z\ vindt het geluk ANNE Waarop NeemnAKKEtfTJE Verbod vervoer en nederlage van goederen. te' FEUILLETON De Nederlandsche Pijnstiller I-6!te USWarttee Amt> het bureau van den vertegenwoordiger van het Auswartige Am* persoonlyk is gelukgewenscht. De wnd. Burgemeester van TiERNiElUiaElN brengt Merbij het volgende ontvangen schrij- ven teropenbare kennis van belanghebbenden ..Bestuur der directe belastingen, invoer- reohten en accynzen voor Zee!and en Noord-Brabant. Directie 's-Hertogenbosch bureau Breda. No. 80/16. 's-Uertogebbosch, 9 April 1942 De Directeur der directe belastingen, invoerrecbten en accijnzen te 's-Hertogen boscb.; Gelet op artikel 3, eerste lid, letter a van het Besluit van den Secretaris-Generaal van het Bepariement van Fmancien d.d. 14 Mei 1941 tot toepassing van de wet van 31 Decem ber 1915, Stbl. No. 533, houdende bepalingen betreffende het vervoer en de nederlage vah goederen (Ned. Staatscrt. van 3 Juni 1941 No. 1051 Heeft Besloten Gnder intrekking van zijn beschikking d.d. 4 Juni 1941. No. 2395, zooals die is gewijzigd bij zijn beschikking van 22 September 1941 No. 3926 en onder in trekking van de beschik king d.d. 4 Juni 1941, No. 45/119, van den Directeur in de voormalige directie der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Breda, zooals die is gewijzigd bij diens beschik king d.d. 22 September 1941 No. 45/184, tot wederopzeggens aan te wijzen als goederen. waarvan binnen zijn directie het vervoer in het onvrije gebied, bedoeld in artikel 1 van genoemd besluit zooals hij dat gebied heeft ingeperkt bij zijn beschikking van 2 Februari 1942 No. SO/6 - mag geschieden zonder dat het is gedekt door een binnenlandsch pas- poo rt: a. levende dieren, met uitzondering van \:sch, schaal- en schelpdiervn. pluimvee en konijnen; b. zout, gedistilleerde drauken, wijn, bier, limonade, spuit-, mineraal- en bronwater, ver- acshe melk, gist, tabak en tabaksfabrikaten; c. aide andere goederen, behalve: le. goederen, welke naar hun aard bestemd zijn, om al dan niet verrwerkt of bewerkt, te dienen voor consumptie door mensch of dier; 2e. alle zaai- en pootgoed, voor zoover niet vallende onder de omschrijving onder le. hiervbor. De Directeur, Het voarjaiarswerk in de eendenkooien van Overijssel's Noord-Westihoek is be- gomnen. De legkorven worden in Giet- hocm gevlochten en met ijzerdraad aan boom en' en struiken in de wildemis van het natuurreservaat opgeharngen. Foto v. Buiten-Pax Holland-S. een bon van den textielkaart worden inge- leverd. Wie het officieel persbericht goetf leest, zal daaruit zien, dat degenen, die zoo listig denken te zijn, dan de juiste bon met meer hebben, zoodat ze kans loopen, dat zij noch het een, noch het ander krijgen. PKOF. GOEDEVVAAGEN SPREEKT TE VENETIiS. (D.N.B.j De Nederlandsche secretaris-gene- raal van het departement van Volksvooriich- ting en Kunsten, prof. dr. T. Goedewaagen, heeft op het journalistencongres te Venetie' het iwoord gevoerd over den invloed der En- gelsche berichtenpolitiek op Nederland. Gok thans apg, (zoo zeide de secretaris- generaal, ziet de Engelsche agitatie haar voor- naamste taak er In, openlijk en heimelijk tot daden van sabotage van allerlei aard aan te zetten. Het succes daarvan is evenwel geluk kig gering. Het Nederlandsche volk heeft de kecen van leugen en laster met zware offers en verliezen moeten betalen. Die offers zullen niet vergeefsch zijn geweest, indien het thans gelukt te verkrijgen, dat het geheele Neder landsche volk zich bezint op zijn Europeesche iaak en zich schaart in de zich thans vormen- de gemeenschap der Germaansche volkeren. Voorts sprak de Noorsche minister Lunde over het onderwerp: „Hoe*Noorwegen door de Britsche pers werd bedrogen". De vice-president van de Unie van Natio- riale Joumalistenvereenigingen Alexandru Gre gorian, Roemenie, deelde mede, dat het presi dium heeft besloten na den oorlog voor de ge- vallen journalisten een waardig gedenkteeken te stichten. Het congres eerde de gevallen kameraden door een minuut stilte. wg. ELBERS." Terneuzen, 13 April 1942. De wnd. Burgemeester van Terneuzen, C. VERUNDE. voor raaimen) per week hetzij 40 sagaret- ten, hetzij tden sigaren, hetzij 20 cigarillos, hetzij vijftig gram tabak; op de sigaretten kaart (voor vrouwen) per vier weken: veer- tig sigajrettenop de versnaperingenkaart pe- vier weken: 300 gnajm versnaperingen. Mannetlijke personen van achttien jaar en onder en vrouwelij'ke personen van 25 jaar en ouder hebben de keuis tussdheii tabak (resp. sigarettenof versnaperingen. Zij moeten van tevoren goed nagaan, welke van deze kaarten zij wenschen te ontvangen, daar een persoom slechts hetzij een tabakskaart (resp. drgarettenkaart, hetzij een versnaperingen kaart zal ontvangen In te level-en bonnen. Degenen, die de keus tusschen een tabalfe- kaant (reap, sigairettenkaart) en een versna peringenkaart hebben gedaan en degenen, die afltechts voor een versnaperingenkaart in aan- merking komen (dit zijn dus de mannen be- nedlen 18 jaar en vrouwen beneden 25 jaar) moeten de hieronder vermelde bonnen bij den handelaar, resp. bij den' distributiedienst bij de uitnedking der kaart en in1 de evenieens hier onder genoem.de termijnen af geven Mannelijke personen van 18 jaar en ouder moeten ter verkrijging van een tabakskaart de volgenrie bonnen inleverero: 1. ban T van textielkaart DA by den tabakshanctelaar van 11 tot en met 18 April 1942; 2. ban P van textielkaart DA bij den dis- tributiedienst van 26 April tot en met 16 Mei 1942; of ter verkryging van een versnaperingen kaart: 1. bon P van textielkaart DA bij den han delaar in chocolade en suikerwerken van 11 tot en met 18 April 1942; 2. bon T van textielkaart DA bij den distri- butledient van 26 April tot en met 16 Mei 1942. Vrouwelij'ke personen van 25 jaar en ouder nroeten ter verkrijging van een sigaretten- kaant de volgendie bonnen inlcveren: 1. bon T van textielkaart DB bij den tabakshandeJaar van 11 tot en met 18 April 1942. 2. bon P van textielkaart DB bij den dis- tributiedienst van 26 April tot en met 16 Mel 1942. Of ter verkrijging van een versnaDeringen- kaart: 1, bon P van textielkaart DB bij den uan- delaar in chocolade en suikerwerken van 11 tot en met 18 April 1942; 2. ban T van textielkaart DB bij den dis- Een modern sprookje van MARTA SAWERSKY. (Nadiruk verboden7 Neemt u plants en houd u mij zoolang gezelschap. U meet me eens wat meer van die geheamzinniige dame vertellen. Namen be- hoeft u niet te noetmen. Is de graaf met die dame verloofd? Jens Grottkau liet zijn fantasia den vrijen loop. i Nee, nog niet, loog hrj er lustig op los. Er zijn geloof ik, wat moeilijkheden met de familie. Zal ik nog, wat kreeft voor u ha.len, voor het weg is Nee, nee, bdyft u maar.en vertelt u ver- der. Ik interesseer me altijd bijzonder voor Hefdesgesdhiedeniissen. En dit is toch in alle opzi-chten een liefdesaffaire nietwaar? Ldefdie op het eerste gezicjhf, verzeker- de Grottkau yverig en hij veirmoedde zelf niet hoe dicht hy hienmee de waarheid benaderde. Zal ik u wat champagne inschenken? De consul heeft een ultstekend merk. Sehenkt u maar in, maar blijft u vooral by uw thema. Laefde op het eerste getzicht. Nee maar, hoe romantisch! Hoe, waar en wanneeir is dat gebeurd? trtbutiedienst van 26 April tot en met 16 Mei 1942. Mannelijke personen beneden 18 jaar en vrouwelij'ke personen beneden 25 jaar moeten ter verkrijging van oen versnaperingenkaart de volgende bonnen inlerveren: 1. Bij den handelaar in chocolade en sui kerwerken van 11 tot en met 18 Aoril 1942 ban P van textielkaart DA, DB, DC of DD of bon AA. van textielkaart DE of bon HH van textielkaart DF. 2. Bij den ddstributiedienst van 26 April tot en met 16 Mei 1942 bon T van textiel kaart DA, DB, DC of DD of BB van textiel kaart DE of bon JJ van textielkaart DF. Voor de bepaling of ioi-.iand een leeftijd van 18 of 25 jaar bereikt heeft, wordt in dit ver- band uitgegaan van den leeftijd op 31 Mei 1942. Dit beteekent dus, dat zij, die udterlrjk op 31 Mfei 1942 18 of 25 jaar oud vrorden, des- gewenscht voor een tabakskaart (resp. siga- rettenkaart) in aanmerking leunn'en komen. Eehalve bij den tabakshandalaar kan men ook zijn ton T inleveren bij een hotel, cafe of restaurant, dat in het bozit is van een tabaks- vergunning. Met nadiruk wordt er voorts de aandacbt op geivestigd, dat mien, nadat men in het tijd- vak van 11 April 1942 tot 18 April 1942 bon T van dte textielkaart DA of DB bij den tabaks- handelaar heeft ingelovcix.i, geen versnaperin genkaart meer zal kumnen verkrij'g'en. Even- zoo zal men, nadat men in het tijdvak van 11 April 1942 tot 18 April 1942 bon P van de textdelkaairt DA of DB bij den handelaar in chocolade en suikerwerken ingeleverd heeft, niet meer voor een tabafes- of sigaxettenkaart in aanmerking kunnen komen. De ddstributie- diensten zullen n.l. slechts een tabakskaart of sagarettenkaart tegen inlevering van bon P en een versnaperingenkaart slechts tegen in- levering van bon T (voor kinderen bonnen BIB en JJ) afgeven. Voorts zal er bij de uit- reiking der kaarten strong op wordten tpege- zien, dat geen mannelijke personen beneden 18 jaar of vrouwelij'ke personen beneden 25 jaar een tabakskaart of sigarettenkaart ont vangen. Indien zij zouden tracfaiten door in- levering van bon T bij den tabakshandelaar hiervoor toch in aanmerking te komen, is het eenige gevolg, dat zij geen tabakskaart of sigarettenkaartdoch ook geen versnaperin genkaart kunnen ontvangen. Het ruilten van een tabakskaart of sigaret tenkaart tegen een versnaperingenkaart of omgekeerd, is in geen geval toegestaan. In dit venband wordt er de aandacht op geves- tigd, dat de thans uit te redken tabakskaart, sigarettenkaart en versnaperingenkaart slechts gedurende acht weken zullen worden gebruikt en daama nieuwe kaarten in ge- bruik worden genomen. Men zal derhalve, nadat de distributde acht weken heeft ge- duurd opnleuw een keuize kunnen maken tus- schen een tabaks- of sigarettenkaart eener- zijds en een versnaperingenkaart anderzijds. Speciaal voor den handel van belang zijnde voorschriftan zullen per officieele publicatie worden bekend gemiaak't. Gebleken is, dat sommige handelairen reeds oon Q hebben ingenomen. Wie dezen bon heeft ingeleverd, behoeft geen moeite te doen dezen terug te krijgen. Bon Q .van de textiel kaart zal nergens meer voor worden aange- wezen en kan worden vemietigd. Natuurlijk zullen sommigen op hun manier slim willen zijn en een boji inleveren niet alleen bij een' sigarenwinkel maar ook bij hun kruidenier. Ook zullen jongens beneden de 18 eh meisjes die nog geen 25 zijn, probeeren bon T toch bij hun tabakshandelaar te plaat- sen. Zij zullen echter bedrogen uitkomen, want bij het afhalen van de werkelijke taba-cs- sigaretten- of versMaperingenkaart moet ook Grottkau schikte zich met een onderdrukte zucht in zijn lot en diischte een verhaal op, zooals een matroos met honderd zeereizen hem dat niet zou hebben verbeterd. Hij ver- wondierde er zich zelf over, dat het plafond van de zaal by al die leiugens niet instortte. Intusschen had graaf Grundtvi.g zijn schoone onbekende naar den wintertuin geleid, welke de eetzaal met de danszaal verbond. De tonen van een boston lokten. Zullen we dansen? vroeg hij zacht. Anne kndkte zwijigend en weldra zw^fde zij in Grundtv'igs armen over het parket. Ze had nog slechts weinig gelegenheid gehad om te dansen, maar ze was muzikaal, had veel rhytmiseh gevoel en de jonge graaf was een ultstekend danseur. Hij leidde haar met ge- makkellj'ke zekerheid over het parket en Anne onderwdeirp zich met een gelukzalig gevoel aan zijn leading. Flotseling besefte ze, dot ze jong was, dat ze alies onitbeerd had en dat ze eveneens naar vreugde en geluk verlangde als elk ander jong mensohenkind. Ze gernoot in voile over- gave van den sleependen dans en de lokkende tonen der muziek. Toen de boston in een wals overging, bleef zij in de armen Van Grundtvig. die zich zelf eveneens in een roes waande. Hij voelde het teere figuurtje van het meisje dicht tegen zich aan, bedwelmde zich aan de geur van haar goudblond haar en zou Anne het liefst zoo eeuwig hebben vast gehouden. Grundtvig had reeds met heel wat vrouwen gedanist, maar nog nooit had hij zich daarbij zoo intens gelukkig gevoeld. De muziek zweeg. Anne bleef staan en keek VERPLICHTING TOT INSCHRIJVING VOOR BUITEMAiYDEKS IN NED. INDIE. Domei meldt uit Batavia: Het Japansehe militaire bestuur heeft bekend gemaakt, da l alle buitenlanders boven de zeventien jaar met uitzondering van personen van Japansehe nationaliteit hun verblijfplaats zullen moeten laten inschrijven en tevens onder eede moeten verklaren,' dat zij zullen gehoorzamen aan de bepalingen uitgevaardigd door de Japansehe autoriteiten volgens het stelstel tot regi- stratie van de verblijfplaatsen, dat in geheel Nederlandsch-Indie zal worden ingevoerd. Buitenlanders, die zich niet laten inschrijven of bovenbedoelden eed niet afleggen zullen als vijandelijk worden besehouwd en niet de Ja pansehe bescherming genieten. De inschrijvingsrecbten bedragen voor Euro- peanen en Amerikanen f 150 voor mannen en 80 voor vrouwen en voor Chineezen en andere Aziaten met inbegrip van Arabieren en Britsch-Indiers 100 voor mhnnen en 50 voor vrouwen. Het hoofd van het militaire bestuur in ieder district zal bijzonderheden bekend maken om- trent plaats en tijd van inschrijving. (Volgens de letter van bovenstaand be- richt vallen de Nederlanders niet onder de* bedoelde bepalingen, doch aangenomen mag worden, dat dit volgens de bedoeling der Ja- panners wel het geval is. Red. A. N. P.) UITVOERING ZIEKENFONDSENBESLUIT. De Persdienst van het N.V.V. meldt: Het blijkt, dat zich bij de uitvoering van het Ziekenfondsenbesluit nog steeds gevallen voordoen, welke uiteindelijk tot moeilijkheden aanleiding geven. Veelal verkeeren de ver- zekerden in de meening, dat de minder bevre- digende gang van zaken aan de houdjng van "net ziekenfonds moet worden toegeschreven. Men geeft zich echter .te weinig rekenschap van het feit, dat ook op de verzekerden een bepaalde verantwoordelijkheid rust en dat door hen de gegeven voorsehriften moeten worden in acht genomen, alvorens zij hun rechten kunnen laten gelden. Dikwijls komt het voor, dat al dan niet te goeder trouw kostbare behandelingen worden aangevraagd of dure kunstmiddelen worden aangeschaft, zonder dat men zich tevoren met bet fonds, dat de kosten zal moe- dragen, in verbinding heeft gesteld teneinde de vereischte machtigingen te verkrijgen. Wordt dan later op grond van het ontbre- ken van die machtiging door het fonds terecht bezwaar gemaakt de gemaakte kosten te vergoeden, dan blijkt dikwrjls, dat door den verzekerde meer onkosten zijn veroorzaakt, dan het geval ware geweest, indien bij slechts de eenvoudige voorsehriften had opgevolgd. In vele gevallen wordt geen overeenstemming bereikt en legt men de kwestie. ter beslissing voor aan den Corrlmissaris, belast met bet toe- zicbt op de ziekenfondsen. Hoewel van die zijde tot nog toe de ruime opvatting werd ge- huldigd, dat aan de verzekerden eenigen tijd moest worden gelaten, om van hun verplich- tingen op de hoogte te geraken, mag nu het Ziekenfondsenbesluit reeds 5 maanden van kracht is redelijkerwijze worden veronder- steld, dat daartoe thans voldoende gelegenheid heeft bestaan. Mochten zich dan ook in de toekomst nog verdere moeilijkheden voordoen, dan zal bij de beoordeeling daarvan allereerst worden nage- gaan, of zij welicht zijn ontstaan doordat de verzekerde zich aan de op hem rustende ver- plichtingen heeft onttrokken. Blijkt dit het geval te zijn, dan zal hjj voor de nadeelige gevolgen daarvan aansprakelijk worden ge- steld. Voor zooveel noodig wordt hier nogmaals de aandacht gevestigd op de gedragslijfi, welke verplicht-verzekerden hebben te volgen. De opname in een ziekenhuis kan alleen plaats vinden op medische aanwijzing en onder toezicht vanwege het bestuur van het zieken fonds of van den controleerend-geneesheer. Wanneer dus de huisarts de opname noodig achi, moet het fends hiervan in kennis worden gesteld. Zooals is bepaald, is de verzekerde vrij in de keuze van zijn arts. Dit heeft aanleiding ge geven tot de veronderstelling, dat men zich tot iederen willekeurigen arts kan wenden. Uitdrukkelijk wordt hier nogmaals gewezen op het feit, dat de keuze zich alleen bepaalt tot de aan het fonds verbonden artsen. De verstrekking van apparaten en kunst middelen (brillen, kunstoogen, breukbanden, enz.) geschiedt uitsluitend na machtiging van wege hgt fonds of van den controleerend- geneesheer. Nunmer mag dus op eigen gelegenheid tot de aanschaffing worden overgegaan. Vanwege het fonds worden de adressen bekend ge maakt, waar men na overlegging van be doelde machtiging den bril of den breuk- band e.d. kan afhalen. Het ligt immers voor de hand, dat geen enkel verzekerir.gsorgaan, hoe dit overigens mogen zijn samengesteld, in staat zal zijn, aan de opgelegde verplichtingen te voldoen, wan neer de onachtzaamheid van de zijde van ver zekerden extra financieele moeilijkheden wor den veroorzaakt. Alleen wanneer alle belanghebbenden zich rekenschap geven van het feit, dat de sociale wetgeving naast rechten ook plichten kent, kan worden verwacht, dat de beoogde verbe- tering'en tot hun recht komen. verward naar den jongeman op. Haar oogen straalden onder hot kanten masker. Ik heb in lang niet gedanst, zei ze, nog steedis wat veriiegen. En iik was wel zeer onbescheiden, want ik heb u direct voor twee dansen in beslag genomen. Bent u moe,? Anne schudde ontkennend hethoofd. Zullen we nog verder dansen? Ja graag! Eeruvoudiig en natuurlijk werd dat gezegd. Haar toestemming vervulde Grundtvig met vreugde. Wederom legde hij zijn arm om tuaar slanke leest, maai' nauwelijks had de muziek ingezet, of uit de eetzaal weerklonk luid ge- lach en gejulch, afgewisseld door hoera- geroep. Wat is dat? vroeg Anne. Laten we maar eens gaan zien. Grundtvig hood Anne zijn arm en trok haar zacht met zich mee. In de eetzaal was een uitgelaten gezel- schap brjeen, waarvan consul Eschental en mievrouw Olga Stanieeki (het middelpunt vormdten. De gastheer stond op een kleine verhooging en hief zyn champagneglas op. Lieve vrienden, riep hij vergenoegd, de zaak is nu toch niet meer te verheimelij- ken en het ligt ook geenszins in mijn bedoe ling om dlat te doen. Ik heb het genoegen u te kunnen meedeelen, dat ik mij met mevrouw Olga Staniecki verloofd heb en ik verzoek u vxiendelijk om uw geluklvensehen Leve het verloofde paar' Het was Grottkau, die dezen jubelkreet* door de zaal deed schallen en hrj maakte mec- NIEUWE RIGHT LIJN E N VOOR DE VASTSTELUNG DER PRIJZEiN. In de buitengewone Nederlandsche staats- courant van Zaterdag zijn de nieuwe richt- lijnen voor de prijsvaststelling opgenomen, waartoe de gemachtigde voor de prijzen, rnr. Schokker, heeft besloten Deze richtiijnen dienen voornamelijk voor de prijsbepaling van de goederen, resp. de diensten van de onder- nemingen op het gebied van de industrie, het verkeer, den opslag en den mijnbouw. Met betrekking tot het kleinbedrijf op het gebied van de industrie en verkeer, evenals het am- bacM, zullen de richtiijnen in beginsel kun nen worden toegepast, echter rekening hou- dend met de eigenaardigheden van deze be- drv'ven. Zij vinden geen toepassing ten aan- zier. van banken, verzekeringsuiaatschappijen en den landibouw. De gepubhcCerde richtiijnen, welke grooten- deels op de industrie- zijn toegespitst, kutuien niet zonder meer in haar geheel op alle onder- deelen van het bedrijfsleven worden toege past. Om deze reden kunnen nadere richt iijnen voor de prijsvaststelling worden ver wacht, welke meer in het bijzonder rekening houden met de eigenaardigheden van de an dere deelen van het oeconomisch leven. Met de mogelijkheid wordt rekening gehou den, dat in de naaste toekomst zekere aan- vullingen en wijzigingen op de richtiijnen noodig zullen blijken. Daartoe is reeds con tact gezocht met de hoofdgroep industrie, waarbij is overeengekomen, dat de hoofd groep de opmerkingen uit de industrie ver- zamelt en naar aanleiding hiervan in overleg zsrl treden met den gemachtigde voor de prijzen. In de tweede plaats gelden deze richtiijnen slechts voor die gevallen, waarin van. over- heidswege een prys wordt vastgesteld, hetzij voor individueele ondernemingen, hetzy voor een geheele branche. De zakenman dient er dus op bedacht te zijn, dat deze richtiijnen hem niet ontheffen van de noodzaak van ver- gunning aan te vragen, indien hij zijn prys wil verhoogen. Alle bestaande prijsvoorschriften blijven van kracht". Hoewel deze richtiijnen uiteraard bepaalde aanwijzingen inhouden ten aanzien van de wijze waarop art. 1 van het Prijsvorming-s- besluit waarin den ondernemers de taak van een maatschappelijk verantwoorde prijs- vorming wordt opgelegd moet worden toe gepast, kan worden verwacht, dat daarom- trent nog uitvoermgsvoorschriften zullen vol gen. Daarbij zal omtrent bepaalde deelen van de kostencalculatie en omtrent hetgeen onder een maatschapj>elijk verantwoorde winst moet worden verstaan, preciseering noodig zijn. Tenslotte houden deze richtiijnen evenmin als een wyziging van de bestaande prijsvoor schriften ten aanzien van het binnenlard, een verandering in ten opzichte van de exportprij- zen. Zooals bekend gelden in het verkeer met Duitschland de voorsehriften van de exportverordening. De hierin vervatte voor sehriften gaan er van uit, dat bij den uitvoer naar Duitschland geen hoogere prijzen in rekening worden gebracht, dan die, welke in Nederland zijn toegelaten, met dien verstande Ja, Waarom Als er AKKERTJES zyn, die de pynlijke boeien verbreken, het hoofd weer helder maken binnen 'n kwartler. een van de gelegenheid gebruik Vera Sta niecki en zijn eigen samenweefsel, van ver- dichtsels te ontvlu-chten. Hij stortte zich in den waren zin van het woord op Jen consul en diiens verloofde om beiden hartelijk de hand te sc'au.dden. Vera wietip zich met een theatraal geba.ar aan de. borst van haar moeder. Mijn geliefd kind! zei mevrouw Olga pathetisch. Allen verdrongen "zich om Eschental en zijn verloofde. Grottkau was in zijn uitgelaten- heid niet meer te houden. Muziek! riep hij dwa'rs door den winter tuin. Muziek! Hierheen! Een fanfare! Lang zullen ze leven! Gasten en muzikanten stroomden uit de danszaal nadlenbij. Grottkau plaatste zich aan het hoofd van den stoet, Vera aan haar mama en haar stiefvader in spe overlatend. Hij nam de leiddng op zich en riep: ,,De muziek speelt een piftlgen marsch en op de tonen daarvan maken wij een verlovangspolcnaise door het park. De daanes en heeren, die nog gemaskerd zijn, worden verzocht hun even lieftallige als intereissante aangezichten te onthullen. De tocht begint! Lachend en scthertsend onderwderp men zich aan Grottkau's bevelen. Vooraf gegaan door de muziek, zefte de stoet zich in be- weging.' Eschental, zijn verloofde en Vera liepen voorop, de gasten sioten zich geleide- lij'k aan, terwifj Grundtvj'g en Anne de rij sioten. Wilt u uw masker niet afzetten, prinses? vroeg Grundtvig. Alien hebben zi-ch al van dat rekening houdende met het beginsel van de aanpassing aan de Duitsche binnenland- sche prijzen, hoogere prijzen dan die in Neder land gelden, door den Rykscommissaris, af- deeling prijsvorming, kunnen worden toege staan. In het verkeer met andere landeu dan Duitschland zijn ten aanzien van de prijzen geen bepaalde voorsehriften gegeven. GELUK.WENSCH VAN DEN RUKSOOMMISSARIS. Rijkscommissaris Rijkaminister S^yss In- quart heeft den consulaatssecretaris Hellmuth Boitrn, die heden 25 jaar in dienst is van LEVENSMIDDELEN op UW BONNEN. Gebmnk niet direct alien*. Het Voorlichtingsbureau van den Voedings- raad heeft, volgens het ..Handelablad" uitge- rekend over welke hoeveelheden voedingsmid- delen men per dag of per week per persoon beschjkt. Per dag: 257 g brood, dat is 5 flinke boterhammen... 500 g aardappelen, dat zyn 5 groote aard- appelen. 29 g boter of margarine, b.v. 17 g voor de boterham en 12 g voor den warmen maaitijd. Pl.m. 18 g suiker, dat is 1 y2 lepel. Pl.m. 18 g kaas, dat .is belegging voor 2 boterhammen. Pl.m. 8 g jam, dat is een. belegging voor 1 boterham. Per week: Ruim 60 g peulvriichtenj geschikt voor "een war-men maaitijd met gkoenten en aard appelen. 175 g vleesch zonder been, dat is b.v. 3 x per week 50 g vleesch bij den warmen maai tijd en een belegging van worst voor 3 boter hammen. 25 g maizena, e.d., bindmiddel voor 2y2 di pudding, of V2 liter via, d.w. 2 maai' pudding of via per week. Ruim 60 g gort of gortproducten, bind middel voor ruim 1 liter pap, dat zijn 3 border, pap per week. 70 g bloem, bindmiddei voor sausen of bind middel voor 1 liter pap, dat zijn pl.m. 3 bor- den pap per week. Maak aan de hand van deze berekening op over hoeveel gij voor uw gezin beschikt en verdeel het beschikbare gelijkmatig over de dagen of de weken. U zult ondervinden, dat het dan minder moeilijk is met de gerafitsoe- neerde levensmiddelen uit te komen. DE V.M. OPBOUWDIENST. Aanmeiding van Ziehen. Teneinde de bestaande regeling ten aanzien van de toekenning van jaarwedden, soldijen. e.d. op alle oorlogsgewonden te kunnen toe- passen, dienen alle leden van den voormaligen Nederlandschen Opbouwdienst, die in het tijd vak. loopende van Jen aanvang van de mobi- lisatie tot 15 Juli 1940 ziek zijn geworden, of een ongeluk in dienst hebben gekregen, van een zoodanigen aard, dat zij zich tengevolge van die ziekte of dat ongeluk na 15 Juli 1940 nog onder geneeskundige behandeling hebben moeten stellen, zich zoo spoedig mogelijk schriftelijk te wenden tot het hoofd van het afwikkelingsbureau opbouwdienst van het bureau arbeidsdienst van het departement van algemeene zaken, Arrihemschestraat 8, Velp onder opgave van duidelijk gesciireven naam en adres. AANMELDING CURSUSSEN ENZ. Daar aan den oproep tot aanmeiding van particuliere cursussen en opleidingen van 7 Januari 1942 (Staatscourant no. 4) nog niet door alien gevolg is gegeven, wijst de secre- taris-generaal van Opvoeding, Wetenschap en Cultuurbeseherming er nog eens op, dat deze aanmeiding ten spoedigste dient te geschie den. Ter verduidelijking zy hieraan toege- voegd, dat deze aanmeldingsplicht ook geidt voor particuiieren, die voor een of a-ndet diploma opleiden. EXTRA WINTERUITKEERING VERUENGD. De secretaris-generaal van Sociale Zaken heeft de extra winteruitkeering aan ondier- steunde werkloozen met een week veriengd Ook over de week van 12 tot en met IS April zal dus nog eeri extra winteruitkeering van 10 pet. resp. 15 pet. (al naar gelang belang hebbenden al dan niet eten uit de centrale keukens betrekken) aan de ondersteunde werkloozerl worden toegekend op de wijze, als in den afgeloopen winter. HET AANSTELLEN VAN WERKNEMERS. Eenige richtiijnen. - Geen vergunning vereischt bij bemiddeiing arbeids- bureaux. Ter uitvoering van het besluit van de secretarissen-generaal van sociale zaken en van justitie betreffende de aanstelling en tewerkstelling van werknemers het zoo- genaamde .aanstellingsbesluitheeft de directeur-generaal van het Rijksarbeidsbureau een aantal richtiijnen vastgesteld. Voorop gesteld wordt, dat werkgevers, die personeel in dienst nemen door bemiddeiing van de organen der openbare arbeidsbemiddeling, nim me r- een vergunning belioeven aan te vragen. Overigens zullen de directeuren van dat laistdige vermorrymngsartikel bevrijd on ik zou mij gelukkig prijzen als ik uw gezicht mociht zien. Eh wie is die ik, dien ik daarmee geluk - kig zou maken? vroeg Anne, het demasque handig nlog even uitstellend. Ik ben graaf Grundtvig Baggesen, iuiite- nanf ter zee. Wat scheelt u? Anne was plotseltfmg in een nerveuzen iach uiitgebarsten. De rol van de betcioverde prin ses, die zij speckle, de verloving van haar moeder, waarin zij nauwedyks aandeel hod, de stoet der gasten door het donkeo-e park en de dwaze jongeman, die dezen stoet niet allerlei zotte gebaren dirigeerde, dat aides was te veel voor haar .zenuwen. Zij moest er aan denken, hoe zij nog deiaen zelfden middag keuikendaensten had verricfat. dat zij hier met gedeende veeren pronkte en dat zij morgen vroeg, of misschien zelfs van- avond nog weeir in haar rol van Asschepoeste r zou teirng vallen. En nu verzocht de door Senta Bratt aongeduide prins, die in werke- lykheid een graaf bleek te zijn, haar om haar masker af te zetten. Die situatie was toch werkelijk al te doi! Versdhrikt greep Gtxuidtvig Anne's hand. Dat iacihen van het medsje klonk zoo eigen- aardig bijna, aisof ze haar branen trachtte te venber gen. Wat scheelt u? herhaakte hij zijn vraag Hetgeen hiema volgde speeide zich in eenige seconden af. (Wordt vervoigd.t

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1942 | | pagina 2