Zaterdagavond had L. met de vrouw, die hij in de Vlietlaan was tegengekomen in gezelschap van een vriendin, weer een ge- sprek. Samen wandelden ze op en toen het paar in de stille Veerstraat was gekomen, haalde L. plotseling een aardappelschilmesje te voorschijn en gaf daarmee de vrouw een dlepe steek in den wang, waarna hij zichzelf eenige steken in den hals toebracht. Beiden zakten in elltaar en ziin later naar de St. Gerardus Majellastichting overgebracht, De toestand van de vrouw is bevredigend, doch die van den man is levensgevaarlijk. SLUIKIHANDEL IN AARDAPPELEN. Nu de oogst van vroege aardappelen is be gonnen, blijkt dat sommige landbouwers uit winstbejag zich weer laten verleiden hun producten in den sluikhandel te brengen, het geen dan z.g. geschiedt met de bedoeling min der bedeelden te helpen. Reeds enkele maan den werden in de omgeving van Ede en Lun- teren personen, die zonder vergunnipg aard appelen vervoerden, geverbaliseerd met in be- slagname der contrabande. Opsporingsambtenaren, die zich voordeden als koopers en zich vervoegden aan de woning van den landbouwer S. te Geldersch Veenen- daal, zagen daar in het achterhuis een partij aardappelen van eenige honderden kilogram- men, keurig afgewogen in kwantums van elk 5 kg gereed staan voor aflevering aan den komenden en gaanden man. Dit bleken hier voornamelijk Amsterdamsche arbeiders te zijn, die in de omgeving van Veenendaal te werk zijn gesteld. De ,,menschenliefde" van dezen landbouwer blijkt genoeg uit het feit. dat hij de aardappelen voor 20 ct. per kg, d.i. meer dan het dubbele van den winkelprijs, aan de arbeiders verkocht. De aanwezige aardappelen werden in beslag genomen. Tegen S. zal een strafrechtelijke vervolging worden ingesteld. AARDBEVING IN ITALIe. Vrijdagmiddag tegen 12 uur vond in Ascoli een hevige verticale aardbeving plaats, die ongeVeer 10 seconden duurde. Omstreeks 8.45 u. 's avonds werd een lichtere stoot ge- voeld, de bevolking bleef kalm. Op denzelfden tijd kwam in Farno, ten Noorden van Ascoli, eveneens een aardbeving voor, echter in horizontale richting. Onder de bevolking ontstond een paniek; de bewo ners renden het vrije veld in. Van schade wordt geen melding gemaakt. Zonsopgang 15 Aug., 6 uur 22 min. Zonsondergang 15 Aug., 21 uur 6 min. Zpnsopgang 16 Aug., 6 uur 24 min. Zonsondergang 16 Aug., 21 uur 4 min. Zonsopgang 17 Aug., 6 uur 25 min. Zonsondergang 17 Aug., 21 uur 2 min. 19 Augustus: Eerste Kwartier. Rijwielen en voertuigen moeten licht op hebben vanaf een half uur na zonsondergang tot een half uur voor zonsopgang. Aanvoer van runderen. Er wordt momenteel te weinig rundvee voor den slacht aangeboden. Dientengevolge zijn reeds een aantal veehouders aangeschre- ven om onverwijld rundvee af te leveren. Dezer dagen zullen nog meer lastgevingen worden toegezonden door de L. C. O. De aandacht wordt er op gevestigd, dat bij niet levering tot vordering zal worden over gegaan. De vleeschdistributie eischt meer vleesch. Wie geschikt slachtvee heeft, handelt in het algemeen belang door dit direct af te leveren. Volkstuinen. Houders van volkstuinen dienen hun erken- ningskaart onlmiddeUijk af te halen bij den Plaatselijken Vertegenwoordlger. Dit voor- komt moeilijkheden bij het vervoer van de ge- teelde producten. De Plv. Prov. Voedselcommissaris voor Zeeland. KEURINGEN GRANEN EN PEULVRUCHTEN. De Pica voor Zeeland maakt bekend, dat de keuringen der granen en peulvruchten zullen worden gehouden, zooals hieronder is aangegeven Zierikzee, Hotel de Korenbeurs: Eerste keu- ring Woensdag 19 Aug., 14 uur; vervolgens elken Woensdag om 10 uur. St. Maartensdijk, Hotel Nelisse: Eerste keuring Donderdag 20 Aug., 11 uur; vervol gens elken Donderdag. Zuid-Beveland, Graanbeurs, Goes: Eerste keuring Woensdag 19 Aug., 9 u. 30; vervol gens elken Woensdag. Monsters inleveren Dinsdag op de Graanbeurs. Noord-Bevel andOm de andere week 's Maandags, 14 uur: te Kolijnsplaat, Hotel de Patrijs, te Kortgene, Hotel de Korenbeurs. Eerste keuring Kolijnsplaat op 24 Aug., 14 uur; eerste keuring Kortgene op 31 Aug. Walcheren, Graanbeurs Middelburg, Elken Vrijdag 9 uur v.m. Eerste keuring Vrijdag 21 Aug. Monsters inleveren Donderdag op de Graanbeurs. Hulst. Elken werkdag op de landbouw- school, 's morgens 9 u. 30. Eerste keuring Maandag 17 Aug. om 10 uur. Oostburg. Elken werkdag in cafe de Mil- liano, 's morgens 9.30 u. Eerste keuring Maandag 17 Aug., 13.30 u. Men dient op het monsterkaartje steeds nauwkeurig de soortnaam te vermelden. Alle gedorschen producten moeten worden ingeleverd (met uitzondering van eigen toe wijzingen en eigen. zaaigoed), daar de handel in ongekeurde zaaizaden en -peulvruchten niet zal worden toegestaan. Voor blauwmaanzaad en lijnzaad geldt de zelfde regeling als voor koolzaad. welke reeds eerder werd gepubliceerd. INLEVERIN1G RUNDVETBONNEN. De Secretaris-Generaal van het Departe- ment van Landbouw en Visscherij maakt, in verband met de besebikbaarstelling van rund- vet op de bonnen ,,44" der boter- en vet- kaarten, bekend, dat slagers de gedurende het tijdvak van 12 tot en met 15 Augustus 1942 van hun klanten ontvangen bonnen op Maandag 17 Augustus 1942 bij de plaatselijke distributiediensten dienen in te leveren ter verkrijiging van vettoewijzingen. VERVOERVERBOD OESTERS. De Nederlandsche Visscherijcentrale maakt bekend, dat te rekenen van 7 Augustus af tot 16 October 1942 het vervoeren en doen ver- voeren van oesters verboden is. Na 15 Octo ber 1942 is dit vervoerverbod beperkt tot oes ters beneden een gewicht van 55 kg per 1000 st. met dien verstande, dat geen enkele oester van minder dan 50 gram per stuk in een der gelijke sorteering mag voorkomen. Het vervoerverbod is niet van toepassing, indien het vervoer plaats vindt op de Zeeuw- sche Stroomen, met uitzondering van de Wes- terschelde en een kuststrook van 500 meter, te rekenen van de hoogwaterlijn af. RECTIFICATIE MAX. GROSSIERS- EN DETAILLISTEN PRIJZEN VOOR FRUIT; BEKENDMAKING No. 26. In de fruitprijzen die d.d. Dinsdag 11 Aug. j.l. zijn gepubliceerd is de volgende fout ge- slopen. Onder druiven stond: Groep n: grossiers- prijs f 84,detaillistenprijs 1,Dit moet zijn respectievelijk 89,50 en 1,07. Onder Groep III stond respectievelijk 89,50 en f 1,07 dit moet zijn 84,en 1, PRUZENBESCHIKiKING 1942 ZEEVISCH. De Secretaris-Generaal van het Departe- ment van Landbouw en Visscherij maakt be kend, dat met ingang van 11 Augustus 1942 de Prijzenbeschikking 1942 Zeevisch in wer- king is getreden, die bepaalt, dat de prijzen, tegen welke zeevisch ten hoog: e aan den af- slag mag worden verkocht en a.geleverd nader zullen worden vastgesteld en bc.-rend gemaakt. Voorts zijn de reeders van visschersvaartui- gen of visschers bij de levering van zeevisch verplicht aan hun afnemers een overwicht te geven van tenminste 5 voor fijne visch en 10 voor grove visch. Zij zijn verplicht de door hen aangevoerde visch naar de soorten en onderverdeeling van deze soorten, waarvoor maximumprijzen en/of -marges zijn vastge steld, te sorteeren. Indien een partij van een bepaalde vischsoort, waarvoor meer dan een, maximumprijs en/of -marge is vastgesteld, niet nader gesorteerd wordt aangevoerd en afgeleverd, geldt als maximumprijs voor deze partij de laagste maximumprijs van de desbe- ireffende vischsoort. (Voor de marges, welke de groot- en kleinhandelaren bij verkoop en aflevering aan hun afnemers ten hoogste mogen berekenen, wordt verwezen naar de Staatscourant van 10 Augustus 1942. De groothandelaren zijn verplicht de zee visch, gesorteerd naar de soorten en de onder verdeeling van de soorten, waarvoor maxi mumprijzen en/of -marges zijn vastgesteld, door te leveren. Zij mogen voor verpakkingen kleiner dan 50 kg hun maximum-marge met ten hoogste 0,01 per kg verhoogen. De mar ges voor de groot- en kleinhandelaren mogen ten aanzien van een en dezelfde partij visch slechts eenmaal worden berekend, Behoudens toestemming van de Nederlandsche Vissche- rijcentrale mag eenzelfde handelaar slechts een maximummarge berekenen. Indien meer dan een groothandelaar is ingeschakeld, moe ten de groothandelaren de maximummarge voor den groothandelaar onderling deelen en wel zoodanig, dat de tweede groothandelaar tenminste f 1,per 50 kg ontvangt. De tweede groothandelaar mag de vrachtkosten voor verzending van de visch van den eersten groothandelaar naar den kleinhandelaar aan dezen laatste in rekening brengen, mits deze kosten afzonderlijk op de verkoopnota voor den kleinhandelaar worden vermeld. Commis- siekoopers en zij, die naar het oordeel van de Nederlandsche Visscherijcentrale daarmede gelijk zijn te stellen, mogen voor hun diensten een vergoeding van ten hoogste f 0,02 per kg, exclusief vracht, in rekening brengen. De kleinhandelaren zijn verplicht de zee visch, gesorteerd naar de soorten en de onder verdeeling van deze soorten, waarvoor maxi mumprijzen en/of -marges zijn vastgesteld, te verkoopen en af te leveren. Indien zeevisch, ontdaan van den kop, wordt verkocht en af geleverd, mogen de maximumprijzen met 1/3 van den maximumprijs voor de reeders van visschersvaartuigen of visschers worden ver- hoogd. Voor gefileerde zeevisch mogen de maximumprijzen met het tweevoud van den maximumprijs voor de reeders van visschers vaartuigen of visschers worden verhoogd. Voor zeevisch in bevroren toestand mag de maximummarge voor den groothandelaar worden vermeerderd met invries- en bewaar- kosten van ten hoogste 1,per 50 kg per maand, met een maximum van /2,50 per 50 kg. Indien kabeljauw of wijting door de groot- of kleinhandelaren wordt gestript of gefileerd, zijn de maximum verkoopprijzen voor de groot- en kleinhandelaren gelijk aan de ver koopprijzen op den afslag van gestripte of gefileerde kabeljauw of wijting, vermeerderd met de groothandelsmarge, onderscheidenlijk de som van de groot- en kleinhandelsmarge van kabeljauw of wijting. Indien de kabel jauw door de kleinhandelaren in mooten wordt verkocht en afgeleverd, mogen de klein handelaren den maximumprijs per kg van dezen kabeljauw met de helft van den in- koopprijs, vermeerderd met 0,35 per kg verhoogen. De kleinhandelaren, niet zijnde venters of marktkooplieden, mogen voor het bezorgen van zeevisch aan hun afnemers geen hoogeren prijs in rekening brengen, dan f 0,10 per bezorging. De bepalingen van het Prij- zenbesluit 1941 Zeevisch zijn met deze be schikking komen te vervallen. Met vreugde geven wij kennis dat onze geliefde Ouders, Be- huwd-, Groot- en Overgroot- 'f* ouders, de Heer en Mevrouw A. J. GEERS EN C. OEERS—DOBBELAAR, f! op a.s. Maandag 17 Augustus, hun zestigjarlg huwelijksfeest hopen te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven, is de wensch van hun Kinderen, Behuwd-, Klein- en Achterkleinkinderen. Uit aller naam, D. GEERS. Terneuzen, 14 Aug. 1942. Gelegenheid tot feliciteeren tusschen 5.30 uur en 7 uur, in Hotel „De Arend". Verloofd ANNEKE GMELICH MEYLING EN G. J. MEULENBERG Heemstede (Haarlem), Leidschevaartweg 135 Terneuzen, Vlooswijkstraat 12 16 Augustus 1942 Voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij ons huwelijk, zeggen wij, mede namens wederzijdsche Ouders, onzen hartelijken dank. G. KRAMER. R. KRAMER—PiETERS. Terneuzen, 14 Augustus 1942. Baandijk 42. Mijn hartelijken dank voor de vele blijken van belang stelling op 7 dezer ontvangen. Wed. A. WOLFERT. Hoek, 13 Augustus 1942. SntflVoor de vele blijken van belangstelling, dezer dagen ondervonden, betuig ik mijn wel- gemeenden dank. A. VERLINDE. Zaamslag, 14 Augustus 1942. „Rustoord". Terrein MOLENDIJK 9C Donateurs alleen toegang op vertoon van nieuwe kaart. Afdeeling Terneuzen en Omstreken. Vanaf 17 tot en met 21 Aug. zijn de volgende Kapperszaken wegens vacantle GESLOTEN. Te Axel WARNIER. Te Terneuzen C. W. VINK, Vlooswijkstraat. C. MEEUSEN, Dijkstraat. W De overige Kapperszaken zullen deze dagen de clientele van boven- staande coliega's gaarne bedienen. is de Zaak den geheelen dag Noordstraat 97 - Terneuzen van 17 tot en met 22 AUGUSTUS Schoenmakerij le Verbindingstr. 13 Voor KNOOPEN, AJOUR enz. van Naai-atelier van 17 tot en met 29 Aug. (bestaande uit flinke kamer met kasten en enkele bureaux of tafels). Brieven onder No. 34, bureau van dit blad. nieuwe en herstellingen Tel. 44 voor den inmaak Tevens Peren, Appels, Pruimen enz. UW ADRES voor Tuinzaden. ZWAANTJE - TERNEUZEN Recht over Gasbedrijf. Firma P. J. VAN DE SANDE Boekhandel Terneuzen warn

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1942 | | pagina 3