OFFICIEELE MEDEDEELINGEN Predikbeurten. Sport Het Radio-programma Gemengde Berichten Burgeriijke Stand AXEL. VOETBAL. RECHTSZAKEN. INBRAAK TE BREDA SPOEDIG OPGEHELDERD. TABAK IN DEN SLUIKHANDEL. UITSLAG VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN ENZ. LOOP DER BEVOLKING. VERDU1STERING. Be aandacht wordt er overigens nog op eeves#gd dat de namen en adressen van alle lotenkoopers zijn genoteerd en de prijsWinnaars* zullen hiervan in kennis Warden gesteld. J A *\rvergad*eeing prov. zeeuwsche SOHOONHEIDSCOMMISSI E. In de jaarvergadering van de Provinciate ZeeuwsoMfe Schoonheidscommissie, welke ver- o-adering geleid werd door den voorzitter, den leer A. D. F. van der Wart, fungeerend Be- stuursraad der Provincie, werden het jaar- verslag, de rekening 194*1 en de begrooting 1942. goedgekeurd. De commissie constateerde de behoefte aan uitbouw van haar werkzaamheden op land- schhppelijk gebied en sprak den wensch uit, om middels een in te stellen subcommissie voor landschapsschoon, welke op gelijke wijze ate die voor de beoordeeling van bouwplannen adviezen op bet gebied van beplantingen ed. zal kujtnen verstrekken, daartoe te geraken. Reorganisatie van bet advieswerk over bouwplannen wordt overwogen, doch afhanke- lijk gesteld van de totstandkoming van regio- naai'oouw- en- woningtoezicht. Dit laatste is in vele gedeelten van de provincie in voorbe- reiding. Samenwenking met de daartoe reeds ingestelde en no£" in te stellen diensten be- vat de mogelijkheid om op praktische wijze in nauwer contact met de betreffende streek tot uitbreiding van het advieswerk te komen. In den loop van bet jaar 1941 werd, inzien- de bet groote belang van een goede kennis der oude streek-eigene architectuur voor aanslui- tende toekomatige bebouwing, de wensch uit- gesnroken om tot een documentatie der Zeeuwsche landelijke bouwkunst te geraken. Daartoe werd contact gezocht met de lande lijke ,,Sticbting tot Documentatie van lande lijke Bouwkunst". Dit was aanleiding tot eene aan het slot der vergadering voor den beer J. F. Bergboef, architect te Aalsmeer, gehouden causerie over „Doel en wijze der documentatie van lande lijke bouwkunst". I POLDER ARCHIEVEN. Het bestuur van den Middelburgscben pol der heeft de ordening en bescbrijving van zijn van 1644 dateerend arcbief opgedragen aan dr. W. S. Unger, gemeente-archivaris van Middelburg. te laat openbouden van haar cafe. Nu de zaak in appel diende bleek de vrouw inmiddeLs ate ongewenscbte vreemdelinge over de grens te zijn gezet. Eisch nietig verklaring dagvaardiging. F. W. P., een 39-jarig koopman te Clinge, was bij verstek veroordeeld tot 20 boete, wegens bet zich ophouden in de verboden strook aan de grens. Hij kwam thans in beroep. Eiscb beveatiging van bet vonms van den kantonrecbter. Gevonden voofwerpen. Bij veldwacbter Griep zijn inlichtingen te bekomen omtrent een opgevangen blauwgrijs konijn (halfwas). Poldervergaderingen. In de Woensdag albier gehouden vergade ring van ingelanden van den polder „Beoosten- en Bewestenblij" werd de rekening en verant- woording over het dienstjaar 1941-1942 vast- gesteld op een bedrag aan ontvangsten van 14.562.77 en aan uitgaven van f 11.858,51, alzoo met een toatig slot van f 2704,26. De begrooting voor 1942-1943 werd vastge- steld met een bedrag aan ontvangsten en uit gaven van f 1*5.693,52, waaronder een bedrag voor onvoorziene uitgaven van f 789,09. -Donderdag vergaderden albier de stem- bevoegde ingelanden van den polder ,,Capelle". De rekening en verantwoording over het dienstjaar 1941-1942 werd vastgesteld op een bedrag aan ontvangsten van f 880,26 en aan uitgaven van f 775,20. De begrooting voor 1942-1943 werd vastge steld met -een bedrag aan ontvangsten en uit gaven van f 1979,07, waaronder een bedrag voor onvoorziene uitgaven van f 103,14. Het dijkgeschot werd verhoogd en op 5 per ha gebracht. HET CENTRUM. Annette. De pers schrijft over deze film: Nieuwe Rotterd. Crt.: Luise Ullrich, die in de rol van Annelie een verbluffende presta- tie levert, weet door haar wonderbaarlijk fris- scbe spel, door de symbolische tafereelen been, intusscben een onbevangen spontaniteit te bandbaven, welke deze gebeele rol heeft doortrokken en haar tot een technische en menscbelijke prestatie maakt van den eersten rang. Karl Ludwig Diehl is in eenvoudig, beheerscht spel Annelie's man. Alles teza- men genomen is Annelie een film .geworden die grooten indruk kan maken, vooral door het spel der hoofdrollen. Men kan den regis- seur Josef von Baky dankbaar zijn voor zijn oonscientieuze achtergronden, tegen welke dit spel de volte kracbt van overttiigen kon krijgen. Alg. Handelsblad: Luise Ullrich is een groote artiste, Josef von Baky weet met de *eenvoudigste middelen de ontroerendste tafe reelen op het doek te brengen, zonder pathos, zonder sentimentaliteit, levensecht. Het is zeer knap gedaan. De film boeit buitengemeen, iedere scene' is weloVerdacht, en iedere rol goed bezet. Na Luise Ullrich verdienen vooral Karl Luwig Diehl (de ge- neesheer) en Werner Krauss (Annelie's vader) lof voor hun sober, natuurlijk spel. ZATERDAG 6 JUNI 1942. Ned. Hervormde Kerk. TERNEUZEN. 7.39 u., Avondgebed. ZONDAG 7 JUNI 1942. Ned. Hervormde Kerk. TERNEUZEN. 10 u., Ds. O. S. Cazemier, van Dalfsen; 2.30 u., Ds. O. S. Cazemier, bed. H. Doop. SLUISKIL. 10 u., de heer v. d. Maden, van 's Heer Hendrikskinderen; 2.30 u., Ds. Drost, van Zaamslag. AXiEL. 10 u., Ds. Van Oeveren; 2.30 u., lees- dienst. HOEK. 10 u. en 3 u., Ds. E. Raams. ZAAMSLAG. 10 u„ Ds. Drost; 3 u.,. de heer v. d. Maden, van 's Heer Hendrikskinde ren. KLOOSTERZANDE. 10 u., Ds. J. Kroon. SAlS VAN CENT. 10 u., leesdienst. PHILIPPINE. 3 u., Ds. Van Oeveren, van Axel. Gereformeerde Kerk. TERNEUZEN. 10 u. en 2.30 u., Ds. N. J. Homines, van Middelburg. AXEL. 10 u. en 2.30 u., Ds. Post ZOUTESPUI. 10 u. en 2.30 u., Ds. Sollie HOEK. 10 u. en 3 u., Ds. J. Francke. 1 ZAAM1SLAG. 10 u. en 3 u., Ds. Kok Chr. Gereformeerde Kerk. ZAAMSLAG. 10 u., Ds. L. Kleisen, van Bos- koop, bed. H*. Av.; 3 u., Ds. L. Kleisen. Gereformeerde Gemeente. TERNEUZEN. 10 u., 2.30 u. en 6 u., lees dienst. AXEL. 10 u. en 2.30 u., leesdienst. HOEK. 10 u., 2.30 u. en 6 u., leesdienst. Nederduitsch Gereformeerde Gemeente. TERNEUZEN. 10 u„ Ds. C. Kramp, van Grafhorst, bev. lidm.; 2.30 u., Ds. Kramp, bed. H. Av.; 6.30 u., Ds Kramp, dankz. Oud-Gereformeerde Gemeente. TERNEUZEN. 10 u., 2.30'u. en 6 u., Ds. M. A. Mieras. Roomsch-Katholieke Kerk. TERNEUZEN. 7.30 u., 9 u. en 10,30 u., H.H. Missen, 2.30 u., Lof. Zondaga.s. heeft op bet terrein aan den Koedijk alhier bet treffen plaats tusscben Ter- neuzen en ROS uit Souburg. De uitslag van dezen wedstrijd zal beslissen, welke van deze vereenigingen het volgende seizoen haar kleu- ren in de 2e klasse NVB zal mogen verdedi- gen. Onze stadgenooten hebben in de promo- tiecompetitie momenteel drie punten veroverd, terwijl ROS er vier in haar bezit "heeft.De situafie is aldus, dat Terneuzen moet win- nen, terwijl RCS aan een gelijk spel reeds voldoende heeft. Terneuzen heeft echter het voordeel van eigen terrein, wat een grooten doorslag kan geven, terwijl ook de lust op revanche wel een bartig woordje zal meespre- ken, want destijds heeft deze pLoeg te Souburg met 30 het onderspit moeten delven, een* uitslag, die echter geenszins de juiste verhou- ding weergaf. Hoe het echter ook zij, aan spanning zal het Zondag a.s. niet ontbreken en we verwachten een sportmiddag, die de wedstrijden van verscheidene jaren geleden weer terug in het geheugen zullen roepen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de wed strijd reeds te half edn aanvangt. Na afloop van bovengenoemde ontmoeting wordt gespeeld de wedstrijd v.v. Douane Terneuzen 3. Feitelijk is het voor het Ter- neuzensche eKtal ^en uitwedstrijd, maar door de bereidwilligheid van; de douanemannen wordt de wedstrijd te Terneuzen gespeeld. Het eerste treffen tusscben deze elftallen liep des tijds uit op een fiksche overwinning voor v.v. Douane; ook nu zal deze ploeg wel weer de overwinning behalen. Hij vertelde er zelf met genoegen van: „Het is een heel werk gewee3t: geen uitvinding, want ik heb een oud principe toegepast, maar een zoo ver mogelijk gaande verkleining. Er zijn al meermalen radiotoestellen gemaakt in aigarenkistjes; ik heb het nu eens met een luciferdooaje geprobeerd en het is gelukt. Toen ik eenmaal de maten had, was het ding in een kwartier in elkaar gezet. ,,De spoel, die gewoonlijk 6 cm is, heb ik gemaakt op 2 cm; en de variabele condensator heb ik vervangen door een vaste, nadat ik zoo- lang had gezocht totdat ik het juiste station had gevonden. Er zit een kristalletje in, meestal een glazen buisje met een zoekertje, dat heb ik vervangen door een kristal met een los veertje. Ik heb er drie aansluitingen op P*PTT1 „Er zijn twee stations mee te hooren: Hil- versum en Bremen; daarom zit er ook nog een schakelaartje in. „Het geluid is zeer goed. Als ik het ding op den luidspreker aansluit, klinkt het zelfs hard. Met de koptelefoon te het goed te ge- bruiken. En het voordeel van het formaat is, dat je het ding in je zak kunt meenemen". TEGEN DE SLUIKHANDEL TE GRONINGEN. De ambtenaren van den opsporingsdienst van de inspectie voor de prijsbeheersching in de drie Noordelijke provincien zijn te Gronin- gen een kettinghandel in allerlei artikelen op het spoor gekomen. Een groote hoeveelheid goederen, die een waarde van - f 150.000 te boven gaat, is in beslag genomen. Tekoop- aanbieding van een groote met het gevolg, dat in een pakhuis van den koopman I. M. aan den Ganzevoortsingel een hoeveelheid wijn en rum ter waarde van f 40.000 in beslag kon worden genomen, benevens een hoeveelheid speoerijen en zaden. Toen bleek tevens, dat deze sluik- handel allerlei vertakkingen had. Een door- tastend onderzoek leidde tot sluikhandelaars in allerlei waren, ate textielgoederen. tabak, sigaren, spek, ham, tarwe, rogge, stofzuigers en honderden liters wijn. Sigaren, die eertijds acht cent hebben gekbst, werden voor 50 a 55 cent verkocht. De prijs van den wijn, die f 3,90 per fleseht was, werd van hand tot hand over- gaande, tot f 10 per flesch opgevoerd, de rum van 7 tot 18 per liter. De stofzuigers liepen in dezen zwarten -handel op van 80 tot f 140. De particulier moest er tenslotte 175 voor betalen. Proces-verbaal is opgemaakt tegen genoern- den koopman, diens handelsreiziger M. d. V., den grossier in suikerwerken J. P. W., den koopman M. d. V., den manufacturier P. J. v. d. M. te Eelde, den slager A, N. te Haren en den vertegenwoordiger G. R. Een directeur van een cooperatie, diens zoon, een onder- directeur van een bank en andere tusschen- personen hebben aan al deze goederen geld verdiend zonder dat zij ze ooit in handen heb ben gehad. SCHUIT OMGESLAGEN. Vier menschen omgekomen. Op den Ouden IJssel te Doetinchem is Woensdagmorgen een boot omgeslagen, ten- gevolge van het verschuiven van de deklast. Hierdoor geraakten tien personen onder de schuit. Zes konden zich redden, maar vier anderen kwamen in de modder om. De namen der slachtoffers zijn: Greve, Roenhorst,de Groot en Maaselink. jd. Jacobus van den Rrceke, oud 30 jm en Cornelia Hendrina Schutz. oud 26 j., jd. Geboorten. 4 Mei. Retrus, z. van Leendert de Regt en van Tanneke van Hoeve. 6 Mei. Geertruida Anthonina, d. van Jaspert de Feij- ter en van Maria Dees. 8 Mei. Francois Alfred Germania, z. van Remond van den Berg en van Eiza Mathilda Herman. 14 Mei. Fran- cina Levina, d. van Krijn Witte en van Fran- cina de Bruijne. 17 Mei. Jakob, z. van Klaas Boor en van Martje de Graaf. 19 Mei. Pieter, z. van Pieter van Langevelde en van Tanneke Ebrina Penne. 23 Mei. Johanna, d. van Hendrik Dieleman en van Geertruida Koster. 25 Mei. Arie, z. van Adriaan van de Wege en van Elizabeth Catharina Kolijn. 26 Mei. TruUs Edith Anne Johanna, d. van Jules Jozef Hft- bert Callaars en van Hubertina Gertruida Pin- kaers. Overlijden. 1 Mei. Dominicus de Feijter, oud 78 j., weduwn. van Catharina Laurina Schuitvlot. 9 Mei. Adriana Roose, oud 80 j., wed. van Jan Boeije. 16 Mei. Cornelis Jaco bus Martin, oud 81 j., weduwn. van Maria 't Gilde. 20 Mei. Josephus de Brouwer, oud 65 j., echtg. van Emma Leonia Maria de Vlie- gher. 21 Mei. Pieter Adriaan van Hoeve. oud 75 j., echtg. van Jozina Sara van Hoeve. Hubrecht Verhelst, oud 74 j., echtg. van Maria de Feijter. 2*5 Mei. Andries IJzebaart, oud 72 j., echtg. van Adriana den Engelsman. 28 Mei. Jan van Langevelde, oud 89 j.,. weduwn. van Aagtje Bakker. HOEK. Huwelijks-aangiften. 13 Mei. Hendrik Fre- derik de Doelder (van Terneuzen), oud 27 j,, jm. en Anna Drabbe, pud 28 j., jd. 21 Mei. Jacobus Adriaan de Zeeuw (van Terneuzen), oud 27 j., jm. en Maatje Roose, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 28 Mei. Hendrik Frederik de Doelder (van Terneuzen), oud 27 j., jm. en Anna Drabbe, oud 28 j., jd. Geboorten. 1 Mei. Frangois, z. van Adriaan Tollenaar en van Janneke Verhelst. 13 Mei. Jannetje-Florentina, d. van Jan Platteeuw en van Lucia Maria van der Bilt. Overlijden. 31 Mei. Jozina van de Velde, oud 25 j., d. van Anthonie Adriaan en van Catharina Pieternella Bakker. ARRONDiSSEMENTS-RECHTBAN K TE MIDDELBURG. Zitting van Vrijdag 5 Juni. De volgende vonnissen werden uitgespfoken Door de rechtbank zijn K. E., oud 49 j., landbouwer, J, F. de B., oud 41 j., "wever, A. L., oud 2,1 j. en J. V. E. L., oud 17 j., dagloo- ner, alien te Eecloo (B.), wegens he^ stelen van tarwe op het veld, ten nadeele van den landbouwer De Wjispelaere te IJzendijke, ver oordeeld conform den eisch, de eerste drie tot if 25 boe'te of 15 dagen hechtenis, de laatste tot f 25 boete of 2 weken tuchtschool. Behandeld werden o.m. de volgende zaken: j Wegens diefstal van jutezakken uit een schuurtje van Cath. de Feijter stonden tereeht de gebr. C. R. en D. R., te Terneuzen. Die vermiste zakken waren door behulp van een speurhond opgespoord in een bergplaats van J. K. Er waren ook balen kunstmest ont- vreemd. doch deze en een deel der zakken zijn nog niet achterhaald. C. R. bekent het ten laste gelegde. be Offi- cier zegt, dat verdachte reeds 12 maal ver oordeeld te. Hij eischte een jaar gevangenis- straf. Mr. F. W. Adriaanse vindt de gevraagde stratf te hoog en ibepleit clementie. Wegens heling van een deel der ontvreemde zakken stond tereeht de 74-jarige J. K. te Terneuzen. Verdachte blijft bij zijn verklaring, niet aan R. te hebben gevraagd of de balen van dief» stal afkomstig waren. De Off icier zegt. dat de feiten vast staan, doch zal, in verband met verdachtes leeftijd, geen vrijheidsstraf vragen, mhar eischt f50 boete of 25 dagen hechtenis. Mr. F. W. Adriaanse is over de eisch nogal clement, vraagt echter, in verband met den 75-jarigen leeftijd van verdachte, uiterste clementie. In hooger beroep stond tereeht CI. F. Y. van H., cafehoudster te Vogelwaarde, die dbor den kantonrecbter te Terneuzen was veroordeeld tot /40 boete of 20 dagen hechteriis wegens HAMSTERVOORRAAD IN BESLAG GENOMEN. De recherche-afdeeling van de Utrechtsche politic, welke zich speciaal bezig houdt met het opsporen van ongeoorloofde hamstervoor- raden heeft Dinsdag bij een melkhandelaar in het Oosten van de stad Utrecht een hamster- partij uit den kelder gehaald, welke ruirri- schoots geschikt zou zijn zoo deelde men op het hoofdbureau van politie mede om een volledigen kruidenierswinkel te beginnen. Dezen voorraad had de melkhandelaar be- stemd voor prive-gebruik. De politie trof in den kelder o.m. aan bijna duizend blikken melkpoeder met havermout, eenige groote kis- ten gecondenceerde melk, eenige tientallen kilogrammen vet, verscheidene blikken koek, vele blikjes ossestaartsoep, ontelbare pakjes puddingpoeder, verder hoeveelheden thee, kof- fie, havermout en rijst, alsmede flesschen limo- nade en verschillende soorten vleesch in blik. Nadat de voorraad naar het hoofdbureau van politie was vervoerd, te hij ter beschikking gesteld van Winterhulp Nederland en den Ned. Volksdienst. De politie te Gouda heeft de hand gelegd op 4400 sigaren, 19.000 sigaretten en 26 pakjes shag, die een restant bleken te zijn van een clandestien verhandelde partij van 7400 siga ren, 20.000 sigaretten en 50 pakjes shag van 50 gram. De sigaren, afkomstig van een Goud- schen sigarenfabrikant, die een banderolle waarde hadden van 7 tot 12 cent, werden ver kocht voor 21 tot 35 cent per stuk, welke prijzen door tusschenhandelaren opliepen tot 45 cent per stuk. De sigaretten van 37% cent per pakje, afkomstig uit een prive-voor- raad van een grossier, liepen van hand tot hand op tot f 1,75 per doosje van 20 stuks. Met de shag was de prijsopdrijving nog erger. De halve onsjes ter waarde van 26 cent werden uiteindelijk verhandeld voor 3,25 gld. Bij dezen tusschenhandel zijn 12 personen betrokken uit Gouda, Rotterdam, Waddinxveen, Schie dam, Scheveningen en Rijswijk, tegen wie alien proees-Verbaal is opgemaakt. CLANDESTIEN GEMOLKEN. Het was eenigen boeren in de omgeving van Eede al eenigen tijd opgevallen, dat hun koeien, hoewel er overvloed van gras was, minder melk gaven dan voorheen. Zij staken de hoofden bij elkaar en kwamen tot de con- clusie, dat de koeien clandestien gemolken werden in het weiland. Zij deden daarvan aangifte bij de marechaussee. die daarop krachtige maatregelen ter bestrijding nam. Onder leiding van de marechaussee werd een complete bewaking ingesteld. Daar werd ook in de nachtelijke uren gepost. Met goed ge volg.* Maandagmorgen in de vroegte werd een man gesignaleerd, die een emmer met melk bij zich had. De politie arresteerde hem. Spoedig bleek, dat zij een goede vangst had gedaan. De aangehoudene, een arbeider, wo- nende te Lunteren, bekende reeds eenige weken clandestien koeien te hebben gemolken. EEN RAD'IO-TOESTEL IN EEN LUCIFERDOOSJE. H.B.S.-ers experimenteeren graag op radio- technisch gebied, schrijft het Handelsblad"; bij menigeen is uit dit geknutsel iets goeds voortgekomen. Zoo heeft Hugo Pit een H.B.S.-er uit het Wilhelminapark te Haarlem gezocht en gepeuterd totdat hij een radio- toestel in een luciferdoosje had gemonteerd. In den nacht van Dinsdag op Woensdag hebben inbrekers zich, volgens de N. R. Crt., door verwijdering van een paneel uit een deur toegang verschaft tot de gebouwen van de stoomwasscherij' de Mark aan den Boeimeer- simgel te Breda. Op ruwe wijze hebben zij de lokalen doorzodht, waarna zij zijn verdwenen met medeneming van o.m. zes nieuwe rijwie- transportbanden, een groote hoeveelheid levensmiddelen van den eigenaar van de was- scherij en vrijwel den geheelen uitzet van een van zijn dochters, waarbij zich tal van huis- houdelijke en luxe-artikelen bevonden. Toen de recherche Woensdag nog in het ge bouw met het onderzoek bezig was, vervoeg- de zich aan het politiebureau een winkelier met de mededeeling, dat een door hem met name genoemde 16-jariige jongen hem tegen een voor dezen tijd lagen prijs twee rijwiel transportbanden had aangeboden. De hoofd- agent-wachtcommandant comfoineerde deze mededeeling met de aangifte van de inbraak, zoodat de 16-jarige, zekere H., terstond in zijn woning werd aangehouden. Daar bevond zich ook de 17-jarige W., die tegelij-kertijd werd meegenomen naar het hoofdbureau van poli tie, waar de 'beide jongens na korten tijd be- kenden, tezamen met den 16-jarigen M. de inbraak te hebben gepleegd. De gestolen goe deren hadden zij verborgen bij den cafehoudej* S. aan den Zandbergweg, waar alle goederen in beslag konden worden genomen. Het viertal is in bewaring gesteld. GRAAUW. Huwelijks-voltrekkingen. 30 Mei. Arthur Leenknegt, oud 27 j., jm. en Irena Valentina Elias, oud 25 j., jd. Geboorten. 1 Mei. Agnes Maria, d. van Alphonsus Theodorus Kouijzer en van Irma Clementina Fierens. SAS VAN GENT. Huwelijks-voltrekkingen 5 Mei. Cornelis Petrus Antonius Manders, (van Amsterdam), oud 28'j. en Madelena Coleta Vemaeve, oud 31 j. 19 Mei. Urbain Eduard Mobelus, oud 27 j. en Maria Paulina de Caluwe, oud 26 j. 23 Mei. Petrus Albert Meeusen, oud 18 j. en Maria Elisabeth Overdulve (van Groede), oud 19 j. 28 Mei. Francois Daniel-Haak (van Biervliet), oud 25 j. en Andriezina Cornelia Jacoba van Hoeve, oud 25 j. Geboorten. 16 Mei. Mariette Eugenie, d. van C. A. Stofferis en van R. C. Maas. 21 Mei. Willy Robert, z. van Raymond Albert Slock en van Stephanie Sophie van Damme. Overlijden. 5 Mei. Pieternella Kolijn, oud 49 j. echtg. van Charles Franciscus Jacobus Bogaert. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 7 Mei. Adriaan van Meurs (van Axel), oud 24 j. jm. en Pieter nella Oppeneer oud 22 j. jd. 13 Mei. Cornelis den Deurwaarder oud 28 j., jm. en Neeltje Verhelst (van Axel), oud 36 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 21 Mei. Jacobus Maas, oud 28 j., jm.-en Leuntje Cornelia van Overdulve; oud 24 j., jd. 28 Mei. Cornelis den Hamer, oud 24 j., jm. en Maria Har: slink, oud 21 j., jd. Geboorten. 7 Mei. Frangois, z. van Cornelis Hamelink en van Jozina Hamelink. 8 Mei. Jacob Pieter, z. van Andries Jozias Overdulve en van Cornelia de Ridder. 14 Mei. Elizabeth Maria, d. van Frangois Jacobus de Blaeij en van Marina Ruissen. 18 Mei. Jacobus, z. van Pieter de Kraker en van Anna van der Hoofd. 19 Mei. Jan Pieter, z. van Jan Pieter Bakker en van Aaltje van den Ende. 25 Mei. Adriana Frangoise, d. van Salomon Scheele en van Helena Witte. 29 Mei. Jan, z. van Jacobus Hamelink en van Helena Witte. Overlijden. 5 Mei. Edmond Frederiks, oud 80 j., z. van Petrus Franciscus en van Josepha Francisca van Doeselaar. 11 Mei. Pieter de Blaeij, oud 36 j., echtg. van Krina Elizabeth Schieman (overl. te Aardenburg). 18 Mei. Cornelis Roose, oud 19 j., z. van Jan en van Catharina de Putter. 26 Mei. Frangois Herre- bout, oud 83 j., echtg. van Elisabeth Lijser. INTERESSANTE GREPEN UIT HET PROGRAMME VAN DEN DAG. Zaterdag 6 Juni. Ernstige muziek: Het Omroep Kamerkoor, o.l.v. Felix de Nobel voert om 16.45 uur over 1 Hilv. I een volksliederenprogramma uit. De pianiste Nelly Wagenaar zal om 20.15 uur over denzelfden zender een pianovoordracht geven. Gesproken woord; Een deskundige toelich- ting op het middelbaar onderwijs houdt dr. Hylkema om 14.00 uur, over den zender Hilv. I. Land en volk: Om 13.00 uur hooren we over Hilv. I een verslag van D. Hiddinga „Uit het Bollenland". Speciaal wordt iets verteld over het kweeken van amarillissen. Dirk van den Hul spreekt om 19.15 uur over Hilv. I in zijn serie ,,Als ik het voor het zeggen had" over „!Hoe het anders zou kunnen". Lichte muziek: Van 19.3020.15 uur (Hilv. I) en van 20.45—21.30 uur (Hilv. II) wordt wederom een bont programma uitgezonden. Godsdienstige uitzendingen10.0010.15 uur Hilv. n, morgenwijding16.0016.20 uur Hilv. I, bijbellezing door ds. A. J. Flink te Nieuw Vennep; 22.10—22.15 uur Hilv. II, avondwijding. Zondag 7 Juni. Ernstige muziek: Het Omroep Symphonie Orkest geeft om 20.15 uur Hilv. II o.l.v. Pierre Reinards een concert m.m.v. de Keulsche ope- razangeres Ruth Jost Arden. Sport: Van 18.15—18.45 uur Hilv. I worden flitsen uit het Zondagsche sportgebeuren uit gezonden. Lichte muziek: „Van zwerven en zwerve- li&gen" te de titel van een cabaret-program- ma, dat samengesteld werd door Alex de Haas en van 19.1520.15 uur Hilv. I wordt uitge zonden. Culture^le uitzendingen: Om 14.00 uur Hilv. II spreekt Bmil Buysse over eigen werk, om 16.00 uur Hilv. II W. G. Kierdorff over „Cul- tuur- en wereldpolitiek". Adriaan van Hees draagt van 17.3017-45 uur Hilv. II gedich- ten voor van Adema van Scheltema. LuisterspelenOm 15.00 uur Hilv. I het luis- terspel ,,De bruid van den pistoleman", door Ans Hannema; om 18.30 uur Hilv. n, het actueele klankbeeld „Vierentwintig uur Lon- den", door Horst Hagenhein. Godsdienstige uitzendingen: 9.1510.15 uur Hilv. I, studiodienst, te leiden door ds. R. J. Aalberts te Hilversum; 16.0016.20 uur Hilv. II, godsd. lezing door ds. P. de Haas te Utrecht. Maandag 8 Juni. Ernstige muziek: 10.15 udr Hilv. I, Con- certgebouw Orkest o.l.v. Eduard van Beinum; 2*1.00 uur JJilv. I, zangvoordracht door Ankie van Wittevoort-Orommelin. Voor de jeugd: 16.45 uur Hilv. I, een goede raad van een ervaren trekker; 19.05|uur Hilv, I, eerste uitzending van ,,Het liedje van ver- langen". Voor de vrouw: Van 15.0015.20 uur Hilv. I leert de heer v. d. Kroft enkele smakelijke kookbereidingen. StaatspolitiekOm 18.30 uur Hilv. H wordt het eerste gesprek van de ,,Praatvaars" uit gezonden. Gesproken woord: Om 20.45 uur Hilv. II spreekt M. Bruyel over ,,Muzikale actualitei- ten van de week". Godsdienstige uitzendingen: ''lO.OO10.15 uur Hilv. II, morgenwijding; 16.0016.20 uur Hilv. I, godsd. lezing door ds. C. C. Kloet te Purmerend; 22,05*22.10 uur Hilv. II, avond wijding. AXEL. Dinsdag zijn door notaris Fanoy, ten ver- zoeke van de familie A. Haak,publiek ver kocht drie woonhuizen, staande te Axel-Sas- sing. Koopers "werdenvan koop 1, een woon- huis met schuurtje en tuin, groot 6 a 92 ca, de heer K. Haak te Axel, voor f 1675; van koop 2, een woonhuis met schuurtje en tuin, groot 5 a 46 ca, de wed. B. H. Pot, voor /1550; van koop 3, een woonhuis met aanbehooren en erf, groot 61 a 80 ca, de heeren M. en J. Mieras, voor 3050. AXEL. Huwelijks-aangiften. 11 Mei." Heinz Bruno Gort (van Terneuzen), oud 24 j., jm. en Pie ternella Maria de Pooter, oud 19 j., jd. 13 Mei. Jacobus van den Broeke, oud 30 j., jm. en Cornelia Hendrina Schutz, oud 26 j., jd. 22 Mei. Wlillem Mete Verhelst. oud 22 j., jm. en Elisabeth Jansen van Rosendaal, oud 19 j.. jd. 1 Juni. Willem Salomon Anthonie Dieleman, oud 27 j., jm. en Pieternella Deij, oud 25 j., jd. Huwel'ijiks-voltrekkingen 7 Mei. Petrus Franciscus de Vos (van Den Helder), pud 32 j., gesch. van echt en Irma Maria Deilaert. oud 23 j.. jd. Jan Jacob Willemsen (van terneu zen), oud *24 j., jm. en Laurina Cornelia Jan neke Rouw, oud 2Q j.. jd. 13 Mei. Johannes de Visser, oud 35 j.. jm. en Adriana Paulina Goud (van Terneuzenoud 31 j., jd. 28 Mei. Leendert Cornelis Wieland (van Terneuzen oud 26 j., jm. en Susanna Dieleman, oud 25 j., SAS VAN GENT. In de afgeloopen maand Mei hebben zich in deze gemeente gevestigd: O. A. O. Rousie en gezin, glaskeurder, van Zelzate. E. J. de Troije, zonder beroep, van Breda. S. S. de Schoolmeester, zonder beroep, van Vlissingen. M. J. M. Obrie, dienstbode, van Westdorpe. T. van der Tuin, zonder beroep, van Hengelo. G. van Spronsen, grenskommies, van Philip pine. R. G. Rotthier. landbouwersknecht" van Westdorpe. J. C. H. van Leer, marechaussee, van Ber gen op Zoom. M. J. Kerstens, zonder beroep, van Esschen (Belgie). J. de Braal, mijnwerker, van Heerlen.* B. M. de Vos, dienstbode, van Westdorpe. P. R. de Jaeger en gezin, ploegbaas, van Westdorpe. W. M. Weyts, zonder beroep. van Bergen op Zoom. Vertrokken: C. J. Klaassen, zonder beroep, naar Vlis singen. th. A. de Caluwe en gezin, landbouwers- kneeht, naar Wieringermeer. C. M. R. Verhelst, zonder bferoep, naar St. Michiels-Gestel. A. J. de l&aillie,- zonder beroep, naar Duitschland. A. C. J. van Hoeve. zonder beroep, naar Biervliet. P. Hurjsmans, zonder beroep, naar Bergen op Zoom. J, D. E. Schoonen, dienstbode. naar West dorpe. KOPTOUWEN VAN BOLRAAPTOUW. De Bedrijfsorganisatie voor Vee en Vleesch maakt bekend, dat krachtens een door haar vastgestelde verordening met ingiang van 15 Juni a.s. al het door de marktveehandelaren op de slachtveemarkten ter overname aange- voerde rundvee zal dienen te zijn voorzien van een koptouw, vervaardlgd van zgn. bolraap- touw. Deze maatregel dient ter beperking van het gebruik van touw van oude kwalitelt en tevens om te voorkomen, dat door de veehou- ders het staltouiw*. hetwelk niet of slechts moeilijk te vervangen te, wordt mede ge- leverd. waardoor na eenigen tijd hieraan een tekort zou kunnen ontstaan. De HANDEL IN GEBROKEN GLAS. Secretaris-Generaal van het Departe-' Zonsopgamg 6 Juni, 5 uur 22 mim. Zonsoiktergang 6 Juni, 21 uur 55 min. Zonsopgang 7 Juni, 5 uur 21 min. Zpnsondergaiig 7 Juni, 21 uur 56 min. Zonsopgang 8 Juni, 5 uur 21 min. Zonsondergang 8 Juni, 21 uur 57 min. Rijwielen en voertuigen moeten licht op hebben vanaf een half uur na zonsondergang tot een half uur voor zonsopgang. ment van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt met verwijzing naar zijn besfchikking inzake de organisatie van den handel in ge- broken glasi opgenomen in de Nederlandsche Staatscourant van 4 Juni 1942, welke be schikking op. 5 Juni d.a.v. van krgeht wordt, het volgende bekend: Het handeldrijven in gebroken glas (w.o. diverse soorten glasscherven en glasfabricage- afvalis voortaan slechts toegestaan aan 1 handel'aren en groothandelaren in het bezit van een vergunning, door den directeur van het Rijksbureau voor Glide Materialen en Af- valstoffen verstrekt. Zij, die reeds in het bezit zijn van een vergthming van dit Rijksbureau als kleinhandelaar in oude materialen en af- \alstoffen zijn van de verplichting tot het aanvragen van een afzonderlijke vergunning voor gebroken glas vrijgesteld. Alleen de groothandel is gerechtigd tot levering van gebroken glas aan de verwer- kende industrie. De levering van gebroken glas op grond van koopovereenkomsten, welke op het tijdstip van het inwerkingtreden der beschikking bestaan (met uitzondering van die tusschen verwerkers onderling), is na ge- noemd tijdstip verboden, tenzij de directeur van het Rijksbureau voor een zoodanige leve ring toestemming vetieent. Van bedoelde overeenkomsten moet binnen 6 dagen na de inwerkingtreding van de beschikking opgave zijn gedaan aan het Rijksbureau Allen, die handel drrjven in gebroken glas, dienen binnen denzelfden termijn aan het Rijksbureau opgave te hebben gedaan vah hun voorraden gebroken glas. Voor het doen van beide opgaven zijn op aanvraag forinu- lieren bij het Rijksbureau verkrijgbaar.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1942 | | pagina 3