m ANNE vindt het geluk Binneniand Bijdragen tot verbetering van de binnenvisscherij. FEUILLETON NEDERLANDSCH SCHIP GETORPEDEERD distric/tskern van de n.s.d.a.f. Zaterdag is het eerste journalistenkamp van dit jaar op kasteel „De Cannenburgh" te Vaassen geopend. Verschillende autoriteiten woonden de eerste twee dagen van het kamp bij. Prof. dr. Goedewaagen, secretaris-generaal van het Departement van Volksvoorlichting en Kunsten, tracht een karper in de slotgracht te verschalken. Polygoon-Zeylemaker-Pax 'Holland-m. Het hoofd van plaatselijke politie te TER- N'EUZEN maakt het volgende bekend. Ten behoeve van het kweeken, aankoopen en uitzetten van pootvisch, het doen van proefneiminigen, het verbeteren van visch- water, het bestrijden van waterverontreini- ging en het aanwenden van verdere middelen, .waardoor de productiviteit van het vischwater kan worden verhoogd, wordt voortaan van degenen, die, hetzij krachtens een geldige vischakte, hetzij met een hengel, de binnen visscherij uitoefenen, een bijdrage geheven, welke verschuldigd is naast, het ge'bruikelijke vischrech't. Deze bijdrage is voor het dienstjaar 1 Juli 1942 tot en met 30 Juni 1943- vastgesteld op: 1,voor den aanvrager van een groote gkte A; f 1,voor den aanvrager van een groote akte B; f 1,— voor den aanvrager van een kleine akte; 0.50 voor den aanvrager van een hengel- akte; f 0,25 voor het visschen met den hengel. De bijdrage voor het visschen met edn hen gel is niet verschuldigd voor personen: a. wier leeftijd minder dan 15 jaar be- draagt; b. die als houder van een geldige akte de daarvoor verschuldigde bijdrage heeft be- taald. De betaling $an een bijdrage door hen, die een vischakte of hengelakte bezitten, wordt op die akte aangeteekend. Zij, die met een hengel visschen, ontvangen bij betaling van de bijdrage een bewijs het- welk zij tijdens het visschen steeds bij zich moeten hebben en op eerste aanvraag aan de opsporingsambtenaren moeten toonen. Terneuzen, 17 Juni 1942. Het hoofd* van plaatselijke politie voornoemd, C. VERDENDE wnd. ZYVARE SOY.JET-VERLIEZEN AAN VLIEGTUIGEN. Naar het opperbevel der Duitsche weer- macht meedeelt, heeft de bolsjewistische luchtmacht op 12 en 13 Juni zware verliezen geleden. Tijdens hevige luchtgevechten in alle sectoren van het Oostelijke front, van de IJs- zee tot aan de Zwarte Zee, hebben Duitsche jagers 76 vijandelijike toestellen neergescho- ten. Dertien toestellen werden op den grond vernield en twee door luchtdoelartillerie ten val gebractt, hetgeen het totaal der vernie- tigde bolsjewistische vliegtuigen op beide dagen op 91 brengt. In dienzelfden tijd gingen 15 Duitsche vliegtuigen verloren. De drager van het eikenloof, kapitein Phi- lipp, schoot op 12 Juni zijn 105e toestel nees\ HET INITIATIVE IN HET OOSTEN UITSLUITEND IN DUITSCHE HANDEN. De militaire correspondent van het D.N.B. meldt: Aan het geheele Europeesche Oostelijke front van Moermansk tot aan Kertsj is reeds sedert dagen het initiatief uitsiuitend in han- den van de Duitsche en verbonden troepen. Het duidelijkst blijkt dit feit voor Sebastopol. Tijdens de gevechten aan de Donets is het gelukt de rivier over te steken. Op den Oos- telijken oever spelen zich gebeurtenissen af, die vqor het nog in Sovjet-Russische handen zijnde gedeelte van het Donets-indusiriebek- ken een buitengewQon dreigend karakter heb- ben aangenomen. De krijigsoperaties in den eentralen sector beoogen van Duitsche zijde kennelijk het op- marschgebied voor de Duitsche en verbonden strijdkrachten voorledere vijandei'jke storing te behoeden. Hiervoor zijn cok de opru.mings- acties in het achterland, vvaar de oolsjevqisti- sche vrijbuiters na hevige gevechten thar.s zoo goed als uitgeschakeld zijn, uitgevoerd. In den Noordelijken sector toont de bolsje wistische leiding door plaatselijke sterke aian- vallen, die zoowel wat voorbereiding ais uit- voering betreft, ieder verband missen, Levig verontrust te zijn. Hier z:jn Duitsche forma- ties bezig haar stellingea naar het Oosten te schuiven in een terrein dat als uitgangspunt voor komende aanvalsogeraties gunstige mo- gelijkheden biedt. De'vnand tracht dtze be- wegingen te verhinderen, doch Je bolsiewis- tische strijdkrachten, die in dit gebied in cen strijd worden geworpen, hebben geenerlei offensief vermogen meer. Geheel in het Zuiden voor Sebastopol is dc Duitsch-Roemeensche aanval een niet onaan- Zienlijk stuk gevorderd. De opperste Duitsche legerleiding rekent ook hier, evenais voor- heen, met langdurige gevechten. Opmerkelijk is, dat de vijandelijke lucht- macht, die opereert vein de Kaukasus uit, niet meer aan J>od komt, een van de belangrijk- ste versehijnselen echter is het opduiken van- Italiaansche motortorpedobooten in de Zwarte Zee. De operatieve taak van deze booten be- staat in het uitschakelen van de laatste res- ten van de bolsjewistische marine in dit ge bied en den laatsten stormaanval op stad en haven Sebastopol van zee uit te dekken. In Noord-Afrika heeft de val van den Zui- delijiken pijler van den Britschen verdedigings- driehoek TobroekBir HacheimBir Gobi een totaal nieuwe toestand geschapen. Uit radio- berichten uit het hoofdkwartier van Rommel blijkt, dat de Duitsche woestijn-generaal in verbazend korten tijd meester is geworden van den nieuwen toestand door edn nieuwen opmarsch. Door te profiteeren van het feit, dat met den val van Bir Hacheim de wegen naar de kust in het Oosten en het Noorden voor de Duitsch-Italiaansche strijdkrachten open liggen, heeft Rommel een sterk pantser- leger laten aantreden.De zware verliezen aan pantserwagens van den vijand heeft het potentieel van Rommel zoo versterkt, dat de Duitsch-Italiaansche pantserwagens voor de Engelschen noodlottig kunnen worden, wan- neer Ritchie niet snel voor aanvulling zorgt. Rekening houdende met de zwijgtactiek van den Duitschen woestijn-generaal kan men verwaohten, dat men in de eerstvolgende dagen slechts weinig nieuws verneemt uit Noord-Afrika. De verliezen van den vijand voor en in Bir Hacheim zijn thans geheel te overzien. De gevangenen evenais de gesneu- velden bestaan uitsiuitend uit Franschen van generaal de Gaulle. ADMIRAAL MUSELIER VERLAAT DE GAULLE. In een extra bericlit deelt Reuter mede, dat admiraal Muselier, de opperbevelhebber der Gaullistische zeestrijdkrachten, zijn betrek- kingen met het ,,vrije Fransche nationale comitel' heeft verbroken. Tegenover Reuter verklaarde hij: „Ik heb mijn degen ter be- schikking van de geallieerden gesteld". Ad- miraai Dauboyneau is als zijn opvolger aan- gewezen. CRIPPS WAARSOHUYYT. Naar S.P.T. uit Londen meldt, is Zondag in geheel Engeland, de dominions en de Ver. Staten de dag van de vereenigde naties ge- vierd. Tijdens groote parades en feestelijk- heden, die in alle groote steden van Engeland plaats hadden, werd een boodschap van Chur chill voorgelezen. Sir Stafford Cripps richtte een radiorede tot het Chineesche volk. In New York en andere groote steden van Amerika c Fiihrer me» de zonen van den verrneoriicn plaatsvervan- genden Rijksprotector van Bohemen en Moravie, Oben- gruppenfiihrer Heydrich. (V.P.B.-Presse-Hoffmann-s.) Een modern sprookje van MARIA SAWERSKY. (Nadruk verboden) 23 Ik ben wees, bevestigde Anne, niet zon- dgr moqite. Enfin, in ieder geval een persoon, die tot uw naaste bloedverwanten behoort het schijnt, dat die' weinig goeds in zijn schild voert. Anne was plotseling doodsbleek geworden. De gravin bemerkte de innerlijke opwin- ding, waaraan het jonge meisje ten prooi was en achtte het oogenblik gekomen er een eind aan te maken. Maar m'n waarde Hesterberg, houdt nu toch op! Je lijkt wel een waarzegster, die uit koffiedik de, moorddadigste plannen profeteert. Ik stel voor om die mysterieuze toakomst- voorspellingen nu maar eens in te pakken en wat te gaan musiceeren. Dat lijkt me gezon- der. Kunt u ons niet wat voorzingen, juf- frouw Faro. Anne was inwendig. blij van den professor, wiens ernstige waarschuwing toch wel eeni- gen indruk op haar had gemaakt, verlost te zijn en begaf zich naar den vleugel. Ze hield veel van muziek, maar het was lang geleden, dat ze een toets had aangeroerd. Aarzelend begon ze te preludeeren, doch weldra vorm- den de tonen zich vanzelf onder haar zoeken'- de handen. Het was een oud Deensch liedje, dat ze ten gehoore bracht, maar zoowel van haar in- nemende stem als van haar geheele charman- te figuurtje ging zooveel bekoring uit, dat alien in het ruime vertrek er vain onder den indruk kwamen. Ernst Grundtvig zat in het halfduister van een donkeren hoek. Hij lui^terde ingespannen, ten prooi aan de tegenstrijdigste gevoelens. Dit meisje trok hem aan, als een magneet ijzer. De betopvering, die er van haar uit- ging, had hem slechts eenmaal eerder in zijn ieven getroffen. Dat was destijds op het feest bij consul Eschental geweest, toen hij die on- bekende in zijn armen hield. Hij schold zich zelf uit voor een wankel- moedigen dtvaas. Wekenlang had hij naar die onbekende gezocht en nu ging zijn hart al- weer naar een under uit. Van alle kanten weerklonken de bijvalsbe- tuigingen. Vooral Grottkau kon geen woorden genoeg vinden om zijn waardeering. tot uiting te brengen. Wederom ergerde Grundtvig ziph aan de gedragingen van zijn vriend. Hij zelf zweeg en opnieuw voelde Anne zich door dit gebrek aan eenige belangstelling van zijn kant pijnl'ijk getroffen. Wat scheelt je, Anne? fluisterde Senta Bratt. Je trekt je toch die dwaze voor- spellingen van den professor niet te veel aan Het meisje knikte ontkennend. Grottkau en Doddie, die beiden niet lang stil konden zitten, gaven nu samen een hu- moristisch duet ten beste en daarna zong Grottkau eenige zeemansliederen. 'Hij had een goede warme tenor die hij graag liet hooren. Zijn liedjes gewaagden van liefde en gebro- vonden openbare manifests ties plaats. Ook president Roosevelt heeft een boodschap tot de vereenigde naties gericht. In een redevoering voor mijnwerkers in Zuid Wales heeft Sir Stafford Cripps ge- waarschuwd tegen het overdreven optimisme hetwelk thans iedereen in Engeland heeft aangetast. Hij zeide o.m., dat men de vijande lijke kracht niet mocht onderschatten en dat de veel omstreden kwestie van het vormen van een tweede front niet mag leiden tot de conclusie, dat de vereenigde naties nu maar' kunnen vtoeslaan waar zij willen. ,,Het tweede front", aldus Cripps, ,,zal pas gevormd wor den, als de tijd daarvoor rijp is". T. a. v. de binnenlandsche politiek deed spreker een be- roep op de eensgezindheid van de Britsche natie. Hij sprak voorts zijn overtuiging uit, dat de beste oplossing van het kolenprobleem gelegen is in de nationalisatie van het mijn- wezen. Hij verzocht den arbeiders hun best te doen, opdat het nieuwe plan van de regeering voor verwezenlijking vatbaar worde. DE STRIJD BIJ MIDWAY. Het Japansche hoofdkwartier meldt, aldus Domei, dat bij den onlangs ondernomen aan val op Midiway de Japansche vloot, behalve de reeds eerder gemelde schepen, nog een Amerikaanschen kruiser van de San Fran- cisco-klasse (9950 ton) en een duikboot tot zinken heeft gebracht. In totaal werden bij dien aanval 150 vijandelijke vliegtuigen neer- geschoten. In bevoegde kringen te Tokio verklaart men, dat de kruisers van de San Franciseo- klasse het puiikje van de Amerikaansche vloot vormin. ENGELSCHE YLIEGERS RICHTEN BLOEDBAD AAN ONDER GRIEKSCHE BURGERS. In den nacht van 11 op 12 Juni j.l. hebben Engelsche vliegers in den Piraeus een gruwe- lijk bloed'bad aangericht onder de Grieksche burgerbevolking. Militaire objecten werden niet geraakt, maar wel vie) een Engelsche bom op een schuilplaats, waarin zich 35 Grie- ken be von den, die alien den dood vonden. Zondagmiddag j.l. werden de slachtoffers van dezen laffen Britschen aanval op staats- kosten begraven. De waarnemende minister- president sprak, naar het A.N.P. uit Athene meldt, een aanklacht uit tegen de wreede, onmenschelijke methoden der Engelschen. Terwijl de Asmogendheden het zwaarbeproef- de Grieksche volk zooveel mogelijk helpen, wordt van Britsche zijde gestreefd naar de uithongering van het Grieksche volk en wordt dit volk door laffe bomaanvallen uitgemoord. -x NEDERLANDSCHE MEISJES IN DUITSCJHLAND AAN DEN SLAG. In heel het uitgestrekfe Groot-Duitsche Rijk, in de nabije grensStreek als in Silezie, op het platteland als in de groote steden, in Ber- lijn, Hamburg, Bremen, Leipzig en Frankfurt, overal, waar groote fabrieken zijn, vinden thans Nederlandsche meisjes een broodwin- ning. Een zeer goede broodwinning zelfs. De verdiensten, welke deze meisjes in allerlei soorten fabrieken ontvangen, zijn belangrijk hooger dan men doorgaans in Nederland ge- wend was aan vrouwelijke arbeidskrachten te betalen. De meisjes leveren daar geen knutsel- werk of arbeid, welke eigenlijk niet als vol- waardig beschouwd wordt. Met alle aange- boren behendigheid, welke vrouwen nu een maal voor veel beroepen tot uitermate ge- schikte arbeidskrachten bestempelt, nemen ze aan het reusachtige arbeidsproces deel, dat zich heden ten dage in nimmer geziene vor men en opavang in het Groot-Duitsche Rijk heeft ontwikkeld. In de laatste weken hebben zich opnieuw honderden Nederlandsche meisjes bij de ar- beidsbeurzen voor werk in Duitschland ge- meld. Gaarne willen ze wat verdienen om zich datgene te verschaffen, wat ze zich vroeger moesteh ontzeggen. De loonen zijn zo6 hoog, dat na aftrek van alle kosten voor huisves- ting en verpleging een mooie spaarcent over- blijft. LEVERANTIES EN DIENSTEN VAN DUITSCHLAND NAAR NEDERLAND. Zooals bekend, is sinds 1 Mei 1942 in Duitschland een verordening van kracht, waarin is bepaald, dat voor leveranties en diensten, die uit het Duitsche rijksgebied naar het bezette Nederlandsche gebied werden ver- richt, ten hoogste slechts die prijzen en tarie- ven mogen worden berekend, welke in het Duitsche Rijksgebied zijn toegestaan. Voor loopende contracten geldt dit met ingang van 1 Juni 1942. Wanneer er bij Nederlandschfe handelaars en importeurs twijfel rijst over de door den Duitschen exporteur berekende prijzen, c.q. of deze prijzen boven het binnenlandsche Duit sche pfeil uitgaan, kunnen deze handelaars en importeurs zich om uitsluitsel wenden tot den Dienst van den Gemachtigde voor de Prijzen, Bezuidenhoutscheweg 64, Den Haag. DE GEZONDHEIDSZORG EN DE VOLKSGEZONDHEID. Aan een artikel in het Nationale Dagblad van de hand van dr. K. Keijer, leider van het Medisch Front, wordt het volgende ontleend: ken harten, van verre havens en meisjes, die eenzaam moesten worden achtergelaten. Ten- slotte werd de tekst van deze gezangen rijke- lijk uitgelaten, zoodat Grundtvig,wien het allerminst aanstond, dat hij daarbrj schier on- afgeibroken Anne aankeek, zich geroepen voelde er een eind aan te maken. Het wordt tijd, dat we naar huis gaan, zei hij kort, toen Grottkau alweer een nieuw nummer van zijn onuitputtelijk repertoire aan- kondigde. -e- Dat schoone lied ken ik en dames komen niets te kort, wanneer je hei haar onthoudt. Het hielp Grottkau niets, of hij pro- testeerde. Ernst sleepte zijn vriend eenvoudig naar de hal, zette hem zijn hoed op zijn hoofd en -dreef hem letterlijk uit het gastvrije huis van zijn tante. Dat was ook voor de anderen het sein om op te breken. De notaris en professor Hester berg kwamen met eenige moeite uit hun fau- teuils overeind en eischten Doddie op, wier oogen na het laatste glas punch, dat zij de gravin had afgebedeld bijna dicht vielen. Ook Senta Bratt en Anne begaven zich, na een hartelijk afscheid, naar boven. De gravin was alleen. Zij ruimde de kamer wat op, zette de ramen open om nog wat frissehe lucht bfnnen te laten en keek in de met fijne poedersneeuw bedekte straat. Daar na keerde zij naar de woonkamer terug. Zij moest aan het blonde jongemeisje denken. Anne had een zeer sympathieken indruk op haar gemaakt. Het was prettig haar als huis- genoote te hebben. Ze was bescheiden, wel- opgevoed en van een goed ras, dat zag men onmiddellijk. Het zou gezellig zijn van tijd tot tijd eens met haar te musiceeren, ze had een uitstekende stem. ,,Onze sociale genees'kunde werd verdeeld in een onizalig aantal, elkaar vaak beconcurree- rende en bestrijdende organisaties. Hoewel het eenigszins in strijd zal zijn met den historischen groei van het reeds bestaan- de, is het langzamerhand gewenscht geworden de uitvoerende taak op het gebied der Volks- gezondheid op te dragen aan een gecentrali- seerden en van Staatswege ingestelden dienst. De volksgezondheid dient niet onder, doch naast andere diensten te staan, omdat zonder een gezond volk de andere diensten overbodig zijn. Het hoofd van den dienst zal zelf de amb- tenaren moeten aanstellen en ontslaan (in overleg met Medisch Front), omdat hij ten- slotte alleen verantwoording schuldig is aan den Leider der Regeering." De scbrijver geeft dan verder een uiteenzet- ting van de pliohten van het hoofd van dienst die arts moet wezen en betoogt voorts o.m., dat' de nieuwe volksgezondheid zich meer zal moeten richten op de gezonden dan op de zie- ken. Bij de toestemming tot een huwelijk zul- len de erfelijk biologische eigenschappen mee moeten spreken. ,,Aan ongewenschte rasvermenging moet zoo spoedig mogelijik een einde komen. In de eerste plaats moeten huwelijken met Joden en andere vreemd-rassige volken verboden wor den. De Nederlandsche Volksdienst wordt voor de Volksgezondheid eveneens een onmisbaar onderdeel, omdat deze het beste -de sociaal- biologische diagnose der gezinnen kan op- maken en controle uitoefenen, zoo noodig hel pen kan. De zorg voor, de" zieken valt onder de Art- senkamer. Zoo zullen ook op het gebied van de tand- heelkunde, veeartsenijkunde etc. de prophylac- tiscbe maatregelen de belangrijkste zijn. Kwakzalvers en zgn. natuurgeneeskundigen zullen proeven van hun kunnen moeten af- leggen voor een daartoe te vormen deskun- dige commissie, opdat geen waardevolle hulp- middelen voor het volk verloren kunnen gaan, omdat ze reeds bij voorbaat veroordeeld zijn. Tenslotte zal het naar mijn meening moe ten komen tot een in groote trekke-n uniforme gezondheidszorg in de Germaansche landen." JOURNALISTENKAMP OP DE CANNENBURG)H GEOPEND. In het kasteel De Cannenburgh te Vaassen is Zaterdagavond het zomerkamp-1942 van het Verbond van Nederlandsche Journalisten door den voorzitter, den beer P. J. van Meg- chelen, geopend. Evenais vorig jaar zullen hier weer vier groepen van 2024 journalis ten elk een week lang verblijf houden om in kameraadschappelijken geest zich te verpoo- zen, maar tevens om zich te laten voorlich- ten over onderwerpen van cultureelen aard. De voorzitter heeft in een korte toespraak bij de opening geiwezen op dbel en beteekenis van dit kamp, dat in de eerste plaats een werkkamp zal zijn. Prof. dr. T. Goedewaagen, secretaris-gene- raal van het departement van Volksvoorlich ting en Kunsten, heeft het zomerkamp inge- wijd met een lezing over: Opkomst, bloei en verval van het humanisme. Aan dezen openingsavond was een gemeen- schappelijke maaltijd voorafgegaan, waarbij als gasten aanzaten prof. Goedewaagen, de leider van -het persgilde, de heer Max Blok- zijl, de plv. leider van dit gilde, mr. J. Huijts en de zakelijke leider, de heer J. Learbuck. Zondag werd een welsprekendheidstournooi gehouden, dat des avonds door een filmver- tooning werd gevolgd. NEDERLANDSCHE MISSIE IN LETLAND. In verband met het bezoek van de Neder landsche economische missie aan de Oostelijke bezette gebieden, welke missie onder leiding staat van mr. M. M. Rost van Tonhingen, zijn te Riga langdurige besprekingen over econo mische problemen gehouden tusschen de Nederlandsche vertegenwoordigers en autori- teiten van het rijkscommissariaat en den com- missaris-generaal van Letland. Tijdens de 'besprekingen ging men uitvoerig in op de specifieke belangen van Letland. Depresident van de Nederlandsche Oost- Ik wii nog even die plaat van Senta zien, dacht de gravin. Ze kan werkelijk uitmuntend werk leveren; de gelijkenis-was treffend, het leek wel een portretstudie. Ik zal haar toch probeeren te bewegen zich meer op dit genre toe te leggen. He, waar is dat boek ineens gebleven liet ze zich verbaasdl ontvallen. Gravin Grundtvig Baggesen zocht de ge heele etagere af, waar zij het boek het laatst gezien had. Het was spoorloos verdwenen. Maar plotseling moest ze lachen. Ik wed, dat Grottkau, die kwajongen, het boek heeft ingepikt, ging het haar door het hoofd. Hij was eenvoudig weg van het con- terfeitsel. Het origineel schefen hem nog beter te bevallen. Ach ja, waar jong voljt samenkomt, is onmiddellijk vuurwerk, maar het is toch wel aardig onU eens een beetje jeugd om je heen te hebben. Arme Grottkau. De gravin deed hem bitter onrecht met haar verdenking. Want niemand minder dan haar bloedeigen neef had het boek in beslag genomen. Bijna onbewust had hij het onder zijn jas verborgen. En nu zat de jonge graaf Grundtvig op zijn kamer, welke hij, teneinde tegen een onverwachten overval van zijn vriend gevrijwaard te- zijn, had afge- sloten, hield het sprookjesboek voor zich op zijn knieen en .staarde peinzend naar de kleu- rige plaat van de blonde Asschepoester. Ook op den Falksburcht had de, winter zijn intrede gedaan. Het oude slot lag temidden van een onge- rept sneeuwkleed,dat scherp contrasteerde met de bosschen op den achfergrond. Zes weken was Vera Stanieck'i nu op den Falksburcht. Vol geweldige plannen had ze er Coippagnie mr. Rost van Tonningen wees in een rede voor het groote gilde op de nauwe betrekkingen, welke reeds drie eeuwen ge leden hebben bestaan tusschen Nederland en het Oosten. Men heeft daarorn het initiatief van den Duitschen rijksminister Alfred Rosen berg deze oude relaties weer te herstellen, levendig begroet enmen verheugt zich op deze wijze reeds tijdens den oorlog te kunnen deelnemen aan de organisatie van de toekom- stige vredeseconomie, welke de in Europa levende menschheid voorspoed en tevreden- heid zat brengen. DE EED VAN TROUW AAN DEN LEIDER. De persdienst van de N.S.B. meldt: flet aantal functionarissen der N.S.B,dat op 20 dezer te Utrecht den eed van trouw aan den leider zal afleggen, is inmiddels tot bijna 3000 verhoogd. Mede in verband met het groote aantal belang-stellenden, dat van deze plechtigheid getuige zal zijn, belooft de dag van 20 Juni 1942 het beeld te brengen eener uitermate indrukwekkende en grootsche mani- festatie. Aan alle leden der beweging, dienende bij het Nederlandsche legioen, de Waffen S.S., het N.S.K.K. en de Nachrichtentruppen, die op 20 Juni in Nederland vertoeven, en die de beeedigings-plechtiglheid op 20 dezer willen bijwonen, wordt een gereserveerde plaats aan- geboden. Kaarten daartoe. zullen te Utrecht worden uitgereikt, op den dag der beeediging. De plaats waar over deze kaarten kan worden beschikt zal nog nader bekend gemaakt wor den. Te Washington is bericht ontvangen, naar S.P.T. verneemt, dat een Nederlandsch stoom- schip aan de Noord-Amerikaansche Atlan- tische kust door kanonvuur van een duikboot tot zinken is gebracht. Alle opvarenden be- reikten veiiig den wal. TE HOOGE PRIJZEN VOOR BRANDNETELS. Voor brandnetels worden momenteel hoo- gere prijzen gevraagd dan toelaatbaar is. De gemachtigde voor de prijzen vestigt er daar- om de aandacht van belanghebbenden op, dat brandnetels op de veiling slechts voor ten hoogste drie cent per kg mogen worden ver- kocht. De grossiers- en detaillistenprijzen mogen niet hooger liggen dan resp. f 5,50 per 100 kg en 8 cent 'per kg. Indien deze prijzen worden overtreden stelt mien zich aan vervolging bloot. TERUGBETALING VAN IN -DUITSCHE KRIJGSGEVANGENSGHAP AFGEDRAGEN GELDEN. De directeur van het informatiebureau van het Nederlandsche Roode Kruis deelt mede, dat door hem van het krijgsgevangenkamp Soest de gelden zijn ontvangen van de Neder landsche oud-militairen, die in de krijgsgevan- genkampen Versenmeppen (Hemer) en Soest hun, gelden hebben afgedragen en naar Weins- berg werden overge'bracht. Belanghebbenden wordt verzocht hun aan vraag om terugbetaling alsnog c.q. nogmaals in te dienen aan den afwikkelingsdienst krijgs- gevangenen van het informatiebureau Neder- 1 landsche Roode Kruis, Pieter Bothstraat 57, 's-iGravenhage met duidelijke vermelding van naam, voornamen, rang, onderdeel, gevangen- numtmer, naam van het ,gevangenkamp, afge dragen bedrag en huidig adres, NEDERLANDSCH ARBEIDSFRONT. De Centrale 1 PerSdienst van het N.A.F. meldt: De Leider van het Nederlandsche Arbeids- front heeft tot leider van de persafdeeling van het N.A.F. benoemd den heer J. W. Stremming van Ek en 'tot plaatsvervangend leider den heer Drs. W. Wieribelt. EN DE N.S.B. De leider van de N.S.D.A.P. in Nederland, Hauptdiienstleiter Schmidt en de plaatsver- vangende leider van de N.S.B., van Geel'ker- ken, hebb.en Zondag op een goed bezochten haar intrek genomen en nu verveelde ze zich allerverschrikkelijkst. Meer dan eens bekroop haar de onzinnige wensch om het oude slot den rug toe te keeren en een genoegelijker oord op te zoeken, maar haar nuchtere ver- stand wist tot dusver in dergelijke gevallen ie zegevieren. Ook de oude Faike voelde «ich teleurgesteld. Hij had zich van harte op de komst van zijn kleindochter verheugd, maar -nu zij er was, bemerkte hij weldva, dat zij geheel verschil- lend van aard waren en geen druppel blqed hem aan het meisje bond. Remus Faike was er echter niet de man naar om zijn teleurstelling te laten blijlten en zoo bemerkte Grottkau noch Vera iets van hetgeen er in hem omging. In den grond van zijn hart had hij medelijden met het meisje. Zij kon het tenslotte niet helpen; dat hij haar niet die liefde vermocht te geven, waarop zij als de dochter van zijn overleden zoon recht had. Er stond iets vreemds tusschen hen bei den en dit scheen, hoeveel moeite hij zich ook gaf, niet te overbruggen. Vera zat in haar boudoir en voltooide met de speciaal voor haar geengageerde kamenier haar toilet. Daarna stuurde ze het meisje weg en trad voor den spiegel. Met een misnoegd gezicht bekeek ze zich zelf. Zij droeg een elegante namiddagjapon, een van de vele, die zij op kosten van den ouden heer Faike had aangeschaft. Een snoer van kostbare aquama- rijnen sierde haar hals en het geheel werd ge- completeerd door oorbellen van dezelfde stee-' nen. Jonkheer Faike had haar de vrije be- schikking gegeven ever de familiejuweelen. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1942 | | pagina 2