Instatiatie van den hear C, van d r Pijl als Burgemeester van Hoek. Predikbeurten. Kerknieuws Sport I Gemengde Berichten Burgeriijke Stand VOETBAL. KORFBAL. VEItKOOPINGEN, UITVOERINGEN AAN BESTEDINGEN ENZ, LOOP DER BEVOLKING. VERDUISTER1NG. Zaterdag werden in Zeeuwsch-Vlaanderen 2 nieuwe burgemeesters ge'installeeid. In dan voormiddag gold die die van den beer I. A. de Moor, als burgemeester van Breskens, en 'oes namiddags die van den heei"C. van der Pij als burgemeester der gemeente Hoek. Des morgens waren met den heer Van der Pijl sen aantal ambtsbekleeders bij de N.S.B. en kameraden naar Breskens gereisd, om daar de ixechtigheid bij te wonen. Daarbij waren o.a. tegenwoordig de Beaui- tragte van den Rijkscommissaris, den beer W. Miirzer, zijn Sozialreferent, de beer Korte, de gemachtigde van den leider der N.S.B., de beei J. Dekker, de bancommandant van de W.A., de beer J. C- Dekker, vertegenwoordi- gers van Winterbulp, N.A.F. en Bandstand, ben evens de burgemeesters van Axel en Goes, Na de toespraken van den waarn. burge meester Eekhout en burgemeester De Moor, sprsuk de Beauftragte van den Rijkscommis saris, de heer W. Munzer een woord van dank tot oen heer Eekhout voor diens waameming trjdens de vacature. Hij hoopte dat burge meester en bevolking tot een harmonieuze eenneid zullen tesamen groeien. Bij bet orn- hangen van den ambtsketen was het cliehe- woord edei metaal gebruikt. Spr. herinnerde er aan, dat de mensch, Gods schepsei edel is. De adeldom van het metaal is de aroom van het voorbije materialistische tijdperk. Wij ech'- ter moeten zien naar de adeldom van het menschenhart, daar sl&chts de mensch in staat is om een nieuwe wereld op te bouwen. Aan den nationaal-socialistischen opbouw kan iedereen medewerken. De Duitscher wil daar bij in Nederland niet bevelen, doch sleciits lei- ding 'geven. Oik in Duitschland is de N.S.D.A.P. geen deel, doch slechts middel om Europa weer op te bouwen. Spr. herinnerde er aan, dat zij aan wie men thans de sacra ment en weigert en die zich genoodzaakt zien om zelfs met hun ouders te breken, ter wille van de verwezenlijking van een nationaal- socialistisch Nederland, idealisten zijn. Een- maal zullen zij, die thans zoo vol baat tegen over de N.S.B. staan, deze danken, omdat "de N.SJB. de 9 millioen Nederlanders naar een betere toekomst brengt. Tenslotte voerde nog het woord de Ge machtigde van den Beider der N.S.B., de heer Jan Dekker. Hij schetste burgemeester De Moor als een doorgewinterd nationaal-socia- list, die weet dat hij thans strijdt voor het behoud van het Nederlandsche volk. Boven noo-:; en dood gaat ook voor hem immer weer uit bet eeuwige Dietschland, zijn volk en zijn vaderland. In Breskens zal hij zijn volk weten te dienen. Spr. hoopte dat de nieuwe burge meester zijn plaats zich zal weten waardig te maken. De plechtigheid werd hesloten met het neer- leggen van een krans op het graf van een dezer dagen gesneuvelden W.A.-man. 'De plechtigheid te 'Hoek had plaats in de gehoorzaalv van- het gemeentehuis, dat door de zorgen der Hoeksche leden der N.S.B. smaakvol met vlaggen en bloemen was ver- sierd. Van het gemeentehuis wapperde de oranje blanje bleu-vlag en die der N.S.B. Op het gesteide uur waren in de gehoorzaal te Hoek een aantal belangstellenden, waaron- der burgemeesters van aangrenzende gemeen- ten, een vertegenwoordiger van den Voorzitter der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeiand, vooraanstaanden-in de N.S.B. en vele ieden der N.S.B. aapwezig, 'toen de nieuwe burgemeester, de heer C. van der Pijl, met zijn ouders de zaal be trad. Hij werd tevens vengezeld van den vertegenwoordiger van den Beauftragte van den Rijkscommissaris, den heer Korte, den Gemachtigde van den Beider in Zeeiand, den heer Jan Dekker uit Goes, den Krlngleider in Zeeuwsch-Vlaanderen, den heer Stoeizer, en vertegenwoordigers van Winter bulp. den N.V.D., het N.A.F. en den Land- stand. Bij het betreden der zaal door den burgemeester verrezen de aanwezigen van hun zetel fn brachten hem en zijn gezelschap den groet. De waarn. burgemeester, de heer J. F. Dees, opende thans de bijeenkomst, door voorlezing te geven van het besluit van den eommissaris- generaal. waarbij de heer C. van der Pijl tot burgemeester van Hoek is benoemd, en instal- leert hem met de volgende toespraak: Rede van den waarn. burgemeester. Mijnheer Van der Pijl, U doet heden uw intrede als burgemeester deze: gemeente. Een uitgestrekte gemeente met een rustige bevolking die in- hoofdzaak zijn bestaan vindt in den landbouw. Elen zwaar juk wordt thans hiermede op uw jonge schouders gelegd. Ik hoop, dat die schouders sterk genoeg zullen zijn dien zwaren last te dragep. U treft hier in deze gemeente een bekwaam secretaris, een accurate ontvanger, tevens amb'enaar ter secretarie, plichtsgetrouwe ambtenaren, een actieve veldwachter en twee flinke gemeente-werklui. Zij alien kunnen uw tgak helpen verlichten. Ik hoop voor de inwoners van HOek, dat U een goed burgemeester zijn zult, die, zonder aanziens des persoons handelen zult en zoo de gemeente veilig door de branding van dezen tijd heenvoert. Deze gelegenheid neem ik gaarne te baat om mijn dank te betuigen'aan den secretaris, den heer E>regmans, den gemeente-ontvanger, den heer De Groote, ambtenaren Stolk en Oele, de 'gemeente-veldwachter Buth, voor de vrien- deiijke omgang en de prettige samenwerking, gedurende den tijd dat ik de taak van waar- nemend burgemeester vervulde. Ook dank aan alien die, medewerkten aan Win* erhulp en luchtbescherming. Mijn dank vooral aan het hoofd van de luchtbeschermingsdienst de heer Ocke. die zeer zeker daar op de rechte plaats is. Ook betuig ik van deze plaats mijn dank aan alle inwoners dezer gemeente, omdat zij door hun toegenegenheid mijn taak hielpen veriichten. En met deze korte inleiding ver- klaar ik mijnheer Van der Pijl ge'installeerd tot burgemeester van Hoek en zal U de ver- sierselen van de waardigheid van uw ambt omhangen. Na deze toespraak hing de heer Deefc den burgemeester den amjksketen om en overhan- digde hem de sleutels van het gemeentehuis en van zijn kamer in dit gebouw.. Rede van den Burgemeester. r«e heer C. van der Pijl spreekt hiema als volgt: ^Mijnheer de vertegenwoordiger van den Beauftragte van den Rijkscommissaris in de Proyincie Zeeiand, Gevolmachtigde van den Beider in de Provincie Zeeiand, kameraad Dekker, kameraden en volks- genooten der gemeente Hoek: Nu het oogenblik is gekomen, dat ik het ambt van burgemeester der gemeente Hoek zal aanvaarden, moge ik allereerst vanaf deze plaats mijn dank uitspreken aan de autoritei- ten van Staat en Beweging, die aan mijn be- noeming hebben medegewenkt. Verder wensch ik mijn erkentelijkheid uit te spreken tegen- (jiover den waarnemend burgemeester der ge- meente Hoek, die mij zooeven in welgekozen wooiden heeft welkom geheeten en gedurende de vacature het ambt van' burgemeester op voorbeeldige wijze heeft waargenomen. En zoo staan wij dan heden voor de eerste niaal tegenover elkaar, gij ingezetenen van Hcek en ik nieuwe burgemeester. Ik sta niet gehe&l vreemd tegenover U, aan- gezien ik in deze streek ben geboren en op- gegroeid en zoowel met de plaalselijke toe- standen als metde gewoonten en opvattin- gen van de bevolking dezer gemeente goed be- kend ben. Deze kennis moge mij bij het be- hartigen Uwer belangen als leider dezer ge meente ten goede komen en het zal mij hier- door gemakkelijker vallen, begrip te toonen voor Uw moeilijkheden en behoeften. De bevolking dezer gemeente bestaat voor het grootste deel uit werkers van het land. In den democratischen tijd werden de belan gen van het landvolk steeds meer verwaar- loosd, de boeren en landarbeiders dezer ge meente hebben dit aan den lijve ondervonden. Eerbied of achting voor hun werk bestond er in werkelijkheid niet. Thans weet ieder maar al te goed, dat de arbeid van onze landbouwende bevolking van het allergrootste belang is voor het welzijn van het volk. Het is geen gemakkelijke opgave, nu het ambt van burgemeester te aanvaarden. Ons volk is innerlijk verscheurd en velen staan, zij het in onwetendheid, afwijzend tegenover het nieuwe, dat komen gaat. Ik wil U nu uiteenzetten, hoe ik de gemeente denk te 'oesturen. Het is niet twijfelachtig, dat zal worden gehandeld in den geest van het Nationaal Socialisme. Het oude heeft afge- daan en komt niet terug. Indien men niet wil medewerken, doet men beter te wijken, want men schakelt zichzelve tenslotte toch uit. Dit is onvermijdelijk en het is goed, hiermede rekenftig te houden. Het is dus voor degenen, die in het besturen van de gemeente den burgemeester het paaste staan van belang, dat zij hiervan doordrongen zijn. Zij mogen niet vergeten, dat ik behoor tot die politieke groepeering. die met uitslui- ting van alle andere is erkend door het wettig gezag en. eenmaal geroepen zal -worden ons volk te leiden. Het zal op den duur niet mogelijk zijn, mij te volgen als burgemeester en af te wijzen als nationaal-socialist. Men moet niet willen be- hooren tot die groep, waarmede wel iets te beginnen is binnen de muren van het gemeen tehuis, maar die in het openbaar elk contact vermijden. Dit is niet open en eerlijk. Het is droevig, dat er in dezen grooten revolutietijd, nu geweldige veranderingen zich in Europa voltrekken, nog zooyelen in ons land zijn, die afwijzend staan tegenover het' nieuwe, zonder dat zij zich de minste moeite geven,' kennis te nemen van de allereerste beginselen hier van. Hun afwijzing is gebaseerd op een voor- oordeel, zonder dat hoegenaamd eenige kennis van het Nationaal-Socialisme aanwezig is. Ik zal dan de gemeente regeeren volgens het beginsel zooals onze Beider Mussert dat heeft vastg'elegd in de bronnen van het Natio naal-Socialisme. Deze'hronnen zijn: Godsver- trouwen, liefde voor volk en vaderland, eer bied voor den arbeid. Ik roep ieder op, mij in dit werk te steunen, opdat wij onzen plicht doen voor de toekomst van ons volk. Hierbij moeten wij ons houden aan het leidend begin sel der N.S.B., volgens hetwelk enkelingen of groepen hun belangen ondergeschikt dienen te stellen aan de belangen van het algemeen. Met deze beginselen valt niet te schipperen. Onze kameraden, die thans aan het Oostfront tegenover het t^olsjewistische monster zijn aangetreden, kunnen ook niet schipperen. Voor hen geldt: zijn of niet zijn. Zij vechten aan de zijde van de verbonden Europeesche legers, onder de geniale leiding van den Fiihrer voor het behoud van Europa en ook van Nederland. Zij offeren hun-bloed. opdat Europa en ook Nederland zhl kunnen leven. En het is hier de plaats om met eer bied het bloedoffer te herdenken, dat ook de_ gemeente Hoek heeft gebracht. Ik verzoek U aanwezigen even op te staan en een oogenblik in stilte te herdenken: kameraad Jacob Pijpe- link, die in den strijd tegen het goddelooze bolsijewisme gevallen is, den tweeden Augustus 1941 en tevens te herdenken de ingezetenen dezer gemeente. die in de Meidagen 1940 zijn gevallen. (Alle aanwezigen verrijzen van dun zetels en nemen enkele minuten stjlte in acht.) In het bewustzijn van hetgeen thans ge- beurt, dienen wij ook in deze gemeente onzen plicht te doen en in een geest van kameraad- schap samen te werkfen aan den opbouw van ons land. Baten wij niet bij de pakken gaan neerzitten, doch laten yvij eensgezind onze krachten in dienst stellen van volk en vader land. Er is een oud spreekwoord, dat zegf ,,Eendracht maakt macht" en dit geldt nog steeds. Ik aanvaard'de functie van burgemeester in de eerste plaats om mijn volk te dienen en in het bijzonder U volksgenooten dezer ge meente. Met open hand, en met eerlijke bedoe- ling treed ik U tegemoet en verwacht dat' gij mij Uw vertrouwen niet zult onthouden. Ieder van U, onverschillig van welke Tang of stand, zal bij mij een willig gehoor vinden en waar piogelijk zal ik helpen de moeilijkheden van dezen tijd te overwinnen. In het bijzonder zal ik mij wijden aan de bestrijding van de werkeloosheid, hetgeen in verband met het groote aantal arbeiders in deze gemeente van groot belang is. De tijd, waarin de arbeiders dag in dag uit in langc rijen aan de stempelbureaux s' onden, staat ons nog als een schrikbeeld voor de oogen. De opgave welke ik mij hierbij stel is niet ge- makkelijk, daar de werkgelegenheid en de sociale toestand, vooral in den winter, in deze gemeente niet rooskleurig is. v In verband hiermede wacht mij een zeer belangrijke opgave op sociaal gebied. Deze opgave is geheel nieuw en is noch 'in de wet, noch ip verordening voorgeschreven. De grondslag is gelegd in de Ned. Volksdienst met als onderdeel Winterhulp Nederland. Vooral in dezen tijd, waar door de oorlogsomstandig- heden de nood zeer schrijnend is, heeft Win terhulp zeer belangrijk werk te doen. Zij moet ingrijpen en overal waar nood is, dezen zoo- veel mogelijk lenigen en tevens gemeenschaps- zorg bijbrengen. Winterhulp is de vorm, Waarin de volksgenoot, di^iets kan missen, een offer brengt om den nood van den behoef-. tigen volksgenoot te lenigen. Hierdoor treedt de gemeenschapszin in den waren vorm naar voren. Als burgemeester zal ik den waren zin hiervan aan mijn medeburgers dienen duide- lijk te" maken en zal voortdurend aansporen tot offeren en er persoonlrjk op toezien, dat de gelden op de juiste wijze worden verdeeld. Hierbijvertrouw ik op aller medeWerkirg.-, Volksgenooten laat ons de handen ineen slaan en gezamelijk bouwen aan een nieuwe toekomst, in het bijzonder voor deze gemeente. Wlaar een wil is, is een ,weg. Hiermede aanvaard ik het ambt van bur gemeester der gemeente Hoek. v Hou zee! Deze toespraak werd door de aanwezigen met applaus begroet., Hiema neemt het woord de heer Korte, ver tegenwoordiger van den Beauftragte vaip den Rijkscommissaris in de provincie Zeeiand, om den nieuw opgetreden burgemeester den heer Van der Pijl diens gelukwensch over-te bren- gen. Hij wijst er op, dat door het aanvaarden van dit ambt. den burgemeester een zware taak op de schouders wordt gelegd. Hij moet voor deze gemeente van 3000 zielen niet alleen een bestuurder, doch ook een vader zijn, om voor hun aller belangen te zorgen, hen in hun nooden en behoeften te helpen en voor te lich- ten. Hij moet zijn leven inzetten om de ge meente en hare inwoners te dienen. Hij spreekt de hoop uit, dat de gemeente onder leiding en bestuur van kameraad Van der Pijl een goede toekomst moge tegemoet gaan. Vervolgens sprak de Gemachtigde van den Beider, de heer Jan Dekker, die verklaarde, dat het hem een bijzonder voorrecht was, dezen burgemeester bij zijn installatie geluk te wenschen, omdat hij de zoon is van een vader, waaraan de Beider steeds met veel genoegen terugdpnkt. in verband met zijn eerste school- jaren. De vader van de heer Van der Pijl was n.l. ondervVijzer aan dd school waar de Beider zijn eerste onderwijs genoot. En het doet dezen bijzonder genoegen, 'thans diens zoon te weten als burgemeester der gemeente Hoek. Het doet hem ook genoegen. omdat dl heer Van der Pijl in-dit gewest de Beider i%van den Nationalen Jeugdstorm, omdat men dan, zoodra het lidmaatschap van die organisatie voor alle jongelieden bened'en de 18 jaar ver- plicht zal zijn geworden, beschikt over een goeden leider. Hij wees er verder op, dat volgens de N.S.B.- beginselen, de burgemeester werkzaam moet zijn tot heil van het geheele volk, niet van een groep der bevolking zijner gemeente, doch van alien. De N.S.B. heeft geen behoefte aan een hoofdambtenaar aan het hoofd der gemeente, doch aan burgemeesters die doordrongen zijn van hun verantwoordelijkheid en ook werkelijk iets voor hun bevolking en gemeente doen. De tijden dat men kon meenen, dat de ge meente er was voor den burgemeester, zijn voorbij. 'men moet wel bedenken, dat de bur gemeester er is voor de gemeente en hare bevolking, dat zijn taak is een dienemde taak. Er moet gebroken worden met misstanden, waarbij het platteland, de landbouwers en hunne werklieden zoo ver werden aehtefgesteld bij die van de steden. Het moet uit zijn. dat een loon voor een landarbeider van f 12 per week voldoende wordt gacht, terwijl dat van een trameonducteur te Amsterdam op 35 wordt gesteld. Men leert thans voldoende de wa'arda van den landbouw en degenen die er in werkzaam zijn kennen. Aan die toestanden, waarbij het belang der bevolking naar de denkbeelden die in de groote steden heersch- ten werd bepaald, moet een eind komen. Zij gaven aanleiding tot een ontvolking van het platteland, omdat men de meening moest zijn toegedaan, dat alleen daar- hooge loonen te verdienen waren. De loonen van 9e werkers op het land moeten gelijkw^ardig worden aan die van de andere takken .van ons volksbe- staan, te meer, omdat zij daarvoor zooveel beteekenis hebben. Onder die omstandigheden zal Zeeiand, zal ook de landbouwende gerrieen- te Hoek, een andere toekomst tegemoet gaan. Spreker wijst er verder op, dat aan den burgemeester thans een groote macht is ge- geven, grooter dan ooit het geval was. Dat leidersbeginsel is daarbij echter niet ingevoerd ter wille van de burgemeesters. Deze ambts- dragers hebben met die groote macht tevens ook gekregen de voile verantwoordelijkheid voor hetgeen er in hun gemeente geschied' maar ook voor hetgeen achterwege blijft. Zij zullen zich in de toekomst, wanneer er aair- merking gemaakt wordt dat er dit of dat hapert. niet meer achter kunnen verschui'en, dat zulks het gevolg is van besluiten van den gemeenteraad. Dan zullen zij dat alles zelf moeten verantwoorden. Het beginsel der Nationaal Socialisten staat er echter borg voor, dat zij ook geen verantwoording schroo- men. Zij durven die aanvaarden. Die denk beelden berusten op het beginsel: hebt uw naasten lief als u zelf. Daarom wordt de taak der ambtsdragers ook beschouwd niet als een heerschende, doch als een het volk dienende taak. .Hij spreekt de hoop uit, dat de heer Van der Pijl zijn ambt zal kunnen vervullen tot voldoening van zichzelf en tot heil der bevolking van Hoek. Burgemeester Van der Pijl sprak hierna nog een woord van dank aan alien die door hun tegenwoordigheid blijk van belangstelling had- den betoond en aan de Hoeksche kameraden voor de fraaie versiering van deze zaal. waar- na hij deze officieele bijeenkomst sloot. Alsnu werd gelegenheid gegeven den burge meester te felieiteeren. Van die gelegenheid werd o.m. gebruik gemaakt door den blok- leider Van Hermon, om den burgemeester een fraai portret van den Beider Ir. Mussert aan te bieden. De middag werd besloten met een gezellig samenzijn. DONDERDAG 11 JTJNI 1942. Chi-. Geref. Kerk. ZAAM1SBAG3 u., Ds. Hoogendoorn, van Zie- rikzee; huwelijksinz. GEREF. GEMEENTE. Beroepen te Temevzen: cand. J. B. Bel te Rotterdam. CHR. GESREF. KERK. Bedankt voor Zaamslag: Ds. J. G. van Min- nen te Huizen. TERNEUZEN—RCS. 1—0. Temeuzen 2e kiasser. De beslissend-e wedstrijd am een plaats in de 2e klasse NVB tusschen Terneuzen en ROS is geeindigd in een 10 overwinning voor onze stadgenooten en zullen deze dus het volgende seizoen hun kleuren in deze klasse krijgen te verdedigen. Het gezegde, dat een \yedstrijd nooit beslist is, voor het eind- signaal is gevallen, was op deze wedstrijd wel ten voile van toepassing, want terwijl ieder er reeds op rekende. dat RCS haar 2e klassersohap, dat ze destijds op Terneuzep had veroverd, zou behouden, maakte Terneu zen in de laatste seconden nog een. doelpunt en viel de beslissing dus juist andersom uit. In de eerste helft was Terneuzen gevaar- lijker dan de bezoekers en een voorsprong in deze periode had de verhouding juister weer- gegeven. Maar in deze periode kwam ook vooral naar voren het zeer goede werk van de RCS-verdediging. waarbij vooral de rechts- achter bergen werk verzette. In de tweede helft was de thuisclub minder en bij oogenblikken had men de grootste moeite om de, over het algemeen niet gevaar- lijke voorhoede van de tegenpartij van het lijf te houden. Hoe meer tenslotte de tijd verstreek, hoe minder agressief RCS begon op. te ti;eden, omdat deze ploeg aan een -gelijk spel ook reeds voldoende had. $et publiek begon er zich reeds bij neer te leggen, dat de wedstrijd ook inderdaad een dergelijken uitslag zou hebben. Niet alzoo echter de Terneuzensche spelers, want niets meer riskeerende, trok het geheele elftal in de laatste minuten naar voren, daardoor nog een stille hoop opwek- ke'nde, dat een doelpunt zou worden gemaakt. De laatste mlnuut was aangebroken en de scheidsrechter raadpleegde reeds zijn horloge, toen een schermutseling voor het RCS-doel ontstond, waarbij de bal -tegen de paal werd geschoten; het Ieder kwam toen terecht voor de voeten van den Terneuzen-speler P. Ver- hage en het was hij, die daarop door een doel punt aan zijn club het 2e klasserschap bracht. De geweldige spanning, die er had geheerscht, was nu gebroken en ging over in een oorver- dobvend gejubel. Nadat na de hervatting nog eenige malen tegen den bal was»getrapt, liet de scheids rechter, die zeer goed leidde, zijn eindsignaal hooren en werd het terrein door het publiek overstroomd, om in triomf de spelersnaar het kleedlokaal te brengen. De eindstand in deze promotie-competitie is aldus: Terneuzen 4 2 1 1 5 7—7 RCS 4 2 2 4 10—6 Zeelandia 4 1 1 2 3 9—13 CBINGE—AXEL 2—2. Het eerste elftal van Axel speelde Zondag een vriendschappelijken wedstrijd te Clinge tegen de club van- dien naam. Bij de rust hadden de gasten een 10 voorsprong, daar- na maakte Clinge gelijk, waarna de Axelaars nogmaals de leiding namen. Geestdriftig speelden de grensbewoners verder en slaagden er kort voor het einde in den stand op 2—2 te brengen. RAPIDEUNITAS 51. Het Axelsche twaalftal gsat voort op hef pad der overwinningen in de competitie. Zaterdag was Unitas van Kloetinge hier op bezoek, dat aanvankelij-k goed partij gaf, zoo- dat reeds een half uur gespeeld was alvorens Rapide den stand op 10 kon brengen. Nog voor de rust volgde een tweede doeipunt der thuisclub. In de tweede helft was Rapide meerendeels sterker en bleek over grooter uit- houdingsvermogen te beschikken. Nadat de Axelsche voorsprong tot 40 was opgevoerd, maakte Unitas een tegenpunt, waarna Rapide ook nog eens doelde en den eindstand op 51 bracht. 1 i!lilllll!l!lll!l!!llllll!lllllllllll!lllllllllll!lli!l!lll!lllliil!l!lllllllllllllll!lllllllll!l>llllllllllllllllillllll!lllll POSTGIRONUMMERS VAN DE WINTERHULP NEDERLAND: Winterhulp Nederland, Den Haag no. 5553. Als bank der Winterhulp Nederland is aangewezen de Kasvereeniging N.V., Amsterdam, no. 877. Stort op 5553 of 877. Ge brengt geluk in veler leven. l!lllll!lllil!lll!lllllll!lllll!lllllll!l!l!lllllllll!l!lltllll!UlllllllllUII!lllllllll!l!lllll!llll!llllll!lillllllill!l!lll' TWAALF COMMIEiZEN WEGENS SB! IKHANDEL GESCHCRST. De inspectie van invoerreehu en accjjn- zen en de marechaussee te Enschede heeft ontdekt, dat ee,iNaantal kommie'zen daar ter stede zich aan ernstige vergrijpen heeft schul- dig gemaakt. Zij werkten samen met beruchte personea"uit den sluikhandel en verkochten daarvoor diverse goederen. Bovendien kwam aan het licirt, dat de hetrokkenen door hen in beslag genonien goederen vefduisterden en deze in den zwarten handel brachten. Belang rijke partijen naanufacturen en koffte zijn op deze wijze verhandeld. Twaalf kommiezen en vele burgers zijn in verband met deze affaire gearesteerd. Twee van hen zijn voorloopig op vrije voeten gesteld. Het onderzoek in deze zaak duurt nog voort. De be\rokkenen, die alien in hun ambt zijn geschorst, waren nog sechts korten tijd in functie. De helft van hen had een v&ste aanstelling. JONGEN VERMIST. Sedert enkele dagen wordt te Hilversum vermist de 11-jarige Johannes van der Poel. Woensdag omstreeks kwart voor tien 's'mor- gens verliet Hans, zooals de jongen genoemd wordt, met zijn fiets de woning, waarin hij sindsdien niet is teruggekeerd. Een ongeluk wordt niet uitgesloten geacht. De recherche stelde een onderzoek in, tot- dusver zonder resultaat. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Donderdagavond is de 19-jarige F. Groenen- dijk uit IJsselmonde bij het zwemmen in de Maas nabij Brienenoord verdronken.' De mjin kon niet zwemmen en hij had een rijwielband om het lichaam gebonden, die evenwel leeg liep, waarna hij zonk. 9 Juni. AXEB. Vergaderin^' van ingelanden van den polder Catharina, in het hotel Het Gulden Vlies. ZAAMSBAG. Vergadering van stembev. ingelanden van het waterschap Aan- er. Gen- derdijke, in het logement van de wed. C. P. de Regt. SDUISKIE. Vergadering van stembevoeg- de ingelanden van derf Oud-Vogelschorpolder bij den heer A. J. Krijger. 10 Juni. TERNEUZEN. - Vergadering van stembe - voegde ingelanden van den Sluispolder in heir Hotel ,,Centraal". 11 Juni. TERNEUZEN. Vergadering van aandeel- houders van de N.V. Transport Mij Terneuzen, in het hotel Rotterdam. HOEK. Vergadering van stembev. ingelan den van den polder Oud-Westenrijk, bij mej. de wed. W. Nieuwelink. AXEB. Vergadering van stembevoegde in gelanden van den polder Oud-Eglantier in het Hotel ,,Het Gulden Vlies". 12 Juni, TEP.NEUZENUitvoering door de Chr. Gymn. Vereen. E.M.M. in het Concert- en Bioscoopgeibouwi 16 Juni. HOEK. Vergadering van stembevoegde 'in gelanden van den Nieuw-Westenrijkpolder bij M,ej.' Wed. W. A. Nieuwelink. 17 Juni. TERNEUZENGewone jaarl. alg. verga dering van aandeelhouders van de Zeeuwsch- Vlaamsche Tramweg Mij N.V. op het hoofd- kantoor der vennootsehap. 18 Juni. AXEB. Vergadering van stembevoegde in gelanden van het waterschap Koegors c.a., in het Hotel „Het Gulden Vlies". TERNEUZEN. Vergadering van stembe voegde ingelanden van den Bontepoldei in het hotel „De Arend" TERNEUZEN. Huwelijks-aangiften. 4 Juni. Wiliem Wa- genaar, oud 28 j., jm. en Conelia Maatje Simons, oud 25 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 3 Juni. Jozias Salomon de Ridder (van Zaamslag), oud 27 j., jm. en Ebrina Maria Hamelink, odd 23 j.. jd. Thomas Johannes Borghstijn, oud 24 j., j.m en Adriana Elizabeth Verbiezen, oud 21 jj., jd. 4 Juni. Cornelia van Kouwenberg (van Uzen- dijke), oud 26 j., jm. en Janna Johanna de Feijter, oud 29 j., jd. Jozias den Beer (van Axel), oud 25 j., jm. en Janna de Zeeuw, oud 27 j., jd. Geboorten. 29 Mei. Paul Bouis Marie, z. van Emile Henri Marie Verstraeten en van Maria Theresia Julia Rubbens. Cornelia, d. van Jacobus Dieleman en van Cornelia Koster (won. te Axel). 31 Mei. Cornelis, z. van Pieter de Doelder en van Machelina Geertruida van der Est. 1 Juni. Catharina Adriana, d. van Pieter Wiliem van de Wjege en van Elisa beth Christina Stouthamer. Margje, d. van Jan /an Dijk en van Bena Barentsen. 2 Juni. Maria Johanna, d. van Johannes Cornelis Christiaansen en van Maria Wilhelmina Com- merina Peters. 3 Juni. Jan Arie, z. van Arie Cornelis Bol en van Johanna Cornelia Wille- mijntje Snoek. Betsy, d. van Comelis de Zeeuw en van Elisabeth Geertruida Beunis. 4 Juni. Gerdina, d. van Andre Virginie Marie Rammeloo en van Clara Voerman (won. te Philippine). Overlijden. 31 Mei. ^Gerritje van der Sluis, oud 37 j., echtg. van Kleis Bagendijk. 1 Juni. Elizabeth. Magdalena Dubois, oud 38 j., ecjhtg. van Jan Stouthamer. Beendert Dieleman, oud 72 j., echtg. van Adriana van Hoeve (won. te Hoek). 4 Juni. Gerdina Rammeloo, oud 9 u., d. van Andre Virgenie Marie en van Clara Voerman (won. te Philippine.). HONTENISSE. Huwelijks-voltrekkingen. 15 Mei. Joseph de Booij, oud 27 j. en Angela A. Maas, oud 22 j. 21 Mei. Eugenius Spietaal (van Terneu zen), oud 63 j., en Coleta A. de Gijsel, oud 58 j. 26 Mei. Constantinus A. Buijkx (van Zwolle), oud 29 j. en Antoinette A. Buijsrogge, oud 24 j. 29 Mei. Alouisius Fr. Voet, oud 27 j. en Philomina J. A. van Remortel, oud 2< j. Geboorten. 16 Mei. Joseph P., z. van Al bert Wenzler en van Elodie M. Rottier. 18 Mei. Paulina S.. d. van Petrus Fr. van Waterschoot en van Maria Dophemont. Johannes A., z. van Cijrille P. Weesepoel en van Mathilde d'Hondt. 31 Mei. Petrus Corn., z. van Al fred Fr. Hamelinck en van Maria A. P. Ver- schuren. Overlijden. 19 Mei. Maria R. Boogaart, oud 3 m., d. van^ Johannes J. en van Ursula M. Vaal. 21 Mei. Judoca Duerinck, oud 8! j.. echtg. van Jacobus Verrassel. 23 Mei. Alouisius B. Pauwels, z. van Eduardus J. en van Paulina M. Vink. Pieter J. Scheerders, oud 78 j., ecbtg. van Dorothea d'Hont. 31 Mei. Rosalia C. van Remortel. oud 65 j., echtg. van Petrus F. Fassaert. TERNEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: J. Verhelst, landarbeider, P 80, van Hoek. M. A. Kesbeke, zonder, Vlooswijkstraat 13, van Axel. K. B. Verhaege, fabrieksarbeider, Oostkade 20, ,van Brugge. B. J. de Doelder, wferkster, Middenstraat 64, van Haarlem. P.- C. Muller, timmerman, Westkolkstraat 14, van Vogelwaarde P. Bipjes, fabrieksarbeider, Middenstraat 27, van Middelburg. C. P. van Diest, comm. loodswezen, Schelde- kade 58, van Monster. P. A. de Bakker, bankwerker, Scheldekade 2, van Vlissingen. M. J. de Maree, fitter waterl., A^elsChe - straat 143, van Aardenburg. P. F. Wullems, electricien, Fabriekstraat 9, van Vlissingen. J. M. M. van Hecke, coupeuse, Spoorstraat. 12, van Steenbergen c.a. J. Paddet, dienstbode, Rosegracht 7, van Zaamslag. j A. C. Zaman, dienstbode, Scheldekade 10, van Vogelwaarde. J. Tieleman, loodgieter, Benedenweg 24, van "Axel. W. J. van Kerkvoort, laborant, 'Axel'sche- straat 84, van Nieuwer Amstel. J. de Fouw, schippersknecht, Stationsweg 4, van Zwijndrecht. E, M. Burm, dienstbode. Van Steenbergen- laan 7, van Hontenisse. R. J. Dieleman, dienstbode, Bejiestraa't 17, van Rotterdam. Vertrokken: C. S. Klap, zonder, HondiusStraat 36, naar Wemeldinge. A. van der Straaten, zonder, De JongeStraat 5, naar Oss. P. J. Gaanderse, bureauhouder Arbeidsfront, Dokweg 13, naar Koudekerke. P. A. F. de Bakker, zonder, le Verbinding- straat 9. naar Breskens., S. P. van Doeselaar, zonder, Benedenweg 24, naar Kruiningen. J. A. de Zeeuw, dru'kker, Steenkamplaan 30, naar Hoek. W. Bagendijk, zonder, W. de Zwijgerlaan 16, naar Dordrecht. E. M. Hamelink. zonder, Hoogendijk 24. naar Zaamslag. J. de Zeeuw, zonder, Hoogendijk 30, naar Axel. r* Zonsopgang 9 Juni, 5 uur 20 min. Zonsondergang 9 Juni, 21 uur 58 min. Zonsopgang 10 Juni, 5 uur 19 min. Zonsondergang 10 Juni, 21 uur 59 min." Zonsapgang 11 Juni, 5 uur 19 min. Zonsondergang 11 Juui, 22 uur. 13 Juni Nieuwe Maan. Rijwielen en voertuigen moeten licht op hebben vanaf een half uur na zonsondergang tot een half uur voor zoiisopgang.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1942 | | pagina 3