KRUSCHEN OFFICIEELE MEOEOEELINGEN Officieele Landbouwmededeelingen Predikbeurten. Gemengde Berichten s Sport net Radio-programma y AXEL. Neem het Versterkingsmidde tegen Rheumatische Pijnen VOETBAL. GROENENDIJK. Voedingsgewassen in eigen tuin, VERDUISTERING. van de provincie Zeeland RECHTSZAKEN. don reeds gedaan. Hij stipte aan, hoe in een plaats in het Westen des lands, waar velen in bun woningen en bezittingen waren getroffen door een bom-aanval op korten tijd voor den eersten nood waren geholpen. Er was tus- schenkomst verleend om die menschen een onderdak te bezorgen, terwijl om ben aan bet eerst noodige voor bun beboeften te helpen een bedrag van /6000 kon worden besteed. Het werk van de N.V.D. werkt z66 door, dat moest men bij een vorige dergeljjke ramp de menschen zelf opzoeken, ze thans reeds bjj de N.V.D. kwamen, wetende, dat ze dddr hulp zouden vinden. Het werk van de N.V.D. voor de verbeffing van bet volk omvat een ruim gebied. Zoo was spreker in deze omgeving reeds werkzaam voor bet oprichten van kinderbewaarplaatsen in gemeenten met een ruime arbeidende be- voiking. En bij ondervond in dit opzicht reeds goede toezegging, zoodat er uitzicbt is, dat in dat opzicht spoedig iets zal worden .bereikt. Het ontbreekt in deze streek aan ge- legenheden waar de kinderen kunnen worden ondergebracht en aangenaam met spelen wor den bezig gebouden, als de moeders ook vader gaan meehelpen bij den arbeid op het land. Er moeten zulke gelegenheden komen, waar •»de kinderen tevens ook wat leeren. Hier, in Terneuzen, met zoo'n ruime arbei dende bevolking;- is in dat opzicht wat te doen, onadat een goede inrichting daarvoor ont breekt. Er zal ook naar gestreefd worden om te Terneuzen een advies- en consultatiebureau voor gezinshulp in te riebten, Zooals dat te Goes reeds is geschied, en waarvan dezer dagen door dit blad reeds melding is gemaakt. Ook doet bij een beroep op medewerksters, om hulp te verleenen in de gezinnen waar de moeders bet te volhandig hebben of waar de moeders voor eenigen tijd naar een vacantie- oord kunnen vertrekken, om ondertusschen het gezin gaande te bouden.Het werk van de N.V.D, is van groot belang voor het geheele Nederlandsche volk, maar het is ook een mooi werk, de belangen van bet geheele volk te dienen.. Hij besloot met een beroep op daad- werkelijke en financieelfi medewerking. KIPPENSOEP EN POULETSOEP VERKRIJGBA \R OP VERMICELLIBON. De secret&ris-generaal van het departement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat men met imgang van 27 Juni a.s. bij het koopen van pakjes kippensoep en pouletsoep den ter verkrijging van vermicelli aangewezen \>on dient in te le.veren. Per bon wordt een "hoeveelheid, waarin 100 gram vermicelli verwerkt is, beschikbaar ge- steld. In verband hiermede zal de kippensoep en de pouletsoep afgeleverd worden in pakjes, welke een hoeveelheid van 25 gram vermi celli of een veelvoud daarvan bevatten. Deze hoeveelheid zal op de pakjes vermeld staan," zoodat men gemakkelijk Ijan nagaari of men de hoeveelheid verkrijgt, waarop men recht heeft. BESMETTELLJKE ZIEKTEN. In de week van 7 tot en met 13 Juni kwa- men in onze provincie 15 gevallen van be- smettelijke ziekten voor, nl. 4 gevallen van. roodvonk, Onderscheidenlijk 2 te Middelburg en 1 in Oost- en West-Souburg en St. Anna- land, 2 gevallen van dipbterie, n.l. 1 te Rit- them en Oosterland en 9 gevallen van malaria, waarvan 8 te Middelburg en 1 te St. Laurens, Concert. Bij gunstig weer hoopt de Cbr. harmonie „>Hosanna", directeur de beer P. C. Brakman, a.s. Zaterdag een uitvoering op de kiosk te geVen met onderstaand programma. Aanvang 8 uur. 1. ZATERDAG 27 JUNI 1942. Ned. Hervormde Kerk. TERNEUZEN. 7.30 u., Avondgebed. ZONDAG 28 JUNI 1942. Ned. Hervormde Kerk. TERNHUZESN. 10 u., Ds. J. Kroon, van Kloos- terzande, bed. H. Av.; 2.30 u., Ds. J. Kroon, bed. H. Av. en dankz. SLUISiKTT10 u., leesdienst; 2.30 u., de heer J. A. Alsfelt. AXEL. 10 u., Ds. Van Oeveren, bed. H. Av.; 2.30 u., Ds. Van Oeveren. HOEK. 10 u., Ds. E. Raams; 3 u., Ds. E. Raams, bed. H. Doop en voorb. H. Av. Z A AM® LAG. 10 u., Dis. Drost, bed. H. Av.; 3 u., Ds. Drost, bed. H. Av. en dankz. KLOOSTERZAiNDE. 10 u., de heer J. A. Als felt, van Terneuzen. SAS VAN GENT. 10 u., Ds. M. Goudkamp, bed. H. Av. PHILIPPINE. 3 u., Ds. M. Goudkamp, bed. H. Av. Gerefornieerde Kerk. TERNEUZEN. 10 u. en 2-30 u., Ds. Kok, van Zaamsjag, bed. H. Av. en dankz. AXEL. k0 u. en 2.30 u., Ds. Post. ZOUTESPUI. 10 u. en 2.30 u., Ds. Sollie HOEK. 10 u. en 3 u., Ds. J. Francke. Chr. Gereformeerde Kerk. ZAAMiSLAG. 10 u., 3 u. en 7.30 u., Ds. I. de Bruijne, van Deventer. Gereformeerde Gemeente. TERNEUZEN. 10 u., 2.30 u. en 6 u., lees dienst. AXEL. 10 u. en 2.30 u., leesdienst. HOEK. 10 u., 2.30 u. en 6 u., leesdienst. het bolsjewisme. Da&rom kon hij met een boete niet volstaan en legde bij den verdachte een gevangenisstraf op Van 2 maanden. P. H. W. Kettenis te 's-Gravenhage en C. J. van der Kwaak te Rijnsburg, die voor het- zelfde feit terecbt stonden, weed en beiden tot 2 maanden gevangenisstraf veroordeeld. De eiscb was resp. 75 boete of 50 dagen en 2 maanden gevangenisstraf. P. J. van Capel te Alpheji aan den Rijn, die eveneens had geweigerd naar Duitschland te gaan om daar te gaan werken, werd door den Econ. Recbter voorgehouden, dat hij niet heeft gedaan, wat voor ons alien bet beste is. De Officier eiscbte tegen hem 2 maanden gevan genisstraf. Vonnis conform den eisch. W. D. A. van Steenbergen te 's-Graven- hage, die ook niet naar Duitschland was terug- gekeerd om daar te gaan werken, werd over- eenkomstig den eisch tot 2 maanden gevan genisstraf veroordeeld. Oud-Geref. Gemeente, Vlooswijkstraat. TERNEUZEN. 10 u., 2.30 u. en 6 u., lees dienst. Oud.-Geref. Gemeente, Nieuwediepstraat. TERNEUZEN. 10 u., 2.30 u. en 6 u., lees dienst. Koomsch-Katholieke Kerk. TERNEUZEN. 7.30 u., 9 u. en 10,30 u., H.H. Missen, 2.30 u., Lof. 1.47 - 0 76 0.41 bij Apoth. en Drog. -4- Blijkens een advertentie in dit nummer is aan de voetbalver. Terneuzen thans ook een juniores-afdeeling verbonden, waaryoor jon- gens van 1216 jaar zich als lid kunnen op- geven Een dergelijke afdeeling is voor adspi- rant-voetballers van nut. omdat zij dan onder leidirtg zich in het voetbalspel kunnen beoefe- nen. Maar ook de vereeniging zelf heeft bij een dergelijke afdeeling groot belang, want uit deze jeugdige personen moet in de toe- komst tenslotte toch het spelersmateriaal worden gehaald, om zoodoende over voldoende jeugdige krachten te kunnen beschikken. De zwarte duivels, marsch W. J. Schootemeijer. 2. Fleurs de Champs,, fantaisie Alf. Benot. 3. Le Trdsor des Incas, ouverture F. Hoffman. 4. Op marsch, marsch R. Monty, 5. Fantaisie Romantique, legende L. Montagne. a. Allegro Moderato; b. Andante reli- gioso; c. Scherzetto. 6. Ouverture Romanesque F. Jakma. 7. Je Maintiendrai, marsch A. J. Maas. 8. Voorspel en Koraal Ps. 138 L. Rugers. TeiitooiistelIing Luelitbesehernijiig. Vanwege de Ned. Vereeniging voor Lucht- bescherming zal alhier van 8 t/m 11 Juli a.s., in ,/Het Centrum" een tentoonstelling worden gehouden op het gebied der luchtbescherming. Deze is gratis toegankelijk. Gevonden voorwerpen« Eiiverbon, L. P. Bakker, Noordstraat 43. Kolenschop, J. Hollebek, Singelweg 57. iPaar kousen, H. de Ruijsscher, Singelweg 31. HET CENTRUM. „VVatt en Half Watt als dakloozen." Deze Majestic-film der Tobis brengt de be- kende filmartisten Watt en Half-Watt weer eens op het witte doek. Zij zijn ditmaal eens edh auto-slooperij begoniien, doch hebben, zoo- als het steeds met hun &aat, weer pech. Ze worden uit ,hun huis gezet en houden alleen een -voorwereldlijk autotje, dat dien naam niet meer verdiend, over om daarmede te gaan zwerven. Er komt natuurlijk ook in deze film een jong meisje op hun weg. Watt en Half-fWatt komen terecht in de wonimg van Holm, die cormectie met het meisje heeft aangeknoopt en verriehten 'daar huiswerk op hun manier, dus men begrijpt, hoe het daar gaat. Er doen zich echt kostelijke tooneeltjes voor. Om geld te gaan verdienen wordt de 'lange Watt nog scherpschutter en school- rijder, terwijl beiden er ten slotte er nog toe komen om een millionairs docbter te ontvoe- ren. Ze zitten ten slotte echter met hun ge- vangene leelijk in de maag, aangezien deze hun de baas wordt. De pogingen om deze weer kwijt te geraken, leiden. tot een goed eind, een ontmaskering van een onbetrotiwbare huis- houdster en vereeniging van oom, neef en nich>t. Watt en Half-Watt weigeren echter een hen toegedachte belooning, omdat ze dan zouden moeten scheiden. Ze gaan weer zwer ven. Een zeer amusante film. Vormingsavond. Pater De Koning SM hield Woensdagavond voor onze meisjes der Katholieke Ac tie in de' kapel der Eerw. Zusters van het St. Antonius- gesticht alhier een tweetal conferenties. De belangstelling der meisjes was zoo groot, dat de kapel brjna te klein was en meerdere meis jes moesten nog een plaats zoeken op het koor. De conferenties kwamen neer op een uiteen- zetting van de vermaning van Zijn Hoogwaar- dige Exc. den Bisschop van Breda tot de vrouwen en meisjes van zijn bisdom, om hun adel, hun kindschap Gods, hoog te houden en wel in hun kleeding en in hun ontspanning. En geldt voor ieder Christen in 't algemeen de eisch een „alter Chris'us" te zijn, voor de meisjes geldt nog de bijzondere eisch een' „altera Maria" te zijn. Onze meisjes zien verlangend uit naar een vormingsweek van Pater De Koning. BAMENAS. Gedurende de geheele maand Juni en in den aanvang van Juli kan nog de bekende winter- ramenas worden gezaaid. Dit knolgewas houdt van een diep losgewerkten, fijn verkrui- melden, voedzamen, vochtigen grond. Ver- sche stalmest en vloeimest zijn van nadeeligen invloed op de smaak en kwaliteit. Men houde daarmede wel rekening. Goede rassen zijn: de ronde zwarte winter en de lange zwarte winter. Per m'-' heeft men aan 2 gram zaad wel voldoende. De zaden worden pitgestrooid op rijen, die 20 a 25 cm uit elkaar liggen. Naderhand worden de planten op de rij op 20 cm uitge- dund. Bij d-roog weer is het raadzaam om de aarde goed vochtig te houden. De plantjes bezitten dan meer weerstand tegen de aard- vloo. Uit oogpunt van vruchtwisseling zaaie men geen ramenas op bedden, waar te voren radijs of koolrapen, koolrabi of de botanische verwante koolgewassen groeiden. De winterramenas wordt gerooid als het loof nog in vollen groei, dus nog groen is, dit is gewoonlijk omstreeks half of eiiide Octo ber. Indien men ze dan nog verder laat groeien, kan het vruchtvleesch houterig worden. Gedurende den winter wordt de ramenas op een koele, vorstvrije pick bewaard. Dit kan in een kelder of kist met zand geschieden. Ook is het zeer goed om ze dan buiten "op de gebruikelijke wijze onder stroo en aarde in te kuilen. Er wordt beweerd, dat de smaak bij deze laatste methode zuiverder blijft. BEDROGEN IJDELHEID. Op de markt te 's-Hertogenbosch verdrong zich Woensdag een groote schare vrouwen om twee marktkooplieden, die prachtige fla- cons parfum en eau de cologne te koop aan- boden. De markt was zoo willig, dat de fles- schen tenslotte bij opbod verkocht werden, zoodat prijzen van 2,50 a 3 per flacon wer den bereikt. Een sceptisch man in de rij der kijkers wist een der koopsters te overreden de flesch open te maken. Nu Week echter, dat de flacons gevuld waren met schoon water, al dan niet met een kleurstof. Een en ander verwekte begrijpelijkerwijze groote opwinding, die slechts eenigszins tot bedaren kon worden gebracht toen de politie ter plaatse verseheen en het tweetal in- rekende. ONDER SMOKKELAARS. Zekere M. B.'', een bekend smokkelaar uit het dorp Zegge, onder den rook van Roosen- daal, boet op het oogenblik een van zijn vele nachtelijke tochten uit in dp gevangenls te Breda. Zijn zoons werken buitenlands, zoo dat het huis onbewoond is. De compagnons vqn B„ die hem op zijn smokkeltochten hiel- pen en die bij hem meermalen over den vloer kwamen, maakten van de gelegenheid gebruia cm een dezer nachten bij hem in te breken. Uit een geheime bergplaats onder den vloer van den kelder. die zorgvuldig dichtgemetseld was, stalen zij een bedrag van f 2400.. De politie, door buren gewaarschuwd, wist de vermoedelijke daders spoedig te arresteeren; op een hunner werd een bedrag van 700 ge vonden. JONGEN BIJ HET ZWEMMEN VERDRQNKEN. Te Vierlingsbeek is de 14-jarige Jan Reefs in de Maas bij het zwemmen verdronken. De jongen, die uit een groot gezin komt, was de zwemkunst niet voldoende machtdg. Hij had zich buiten het zwembad in de Maas begeven en zonk onmiddellijk weg. Er waren slechts enkele zwemmers in de buurt, onder wie een broer van het slachtoffer, die echter geen van alle voldoende konden zwemmen en derhalve geen hulp konden bieden. Na ongeveer een half uur dreggen is het lijk opgehaald. VAN ZONNEBRIL TOT RUBBEIiBOOT. Wat een jachtvlieger rnedeneemt. Op den vleugel van-de ranke Me 109 stapelt zich een r#eks voorwerpen op. Over eenige minuten zal een groep jagers opstijgen, zoo dat de uitrusting gecontroleerd wordt. Een jacfttvlieger aan de Kanaalkust neemt heel wat zaken mee, die hem bij den strijd tegen de Spitfires en Blenheims van nut kunnen zijn. IN iets is vergeten en zelfs een zonnebril, die op het eerste gezicht overbodig schijnti kan gbede diensten bewijzen. Het Kanaal is niet zoo smal als de naam schijnt aan te dui- den. Als zijn toestel onklaar wordt, moet de piloot zich eenige uren op het water kunnen redden, totdat de reddingsvliegtuigen hem te hulp komen. Een zwemvest is uiteraard aanwezig. Het kan in geval van nood met een kleine zuur- stofcylinder worden opgeblazen of desnoods met den mond. Een trouwe helper is ook het pisytool om lichtseinen af te schieten, dat Cultureeie uitz.: 14.00 uur Hilv. I, J. W. R. Smninghe, bekend verzamelaar van volksver- halen, spreekt over eigen werk. 16.00 uur Hilv, II, prof. dr. T. Goedewaagen, causerie ,,-Op den steiger". Sport: 19.0519.30 uur Hilv. I. overZicht van de Zondagsche sportgebeurtenissen. Luisterspel18.00 uur Hilv. II, actueel klankbeeld „24 uur Londen", door Horst Ha- genheim. Godsd, uitz.: Hilv. II 10.00—-10.30 uur gew. muziek, 10.3011.45 uur studiodienst te lei den door dr J. Blase, 11.4512.00 uur gew. muziek, 22.1022.15 uur avondwijding. Maandag 29 Juni, Ernstige muziek: 19.15 uur Hilv. I, con cert door het Utrechtsch Sted. Orkest, olv Willem van Otterloo. Voor de vrouw: Mevr. Ellen-Russe spreekt om 15.30 uur Hilv. I over de moeder en zus- ter van Quido Gezelle. Godsd. uitz.: 10.00—10.15 uur Hilv II mor- genwijding16.00—16.20 uur Hilv.- I biibel- lezing; 22.10--22.15 uur Hilv. II, avond wijding. Zonsopgang 27 Juni, 5 uur 20 min. Zonsondergang 27 Juni, 22 uur 5 min. Zonsopgang 28 Juni, 5 uur 20 min. Zonsondergang 28 Juni, 22 uur 5 min. Zonsopgang 29 Juni, 5 uur 21 min. Zonsondergang 29 Juni, 22 uur 5 min. 28 Juni: Voile Maan. Rijwielen en voertuigen moeten licht op hebben vanaf een half uur na zonsondergang tot een half uur voor zonsopgang. AFMAAIEN OP"1 DOODSPROEIEN VAN GOEDGEKEURDE PERCEELEN AARDAPPELEN. Hiermede wordt onder de aandacht van ■beiangstellenden gebracht, dat het afmaaien oi doodsproeien van het loof van goedgekeurde perceelen aardappelen slechts is toegestaan, mdien hiervan vooraf kennis is gegeven aan de plaatselijke keuringscommissie. Perceelen aardappelen waarvan het loof wordt afgemaaid of doodgesprdeid zonder voorafgaande kennisgeving aan de keurings commissie worden afgekeurd. VROEG ROOIEN POOTGOED. Deelnemers aan de gewassenkeuring die hun perceel voorloopig goedgekeurde poot- aardappelen geheel of gedeeltelijk groen wen- schen te rooien moeten vooraf daarvan ken- nis geven aan het Secretariaat van den Keu- ringsdienst Zeeland, Landbouwhuis te Goes De Keuringsdienst zal hen na ontvangst van deze aanvraag een ver&laring doen toe- komen, waarbij zij toestemming tot het rooien verkrijgen, welke verklaring aan een contro- leerende ambtenaar desverlangd moet worden getoond. VOORLICHTING BIJ DE SELECTIE VAN POOTGOED. Zij. die voorlichting wenschen te verkrijgen bij het selecteeren van een perceel voor de keuring aangegeven pootaardapp^len, gelieve zich hiervoor in verbinding te stellen met een der bestuursleden van den Keuringsdienst Zeeland of met het Secretariaat te Goes. Deze voorlichting geschiedt kosteloos. 2. Het voor huisslachting bestemde varken mag thans niet zwaarder zijn dan 80 kg. Mesteontractvarkens kunnen onder geen voorwaarde worden overgeschreven op huisslachting. Brj slachting van het varken zal dit ten hoogste 150 kg levend mogen wegen. 3. Varkenshouders die een fokzeug of fok- beer zijn toegewezen en aanhouden mogen deze voor huisslachting bestemmen ook al zal het levend gewicht bij slachten meer dan 150 kg bedragen. 4. Zonder opgave van het blikmerk eh het tatoueermerk aan den PI. Vertegenwoor- diger kan geen vergunning worden uitge- reikt. Voorloopig kan aan iederen varkenshouder die een toewijzing bezit slechts een vergunning worden uitgereikt. Uitgezonderd zijn de per sonen die 2 of meer mesteontracten hebben afgesloten, indien de gezinsgrootte van dien aard is, dat zij recbt zouden hebben op 2 huisslachtingen (b.v. meer dan 6 gezinsleden). 2. Vervoer van varkens. Het vervoeien van varkens zonder vervoer- bewijs is geheel verboden. Dit geldt thans ook voor biggen beneden 25 kg. Vervoerbewijzen voor biggen beneden 25 kg zijn verkrijgbaar bij de PI. Vertegenwoordigers onder opgave van het blikmerk en tatoueer merk. INHOUDING ZOMERRESER.VEERJNG. Veehouders die melk of room leveren aan een fabriek worden erop attent gemaakt, dat vanaf Zondag 7 Juni 1942 tot en met Zaterdag; 10 October 1942 over elke kg geleverde vpUe melk 0.4 cent en voor elke kg geleverde room 2.5 cent op den uit te betalen prijs zal wor den ingehouden. Deze gereserveerde gelden zullen in de aan- staande wintermaanden, volgens nader te geven voorschriften wederom aan de veehou ders ten goede worden gebracht. De Provinciale Voedselcommissaris voor Zeeland. OPGAVE VEESTAPEL. De Voedselcommissaris voor Zeeland brengt hiermede ter kennis van de georganiseerden bij de L.G.O. voor Zeeland, dat zij, ter verkrij ging van veevoederbonnen voor de periode van 12 Juli8 Augustus 1942 in de week van 29 Juni4 Juli a.s. bij de Plaatselijke Vertegenwoordigers opgave moeten doen van den veestapel naar den toestand op 28 Juni 1942 's avonds 12 uur. De bianco registratie- kaarten dienen ten kantore van den Plaatse lijke Vertegenwoordiger te worden ingevuld, ook indien men geen voeder kan betrekken, dooh wel vee bezit. Uitsluitend schapen- of geitenhouders dienen dus- eveneens opgave te doen. Houders van fokzeugen moeten het aantal etamboek en niet stamboekzeugen op- geven. Het veeboekje, volledig in inkt bijge- werkt, dient bij de registratie te worden over- gelegd. Verzuim, te late- of onjuiste opgave is strafbaar, terwijl in deze gevallen ook ge£n voederbonnen verstrekt zullen worden. KEURINGSDIENST ZEELAND. RUNDVEELEVERING. A. Regehnatige aanvoer. Veehouders die voor 1942 wel een aanelag hebben, doch nog beiangrijk mindei dan 50 hebben afgeleverd worden in overweging ge- geven om onverwijld het tekort geheel of ge deeltelijk aan te zuiveren. Zij voorkomen dan dat op een minder gepast oogenblik een last- geving tot directe levering wordt toegeZon- den. Alsdan zal het geheele tekort onmid- dellijk geleverd moeten worden. Veehouders die 2 of meer melkkoeien moe ten leveren dienen er voor te zorgen, dat on geveer de helft van het aantal te leveren ECONOMISCHEN RECHTER. Zitting van Donderdag 25 Juni 1942. Tegen J. J. P. F„ 27 jaar, grondwerker en J. F. M. F., 26 jaar, slagersknecht, beiden te Hontenisse, werd 1 maand gevangenisstraf en 100 boete of 20 dagen gevangenisstraf ge- eischt, ter zake dat zij aangeroepen door com- miezen niet stilhielden en ongeoorloofd per rijwiel tarwe vervoerden. Uitspraak voor ieder 2 maal J 40 boete of 20 dagen hechtenis. In verband met vervoeren en verkoopen van bruine boonen (hetgeen zou gedaan zijn aan iemand uit Terneuzeh) werd geeischt tegen B. J. T., chauffeur te 's-Gravenpolder, 3 maan den hechtenis met verbeurdverklaring der bruine boonen. J. de V., commissionnair te 's-Gravenpolder, f 150 boete of 30 dagen hech tenis, W. B., te Hoedekenskerke, 3 maanden hechtenis. Uitspraak voor T. 2 maanden hechtenis met verbeurdverklaring der boonen, B. 6 weken hechtenis en V. 75 boete of 15 dagen hechtenis. In verband met een feit als voorgaande werd 150 boete of 30 dagen hechtenis ge eischt tegen A. de J., koopman te Nisse, tegen L. de W„ landbouwer te 's-Heer Arendskerke werd geeischt /50 boete of 10 dagen hech tenis en tegen J. H. R., vrachtschipper te Hoedekenskerke, 2 maanden hechtenis. Uit spraak voor De J. 100 boete of 25 dagen hechtenis, voor De W. /50 boete of 20 dagen hechtenis en voor R. 6 weken hechtenis. GEWEIGERD OM IN DUITSGHUANT) TE GAAN WERKEN. M. Warmerdam te s-Gravenhage heeft ge weigerd in Duitschland te gaan werken. De Officier eischte deswege tegen hem f 50 boete of 15 dagen hechtenis. De Economische Rechter meende, dat het een algemeen belang is, dat men daar gaat werken, waar zij, die dat te bepalen hebben, beslissen. Het gaat om de vernietiging van meestal in de laars wordt gedragen. De pa- melkkoeien ook uiterljjk jn Juli wordt afcre- tronen zijn in een band om het been van den piloot _gehonden, zoodat zij terstond bij de hand zijn- Voor het vliegen op groote hoogten moet een zuurstofmasker worden meege- nomen. Veixler draagt de piloot een Vlieger- helm met keelmicrophoon om zich onder het gedonder der motoren met het vliegveld of de andere piloten in verbinding te kunnen stel len. Het valscherm tenslotte is voor den jachtvlieger, wat de reddingsboei voor den zeeman is. In de cabine ligt nog een vrij groot pak de rubbervouwboot. Deze is van met rubber overtrokken katoen vervaardigd. In geval van nood trekt de piloot krachtig aan eeri lus en werpt het pak in het water. Automatisch komt dan de cylinder samengeperste lucht in werking en blaast de boot op. Peddels van zeer licht metaal liggen in -de boot gereed, Het geheel is geel geverfd om het notedopje op de eindelooze watervlakte goeci zichtDaar te maken. (V.P.B.) 15.30 uur Hilv. II, „Tijd- INTERESSANTE GREPEN UIT HET PROGRAM3VIA VAN DEN DAG. Zaterdag 27 Juni. Ernstige muziek: 20.00 uur Hilv. II, Con- certgebouw-Orkest, o.l.v. Willem van Otter loo, m.m.v. Leon Orthel. Lichte muziek: Van 19.15—21.45 uur wordt over Hilv. I de laatste bonte avond uitgezon- den. Land en volk: 13.00 uur Hilv. £1 reportage uit het aardbeienland. 16.30 uur Hilv. II, cau serie door F. W. Beekhuis van Till over Har monie van het Bijenvolk". 21.00 uur Hilv. II, spteekt Dirk v. d. Hul over ..Laten wij eens vooruitkijken". Cultureeie uitz.: s c h rif tenschouw' Voor de zieken: 11.00 uur Hilv. I, Oom Frans en Tante Ans op bezoek bij zie.ke kin deren. Gesproken woord: 20.30 uur Hilv. I over Zicht in vogelvlucht van het komende week- piogramma dooc- G,. de Josselin de Jong. Voor de jeugd: 19.05'uur Hilv.I uitzen- ding van ,,Het Liedje van Verlangen". Godsd. uitzendinigen10.,00—10.15 uur Hilv. II, morgenwijd'ing16.00 uur Hilv. I brjbel- lezing; 22.HL-«2,15 uur Hilv. II. avond wijding. Zondag 28 Juni. Ernstige muziek: 14.30 uur Hilv. II Omroep Symphonie Orkest o.l.v. Leo Ruygrok, num.v. Max Prick van Wely, piano. 20.30 uur Hilv. II, opvoering van de opera „Rlchmodis von Aduchtvan Prof. Hermann Unger. Lichte muziek: 20.00 uur Hilv. I, „Drie kwartier om en bij het kind", progr. van Guus Betlem. leverd. B. Ingediende bezwaarschriften. Met de behandeling" van de bezwaarschrif- ten is een aanvang" gemaakt. Het zal echter nog eenige weken duren alvorens een ieder antwoord ontvangt. In bijzondere gevallen zal men een oproep ontvangen om mondelinge toelichting te geven ahn de daartoe aange wezen bezwaarschriften-commissie. C. Registratieni'erken. Nogmaals wordt onder de aandacht ge- biacht, dat ieder rund van een registratie- merk moet voorzien zijn. Ongemerkte run- deren worden op de veeleveringsmarkt niet meer geaccepteerd, met uitzondering van nuchtere kalveren die ongemerkt mogen "Wor den afgeleverd. Het in voorraad hebben en verhandelen van ongemerkte runderen is bovendien verboden. Aanvragen om \e merken dienen gerieht te worden tot de Districtskantoren der L.C.O. D. Vetweiders. Hieronder worden verstaan veehouders, die in deu winter weinig of geen runderen aan houden. doch in den zomer voor eigen rekening een aantal runderen weiden hetzij op eigen weiland hetzij. op gehuurd of gepachT weiland diet z.g. inscharen). Voor zoover uit de copie-contracten "blijkt, dat contractvee wordt aangehouden, zal uiter- geen aanslag worden opgelegd. Zijn echter vrije runderen (groot vee, pinken enz.) aangekocht dan 'zar voor ieder rund een aan slag wordeh opgelegd gelijk aan de gemid- delde gewichtstoename gedurende den tijd dat het wordt, vetgeweid. De gewichtstoename word' gesteld op tenminste 150 en ten hoog"- ste 200 kg. De aanslag kan eerst tegemoet gezlen wor den nadat de cijfers van de eind Mei (begin Juni) j.l. gehouden inventarisatie zijn ver werkt. Vetweiders die er prijs op stellen hun aanslag zoo spoedig mogelijk te kennen zul len goed doen aan de L.C.O. te Goes een op gave te verstrekken van het aantal stuks vrij vee dat wordt aangehouden. Tenslotte word bekend gemaakt, dat al het bovenbedoelde vee t.z.t. aan de Bedrijfsorga- nisatie moet worden afgeleverd hetzij op eigen naam hetzij op een anders naam. VARKENS. 1. Huisslachting. In Zeeland is het verplicht aantal af te sluiten mesteontracten voor varkens thans geheel afgesloten. Hierdoor worden de Zeeuwsche varkens houders in. de gelegenheid gesteld om een z.g. blauwe huisslachtvergunning af te halen brj den plaatselijken vertegenwoordiger. De voorwaarden zijn: 1. Men moet een toewijzing van varkens be zitten. De toewijzingen 1941 zijn nog alle geldig, dus witte kaart met roode druk of gele kaart met zwarte druk. T A X ATI EM ARKTEN VOOR PAABDEN. De Landbouw Crisis Organisatie voor Zee- land maakt bekend, dat in de maanden Juli, Augustus en September a.s. op de hieronder vermelde data taxatiemarkten voor paarden zullen worden gehouden: Plaatsen: Zierikzee XJzendljke Axel Tholen Oostburg Middelburg Hulst Goes De ten Data: 2 Juli 3 Juli 10 Juli 13 Juli 15 Juli 22 Juli 27 Juli 28 Juli verkoop 6 Aug. 7 Aug. 14 Aug. 10' Aug. 21 Aug. 20 Aug. 25 Aug. 31 Aug. 3 Sept. 4 Sept. 11 Sept. 14 Sept. 18 Sept. 17 Sept. 28 Sept. 29 Sept. aan te bieden paarden moeten van goed halster en halstertouw zijn voorziqn. De cfanbiedirfl'sformulieren dienen minstens 4 dagen voor elke taxatiemarkt in het bezit te zijn, zoowel van het Vee en Vleesch Aan- koopbureau te 's-G-ravenhage als van de Provinciale Commissie voor den Paarden- handel. Landbouwhuis, Goes. NEDERLANDSCHE VISSCHERU- CENTRALE. De Nederlandsche Visscherjjcentrale maakt bekend, dat haar kantoorgebouw, gevestigd 2de Adelheidstraat 300 te 's-Gravenhage, met ingang van 2 Juli a.s. weer telefonisch is te bereiken onder nummer 720080. De telefoonnummers van de Afdeeling Garnalen en de Afdeeling Distributie en Visch- vervoer blijven voorloopig nog ongewijzigd. DE VERPLICHTE RUNDVEELEVERING 1942. Bij de va^ststelling' van den aanslag- 1942 voor de verplicbte rundveelevering 1942 werd, behalve een aantal kilogrammen, dat verplicht moest worden geleverd, tevens aangegeven een minimum aantal runderen tenminste 66n- maal gekalfd, dat hierbij moest worden ge leverd. t Deze maatregel had ten doel om te voor komen, dat in de samenstelling van den vee stapel te groote versehuivingen zouden op- treden. Mede in verband met de vetpositie is echter besloten om het minimum aantal te leveren koeien te doen vervallen, zoodat thans de vee- houeter vrij is om zijn aanslag te voldoen door levering van die runderen, die hij daartoe het meest gesehikt acht. Hi'erdoor wordt hem dus de gelegenheid geboden zijn leveringsplicht te vervullen door levering uitsluitend in den vorm van jongvee. ZEEPDISTRIBUTIE. De Secretaris-Generaal van het Departe ment van Handel, Nijverheid en Scheepvahrt maakt bekend, dat detaillisten voor 1 Juli a.s. alle thans geldige bonnen voor Zeep, derhalve de bonnen „Algemeen 211", ..Algemeen 228", ..Algemeen 272", Algemeen 293", Algemeen 300", ,.G Zeep", ,,H Zeep", ,,I Zeep", ,,J 2teep",»,,K iZeep" en ,,een rantsoen zeep" van hun afnemers in ontvangst dienen te nemen waarna zij naar gelang van hun voorraad tot en met 31 Juli a.s. de zeep kunnen afleveren. Zooals"'bekend dienen de bonnen ..Algemeen 300" en ,,K Zeep" streng gescheiden te wor den gehouden van de overige bovengenoemde bonnen. Derhalve dienen de bonnen Alge meen 211", „Al°emeen 228",Algemeen 272". .Algemeen 293", ,.G Zeep", ,,H Zeep", „I Zeep", ,,J Zeep" en ,,een rantsoen zeep" in het tijdvak van 6 t/m 19 Juli a.s. tezamen met een ontvangstbewijs MD 201 A bij de plaatselijke distributiediensten te worden in- geleverd. Ten einde een veelvoud van 10 bon nen te kunnen bereiken mogen maximaal 9 bonnen Algemeen 300" worden bijgeplakt. Voorts dienen gedurende bovengenoemd tijdvak detaillisten alle bonnen ,,K Zeep" en zooveel mogelijk bonnen .Algemeen 300" met een ander ontvangstbewijs MD 201 A in te leveren. Eventueele restantbonnen .Algemeen 30O'. tot een maximum An 9 stuks, dienen zij tot nader aankondiging zorgvuldig te be- waren.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1942 | | pagina 3